הקלות הבלתי נסבלת של לשחק עם מסי

מדהים כמה קל לשחק עם ליאו מסי

מדהים כמה קל לשחק עם ליאו מסי.

*

מסי הוא מסוג השחקנים שההסבר לכך שהוא נמצא בטופ של המקצוע שלו, אינה ברורה לעין ואינה נגלית במבט ראשון.

הוא לא כריסטיאנו רונלדו שהעליונות האתלטית שלו מיכולת הניתור, המהירות, ההאצה, העוצמה בבעיטה וכן הלאה, בולטת מאוד. הוא לא לברון ג'יימס שהכוח והמהירות שלו מבהירים למה הוא שולט בענף שלו בשנים האחרונות.

הוא צנום, מאוד זריז אבל בהחלט לא מהמהירים ביותר בענף, לא מהחזקים ביותר וגם אין לו את התרגילים המרהיבים של השחקנים הברזילאים כדוגמת רונלדיניו.

*

יש לו הרבה דברים אחרים שכבר נותחו לעייפה בכל אמצעי תקשורת שעוסק בספורט על הגלובוס, ולא נחזור עליהם כאן, אבל יש דבר אחד שהמשחק מול בילבאו הבליט מאוד ובו אני רוצה להתמקד.

מסי, יותר מכל שחקן שראיתי בחיי, הופך את המשחק לקל עבור השחקנים שמשחקים איתו בקבוצה

*

באיזה אופן?

כשמסי מוסר את הכדור לשחקן אחר, ברור לשחקן המקבל, ברוב המקרים, בדיוק מה הדבר הבא שהוא אמור לעשות, וכל מה שנותר לו הוא לבצע, הוא כמעט לא צריך להשקיע חשיבה, התבוננות או קריאת המצב כדי לקבל החלטה. כל שנותר לו הוא לבצע היטב את הפעולה הנדרשת.

איך הוא עושה את זה?

קודם כל, מסי מוסר את הכדור לרוב רק ברגע שבו שאר השחקנים במגרש מסתדרים באופן שהופך את הפעולה הבאה לברורה מאליה. כשאתם מסתכלים על מסי עם הכדור, שימו לב לשניה המסוימת שבה הוא בוחר למסור אותו. כמעט תמיד יהיה לשחקן נתיב בעיטה או מסירה קל וברור לשער או לשחקן אחר, הרבה פעמים זה יהיה מסי עצמו.

שנית, פעמים רבות מסי פשוט מכריח את השחקן שמקבל את הכדור לבצע פעולה מסוימת, הוא עושה זאת ע"י שליטה בעוצמה של הכדור. היה אפשר לראות לא מעט פעמים בשנים האחרונות מהלכי דאבל פאס שבהם מסי פשוט השתמש בשחקן של ברצלונה כקיר כדי לקבל את הכדור בחזרה בעמדת הבקעה.

שלישית, התנועה של מסי בלי כדור היא כזאת שמקלה על השחקנים שאיתו מאוד לזהות בדיוק את השניה הנכונה למסור לו, ואת המיקום שאליו צריך למסור.

*

לכן גם אין להתפלא על כך שלפעמים השחקנים של ברצלונה, בעיקר הצעירים שבהם, נראים כאילו הם מחכים למסי ספציפית, ולא מבצעים פעולה מתבקשת יותר כמו בעיטה או מסירה לשחקן שהצטרף בתזמון מוקדם יותר.

הם עושים זאת פשוט בגלל שלרוב למסור למסי זאת הפעולה הכי משתלמת שאפשר לבצע.

