למה אני נגד הטרייד של לאב לקליבלנד

הויכוח מה קליבלנד צריכה לעשות עכשיו, לאחר שלברון ג'יימס הצטרף לקבוצה, ולאחר שהיא בחרה בוויגינס עם הבחירה הראשונה בדראפט של 2014, הוא אחד מהמרכזיים בשיח הקיץ באנ.בי.איי. ספציפית שאלה שמעסיקה את הפרשנים היא האם הקבוצה צריכה לשלוח את וויגינס ומשהו נוסף (לאחרונה הדיבור הוא על אנתוני בנט) בתמורה לקווין לאב.

יש לטרייד הזה לא מעט היגיון. הוא משאיר את קליבלנד עם ארווינג ווייטרס בעמדות הגארד, לברון וטריסטן תומפסון בפורווארד ולאב, שחקן פנים על יד רכה מבחוץ, בצבע. אומנם זה משאיר את קליבלנד עם מעט עומק בשלב הזה, אבל יש מספיק זמן כדי להחתים וטרנים שמעוניינים בעוד ריצה לאליפות או שחקנים חופשיים כדי להעמיק את הסגל ולהעמיד קבוצה שמסוגלת להתמודד עם 82 משחקים בעצימות גבוהה + פלייאוף.

מבחינה מקצועית, הוא יוצר פוטנציאל בלתי מוגבל בכלל, על פניו קליבלנד בחמישייה הזאת יכולה לשחק מאין קומבינציה מפחידה של מיאמי וסן אנטוניו מהשנה שעברה, כאשר לסמול בול של מיאמי הכולל שחקן פנים עם יכולות מגוונות וקליעה מבחוץ (לאב במקום בוש) מצטרף גארד שמסוגל לחדור על כל שחקן בליגה (ארווינג במקום פרקר) כאשר כל שחקן מסוגל לעמוד מחוץ לקשת ולקלוע מבחוץ, יכולות החדירה והפוסט אפ מגוונות, ועם כוכב כמו לברון שרוצה לעבוד קשה ולשחק את הכדורסל "בדרך הנכונה", ומאמן כמו בלאט שמעוניין לעצב שיטה כזאת, ויודע לעשות זאת, השמיים הם באמת הגבול.

ובכל זאת אני נגד הטרייד כאוהד כדורסל נייטרלי עם סימפטיה לקליבלנד.

אני מתבשל עם המחשבה הזאת כבר הרבה זמן, היא התעצמה מאוד במונדיאל האחרון, והגיעה להבשלה מלאה לאחרונה כשקראתי שוב את הפרק בספר המופת "להפוך את הפרמידה", שעוסק בהיסטוריה של הטקטיקה בכדורגל, על הטוטאל פוטבול של איאקס ונבחרת הולנד.

והמחשבה היא כזאת: אם יש מרכיב אחד שהוא קריטי להצגת משחק קבוצתי שהוא לא רק מנצח אלא גם נאה לעין, הוא שיתוף פעולה ארוך טווח בין מספר רב ככל האפשר של שחקנים.

סן אנטוניו של השנתיים האחרונות, נבחרת ספרד של 6 השנים האחרונות, נבחרת גרמניה של השנים האחרונות, ברצלונה של העשור האחרון, איאקס של שנות ה-90, תינוקות פרגוסון, מה שמשותף לכל הקבוצות והנבחרות האלה מעבר לכדורגל והכדורסל המתואם והנפלא שהן שיחקו, היא העובדה שהשחקנים המרכזיים בקבוצות הללו שיחקו לאורך זמן יחד, בחלק מהמקרים עוד מהנוער ובחלקם לאורך זמן בקבוצות.

תקראו את מה שקרויף ונייסקאנס כותבים על חשיבות התיאום, ביצירת קבוצת הטוטאל פוטבול של איאקס ונבחרת הולנד, שהתבססה על לחץ, תנועה והחלפת מקומות. כל מה שיפה בעיני בספורט שלא נשען על יכולת אישית – לחץ מתואם, החלפת מסירות מהירה, חילופי מקום וחיפוי הדדי, מהלכי חסימות ותנועה בכדורסל ועוד ועוד נשען על היכולת לייצר תיאום, כימיה ואמון בין שחקנים, ומה לעשות זה לא קורה בין יום.

