באזל: טייק 2 – דור בלוך

אחרי באזל ולפני באזל. מה היה, ומה צריך להשתנות

ctzk

 

למה באזל ניצחה

באזל ניצחה את מכבי תל אביב קודם כל ולפני הכול, כי מדובר בקבוצת כדורגל טובה יותר. שחקני הקישור וההתקפה של השוויצרים איכותיים בהרבה, מדובר בקבוצה שרצה ביחד תקופה ארוכה, וכמועדון נהנית מניסיון והמשכיות ברמות האירופאיות הגבוהות ביותר. בעוד מכבי תל אביב החלה לעבוד על כושר גופני, טקטיקה ומשמעת בסטנדרטים אירופאים רק בשנה וחצי האחרונות, אצל השוויצרים זאת כבר מסורת ארוכה וההישגים בהתאם.

אלה הסיבות שלא ניתן לשנות, או לפחות לא ניתן לשנות במחי החלטה.

אבל הסיבות האלה לא מסבירות את עומק השליטה של השוויצרים במשחק, ובעיקר במחצית הראשונה שלו. נכון שמכבי תל אביב יצרה מצבים מסוכנים, בעיקר לקראת הסיום, ויכלה לצאת עם תוצאה טובה יותר, אבל זה לא סותר את העובדה שבאזל פשוט שלטה במגרש, והייתה יכולה בלי בעיה להבקיע 3-4 שערים.

העובדה שהפערים על המגרש היו גדולים יותר מאשר הפערים באיכות הסגלים דורשת הסבר.

הליגה השוויצרית מתחילה מוקדם:

מרבית הליגות, שהקבוצות בהן נאבקות מול הקבוצות הישראליות על העלייה לשלב הבתים של המפעלים האירופאים, משחקות 3-5 מחזורים לפני שהן פוגשות את נציגותינו. בנקודה הזאת כבר נפתחו הליגות באוקראינה, רוסיה, בלגיה, דנמרק, אוסטריה, צ'כיה, רומניה, פולין, קרואטיה ועוד. בליגה השוויצרית שיחקו כבר שלושה מחזורים לפני שבאזל פגשה את מכבי תל אביב למשחק הראשון בין השתיים.

יש שלושה פרמטרים לבחון מהלך כדורגל נקודתי – קבלת ההחלטה הנכונה ביותר בסיטואציה, מהירות הביצוע, ואיכות הביצוע.

כאשר משחקים תחת לחץ, כפי שמכבי תל אביב שיחקה נגד באזל, יש חשיבות אדירה קודם כל למהירות הביצוע, כי בלי ביצוע מהיר אין שום סיכוי שהמהלך ייצא אל הפועל. בעוד קבלת ההחלטות של מכבי תל אביב הייתה סבירה, מאוד בלטה במחצית הראשונה העובדה ששחקני באזל היו מהירים בשתי דרגות מהשחקנים של מכבי תל אביב בביצוע פעולות פשוטות. גם כאשר לשחקנים של מכבי הייתה את השנייה הנוספת כדי לבצע, הם כשלו פעמים רבות. זה בלט במיוחד עם עומרי אלטמן, שלמרות כמה הברקות, התקשה בביצוע, כנראה בגלל הלחץ וחוסר הניסיון, כי אין ספק שמדובר בשחקן מוכשר.

יש קשר ישיר בין העובדה שמכבי תל אביב לא תרגלה ולו דקה של משחק מול קבוצה שלחצה עליה לאורך רגעים ארוכים מהמשחק, לבין חוסר היכולת של שחקניה לתפקד מול לחץ כזה.

בהינתן פתיחת הליגה המאוחרת, הצוות המקצועי היה צריך לכל הפחות לדאוג למשחקי הכנה מול קבוצות ששקולות לקבוצות מולן מכבי תל אביב תצטרך להתמודד כדי להעפיל לשלב הבתים, אבל עם כל הכבוד ליפרינג וקראסונדר הן לא בדיוק היריבות שילחצו את מכבי תל אביב לשערה, וגם גיורי לא הייתה קבוצה כזאת.

