מיאמי קאבלירס

Cleveland Cavaliers Media Day

לברון ג'יימס הוא השחקן הטוב בעולם, אף אחד לא מפקפק בזה, והוא גם מעלה את רמתו בצורה מרשימה בפלייאוף, אבל השאלה הנשאלת לגבי סיכויי הת'רי פיט של מיאמי היא האם הצוות המסייע שלו עדיין טוב מספיק כדי לקחת אותם מעבר לאינדיאנה המאנו-דפרסיבית ויותר מכך מעבר לספרס תאבי הנקם, בהנחה שאכן יעברו את אוקלהומה נטולת איבקה.

לא מדברים על זה הרבה אבל המספרים מדברים בעד עצמם, לברון ג'יימס משחק היום בקליבלנד קאבלירס של העונה האחרונה של ג'יימס, כשכבר נשבר לו טוטאלית מלשחק לצד מו וויליאמס ואנתוני פארקר ואמר לעזזאל עם זה, אני לוקח את הכישרון שלי לסאות' ביץ'.

בואו נשים את התרומה של הסגל המסייע של מיאמי בפלייאוף הזה מול זה קליבלנד בעונתו האחרונה של ג'יימס:

וייד – 18 נ' 4 א' – ג'יימסון 15.3 נ', 7.4 ר'
בוש – 14.6 נ' 4.6 ר' – מו וויליאמס 14.4 נ' 5.4 א'
ריי אלן – 8.7 נקודות – שאקיל אוניל -11.5 נק'
צ'למרס – 8 נקודות – אנתוני פארקר – 8.3 נ'
יתר – 21.2 נ' – יתר 24.2 נ'

עכשיו תגידו שהצוות המסייע לא נזקק להתעלות כי שתי הסדרות הראשונות (בטח הראשונה) היו מול קבוצות נחותות וזה נכון. תגידו שווייד ואלן מעלים את הרמה שלהם במאני טיים וזה נכון גם כן. אבל זה מוביל לאותה מסקנה, כדי להגיע לת'ריפיט הסגל המסייע של מיאמי חייב לתרום הרבה יותר.

ההשוואה לספרס לא הוגנת כי לספרס אין שחקן דומיננטי אחד, אבל תראו את המספרים של אוקלהומה ואינדיאנה בפלייאוף הזה:

אוקלהומה: ווסטברוק – 26 נ', איבאקה – 12.7 נ' 7.3 ריבאונדים, רג'י ג'קסון – 10.7 נ', באטלר – 6.5 נק'. יתר: 20.2.
אינדיאנה: ווסט: 14.6 נ', סטיבנסון – 13.5 נ' 7.4 ר', היל – 12.4 נק', היברט – 8.5 נק'. יתר: 24.4

במילים אחרות הסגל המסייע של אוקלהומה ואינדיאנה (אם אפשר לראות בווסטברוק סגל מסייע), תורם יותר מזה של מיאמי לאורך כל דירוג הקלעים, למעט צ'למרס שתורם יותר מבאטלר, ווסט שתורם פחות מווייד.

ולפני שלגמרי נמאס לכם ממספרים בואו נעלה על הלוח את המספרים של הסגל המסייע של מיאמי בעונה שעברה:

וייד – 15.9 נ', בוש – 12.1, צ'למרס – 9.4 נ', ריי אלן – 10.2. יתר – 28.5

זה נותן תמונה לא רעה של מה שקרה בסגל המסייע של מיאמי – בוש ווייד תורמים מעט יותר, אבל צ'למרס נחלש, ריי אלן מתחיל להרגיש סוף סוף את הגיל, ובעיקר אפשר לראות את הקריסה ביכולת של כריס אנדרסון (5.6 נ' בלבד), שיין בטייה (2.5 נ') ויודנוס האסלם (1.7 נ').

קשה להגיד שפט ריילי לא צפה את המגמה הזאת, והוא בחר ללכת עם ניסיונות שיקום שכשלו עד כה בדמות מייקל ביסלי וגרג אודן, וכעת דומה שמיאמי מגיעה חשופה מאוד מבחינת עומק לקראת שתי הסדרות שיכריעו את העונה שלה, וישפיעו משמעות על הלגאסי של לברון.

אם לברון מסוגל לקחת את הסגל המסייע הזה ברמתו הנוכחית לאליפות, זה יהיה הישגו המרשים ביותר עד כה. אם הסגל המסייע הזה מסוגל לעשות קפיצת מדרגה, ולחזור לתרומה של הפלייאוף הקודם, יהיה קשה מאוד לעצור את ההיט'.

