נגד הסיכויים ואי אפשר בלי הערה על טב"ח

להחזיק אצבעות לבאלוטלי וסוארז, נגד הסיכויים. וטב"ח חייב לתבוע את ערוץ 2.

זה דבר מוזר להגיד בתור אוהד מכבי תל אביב בישראל ומנצ'סטר יונייטד באנגליה, אבל אני אוהב הישגים נגד הסיכויים, אני אוהב כשהאנדרדוג מנצח ואני אוהב כששחקן שאף אחד לא נותן לו סיכוי הופך לגיבור היום.

לכן אני אריע השנה מעבר לההעדפות הרגילות שלי לשני שחקנים.

הראשון הוא שחקן דרום אמריקאי עם מזג תואם, עם קריירה מלאת הישגים לא פחות משערוריות, כשהוא על המגרש אין ספק בגאונות שלו, אבל כל דבר אחר לגביו הוא שנוי במחלוקת. פרצי אלימות לא ראציונליים שעלו לקבוצותיו ולעצמו בלא מעט משחקים, נכונות קיצונית להגמיש את החוקים כדי לנצח ואופי שגרם למאמניו להצמיח לא מעט שערות לבנות.

השני הוא מחליפו. שחקן שמגיל 16 דובר עליו כאחד מהכשרונות הגדולים, עילוי טכני ופיזי מהסוג שרואים אחת לעשור בכדורגל העולמי, אבל גם אדם עם רקע בעייתי ותסביך רדיפה שמצא את ביטויו בכיתוב המפורסם על אותה החולצה: "למה תמיד אני".

על לואיס סוארז נאמר כבר הכל, אבל לצד השאלות האם יצליח לרסן את האופי האלים שלו, ולרתום את כישוריו לטובת הקבוצה נכנסת הפעם גם שאלת ההתאמה לקבוצתו החדשה. האם הוא יוכל, כשיחזור לשחק, לחלוק במה אחת עם ניימאר ומסי באופן שיבליט את הכישורים של כל השלושה. האם הם ישכילו לוותר כל אחד על מעט, עבור הקבוצה? האם סגנון המשחק שלו יתאים לזה שאנריקה מתכוון להנחיל בקאמפ נואו?

ואם לסוארס יש הזדמנות לגדולה, הרי שלבלוטלי יש הזמנות לגאולה, אולי הזדמנות אחרונה.

אחרי שהספיק להסתכסך ולהסתבך בכל מקום שבו שיחק אם זה בשני הצדדים של מילאנו ואם זה במנצ'סטר הוא מגיע לקבוצה שמתחילה את העונה כשנדמה שחסר לה גרוש ללירה. קבוצה טובה, בוודאי. שווה רבע גמר ומקום שלישי באנגליה? ככל הנראה. משחקת כדורגל מענג? רוב הזמן. אבל אם היא רוצה לעשות את הצעד קדימה לעבר הקבוצות העשירות בצורה גרוטסקית מפאריז, ברצלונה, מדריד, מנצ'סטר ולונדון היא צריכה עוד ניצוץ של גאונות.

הניצוץ הזה יכול להיות באלוטלי.

מה עומד נגד השניים? הסיכויים והעבר.

מה עומד לזכותם? הכישרון, ושני מאמנים צעירים שמכירים, כישרונות גדולים ויודעים להעריך אותם. האחד כבר הוכיח שהוא יודע להתמודד עם כישרון כזה, ולרתום אותו לטובת הקבוצה, לשני יש לא מעט בעצמו להוכיח, האם הוא יהיה פפ גווארדיולה או טטה מרטינו?

אלה הם השניים שאני אריע להם השנה, אלו יהיו השניים שאני הכי אשתדל לא להחמיץ משחק שלהם. בגלל הכישרון החד פעמי, בגלל ניצוץ הגאונות, בגלל חוסר הצפיות האינהרנטי למשחקם ובגלל ששניהם ישחקו העונה נגד הסיכויים.

