24 שעות של מכביזם

תראו אני לא אשקר לכם, כמכביסט זה לא היה קיץ פשוט.

בגיזרת הכדורסל העזיבה של דיוויד ומרבית הסגל שהביא אותנו לעונה המרגשת ביותר שהייתה למכבי בתקופתי כאוהד, וההחתמה של גרשון שיחד עם חוסר אמון מסויים שלי ושל רבים אחרים בהנהלה הצעירה השאירה אותי עם לא מעט חששות (אם כי בינתיים מצבת הזרים נראת מרשימה, והצמד גודס את גרשון הולך וזוכה ליותר ויותר אמון מבחינתי).

בגיזרת הכדורגל ההכנה הלא אופטימלית בגלל המצב, ההגעה המאוחרת של הרכש, היעדר שדרוג משמעותי בחלק מהעמדות שבהן חשבתי שחייבים שדרוג (בעיקר מגן שמאלי, בלם ואולי גם שוער), ההדחה מול מאריבור (קבוצה שאמורה לעבור את מכבי, נגיד את זה שוב, קבוצה שאמורה לעבור את מכבי), העזיבה של סוזה ואחריו גרסיה וההפסד שהיה המשחק היחיד שבו מכבי באמת נפלה מהציפיות מול היוונים היו מדאיגים (בגלל היכולת ולא בגלל התוצאה, היוונים הם קבוצה שוות כוחות למכבי לכל הפחות, שוב, שוות כוחות למכבי לכל הפחות).

ואז באו 24 שעות של מכביזם.

קודם כל הייתה נחיתת הזרים שהייתה מפגן כוח מרשים, באיכות הזרים שנחתו, בסדר המופתי שבו הם הגיעו יומיים לפני התחלת האימונים, באדישות שהם שידרו לגבי המצב והאמונה המוחלטת שלהם בהנהלה ובאופן המסודר שבו הדברים מתנהלים, התלבושת האחידה של כל הזרים שנחתו עוד לפני שהם התאמנו פעם אחת עם מכבי ת"א אבל גם בהבנה שלהם של מה זה מכבי ולאן הם הגיעו. זה טריוויאלי לגבי פארגו, סופו, רנדל ואפילו היינס, אבל שימו לב לתמונות מהגעתו של נייט לינהארט.

סינק ראשון- לינהארט מתראיין ואומר: זה מה שאתה רוצה כשחקן כדורסל, להתקדם לרמה הבאה, מכבי ת"א היא הרמה הבאה, ההנהלה הביאה אותי כי היא מאמינה שאני יכול לשחק ברמה הזאת, ואני מאמין שאני יכול לשחק ברמה הזאת.

סינק שני – לינהארט מסתכל על האוהדים שבאו לקבל אותו בשדה התעופה, בהתחלה במבט מופתע, ואז וויצ'יץ' שבא לקבל אותו בשדה (שוב, מקצועיות), דוחף אותו בעדינות לעבר האוהדים, הוא לוחץ את היד הולך ונראה משוחרר יותר ומחובר יותר ככל שחולפות השניות.

סינק שלישי – לינהארט כבר קופץ ורוקד עם האוהדים בשירת אוהדים מהיציעים ביד אליהו.

כך, הופך לינהארט למכביסט, עוד לפני שלבש את הגופייה פעם אחת.

בינתיים בקפריסין, מכבי ת"א עולה למשחק אחרי עזיבה של מאמן, כאשר מאמן חדש לא רק שכבר מונה אלא כבר היה עם הקבוצה בקפריסין והסביר להם את הציפיות מהם (תרדו מהמגרש כשאתם יכולים להסתכל אחד לשני בעיניים, ולדעת שנתתם את הכל שם), אחרי הפסד לא נעים במשחק הראשון וכשאף אחד לא מאמין שהם יכולים לעבור, ומגיעה מרחק החמצה של פריצה או כדור של זהבי שהיה הולך בשני קמ"ש יותר מהר ממעבר שלב, וגם כך עם ניצחון יוקרתי 1-3 על קבוצה איכותית מליגה ומדינת כדורגל שעולים עלינו בשתי רמות לפחות.

