10 תהיות על בייל – דור בלוך

הגיון מקצועי? שיווקי? שגעון גדלות? עשר שאלות על העברת השנה

atkui

 

 

עשר שאלות על העברת השנה:

בהינתן שבייל עובר לריאל מדריד בתמורה למוראטה ו-100 מליון יורו מדובר באירוע היסטורי לא רק בכדורגל הספרדי אלא בכדורגל העולמי בכלל.

אפשר להעלות הרבה תהיות לגבי האירוע הזה, אבל במקום זה חשבתי להעלות את השאלות המסקרנות ביותר שהוא מעלה, היה אפשר להעלות שאלות כמספר מליוני היורו שריאל הולכת להוציא על השלמת העסקה, אבל בחרתי את ה-10 המסקרנות ביותר:

1) איך הקהל של ריאל יקבל את ההחתמה, כאשר מוראטה, שהיה אמור להיות שחקן הבית הכוכב הראשון של הקבוצה מאז שקסייאס עלה לבוגרים עוזב?

2) האם בייל מסוגל לשנות את מאזן הכוחות בין ריאל לברצלונה לטובת ריאל או לפחות לאזן אותו, כאשר מדובר בשחקן שעוד לא זכה באף תואר, לא היה חלק מקבוצה מלחיצה, וכמעט ולא שיחק ברמות הגבוהות ברמת המועדונים או הנבחרות (כשהכוונה היא למאבקי אליפות בליגה גדולה, שלבי הכרעה בליגת האלופות, גביע העולם או אליפות אירופה)?

3) האם המשמעות של ההעברה היא שאף אחד לא באמת חושב שהפיירפליי האירופי ייצא אל הפועל?

4) האם ההעברה הזאת תדחוף את רונאלדו לעזוב או שהוא יהיה מסוגל לבלוע כוכב נוסף, יקר ממנו, באותה קבוצה, ובחלק ההתקפי?

5) אם רונלדו יהיה מוכן לבלוע את זה, איך ריאל תשחק עם שניהם? רונלדו באמצע כמו מסי בברצלונה? רונלדו בימין ובייל בשמאל? האם ריאל לא צריכה שלושה כדורים כדי לשמור את שניהם מרוצים?

6) האם ריאל לא לוקחת סיכון כלכלי לא מחושב? האם באיזשהו שלב הבנקים בספרד, שגם ככה לא נהנים מיציבות פיננסית מקסימלית יפסיקו את החגיגה? מה יקרה אז?

7) האם יש גג לטירוף התשלומים בכדורגל העולמי? אחרי ששוברים את מחסום ה-100 מליון, כמה ישלמו על הכוכב הגדול הבא?

8) האם באיזשהו שלב הדואפול של בארסה וריאל יפגע בכדורגל הספרדי? האם הוא לא כבר פגע? האם הריצה של הכדורגל הגרמני לא נובעת בין היתר מכך שבאיירןודורטמונד משתפשפות מול קבוצות טובות יותר מריאל ובארסה?

9) איך טוטנהאם תיראה עם אסופה של שכירי חרב שמגיעים מהכספים המשוערים מעסקת בייל ובלי הכוכב העולמי הלגיטימי היחיד שהיה לה מי יודע כמה זמן?

10) האם עסקת בייל היא יותר מקצועית או יותר צורך שיווקי? עד כמה לאנצ'לוטי יש מילה לגבי העסקה הזאת או שזה נחתך בין פרס לזידאן? מה הבאה של שחקן ב-100 מליון יורו יעשה למעמד המאמן בריאל?

השריד האחרון
הקריב בשביל מי?

10 Comments

מיקו גוטליב אהלן סבבה 3 באוגוסט 2013

הפייר פליי הפיננסי עובד. ריאל מדריד זה המועדון המכניס בעולם.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 3 באוגוסט 2013

במקרה הזה, בשאר הוא חסר תועלת לחלוטין.

גיסנו 3 באוגוסט 2013

1) יהיה טוב, ו 90% מהקהל ישכח שבכלל היה מוראטה. לא יהיה טוב, ונשמע על זה כל הזמן.

2) בנסיבות רגילות – כן. עם תג מחיר כזה – כל איבוד כדור או בעיטה מחוץ למסגרת יגררו לחשושים על אכזבה. בניגוד לרונאלדו הוא לא מגיע עם קבלות של אליפות וליגת אלופות אז לדעתי זה יגרום לו לקרוס.