לכן אני מקווה שקיבלנד תעשה את ההחלטה הלא קלה והלא טריביאלית ותבנה קבוצה של צעירים, סביב לברון ושחקנים משלימים וטרנים, זאת קבוצה שיכולה לרוץ עוד 3 שנים עם לברון בשיא, ואח"כ עוד 10 שנים עם שחקנים שלברון חנך ועזר לפתח ויכולים להמשיך בצמרת הליגה, אתם יכולים לדמיין איזה רמת כדורסל שחקנים כמו וויגינס, ווייטרס וארווינג יכולים לייצר אם הם ישחקו ביחד 4 או 5 שנים?

יש אין ספור מכשולים בדרך, והמצב בליגה הוא כזה, לאור הסכמי השכר, ולאור הרצון בהצלחה מיידית וכסף גדול, שכמעט בלתי אפשרי לייצר משהו ארוך טווח מהסוג שאני מתאר כאן, ויכול להיות שההימור הכי טוב לקילבנד הוא ללכת הכי חזק והכי מהר על אליפות, ויכול להיות שטרייד על לאב הוא הדרך הכי טובה לעשות זאת, אבל מבחינתי זה יהיה חבל, וזה בעיקר יהיה עוד מסמר בארון של הרצון לבנות קבוצה, ולשחק בדרך הנכונה.

פאק באמינות (תגובה לגיל שלי) אבי צוק
בנעליים של חג'ג'

59 Comments

ירושלמי 19 ביולי 2014

מצד שני תראה את מיאמי של ארבע השנים האחרונות.
אף אחת משתי הדרכים הללו אינה מבטיחה תוצאות.
אני מסכים שיש היגיון בבניה הדרגתית וחיבור נכון של שחקנים צעירים, כמו מה שעשו באוקלהומה לדוגמא.
העניין הוא שכשיש לך שחקן כמו לברון המטרה שלך היא לבנות קבוצה שתזכה באליפות כאן ועכשיו. אתה לא יכול לבזבז את הכישרון והיכולת של השחקן הטוב בעולם שנמצא בשיאו על עזרה בלגדל ולחנוך שחקנים לצורך בנייה עתידית של קבוצה.
מי שכבר יש לו כרטיס זוכה בלוטו לא הולך ומחליף אותו תמורת 100000 כרטיסים שלא מבטיחים כלום. הוא הולך לפדות את הפרס.

דור בלוך 19 ביולי 2014

אני בהחלט מסכים, אי אפשר לדעת מה התיקרה של וויגינס, ואם הפריזמה היחידה היא אליפות בשנתיים הקרובות כנראה שהטרייד של לאב נותן סיכוי גבוה יותר.

התייחסתי למה שאני מקווה שיקרה ולסיכוי לראות עוד קבוצה שעושה משהו מיוחד שיכול לקרות רק בתיאום שנבנה לאורך זמן.

ד"ר רזי הופמן 19 ביולי 2014

דור, כל הכבוד
חיכיתי הרבה לפוסט כזה.
אני בדעה של ירושלמי. אני חייב לציין שהצפייה בליגת הקיץ גרמה לי לחבב מאד את וויגנס לא רק בגלל הקליעה והאתלטיות אלא בעיקר בסגירה שלו בהגנה שהיתה נהדרת. חסימות שלו לפנתיאון ובלאט יכול לקדם אותו בצורה פנטסטית. אבל…כשלברון רוצה עוד אליפויות וקווין לאב הוא חבילה שלמה מוכחת אז לא מתווכחים. מה שלאב יביא למשחק של קליבלנד בנוסף לדאבל משובח קבוע בקליעות ובריבאונד זה ריווח המשחק שבלאט כל כך אוהב וגם לברון. לאב יוצא לקשת ומוציא איתו את השומר שלו ופותח את הבקבוק לחדירות וחסימות. משחק אנטליגנטי כמו של הספרס. ונניח שיהיה שם חילוף ובמקום שהפאוור של הקבוצה ממול יצא עליו גארד, זו כמעט שלשה בטוחה שלו.
אני חושב שעדיף לוויגינס שישחק בקבוצה שבה הוא לא צריך להתחרות עם לברון על דקות משחק וזאת על מנת שיתפתח.
קליבלנד עם לברון בלי לאב שווה חצי גמר המזרח ואולי אפילו גמר המזרח. קליבלנד של לברון ולאב שווה גמר האן בי איי ולכן אם תהיה אפשרות זה מה שיקרה ובלאט שחי בחלום מתמשך לא יתנגד לוויתור על הבחירה הראשונה:)
ובנימה יותר אישית, אני מעדיף שלאב ישחק עם רונדו בסלטיקס אבל זה לא ייצא לפועל. לאב רוצה טייטל והוא ילך לקליבלנד בגלל לברון!