וזאת עבורי הדגמה יפה לאופן שבו המכביזם עובד, מצד אחד הטמעת האווירה של "אנחנו מכבי, מי אתם בכלל?", מחויבות המועדון לניצחון ומתן התנאים הטובים ביותר להשגתו בכל מחיר, ומחויבות האוהדים מהשנייה הראשונה שלאחר חתימת החוזה, אתה חלק ממערכת, אתה חלק ממשפחה, ומצד שני הידיעה שלא משנה כמה המכות קשות מרבית הסיכויים שבמשחק הבא ננצח, גם אחרי 10 שנות השיממון של 2003 עד 2013, קמתי בכל בוקר עם ההרגשה הזאת, שרוב הסיכויים שבמשחק הבא ננצח.

אלוהים, טוב להיות מכביסט.

תרנגולים בשעטה
קמפיין שיווקי מוצלח

47 Comments

תומאס נוימן 29 באוגוסט 2014

הדיון על "מהו מכביזם" ו – "מיהו מכביסט" צץ ועולה מידי פעם, והתשובות רבות ומגוונות.

נדמה לי שהפעם מצאת את ההגדרה הקולעת ביותר:

"לקום כל בוקר עם ההרגשה הזאת, שרוב הסיכויים שבמשחק הבא ננצח"

יואב הצהוב 30 באוגוסט 2014

+1

מעיין אוהד מכבי 29 באוגוסט 2014

מסכים. כנראה שחלק מהמהות של להיות מכביסט זה לראות ולחוות את העוצמה שיש למועדון הזה. בין אם זה במשחק קפריסין (ומרבית אוהדי מכבי רגל שאבו ממנו עידוד לדעתי, למרות הליקויים בסגל) ובין אם בתמהיל החדש במכבי סל (שלא יצליח לשחזר את עונת השיא מהעונה שעברה אבל בהחלט יהיה בנייה מחדש של שלד שיאיים שוב על אליפות אירופה).

עומרי 29 באוגוסט 2014

הנה דון דרייפר מסביר מה זה מכביזם (אבל בטעות קורא לזה advertising)

גיל שלי 29 באוגוסט 2014

מאריבור לדעתי לא אמורים לעבור את מכבי, תחושת האכזבה של קרלוס מוצדקת. אתמול ראינו בבירור שאסטרס לא היו עוברים את מכבי במצב עניינים רגיל ביותר מארבע מתוך עשר. עדין האופי שמכבי הראו אתמול שידר שמכבי היתה זקוקה לניעור שהיא קיבלה, תודה לאוסקר

ערן (המקורי) 29 באוגוסט 2014

+1

דור בלוך 30 באוגוסט 2014

כשאני מסתכל על סגל השחקנים של מאריבור, ועל מה שאסטרס עשתה בשנה שעברה, אני מסיק שמאריבור צריכה לעבור את אלופת ישראל ואסטרס שווה לה, אבל גם להגיד שמאריבור שווה לה ואסטרטס קצת פחות טובה זה לגיטימי. בכל מקרה אין ספק שהבלגאן השפיע ובלעדיו ועם הביתיות כנראה שהיינו עוברים את אסטרס.

ירוק 30 באוגוסט 2014

דור – כל הכבוד לכם על הגומלין בקפריסין, באמת משחק טוב למרות הכשלון. אבל… די לגניבת הדעת (סליחה). לא סוף העולם – אבל העונה האירופית שלכם היא כשלון. זה שתגיד שמאריבור אמורה לעבור את מכבי לא יהפוך את זה לנכון. זה שהליגה היוונית חזקה לא אומר שאתם לא (כמו שגיל אומר כאן מעליי) אמורים לנצח את אסטרס ברוב המפגשים.

יש נסיבות מקלות, זה ברור. אבל איך שלא תסתכלו על זה, זה כשלון. מזכיר לכם שקבוצות אחרות הצליחו להתגבר על נסיבות שכאלו בעבר.

לצערי זה לא אומר כלום לגבי הליגה – אתם עדיין פייבוריטים. ולצערי אני שוב מסכים עם גיל כאן – קיבלתם את הניעור שהייתם צריכים.