השינוי כאן הוא פשוט, אנחנו צריכים ליישר קו עם מרבית הליגות שלרמתן אנחנו שואפים ולהתחיל את העונה באמצע יולי, ושלא יבלבלו את המוח על חום, אפשר להתחיל לשחק ב-19:00 בערב ומאוחר יותר, ולא יקרה שום דבר, מה עוד שהקבוצות הבכירות שלנו גם ככה משחקות ביולי.

משחק האגפים:

כתבתי לפני המשחק על חשיבות משחק האגפים במשחק הזה, בהינתן שבאזל תעלה, כפי שהיא עושה במשחקים באירופה, בשיטה של 4-2-3-1.

באזל מתבססת באופן כמעט מוחלט בהתקפה על משחק האגפים המצוין שלה, שני שחקני אגף מהירים וחזקים, עם יכולת עצירת כדור טובה, ושני מגנים שמצטרפים להתקפה לעיתים קרובות ולסירוגין בתזמון מצוין ויוצרים יתרון מספרי באגף.

באזל הלכה לכלי הזה פעם אחר פעם באחת משתי דרכים – הנעת כדור דרך מרכז המגרש ומסירה חדה לאגף, ליצירת יתרון מספרי, או, וזה היה הכלי המסוכן יותר, מסירה  בהתקפת מעבר או לאחר כדור חוזר שניתז מההגנה הצהובה, לעבר האגף לאזור שבין הקישור להגנה של מכבי תל אביב, כך באזל יצרה את מרבית המצבים שלה, לרבות המצב שהוביל אל השער.

המפתח לעצירת הכלי ההתקפי הזה, הוא יכולת קבלת ההחלטות של שני שחקני האגף של מכבי תל אביב, יצחקי ואלטמן, הכושר הגופני שלהם והיכולת ההגנתית שלהם. מצד אחד הישארות מאחור גורמת להחזקת כדור כמעט מוחלטת של היריבה, וחוסר יכולת לפתח התקפה מהצד השני. מנגד הישארות קדימה ברגע הלא נכון יוצרת יתרון מספרי ומצב נוח להעברת כדור מסוכן לרחבה.

בעניין הזה יצחקי ואלטמן כשלו לחלוטין. הם נתקעו בין ההגנה להתקפה, וכך כמעט לא היו זמינים למסירות אחורנית של פריצה כאשר נשלחו אליו כדורים ארוכים, או למסירות מאלברמןוראדי כדי לשחרר את הלחץ, ומצד שני לא היו שם כדי לסייע לייני וזיו בהגנה.

לכן אני מאשים פחות את ייני וזיו על משחקם החלש, הם היו לאורך כמעט כל המשחק תחת לחץ בלתי פוסק, לרוב בחיסרון מספרי, מול שחקנים מהירים מהם, במצב הזה לא פלא שייני קיבל צהוב מוקדם וזיו הרבה לאבד כדורים.

לכן אני גם נוטה פחות להאשים את ראדי שהיה חלש מאוד, אבל זה נבע בין היתר מהעובדה שלא היו לו אופציות מסירה טובות, כאשר הוא זכה בכדור.

היעדר תכנית משחק:

התחושה שלי מצפייה במשחק הייתה שמרבית השחקנים במכבי תל אביב היו בפאניקה. ולתחושתי הפאניקה הזאת נבעה מהיעדר תכנית משחק ברורה.

אפשר להתווכח על חשיבות המאמן בכדורגל, אבל יש דבר אחר שאין ספק שהוא תפקידו:

קביעת אסטרטגיה למשחק בהתאם לחוזקות ולחולשות של קבוצתו ושל היריבה, והרכבת השחקנים המתאימים ביותר כדי להוציא את האסטרטגיה הזאת אל הפועל.

הנה מה שסוזה יכול לעשות:

להבין שמכבי תל אביב היא הקבוצה החלשה יותר והיא משחקת בחוץ, לכן היא תהיה תחת לחץ לאורך מרבית המשחק. לאור זאת הוא צריך שני שחקני אגף בעלי יכולת הגנתית מצוינת ויכולת לעלות ולרדת לאורך כל המשחק.