3) מספיק להסתכל על סיטי והצרפתיות כדי להבין שהפייר פליי הפיננסי מת עוד לפני שנולד. מעידה על זה גם העובדה שפתאום ונגר, שהתכונן ליום הזה כבר 8 שנים, מוכן לשפוך מעל 40 מליון יורו על שחקן אחד.

4) הוא לא יעזוב כ"כ מהר. הקרב הישיר עם מסי עוד עומד לו מול העיניים. מה גם שתחת אנצ'לוטי יש סיכוי שקאקה יחזור ליכולת גבוהה ואז בכלל מטורף לדמיין מה יכול לקרות שם בהתקפה של ריאל.

5) אם בייל יהיה טוב, לרונאלדו לא תהיה בעיה לשתף איתו פעולה. ההתקפה של ריאל עכשיו יכולה להיות מאוד דינמית, כשבייל ורונאלדו יכולים לשחק באגפים ולהכנס לאמצע ומה לא. שניהם מספיק ורסטיליים.

6) נראה שסדרי העדיפויות שם בספרד קצת עקומים בנושא הזה, לא הייתי מהמר שזה יקרה בשנים הקרובות.

7) עניין של זמן עד שיישבר השיא, אלא אם תהיה קריסה טוטאלית ומהפכה עולמית.

8) הכדורגל הספרדי חוץ מבארסה וריאל בגסיסה. לפעמים קבוצות כמו אתלטיקו או בילבאו מסתירות את זה עם התקדקמות יפה בליגה האירופאית, אבל אף קבוצה בספרד מלבד שתי הגדולות לא מסוגלת לתת שתי עונות טובות ברצף בלי להתפרק מהנכסים כדי לשרוד כלכלית.

9) אני חושב שדניאל לוי הוכיח שעסקים הוא יודע לעשות. לא דואג לטוטנהאם, עם הכסף הזה יוכלו לחזק עמדות חלשות יותר ולבנות קבוצה טובה יותר גם עם שחקנים מעט פחות טובים מבייל.

10) מאמן ריאל זו כבר שנים המשרה הכי כפויית טובה בכדורגל העולמי. פלורנטינו פרס עושה גם ככה מה שבא לו, ריאל גם ככה תמיד תוכל למשוך את הטופ העולמי של המאמנים.

11) מה זה משנה, העיקר שאיכשהו נצליח לעבור את באזל.

יוסי 3 באוגוסט 2013

הליגה הספרדית בכדורגל דומה מאוד לליגה הישראלית בכדורסל, מהבחינה הזאת שכל קבוצה שנותנת עונה טובה ו/או זוכה בגביע (אצלנו גביע קופל ז"ל) מתפרקת מקצועית וכלכלית ביחס לקבוצות האחרות.
שתי הסיבות היחידות שבגללן לא עושים שם משהו שדומה ל"פיינל פור" הן:
1. יש תחרות בין שתי קבוצות, ולא בין קבוצה אחת לעצמה.
2. כי לספרד יש הרבה (הרבה הרבה) יותר הערכה וכבוד לספורט מאשר לישראל.

בלעם 3 באוגוסט 2013

לגבי 8: הליגה הספרדית מתה. נכון, כבר כמה שנים שנראה שהיא מתה, אבל היו עוד תקוות קלוקשות לשינוי. העזיבה של כל שחקן ספרדי בכיר מחוץ לריאל ובארסה רק החריפה השנה ולא במקרה: נגרדו, נאבס, טיאגו, איסקו וירמנדי. זה רק סמלי שטוטנהאם תחתים את סולדאדו ותשלים את התהליך. מישהו יכול למנות אפילו חמישה שחקנים ספרדים בכירים מחוץ לריאל ובארסה? ספרד הפכה מבחינת היצע הכדורגלנים שלה למדינה אפריקאית בכירה+שתי קבוצות על, כשכל כישרון יודע שהוא חייב לעוף משם כדי לשחק ברמה נאותה.
ולמי שמזדעדע מהסכום: ריאל יכולה להרשות לעצמה את זה, היא הקבוצה המכניסה בעולם ויש לה אשראי בלתי מוגבל מהבנקים, היא יכולה לקנות כל שחקן ספרדי שהיא חושקת בו+בייל ועדיין להרוויח מזה, ממש כמו שרונאלדו החזיר את ההשקעה בו (במכירת מרצ'ינדייז) עוד במהלך העונה הראשונה.
שאר הקבוצות חייבות למכור כי הן בפשיטת רגל, גם קבוצות ברמת צ'מפיונס כמו אתלטיקו, ולנסיה ומלאגה. אנחנו לא מדברים על שתי קבוצות בכירות מאוד ומספר קבוצות שמנסות לזנב בהן, אנחנו מדברים על שתי מפלצות+18 קבוצות שחרב פשיטת הרגל תמיד מעליהן ו.. רגע.. שיט, אני חייב ללכת, מתחיל שידור ישיר של האימון של בארסה בספורט 5.