הנצחון במשחק הפתיחה
האיש שבכלל אהב קריקט - עשר שנים למותו של בראיין קלאף

48 Comments

ניינר 14 בספטמבר 2014

גדול! לי אין ספק שיסיים את הקריירה כגדול בכל הזמנים גם בלי מונדיאל

הארכיון 14 בספטמבר 2014

-1

סימנטוב 16 בספטמבר 2014

-1

פו 3 באוקטובר 2014

ניינר +10

בני 14 בספטמבר 2014

נקודה מצויינת והיית רוצה לציין עוד דבר בהקשר הזה ממש. הרבה פעמים כשמסי מוסר זה לא לרגליים של השחקן אליו הוא מוסר. הוא כביכול מושך את השחקן על ידי מסירה שלו לנקודה שממנה הוא חושב שיהיה לשחקן המקבל יותר קל לבעוט. במשחק הזה זה קרה כשהוא מסר לאינייסטה (לא זוכר את הדקה בדיוק) או דוגמא בולטת יותר הבישול שלו לדי מריה במשחק ידידות מול פורטוגל מלפני כמה שנים, בישול שהיה בעיני גאוני ממש. הוא בעצם לקח מדי מריה את השיקול דעת איך לבעוט ומתי והכריח אותו לעשות את זה מהנקודה שבה הוא רצה זה יקרה

זורק מילה 14 בספטמבר 2014

הכל נכון,אתמול לפני צמד הבישולים לניימאר,מסי שם את מוניר 3-4 פעמים לבד לבד מול שוער,והילד החמיץ,לא נורא.

בדיונים אחרים כאן אני תמיד טוען שאילו למסי הקשר היה רק את מסי החלוץ (כמו שיש לקשרים בבארסה)…פשוט מדהים איך לאורך כל הקריירה שלו בבארסה וגם בנבחרת הוא מעמיד שחקנים פעם אחר פעם לבד לבד מול שוער ואלו מחמיצים כמו מטורפים לרוב.יש לו נכון להיום 133 בישולים ישירים במדי בארסה,ואם כאמור למסי הקשר היה את מסי החלוץ היו לו היום 250 בישולים בשקט.

בנוסף,חסרה לי התייחסות (אולי כתבת זאת בין השורוטת ואני פיספסתי) לעובדה שפעמים רבות הוא מושך סביבו 5-6 שחקנים (כמו בשער השני אתמול) עובר את רובם ואז לשחקן שמקבל את המסירה נותר רק לסיים לבד מול שוער.

ואגב,כפי שכתבת בעצמך על התנועה ללא כדור של מסי -אני אתייחס דווקא לשערים שלו עקב אותה תנועה ללא הכדור. רוב השערים של מסי אומנם מסתיימים בבעיטה מ 14-16 מטר בדיוק מילימטרי אבל את המהלך הוא מתחיל כבר מחצי המגרש,עובר שחקן שניים,מוסר,רץ במהירות לשטח פנוי במרחק 20 מטר מהרחבה,מקבל את הכדור ומסיים בבעיטה מדוייקת על המילימטר,אחרי שעבר עוד שחקן אחד על סף הרחבה.

רוצה לומר,מסי הוא השחקן הכי קידמי של בארסה רק שהכדור לא אצלה – מסי נשאר במקום בדרך כלל 40-45 מטר משוער היריבה,ויתר השחקנים הולכים אחורה.שהכדור עובר לבארסה מסי שוב נשאר במקום ויתר השחקנים מתקדמים קדימה,מה שגורם לכך שהוא רץ הכי פחות על המגרש,גאוני.

שלמה 15 בספטמבר 2014

עוד מעט למסי הקשר יהיה את סוארז החלוץ, אני בטוח שהוא יהיה מוכן להתפשר על זה :)

ROKO 15 בספטמבר 2014

זה בדיוק מה שחשבתי עליו במהלך המשחק. עוד מעט למסי הקשר יהיו גם את ניימאר וגם את סוארז. התוספת היא שסוארז החלוץ מאוד מאוד אוהב לבשל בעצמו ויודע לעשות את זה באמנות ופרגון די משונה לחלוץ אכזר כמוהו שאמור לא לראות בעיניים חוץ מאת השער.

ק. 15 בספטמבר 2014

ניתוח מדויק גפן. חסכת לי תגובה:)

אנדר 14 בספטמבר 2014

היכולת של מסי לנהל את המשחק, ועוד בלי שתרגיש בכלל שהוא עושה את זה, זה פשוט תופעת טבע. אני כבר שנתיים וחצי טוען שצ'אבי היה צ'אבי בגלל שמסי הוא מסי, ולא להפך (כמו הדעה הרווחת).
בדרך כלל 'מתקילים' אותי בנתוני התארים של נבחרת ספרד כהוכחה לטענת הנגד, אבל זה לא באמת התקלה.

