ברקו ובלאט

ברקוביץ

 

אייל ברקוביץ' ודיוויד בלאט מיצגים בעיני שני דגמים הפוכים של ספורטאי.

ברקוביץ', אומרים תומכיו, הוא אחד שאומר את כל מה שהוא חושב, ישיר כזה, דוגרי. אני לא יודע איך בעיני אנשים מסוימים ההגדרה הזאת של ישירות מתרגמת ללגיטימציה לגזענות ("שחקן ערבי אף פעם לא יוכל להיות קפטן נבחרת ישראל"), אלימות ("ניגשתי אליו תפסתי לו את הלחי וסיננתי: יוני פה זה הבית שלי, אם תדבר ככה, אני אפרק לך את הצורה"), שוביניזם ("לבחורה אסור לפתח קריירה עצמאית. היא חייבת להיות עקרת בית"), שטחיות ("כדורגל זה משחק פשוט"), שנאת זרים ("לך בחזרה לרוסיה, אנחנו לא צריכים אותך כאן") או סתם טמטום.

אייל ברקוביץ' מסמל בעיני את אובדן האינטגריטי המוחלט של התקשורת בארץ, הזנייה טוטאלית וזניחת תפקידה המסורתי והחשוב של התקשורת. כשאייל ברקוביץ' מנהל לעצמו קמפיין מוחצן בשני אמצעי התקשורת בהם הוא מועסק לתפקיד מאמן נבחרת ישראל, תוך שימוש ב"סקרים" שנערכים מטעם אחד מאותם אמצעי תקשורת, זוכה לפרגון פתאטי מצד פרשנים/חברים ומשתלח בכל מי שפעולתו לא תואמת את האינטרסים שלו, הוא תורם להתדרדרות של תקשורת הספורט בישראל לתהום אליה היא הגיע.

הוא קרא לעצמו הקוסם, העיד על עצמו שמאז שהוא שיחק בנבחרת ישראל היא לא הגיעה לשום מקום ולא נמצא לו תחליף ועוד מחמאות עצמיות.

הוא מקדש את השטחיות וחוסר המקצועיות בכדורגל כדת. המשפט הכי שגור בפיו הוא: "כדורגל זה משחק פשוט", הוא מקפיד לזלזל בכל דיון טקטי, וטוען במופגן שכדי להיות מאמן נבחרת ישראל הוא ממש לא צריך לאמן לפני כן במקום אחר ולהוכיח קבלות.

זאת הדמות הציבורית של אייל ברקוביץ', כל מה שמכוער בעיני בישראליות.

ומנגד דיוויד בלאט.

מקצוען עד הסוף, שעורך הכנה מדוקדקת לכל משחק, משתדל ללמוד להתקדם ולהתפתח מעונה לעונה, ומי שרואה את היחס שלו לשחקנים, ואת האופן שבו הוא מנהל משחקים יכול בהחלט להתרשם מהשיפור לעומת עונות מוקדמות יותר.

מאמן שלא נשבר גם כאשר יש כישלונות, וגם כאשר המערכת מביעה אי אמון מופגן בו ובכישוריו, ומשתמשת בהדלפות ובאוהדים כדי להבריח אותו מהמועדון, הוא נשאר ממוקד במטרות, ומגיע בסופו של דבר לפסגות הגבוהות ביותר.

ישראלי שמשלב בין מקצועיות, לבין יכולת אלתור כאשר לאורך מרבית העונה באירופה, הוא עלה עם תכנית משחק מסויימת, וידע לשנות כדי לאפשר ליד החמה לבוא לידי ביטוי, כמו שנגד צ'סק"א הוא בחר לפתוח עם זיזיץ' כדי לשמור את העבירות והדקות של סופו וכן הלאה.

אדם שקול, לא תתפסו אותו באמירה מתלהמת, גזענית או שוביניסטית פשוט כי הוא לא כזה, מר קלין קרא לו אותו אוהד באחד מהראיונות של תחילת העונה, ובעוד הוא ראה בכך עלבון אני דווקא רואה בכך מחמאה. גם אחרי הזכייה באליפות אירופה עם נבחרת רוסיה, או עם מכבי ת"א לא שמעתי אותו מכריז על עצמו כקוסם, או כגדול המאמנים הישראלים בכל הזמנים.

