ניצחון עם כוכבית

אם יש משהו שאוהדי ספורט שונאים זה שמפחיתים בערך ההישגים של קבוצתם האהודה או ספורטאי אהוב, בעברית יש לזה שם ידוע ומוכר – אליפות עם כוכבית.

רק תנסו להגיד לאוהדי בית"ר שאליפות השרוכים היא אליפות עם כוכבית כי הם היו צריכים את הסיוע הנדיב של בית שאן כדי לקחת אותה.

תנסו להגיד לאוהדי הפועל ת"א שהאליפות של שער הזהב-י היא אליפות עם כוכבית בגלל שהיא הושגה רק הודות לקיזוז.

תנסו להגיד לאוהדי מכבי ת"א שהאליפות של 2003 היא אליפות עם כוכבית כי היא הושגה בהפרש שערים והודות לעיסוק של חיפה בליגת האלופות, או שאליפות אירופה הראשונה של גרשון היא אליפות עם כוכבית כי היו שתי ליגות אירופאיות.

*

מבחינתי ההישגים של מיאמי מאז "ההחלטה" הם כולם הישגים עם כוכבית, לא רק ואפילו לא בעיקר בגלל אותה החלטה והבוז שאני חש כלפי הרצון של שני אלפא דוגז של קבוצתם לאחד כוחות יחד עם עוד אחד מ-20 השחקנים הטובים בליגה באותה עת.

מיאמי שיחקה לאורך כל ה-3 שנים האחרונות במזרח שהוא חלש בקנה מידה היסטורי. בעונה הראשונה שלהם בוסטון כבר הייתה מעבר לשיא, ושיקאגו עם דרק רוז שהיה בסה"כ בן 22 עוד לא הייתה בשלה. בעונה לאחר מכן רוז נפצע וגמר את הסיכויים של שיקאגו כקונטנדרית של ממש, אינדיאנה של העונה התפרקה באופן בלתי מוסבר ולחלוטין לא קשור למה שמיאמי עשתה וגם ממערב הגיע סיוע בדמות הפציעה המפורסמת של ווסטברוק.

אם משווים את התחרות של מיאמי במזרח – בוסטון של ה-4 שנים האחרונות, אינדיאנה ושיקאגו, לקבוצות איתן נאלצו להתמודד אוקלהומה וסן אנטוניו של 4 השנים האחרונות – הן עצמן, הקליפרס, גולדן סטייט, ממפיס הקשוחה, פורטלנד ודאלאס, לא רק בפלייאוף עצמו אלא גם משחק אחרי משחק בליגה הסדירה מגלים שפשוט אין מקום להשוואה. אם יורדים נמוך יותר בדירוג שני האיזורים הפער רק גדל.

אם משווים את התחרות של מיאמי לתחרות שאיתה נאלצה להתמודד שיקאגו של ג'ורדן למשל, גם ברור שההישג של מיאמי מרשים הרבה פחות. רק תחשבו על הקבוצות הקשוחות של הניקס, אינדיאנה של רג'י מילר וריק סמיתס, מיאמי של פט ריילי, ובשלבים מוקדמים יותר דטרויט של תומאס או בוסטון של לארי, ההבדל ברור.

*

אבל הלילה מי שקיבלה את הכוכבית היא סן אנטוניו. לא רק ה"תקלה" במזגן אלא גם ובעיקר הפציעה של לברון ג'יימס שהורידה אותו לספסל 7 וחצי דקות לסיום. עזבו אותכם מטענות ה-לג'ורדן זה לא היה קורה, והשוואות למשחק החום המפורסם, זה דיון נפרד, אבל עצם העובדה שסן אנטוניו פיגרה ב-6 והפכה ליתרון 15 בהיעדרו של לברון מזכה אותה בכוכבית. כדי להיות אלופה בלי כוכבית, סן אנטוניו צריכה להוכיח שהיא מסוגלת לנצח את מיאמי עם הביג 3. הויכוח ההיסטורי על הקבוצה הגדולה ביותר של עידן פוסט ג'ורדן – סן אנטוניו או מיאמי מונח כאן על הכף.