אם התשובה לשתי השאלות האלה תהיה לא, מיאמי היט תהפוך להיות המיאמי קאבלירס, וריילי יצטרך לעבוד קשה בקיץ כדי שלברון לא יקח את הכישרון שלו לחוף אחר.

הגיבורים של מכבי
פלונטר

22 Comments

רועי ויינברג 17 במאי 2014

מאמר מעולה, אבל אני לא מסכים עם הטענה שאתה מעלה-מבחינה סטט' ההיט מזכירים את הצוות המסייע של הקאבלירס, אבל אלן ו-וויד, כפי שכתבת, לא היו צריכים להתעלות בינתיים, וכאשר יצטרכו לעשות כך, הם יעשו את זה. אינדיאנה שיחקה 13 משחקים בפלייאוף, אוקלהומה 14. מיאמי רק 9. אלן היה חלש בסדרה הראשונה, אבל נגד הנטס היו משחקים שהחזיק את ההיט.

בשורה התחתונה, אם אני פט ריילי, לא הייתי מתחיל לדאוג.

אלון 17 במאי 2014

כתבה גרועה ופופוליסטית.
אי אפשר להשוות ע"י נקודות (וקצת ריבאונדים) תפוקה של שני "צוותים מסייעים" בשתי עונות שונות, כאשר היריבות שונות, המאמנים שונים ובתכלס כל המזרח שונה?
נראה לך שאם הצוות המסייע של מיאמי היה פוגש בחצי גמר המזרח את בוסטון של גארנטפירסאלן התפוקה שלהם הייתה נשארת זהה? מהלך המשחק היה נשאר זהה? החילופים של ספולסטרה היו זהים?

אין שום בסיס להשוואה, וההסתכלות על נקודות בלבד היא שטחית ושגויה.

מיאמי (לצערי) נראית כרגע כמו המועמדת הבטוחה לאליפות. אין לאינדיאנה (ולצוות המסייע ה"עדיף" עלק שלה) שום סיכוי לעבור את ההיט בלי התערבות אלוהית כלשהי.

רק נותר לקוות שהספרס ישחזרו את היכולת מהשנה שעברה (כולל 70% מה-3 של דני גרין)… בהצלחה עם זה

דור בלוך 17 במאי 2014

אלון תודה על התגובה, זה גם נותן הזדמנות להבהיר משהו לגבי המאמר ובכלל.

סטטיסטיקה לא יכולה לשקף את מה שקורה על המגרש באופן מוחלט, היא תמיד תשקר, ותמיד תהיה נתונים לפרשנויות.

מה שכן, אתה רואה משחקים, קורא הרבה, מתעניין ומגיע לתובנות, ואז אתה הולך לסטטיסטיקה כדי לבסס את האינטואיציות שלך לראות אם ההנחות שלך נכונות ואז אתה מניח אותן בפני הקורא לשפוט.

אני כן חושב שהסטטיסטיקה הזאת משקפת ירידה ברמה של הצוות המסייע, זה גם מתחבר למה שראיתי על המגרש, גם לגיל של השחקנים המדוברים (והעובדה היא שגם ריילי חשב כך כשחיפש חיזוקים).

כמובן שזה נתון לויכוח, זה הרעיון של דהבאזר.

עידו ג. 17 במאי 2014

דור – אני מסכים איתך לגבי המשמעות של סטטיסטיקה ככלי לביסוס אינטואיציות ולא כעל אמת חקוקה בסלע. יחד עם זאת אני חושב שהטיעון שלך במקרה הנוכחי הולך קצת רחוק מדי. ראשית כל באמת קשה מאד להשוות בין קבוצות שונות ששיחקו מול יריבים שונים.
אבל אפילו אם ניקח רק את מיאמי בתור דוגמא זו השוואה בעייתית בעיני. בעונת האליפות הראשונה לברון קלע 31.1% מהנקודות של הקבוצה בפלייאוף האם זה הופך את הסגל המסייע שלו אז לגרוע יותר משל הקאבס שם קלע 29% מהנקודות בפלייאוף האחרון?
בשנה שעברה אולי בגלל ההגעה של ריי אלן זה ירד ל-26.7% מהנקודות ובפלייאוף הנוכחי זה עומד כרגע על 30.1%. צריך לזכור אבל שזה כולל התפוצצות אחת של 49 נקודות שהגיעה אחרי שפול פירס עצבן אותו ונראה לי שהקבוצה הייתה מסתדרת גם עם הופעה שגרתית שלו. משחק אחד מתוך 9 סה"ע מקבל משקל מאד גדול ובלי המשחק הזה הוא קלע עד עכשיו 26.1% מהנקודות – די דומה לשנה שעברה.