ספרד פשוט עשתה 'העתק-הדבק' לשיטה חדשנית שעדיין לא ידעו להכיל ולהתמודד מולה אז, עם סגל שרץ ביחד בשוטף והורכב בעיקר משחקנים מהקבוצה הטובה בכל הזמנים בשיאם, בחיזוק של שוער על בשיאו. עם מרכז עצום והגנה אדירה וחלוץ לא רע בכלל (וייה). במצב הזה היה חסר פשוט הסקור האימתני של מסי, ואכן ספרד לא בדיוק קרעה רשתות. (ולא צריך לעוות מציאות על גמר היורו האחרון מול 9 שחקנים וחצי של איטליה).

בקיצור, כלכך התחברתי לשחקן הזה, (ואני אוהב כדורגל עשרות שנים) כלכך פתחתי לעצמי גישה מסוימת למשחק בעקבות הצפייה בו וסגנון המשחק שלו (והטיקי טאקה בכלל אז, ששוב – בעיני הוא המוציא לפועל הראשי של הסגנון) שאין לי מושג לגבי היום שבו הוא יפרוש. הכדורגל יהיה בשבילי הרבה פחות מעניין.

אופיר 15 בספטמבר 2014

אני רק רוצה להוסיף שיכולת הבעיטה (טכניקה: עוצמה + דיוק) של מסי עולה לאין שיעור על זו של רונאלדו, ואם מספר השערים שהוא כבש מבעיטות חופשיות (מתוך מספר הבעיטות החופשיות שהוא ביצע) בשנתיים האחרונות עדיין הותיר מישהו שחושב אחרת, הרי שזה בסה"כ דוגמא ליח"צ יוצא הדופן של רונאלדו.

אנדר 15 בספטמבר 2014

תשמע, זה פשוט לא יאמן הקטע הזה שעדיין אומרים עליו שהוא מבועטי החופשיות הטובים בעולם. (רונאלדו) אין לי את הנתונים המדויקים לפני, אבל מצפיה עקבית אני יכול בקלות להגיד שאחוזי ההצלחה שלו נמוכים מאוד. מאוד.

אופיר 15 בספטמבר 2014

היו לו כמה שערים פנטסטיים בבעיטות חופשיות ביונייטד, ומאז התקבעה התפיסה שהוא טוב בזה. למעשה, זה תחום שהוא הלך והתדרדר בו, במקביל לשיפור שלו בהיבטים אחרים. גם בריאל הבינו את הענין, וכיום רוב הכדורים החופשיים הולכים לבייל (שבאמת פנטסטי בזה).

אנדר 15 בספטמבר 2014

צדקת בהכל, למעט התיאור של כביכול מעבר חלק של חופשיות לבייל (שאכן יש לו טכניקה מופלאה. אם תשים לב זה ניראה שהוא לקח את הטכניקה של רונאלדו בצעירותו ושכלל אותה)
בכלל, אני צופה מאבק איתנים שלהם השנה מאחורי הקלעים על השליטה בריאל מדריד (בקטע של מי הסמל). אם בייל לא אידיוט או נעבעך הוא ישים לב שרונאלדו כבר לא בלתי פגיע ובלתי מנוצח על המגרש ואולי אפילו ידרוש את האגף שלו חזרה. (ושששש…אף מילה על חמאס)

דניאל אחר 15 בספטמבר 2014

מצאתי רק נתונים מלפני שתי עונות (2012-13). באותה עונה מסי הבקיע 8.8% מהבעיטות החופשיות שלו, מעט יותר מרונאלדו, עם 8.2%.
לשם השוואה, פירלו היה עם 13.5% (וגם הוא לא בטופ-5 של אירופה). רוצה לומר, שניהם לא מהמובילים באירופה (באותה עונה לפחות).
נתונים:
http://goo.gl/pbIXx8

דניאל אחר 15 בספטמבר 2014

כתבתי תגובה עם קישור לנתונים, אבל היא מחכה לאישור. אז בקיצור, בעונת 2012-13 (לא מצאתי נתונים אחרים), מסי כבש 8.8% מהבעיטות החופשיות שלו ורונאלדו 8.2%. הטוב ביותר באירופה באותה שנה היה 20%.