המשגיח 19 ביולי 2014

נראה לי שגם בלאט נגד…

אני איתך. אני מקווה שהם לפחות ייתנו לסגל הנוכחי הזדמנות.

MOBY 19 ביולי 2014

אבל לברון חתם לשנתיים….
פה ועכשיו וזהו.
אני מסכים איתך שזו טעות. פוטנציאל ההתפתחות של ויגינס ובנט גבוה ממה שלאב עושה כיום בנבא. ואת זה הג׳נרל מנג׳ר חייב לנסות.

Sp 19 ביולי 2014

הוא חתם לשנתיים כי ב2016 יש הסכמי טלוויזיה וכולם רוצים להרוויח עוד כסף בנקודה הזו. כמו כן יש סיכוי לשביתה אז כך הוא לא מפסיד משכורת (ממש מסכן).
בכל מקרה לדעתי לברון יסיים את הקריירה בקליבלנד. עם זאת בליגה שעברה לשליטה של השחקנים, מי יודע באמת.

לגבי הרצון ליצור קבוצה בסבלנות, זה רומנטי אבל לא יקרה. מה גם שלאב רק בן 25 ומעמיד ממוצעים שוויגינס רק יכול לקוות שיגיע אליהם אי פעם.

עידן 23 ביולי 2014

בתוכנית the starters של האנ בי איי הסבירו שהחתימה לשנתיים בלבד היא צעד כלכלי, עקב שינוי חוקי החוזים (או תקרות השכר) לשחקנים ותיקים בעתיד, מה שיאפשר לו להגדיל את רווחיו.

Yavor 19 ביולי 2014

I agree, but for a different reason. I think Love is great, but not right for the Cavs. He (also) needs the ball in his hands, and his defense is very poor – I think the defense aspect should rule him out, especially for the price his trade requires.
But he's a friend of Kyrie, so forget about it

ד"ר רזי הופמן 19 ביולי 2014

תרשה לי לחלוק עליך. שחקן שלוקח כמעט 13 ריבאונד למשחק הוא לא שחקן גרוע הגנתית גם כשהוא מוסיף רק חצי חסימה וכחטיפה אחת במשחק. בשביל זה יש דייויד בלאט שיעבוד על הצד ההגנתי שלו. אני מניח שאם הפור יפול ולאב יגיע, יתמקדו בשיפור ההגנה של לאב ובתיאום שלו עם וורזאו. חכו ותראו. הפוטנציאל פה כל כך גדול שקשה לתאר. 3 ריבאונדרים טובים לאב לברון וורזאו סוגרים את הבקבוק הרמטית תחת ההוראות של בלאט. זה טוב מדיי בשביל שיהיה אמיתי!

omer 19 ביולי 2014

תרשה לי לחלוק עליך.

לאב הוא השחקן שקולעים עליו בצבע באחוז הכי גבוה בליגה. העונה פקוביץ ולאב היוו את צמד הגבוהים הכי גרוע הגנתית בכל הליגה

ד"ר רזי הופמן 20 ביולי 2014

העניין הוא שאם הוא יגיע אני סומך על בלאט שיתקן אצלו כמה אספקטים בהגנה. אני מניח שיקלע פחות אבל יקח יותר ריבאונדים חסימית ויחטוף יותר. העובדה שהוא פותח את הבקבוק היא ייתרון ענק עבור החודרים של הקבס ובמיוחד לברון.