רועי ויינברג 3 באוגוסט 2013

שאלות מעולות. בנוסף, אני חושב שהמהלך יכסה את עצמו מבחינת מרצ'נדייז, כמו מה שקרה עם רונלדו, למרות שרונאלדו הגיע למועדון בתור השחקן הכי טוב בעולם, ולא בתור הכוכב בקבוצה שלא הגיעה לליגת האלופות.

ברוד 3 באוגוסט 2013

דבר ראשון נתחיל בתיקון האי דיוקים:
1) ריאל מדריד בשום שלב לא אישרה או הציעה עסקה כלשהי הכוללת את מוראטה, שני השחקנים היחידים שריאל מעוניינת להעביר הם קונטראו ודי מריה.
2)פרז לא נמצא כרגע בספרד לכןצריך לקחת את כל מה שקרה סביב העסקה הזו בימים האחרונים בערבון מוגבל.

בהתייחסות לנקודות.
הדיווח האחרון על העסקה גורס כי המחיר הוא מאה מיליון יורו, סכום מוגזם לכל הדעות, אך יש לא אחת אלא שתי גלולות שימתיקו לראיל מדריד את העסקה.
הראשונה היא קונטראו: ע"פ דיווחים אחרונים הוא צפוי להמשיך את הקיץ המוצלח של מדריד מבחינת העוזבים כשטוטנהאם מכינה הצעה של לא פחות מ30 מיליון יורו(הסכום בו הוא נקנה) ועד כמה שבאופן אישי אני לא חושב שצריך לשחרר אותו, מדובר בסכום יפה
הגלולה השני היא פריסת תשלומים, ע"פ מספר רב של מקורות ריאל תשלם כ20 מיליון יורו בלבד בקיץ הזה וכ20 מיליון נוספים בכל קיץ עד אשר יכוסה החוב, המשמעות היא שהפגיעה הכלכלית שסופגת ריאל היא מינורית(הרכש הכי זול הקיץ פרט לדני) ומצבה בנוגע לפיירפליי נשאר טוב. חשוב גם לקחת בחשבון את הפחת בערך הכסף ואת עליית המחירים החדה שמתרחשת בשוק האירופי בשנים האחרונות, כך ש20 מיליון עכשיו יכולים לקנות הרבה יותר מאשר שיוכלו בקיץ 2017.
בנוגע לצד המקצועי אין שאלה, הגעתו של בייל היא זריקת *** אחת גדולה על המאמן, ריאל תחזור לשיטה של מוריניו שבה יש שני שחקני אגף מהירים ופליימייקר אחד מי שצפויים לשלם את המחיר הם שניים מהשלושה: אוזיל,איסקו או קאקא.

מיקו גוטליב אהלן סבבה 3 באוגוסט 2013

יש מספיק משחקים בעונה, ויש 5 שחקנים שמתחרים על 3 מקומות בהרכב.
יש לריאל אפשרות להיות הקבוצה הכי מהירה באירופה עם בייל, אוזיל ורונאלדו, או קבוצה שמסוגלת להניע כדור עם קאקא ואיסקו.
הורסטיליות שהייתה חסרה אצל מוריניו.

ויכסלפיש 3 באוגוסט 2013

שאלה: טוטנהאם מקבלת כסף, אתה בטוח שריאל משלמת, או שזה הבנק החביב עם הלוואה בריבית שלילית ל-999 שנה?

Oded 4 באוגוסט 2013

10 שאלות? לדעתי דחפת פה איזה 20 לפחות
כולן טובות דרך אגב

Comments closed