תולעת 30 באוגוסט 2014

מסכימה לצערי הרב עם הירוק.
ההדחה מאירופה היא כישלון מקצועי (ולא חוסר מזל או שנפלנו קורבן של הנסיבות) חד משמעי של כל הגורמים במועדון לא רק של אוסקר ואין טעם להתכחש לזה, זה בוודאי לא יקדם את המערכת המקצועית בכלום. לא מצפה מאף אחד "ללכת הביתה" (גם לא מאוסקר) וגם לא מצפה שיקבלו הצעות ביזאריות כמו זו של לחמן, שהציע למכבי להחליף את חואן-פאבלו בחנצ'ינסקי שהיה "פנסטסטי בעונה הקודמת בהכח".
כן מצפה שכל הגורמים האלה יבדקו היכן נכשלו ושנראה אחרת בעונה הקרובה ובעונה הבאה. ג'ורדי צריך לבדוק מה הייתה ההשפעה של הרכש המאוחר למוכנות הקבוצה, פאקו צריך לבדוק את השיטה ואת רמת המוכנות הטקטית למשחק. השחקנים צריכים להבין שכמו שירוק כתב, יש הרבה נסיבות מקלות אבל בסוף התארים או ההפסדים נרשמים על שמם.

דור בלוך 30 באוגוסט 2014

אני חושב שהאופן שבו אנחנו תופסים את הכדורגל הישראלי מסוכן.

אני לא חושב שאי הגעה של האלופה הישראלית לשלב הבתים בכל עונה יכולה להיחשב ככישלון ואני לא חושב שאנחנו יכולים לראות את עצמינו עליונים אינהרנטית על אלופת סלובניה.

נעשו טעויות בוודאי, היה ניתן לעבור בוודאי, אבל לציפיות לא ריאליות יש מחיר כבד.

תולעת 30 באוגוסט 2014

העיקרון נכון – אלופה ישראלית לא יכולה לצפות להגיע לשלב הבתים כל עונה, זו הנחת עבודה הזויה. אני גם לא מסכימה עם מי שטוען שהעובדה ששלושת הישראליות לא הגיעו לשלב הזה מעיד משהו על הכדורגל הישראלי או הליגה הישראלית (למעשה עונת הליגה החלשה בשנים האחרונות הייתה בזו שלישראל היו 3 נציגות בליגה האירופית).

עם זאת, מכבי מסוגלת ויכולה לעבור את מאריבור ואת אסטרס – הן ממש לא קבוצות מעל הרמה שלנו באופן כזה שאי אפשר לצפות להתעלות מצד המערכת כפי שישראליות (ובהן מכבי) ידעו לעשות בעבר.
מול באזל הייתה תחושה שכל המערכת עבדה בצורה טובה כדי שהפערים על הדשא יקבעו את גורל ההתמודדות וכך אכן קרה. מול מאריבור ואסטרס זה לא היה המצב, ואלה הנקודות שבהן המערכת צריכה לבדוק את עצמה.

יניב פרנקו 30 באוגוסט 2014

הפועל היתה בשלב בתים של מפעל אירופאי 5-6 שנים ברצף כולל שנה אחת בצמפיונס – לבקש שנתיים ברציפות ( שאחת מהם היא כרטיס חופשי) זה ממש לא הזוי – יעד ריאלי לחלוטין לקבוצה שהיתה מדורגת ודרך אגב לקבוצה שהיתה טובה בהרבה מיריבתה .

ירוק 30 באוגוסט 2014

דור, כמו שאמרתי (ותולעת חיזקה) – זה אכן לא סוף העולם ולא צריך להתאבל או לפטר או להביא שחקנים מהכוח.

אבל – צריך להסתכל לאמת בפנים ולא להתחבא מאחורי איזו אופטימיות מכביסטית מנותקת (ומביכה, נו אופנס). מה שתולעת וערן רושמים כאן גורם לי להבין שגם האוהדים שלכם (חלקם לפחות) מבינים את זה.

לא להגיע לשלב הבתים של האלופות זה אכן לא כשלון (כמו שנה שעברה שלכם), אבל לא להגיע לסיבוב הפלייאוף אפילו? להפסיד עלייה לבתים של האירופית מול קבוצה פחות טובה? כשלון מקצועי חד משמעי.

