על טב"ח ועניינים אחרים על הניצחון בקפריסין

טב"ח, גוטמן, הנבחרת והמגנים שלה. סיכום הניצחון בקפריסין ומצב הנבחרת לפני אנדורה.

הנבחרת – התרגשות:

אין דבר שיותר מרגש אותי מאשר משחקים של נבחרת ישראל, אני כל פעם נחשף לזה מחדש, אפשר להיכנס להסברים ראציונליים על לאומיות, אחדות וכד' אבל האמת היא שזה פשוט ריגשי, ככה אני מרגיש.

לכן אני גם כל כך כועס על ההתאחדות לכדורגל ששודדת ממני את ההתרגשות הזאת קמפיין אחרי קמפיין בסכסוכים פנימיים מתוקשרים, החלטות לא מקצועיות, בחירת איצטדיונים שגויה, היעדר אורך רוח וכד'.

וכן אני גם כועס על הנבחרת, על השחקנים שלא שמים אותה מספיק גבוה בסדר העדיפויות שלהם, על חוסר מקצועיות בהכנה, על קריסה מנטלית מול קבוצות נחותות וכד'.

כתוצאה מכל הדברים האלה יותר מדי פעמים הקמפיין נגמר כבר במחזור ה-2 וה-3 וגם אם הוא לא נגמר רישמית ההתרגשות כבר הולכת.

הפעם עושה רושם שהמצב שונה.

לנבחרת יש לפחות 7 שחקנים שמשחקים באופן קבוע באירופה ובצורה טובה (דמארי, רפאלוב, בן חיים, תמוז, חמד, דאבור, נאתכו), ועד נקודת השיא של הקמפיין בהחלט יתכן שיהיו עוד, יש מאמן שזה הקמפיין השני שלו ובהחלט הפיק לקחים מהראשון ויש אפשרות מעשית לסיים באחד משלושת המקומות הראשונים.

יש ניצחון במשחק הראשון בחוץ מול קבוצה שהיריבות שלנו ישמיטו נקודות מולן (בוסניה כבר השמיטה), יש פציעות בויילס שמחלישות אותה ויש נקודה מ-6 אפשרויות של בוסניה.

יש כל סיבה להאמין שהפעם הזאת נהיה במתח לפחות עד המחזורים האחרונים, ולפחות עבורי זה שווה הרבה.

טב"ח – האנדרייטד:

אני טוען כבר שנתיים שטב"ח הוא השחקן הכי אנדרייטד בליגה.

מדובר בשחקן אגף קלאסי, שמסוגל לעבור כל שחקן בדרגי הנבחרות הבינוניים ומטה במהירות ובטכניקה, עם יכולת סיום לא רעה וכדורי רוחב טובים מאוד ביחס לשחקן ישראלי. הוא צריך לשפר את יכולת קבלת ההחלטות אבל הוא אחד הנכסים החשובים ביותר במכבי ת"א ובנבחרת.

אני חושב שהבחירה של אלי גוטמן בו מדברת הרבה בזכות המאמן ונרחיב על זה בהמשך.

גוטמן – הקיבעון:

קלישאת הקלישאות על גוטמן היא שהוא מכין קבוצות מצויין אבל מנהל משחק הרבה פחות טוב וקיבלנו דוגמא לכך הערב.

ההרכב שלו היה לטעמי אידיאלי.

דמארי הוא החלוץ בכושר הטוב ביותר בנבחרת, מצידיו הוא הציב שני שחקנים דינמיים אחד שחקן אגף תוקף קלאסי והשני מנהל משחק, באמצע הוא הציב את שרן ייני עם משימות הגנתיות בלבד כדי לתת לנאתכו מרווח פעולה, ולשחרר את זהבי לעשות את פעולות העומק המצויינות שלו. נאתכו הוא הברמוטר של הנבחרת, כשהוא עולה קדימה לנבחרת יש מספיק כלים התקפיים כדי לסכן את היריבה, כשהוא נשאר אחורה מדי נוצר פער גדול מדי בין הקישור להתקפה, המשחק נהיה אנמי, הכדורים החוזרים מההתקפה הולכים ליריבה, והנבחרת מאבדת את השליטה במרכז המגרש.  הוא גם החלק הקריטי בהוצאת התקפות מהירות קדימה.

