5 שאלות ותשובות למשחקי אתמול (19/4)

5 שאלות שמחכות לתשובה בארבעת משחקי היום

625x527

תשובות:

1) בהתחשב בזה ששלוש מארבע קבוצות החוץ ששיחקו אתמול ניצחו, כנראה שיש משהו בזה שהמשחק שהכי קל לגנוב בו את הביתיות הוא משחק מספר 1. כמה זה קריטי בסדרת 7 משחקים נקבל הזדמנות מצוינת לגלות בהמשך הפלייאוף. להערכתי – לא מאוד קריטי.

2) 20,000 אוהדים נלהבים באולם ו-10,000 אוהדים מחוץ לאולם, כשמאסאי יוג'רי מטריף אותם בקריאות פ**ק ברוקלין אומרים שכן, הקהל של טורונטו הוא המרענן הרישמי של הקהלים בפלייאוף הזה. אגב, מתהווה היריבות המוזרה ביותר בפלייאוף הזה בין שתי קבוצות בלי שום היסטוריה של יריבות (או בכלל) שפתאום מתחילות לשנוא אחת את השנייה סביב העלבון של טורונטו מכך שהנטס, לכאורה, הפסידו בכוונה כדי לפגוש אותם ולא את שיקאגו בסיבוב הראשון, כתבה שמעליבה את גארנט ופירס על רקע גיל והקללה האמורה של יוג'רי. יהיה מעניין.

3)  איגודלה יצא ב-6 עבירות, גריפין יצא ב-6 עבירות, ופול שיחק עם 5 עבירות את מרבית הרבע הרביעי. מספיק אגרסיבי בשבילכם? וזה רק העבירות שנשרקו, לכל אורך ערב הפלייאוף הזה השופטים נתנו להרביץ לא מעט ושרקו רק כשלא היה ברירה. וטוב שכך.

4) פול ג'ורג' עם 24 ו-10 ריבאונדים באחוזים סבירים, סטיבנסון נתן 19, היל 12 ואפילו טרנר תרם כמעט דאבל דאבל באחוזים טובים מאוד. אז מי לא הגיע למסיבה? נכון, רוי היברט. 8 נקודות ו-8 ריבאונדים, ומינוס 11 לאינדיאנה כשהוא על המגרש לעומת פלוס 5 כשאהינמי מחליפו על המגרש. לא יכול להיות שסנטר מוביל בליגה מסיים במספרים כאלה כשהשומר שלו הוא אנטיץ'. לא יכול להיות שאינדיאנה מסיימת כמעט בשוויון בריבאונד מול אטלנטה. ואנחנו נצטרך לדבר בהזדמנות בנפרד על טיג, וואו.

5) דיברנו על שלושה מפתחות לממפיס – האטת המשחק, עצירת דוראנט, ושליטה בצבע. בשני הרבעים הראשונים אוקלהומה טסה ל-56 נקודות ופתחה יתרון דו ספרתי. ברבע השלישי ממפיס הצליחה להשיג את כל המפתחות שלה ודרסה את אוקלהומה 13-31. ברבע הרביעי אוקלהומה חזרה לעצמה והבטיחה את הניצחון עם 31 נקודות. ממפיס עם פיגור מפתיע בריבאונד 41-51 וככה היא לא תוכל לנצח. המשחק הזה והרבעים המאוד שונים בו מראים שממפיס תצטרך להשיג את שלושת המפתחות שלה לאורך זמן ארוך יותר מרבע כדי להיות פקטור בסדרה הזאת. כרגע זה נראה חד צדדי למדי, וזה במשחק שבו אוקלהומה קלעה ב-25% מהשלוש.

וזה מה שנכתב לפני המשחקים:

1) האמירה המקובלת גורסת שאם תגנוב את הביתיות תעשה את זה במשחק מספר 1 (ראו מכבי במילאנו), האם ברוקלין יכולה לעשות את זה מול טורונטו? עד כמה זה קריטי בסדרת הטוב מ-7 משחקים?

2) הקהל של טורונטו הוזכר כפוטנציאל להיות הקהל המפתיע של הפלייאוף. הקהל הקנדי ידוע כקהל נלהב מאוד, והוא מקבל קבוצת פלייאוף לראשונה אחרי שנים של קטסטרופות בחסות איזיאה תומאס. האם נקבל תצוגת קהל קנדית?

3) הסדרה בין הקליפרס לווריורס סומנה כסדרה האגרסיבית ביותר בפלייאוף הזה, עם היסטוריה של הרחקות והתגרויות בין השחקנים בשתי הקבוצות כשהקורבן העיקרי הוא כמובן בלייק גריפין, כששחקני הווריורס שמו להם למטרה להוציא אותו מהמשחק. האם הם יצליחו בכך הפעם? האם נחזה במשחק אגרסיבי באופן מיוחד ואיך זה ישפיע על הדינמיקה של הסדרה?

4) איזה רוי היברט נקבל מול אטלנטה? אינדיאנה כמובן טובה יותר, אבל היתרון הגדול שלה אמור להיות היברט על מי שישחק כסנטר המחליף של אטלנטה. אלא שהיכולת של היברט יחד עם היכולת של הפייסרס כולם צנחה בחודשים האחרונים. אם היברט ינצל את המצ'אפ להתאוששות זה יכול להשפיע על המשך הפלייאוף כולו, אם לא לאינדיאנה עשויות להיות בעיות אפילו מול אטלנטה.