מנגד, הוא יודע שבאזל תתקוף מהאגפים עם עזרה מהמגנים ולכן יכולים להיווצר חללים בצד השני של המגרש.

מכאן שהאסטרטגיה ההגנתית הייתה צריכה להיות עיבוי ההגנה ע"י שחקני האגף, גם במחיר של ויתור על החזקת הכדור, לפחות ב-20 הדקות הראשונות בהן באזל לחצה, ולפני שהיא התעייפה.

בהתקפה, היה צריך להבין שלפריצה יהיה קשה מאוד להשתלט על כדורים ארוכים מול ההגנה של באזל, ועוד יותר קשה להחזיק בו לאורך זמן. כמו כן היה צריך לקחת בחשבון שהלחץ של באזל לא יאפשר לאלברמן, ראדי וזהבי זמן לקבל החלטות.

לכן, ההוראה המתאימה הייתה לא להחזיק בכדור לאורך זמן ולא לחפש מסירות קצרות בדקות של הלחץ השוויצרי, וגם לא לשלוח כדורים ארוכים בלי כתובת לעבר פריצה, אלא שכאשר משתלטים על הכדור באזור השליש המרכזי, צריך לחפש לשלוח כדור מהיר לאזור שבין הקשרים למגנים של באזל, בעיקר באגף, בהנחה והכדור מגיע, פריצה ושחקן האגף הנגדי נותנים אפשרות להכנסת כדור מהיר למרכז, זהבי נותן אפשרות לכדור רוחבי למרכז, באזור ממנו זהבי יכול לבעוט לשער או לייצר כדור עומק מסוכן, ראדי ואלברמן נשארים מאחור ונותנים אפשרות להעברת כדור אחורנית וניסיון נוסף, או התקפה מסודרת בדקות בהן הלחץ השוויצרי נחלש.

אם מכבי הייתה משחקת כך בדקות הראשונות בהן היה ברור שבאזל תלחץ, היינו רואים הרבה פחות איבודי כדור בשטחים מסוכנים ויותר התקפות עם פוטנציאל לסיכון השער של היריב. זה גם יכול להפעיל לחץ על המגנים של באזל לתקוף פחות, ולסייע בכך להגנה הצהובה.

כמובן שדור מיכה וטל בן חיים היו מתאימים יותר למשחק הזה מאשר אלטמן ויצחקי, ואני מעריך שהם יכלו לתרום יותר.

מה כל זה אומר לקראת משחק הגומלין?

שבאזל עדיין פייבוריטית, היא מגיעה עם יתרון של 1-0 שהוא יתרון לא מבוטל, כי שער אחד של השוויצרים כמעט וסוגר עניין. אבל שמכבי תל אביב במשחק נכון, ועם תמיכה ביתית יכולה להשתוות ביכולתה לשוויצרים, שאיבדו את הבלם המרכזי שלהם, ומשחקים עם שני בלמים צעירים שבהחלט יכולים להילחץ מהסיטואציה. בקיצור, היחס בסיכויים לעלות בין הקבוצות לא השתנה מהותית 60:40 לשוויצרים.

והערה אחרונה: עם כל ההייפ סביב המקצועיות של מכבי תל אביב בתקופת גרסיה, הזרים שהיא הביאה חלשים ביותר. אניימה היה הזר היחיד שמכבי הביאה בתחילת השנה שעברה שבאמת שידרג אותה והוא כבר היה מוכר. פריצה הוא גניבה, אבל הוא הגיע במהלך השנה. כרגע למכבי תל אביב יש שוער, שעושה רושם כשוער מצוין, ואת פריצה, חוץ מזה, הזרים שלה ממש לא עושים רושם, וזה משהו שהמערכת תצטרך לבחון ולשפר, אם מכבי תל אביב רוצה להפוך להיות באזל של הכדורגל הישראלי.