איציק 19 ביולי 2014

אני לא בטוח, והרצון לראות את הכוכב הצעיר שלך פורח ליד לברון. לעומת זאת, לאב נותן לך משהו כאן ועכשיו ובו זמנית הוא צעיר מספיק כדי שכל החבילה הזו תרוץ מספר שנים (אם לא תתפרק מסיבות חברתיות, תקציביות או פציעות).

גיל שלי 19 ביולי 2014

טרייד על לאב יהיה הצעד הנכון מכל בחינה. בנט זה לא שיקול בכלל. וויגינס הוא שחקן מוכשר, אבל עד שיגיע לרמה של לאב היום לברון יהיה שלוש שנים יותר מבוגר לפחות. לא רואה פה אפילו התלבטות

איציק 19 ביולי 2014

מזה בנט הוא לא שיקול? בנט הוא אח…

יניב פרנקו 19 ביולי 2014

יכול להיות שיעשו עליו טרייד בגלל שרה ?

איציק 19 ביולי 2014

;)
אדום גרם לי לחיוך גדול ולא משימחה לאיד :-) :-) :-)

איתן 19 ביולי 2014

+

גיל 19 ביולי 2014

ההתלבטות היא לבנות פרנצ'ייז מנצח לשנים ולא כזה שתלוי רק בלברון. מה יקרה אם עוד שנתיים לברון יחליט שהוא עובר למקום אחרי ולאב יעשה קולות של לא מרוצה?

רוקט 88.2 20 ביולי 2014

לברון לא עובר למקום אחר. הוא "לוקח את הכשרון שלו" למקום אחר…

dorigil 19 ביולי 2014

אהבתי את מה שסימונס כתב. אין שום סיבה לקליבלנד לתת את וויגינס עבור לאב עכשיו. היא יכולה לחכות. לראות איך הקבוצה תרוץ איתו. לראות איך הוא באמת נראה מול הליגה. אם היא תרצה כנראה שהטרייד הזה יחכה לה גם בפברואר, כי מינסוטה והGM שלה לא ממהרים לשחרר את הנכס העצום שלה. וגם אם לא, וויגינס הוא צ'יפ שעבורו יהיה אפשר לקבל שחקנים אחרים לא פחות מוכשרים מלאב ואולי מתאימים יותר. אולי מגיע ללברון לשחק עם שחקן בצבע שיכול להגן? לאב לא באמת עושה זאת. ואף אחד לא באמת יודע כמה הוא טוב. לשים מספרים ענקיים בקבוצה דרג ג'… גם בוש פעם עשה את זה ואני זוכר היטב איך בוש נראה ברגע שהיה צריך לחלוק את המגרש עם לברון.

וויגינס לעומת זאת נראה כמו שחקן אופטימלי עבור לברון. יקרע את התחת בהגנה. לא חייב את הכדור בהתקפה. חכו. תהיו סבלניים.

קרקו 19 ביולי 2014

+1.
ממה שראיתי עד עכשיו, ויגינס עשוי להתפתח לאחד הטובים.

ד"ר רזי הופמן 19 ביולי 2014

הייתי רוצה שזה מה שיקרה
אבל לברון רוצה את לאב היום ולא בפברואר.
במידה רבה הוא זה שקובע

yaron 19 ביולי 2014

טקסט ראוי.
אני איתך.
די לאינסטנט.

יוספיהו 19 ביולי 2014

גם בעידן פוסט לברון, אני לא רואה איך בתיאוריה הקאבס משאירה את אירווינג,בנט,וויטרס וויגינס ביחד תחת תקרת השכר,כך שאני לא בטוח לגבי האפשרות לבנייה לטווח ארוך.
מאחר ו3 מהם כיום תחת חוזי רוקיז,זה אפשרי כיום.

לכן אני מבין למה קליבלנד רוצה לנצל את השנתיים בחוזה של לברון כדי להביא תארים. אין להם את הפריבילגיה לבזבז אפילו שנה אחת מהשנתיים הקרובות על בנייה

גיל 19 ביולי 2014

זה מאוד אפשרי עוד שנתיים כי התקרה תעלה משמעותית.

לא משנה 19 ביולי 2014

כל הטענה של הטור שלך קורסת מכיוון שלאב רק בן 25. אפשר לבנות קבוצה של צעירים שכוללת גם אותו

דור בלוך 19 ביולי 2014

אני לא חושב, משתי סיבות, קודם כל אתה מקבל את לאב, שהוא כבר עם קילומטראז' בליגה, ושחקן שאתה יודע בדיוק מה התיקרה שלו כי הוא כבר הגיע אליה.

