ועיני יו"ר ההתאחדות

ספירלה - ההתדרדרות ביחסי ישראל-פלסטינאים והכדורגל הישראלי

הנהגת שני הצדדים במאבק הישראלי פלסטיני מובילות אותנו בנתיב של ספירלה.

כל צעד שאחד הצדדים עושה הוא השלב הבא ההגיוני מבחינת האינטרסים שלו אבל בהסתכלות על שני העמים הוא מכנס אותנו עמוק יותר ויותר לעבר לחימה חסרת תוחלת ללא אסטרטגית יציאה, שלא עושה דבר מלבד להגדיל את ספירת הגופות.

אנחנו מבצעים את ההתנתקות, צעד הגיוני מבחינתנו כדי להפסיק לדמם חיילים ברצועה ולקבל לגיטימציה בינלאומית, אבל ההישג נזקף לחמאס, לא נעשת העברה מסודרת לאבו מאזן, והחמאס מתחזק ולבסוף מגרש את פתח מהרצועה. החמאס יורה על עוטף עזה, זה הגיוני מבחינתו, הוא ארגון טרור, הוא משתמש באלימות כדי לנסות ולהשיג הישגים מדיניים, אבל הוא גורם לכך שדעת הקהל בישראל הולכת ונהיית יותר ויותר בשלה לצעדים אלימים ופחות ופחות בשלה להסדר. אנחנו מטילים מצור על עזה ומתקיפים את הרצועה גם במחיר של פגיעה באוכלוסיה אזרחית, זה הגיוני מבחינתנו, אנחנו לא יכולים לאפשר כניסת אמצעים שיכולים לשמש ללחימה לעזה ותקיפה של אזרחינו, אבל התוצאה היא שהציבור בעזה נחנק ותומך יותר ויותר בחמאס, ובצעדים אלימים, ויש לו פחות ופחות מה להפסיד מהמשך הלחימה. וחוזר חלילה.

*

והדר גולדין נלקח בשבי.

*

ההתאחדות לכדורגל מובילה אותנו בנתיב של ספירלה.

כל צעד שהיא עושה הגיוני מבחינתה, אבל היא מכנסת אותנו עמוק יותר ויותר למצב שבו הכדורגל הישראלי הופך לחסר סיכוי למצות את הפוטנציאל שטמון בו.

אבי לוזון מתמודד לראשות ההתאחדות, זה הגיוני מבחינתו, זה משרת את האינטרסים שלו, ואולי אפילו הוא רוצה לעשות טוב, אבל הציבור נגעל מניגוד האינטרסים של יו"ר התאחדות שגם מעורב עד הצוואר בעסקיה של קבוצה. ההתאחדות נכנעת ללחצים ומקימה מנהלת אבל משאירה אותה מרוקנת מתוכן, זה הגיוני מבחינתה כל גוף רוצה לשמור על כוחו, אבל התוצאה היא שעוד תקווה לשינוי נכזבת. מרכזי הפועל ומכבי מחלקים ביניהם את השלל בלי קשר לניסיון ויכולת בניהול ספורט, זה באינטרסים שלהם, אין ספק, אבל התוצאה היא שאנשים טובים לא מוכנים להתקרב למרחק של עשרה ק"מ מהכדורגל הישראלי.

*

ועופר עיני נבחר ליו"ר ההתאחדות.

*

עד שלא ייעשה מהלך פנימי או חיצוני שישבור את הספירלה, נמשיך להתדרדר מצעד הגיוני אחד לשני, כל הדרך לתהום.

חידון מספר 407. חידון מקרי?
הניצחון על ריאל מדריד

15 Comments

no propaganda 2 באוגוסט 2014

עם כל הגועל נפש של לוזון, הוא היה יו"ר התאחדות טוב. והעסקונה שלו הלכה לרב לטובת הכדורגל הישראלי כולל קשרים טובים עם פלאטיני.

עופר עיני זה זה כבר רמה אחרת של עסקונה, וגם אין לו שום אינטרס לקדם את הכדורגל רק את עצמו, בדיוק כמו שהיה בהסתדרות. פשוט בושה שאדם כשה נבחר חהיות יושב ראש ההתאחדות.

גם מאוד מפליא אותי שזה עבר כל כך בקלות בתקשורת. כנראה שהשנאה ללוזון מעוורת.

אריק 2 באוגוסט 2014

זו בדיוק הבעיה. אין קשר בין מה שהאיש עשה ביו"ר אם כל המינוי ותקופת הכהונה שלו לא תקינים. זה שאתה אומר שהוא עשה גם דברים טובים זה בדיוק מה שמסיט את הדיון מהדבר החשוב ונותן יד למינוי של עוד עסקן.

אסף THE KOP 2 באוגוסט 2014

צודק.

גיל שלי 3 באוגוסט 2014

הבחירה של עופר עיני יכולה לעזור לכדורגל הישראלי. הוא עסקן שדואג אך ורק לעצמו, אין לו יכולת לעזור בכלום לכדורגל. אולי יהיה כל כך גרוע עד שלא תשאר ברירה והמנהלת תתנתק לחלוטין מההתאחדות, ואז הכדורגל ינוהל על ידי אלה שבאמת אכפת להם (גולדהאר, שחר, ברקת, מי שיקנה את הפועל)

אסף The kop 2 באוגוסט 2014

הנה רעיון.
אפשר לנסות לחזק את הגורמים המתונים ב"דעאש", להביא אלפים מהם לגליל ולנגב, לצייד אותם בנשקים ולחתום עם המנהיג שלהם על הסכם בשטוקהולם. לדעתי, תוך חודשיים הם ממגרים את החמאס בדרום ואת חיזבאללה בצפון. בלי בג"צ ובלי "בצלם".

נכון צריך לשבור את הספירלה (זה בדיוק מה שישראל עשתה באסון אוסלו). רק בניגוד לעבר, בואו ננסה לעשות את זה תוך כדי הקשבה להצהרות של האוייב הפלסטינאי.

עורב סגול 2 באוגוסט 2014

רעיון מצוין. שכחת רק את החלק של לפנות את המתנחלים

אסף THE KOP 2 באוגוסט 2014

צודק.
יודן-ריין הוא חלק מהותי מהתוכנית.

ניינר 2 באוגוסט 2014

המינוי הזה הוא עוד סיבה להדיר את רגלינו מכל מה שקשור לכדורגל החולה שלנו. מכל האנשים בעולם חןבה היה למנות את הכלומניק המושחת והמסואב הזה?

עורב סגול 2 באוגוסט 2014

ניינר אתה מגיע לקייטנה של האחים הארבו?

ניינר 2 באוגוסט 2014

אני מעדיף להגיע למפגש בינהם בפברואר בפניקס אריזונה. הפעם התוצאה תהיה שונה

עורב סגול 2 באוגוסט 2014

קניתי מפגש בפברואר. על התוצאה נתווכח ב 2015

גיל שלי 3 באוגוסט 2014

תפסיקו לשחק בנדמה לי. לברון הפסיד בגמר = טבעת לאיליי

אריק 2 באוגוסט 2014

דור, כתבת יפה מאוד. אני מאמין שהפתרון המדיני יקרה מהר יותר (לאט פחות) מהפתרון של הכדורגל הישראלי.

סניור 2 באוגוסט 2014

כלומר ברבע ללעולם לא. עצוב.

אריק 2 באוגוסט 2014

אכן עצוב..

Comments closed