מפח נפש
ואן חאלום

44 Comments

גיל שלי 6 ביוני 2014

מישהו זוכר שהאליפות הראשונה של דטרויט הושגה מול לייקרס בלי שלושה שחקני חמישייה? אין דבר כזה כוכבית, שלברון ידאג לשמור אנרגיה תוך כדי משחק, זו לא הפעם הראשונה שהוא מתכווץ תוך כדי משחק.

פה איתמר 6 ביוני 2014

מסכים. כוכביות הם רק על דברים לא כשרים ארמסטרונג, קלציופלי באיטליה וכו'….

ערן 6 ביוני 2014

+1 גיל

קשקשן בקומקום 7 ביוני 2014

גיל אני מעט מופתע מהנחרצות שבה אתה מפיל את הפציעה של לברון על…לברון. עוד מעט גם נאשים אותו שהוא כיבה את המזגן.

האיש נפצע, קורה. מזל הוא חלק מהחיים. לא צריך להגזים

גיל 6 ביוני 2014

בולשיט. אם לברון לא מספיק חזק פיסית להתמודד עם החום זו בעייה שלו. האליפות של מיאמי משנה שעברה היא עם כוכבית כי פרקר שיחק פצוע? הניצחון שלהם על אקולהומה עם סימן קריאה כי הם שיחקו בלי פרקר בחצי השני של משחק 6? פציעות הם חלק מהמשחק ואם קבוצה לא מגיבה טוב לפציעות של שחקנים אז הבעייה בקבוצה, ליריבה זה לא משנה.

ניתאי 6 ביוני 2014

ואני חשבתי שמה שמונח על הכף זה אליפות האנביאיי. מסתבר שמשחקים על תואר היסטורי שאותי אישית לא כל כך מעניין.

ron 6 ביוני 2014

טיעון המזרח החלש שחוק.
זו הליגה- בזה זה נגמר.

בקשר לשאר הדברים- איחוד כוחות וכו'- נוטה להסכים.

סן אנטוניו- זו לא כוכבית עדיין. אם לברון ימשיך לסבול מאותה פציעה, הכוכבית תלך ותתבהר.

נקווה שלא- בשביל סדרה טובה והנאה מכדורסל.

RAMI 6 ביוני 2014

מישהו זוכר שמילאן ניצחו את יובנטוס בגמר אלופות בלי נדבד?. סתם דוגמה ששלפתי ברגע ויש עוד הרבה.
הטיעון שלך תלוש מהמציאות. לברון נפצע, באותה מידה יכל להפצע דאנקן, וייד, פארקר (ששיחק לא בכשירות מלאה) וכו' וכו'. סן אנטוניו לא פצעו אותו (סטייל רוברט הורי ששבר את סטיב נאש). פציעות הן חלק מהמשחק. בדיוק כמו החטאה של ליי אפ, חסימה או ריבאונד.
מספיק לחפש בכח כוכביות, סיסמאות ופרובוקציות. זה מעייף.

גל ד 7 ביוני 2014

רוברט הורי לא פצע את סטיב נאש, בסה"כ עשה עליו עבירה בלתי ספורטיבית. מה שתקע את הסאנס באותה שנה היה התגובה של הספסל, והעובדה שהליגה החליטה להחמיר בעונש שלהם.

משה 6 ביוני 2014

אתה עצמך טענת למקרים הרבה יותר משמעותיים בהם הכוכבית לא מעניינת אף אחד, הקבוצה של העידן תקבע עפ"י המזגן והפציעה של לברון ?

גיא זהר 6 ביוני 2014

לגמרי. למיטב זכרוני גם הלייקרס ב82 היתה פצועה. ופושקש עלה לגמר ב54 פצוע. ופדרר זכה ברולאן גארוס היחידי שלו בעקבות פציעה של נאדל. אין לזה סוף. עד שלא יוכיחו אחרת כמו למשל במקרה ארמסטרונג, כל אלופה ראויה.

