האינדיקטורים

האינדיקטורים, השחקנים שעליהם יקומו או יפלו סדרות הגמרים האיזוריים.

hpg1213_chalmerscole01_mediaday_120928_0

 

בעוד סדרות הגמרים האזוריים נכנסות אל המשחק השישי כאשר שתי הפינליסטיות של השנה שעברה, סן אנטוניו ומיאמי, מובילות ביתרון של 2-3, ומקוות לסגור עניין בלא משחק שביעי, אפשר להסתכל אחורה על חמשת המשחקים הראשונים ולהסיק מהם על מה שנראה ביומיים או הארבעה הקרובים.

אפשר להסיק שהקרב בין מיאמי ואינדיאנה לא יכלול משחק התקפה קליני מהסוג שאנחנו רואים בצד השני של המיתרס אבל בהחלט נראה משחק לחימה אגריסיבי משני הצדדים. אפשר להסיק שהקצב המהיר בסידרה בין סן אנטוניו לאוקלהומה יימשך, ושווסטברוק ימשיך לזרוק 20 זריקות ויותר למשחק, ובשני המשחקים באוקלהומה זה אפילו לא נראה כמו רעיון כל כך גרוע.

ואפשר לנסות ולהסיק מי הם האינדיקטורים, השחקנים שהם לא בהכרח הכוכבים של קבוצותיהם (טוני פרקר, פול ג'ורג', לברון ודוראנט), אלא השחקנים שיכולת טובה שלהם מסמלת שתכנית המשחק של קבוצתם עובדת ולכן מגדילה משמעותית את סיכויי הניצחון שלה.

אלו הם האינדיקטורים:

 מיאמי היט – צ'אלמרס + קול:

בהפסדים: 7 נקודות ו-7 אסיסטים בממוצע

בנצחונות: 14.3 נקודות ו-4 אסיסטים בממוצע

כשהחלה הסידרה חשבתי שהאינדקטור של מיאמי יהיה דויין וייד, אבל דווקא במשחק הטוב ביותר שלו בסידרה, משחק מספר 1 הקבוצה ניצחה, ובאופן כללי הוא שומר על יציבות לאורך חמשת המשחקים הראשונים. לברון היה כמובן קטסטרופלי במשחק מספר 5, אבל 25 נקודות שלו במשחק מספר 1 לא עזרו להיט, ובמשחק מספר 2 כשהוא קלע ב-1 מ-5 מהשלוש מיאמי ניצחה. בוש היה מצויין במשחקים 4  ו-5 וחלש מאוד במשחקים 1 עד שלוש כך שגם עליו קשה לדבר כאינדיקטור.

התרומה של כל השחקנים האחרים של מיאמי כל כך עיקבית שקשה לדבר עליהם כאינדיקטורים למשהו, אבל מה שכן בולט הוא הפער בין נצחנות להפסדים ביכולת של צמד ה-PG של ספולסטרה, וזה עושה לא מעט שכל. שימו לב לא רק לעובדה שבנצחונות הם קולעים יותר מכפול מאשר בהפסדים, אלא גם לירידה במספר האסיסטים, לכאורה זה הפוך מהאינטואיציה אבל כשחושבים על זה, למיאמי יש מעט מאוד גיוון בהתקפה, מרכיב קריטי מול ההגנה של אינדיאנה, כשקול וצ'לאמרס הופכים להיות איום, במיוחד מבחוץ (6 מ-8 מהשלוש בשלושת הנצחנוות), המשחק של מיאמי מגוון יותר ואינדיאנה מתקשה יותר לשמור עליה.

אינדיאנה פייסרס – פול ג'ורג':

נצחונות: 30 נקודות, 3.5 חטיפות

הפסדים: 18 נקודות, 0.66 חטיפות

בניגוד למיאמי המקרה של אינדיאנה בולט וצועק לשמיים, כשפול ג'ורג' משחק כמו אחד משלושת השחקנים הטובים בליגה, לאינדיאנה יש צ'אנס אמיתי מול מיאמי בסידרה הזאת, הוא כפתור ההפעלה האנושי של הקבוצה גם בהגנה וגם בהתקפה, אם הוא שווה עוד משחק כמו משחק 5, הסידרה הזאת עשויה ללכת למשחק מספר 7. אפשר לדבר גם על ווסט בהקשר הזה כשלמעט משחק 4, כשהוא קלע סביב ה-20 אינדיאנה ניצחה, וכשקלע סביב ה-10 המשחק הלך למיאמי.