האם הייתם עוברים עם ביתיות? אולי. עשו את זה קודם גם בלי זה.

ערן (המקורי) 30 באוגוסט 2014

אכן, כישלון.
ואכן, נסיבות מקלות (מאד). היעדר מוחלט של ביתיות; קושי להביא זרים תחת אש; מאמן לא בעניין (בשל המלחמה). ניתן וצריך ללמוד ולשפר; קשה בעיניי לבוא בטענות למישהו במערכת, הגם שבבירור הרכש וניצול מכסת הזרים אינו אידיאלי.

תולעת 30 באוגוסט 2014

ערן, לצערי לא הגענו מוכנים מבחינה טקטית (ובכך המאמן צריך להשתפר או במקרה שלנו – לשפר) ומקצועית (מספר שחקנים שלא הגיעו מוכנים לעונה) ובעניין הרכש גם אתה מציין שיש מקום לשיפור.
נסיבות מקלות זה בסדר, עובדה שאף אחד לא שורף פחים בקרית שלום ואוהדי מכבי עסוקים בעיקר בלגונן על הקבוצה ופחות בלבקר ולתקוף אותה. אבל קשה לי להאמין שכל המערכת שלמה לחלוטין עם עצמה שעשתה הכל כדי שנעלה וזה לא הצליח בגלל הנסיבות.

חדש בשכונה 30 באוגוסט 2014

נכון, כמועדון יש למכבי המון כוח וזה נהדר. מצד שני הביטוי ״ אני מכבי, מי אתם בכלל״ צריך להישמר רק נגד מתריסים, אחרת הוא מהווה שחצנות לשמה. ואגב, ההגדרה של להיות מכביסט לטעמי היא מאמירה של פרגוסון דווקא לאחר הפסדים גדולים של יונייטד – ״ עוד יום בהיסטוריה של מנצ׳סטר יונייטד״. למה? כי הכוח של מכבי ביחס לשאר הקבוצות הוא בהמשכיותה ולא משנה מה קורה.

עידוקוליס ליפשיץ 30 באוגוסט 2014

זה אפילו לא שחצנות, זה סתם התרסה

חדש בשכונה 30 באוגוסט 2014

ובלי קשר לתגובתי הקודמת, מכבי עם בלומפילד טובה יותר הן ממאריבור והן מאסטראס אפילו בכושר הלא טוב שלה בשני המאבקים הנ״ל, לא כל שכן בכושר של שנה שעברה, אפילו אחרי פציעת יצחקי ועזיבת דאבור. אין לי ספק שמכבי נפגעו מאוד מהמצב אבל אם יקחו השנה אליפות שלישית ברציפות זה יכפר על הכל, זה הישג שלמיטב זכרוני בכל ההיסטוריה לא היה לנו והגיע הזמן. אז אם מישהו חשב להיות שבע, הנה לו אתגר שיפתח לו את התיאבון.

אהד 30 באוגוסט 2014

מכביזם זה להפסיד לשתי קבוצות בינוניות לגמרי, שאחת מהן (לכל הפחות) פחות טובה ממך, לעוף מאירופה לפני ספטמבר ובעצם להיכשל באחת המטרות החשובות שהצבת לעצמן – ואז לכתוב פוסט ניצחון. או במלים אחרות מכביזם זה למעשה יהירות וניתוק מהמציאות. יכול להיות שביבי הוא גם מכביסט?

מיכה 30 באוגוסט 2014

אחת המטרות החשובות שהצבתה לעצמך ? מי אומר אתה או התקשורת ? זה מפני שאתם לא מקשיבים לגולדהאר, שהבין ברוב חוכמתו שכל מה שעולה מהר גם יורד מהר ולכן ביצע רכש מינורי ביותר תוך חזרה על המנטרה שאתם לא מוכנים להקשיב לה והיא שחשוב לו קודם כל לבנות מסורת של הישגים ויציבות לפני כל מטרה אחרת ובכללה אירופה, תשאל בוודאי מה אנחנו האוהדים אומרים על זה? הרי טוב להתקשת באירופה מה גם שצריך תשובה לאוהדי הפועל על הצלחותיהם בעבר ביבשת, אז אומר לך כך אחרי 10 שנות לוני/נימני שעברנו אירופה מעניינת אותנו כמו השלג דאשתקד.

