נאום בחירות – דור בלוך

החלום של דור בלוך, הסיוט של לוזון

cjhrul

 

גבירותיי ורבותיי, אוהדי ואוהבי הכדורגל הישראלי,

אני מגיש את מועמדותי ליו"ר ההתאחדות לכדורגל, כי אני אוהב את הכדורגל הישראלי. עודני מתרגש ממחזור פתיחת העונה, מאיתות של שער בשירים ושערים או מנגינת ההמנון במשחק רשמי של נבחרת ישראל, בדיוק כפי שהתרגשתי כשהייתי ילד בן 8 ביציעים ברמת גן, בלומפילד או הרצליה.

אני עוזב תפקיד מכניס, מספק ומעשיר, ל-5 שנים כדי לקחת על עצמי את השליחות של הובלת הכדורגל הישראלי, ואחזור לאותו תפקיד עם סיום אותן 5 שנים, לא אשאר בהתאחדות אחרי 5 שנים, לא אעבוד בקבוצת כדורגל ישראלית ואינני מחפש תפקיד במוסדות אופ"א או פיפ"א.

אני רוצה שלילדים שנחשפים לראשונה לכדורגל בימים אלו, יהיה כדורגל ישראלי שהם יוכלו להתרגש ממנו, שחקנים ישראלים שהם יוכלו להזדהות עימם, שחווית הכדורגל שלהם לא תהיה מורכבת רק מטיול בר מצווה לקאמפ נואו או משידורים של מנצ'סטר יונייטד, אלא גם, קודם כל ובעיקר מקבוצת הכדורגל של העיר שלהם. שהם ישחקו בקבוצות ילדים ונוער שישמרו אותם במגרשי הכדורגל וירחיקו אותם מהרחובות, ויקנו להם הרגלים וערכים של גמול על עבודה קשה, עבודת צוות וכבוד הדדי.

*

אני מגיש את מועמדותי ליו"ר ההתאחדות לכדורגל, כי האנשים שמנהלים את הכדורגל הישראלי מוכנים להשלים עם יותר מדי דברים שאסור להשלים עימם.

אסור להשלים עם כך שבליגה הישראלית הראשונה מרבית הקבוצות לא יכולות לשתף חלק מהשחקנים שכבר חתמו בשורותיהם כי הם עדיין לא עברו בבקרה התקציבית.

אסור להשלים עם כך שבליגה הישראלית השנייה חודש לאחר שהליגה הייתה אמורה להיפתח, ושני מחזורים אחרי שהיא נפתחה בפועל, עדיין לא ברור איזה קבוצות בדיוק ישחקו בליגה.

אסור להשלים עם קריאות גזעניות חוזרות ונשנות ביציעים של מגרשי הכדורגל כנגד שחקנים ערבים או כהי עור, ולא, לא מדובר רק על היציעים של אצטדיון טדי.

אסור להשלים עם האלימות במשחקי הילדים, הנוער וגם הבוגרים, עם הורים שמאיימים על מאמנים ושופטים ואף מממשים את איומיהם בפועל.

אסור להשלים עם ירידה מתמדת בשיעורי הנוכחות באצטדיונים ושיעורי הצפייה במשחקי ליגת העל בטלביזיה, הכדורגל הוא קודם כל ולפני הכל בשביל הקהל, והקהל מצביע ברגליים ובשלט.

אסור להשלים עם כך שרמת המתקנים ואיכות האימון בארץ נופלות מהרמה במדינות המקבילות לנו מבחינה כלכלית ומבחינת רמת העניין של האוכלוסיה בכדורגל.

אסור להשלים עם זה שב-15 השנים האחרונות לא רק שלא התקדמנו, אלא שהלכנו אחורה, בעוד מדינות כמו יוון, טורקיה ובלגיה עשו הישגים מרשימים בטורנירים הגדולים, ובמפעלי המועדונים, הכדורגל הישראלי נתקע מבחינה מקצועית במקום.