בקיצור יכול להיות שהאינטואיציה שלך מאד נכונה אבל נראה לי שכרגע לפחות המספרים לא ממש מגבים אותה אלא יותר עושים לה נעים בגב. ככל שהפלייאוף יתקדם ויהיו יותר משחקים נראים לי שהמספרים יקבלו תוקף משמעותי יותר אבל גם אז נצטרך לבדוק אותם מעבר לכמות נקודות יחסית.

מאור 17 במאי 2014

אלון ידידי, בבסיס הרעיון של דהבאזר נמצאת גם תרבות הדיון, נדמה לי שהתואר גרועה ופופוליסטית מעט חוטא לכך, דור כותב פה וצריך לכבד את זה :)

אלון 17 במאי 2014

אתה צודק לחלוטין, השימוש במילה ״גרועה״ היה לא במקום ולא ראוי.
דור, אני מתנצל ותכלס אין לי שום זכות לקרוא למה שאתה כותב ״גרוע״, כי אני לא הייתי מצליח לכתוב כתבה באורך מלא גם אם החיים שלי היו תלויים בזה.
אז סליחה :-)

יואב בורוביץ' 17 במאי 2014

מאוד מסכים עם הטקסט. לברון הרבה מאוד זמן לא מקבל קרדיט ראוי לדברים שהוא עושה לנוכח הסגל שלצדו.

רועי 17 במאי 2014

לברון לא מקבל קרדיט ראוי ? יש לך את זה ביותר הזוי ?

Mr. T. 17 במאי 2014

1+

אורן 17 במאי 2014

מיאמי בהחלט מרשמים בקלות שהם עברו את שתי הסדרות הראשונות, לעומת הספרס שעל פניו נראים הרבה יותר טוב אבל עובדים הרבה יותר קשה.

בתור אוהד לייקרס אני דווקא מחזיק אצבעות לספרס שינצחו את הת'אנדר ואת ההיט, אבל אם דוראנט וחבורתו (ווסטברוק והשופטים) יעלו אני כבר לא כל כך בטוח שאהיה נגד לברון וההיט.. ככה זה שלברון כבר לא נותן לך סיבות להיות נגדו.

אני לא אוהב להתווכח ולהתעסק כמו הרבה אחרים במי הכי טוב (בטח בתקופות זמן שונות), אבל אין ספק שאליפות שלישית ברצף ובמיוחד העונה (למרות חוסר התחרות במזרח) תהיה הישג ענק של לברון שתעמיד אותו בשורה אחת עם הטובים ביותר (וקרוב לטוב ביותר) אי-פעם.

duncan 17 במאי 2014

דוויין ווייד זה יותר מכל הצוות מסייע של הקאבס והפייסרס.
הצוות מסייע של הפייסרס גרוע. אתה כנראה מעודכן לינואר 2014.

אסף 17 במאי 2014

דור, יש שחקן אחד של קליבלנד 2007-2010 שאתה מכניס לחמישיה של מיאמי הנוכחית? בוש, ווייד וצ'אלמרס עולים על כל שחקן מקביל בקאבס. ההחלפה היחידה שהייתי שוקל – ודוחה בסוף – היא ג'יימסון במקום באטייה. אבל באטייה – מגן מעולה וקלע שלשות לעת מצוא – הוא בדיוק מה שמיאמי צריכה בעמדה הזו.

הספסל של ההיט באמת חלש בגלל הכישלון ברכש העונה, כפי שכתבת.

אני חושב שהיכולת של לברון להפוך את קליבלנד הנוראית ההיא לקונטנדרית למשך 4 שנים רצופות מרשימה לא פחות ( אולי יותר ) ממה שעשה עד היום במיאמי. ווייד כבר לא שחקן טופ 10, אבל הוא הגיע לפלייאוף שמור יחסית ואם יוכל להציג פחות או יותר את הרמה של השנה הקודמת למיאמי סיכוי טוב מול הספארסת'אנדר.

duncan 17 במאי 2014

ווייד עדיין אחד ההרכבים הטובים בליגה. כנראה שני אחרי הרדן.