בני תבורי 6 ביוני 2014

אז האליפות של מנצ'סטר סיטי נושאת כוכבית כי הנדרסון לא שיחק עם ליברפול נגד צ'לסי?

צור שפי 6 ביוני 2014

כל קבוצות האוליגרכים-שייחים האלה הם וואחד כוכבית בפני עצמה.

ערן 6 ביוני 2014

+1 לבני וגם לצור

גיל 6 ביוני 2014

ואגב, למה הסדרה הזו תכריע מי הקבוצה הגדולה ביותר מאז האליפות האחרונה של ג'ורדן? מה עם הלייקרס של תחילת שנות ה2000? הם בטח היו מפרקים את מיאמי.

גיא זהר 6 ביוני 2014

אל תזלזל במיאמי, היא קבוצה מעולה שהסמול בול מציב בעיות מאצ' אפ רציניות כולל ללייקרס של אז.

גיל 6 ביוני 2014

אני לא מזלזל רק שלא ברורה לי האמירה שהסדרה הזו תכריע בעניין.

ג'קו אייזנברג 7 ביוני 2014

שאקיל היה מסיים מול זה משחק עם 90 נקודות.

אסף 6 ביוני 2014

יש מצב שהלייקרס של תחילת שנות ה 2000 היתה מנצחת גם את שיקאגו של ג'ורדן.

יובל 7 ביוני 2014

Blesphamy!

oded 7 ביוני 2014

לא

אסף 7 ביוני 2014

למה לא? התקפית, שאק וקובי היו קומבינציה יעילה יותר מג'ורדן ופיפן. הורי ורודמן/גראנט פחות או יותר שקולים. למאמן של הלייקרס היה יותר ניסיון…
שיקאגו 96 נתנה את העונה הרגילה הטובה אי פעם, אבל ל.א. 01 נתנה את הפלייאוף הגדול אי פעם.

גיא זהר 7 ביוני 2014

אתה משווה בין ההגנה של שיקגו לזו של הלייקרס? שאקיל היה שומר בינוני וקובי במקרה הטוב שומר טוב. לעומת זאת, ג׳ורדן, פיפן ורודמן היו שומרים מעולים.

אדם בן דוד 8 ביוני 2014

הפלייאוף הגדול אי פעם?
על מוזס מלון וד"ר ג'יי שמעת?

אריאל גרייזס 6 ביוני 2014

גם על כל האליפויות של ג'ורדן שים כוכבית, המזרח אז היה אחד החלשים, בערך כמו השנה

גיל 6 ביוני 2014

לחזור על זה לא יהפוך את זה לנכון. אינדיאנה וניו יורק של אז היו מגיעות בקלות למקום השני במזרח היום לפחות.

אלעד 6 ביוני 2014

אריאל, אני איתך. שים גם כוכבית על עונת ה 72-10 כגדולה אי פעם. ליגה איומה בחולשתה באותה עונה.

גיל 7 ביוני 2014

קשה לומר מה העונה הכי חזקה אי פעם אבל אותה עונה לא הייתה חלשה. אנשים שוכחים אבל שיקגו סיימה אותה במאזן כולל של 87-13, ולא חשוב כמה חלשה כביכול הליגה זה הישג בלתי נתפס.

avri 7 ביוני 2014

Ariel – BS

איציק 6 ביוני 2014

בדיוק חזרתי משעתים כדורסל ובמשחק האחרון הפסדנו כי החטאתי לבד בצעד וחצי, השתלטי על הריבאונד והצלחתי לפספס שוב :-( לקבוצה היריבה ניצחון עם כוכבית (*)
הכוכבית (*) היא לא ל-SA, כי אם למיאמי. זה הפסד עם המון כוכביות (**********)!!!! קצת מביש שמועמדת לתואר מתפרקת בגלל שחקן אחד, חשוב ככול שיהיה. ההתפרקות היתה הרבה יותר מנטאלית מפיזית. הם שיחקו ברבע השלישי בלי לברון והפכו את המשחק. ההתפרקות המנטאלית באה מזה שהם ראו שעכשיו אין להם מי שיכנס ויסדר אם יהיה צורך יותר מהצורך עצמו. על כך מגיעה למיאמי כוכבית ענקית.