בכל זאת, רומנטיקה
HGH, ביוג'נסיס, איירוד וארגון השחקנים

15 Comments

יוני (המקורי, מפעם) 31 ביולי 2013

עוד טור מצוין. הנקודה הקריטית היא הזרים. גרסיה הוא בלם מספיק טוב לקחת אליפות בישראל, לא לנהל הגנה של שלב הבתים. מאנה נראה כמו המגן הרביעי בסגל, בן-הרוש עלה לפניו, גם אם נראה ששיחק כקשר שמאלי. אין אף קשר זר, והחלוץ הזר השני לא רלוונטי במשחקים הכי חשובים לעונה.

יויו 31 ביולי 2013

טב"ח ומיכה טובים יותר מאלטמן בשלב הזה.
אני חושב שהילד בן ה-19 מקבל יותר מדי קרדיט, ולא יקרה כלום אם הוא יעלה מהספסל.
אני מאוד מקווה לראות את טב"ח בהרכב בשבוע הבא.

רוב השחקנים שיחקו חלש, בעיקר במחצית הראשונה, אבל אני ממש לא חושב שזה נבע מההוראות הטקטיות של סוזה. השחקנים פשוט נראו בבלק-אאוט ופאניקה ונראה שהשטיפה שקיבלו במחצית מסוזה החזירה אותם לתכנית המשחק.
נקודות האור הם צמד הבלמים, ואלברמן שנתן משחק מעולה.

ממש לא מסכים עם הקביעה שמכבי הביאו זרים 'חלשים ביותר' בעונה שעברה. אניימה, פריצה (מה זה משנה אם הוא הגיע בינואר או יולי?), קרלוס (מעולה, גם אתמול), גורי וארנשואו (שהיו טובים עד שעזבו מסיבות אישיות).
גונזאלו הוא שחקן טוב עם בעיות אישיות שעוצרות אותו מלהיות שחקן אדיר.
ברור שזו בדיחה להשוות את הזרים של מכבי לזרים של באזל.
בקשר לזרים השנה, השוער נראה טוב (לא ברמה של אניימה) ואת מאנה עוד לא ראינו (ואיך שיואב זיו נראה אנחנו צריכים אותו טוב), כך שאני לא מבין את הביקורת על הזרים.

בקשר לשבוע הבא – קשה לי לראות איך מכבי מונעים מבאזל מלהבקיע שער אחד לפחות. לדעתי 20% סיכוי לעבור.

גיסנו 31 ביולי 2013

מסכים איתך לגמרי.

גם אחרי המחצית השניה שבה מכבי הצליחה יחסית לאזן את המשחק, קשה לי לראות מצב שבו באזל לא כובשת לפחות שער אחד בבלומפילד. הסיכוי היחיד של מכבי הוא לעלות בטירוף לכבוש שער יחסית מהיר, שעלול להלחיץ את באזל ו/או לפתות אותה לתקוף ביתר שאת כדי לכבוש שער חוץ שיכריע את ההתמודדות מבחינתה, ואז לעקוץ במתפרצת.

אני חושב שעמרי אלטמן, אחרי שיצא מהשוק, היה טוב. מצד שני למשחק בחמישי עדיף לעלות עם טב"ח או מיכה.

לא ראיתי בשום מקום התייחסות לזהבי שהיה פשוט נוראי. לא חד ולא מרוכז. מסירות לא מדוייקות, לא משתלט על כדורים פשוטים. היה מתבקש להחליף אותו הרבה לפני הדקה ה 92. במקרה שמכבי תצטרך לתקוף בכל הכוח הייתי רוצה לראות ניסוי מעניין. היות וזהבי משחק בעמדה יותר קדמית מאשר בעונה שעברה, גם בלחץ על ההגנה וגם כשהכדור אצל מכבי, במקרה שמכבי תצטרך לתקוף בכל הכוח הייתי רוצה לראות את יצחקי בעמדה שלו כשמיכה/אלטמן וטב"ח באגפים, ופריצה באמצע.

דור בלוך 31 ביולי 2013

תודה על התגובות.