גיל 17 במאי 2014

הספרס ינצחו את מיאמי במידה ויעלו לגמר. הרבה לא שמים לב לזה אבל מיאמי קבוצה הרבה יותר זקנה ועייפה מהספרס. זו תהיה השנה הרביעית שלהם ברציפות בגמר (בהנחה שיגיעו לשם), כלומר קילומטרז' עצום ובקבוצה שהשחקנים שלה לא נחים כמו השחקנים של הספרס (למעט ווייד). מיאמי שיחקו גרוע העונה אולי מתוך רצון מכוון להוריד הילוך אבל זה לא אומר שהם יצליחו להעלות אותו כשצריך ובינתיים לא ממש היו צריכים את זה.

shohat 17 במאי 2014

לדעתי יש שלושה דברים שלא באים לידי ביטוי בניתוח:
1. סטטיסטיקת הגנה (אין לי מושג אם תחזק או תחליש את הטיעון(
2. העובדה שאלו נתונים ממאזן של 8-1. הסיוע תאם לנדרש.
3. בעיקר – intangibles. ריי אלן למשל לא נמדד בנקודות אלא ביכולת לספק אותן בזמן הכי קריטי, כמו שעשה ברבע הרביעי של המשחק האחרון נגד ברוקלין. וסן אנטוניו בטוח זוכרים את מה שהוא מסוגל לעשות. כמו שפקסון וקר עזרו לג'ורדן, לא דרך השורה הסטטיסטית. בנוסף אלן, ווייד, גם שחקן כמו באטייה – מביאים הרבה בטחון קבוצתי ואמוציות, שלפעמים משנים מומנטום של משחק שלם וגם לחפות אם בפרק מסוים לברון חלש יותר.

c web 17 במאי 2014

אני חושב שיש נתון סטטיסטי אחר שעושה את רוב ההבדל – האחוזים של לברון מהשדה
כאשר הוא היה בקליבלנד לברון עדיין ניסה לנצח כמו שג'ורדן ניצח וזה אומר קליעות מחצי מרחק בעוד במיאמי הוא ירד מזה והולך על היתרון הברור והבולט שלו – הפיזיות והחדירה לסל(עם ליווי קטן של השופטים שיוצרים שדה מגנטי מסביבו ברגע שהוא מתחיל לנוע לכיוון הטבעת)
בנוסף הצוות המסייע במיאמי גם יודע להתעלות מתי שצריך(סדרת הגמר שנה שעברה למשל) וגם דורש יותר תשומת לב(יותר קשה לעשות דאבל טים על לברון כאשר אתה יודע שאתה משאיר את ריי אלן חופשי מאשר את מו וויליאמס)

אודי 17 במאי 2014

יש איזשהי קורולציה בין הנתונים שהצגת לבין הסיכויים לטובה או לרעה כדי לזכות באליפות? לא נראה לי שנקודות למשחק בלבד נותן איזשהי תמונה מייצגת לגבי הסיכויים של מיאמי לקחת אליפות העונה.

יובל 18 במאי 2014

אני חושב שההשוואה לא ממש במקום. לצוותים המסייעים האלה פשוט יש תפקידים שונים ולברון משחק מעט שונה במיאמי ממה ששיחק בקליבלנד (פחות זריקות לחצי מרחק).
הצוות המסייע של מיאמי עושה מה שהוא צריך לעשות. אולי לא רואים בסטטיסטיקה אבל זה ברור שזה צוות מסייע הרבה יותר טוב משהיה ללברון בקליבלנד. איך בכלל אפשר להשוות? כשוויד ואלן יצטרכו להתפוצץ ולעזור יותר ממה שהם נותנים עכשיו הם ידעו לעשות את זה ואני מאמין שאריק ספולסטרה ידע מתי לעשות את זה. כרגע לא צריך.

עובר אורח 18 במאי 2014

בלי קשר –
https://www.youtube.com/watch?v=St5PLcxZy44
:)

yoni 18 במאי 2014

איך אתם מסבירים את ההתרסקות של הקבוצות במזרח מבחינת איכותן. אם מיאמי ואינדיאנה היו במערב לא הייתי מסמן אותם בתור אלופי המערב( נראה אותם מתמודדים עם ממפיס, קליפרס ופורטלנד)

קסיוס קליי 18 במאי 2014

הייתי בטוח זה פוסט של בורוביץ. הייתי בהלם לראות שזה לא הוא..
כן זה באמת דומה לקליבלנד חוץ מ :
1. מאמן
2. הכוכב השני
3. הכוכב השלישי
4. שחקני אקס פקטור- התקפה
5. שחקני אקס פקטור – הגנה
6. הבנת משחק
7. משחק הגנה
8. נשיא
9. בעלים
10. שחקנים בסגל שכבר לקחו אליפות

ממש 2 טיפות מים..

7even 18 במאי 2014

+1234567890

Comments closed