לנבחרת היו שתי תבניות ברורות לסכן את השער, הראשונה הייתה בידוד של טל בן חיים באגף שמאל, והשנייה חילוף מקום בין זהבי לדמרי וכדור עומק לזהבי. זה יצר שני מצבים מעולים לפחות לשערים, הראשון ממסירה של נאתכו והשני מבן חיים, היום זהבי לא היה חד מספיק, הוא יהיה חייב לנצל את המצבים האלה מול וויילס ובוסניה.

לעומת זאת החילופים של גוטמן היו חושך. הקיבעון שלו עם שחקני הפועל מסוכן לנבחרת. בן חיים היה צריך להישאר בעוד ורמוט היה זה שצריך לרדת, וההכנסה של שכטר הייתה פשוט לא קשורה לחיים, אם חלוץ שנמצא בכושר טוב יותר נכנס, הנבחרת גומרת את זה עם עוד שער להערכתי. יכול להיות שאתה לא רוצה את חמד כי אתה רוצה חלוץ נייד יותר ואז דאבור הוא הבחירה שלך, שכטר בכושרו הנוכחי לא צריך להיות בנבחרת, וזה נכון גם אם הוא יתן גול מול אנדורה.

מרציאנו – מוקדם מכי לקבוע:

מרציאנו הראה המון המון חוסר ביטחון במשחק הזה, וזה מסוכן מאוד לשוער נבחרת. אגב, זאת תוצאה ישירה של מעמד המאמן בכדורגל הישראלי. מרציאנו בן 25 ומקבל לראשונה הזדמנות בנבחרת, זה קורה כי הקבוצות הגדולות מפחדות להמר על שוערים ישראלים צעירים, בגלל שהמאמנים יודעים ששניים שלושה הפסדים והם בחוץ, ומאמני הנבחרת מפחדים להמר על השוערים הצעירים אפילו במשחקי הכנה, וכך נתקענו אחרי הדור של אוואט ודבידוביץ' עם בור אדיר בעמדה הכי חשובה על המגרש. וזה לא שחסר כישרון, עם קצת יותר ביטחון בשוער הישראלי אחד מבין דני עמוס, אריאל הרוש, מרציאנו, ברק לוי או בוריס קליימן היה יכול לפרוץ.

חוסר הביטחון של מרציאנו בא לידי ביטוי בהדיפות מוזרות כשהוא יכל לקלוט את הכדור וביציאות הססניות. עם זאת הוא לא טעה טעות קריטית אף לא פעם אחת, וההדיפה שלו לקראת הסיום הייתה מצויינת, כרגע אין אופציה יותר טובה וצריך ללכת עם מרציאנו, עם קצת מזל הוא יצבור ביטחון יבסס את מעמדו ויעבור לקבוצה גדולה בינואר או בקיץ הבא מה שיאפשר לו להתאמן ברמה גבוהה יותר ולהשתדרג, וכך להפוך באמת לשוער העתיד של הנבחרת.

אנחנו צריכים אחד.

מגנים – נקודת תורפה:

לנבחרת יש המון המון כישרון בהתקפה – חמד, תמוז, דמארי, דאבור החלוצים, רפאלוב, זהבי, ורמוט, נאתכו הקשרים, זה מספיק כישרון בשביל דרג שני באירופה, לא פחות.

הבעיה של הנבחרת מתחילה מאחורי נאתכו. הירידה ברמה של אלברמן היא בעיה קשה כי ייני הוא פתרון הגנתי לא רע אבל הוא לא קשר אחורי ברמה של דרג שני באירופה. בעמדת הבלמים אפשר להיות אופטימיים, אחרי הפרישה של בן חיים יש דור מוכשר למדי של בלמים שיכול לעשות את הפריצה קדימה ואיתן טיבי מבסס את מעמדו כיורש, אפשר לקוות שכמו בן חיים הוא ימצא את דרכו לאירופה גם כן.