8116960345_0c18b6396e_o

לכן הצלחה של בלאט היא בעיני צעד חינוכי קטן וחשוב לספורט הישראלי על חשיבות המקצוענות, הבחירה באדם המתאים ביותר לתפקיד ומתן אמון בו לאורך זמן, שאפשר להצליח גם כשאתה לא מנצל בצורה צינית את מעמדך בתקשורת ופונה למחנה המשותף הנמוך ביותר בחברה הישראלית.

לכן כישלון של ברקוביץ' הוא בעיני אזהרה חשובה לספורט הישראלי, מבחירה קפריזית בבעלי מקצוע שלא הוכיחו את עצמם (ועזבו אותי כבר מה-10 דקות שבהן עבד בנתניה, בחייאט), ושמתבטאים באופן שלא תואם את הערכים של המערכת אותה הם מתיימרים להוביל.

בכל עונה אני מקווה שמכבי ת"א בכדורסל תצליח והפועל ת"א בכדורגל תיכשל, אבל בגלל אייל ברקוביץ' ודיוויד בלאט, בשנה הבאה, קצת יותר.

המאבק על הזיכרון ממכבי ת"א
משחק 4 - ההתפוצצות של ראסל ודוראנט

42 Comments

שלו 27 במאי 2014

ברקוביץ הוא המראה שלנו,
כך אנחנו נשמעים ונראים.
בגלל זה לצערי חלקנו מהללים אותו ובגלל זה חלקנו חרדים,
חרדים מהאפשרות שיצליח.
אני בספק אם יש לו את הסבלנות ליצור משהו.

רוקט 88.2 27 במאי 2014

ממה שהבנתי, דייוויד בלאט סירב לעידו חג'ג' וכך נסללה הדרך להחתמתו של אייל ברקוביץ' כמנג'ר הפועל ת"א.
מה בדיוק אתה רוצה להגיד ?
שאייל הוא פרחח ודייוויד הוא הוד מעלתו. סבבה. מוסכם לחלוטין. האם זה רלוונטי לאיכויות שיביא ברקוביץ' (או לא יביא) לתפקידו בהפועל ת"א ? לא ממש. לא רלוונטי.
ההתייחסות שלך לבלאט היא במובן המקצועי בעוד שלברקוביץ' היא במובן האישי. ברור ששניהם כרוכים זה בזה, אבל לא חסרות דוגמאות (וחלקן מהשטן הצהוב) של פרחחים שהיו אנשי מקצוע מעולים.

דור בלוך 27 במאי 2014

הקישור, שיכול להיות שלא נעשה בצורה ברורה מספיק, הוא הלקח לספורט הישראלי, ולמדינה בכלל האמת מהצלחה או כישלון של השניים האלה.

אדם בן דוד 28 במאי 2014

מה לגבי ההצלחות של גרשון במכבי? אם יש מישהו שיכול להתחרות בברקוביץ בגזענות, שובניזים, אינטרסנטיות וטמטום טהור זה אדון מוקה. ומה לגבי הכישלון של רב"ש בהפועל? גם הוא רהוט, מקצוען, ומכבד כל אדם.
לצערי הרב, לא תמיד יש קשר בין ההתנהלות כאדם להצלחה ספורטיבית. אני מקוה שבלאט יכשל למרות שאני מאוד מעריך אותו כמאמן וכמודל לחיקוי. אני מקוה שברקוביץ יצליח למרות שאני לא סובל את האשפה שיוצאת לו מהפה.

איציק 28 במאי 2014

ההבדל העיקרי בין ברקוביץ' לגרשון, שבו טעית בגדול, זה הטימטום. גרשון ממש לא מטומטם. ברקוביץ' מאוד מטומטם. הוא לא מסוגל לשמור על רצף הגיוני בתוך משפט, שלא לומר על לחבר שני משפטים יחד.