דור בלוך 30 באוגוסט 2014

מה שמיכה אמר

אהד 30 באוגוסט 2014

אוקי. אז אני חוזר בי. מכביזם זה להיות לוזר, לפחות על פי מה שאתם אומרים. קבוצה שלוקחת כבר שנתיים ברציפות אליפות, אמורה לשאוף לשדרג את עצמה, או לפחות לא ללכת אחורה, במובנים של קמפיין אירופי.
כל השתתפות באירופה היא קריטית, מוסיפה ליוקרה של המועדון (מה שמאפשר החתמת שחקנים טובים יותר בהמשך), מחזק את הניקוד האירופי של הקבוצה (כדי לקבל הגרלות קלות יותר) וכמובן מביא כספים רבים לקבוצה.
נו טוב. העיקר שאתם משכנעים את עצמכם שמכבי לא כיוונה לאירופה השנה.. הנה מה שזהבי אמר אחרי ההדחה מהאלופות: ""אנחנו מאוכזבים ועצובים", אמר ערן זהבי, שהרבה להחמיץ. "נכשלנו במשימה הראשונה שלנו העונה".
מאריבור יותר טובה ממכבי????
גרסיה: "היינו הרבה יותר טובים מהם, אבל הם ניצלו את ההזדמנות", אמר אוסקר גרסיה המאוכזב בסיום. "אתה יכול לשחק הרבה יותר טוב, אבל כשאתה לא מנצל את ההזדמנויות אתה לא מנצח. זה היה ההבדל בין הקבוצות".
בן בסט: "ראיתם היום את הבדלי הרמות, אנחנו שלטנו במשחק למרות שהם ניצלו את ההזדמנויות שלהם"
זהבי: נראינו יותר טוב מהם בשני המשחקים"

אז שוב, ניחא להיכשל, ניחא לשקר לעצמך בנוגע לזה, אבל לפרסם על זה פוסט ולנסות לשכנע תמימים אחרים? זה כנראה מכביזם..

ורכש מינורי??? מאמן בחצי מיליון יורו לעונה, מגן נבחרת ישראל, חלוץ נבחרת ישראל (דמי העברה – שלושת רבעי מיליון יורו, לא כולל שכר) וקשר מהליגה הספרדית שעל מחצית מכרטיס השחקן שלו שולמו חצי מליון יורו (שוב, בלי השכר). אז כן. אולי התרגלתם לטוב, ואולי עבורכם זה רכש מינורי (הרי די מאריה עלה יותר ליונייטד), אבל במושגים של הליגה הישראלית זה הכל חוץ מרכש מינורי.

מיכה 30 באוגוסט 2014

מה לעזאזל ציפיתה שזהבי ו קרלוס יגידו בטח שהם מאוכזבים ככה צריכים להרגיש שחקנים מקצוענים אחרי משחק ואוי להם אם לא, חוץ מזה הם גם הפסידו פרמיות יש להניח, אבל אנחנו האוהדים אגלה לך בסוד לא הפסדנו פרמיות לפי דעתי אפילו הרווחנו כמה, שזה בעיקר זמן עבור פאקו שהתחיל באיחור וצריך להתרכז בליגה במקום לשחק נגד קבוצות שבהרכבן 11 זרים או יותר ממדינות שפתחו את שעריהם לזרים והפלא ופלא הנבחרות שלהם לא נפגעו מכך, אבל אנחנו הרי יודעים תמיד מה טוב יותר מהזרים האלה…..אבל זה כבר נושא לדיון אחר אני מניח.

אהד 30 באוגוסט 2014

התשובה שלך מבולבלת קצת, חלקית ובכל מקרה, לא מדויקת. זהבי למשל לא רק מאוכזב, אלא גם מדגיש כי: "נכשלנו במשימה הראשונה שלנו העונה".

ירוק 30 באוגוסט 2014

מיכה ודור – השכנוע העצמי הזה, כמו שאמרתי קוד, פשוט מביך – אין מילה אחרת.

תהיו מאוכזבים וזהו. לא מבין מה הבעיה בזה. אה, זה סותר את ה״מכביזם״..