כשהתיישבתי לכתוב את הכתבה הזאת, כבר כתבתי את השם רוי היברט ליד אינדיאנה, אבל מבט על דפי הסטטיסטיקה הזכיר לי שרוי היברט בשקט בשקט חוזר לעצמו לאורך כל הסידרה הזאת, נצחונות כהפסדים. הוא קלע 19 נקודות ולקח 9 ריבאונדים בניצחון במשחק מספר 1, ונתן דאבל דאבל של 10 ו13 בניצחון במשחק מספר 5. אבל הרי זה פלא, דאבל דאבל היה לו גם במשחק מספר 2 (12 נקודות ו-13 ריבאונדים), והוא הוסיף 16 נקודות במשחק מספר 3. רק משחק 4 בוא שיחק רק 22 דקות והיה קטסטורפלי עם 0 נקודות היה חריג בעניין הזה.

 

סן אנטוניו – טים דנקן

נצחונות: 21 נקודות 10 ריבאונדים

הפסדים: 12.5 נקודות 7 ריבאונדים

תופעת הטבע שהיא טימייייייייייייי, ממשיכה להיות מכונת הדאבל דאבל שלא מפסיקה לתת.

בסידרה הזאת, וכמובן בהתכתבות עם עם האינדיקטור של אוקלהומה, היכולת של דנקאן ליצור בצבע היא המפתח של הספרס, וזה עובד באופן הבא:

כשדנקן מצליח לקלוע בצבע, הדאבל טים של אוקלהומה ותשומת הלב של השחקנים שלה מופנה קצת יותר פנימה, זה מרווח את המשחק של הקלעים של סן אנטוניו, והופך את הנעת הכדור המופתית שלהם לקצת יותר קלה, ואת הזריקות לקצת יותר פנויות, וכך האחוזים של גרין, לנארד וג'ינובילי עולים פלאים. כשדנקן דומיננטי בריבאונד, אוקלהומה צריכה לשים יותר תשומת לב על ריבאונד ההגנה, וכך היא יוצאת פחות למתפרצות ומשיגה פחות נקודות קלות. אחוזי הקליעה של סן אנטוניו עולים, אחוזי הקליעה של אוקלהומה יורדים, וסן אנטוניו מנצחת. בקלות.

מה שמוביל אותנו אל…

 

אוקלהומה – סרג' איבקה

נצחנות: 12 נקודות 3.5 חסימות, 7 ריבאונדים

הפסדים: 6 נקודות, 2 חסימות, 2 ריבאונדים (לא שיחק בשני המשחקים הראשונים)

זה כבר דובר, סוקר ונותח מכל הכיוונים, אבל האינדיקטור של אוקלהומה בסידרה הזאת הוא כמובן סרג' איבקה. דוראנט ווסטברוק יכולים לשחק טוב יותר או טוב פחות, אבל זה לא מה שמכריע את המשחקים בסידרה הזאת עד כה, המספרים אומרים את זה (25 ו-28 של ווסטברוק ודוראנט לא עזרו במשחק מספר 1), אבל יותר מכך, צפייה במשחק אומרת את זה.

דוראנט ווסטברוק יכולים לקלוע כמה שהם רוצים אבל אוקלהומה לא תנצח את סן אנטוניו כשהספרס קולעים באיזור ה-115 נקודות למשחק כמו שהם עשו בממוצע בנצחונות שלהם, כדי למנוע את זה, אוקלהומה צריכה את האיום של איבקה בצבע, את החסימות ושינוי הזריקות שמקשים על הספרס לעשות נקודות בצבע, וכך מאפשרים להגנה של אוקלהומה לרווח את המשחק שלה ולמנוע את ריווח המשחק של הספרס.

אלה השחקנים שאני ממליץ לעקוב אחריהם במשחקים שנותרו, לפני שאנחנו ניגשים לדבר האמיתי. סן אנטוניו נגד מיאמי, שחזור הגמר של השנה שעברה ונקמתו של פופוביץ' במלך.

ריקי למברט?
מכירת הקליפרס - לא תמיד המחיר קשור להגיון

3 Comments

Zak 30 במאי 2014

יכול להיות שאצל מיאמי אין אינדיקטורים? במלים אחרות, אולי הם פשוט באים לעבודה בכל משחק והשאלה אם יהיה משחק שקול או לא נופלת הרבה יותר על אינדיאנה?

גיל 31 במאי 2014

לדעתי האינדיקטורים בסדרה של הספרס זה בעיקר פרקר ושחקני המשנה של אוקלהומה. אני לא יודע אם אפשר למדוד את זה סטטיסטית, אבל כשפרקר טוב ומצליח לחדור וגם לקלוע מחצי מרחק אז כל ההתקפה של הספרס נעה ומתפקדת. אוקלהומה צריכים עזרה מקוליסון ורג'י ג'קסון כדי שיפתחו קצת אופציות התקפה נוספות. דוראנט וווסטברוק פשוט מותשים ואם הם לא עולים ליתרון גדול ברבע השלישי במשחק הבא אני לא חושב שאוקלהומה ינצחו את המשחק.

ליאור Spurs 31 במאי 2014

אמת כל הכבוד
נ.ב
אהבתי את המשפט האחרון

Comments closed