אנדר 15 בספטמבר 2014

מסכים שגם מסי נחלש בחופשיות. אבל הוא לא מפומפם כהכי טוב בזה כמו רונאלדו

אוהד 15 בספטמבר 2014

בקיצור, כל השירשור הזה הוא שטויות.
הנתונים מראים שהם שווים, ולא משנה מה ההרגשה שלכם או ההרגשה של הפמפום.

אנדר 15 בספטמבר 2014

מה…אתה רוצה בדיוק?..

אוהד 16 בספטמבר 2014

אתם מסיקים מסקנות על סמך תחושה, טוענים שהתקבעה התפיסה, אבל כשהנתונים לא מוצאים חן בעינכם אז אתם פוסלים את זה ב"לא מפומפם כמו רונאלדו".
אפילו מתחילים לספור קורות של מסי, ומה היה קורה עם היו עוד כמה סנטימטרים. אבל מה לעשות שזה מה שהוא בעט.

אני לא בא לטעון פה שום דבר לגבי מי שחקן יותר טוב, אבל לגבי בעיטות עונשין, על פניו נראה שהם שווים.

ק. 15 בספטמבר 2014

דניאל, לא בדקתי (רק מצפייה עקבית…), אבל לדעתי אחוז הבעיטות שלו למסגרת גבוה בהרבה משל רונאלדו

דניאל אחר 15 בספטמבר 2014

יכול להיות. למשל באותה שנה היו לו עוד 5 (!) בעיטות לקורה, שזה כמעט 15%. מה שאגב ממחיש את הבעייה עם הסטטיסטיקה הזו, שכמות הנתונים מאוד קטנה – עוד ס"מ לפה או שם ומסי היה עומד על 20% בעצמו.

גלעד בלום 15 בספטמבר 2014

הכל כמובן נכון וכל מלעיזי מסי מקבלים תשובה מהפרעוש כמעט מידי שבוע…אם אפשר לעשות הקבלה למייקל ג׳ורדן המקביל של מסי בכדורסל אז הייתי אומר בפשטות שמסי עושה את השחקנים לידו ליותר טובים כפי שמייקל עשה, מה שאי אפשר ממש לומר על רונאלדו שהוא מכונת שערים סטטיסטית ושחקן אדיר כמובן אבל הוא יותר ווירטואוז מאשר שחקן כדורגל קבוצתי ולא ממש בעל מודעות טקטית.

נסיון מעניין(שלא יקרה כמובן) היה יכול להיות לו היינו מחליפים קבוצות בין מסי ורונאלדו, אני לא בטוח שברסה היו באותה רמה עם רונאלדו במקום הפרעוש אבל משום מה יש לי הרגשה שמסי היה מצליח גם במערך של ריאל למרות הסגנון השונה לגמרי, כלומר הוא יותר מגוון.

JOSH 15 בספטמבר 2014

איך אנשים עדיין טוענים שמסי צנום?
בנוי מצוין וחזק בצורה בלתי רגילה. אמנם לא כריסטיאנו רונאלדו, אבל בהחלט יותר מחבריו ניימאר, אינייסטה, צ'אבי וכו'.

ויקטור מורוז 16 בספטמבר 2014

+700

חז 15 בספטמבר 2014

הוא גאון, הוא הטוב בעולם. יש רק בעיה אחת, הוא פשוט לא מרגש. הוא לא מצליח להוציא ממני שום רגש. אז אוקי, שני גמרים של ליגת אלופות הוא לא בדיוק עשה לי טוב על הלב (למרות שב-2011 לא באמת חשבתי שיש לנו סיכוי) אבל הוא פשוט לא עושה לי כלום.
להבדיל, לא מעט שחקנים אחרים שלא קשורים בהכרח למנצ'סטר יונייטד ויריבותיה הישירות כן מוציאות ממני רגש. מסי פשוט שם. קצת מזכיר לי מכונה.