גורביץ' 28 במאי 2014

+1

סלו-מו 27 במאי 2014

חבל שהקריירה שלו לא נמשכה 50 שנה, הוא הישראלי הכי טוב שראיתי משחק ובכלל שחקן ענק, היה הגיבור שלי כשהייתי ילד ומאז שפרש – קריסת מערכות כללית

יניב פרנקו 27 במאי 2014

פוסט מגמתי מדף המסרים לצהוב המתחיל

1. בלאט כבר חתום ?
2 דני פדרמן הוא מראה ציבורית גרועה מברקוביץ – כל עונה שבלאט מכשיר את היוקרה המקצועית של פדרמן הצעיר עושה נזק בטווח הארוך למעמד המאמן הישראלי .
3 בציבוריות הישראלית למכבי לצד הישגים מקצועיים יש היסטוריה ארוכה של דמויות גרועות כמו ברקוביץ ומעשים פליליים שמעולם לא זכו לקעקוע הנכון – אם אתה מייחל להצלחת המקצוענות כסמל מרכזי בציבוריות הישראליות אתה פותח פה תיבת פנדורה .
4. ברקוביץ כמה שהוא קשה לעיכול ואני לא פה כדי להכשיר את השרץ – אינו חריג בנוף הישראלי – ביום שיור קבוצה נחקר על חשד לעבירות פליליות ומנכל קבוצה אחרת חשוד בעבירות קשות והדוגמאות רבות – הבחירה בברקוביץ כבעיה הגדולה של הכדורגל הישראלי מוגזמת – אבל זה בסדר – אתה צהוב ואם מ.ס אשדוד אין לך בעיה ואת העבירות שדני לאופר עושה ברמהש אתה מוכן לקבל כי בסוף הוא חלק מהמשפחה וזו קבוצת הבת ואם עמוס לוזון עוד תעשו עסקים – ברקוביץ זה סדין אדום (סטגדוש).
5 פניני . האמת שכבר אין לי משהו לחדש אבל זה תמיד מקפיץ את איציק.
6 שמעת היום את עודד טירה – אין לך בעיה עם זה? שמעת את התגובה של מזרחי ? הכל בסדר אם זה משרת אינטרסים – העיקר שיש את בלאט – ובלאט כבר חתום ?.

תלמד מטל״בי – כל שנה הוא מייחל לכישלון אדום ובשנה הבאה הוא מתכנן לעבוד כמו כל שנה (גם אני דרך אגב ולא איכפת לי כמה בלאט משקיען ).

דור בלוך 27 במאי 2014

היי, אני צהוב כבר 20 שנה זה עדיין נחשב צהוב מתחיל? :)

הסיבה שהתייחסתי בטור הזה דווקא לברקוביץ', היא בגלל שזה קרה עכשיו, לימדו אותי שכדאי לכתוב על דברים עדכניים…

בנוגע ליתר הדברים שציינת, כן אני חושב שברקוביץ' חריג בעקביות שבה הוא מנצל את מקומו בתקשורת, מזלזל בחשיבות ההתנהלות המקצועית והרצינית ומתבטא בצורה שהיא פוגענת, גזענית, שוביניסטית וכל פגע רע מילולי אחר שאתה יכול להעלות על הדעת.

תחבר את העקביות הזאת למידת ההשפעה שלו על שיח הספורט בארץ ועל הספורט בארץ בכלל ותקבל סה"כ שגדול בהרבה מכלללללל הדוגמאות האחרות שציינת לטעמי.

יניב פרנקו 27 במאי 2014

אני לא חושב – ברקוביץ הוא קרקס -אם הוא יעשה את מה שכולם חושבים אז מהר מאוד הוא יחזור לרדיו – ההשפעה שלו על הציבוריות ומעמד המאמן והמנהל המקצועי תהיה אפסית – על תדמית הפועל זה ישפיע ובגדול אבל זה לא משהו שאתה צריך לדאוג ממנו .

בלאט אם יישאר הוא סיפור אחר – המסר שעולה מבלאט זה שגם למקצועי ביותר אפשר להתערב – הנה אם לבלאט מתערבים ומלכלכים ועושים הכל כדי להכניס את הפוליטיקה לחדר ההלבשה – אם בלאט מקבל את זה אז מה יגיד המאמן של מ.ס אשדוד או פתאל אילת .