על עמדת השוער כבר דיברנו אבל בעיית הבעיות של הנבחרת היא עמדת המגן.

אני חושב יותר ויותר שבן הרוש הוא בלוף שנולד רק כי נימני הוא הסוכן שלו והוא מפמפם אותו ומגן עליו בתקשורת, רוב החורים של הנבחרת בהגנה, כמו גם במכבי ת"א באים ממנו, יכול להיות שייני בעמדה הזאת לפחות מול הקבוצות החזקות בבית זה פיתרון יותר טוב. מעבר לזה לנבחרת אין אף מגן שמסוגל לתמוך בהתקפה בצורה סבירה. אפילו הנחמנים היו מוצאים היום מקום בנבחרת הזאת בקלות.

הפתרון של גוטמן הוא אלגנטי והגיוני, לשחק עם שני שחקני אגף שמתרכזים בהתקפה בעוד המגנים מחפים עליהם באופן מלא. זה מונע מהנבחרת אפשרות של גיוון טקטי, כי אי אפשר לשחק עם שלושה בלמים כשזאת האיכות שיש לך בכנפיים.

פוטבול מכללות (1) - שחר דלאל
ברס: לקראת הפאלקונס - אלון ברק

41 Comments

אורן 11 באוקטובר 2014

ורמוט יצא עשר דקות אחרי טל בן חיים.זהבי היה אתמול חושך.זה כמובן לא מונע ממך לדבר על "הקבעון של גוטמן עם שחקני הפועל".חמישה שחקנים ממכבי פתחו אתמול.שניים שברור שאין להם מקום כמו בן הרוש וייני.ומה שחשוב לך – שחס וחלילה שחקני הפועל לא ישחקו בנבחרת. לא נמאס לך?
אשכרה פרשנות של דני נוימן.

no propaganda 11 באוקטובר 2014

לדעתי במובן הזה זהבי הוא גם שחקן הפועל. הכוונה היא להפועל של גוטמן לא של היום.

שי ס. 11 באוקטובר 2014

אורן לדעתי הקיבעון שהוא התכוון אליו זה השחקנים שלו מהפועל שזה כולל גם את זהבי שללא ספק היה הראשון שצריך להיות מוחלף אתמול.

רועי 11 באוקטובר 2014

אני חושב שהכוונה של דור היתה קיבעון על השחקנים ששיחקו אצלו בהפועל.
זהבי היה חושך, ועדיין הגיע לשניים-שלושה מצבים לגול, לא נכנס, קורה.
וורמוט היה חלש ביותר, היו כמה מצבים שהיה יכול להשאיר את זהבי מול השער ובחר לעשות פעולה אישית חסרת סיכוי. חן עזרא (שלא בסגל בכלל משום מה) היה יכול להיות הרבה יותר טוב באגף במקומו.

ניתאי 11 באוקטובר 2014

אתה באמת חוב ששכטר היה צריך לראות מגרש?

D! 11 באוקטובר 2014

קיבלתי יותר תגובות מהפוסט.

אני דווקא חושב שזהבי נשאר כי יש תמיד הרגשה שהוא יכול להבקיע. והוא באמת יכל, רק שאתמול הכל אצלו היה ליד.

דווקא שכטר לדעתי לא היה כלכך רע, מה שכן יש חלוצים בכושר טוב ממנו.

בן הרוש פשוט נראה כמו שחקן שלא מפה אבל אם הוא לא יעלה את הרמה שלו ודחוף יש שתי אפשרויות: א. ימצאו לו מחליף. ב. נתקע איתו כמו עם משומר בצד השני. ולכולנו יכאב הלב. ממש.