השנייה היא שבתמורה ללאב אתה מפסיד שני שחקנים שהם בשנה הראשונה והשנייה שלהם בליגה ולא רק 1.

היכולת לקחת את כל הצעירים שלהם ולבנות איתם משהו מההתחלה מרגשת בעיני.

לא משנה 19 ביולי 2014

אתה ממש לא יודע מה התקרה של לאב, בטח ברגע שהוא הופך להיות משחקן מינסוטה לשחקן שמשחק לצד לברון. עדיף אחלה ציפור ביד מאשר שתיים לא בטוחות על העץ

דור בלוך 19 ביולי 2014

נגעתי בזה באחת התגובות האחרות, אני חושב שהטרייד נותן לקליבלנד סיכוי יותר טוב לזכות באליפות בשנתיים הקרובות. אבל הוא מצמצם את היכולת שלה לייצר משהו שהולך 5-7 שנים קדימה ביחד עם אותו גרעין.

אגב, אם אתה צודק ואנחנו רחוקים מהתיקרה של לאב, זה משנה את התמונה, כי הרבה מההנחה שלי נשענת על זה שעוד 3 שנים כשלברון יהיה קצת אחרי השיא, לא יהיה אפשר לבנות קבוצה סביב לאב, אבל סביב וויגינס, אם הוא יגיע לתיקרה שצופים לו, בהחלט יהיה אפשר.

ד"ר רזי הופמן 19 ביולי 2014

תרשה לי לחלוק עליך לגבי התקרה של לאב.
עם מאמן כמו בלאט ייתכן שצפויות לו תקרות חדשות.
השיא של אתלטים הוא בדרך כלל בסוף שנות העשרים ותחילת השלושים כך שיש לו לעוד מה לצפות. הסטטיסטיקה של לאב אמנם ברגרסייה בשנה האחרונה אבל זה גם בגלל שהבין מהר מאד שהוא לא מגיע לפליאוף..
בקונטיינדרית הוא יגיע הרבה יותר רחוק בהנחה שלא ייפצע!
הרבה יותר מרגש בעיני לקחת טבעת מאשר לנסות לבנות קבוצה חדשה של צעירים. אם לברון לא היה מגיע אז ניחא זו הרפתקה נפלאה. ברגע שלברון הגיע ויש צאנס ללכת עד הסוף, לא שואלים אלא הולכים עד הסוף. זה אגב מזכיר לי את הוויכוח על מה בלאט צריך לבחור?
סגן מאמן שמרוויח 700 דולר ברוטו בעונה או 2-5 מליון דולר בעונה כמאמן ראשי למשך כ 4 שנים? היו אנשים שבאמת חשבו שעדיף עבור בלאט ללכת על אפשרות א'…..כדי שיצבור קצת ניסיון בבריכה של הקטנים לפני שיכנס לשחות בבריכה של הגדולים.

דור בלוך 19 ביולי 2014

לגבי הנקודה של בלאט אני מאוד מסכים, אני בהחלט היייתי מעדיף לקחת את קליבלנד, ויותר מזה, אם אני בלאט כנראה שאני מעדיף את הטרייד מהסיבה שציינתי לעיל.

ד"ר רזי הופמן 19 ביולי 2014

בכל מקרה הכי טוב לעשות את הטרייד בפברואר
אבל ההחלטה היא של לברון לדעתי. אם הוא ישכנע את לאב להישאר עד פברואר אז אין בעייה ונראה מה הנוער שווה. ואם הוא ירצה את לאב עכשיו זה מה שיקרה

איציק 19 ביולי 2014

אתה ממש לא יודע מהו גבול היכולת של לאב. אחד הדברים ששחקנים גדולים מביאים זה משהו חדש כל שנה (ראה מקרה ליאור אליהו). אם לנגן ללאב על מיתר נכון בהחלט אפשר לאתגר אותו עם שיפור בהגנה. התקפה וריבאונד כבר יש לו. כנראה לחמישית ההגנה של העונה הוא לא יגיע אך להפוך לשחקן הגנה סולידי פלוס הוא בהחלט מסוגל. בטח שחקן הגנה קבוצתי בתוך המסגרת של בלאט. שם הוא יצטרך להיות חכם יותר מאשר יכולת אישית, ושכל נראה לי שיש לו.