בטווח הארוך ברקוביץ בתסריט הצפוי יחרב את תדמיתו ותדמית הפועל – בלאט וזו הבעיה יעשה נזק למעמד המאמן – אם כבר אתה מייחל למסר נכון – אתה צריך לייחל לזה שבלאט יעזוב וימצא לעצמו תפקיד גדול יותר ויסמן את הדרך למאמן ישראלי שהכל אפשרי ובמקביל שפדרמן הצעיר ייכשל עם גודס או כל בובה אחרת שייבחר – אבל אז תהיה לך בעיה קלה לא?

איציק 27 במאי 2014

מה יש לך נגד גודס, אפילו אדלשטיין בחר בו כעוזר?
היחול לכישלון של פדרמן הצעיר משותף אפילו עם אחד כמוני אוהד מכבי (רק שאני מקווה שיכשל ויוזז לפני שיהרוס את מכבי).

יוסי מהאבטיחים 27 במאי 2014

מוזר, אבל אני דווקא זוכר את צביקה שרף יושב בפאנלים של יציע העיתונות ושומע את חבר מרעיו דוחף אותו לתפקיד מאמן מכבי השכם וערב (בעיקר רסקין וקופמן) בעונה של קטש.
ואחרי שנבעט ממכבי, המשיך לקבל "קמפיינים לאומיים" לכיוון אימון הנבחרת במקום שיבק ואז לאיגוד.
וזה קרה בערוץ שהוא "מדורת השבט" של הספורט.
ונחש מי הבעלים של הערוץ הזה…

ברקוביץ' לא הראשון שמנסה להשתמש בעיתונות לטובתו.
ברקוביץ' הוא הסימפטום. המחלה היא העיתונות שמזנה את עצמה. שיח הספורט נקבע לרוב על ידי העיתונות ולא על ידי הנימנים והברקוביצ'ים. אתה וחבריך קובעים איך הוא יראה, לא ברקוביץ'.

איציק 27 במאי 2014

"בציבוריות הישראלית למכבי לצד הישגים מקצועיים יש היסטוריה ארוכה של דמויות גרועות כמו ברקוביץ …"
מ.י.ק.י. ברקוביץ'?
מה הבעייה איתו?
;)

יניב פרנקו 28 במאי 2014

מיקי ברקוביץ ? זה ששיחק בהפועל?

איציק 28 במאי 2014

מזה הפועל?

יניב פרנקו 28 במאי 2014

אתה לא אוהד של באר שבע בכדורגל?

דווידקה 27 במאי 2014

וואוו…אחת ההשוואות הטובות שראיתי…
אז בעצם אתה אוהד מכבי שמייחל לכישלון של הפועל? מוזר…
אותו דבר היית יכול להשוות בין באלוטלי וג'רארד למשל, להראות למה ליברפול הצליחה השנה ומילאן לא…

הולדן ק 27 במאי 2014

דיויד בלאט אדם בעל גינונים וכבוד אמריקאי טיפוסי, הוא פרח חריג ונדיר ושמור בג'ונגל הישראלי של תרבות המגיע לי והשופוני יא נאס.

אנדקוטה על בלאט ועל מפגש אקראי שלי איתו:
כשמכבי שבו עם הגביע ב2001 או 2002 שאז נקרא סופרליג או משהו דומה הם נחתו ויצאו מהיציאה האחורית בטרקלין מצדה,
ישנה שם רחבה ענקית, אני הייתי שם במסגרת תפקידי אולם ללא מדים כלשהם, היה שם נחיל אוהדים שנעמדו בשורה, פיני וכל הגווארדיה לחצו ידיים כמובן לאוהדים והתחילו מהראשון בתור וכן הלאה, אני שחמקתי מכל הטרראם הזה בכוונה נעמדתי אחרון אחרון ובסוף הטור הזה, בלאט להפתעתי ניגש דווקא קודם אלי , לחץ לי יד והודה לי שהגעתי לקבל את פניהם,
לא רציתי להחזיר לו ולהגיד שאני רק מתפרנס שם:)
זה רק מראה עד כמה האיש רגיש לניואנסים