D! 11 באוקטובר 2014

קיבלת כמובן…

תומר חרוב 11 באוקטובר 2014

מסכים עם הרוב. לדעתי אלי דסה צריך להיות המגן הימני במקום משומר (וגם דגני הוא אופציה, מוזר שהוא לא משחק בחיפה) ובצד שמאל צריך לשחק עם רמי גרשון.
לגבי מרציאנו, אני לא חוויתי אותו חסר ביטחון, בסך הכל הוא היה מאוד סולידי והצליח לשמור על קור רוח גם בדקות שבו פשוט הפקירו את ההגנה בחוסר אחריות (בגול של קפריסין כולם היו למעלה). אבל יש לו בעיה במשחק הרגל, הרוש הרבה הרבה יותר טוב ממנו בזה ואני בהחלט יכול לראות אותו שולח כדורים ארוכים להתקפות של בן חיים. ההחלטה לפתוח איתו הייתה נכונה כי אני יודע מקרוב שאריאל הרוש בתקופה קטסטרופלית אבל התקווה שלי היא שהיכולת שלו תשתפר ובמקרה כזה הוא יחזור למקום שלו בשער הנבחרת. בסך הכל זה ששחקן חותם במכבי נתניה ואז החיים שלו נהרסים מאוד מזכיר לי את הסיפור שלי.

תומר חרוב 11 באוקטובר 2014

ועוד משהו. חסר לי ייצוג לשחקני קרית שמונה. אני חושב על אחמד עאבד בצד אחד וטל בן חיים בצד שני וזו התקפה עם שני קיצוניים שקשה מאוד להסתדר איתם. רועי קהת לא נופל מאף שחקן קישור בליגת העל, עודד אלקיים יכול להיות מחליף לא רע בעמדת המגן ואולי דילמוני בעתיד יהיה הפיתרון לעמדת המגן השמאלי.

יניב פרנקו 11 באוקטובר 2014

רועי קהת במקום מי?
לתחושתי הכדורגל היום נמצא במצב מעניין מבחינת הכישרון – מצד אחד אין פה שוער מוביל אבל יש לפחות 3 באותה רמה וכך בכל עמדות ההגנה .
לדעתי
לורמוט אין מקום בהרכב – רפאלוב בעיני עדיף בהרבה.
לייני כנל – זה עבד פעם אחת – ובכלל ייני כלבויניק מצוין אבל בכל עמדה יש טובים ממנו.
בן הרוש לא צריך לפתוח גם במכבי – טווטחה עדיף .

זה בתנאי שמשחקים את השיטה הזו .
אני חושב שנגד נבחרות טובות יותר צריך לשחק עם 2 גרזנים באמצע ונאתכו כקשר מרכזי ואם כל אהבתי לדמארי אני מעדיף בהרכב כזה את תמוז לצד בן חיים .

תומר חרוב 11 באוקטובר 2014

אני לוקח את קהת לפני ראדי ואת עאבד לפני שכטר. דווקא ורמוט הראה אתמול שרפאלוב אולי כשרוני יותר אבל די טיפש וחסר אחריות, ורמוט מנוסה יותר ומנהיג. דמארי נהדר ואת טוטו לא ראיתי לאחרונה אבל מאמין שנגד הגדולות בכל מקרה חמד יפתח, הוא משחק ברמה הכי גבוהה מכולם. לא בטוח שטוואטחה עדיף על בן הרוש.

יניב פרנקו 12 באוקטובר 2014

בוא נגיד שבנושא החלוץ כל בחירה היא טובה.
לגביי ורמוט זה בדיוק השחקן שאני רוצה להעלות מהספסל ובטח בערב כמו אתמול כשזהבי לא היה בשיאו.
בסופו של דבר וציינו את זה גם בהמשך הסיפור בנבחרת הזו זה נאתכו וזהבי ולמרות שיש כאלה שזה מפריע להם שהם גדלו איפה שהם גדלו.
הנבחרת צריכה להיבנות סביבם ושאר ההרכב צריך להימדד בתרומה שלו אליהם.
טווטחה או בן הרוש . לא דילמה בעיני.