אורן 30 באוגוסט 2014

מכביזם זה לדרוש ניצחון של 100 הפרש בדרבי סל ואז כשמפסידים לאמר שזב ממש לא הזיז לנו. מכביזם זה לקנות את איגייבור ובן ובן בסט,לשמוח מההגרלה נגד אסטרס או אספרס,וכשלא עולים-מרוצים מהנצחון "המכובד".
ככה אף פעם לא נכשלים.אם הפועל תנצח מחר בדרבי טוטו(אין סיכוי)-התגובה של המכביסט המצוי תהיה-א.רק חזרנו מארופה.
ב.זה רק גביע הטוטו
ג.בגלל שלא קנינו את ורמוט אז הפסדנו.
ד.דווקא נראינו לא רע.65 אחוז החזקת כדור.

הקורא בפוסטים 5 בספטמבר 2014

מכביזם זה בדיוק ההפך מאוהדי הפועל.
מתעסקים רק בעצמנו.

ירוק 30 באוגוסט 2014

גדול. כל כך נכון. כשאנחנו הפסדנו לרוזנבורג ולמאלמו (פחות חזקות ממאריבור?) הייתי בדכאון שבוע. זה היה כשלון ואכזבה עצומה. מצא את ההבדלים.

צור שפי 30 באוגוסט 2014

יותר חזקות ממריבור.

ירוק 31 באוגוסט 2014

ששש.. אל תהרוס להם עם עובדות.

ירוק 30 באוגוסט 2014

תגובה לאוהד בתגובה 8..

פורד פרפקט 30 באוגוסט 2014

הבעיה הגדולה שלכם בתור מכביסטים היא שאתם בכח מנסים להשוות את קבוצת הכדורגל הצולעת שלכם לקבוצת הכדורסל שלכם שמצליחה כל כמה שנים להמציא את עצמה מחדש וזאת למרות כוחות השוק שלוקחים לה כמעט כל שחקן טוב שהיא מצליחה לקדם. הדבר הכי טוב שקרה לכם הוא שאוסקר עזב. ואף אחד לא מבין למה ניסו להחזיר אותו. נראה איך תסתדרו בלי אנגלידיס ועוד שנה או שתיים בלי קרוייף. איך תמציאו את עצמכם מחדש אז?

דור בלוך 30 באוגוסט 2014

אנחנו שואפים להיות משהו שמתקרב למכבי בכדורסל (מכבי בכדורסל זה סדר גודל של ארסנל בכדורגל לא נגיע לשם), ברור שאנחנו עוד לא שם, אבל אנחנו מתקדמים.

צור שפי 30 באוגוסט 2014

מכבי כדורסל זה ארסנל בכדורגל? תחשוב שוב. יש מרחק מסויים בין ארסנל למועדון הכדורגל הטוב בעולם (נניח שריאל מדריד על פי גמר הצ׳מפיונס) – האם אתה חושב שזב גם המרחק בין מכבי כדורסל לסן אנטוניו? אני חושב שהמרחק הרבה יותר גדול.

דור בלוך 31 באוגוסט 2014

התייחסתי לכדורסל האירופאי, אי אפשר להשוות לכדורסל העולמי כי הפער בין ה-NBA לכדורסל האירופי מעוות את התמונה.

עידוקוליס ליפשיץ 30 באוגוסט 2014

"תראו אני לא אשקר לכם, כמכביסט זה לא היה קיץ פשוט." – כמעט האמנתי לך בשלב הזה.

"בסדר המופתי שבו הם הגיעו יומיים לפני התחלת האימונים" – וואלה, זה מכבי ת"א המציאה את הפורמט של זרים שמגיעים לפני תחילת האימונים?

"לא רק שכבר מונה אלא כבר היה עם הקבוצה בקפריסין והסביר להם את הציפיות מהם" – וואו, מהפכני. ועוד ציפיות כל כך מקוריות וייחודיות. בהחלט – מכביסט.