לעניין הזרים, קבוצה ישראלית יכולה להחזיק 5 זרים, בשלב זה של העונה, כשמכבי מתמודדת על המקום בליגת האלופות, כלומר זה לא סתם פתיחת עונה אלא שלב מכריע, להחזיק שני זרים שתרומתם לא מוטלת בספק זה מעט מאוד, מעט מדי.

לעניין קרלוס גרסיה, אני מודה שאין לי עמדה ברורה לגביו, באופן כללי אני חושב שהוא איטי מדי בשביל קבוצה שרוצה להגיע לשלב בתים באירופה, הוא יכול להיות בלם שני לצד בלם מהיר ואתלטי יותר, אבל אני מתקשה עם קו אחורי שמובל על ידו.

בכל מקרה גם אם תופסים את קרלוס גרסיה כזר ברמה, 3 זה לא מספיק.
(חיפה בעונה הגדולה שלה החזיקה בז'אוטואטאס, פראליה, רוסו ויעקובו).
לעניין זהבי

גיסנו 31 ביולי 2013

לא יודע אם שמת לב, נקטעה לך התגובה.
אני אשמח לדעת בעניין זהבי.

עמרי כהן 31 ביולי 2013

לא מסכים עם מה שנאמר לגבי הזרים.
חואן פבלו הוא שוער טוב, כנראה פחות טוב מאניימה.
פריצה הוא פריצה, כמו שכתבת.
אבל קרלוס שחקן נהדר, גם אתמול הוא היה טוב. אם המשחק הקבוצתי של מכבי היה יותר טוב קרלוס היה נדרש לפחות עבודה בעומס גבוה, והיה עושה פחות טעויות. בעיני הוא בדיוק השחקן שצריך בשביל קבוצת צמרת ישראלית – מנוסה, מקצוען, לא שם גדול באירופה כך שהאתגרים שמציבה בפניו מכבי גורמים לו לרצות להשתפר ולהתגבש. אין מה לעשות, קשה יותר להביא שחקנים עם רקורד גדול יותר (לא בגלל הכסף, יותר בגלל האתגר).
מה שמוביל למאנה – עדיין לא ראינו ממנו כלום, ולפיכך אני חושב שעדיין צריך לתת לו קרדיט. ככל הנראה הוא עדיין לא בכושר משחק מספק בשביל משחק בקצב כל כך גבוה, אבל זה לא אומר שהוא שחקן פחות טוב או מיותר.

מכביסט טירון 31 ביולי 2013

אני מניח שסוזה ירצה לפתוח את המשחק כמו בצמד המשחקים מול גיור – פתיחה מהירה במטרה להבקיע שער מוקדם. יכול להיות שזו תקווה של שוטים, אבל התיאוריה הקטנה שלי היא שסוזה השאיר את מיכה על הספסל בשביל שלשוויצרים לא תהיה הזדמנות ללמוד אותו, ושמיכה יפתח ביחד עם בן חיים ויצחקי כדי להפתיע את השוויצרים עם התקפות מהירות יחסית לפריצה ויצחקי.

אין לי הסבר אחר לכך ששחקן שעלה כמחליף ובישל פעמיים יסופסל. אם גם במשחק הבא הוא לא יעלה, אני בהחלט אהיה מאוכזב. מלבד היכולות שלו כשחקן, עד שיש שחקן בית צעיר וכישרוני (וייני, אם כל אהבתי אליו, אף פעם לא היה כוכב גדול), אז מספסלים אותו? אז נכון, מוקדם מדי להסיק מסקנות לגבי המשך העונה, אבל בכל זאת חבל לי שסוזה לא סומך עליו יותר.

גיסנו 31 ביולי 2013

כנראה שסוזה רצה לשמור על התוצאה נטו, אחרת לא היה מכניס את בן הרוש במקום יצחקי אלא את דור מיכה.
אני מאמין שבארץ נראה משחק שונה, גם השחקנים עברו את השוק הראשוני ואחרי המחצית השניה שהייתה יותר שקולה (יתרון לשוויצרים אבל לא כ"כ בוטה כמו במחצית הראשונה) יבואו בהרגשה שהמשימה בהחלט אפשרית, וגם אני משוכנע שסוזה ירצה לפתוח עם הרכב התקפי יותר כי מכאן כבר אין דרך חזרה.
אם ראדי וזהבי יעלו מפוקסים ולא כמו במשחק אתמול, מכבי יכולה לכבוש ראשונה ומשם אין לדעת מה יקרה.