ירושלמי 12 באוקטובר 2014

לגבי אלי דסה, בתור אחד שעוקב אחריו עוד מגיל 16 אני אומר בוודאות שכרגע זה אסון אם הוא יהיה בנבחרת.
מבחינה התקפית הוא טוב, אולי המגן הימני הכי טוב בארץ, אבל כל משחק יש לו 2-3 טעויות פטאליות בהגנה שלא מתאימות לרמה של שחקן בליגת העל.
באולימפית זה נסבל, אבל לנבחרת הבוגרת אסור להביא אותו עד שהוא לא יעבוד על זה ויפסיק לטעות.

ערן (המקורי) 11 באוקטובר 2014

מסכים לחלוטין עם הנאמר על עומרי בן הרוש (דברים זהים אף אמרתי היום לאוהד מכבי נוסף). אני רואה בו אחראי לטעויות הקשות ביותר של מכבי באירופה בקיץ (בסוף היינו רחוקים שער אחד מהעפלה לשלב הבתים בליגה האירופית…); רק בגלל שהסוכן שלו היה "במקרה" הפרשן של המשחקים בטלויזיה, עומרי לא נצלב כראוי. אני מעדיף את יואב זיו על פניו כמגן שמאלי, לבטח בהיבט ההגנתי.

אזי 11 באוקטובר 2014

גוטמן עלה עם הרכב מעולה.
גוטמן הבין שיש לנו שחקני התקפה הרבה יותר טובים משחקני הגנה והחליט לרוץ עם זה.
שני המנגינים לא תרמו בכלל למשחק ההתקפה. אם זה המצב, הייתי שם את ייני מגן. הוא לא טוב התקפית, אבל גם הם לא, והוא מגן מעולה.
זהבי היה חושך היום ובהתחשב בזה שהוא אושפז יומיים לפני המשחק – גוטמן היה חייב להחליף אותו במצב של 2:0.

ההכנסה של שכטר פשוט מגוחכת. אין טעם להרחיב.

לטעמי ורמוט באגף זה לבזבז שחקן. ורמוט צריך לשחק באמצע, ואם גוטמן חושב שנאתכו יותר טוב ממנו, אז רק נתאכו צריך לשחק באמצע.

הבעיה עם נאתכו היא לא שכשהוא לא עלה היה בור בין הקישור להתקפה, אלא שכשנאתכו לא עולה, זהבי צריך לרדת לחפות עליו. וקשה לאמן נבחרת לתיאום כזה.
לכן גוטמן צריך או לאמן אותם יותר, או ללכת על שיטת משחק יותר פשוטה.

נקודה מעניינת שהיתה במהלך המשחק היא שמתישהו זהבי מסדר לדמארי ורץ לדאבל פס. דמארי לא החזיר לו וזהבי העיר לו.
מאותו רגע, כמעט כל מסירה של זהבי לדמארי, דמארי ניסה להחזיר לו לדאבל פס (ולרוב לא הצליח).
אם השניים האלו יצליחו להגיע לתיאום מספיק טוב, הם יכולים לפרק הגנות.

יואב 11 באוקטובר 2014

דאבור לא היה לבוש כלל.
אבל זה ששכטר מועדף על פני טוטו גורם לי לפקפק במקצועיות/אמינות של המאמן הלאומי.
ובטח לא בפעם הראשונה או האחרונה. מביך.
ערן גם במשחק פושר, סיכן הכי הרבה את השער בגלל התנועה המרהיבה שלו. פשוט שחקן ללא תחליף. הוא תמיד יכול לייצר או להבקיע. אין שום משמעות לכושר עכשווי. תענוג.

רועי 11 באוקטובר 2014

הניפוי של דאבור לעומת השארתם של שכטר ובן שהר (!!) בסגל זה לא פחות משערורייה.
מתחילת השנה מונס כבש יותר שערים ממה שהשניים האלה הבקיעו יחד בשנתיים האחרונות (אם לא שלוש שנים).