אנדר 15 בספטמבר 2014

דווקא האוטיזם לכאורה הזה וחוסר המוחצנות פועל עלי יותר מאלף רונאלדואים ומראדונות. וכשזה מתפרץ זה הכי מרגש (כמו בגמר האלופות)

חז 15 בספטמבר 2014

אני מנסה את מזלי ומנחש שאתה אוהד ברצלונה. אם לא, אז סלח לי, אבל מרגשים אותנו דברים שונים לחלוטין. אני מעדיף לראות את סוארז, קאנטונה ואפילו רוי קין לפני 99% מהמשחקים של מסי.

אגב, כשהטירוף התפרץ אצלו בגמר 2011 והוא בעט בכל הבא לרגל מעבר לקווים אותי זה לא כ"כ ריגש, יותר הייתי עסוק בלהתבאס מצד אחד ומצד שני לבקש שירחיקו אותו על התנהגות בזויה. אבל אתה בטח יודע איך זה להיות אוהד.

MIKE 15 בספטמבר 2014

לפי שמות השחקנים שציינת כמרגשים, נשמע שתהנה מצפיה באומנויות לחימה יותר מבכדורגל…

אנדר 15 בספטמבר 2014

האמת שגדלתי על יובה, אז טעית :) אני אפילו לא יכול להגיד שאני אוהד ברצלונה היום. אני מאוד רוצה בהצלחתה כל עוד שחקנים שנקשרתי אליהם ואל סגנון המשחק בו הם -וברסה- משחקים נמצאים שם (מסי, אינייסטה, צ'אבי, בוסקטס)

כמו שאמרתי, זה טוב לי הרבה יותר מאעלק מופרעים שלא התבגרו

שי ס. 15 בספטמבר 2014

בדיוק איך שאני מרגיש לגביו, איפה החיוך והכייף של רונאלדיניו? האמת שבמונדיאל לשנייה חשבתי שניימאר יכול להיות שחקן מרגש, כולי תקווה שזה אכן יקרה, כי בתקופה של רונלדינו לא פספסתי משחק של ברצלונה (ולא ניתן לחשוד בי באהדה לקבוצה הסגולה).

אריק האחר 15 בספטמבר 2014

לפי טובי המאמנים בענפי ספורט קבוצתיים
הפרמטר החשוב ביותר בבחירת השחקן הראשון
הוא מה הוא עושה לשיפור השחקנים סביבו.
בקטגוריה הזאת אין למסי מתחרים.

חכם בלילה 15 בספטמבר 2014

התכונה הכי מדהימה אצל מסי היא זריזות הרגליים והיכולת לגעת בכדור (הסטה, מסירה, בעיטה) בכל שבריר שניה שהוא בוחר גם תוך כדי ריצה מהירה (מאד).
למסי כמובן יש טכניקה עילאית – כדרור, מסירה, בעיטה (בעיקר בשמאל), ראיית משחק מדהימה, מהירות פנומנלית (לא מסכים עם דור בעניין הזה, מסי אולי לא הכדורגלן הכי מהיר בעולם אבל אחד המהירים, בוודאי עם הכדור) ואפילו נגיחה לא רעה, אבל הדבר ששם אותו בקטגוריה אחרת היא היכולת שלו לעשות מה שהוא רוצה עם הכדור בכל רגע שהוא בוחר, ואני אסביר: בעוד שרוב הכדורגלנים מחליטים מה הפעולה שהם עומדים לעשות (עם או בלי קשר למה שהמגן שמולם עושה) ומרגע זה השאלה היא מי יותר זריז/צפה יותר טוב את פעולת השחקן השני, מסי יכול לחכות שהמגן ישלח רגל אליו ואז, במהירות בלתי נתפסת ועוד לפני שהרגל הגיעה אליו הוא מסוגל להסיט את הכדור, או למסור או לבעוט. כלומר מסי מגיב לפעולות של שחקני ההגנה ועושה את זה כל כך מהר שהפעולה שלו יוצאת אל הפועל לפני הפעולה של המגן למרות שהתחילה בתגובה אליה. זה כמובן נובע בחלקו מהרגליים הקצרות של מסי ומרכז הכובד הנמוך שלו שמאפשרים לו, בתוספת זריזות הרגליים הטבעית שלו ןמהירות המחשבה הפנטסטית לבצע את הדברים הללו.
כשמוסיפים לכך טכניקה מושלמת בבעיטה ובמסירה מקבלים את המצב שמתאר בני: מסי מסוגל לחכות ולחכות עם הכדור, תוך כדי תנועה, עד שהשחקן שהוא רוצה למסור לו מגיע לנקודה האופטימלית או שנפתח לו חלון (לפעמים של לא יותר מ-20-30 ס"מ) שמאפשר בעיטה לשער.