ד"ר רזי הופמן 19 ביולי 2014

לא הבנתי מדוע שירבבת את מר אליהו לסיפור.
אתה מוכן להסביר?
תודה

איציק 19 ביולי 2014

כי הוא משתפר כל קיץ כשעובד על משהו חדש כדי לבוא משופר כל תחילת עונה. סתם דוגמא לשחקן גדול שעושה את מה שצריך. יש כמובן עוד שחקנים כאלו, אבל אני במיוחד אוהב לציין אותו.

אלון 19 ביולי 2014

כל יום שעובר מוריד את יכולת המיקוח של מינסוטה. אין מה למהר, במקרה הגרוע הוא יגיע כשחקן חופשי בקיץ הבא.

ד"ר רזי הופמן 19 ביולי 2014

המקרה הכי גרוע זה שיגיע למקום אחר, אולי למיאמי?
סתם בצחוק

גיל 19 ביולי 2014

גם אני נגד הטרייד הזה אבל לא רק מהסיבות שציינת. הרי בסך הכל לאב הוא רק בן 25 ויכול לשחק עוד עשור בכושר קרוב לשיא ולפחות 5-6 שנים עם לברון. מה שאני לא אוהב בדיבורים על הטרייד הזה הוא שלברון הוא השולט בקבוצה. הוא רוצה את לאב ועושים הכל לרצות אותו. לא במקרה הוא לא הזכיר את וויגינס במכתב החזרה שלו כשהזכיר שחקנים אחרים שהוא רוצה לשחק איתם. לברון עושה רושם לא אוהב לחכות ואצה לו הדרך לנסות לקחת אליפות מייד במקום לנסות לפתח שחקנים והקבוצה. לוויגינס יש פוטנציאל להיות שחקן היסטורי הרבה יותר מלאב שבעיניי הוא לא שחקן פרנצ'ייז אלא שחקן מעולה משלים. גם מבחינת קליבלנד, אם הם משאירים את וויגינס אז יש סיכוי שהם מסודרים ל15 שנה בערך מבחינת כישרון ורלוונטיות ואת זה לא הייתי מחליף.

duncan 20 ביולי 2014

אל תשכחו שיש סיכוי הפוך, שוויגינס יתחיל לשחק בליגה מול שחקנים אמיתיים ולא בליגת קיץ ולא יראה משהו. כרגע המניה שלו למעלה. תמיד יש סיכוי שהוא יהיה רע ופתאום מינסוטה יחליטו שלא.

cookie-monster 20 ביולי 2014

לברון גם כתב במכתב הזה שלו שהוא מבין שצריך זמן וסבלנות (ברור שלא יותר מדי סבלנות אבל עדיין)
אתם אומרים שזה הכל כביכול? רק מבחוץ?
עד כדי כך הכל סובב לו סביבו? זה העתיד של הקבוצה. למה שהם ילכו ויזרקו אותו בשביל הימור פסיכי על אליפות שנה ראשונה שהוא חוזר? ועדיין לך תדע מה הוא יעשה עוד שנתים. אין לקבוצה בטחונות הרי.
לי נראה שזה הימור גדול מדי. הם חייבים לשמור על שניהם – AB וויגינס.

ד"ר רזי הופמן 20 ביולי 2014

לדעתי יצטרכו בסוף לוותר על אחד מהשניים.
ייתכן שכשתיפתח העונה תהיה תחרות סמוייה ביניהם ומי שינצח ישאר כשהשני ישלח בטרייד לקבוצה אחרת.
לאב מאד חיוני גם להמשכיות של קליבלנד ואם הוא יגיע אז זה בחוזה ל 2-5 שנים כדי שיהיה משתלם לקבס.
הוא בן 25, שחקן פרנצ'יס מוכח חד משמעית (דאבלים בכל העונות האחרונות כולל משחקים עם יותר מ 20 ריבאונדים!). הוא רק צריך את השחקנים הנכונים סביבו וזה יש בקבס של השנה.
עם יעבדו איתו הייטב על הדיפנס (בלאט) הוא יכול להיות מושלם בשביל אליפות עם לברון.
לא יכול לחכות לפתיחת העונה בשביל לראות מה בלאט מבשל.
והירוקים שלי יתנו כנראה עוד שנה זבל כמו בשנה האחרונה. זה לא אותו הדבר בלי האמת:(

גיל 20 ביולי 2014

הוא אמר את זה כי הוא רוצה להפחית את הלחץ ממנו.