"מגיעה מרחק החמצה של פריצה או כדור של זהבי" – לעוף מול מריבור האימתנית רק אחרי גול בדקה ה-94 זה וינריות שיש גם בקבוצות אחרות, אבל לעוף מול אסטרס, שמטילה מורא בכל פינה ביבשת, שאף אחד לא העיז לתת לישראלים סיכוי מולה, אחרי החטאות של שני האסים בהתקפה – זה כבר וינריות ששווה לחצות יבשות כדי לחזות בה! who the fuck are you?

"גם אחרי 10 שנות השיממון של 2003 עד 2013, קמתי בכל בוקר עם ההרגשה הזאת, שרוב הסיכויים שבמשחק הבא ננצח." – מודה. אותך אישית אני לא מכיר. אבל יש אחרים, שגם קוראים לעצמם אוהדים צהובים ואף מכביסטים בשעת הצורך. והם היו מתוסכלים. וממורמרים. ושברו שיאים של ציניות. הם צחקו על כל ג'ונתן אסוס ועומר ורד. והם מרטו שיערות והתבוססו ביאוש. אבל היי, אולי הם לא עברו טקס חניכה מתאים כדי להקרא מכביסטים.

אלוהים, טוב שהזכרת לי שלפעמים צהובים הם לא פחות מגוחכים מירוקים ואדומים.

דור בלוך 30 באוגוסט 2014

תשובה עניינית:

הסדר שבו זה נעשה העובדה שכולם הגיעו בתוך 24 שעות, היה גורם בכיר מהמועדון שקיבל אותם, כולם היו עם חולצות של מכבי כשנחתו מרשים בעיני, ואני לא חושב שכך רוב הקבוצות בארץ מתנהלות אם אני טועה אשמח ללמוד.

המהירות שבה מונה מאמן אחרי העזיבה המפתיעה של גרסיה מרשימה בעיני, אפשר לא להסכים אבל זה לקח פחות מ-24 שעות להחלטה והחתמה, זה אומר שיש תכנית מגירה מסודרת, ויכולת להוציא אותה אל הפועל במהירות.

לא אמרתי שזה הישגים מרשימים וזאת גם לא הייתה הכוונה, הכוונה הייתה שלמרות הכל הצלחנו להתאושש להיראות כקבוצה ואפילו להוציא תוצאה טובה מאוד במשחק השני, זה לא הספיק וחבל אבל חוסר ההבנה של הרבה מהאוהדים והפרשנים הישראלים על הרמה שלנו לעומת הרמה של היריבות מביכה בעיני.

גם אני הייתי מדוכא מהשחקנים שהבאנו בשנים האלה אבל תמיד ידעתי שבמשחק הבא או בעונה הבאה מכבי תהיה קבוצה גדולה, זאת המהות של המכביזם בעיני, כל מכביסט מוזמן לפרש כראות עיניו אין לי מונופול על ההגדרה אבל אני חושב שהרבה מהם יסכימו איתי, גם אם אתה לא חש את התחושה הזאת בכל שנייה ודקה של היום.

עידוקוליס ליפשיץ 30 באוגוסט 2014

תכלס תגובה עניינית.

אני בטוח ש90% מהקבוצות בליגת העל כן שולחות נציג שיקבל פניו של זר שנוחת בפעם הראשונה בארץ. בכל זאת יש קבוצות שעדיין טריות מאוד בליגה הראשונה ומסתגלות. כנראה שההנהלה של מכבי אשדוד מרויחה פחות מזו של מכבי ת"א, מכירה פחות ממנה ומחויבת לקהל פחות גדול של אנשים.

העובדה שהם לובשים חולצה צהובה כנראה מיועדת לתקשורת שצפויה להגיע. תהיה בטוח שביום-יום, ברחוב ובסופר הם לא מסתובבים עם מדי עבודה. גם זה לא המצאה צהובה.

אם אתה מאמין שבאותו היום שאוסקר הודיע לג'ורדי שהוא עוזב, במחי שיחת טלפון החתימו מאמן חדש וכל הסיפור כולו לקח 24 שעות, תביא לי לעשן קצת ממה שאתה לוקח.
לפי הדיווחים השונים (אפשר להתייחס לעיתונות כצהובה לגמרי ואפשר גם לעשות 1+1 ולהסיק מה שנראה הגיוני בעיניך), אוסקר הודיע על העזיבה שלו שבוע-שבועיים לפני שזה יצא לתקשורת על כל פרטיו.
למה בכלל שיחזיקו תוכנית מגירה לעזיבה של מאמן שהגיע לפני חודש?
כאילו, ברור שזו אופציה אפשרית. כמו גם רקטות שיפוצצו את כל קרית שלום חו"ח. לא לכל דבר שאפשרי מחזיקים דפ"א (דפוס פעולה אפשרי) כמו בצבא. וזה לא מחדל, זה יותר הגיוני.