מאירי 15 בספטמבר 2014

מרענן ומשיב נפש לקרוא כאן על תופעות בקנה מידה משמעותי בכדורגל במקום אינסוף חפירות סביב משחק של QPR מול קבוצת אמצע כלשהיא בפרמיירליג.

דן 15 בספטמבר 2014

תכונה עילאית נוספת- קבלת החלטות מושלמת. לדעת מתי למסור ולמתי ללכת לבד, ובעיקר לגוון בין שניהם מה שעושה אותו בלתי צפוי.
כל כך הרבה תכונות שבהן הוא מתעלה על כל אחד אחר שאי פעם שיחק את המשחק.

הארכיון 15 בספטמבר 2014

וכמובן, אף מילה על סמי הגדילה שהוא לקח לפניח שהוא שיחק בבוגרים.
תמשיכו להאדיר שחקן שכולו סמים ועוד להעז להכתיר אותו גדול מכולם.
מראדונה לקח סמים בסוף הקריירה, מסי לקח סמים כדי שתוכל להיות לו קריירה.
יחי ההבדל הקטנטן…

גיל 15 בספטמבר 2014

זה בכלל לא דומה. מסי סבל מבעיית התפתחות וקיבל הורמונים מרופא כפי שכל ילד בגילו היה מקבל. מראדונה השתמש בסמים בזמנו החופשי ולמטרות אחרות לגמרי. הסמים של מראדונה ממכרים ומזיקים לגוף ואלו של מסי עוזרים לו ובעצם רק מביאים אותו למצב שהוא יהיה בגודל נורמלי כמו אחרים.

קפטן קוקי 15 בספטמבר 2014

קודם כל, אתה מתבלבל בין סמים (drugs) שזה מה שמרדונה לקח לבין סימום (doping) שזה מה שאתה טוען שהפך את מסי לשחקן כדורגל.
אמנם בעברית מדובר באותו שורש, אבל זה ממש ממש לא על אותה סקאלה.
שנית, לא מדובר בסטרואידים אנאבוליים שתפקידם לגרום לגדילה מואצת של מסת שריר. מסי לקח הורמוני גדילה, שזה מה שנותנים רופאים (לא פושרים או מאמנים של אצנים קנדים) לילדים שההתפתחות שלהם איטית.
לא פה המקום לפתוח בדיון רפואי על האפקטיביות והצורך בפרקטיקה של מתן הורמונים. אכן, ככל הנראה בלי הורמוני גדילה מסי לא היה יכול להיות ספורטאי תחרותי על אף כשרון יוצא דופן שהתגלה כבר בגיל מאוד מאוד צעיר.
למרות זאת, אני לא חושב שהורמוני הגדילה הם מה שהפכו אותו למי שהוא היום. זאת טענה קונספירטיבית שאין מאחוריה יותר מדי.

אנדר 15 בספטמבר 2014

מסי התקשר לבקש סליחה שהוא בחר לקחת תרופות ולא להיות גמד.

אחינו, שתה רסקיו ותשים כפית פחות דמגוגיה בקפה שלא יצא מר מידי

הפרשן 16 בספטמבר 2014

כן הוא לקח הורמוני גדילה שהיו חסרים לו כשהיה קטן, קרי הוא לקח תרופות כדי להיות נורמלי. הוא לא לקח סמי כדורגל שגרמו לו להיות שחקן יותר טוב, אין סמים שמשפרים שליטה בכדור או דריבל או מסירה.

אני מציע לך גם לקחת תרופות למען יגדל המוח שלך.