והערה על טב"ח: אני מקווה ומייחל בכל ליבי שהוא יתבע את ערוץ 2, השיח הציבורי בישראל בשפל חסר תקדים, והתקשורת היא האשמה המרכזית, התעוזה של ערוץ 2 לפרסם סיפור, שלכאורה, לא נבדק מספיק, לפיו טב"ח הגן על אוהדים שקיללו את ראדי, בעוד למעשה הם קיללו את רייכרט (לא נכנס כרגע לשאלה האם זה חמור באותה מידה, למרות שזה לא, זה לכל הפחות שונה, האיש הואשם בגזענות), היא פשוט בלתי נסבלת היא מעוותת את השיח הציבורי ומקשה להילחם בגזענות אמיתית.

אני מקווה שטב"ח יתבע את ערוץ 2, כדי שנדע את האמת ובמידה שטב"ח אומר אמת כדי שערוץ 2 יצטרך לשלם סכום שיגרום לכל אמצעי תקשורת בארץ לחשוב אלף פעם לפני שהוא מפרסם כתבה שלא נבדקה מספיק.

לסקול את טל בן חיים!
שובו של המלך פרק 29

14 Comments

עדי אבני 22 באוגוסט 2014

יופי של טור, אבל רק הערה קטנונית: שני הצדדים של מילאנו, לא של אינטר :)

אסף THE KOP 23 באוגוסט 2014

יופי של טור, אבל רק הערה קטנונית: תסתכל על הטבלה האנגלית של העונה שעברה.
(-:

בני תבורי 23 באוגוסט 2014

לומר על סוארז "אם יצליח לרסן את האופי האלים שלו" זה כמו לצפות מחולה לרסן את הגידולים בגופו. סוארז לא ירסן כלום אם לא יקבל סיוע מקצועי. זה לא עניין של נו נו נו תהיה ילד טוב או שלא תקבל גלידה. עם זאת אני מאוד מסכים שבלוטלי מקבל אולי את ההזדמנות האחרונה שלו, אבל גם כאן קיימת שאלה גדולה מאוד האם יש בו מספיק כדי לשנות את דפוסי התנהגותו או שגם הוא נזקק לעזרה משמעותית. מי שסבור שחוזה הכולל סנקציות חריפות ככל שיהיו על התנהגות לא תקינה יש בו מספיק כדי להבטיח עתיד ורוד, שוגה באשליות. מסקרן מאוד.

אמיר 23 באוגוסט 2014

מסכים עם זה שסכלו את טב"ח. אבל הוא אשם לפחות באותה מידה שהגיע בכלל למצב הזה.
שחקן טיפש שהחליט לומר דברים כאלו על חבר בקבוצתו (על בן) בלי קשר לזה שהאמירה בסוף היא לא גזענית זה טיפשי וחמור.

אדם בן דוד 24 באוגוסט 2014

ולהוסיף על הגיחוך בסיטואציה- מדובר בשחקן שאמור היה להגיע למכבי לפני שלוש שנים ולא עשה זאת כי העדיף להגיע להפועל. הוא "אשם" באותה מידה שבן רייכרט "אשם".

אזי 23 באוגוסט 2014

שני ענקיים שמוכיחים שאי אפשר להיות גאון בלי להיות פסיכופט.
מסי ורונאלדו הם עילויים טכניים אבל הם לא בלתי צפויים כמו סווארז ובלוטלי.
אבל עדיין, אני לא מצליח להחליט אם אני אוהב את השחקנים האלה או שנמאס לי מהשטויות שלהם.
לא יודע אם הייתי רוצה אותם בקבוצה שלי, בטח שלא הייתי רוצה אותם בקבוצה שנגדי.
הייתי שמח מאוד לראות אותם במשחק שאני ניטראלי בו.

בקשר לטב"ח.
התקשורת בארץ מדרדרת את השיח כבר שנים. מדרדרת אותו ואז עושה כתבה על כמה השיח פה נמוך.
משנה לשנה התקשורת הישראלית הופך להיות מוצר בלתי נסבל לצריכה.
אבל גם הצרכנים נהנים לבלוע כל מה שנותנים להם.
הסרטון הראשון היה ערוך בצורה ברורה.
ראו שוט אחד של הקהל מקלל את ראדי ואז שוט אחר לגמרי של טל בן חיים מדבר.
לא יכול להיות שאני היחידי שעבר לו בראש שאולי יש משהו בין שוט לשוט שחסר בסרט הזה.