5) האם יש לנו כאן בכלל מאצ'אפ? כדי שיהיה ממפיס תהיה חייבת לעשות לפחות שלושה דברים – להאט מאוד את קצב המשחק, להגביל את דוראנט ולהשתלט באופן מוחלט על הצבע. האם היא תצליח לעשות משהו מה-3 הלילה ואיך זה ישפיע על התוצאה הסופית?

מסע הקסם הירוק
האליפות מגיעה לליברפול

14 Comments

אדם בן דוד 19 באפריל 2014

1. כמעט ולא.
2. כן.
3. לא יצליחו. לא ישפיע.
4. לא תהיה בעיה
5. תצליח להאט ולהשתלט- עדיין אוקלהומה יקחו.

שניר 19 באפריל 2014

אני יכול לנסות…

1)ברוקלין מסוגלת.
2)בהחלט.
3)לא , בלי בוגט אין להם רבע סיכוי , הגופה של ג'רמיין אוניל תפתח בסנטר , זה אומר הכל.
4)היברט יהיה אנמי , אבל הפייסרס יעברו בכל זאת.
5)אין מאצ'אפ , זה יהיה קל יותר לת'אנדר משנדמה לנו.

אודי 19 באפריל 2014

במה בדיוק אייזיאה אשם בשנים האחרונות הלא מוצלחות של טורנטו? כבר הרבה זמן הוא לא שם

49ers 19 באפריל 2014

אייזאה לא אשם.
טוב.. אולי קצת אשם.
בעיקר לא ישכחו לו את הפער האדיר בין אחד משחקני הקלאץ' הטובים שהיו, לבין יכולתו מהצד השני של המתרס.
לא חסרות דוגמאות לשחקני עבר, טובים יותר או פחות, שכשלו בקריירה השניה שלהם, אבל היחס לאייזאה מאפיל על כולם.
מדוע? איני יודע.
הוא לבטח לא הגרוע שבהם.
אולי כן בהתייחס לפער האדיר בין השחקן שהיה.
ועדיין, לקטול זה כ"כ קל..
קצת ריספקט למי שנתן לנו כמה עונות בלתי נשכחות של כדורסל של גברים ולו שואו אוף..

דור בלוך 19 באפריל 2014

וואללה יש מצב שכרכתי את העוינות שלי כלפיו על מה שעשה בטורונטו עם מה שעשה בניקס…

מקבל את התיקון.

אודי 20 באפריל 2014

העונות האחרונות בטורונטו זה על הראש של קולאנג'לו. זה שבוש עזב לא ממש עזר

פורד פרפקט 19 באפריל 2014

1.בקושי
2.הגיע הזמן
3.האם הקליפרס יהפכו סופסוף להיות קבוצת פלייאוף? הגיע הזמן באמת
4.אולי זה יעיר אותו ואולי זה יעיר את כל הקבוצה
5.יגנבו משחק בקושי
6.האם ימשיכו לשחק עם הטי-שירט המוזרה /מכוערת /מיותרת הזו?

דור בלוך 19 באפריל 2014

6 שאלה במקומה, אלוהים זה נורא

סימנטוב 20 באפריל 2014

איזה משחק! מארק ג'קסון המאמן הכי מרתק בפסקי הזמן, האינטלגנציה הרגשית שלו מדהימה.

duncan 20 באפריל 2014

ברוקלין טובים יותר.

omer 20 באפריל 2014

פול ג'ורג' קלע ב33% מהשדה. זה לא סביר.
היברט בסה"כ עם עוד משחק די ממוצע שלו מבחינת נקודות, ריבאונדים ואחוזים מהשדה.

ייתכן ואינדיאנה תעבור את אטלנטה (אם אני לא טועה היא הקבוצה עם המאזן הכי גרוע אי פעם שעולה לפלייאוף מאז שבליגה יש 38 קבוצות ומעלה), אבל קשה לראות אותה עוברת את החצי, בהנחה ששיקגו תהיה היריבה.

אינדיאנה, על אף שלא היו לה בעיות של פציעות, מזעזעת כבר חודשיים. מי שחושב שבפלייאוף פתאום היא תעשה סוויץ' משום מקום-הוזה. לצערי היא לא יכולה לסכן את מיאמי עם וייד בריא.

אני חושב שבמשחק של הקליפרס היו יותר מדי שריקות. מהשנייה הראשונה. 51 עבירות במשחק זה הרבה יותר מדי. גם אם המשחק היה סופר אגרסיבי (וזה לא היה כזה בסטנדרט של פלייאוף). זה פלייאוף- תנו לשחק.

אודי 20 באפריל 2014

היברט קלע שתי נקודות בשלושה רבעים הראשונים. מה שבא אח"כ היה די גארבג' טיים. אינדיאנה הייתה יכולה לחיות עם 0 נקודות שלו גם, אבל הוא לא אפקטיבי בהגנה, וזו הבעיה הכי גדולה שלהם לדעתי.

duncan 21 באפריל 2014

אנשים חושבים שאינדיאנה טובה בגלל המאזן. המאזן מרמה. הם ברמה של קבוצה מקום שמיני כעת במזרח.

Comments closed