ניתאי 11 באוקטובר 2014

ועכשיו שכטר "בתמונת ההרכב" לאנדורה. בחיי…

אהד 11 באוקטובר 2014

מרציאנו זה מה שיש בינתיים. הוא אמנם הפגין מעט חוסר ביטחון, אבל זה אמור לעבור עוד כמה משחקים.
בן הרוש לא אמור להיות בסגל, אבל השאלה את מי היה אפשר לזמן במקום. אני הייתי הולך על רמי גרשון, שלפחות לא יעשה חורים בהגנה (בהתקפה שניהם לא קיימים).
משומר שיחק אתמול טוב ובהגנה הוא עושה את שלו. אין בינתיים אופציות טובות יותר והוא פתרון סולידי.
ייני הוא לדעתי החוליה החלשה בנבחרת. נקווה שניר ביטון יעשה קפיצת מדרגה בקרוב. שווה להתבסס כנבחרת דווקא על מתפרצות. ממילא השחקנים שלנו בקישור לא מספיק טובים לבסס שליטה במרכז המגרש בעוד ששחקני ההתקפה (טב"ח, זהבי, ורמוט, דמארי, רפאלוב וכו') מתאימים לסגנון כזה.
תמוז היה צריך להיכנס אתמול במקום דמארי.

משה 11 באוקטובר 2014

אני מקנא בך על התחושה הזו, אני איבדתי אותה לפני 15 שנים נגד דנמרק, מאז אני צופה אבל בטח לא מתרגש כפי שהייתי בעבר.
לורמוט אין מקום בהרכב הנבחרת ולשהר ושכטר אין מקום בסגל. החילוף של שכטר הוא לא פחות מהזוי בעיני, חלוץ שכובש שלושה שערים בעונה ומשחק בצרפת רק בגלל שהקבוצה שלו קיבלה עונש מאופ"א. בדיחה.
גם לבן הרוש אין מקום בהרכב, הוא לא עושה הגנה ולא עושה התקפה, פשוט שחקן בינוני. אם כבר חור באגף עדיף אחד שיודע לפחות לתקוף כמו טוואטחה.
מרציאנו הוא הכי טוב שיש לנו כרגע, אני מאמין שהוא עוד ישתפר. אנחנו מורגלים לשוער בינוני כבר שנים, לפחות הוא לא מגיע מהליגה הספרדית ומאכזב כל קמפיין מחדש.
אני לא חושב שיש משהו שונה בנבחרת הזו, היא תיפול כמו כולן וגוטמן ימשיך לגנוב דעת כהרגלו (ולשמר את הקריירה הבינונית של שכטר ).

משה 11 באוקטובר 2014

ועוד נקודה : ציינת 7 שחקנים שמשחקים באופן קבוע באירופה (גם ביטון משחק קבוע לדעתי ) אבל מתוכם רק 3 זוכים לשחק אצל גוטמן בהרכב. עדיף לשתף חלוץ כושל בנאנט (גם ובנבחרת ) מאשר שחקן מוכח בספרד ובנבחרת.