איתן 6 ביוני 2014

היה משחק של ריצות והריצה האחרונה הייתה של הספארס. ההתפרקות לא קרתה בגלל שלברון יצא אלא בגלל שדני גרין נכנס לזון וקלע 11 נקודות ב 5 דקות האחרונות של המשחק ומיאמי הבינו שכבר לא נשאר להם זמן לחזור והרימו ידיים. אם זה היה קורה ברבע השלישי מאד יכול להיות שהם היו מגיבים בריצה נגדית.

MOBY 6 ביוני 2014

שום כוכבית! אנחנו הפסדנו את האליפות בעונת הקיזוז לא זהבי ולא בטיח אלו היו החוקים נחנו פישלנו.
הכוכבית אם כבר זה העברת ביתיות לאצטדיון ניטרלי במשחק על האליפות.
המאמן של מיאמי פישל. לברון הודיע לו שהוא גמור אם בחום כזה את לא מוריד את המפלצת לספסל לנוח אז אתה פושע. ואם זה לא אתה אז צוות האימון שלך ומאמן הכושר הכשילו אותך. לבלאט זה לא היה קורה. גם לא לפופוביץ. החום הוא על כל השחקנים. אתמול הוכח שאין שחקן שיכול לשחק בתנאים כאלו 48 דקות זה היה סכנה לבריאות השחקן.
ולברון לא אשם בחולשת המזרח. או בזה שפופוביץ לא הורה לבצע עבירה בשניות הסיום.

בלייק 8 ביוני 2014

עכשיו הבנתי מה מסמלות הכוכביות בסמלים של הקבוצות – את מספר אליפויות-הכוכבית שלהן….

אגב, מה עם הכוכביות על כל האליפויות שמכבי חיפה לקחה כאשר כל קבוצה צפונית שעולה ליגה מארחת את חיפה (ורק אותה בדרך כלל) בקרית אליעזר כמו סכנין, בית שאן, נצרת עילית וכו?

רוני שטנאי 6 ביוני 2014

כוכביות בספורט יש רק כשמדובר במשהו שהוא לא כשר. כל השאר לדעתי זה שטויות שלא שייכות לספורט שמהותו הוא לנצח בכל דרך שהיא וסן אנטוניו לא עשו כלום לא כשר. כמו שמאורסמו לא אשמה שהינגיס פרשה מולה והתואר באוסטרליה הוא שלה במאה אחוז, בדומה לתואר של וורינקה שנדאל נפצי מולו כך גם הספרס נצחו נקודה. יש עוד כל כך הרבה דוגמאות לזכיות עם "כוכבית" שהמהות של הדבר הזה אבדה את משמעותה.

NikoKranjcar 6 ביוני 2014

איך אפשר להגיד שזה ניצחון עם כוכבית?
דבר ראשון פציעות זה חלק מהמשחק וגדולה של קבוצה זה לדעת להתמודד עם פציעות כאלה.
דבר שני התנאים הם שווים לשתי הקבוצות ודווקא הקבוצה שהייתה צריכה לסבול מהמצב שנוצר היא סן אנטוניו הקבוצה שכביכול מבוגרת יותר.
דווקא משחק כזה הראה לי מי הקבוצה הגדולה באמת.

בר שושני 6 ביוני 2014

הכוכבית לא באה לסמן משהו לא כשר, אלא משהו חריג. האליפות של ס"א בעונה של השביתה היא עם כוכבית כי שיחקו הרבה פחות משחקים. וזו אכן כוכבית: לא כי זה "לא פייר" אלא בגלל שהעונה, באופן חריג, היתה קצרה במיוחד.

אליפות שהושגה בגלל ששחקן מסוים בוחר לשחק בקבוצה אחרת, או שהמזרח חלש יחסית, או שיש פציעות ממול, זה לא כוכבית, אלא חלק מהמשחק.