גוליית 31 ביולי 2013

לעניות דעתי, הבעיה המרכזית היום במכבי היא חוסר הדומיננטיות של מהראן ראדי.
ראדי שנה שעברה היה הבאנקר במרכז המגרש, אלברמן עשה את העבודה האפורה וראדי שרף את המגרש עם חילוצי כדור מאחור, כדורי עומק ובעיטות מרחוק.
לא מעט אנשים מחזיקים בדעה שהוא היה שחקן העונה של מכבי שנה שעברה.

כיום ראדי פחות דומיננטי משתי סיבות הקשורות אחת בשנייה. הגעת זהבי והגושפנקא ששרן ייני קיבל בעונה שעברה.
הגעת זהבי מהר מאוד הפכה אותו לשחקן הרכב, כאשר לרוב הוא משחק בשלישיית הקישור. הוא לא מתאבד על המגרש (ניסיתי למצוא תרגום ל-workrate שהוא לא מוסר עבודה) ונוצר מצב שראדי "נלחם בשבילו בהגנה" והמיקום הקדמי של זהבי לרוב מונע ממהראן לפרוץ קדימה.

שרן ייני הוא קפטן ראוי, הנוכחות שלו מורגשת על המגרש, הקהל יותר מעריך את רוח הלחימה והוא באמת שחקן כדורגל לא רע.
העניין שהוא לא כלבויניק הגנתי.
הוא בוודאות לא מספיק מהיר בשביל לשחק בתור מגן, הוא היה בלם טוב לליגה שלנו בגלל הבנת המשחק שלו כקשר אחורי ושוב, הוא לא מספיק חזק ומהיר לתפקיד הזה ברמות הגבוהות.

הבעייתיות בסגל בעמדות המגנים משפיעה באופן ישיר על התרומה ההתקפית של ראדי, ואין ספק כי אני הייתי מעדיף לראות שלישיית קישור שייני ואלברמן עובדים בשביל לשחרר את ראדי ממחוייבות הגנתית.

כמו שכבר נאמר, באזל טובה ממכבי, וקשה לי להאמין שבשלישי נראה מערך שונה. אם ראדי יבוא למשחק מפוקס ויבעט 4-5 פעמים לשער, אני מאמין שמכבי עולים.

אבישי 1 באוגוסט 2013

אני מאוד מסכים עם התגובה. אני חושב שלמרות שזכה בתואר כדורגלן העונה בשנה שעבר, ראדי עדיין לא מספיק מוערך (ע"י whatever). היו הרבה בעיות במשחק מול באזל, וברור שמדובר בקבוצה הרבה יותר חזקה, אבל בשביל לנצח אותם צריך שראדי יהיה במיטבו. הוא גם יעזור להקטין את הלחץ על ההגנה, וגם יאיים על השער/יזין את שחקני ההתקפה.
אני מאמין שיש קשר ישיר בין היכולת של ראדי לסיכויים של מכבי לעבור את באזל, פחות בטוח לגבי הקורלציה בין כמות הבעיטות שלו לשער לסיכויים. :)

יוסי 31 ביולי 2013

אומנם מכבי הפסידו ולא נראו טוב בלשון המעטה אבל כמו שאמרת באזל קבוצה הרבה יותר טובה ואיכותית לא סתם באיירן מינכן הגדולה הפסידה שם באותה תוצאה של 1-0 קטן שמשאיר הרבה סיכוי למרות שאני סקפטי לצערי הכי חשוב זה להמשיך לעבוד ולא לחשוב שזה סוף העולם גם אם לא נעלה יש ליגה אירופאית ויותר חשוב כמובן זה לנצח את הפועל וחיפה בליגה