7even 20 ביולי 2014

וויגינס ובנט כיכבו בליגת הקיץ.
גם ג'רמי טיילר נתן שם 30 נקודות למשחק במדי ניו יורק לפני שנה.

זו האינדיקציה של ליגת הקיץ…

ובלי קשר – שאפו לערוץ הסםפורט על השידורים!
משהו מרענן הקיץ…

תומאס נוימן 20 ביולי 2014

ברמה העקרונית אתה צודק.
אבל לאב פשוט TOO GOOD TO PASS UP.
הוא שחקן-על מוכח, די צעיר, ועוד שנתיים-שלוש יגיע לשיאו.

ד"ר רזי הופמן 20 ביולי 2014

בגלל זה שווה לעשות את הטרייד מתישהו. זה גם יסגור את הפינה עבור לברון כשהשנתיים בחוזה יגמרו. אם תהיה לו אליפות אחת בשנתיים האלה, הוא ישאר לשמחת אשתו, האוהדים וכמובן גם בלאט.

רוקט 88.2 20 ביולי 2014

יש נקודה שחשוב לזכור: אנחנו מדברים פה על קליבלנד, עיר שמימיה לא זכתה באליפות ספורט כלשהי או שלא זכתה במאה שבעים ושתיים שנים האחרונות, אני מניח שהם די בלחץ לכאן ועכשיו ולא לבנות פרוספקטים עתידיים (חשוב ומהנה ככל שזה). תוסיפו על זה את הטראומה שהעיר ספגה לפני 4 שנים ותקבלו מתכון מנצח להקמת קבוצה שתיקח אליפות בכל מחיר. אם המשמעות היא לוותר על וויגינס לטובת לאב so be it.

יניב.פ 20 ביולי 2014

קליבלנד עושה טעות גדולה בעיקר במשא ומתן.מינסוטה משחקת איתה פוקר ולמרות שיש לה קלפים הרבה פחות טובים היא מובילה.
לאב שנה הבאה שחקן חופשי ורק בקליבלנד הוא היה מוכן להצהיר שהוא יחתום על חוזה ארוך טווח,מפה אני מניח שקבוצות אחרות יהססו להחתים אותו כולל גולדן סטייט.
מה עוד שבמקרה הכי גרוע הם מחכים שנה ומקבלים אותו בחינם ומאחר שוינגס על חוזה רוקי,לא יהיה להם בעיות להחתים אותו.
לדעתי הם צריכים להציע חבילה של ויטרס,תומפסון ואולי גם בנט ולחכות שמיניסוטה ימצמצו ראשונים.

שניר 20 ביולי 2014

+1
מה שגם שהווריורס לא יוותרו על קליי בשביל לאב.

ד"ר רזי הופמן 20 ביולי 2014

מסכים

הכי טוב עבור קליבלנד לחכות עם ההצעות. כל עוד לאב רוצה לשחק עם לברון, שום דבר לא בוער כי הוא קובע. הוא יכול לשמור על עצמו היטב ובשנה הבאה לסגור את הפינה בלי שהקבס תצטרך לוותר על שחקנים. עם הגישה הזו יגיעו לפברואר ואז הלחץ יהיה על מינסוטה שלא תרוויח כלום אם לא תתפשר.

cookie-monster 20 ביולי 2014

אז למה אומרים שאם קליבלנד לא תחתים אותו העונה בעונה הבאה הוא יהיה בלייקרס?

יניב.פ 20 ביולי 2014

זה מגיע מלאב עצמו שמאוד מעוניין לשחק בלייקרס,אך יחד עם זאת ברגע שלברון בקליבלנד ונפתח לו פתח לאליפות(ועוד לשחק במזרח)אז אם הבחירה תהיה בין הלייקרס(שלא יודעים בכלל מה יהיה איתה שנה הבאה)לבין קליבלנד שתרוץ כבר שנה באותו הרכב ויהיו מועמדים לאליפות הוא יבחר בקליבלנד.