גיל 7 ביוני 2014

אם ככה לברון זכה עד עכשיו רק באליפות אחת? כוכבית מסומנת רק לדברים לא כשרים וליתרון לא הוגן שיש לשחקן או קבוצה על פני אחרים. אם כולם משחקים בתנאים שווים אז אין שום כוכבית.

MOBY 7 ביוני 2014

לא הבנתי כלכך למה בפרס היו אמורים להינזק יותר.
הם לא שינו את חלוקת הדקות הממוצעת שלהם ואף הורידה טיפה כך ששחקניה סבלו פחות. גם מיאמי לא שניתה את זמני המשחק (פה הטעות של מיאמי) בחום כזה ויגיד לך כל אצן, הלך, רוכב אופניים או סתם חייל קרבי הגוף זקוק ליותר מנוחה מבדרך כלל.

אבו צ׳יצ׳ריטה 6 ביוני 2014

עדיף נצחון עם כוכבית מאשר כוכבית בלבד

duncan 6 ביוני 2014

המומנטום של הספרס החל עוד שלברון שיחק.
הם צימצו לדעתי ל86:84 כאשר הוא עוד שיחק.
גם עם לברון בריא סיכויים טובים שהספרס היו מנצחים.

איתן מסוארי 7 ביוני 2014

אליפות שמושגת בגין חוק שנקבע מראש וכולם משתפים איתו פעולה וחשופים למעלותיו וחסרונותיו במידה שווה (בתחילת העונה), אינה מהווה כוכבית.

שחקן זה או אחר שהיה חסר, טעות תמימה של שופט וכו'… אינה מהווה כוכבית – אבל מקובל לזכור בהן מי היה הסגן של בר כוכבא (ישוע בן גלגולא).

אליפות שמושגת בצורה שאינה כשרה (ע"ע משחק השרוכים) היא אליפות עם כוכבית.

שניר 7 ביוני 2014

לא כוכבית ולא בטיח , ווייד יכול היה לקחת את המשחק עליו.
הרי הסיבה העיקרית שווייד רצה את לברון איתו היא כי הוא לא מסוגל , פיזית , לסחוב קבוצה לבדו , אבל הוא בהחלט יכןל לגמור משחקים, אז הנה , לברון לקח אותו 7 דקות לסיום המשחק.
אם ווייד היה משתלט על המשחק ומנצח אותו זה לא היה מפתיע אף אחד.

עומרי 8 ביוני 2014

כוכבית זה אך ורק כאשר הרצפה לא ישרה. כל השאר זה אנקדוטות של אוהדים.
המזרח של 4 השנים האחרונות אינו חלש היסטורית. זו הגזמה. אם תרד לרזולוציות הללו תוכל לפרק חלק מהיריבות בהן נתקל ג'ורדן בגמר, בעונת 72 הנצחונות ועוד.

ודבר נוסף – מיאמי והספרס מתחרות ראש בראש על תואר הקבוצה הגדולה של עידן פוסט ג'ורדן??!
התואר הזה הוא LOCK של הלייקרס, ללא קשר לגורל האליפות הקרובה.
6 גמרים (כמו הספרס)
5 אליפויות (כרגע הכי הרבה, הספרס עשויים להשוות)
תריפיט וריפיט (הספרס מעולם לא היו דומיננטיים מספיק אפילו לריפיט)
הספרס אמנם יותר יציבים, אבל אליפויות ודומיננטיות זה מה שקובע.

ובעיקר משהו מעבר למספרים – לייקרס 2001 הם קבוצה הרבה יותר חזקה מאיך שהתקבעה בהיסטוריה. בשקט, אני חושב שזו הקבוצה שהכי מסכנת אפילו את הבולס של ג'ורדן.

גיל 8 ביוני 2014

הלייקרס היו ב7 גמרים אבל אני לא חושב שאפשר להשוות את 4 הגמרים הראשונים שהיו בשליטת שאקיל ל3 האחרונים שקובי היה הכוכב. אצל הספרס יש יותר יציבות לאורך כל הגמרים שלהם.

Comments closed