תולעת 1 באוגוסט 2013

מכבי עשתה מה שהיא יכלה במשחק הזה. אין קבוצות ברמתה של מכבי שהיו עומדות אחרת מול באזל, כולל ה"פאניקה" והכל. מכבי עמדה טוב מול קבוצה חזקה ממנה בהרבה והגיעה למצבים מספיק טובים בשביל להבקיע שער חוץ, כך שהבחירות של סוזה היו בסה"כ נכונות, כולל ההעדפה של לשחק על פריצה ופחות על האגפים. תיאורית ההתקפה שלך מתבססת על זה שמכבי תרוויח את הכדורים בשליש המרכזי, אבל עוד לפני שבדקתי סטטיסטית אני אנחש שמכבי התחילה את רוב ההתקפות מאזור הרחבה שלה.
לגבי האגפים, יש עוד הרבה עבודה על תיאום ותזמון בעיקר הגנתי. מול ג'יורי ומול קבוצות ישראליות, החיפוי של טיבי וקרלוס לאגף הספיק ומול באזל לא. אלטמן הועדף על פני טב"ח ומיכה בגלל אופצית הבעיטה מרחוק ויצחקי בגלל הסיומת, משחק הראש והטכניקה. למיכה יש הרבה מאד איכויות אבל פיזיות ויכולת הגנתית דווקא אין לו ולא אלה הדברים שיתנו לו מקום בהרכב.

טרנטה 1 באוגוסט 2013

בהתחשב ברמת היריבה אני חושב שמכבי שיחקה משחק סביר אחרי 30 דקות ראשונות של הסתגלות לקצב ולעוצמה. במחצית השניה התפתח סוג משחק בדיוק כמו שמכבי רצו וכמעט שגנבה שער חוץ.
לדעתי הבעיות של מכבי הן קודם כל המגינים שאינם מספיק טובים לרמה הזאת, ושביום אנמי של ראדי וזהבי (מהסיבות שצוינו כאן) לא היתה למכבי תכנית ב' אמיתית.
אני מעריך שגומלין לא יהיה יותר קל מכיוון שנוח יהיה לבזל לשבת מאחור ולהביך את מכבי במתפרצות. מה שיכול לעזור זה אם באמת יממשו המצרים את איומיהם ולא יגיעו כי סלאח הזה שחקן מעולה וכמעט כל דבר רע שקרה על המגרש היה בגללו.
לגבי קרלוס ושאר הזרים – אני ממש לא מבין את הביקורת. קרלוס פשוט מצוין. גם השוער לא רע בכלל ופריצה הוא אדיר. את מאנה עוד לא ראינו כל שאי אפשר להגיד כלום.
דבר אחרון – קראתי גם בשישי ומאז עוד כמה פעמים כמה טורים על ההופעה "המביכה" של מכבי, היכולת "החלשה" של פריצה ועוד כמה פנינים…

גיסנו 1 באוגוסט 2013

גם באזל הפכה בבת אחת מקבוצה בדרך לדרג הראשון באירופה ל"קבוצה בינונית מאוד ולא מעניינת".

כשכולם (חוץ מג'ורדי קרויף) מסרבים להבין את מקומנו בשרשרת המזון של הכדורגל האירופאי, מה הפלא שלא מתקדמים. כדי להשתפר צריך בראש ובראשונה להכיר בעובדה שיש הרבה מקום לשיפור, אבל הרי "מיטב" פרשנינו משוכנעים שגם נגד באיירן מינכן צריך לעלות עם 8 חלוצים ולשחק סופר התקפי.

יואב 2 באוגוסט 2013

הייתי בבאזל.
היה ברור שהם ילחצו מהשניה הראשונה ותוצאת המחצית עשתה עם מכבי חסד.
עדיין, לא מדובר במשוכה בלתי עבירה וחלק משחקני מכבי(אלברמן, קרלוס, ברק, פריצה) לגמרי שייכים לרמה הזאת ואם היו שחקני באזל, לא היינו מרגישים בהבדל.
בבלומפילד יהיה משחק אחר לגמרי. המון סבלנות וקור רוח נדרש.

Comments closed