אפשר להמשיך להתווכח ימים ולילות על ההבדלים בין ישראל לאירופה. אבל בשני העשורים האחרונים הקבוצות הישראליות עשו הרבה, שלא לומר המון, תוצאות הרבה יותר מרשימות מאשר הדחה מול אסטרס.
מכבי, שעד לפני חודשיים נראתה כאחת האלופות הדומיננטיות בעשורים האחרונים בישראל, כשלה בכך. הציפיות היו גבוהות בגלל שלקחו בחשבון תוצאות כמו הקמפיינים המוצלחים של חיפה והפועל, בעיקר, לאורך השנים באופ"א ובצ'מפיונס.
בין הקבוצות שהתקשו מול הישראליות אפשר למנות את … טוב, אני צריך להמשיך פה בכלל?

גם בית"ר קבוצה גדולה ועל אף העשור הנוראי שהיא עוברת יש לה את אחד מקהלי האוהדים הגדולים בארץ.

יניב פרנקו 30 באוגוסט 2014

אני לא יודע איפה אתם חיים – כחבר עמותה בכדורסל קיבלתי עדכון על כל מועד נחיתה של זר , כולם מתקבלים בנתבג על ידי אוהדים וחברי הנהלה, כולם ממותגים מרגע הנחיתה , כולם מתראיינים מיידית לפייסבוק – זה די מדהים בעיני שכל פעולה בסיסית שנעשית על ידי רוב המועדונים בארץ הופכת לפעולה "מרשימה״ של מכבי.
אני לא מכיר שחקנים זרים שחתמו ולא נחתו בארץ בגלל המצב (היחיד שעשה את זה אוסקר וגם פה כבר די ברור שזה חלק מסיפור שעוד נשמע עליו).

דור אני מציע לך פשוט לתת לייק לכל מועדון שתרצה ותראה שהיום הסטנדרט עלה כיתה .

דור בלוך 31 באוגוסט 2014

בלי ציניות, אני ממש מקווה שאתה צודק.

אורן 30 באוגוסט 2014

יותר מזה,ליפשיץ,מכבי הצליחה לעמוד 50 יום מול החמאס.
המובן מאליו לא מובן מאליו אצל המכביסט המצוי.

גיסנו 31 באוגוסט 2014

המבצע התחיל שבוע לפני המשחק הראשון של מכבי המסגרת אירופית.

הפסקת האש הוכרזה ביום שבו אוסקר גארסיה הודיע שהוא עוזב את הארץ.

יכול להיות שמישהו שם כנראה ממש חשש משחזור של ה 4-0?

אורן 31 באוגוסט 2014

תכלס,ברור.

אהד 30 באוגוסט 2014

בלי להעליב, כי אני בד"כ נהנה לקרוא את הפוסטים שלך, הטור הזה פשוט מגוחך. הייתי מבליג אילולי המשפט הפלצני בסופו – "אלוהים, טוב להיות מכביסט". נראה לי שהתכוונת ל"טוב להיות עשיר" או משהו כזה. כי אני זוכר שעד גולדהאר וחשבון הבנק שלו היה די נורא להיות אוהד מכבי ת"א.

דור בלוך 31 באוגוסט 2014

קודם כל תודה על המחמאה על הפוסטים הקודמים, לעניין הכסף, גם לפני כן היה לנו יתרון כלכלי של התרגם ליתרון מקצועי, למכבי יש תקציב הגבוה בערך ב-30% מהקבוצות האחרות זה לא מסביר את הפער המקצועי וגם אם כן אני לוקח את זה בשתי ידיים

טלקה 31 באוגוסט 2014

יש שמועות שפאוק שיתפו עז במקום שחקן. אולי עוד תעלו…

Comments closed