עידוקוליס ליפשיץ 27 במאי 2014

עוד דוגמאות רלוונטיות לפוסט:
רוני לוי (ללא עבר באימון הביא 3 אליפויות)
אבי נמני (עושה הרבה רעש, כשל בפועל כ"מנג'ר")
פפ גווארדיולה (ללא עבר באימון הצליח לא רע)
מוריניו (אדם "פשוט", "שחצן", מתלהם, לא תמיד בוחר בדרך הישר… מצליח לא רע גם ללא ויה דולורוזה בדרך..)
שלמה שרף (מייצג את כל מה שברקו מייצג אבל קשה להתווכח עם ההצלחות שלו כמאמן, בעיקר עד שהגיע לנבחרת)

אבל בסדר שמענו.. מכבי תל אביב זה כוחות הטוב והפועל ת"א זה כוחות האופל וכמו בשר הטבעות (ומשחקי הכס) בסוף יש מנצחת אחת וזה מה שחשוב והעיקר שכל המדינה תתחבק בסוף.
מתחיל להימאס מהפוסטים הדביקים של אוהדי מכבי תל אביב באתר הזה. צריך קצת איזון וקצת שפיות. קצת לשמוע את הצד השני.
נדמה לי שמעבר לזה שאין אדומים פה (ביחס לצהובים ובכלל), אין להם עניין להכנס לויכוחים על מי יותר טוב/מוסרי/מוצלח. בעיקר נוכח הפוסטים הקיצוניים האלה.

fish & chips 28 במאי 2014

לא רק לאוהדי הפועל אין עניין ( אם אתה אומר , מאמין לך – בנוסף לזה שזה גם הגיוני ) להיכנס לויכוחים עם הטורים הכל כך מתיימרים ( בזמן שהם כל כך הזויים ומפגרים ) של האוהדים " המייצגים " של מכבי תל אביב

תוסיף גם אוהד מכבי תל אביב ( " שאינו מייצג " ) שרואה פה טורים , פרשנויות ובעיקר תגובות של אוהדים ( " מייצגים " ) של מכבי תל אביב , ברמה כל כך הזויה ילדותית ומפגרת , עד כדי מבוכה ותהייה ברומו של עולם + מחשבות על נושא למחקר סוציופולוגי

דרך אגב , העניין של " אין להם עניין להיכנס לויכוח על מי יותר טוב/מוסרי/מוצלח … " , לא נגמר בזה

גם אלה שהם אוהדי קבוצות אחרות ( בעיקר אוהדי הפועל תל אביב , כי לאוהדי מכבי חיפה יש קבלות ) ועדיין מוצאים את הזמן/הכוחות לבזבז על דיונים פה בדה באזר ( על ידי תגובות ) עם כל " האוהדים המייצגים של מכבי תל אביב " , כבר די השלימו עם כל מיני סיסמאות יח"צ הזויות ומנופחות , בקשר לכל המיזם של גולדהאר ולהקתו

כמו שהסברתי לך … ( בטור שנכתב על קריית שמונה אחרי שהיא זכתה בגביע המדינה , ואיזה טיפש עילג התחיל להתווכח איתי על עניין הקהל של קריית שמונה , וחשב שהוא מצא לו עוד איזה סרדין )

אוהדי מכבי תל אביב ( " המייצגים " ) לא חושבים ומדברים כך " בשל הצורך לחיבוק " ( כמו שכתבת עליהם אז ) ,
הם יודעים טוב מאוד לעשות לעצמם ועל עצמם …

הם פשוט ככה כי הם נתקעו תודעתית איפשהו בין גן חובה לבין בית ספר יסודי

צהוב-כחול-לבן 28 במאי 2014

מתחיל להימאס מהתגובות הממורמות של אוהדי הפועל תל אביב באתר הזה.

"צריך קצת איזון וקצת שפיות. קצת לשמוע את הצד השני.
נדמה לי שמעבר לזה שאין אדומים פה (ביחס לצהובים ובכלל)"
אין מצב שאתה רציני. או שלא קראת פה בשבוע האחרון, במיוחד את אלו הנוגעים לזכייה באליפות אירופה.