*

לא להשלים עם החוליים האלה אין משמעותו תיקון מיידי בשנה הראשונה, זה בלתי אפשרי. אבל אם לא נשלים עם החוליים האלה, ונפעל לתקן אותם החל מהיום הראשון, אם כל גילוי של חולי כזה יוביל לפעולה מיידית ונחרצת, עם נכונות לשלם מחירים בטווח הקצר לטובת הטווח הארוך, אז ניפטר ממרבית מאותם החוליים בתוך 3-5 שנים. אם נשלים איתם, נישאר עם אותם חוליים עוד שנות דור, והתוצאות יהיו בהתאם.

זה הסוג של יו"ר התאחדות שאני הייתי רוצה לראות לטובת הכדורגל הישראלי, אבל ברור שבמבנה הנוכחי של הכדורגל הישראלי, במודל הניהול הנוכחי, שנשלט ע"י מרכזים ועסקנים, בקריצה ובשיטת שמור לי ואשמור לך איש כזה לא יוכל להיבחר לראשות ההתאחדות וגם לא ירצה להתמודד מלכתחילה.

לכן אפשר לקוות שמסקנות הוועדות השונות, שהאחרונה שבהן הייתה ועדת זליכה, ייושמו, כדי שמפתחות הכדורגל הישראלי יוכלו להינתן לאדם נטול אינטרסים וניגודי עניינים, שיראה את הכדורגל הישראלי בלבד לנגד עיניו, ושיוכל לתקן את החוליים של הכדורגל הישראלי, כי מגיע לנו כדורגל טוב יותר.

להחליף את הרוע
ליגת שוקי ההון - הקשר בין התיאוריה למעשה

7 Comments

martzianno 22 בספטמבר 2013

איפה נרשמים?

רני 22 בספטמבר 2013

לכל מי שמעוניין.
היום מתקיימת מחאה גדולה מול ההתאחדות לכדורגל 19:00
שער 2 איצטדיון ר"ג.
מאות מאוהדי כפר סבא מגיעים על הסחבת בכל הנוגע לקבוצה ה-16 ב לאומית.
זאת לאחר שבית הדין העליון של ההתאחדות פסק בהחלטה סופית וחלוטה- כפר סבא בלאומית.
המחוזי התערב בפסיקה ויצר תקדים מסוכן.
במצב הזה מה שנשאר זה לסגור את כל הכדורגל בארץ
מעניין מה היה קורה אם מכבי פ"ת הייתה במקום כפ"ס

איתי 22 בספטמבר 2013

הייתי שמח לשמוע "התייחסות בנאום" לנושא שבעיני מהווה חלון הראווה של הכדורגל שלנו , והוא התקשורת.
ההדרדרות של הכדורגל נמצאת בין השאר גם שם, במדינת יציע העיתונות.

ירושלמי 22 בספטמבר 2013

עכשיו תכלס, אתה רואה איזה מועמד רציני שיכול לעמוד מאחורי הדברים האלה?
כל דמות מוכרת מעולם הכדורגל נגועה באינטרסים אישיים של אגודות ומקורבים.
רק דמות עם ניסיון מחוץ לעולם הכדורגל יכולה להוות כקונצנזוס (ע"י האוהדים, שהם הגורם השפוי והבלתי תלוי היחיד שמושפע מההחלטות).
וכל עוד שיטת הבחירות ליו"ר הכדורגל לא תשתנה, זה בלתי ריאלי להביא מישהו כזה.

ג'וני 22 בספטמבר 2013

ישראל לא מדינה של כדורגל ולכן לא נראה שום שינוי גם אם נציגי הטוטו המושחתים ימשיכו להעביר עשרות מליוני ש"ח לענף המיותר הזה.

ABC 23 בספטמבר 2013

צודק. ישראל היא מדינה של מטקות, ולשם יש להפנות את המשאבים.

ABC 23 בספטמבר 2013

הטור הזה הוא ציני? ברצינות, כי לא מתואר פה כלל מה הצעדים ליישום אי אלו מהחוליים הנ"ל. הצעד המעשי היחידי פה הוא "ישום דו"ח וועדת זליכה". זהו.
זה נאום של פוליטיקאי, לא של איש מעש. האם זו הייתה הכוונה?

Comments closed