שניר 20 ביולי 2014

הוא מקליפורניה , ושיחק ב UCLA ,
יש דיבור שהוא ווסטברוק , יליד קליפורניה שגם שיחק ב UCLA ,
יחתמו יחדיו שם שנה הבאה.

שניר 20 ביולי 2014

טרייד על לאב תהיה בכייה לדורות ,
יצא לי לצפות בלא מעט משחקים של מינסוטה , הבנאדם חור עצום בהגנה.
הוא לא שחקן מוכח , זה שהוא מפלצת סטטיסטית לא אומר כלום , לא ראינו אותו במאבקי פלייאוף (כי הוא לא היה שם) ,
עוד נבין זאת כשנראה את שחקני הפנים של הבולס משמידים אותו בפלייאוף.

המפץ הגדול 20 ביולי 2014

לא יודע האם הטרייד הזה טוב או לא לקליבלנד. כל יום משתכנע אחרת. ברור שזה לא חד משמעי ויש לטרייד כזה יתרונות (סיכוי לאליפות מיידית) וחסרונות (ויתור על ויגינס, חור בהגנה, וקואליציה חזקה בהרכב, שתקטין את היכולת של המאמן בלאט להשפיע).
רק מזכיר שגם ריי אלן בתמונה. הצהיר שהוא רוצה לפרוש, אבל הצהיר גם שהוא רוצה לחבור ללברון בקליבלנד. מה שבטוח – יהיה מעניין.

גיל 20 ביולי 2014

וזה מסכם את כל ההבדל בינו לכל שחקן גדול אחר בהיסטוריה. הוא חובר לשחקני האל אוף פיים בשיאם או קרוב לכך במקום ליצור שחקנים כאלו או לשדרג שחקנים שמשחקים לידו.

עידן 23 ביולי 2014

אני נגד ההבאה של לאב גם כיוון שעם הבאתו קליבלנד הופכת שוב למעין פרויקט גלקטיקוס, הפייר פליי יחד עם הרומנטיקה השזורה בנראטיב החזרה של לברון נהרסת.
יחד עם זאת, קצת מתקשה עם השילוב של וויגינס ולברון יחד, והאסתטיקה של המשחק של לברון קצת נפגמת כ-4, ונראה לי שנוצר גם מיס מץ' ללברון מול פוורדים מאסיביים או גבוהים בהגנה.

עידן 23 ביולי 2014

כמו כן שחקן סימפטי כמו לאב בקבוצה הנהדרת של גולדן סטייטס מתאים לי.

רועי ויינברג 25 ביולי 2014

לטווח הארוך, רוב המועדונים שמנצחים הרבה שנים (סלטיקס של בירד, ספרס, ת'אנדר) נבנו על בחירות דראפט, אבל גם המועדונים שנבנים דרך פרי אייג'נסי וטריידים מצליחים, יצא לי לבדוק את זה בכמה מאמרים שהראו שבעשור האחרון הפרי אייג'נסי והטריידים יותר הצליחו, אבל בשביל הטווח הארוך לדעתי הקאבלירס צריכה לא להעביר את לאב. כמו כן, קבוצה עם לאב, ג'יימס, אירווינג ודיון וויטרס תהיה מפוצצת באגו, יותר מזאת של ג'יימס-וויד-בוש. לדעתי הספרס לוקחת השנה, למיאמי תהיה הזדמנות לעשות את זה בעונה הבאה. עוד שנתיים המזרח ישתפר בענק עם סדרת קרבות בין הקאבלירס של ג'יימס לוויזארדס, כנראה עם דוראנט (פרי אייג'נט ב-2016+המאמן שלו מהתיכון חתם בוושינגטון+אמר שירצה לשחק שם+קבוצה עם ג'ון וול ובראדלי ביל).

עמית 30 ביולי 2014

באופן אישי מעדיף לראות את לאב בשיקגו. המחשבה על רוז, גאסול, לאב ונואה יחד היא לא רעה בכלל

Comments closed