אורן 28 במאי 2014

צודק,
אסור לתת לאוהדי הפועל להגיב פה.וכמובן,אם כן מותר להם אז לא במרמור לטורים מתגרים וצהובים.כמובן שהתקשורת אדומה וכו…

צהוב-כחול-לבן 28 במאי 2014

*face palm*
זאת הייתה קונטרה להודעה ההזוייה שמעליי והמשפט הראשון היה זהה רק עם שינויים רלוונטים.

אורן 28 במאי 2014

מדוייק ביותר.וכמה שזה מאכזב שזה מגיע מדור בלוך.
היה נראה שהוא יודע להתעלות מהיריבות הזו.

אורן 28 במאי 2014

ואגב,בלאט.כל כך קל לשכוח לו את כל האמירות ההזויות(שאצל אחרים קוראים לזה בכיינות)אחרי כל הפסד ליגה(כן אני יודע -באילת דווקא דיבר יפה).בטח שכחו את זה שכשלא אימן במכבי הוא עזר לגרשון ודיווח לו מפסק זמן ששידרו מהטלוויזיה.אבל הכי חשוב שיש לו מבטא.

עידן. 28 במאי 2014

"נדמה לי שמעבר לזה שאין אדומים פה (ביחס לצהובים ובכלל), אין להם עניין להכנס לויכוחים על מי יותר טוב/מוסרי/מוצלח"

בדיחת השנה… כל מה שאוהדי הפועל עושים זה פחות או יותר לספר כמה הם מוסריים ואוהדים אמיתיים לעומת אוהדי מכבי.

בקשר לטור הזה באמת אין לי מושג מה אתם רוצים ולמה כל טור חייב להופך לויכוח הזה של הפועל- מכבי. זה טור על ההבדל בין שני אנשים, אומנם אחד עובד במכבי והשני חתם בהפועל, אבל הטור לא עורך הבדלה או טוען משהו לגבי הקבוצות אפילו פעם אחת.

עם כל הכבוד, אתם לא יכולים להתכחש להבדלים בין בלאט וברקו. אז מה אתם רוצים לכל הרוחות?

רומן 27 במאי 2014

אייל ברקוביץ נתן שלושער למנצסטר יונייטד הגדולה.
אייל היה המנוע של כל הקבוצות בהן שיחק, ירד , עלה, בא לקבל, חילץ כדורים ונתן מסירות גאוניות לחלוצים.
ברקוביץ הוא מקצוען מהדרגה הגבוהה ביותר ואיש כדורגל בכל רמח איבריו, כל משחק ששיחק היה פשוט תענוג, שחקן ענק, מין לוקה מודריץ כזה רק בלי הפצצה.
אני אוהד מכבי חיפה, אבל אני מאחל לו המון הצלחה בהפועל תל אביב.

אודי 27 במאי 2014

עוד פוסט נהיה קרב השמצות בין מכבי להפועל?

Matipool 27 במאי 2014

רק תתקן את המחנה המשותף הנמוך למכנה המשותף הנמוך . מחנה , צבא , טנקים ותותחנים כבר היו היום מספיק אצל דורפן ..
גם בחייאט נראה יותר טוב כשהוא בחייאת למרות שזו רק המלצה .

אלכס דוקורסקי 28 במאי 2014

כדורגל הוא משחק מאוד פשוט לדעתי, ומכאן (גם) הקסם שלו. האמירה הזו אינה מעידה על שטחיות.

אר 28 במאי 2014

עזבו מועדונים. זה נכון. וחשוב שמישהו ישים את זה על ברקוביץ' כמו שזה בתוך כל הפסטיבל.