כמה לא קשור למציאות אפשר להיות!!

זה מסנטה פה 16 בספטמבר 2014

נו אז מה אתה רוצה להגיד בפסקה. אסור להתפעל ממנו כי הוא לקחלוקח חומרי גדילה? מה הוא בחר לא לגדול ולהיות דרדס בגי 12? כאילו שזה מה שנתן לו את ראית המשחק, את הדריבל הקסום וכאילו שהוא לא פירפר ילדים שגדולים ממנו בשלוש שנים ובשלושים סנטימטר עוד ברוסאריו.

קיצר אני רוצה לאמר שאתה סתם שונא מסי וזו זכותך אבל חבל יקירי, אתה מפספס פה משהו מדהים.

ולעצם הענין,

שני דברים בנוגע למסי:

הראשון, עוד סימן לטכניקה פסיכית עולה כאשר שחקן מחזיר לו דאבל או מהלך טיקיטאקה בעוצמה ממש חזקה, ואפילו שאין לו זמן בכלל לחשוב על הכדור הוא משתלט עליו כאילו זה הגיע אליו בסופר-סלואו מושן (זה הורג אותי כל פעם מחדש).

השני, פפ אומר שמסי נחלש כאשר הוא משועמםלא מאותגר. מענין אותי מה היה קורא אילו זידאן היה משחק לצידו האם הגאון ההוא היה עומד בקצב של הגאון הזה…

באטיגול 16 בספטמבר 2014

נו אז בוא ותכתוב לנו כמה מילים בעצמך..

אולי תסביר לנו מה הקשר בין "סמי הגדילה" (ולא חלילה הורמון אשר ניתו ע"מ ולנרמל מערכת גופנית לקוייה) ובין קבלת החלטות, דיוק, זריזות מחשבה, זריזות רגליים וראיית משחק?

או שאולי.. אתה סתם אוהד ריאל מתוסכל?

הארכיון 16 בספטמבר 2014

לכל המגיבים בנושא, אני לא אומר שאני צודק בטענה שלי אבל חורה לי שזה יורד מסדר היום ולא עולה לדיון בכלל.
שחקן שלא יכל לשחק כדורגל בלי אותם סמי גדילה הופך לכוכב מספר אחת בעולם. למה זו טענה קונספרטיבית? מדוע זה לא מעורר תמיהה?

לפי דעתי, זה אומר דרשני…

פורנוהוליק 17 בספטמבר 2014

זה אומר שהטענה שלך אידיוטית.

באטיגול 17 בספטמבר 2014

דיון על מה? זו השאלה.

רק לצורך הדוגמא- גם רונאלדו לא היה יכול להפוף לשחקן מקצועני אם לא היה מקבל אנטיביוטיקה בילדותו- למה על זה אף אחד לא מדבר?

גיל 17 בספטמבר 2014

למה צריך להעלות על סדר היום? אדם מקבל טיפול בגלל בעייה רפואית צריך להיות נושא לויכוח?

חכם בלילה 17 בספטמבר 2014

לפי דעתי אין לך מושג על מה אתה מדבר. 5 אנשים לא טפשים בכלל כותבים לך שאתה מדבר שטויות, אז אולי במקום להתעקש תקדיש 10 דקות לקרוא בוויקיפדיה מה זה הורמון גדילה ואח"כ תחזור לכאן.

זורק מילה 17 בספטמבר 2014

http://fivethirtyeight.com/features/lionel-messi-is-impossible/

http://fcbarcelona.co.il/he/articles/news/view/Default.aspx?ContentID=890

ממליץ לכל מי שמעריך את מסי השחקן (ארכיון אתה יכול לוותר) להכנס ללינק ולקרוא את המאמר הכי טוב שקראתי אי פעם על מסי.קצת ארוך,אבל ניתוח מקצועי וסטטיסטי (עם המון גרפים וניתוחים) ברמה מדהימה.הלינק הראשון זה המאמר המקורי באנגלית,הלינק השני זה אותו מאמר רק מתורגם לעברית ע"י בארסה מאניה.

מתחייב שלא תתאכזבו.

Comments closed