התקשורת בארץ מלבה אש כי זה מרים את הרייטינג.
חבל שלאף עיתונאי בארץ לא איכפת כבר שחצי מהאנשים לא מאמינים למילה שהם מוציאים. והחצי השני הם אספסוף שמחכה לגפרור שידליק אותו.

פאקו 23 באוגוסט 2014

לדעתי הבעייה עם באלוטלי היא פחות האופי שלו ויותר סגנון המשחק האנוכי שלו.

מעיין אוהד מכבי 23 באוגוסט 2014

הלוואי שהרבה אנשים שנפגעו מפרסומים שקריים על גבול המסיתים של התקשורת בארץ, שהאמינות שלה הולכת ופוחתת (מחפשים את הצהוב ואת הכותרות המפוצצות ורק לאחר מכן מפרסמים התנצלות לקונית) יתחילו לתבוע את התקשורת.

אני חושב שתקשורת חופשית זה דבר חשוב מאוד, אבל התקשורת בארץ (בחלקה ההולך והגדל) מנצלת את החופש הזה ופועלת בחוסר שקיפות ולמרבה הצער בחוסר אמינות ואתיקה בסיסית.

פרופסור 23 באוגוסט 2014

ועכשיו, אחרי שערוץ 2 התנצל, האם עדיין צריך לתבוע?

רועי 23 באוגוסט 2014

ועוד איך.
מה זה עוזר שהתנצלו ? הנזק התדמיתי נעשה.

אוהד 23 באוגוסט 2014

לתבוע גם לתבוע!!!
התנצלות שווה כקליפת השום לטבח הנזק שלו כבר נעשה וההתנצלות לא קיבלה רבע מהתהודה שקיבלה הכתבה המקרית!!
תביעה אישית כנגד הכתב והעורך כולל קובלנה פלילית אשר מטרתה אחת: התנצלות פומבית בשעה 20:00 כאילו טבחו נתניהו חד הם
אין לטבח ברירה זולת הגשת תביעה ויפה שעה אחת קודם

גיסנו 23 באוגוסט 2014

כן.

התנצלות כזו צריכה להיות טריוויאלית, לא איזה כרטיס "צא מהכלא ועבור ב'דרך צלחה'" שאפשר לנפנף אחרי שמפרסמים שקרים בוטים שנועדו לפגוע בכוונה תחילה ולהכפיש. מה גם, תקנו אותי אם אני טועה, אבל אני בספק שהכתב ישב והתנצל בפריים טיים כמו שהוא שידר את הכתבה שלו (לא רואה ערוץ 2 אז אני לא יודע, אני כן יודע שבזמנו כשמכבי איימה בתביעה נגד פרימו בספורט 5 דחפו איזו התנצלות מגומגמת ולעוסה ב 12 בלילה ואפילו לא על ידי פרימו עצמו).

ובמיוחד כשבמקרה הזה הנזק לבן חיים הוא יחסית מינורי, במקרים אחרים דעת הקהל נקבעת חד ומהר בהתלהמות הראשונית אחרי פרסומי השקר ויש אנשים שלא מצליחים להתאושש מזה בכלל.

wiz 24 באוגוסט 2014

ודאי. את הערוץ והכתב.
ולו רק כדי לגרום לעיתונאים לבצע את העבודה שלהם כהלכה. לא לתת הנחות.

סחבק 23 באוגוסט 2014

חייב לתבוע. ההתנצלות לא מעניינת אף אחד. הם התנצלו כי הם נתפסו. סליחה לא מהווה תחליף לעונש, והבעת חרטה יכולה בעיני לכל היותר להוות שיקול להפחתת הפיצוי, אך לא לאיינו לחלוטין.

שמישהו יתן את הדין במדינה הארורה הזו.

ולא, אני לא אוהד מכבי תל אביב, ולא ממסמפטיו של טב"ח, למרות שהוא עשה עלי רושם אמין ושקול ביציע העיתונות.

Comments closed