אר 28 במאי 2014

גם בלי קשר לבלאט

רוני 28 במאי 2014

אני חושב שברקוביץ והפועל זה שידוך מושלם.
מגיע לכם אחד את השני

קפטן קוקי 28 במאי 2014

+1
יש כאן הרבה תגובות (רובן למעשה) שמושכות את הדיון למכבי><הפועל, וזאת לא הנקודה. כנראה שהתסכול מעוור עיני אנשים.
הנקודה היא שדמותו הספורטיבית של בלאט משדרת יסודיות, השקעה, רצינות ומתינות.
לעומתו ברקוביץ הוא בדיוק ההפך – לא משנה העשייה, משנים הדיבורים. הדיבורים והקמפיין התקשורתי הוא זה שהפך אותו למועמד לגיטימי לאימון הנבחרת. גם בתוכן של דבריו וגם בצורת התנהלותו הוא משדר את התכונות הגרועות בישראליות – פה גדול, יהיה בסדר ותרבות האלתור והסתמכות על כריזמה (ממנה יש לו בשפע) כדי למלא תפקיד מסוים.
קיוויתי מאוד שברקוביץ ימשיך לעצבן ביחד עם אופירע ותוכניות הצעקות, אבל הוא חזר לספורט. זה חבל מבחינתי. ולא משנה באיזו קבוצה.

ערן לוח 28 במאי 2014

אני לא מחסידי ברקוביץ׳, וגם הדיון עליו כעל פרצופה של המדינה מתחיל להיות טרחני, אבל גם לי קשה להבין למה דווקא ההשוואה הזו. שניהם בכותרות, וזו סיבה מספיק טובה להשוות ביניהם? כי אם לא היו בכותרות לא היה מצע להשוואה ביניהם. אחד מאמן ותיק, עם ניסיון אירופי עשיר ועטור הישגים, שני לא אימן אף לא דקה אחת. בזה נגמר הסיפור, וגם הצורך בהשוואה.

קסיוס קליי 28 במאי 2014

אם כבר אתה משווה, שיהיה על אותו בסיס.
ברקו הוא מנג'ר ובלאט הוא מאמן.
ברקו בכדורגל ובאלט בכדורסל.
ואל תגיד לי ספורט זה ספורט, אם משווים הבסיס צריך להיות שווה.

מלבד זאת לא ברור מה אתה מנסה להגיד בטור…

איציק 28 במאי 2014

רוצה להשוות בין ברקוביץ' לפט ריילי? שניהם מנג'רים מקצועיים.

קפטן קוקי 28 במאי 2014

ההשוואה מתייחסת לדמויות משמעויות בספורט הישראלי. ספורט כמערכת תרבותית ששואבת ומשפיעה מ ועל התרבות הישראלית בכללותה.
זה למה זה דיון מעניין, ו(בעיני) חשוב.
כל הנסיונות לצמצם את העניין הזה הם מיותרים. פעם היו פשוט כותבים "חפרת" ומודים בבורות וחוסר עניין, היום עוטפים את זה בכל מיני תירוצים.

ויקטור מורוז 29 במאי 2014

הבסיס זהה. בלאט הוא בן אדם, וברקוביץ' הוא בן אדם.

איתמר 28 במאי 2014

יש אפשרות סבירה ביותר שברקוביץ׳ השתעבד בשנים האחרונות לפרסונה התקשורתית המוחצנת והמוגזמת שנבנתה והותאמה למידותיו (ממש כפי שקרה לקופמן ולאיינשטיין).
אני לא אתפלא אם בהפועל ברקוביץ׳ יעבור תהליך מזורז של התבגרות וייחשף כאדם מעודן הרבה יותר,רציני ואחראי.
ברקוביץ׳ יודע שהוא מקבל הזדמנות נדירה להטביע חותם בקבוצה גדולה ושהצלחה בהפועל תסלול לו את הדרך לאימון הנבחרת.

פנדה 28 במאי 2014

ועוד דבר קטן:

ההבדל בהשתלשלות האירועים בהקשר לאימון הנבחרת –

ברקוביץ' דרש לאמן את הנבחרת, וכולנו מודים למי-שזה-לא-יהיה שהוא לא יהיה המאמן.

בלאט היה אמור לאמן את הנבחרת, בגלל פוליטיקה הוא בסוף לא אימן ובגלל הסיפור הזה הוא כנראה גם לא יהיה מוכן לאמן את נבחרת ישראל בעתיד, במה שנתפס כאחת השערוריות של הנבחרת עד כה.

ששון 28 במאי 2014

הדבר היחיד שהוא קשקוש מוחלט בטור שלך זה שכותבים "בחייאת" ולא "בחייאט".

Comments closed