רניב 12 באוקטובר 2014

ביטון משחק קבוע פעם בחודש 20 דקות

חדש בשכונה 11 באוקטובר 2014

דווקא לדעתי יש משהו שונה מהותית בנבחרת הזו, לפחות לעומת זו של הקמפיין הקודם של גוטמן. אז פשוט רוב שחקני הסגל או לא שיחקו או לא היו בכושר, ממש כך. נכון להיום, לפחות בחלק הקדמי, רוב השחקנים נמצאים בכושר משחק וחלקם אפ משחקים בליגות אירופיות סבירות. בנוסף, ישנו הבסיס של מכבי תל אביב שרץ כבר תקופה.
בהנחה שמנצחים באנדורה ( אם את זה אי אפשר להניח, אז חבל על הזמן של כולנו, נכון?), מגיעים למשחק שהוא המבחן האמיתי של הנבחרת בכל הקמפיין והוא התמודדות ישירה עם היריבה שלנו למקום השני/שלישי- בוסניה שאין כל כך ספק שהיא טובה מאיתנו עם שחקן על-דזקו ושני כוכבים נוספים – איבשביץ ופיאניץ׳ ועוד שמונה בחורים בריאים כמו שמדינות יוגוסלוויה לשעבר מוציאות. מעבר של בחינת הבגרות פה זה רק עם ניצחון ולצורך כך יידרש שיפור גדול במשחק ההגנה של כל הנבחרת והתבססות על טקטיקה של מתפרצות. מכיוון שהבוסנים גבוהים בן הרוש על מגבלותיו חייב להישאר בהרכב ומגן ימני אולי אלי דסה. בקישור, למרות הערכתי הרבה לורמוט, נראה לי שיצטרכו עוד קשר הגנתי שכרגע לא עולה לי בראש, מי אבל מכיוון שזהבי, דמארי ובן חיים שווים גול במתפרצת ולשלוט כנראה לא נוכל אזי ורמוט ישאר כמחליף משנה משחק.
נצחון במשחק עם בוסניה והכל פתוח, המומנטום יכול להביא לעלייה.

שינגי 11 באוקטובר 2014

ייני חלש,אבל שני השחקנים הישראלים הכי טובים ביי פאר נכון להיום הם ביבראס נאתכו שהוא 50/50 לא פיזי וזהבי שהוא קשר התקפי שגם לא תורם יותר מדי להגנה. לדעתי המטרה של הנבחרת צריכה להיות למקסם כמה שיותר את השניים האלה בהתקפה וזה אומר לשחק עם קשר אחורי מאחוריהם שיודע שהתפקיד שלו זה נטו להיות השומר ראש של נאתכו את זהבי.
אם נסתכל על גלריית הקשרים האחוריים שגוטמן יכל לבחור מהם אז יש את אלברמן,ראדי,כיאל וביטון שכולם שחקנים טובים מייני אבל אף אחד מהם הוא לא קשר אחורי פר אקסלאנס שתמיד יישאר מאחור.
מה שמשאיר את אותנו עם שניים, ייני ואלמוג כהן.
לדעתי אלמוג עדיף לתפקיד הזה(את העונה הכי טובה שלו בגרמניה הוא נתן כאחד מצמד עם אחוריים יחד עם גונדוגאן שהוא שחקן סהכ בסגנון של נאתכו),אבל על פי השמועות גוטמן רואה בו סוג של סרטן בחדר הלבשה.בהנחה שאלמוג אכן פסול לקמפיין הזה נשארנו רק עם ייני.

עומר 11 באוקטובר 2014

אלברמן לא קשר אחורי פר אקסלאנס?

יניב פרנקו 12 באוקטובר 2014

איכשהו יש לי תחושה שייני תמיד מקבל את ההנחות האלה.
הוא לא קשר אחורי מספיק טוב ומאחר שנאתכו גם הוא לא בדיוק להשאחר את האמצע עם שניהם זו בעיה.
וכמו שציינת נאתכו וזהבי באנקר.
אז או שמוסיפים ליד ייני שחקן נוסף או שמכניסים לשם מישהן אחר ויש אופציות.
נבחרות עם אמצע חזק יותר יחגגו.

רועי 12 באוקטובר 2014

אם אלברמן לא קשר אחורי פר אקסלאנס, אז כנראה שאתה לא מבין מה זה קשר אחורי.

שינגי 13 באוקטובר 2014

תעקוב קצת אחרי אלברמן הוא שחקן אחורי שכל הזמן מצטרף וכל הזמן דוחף קדימה שזה דבר טוב בפני עצמו, אבל למטרה הספציפית של שחקן שתמיד יחפה על נאתכו וזהבי הוא לא מתאים

רועי 13 באוקטובר 2014

אני עוקב אחריו שבוע אחר שבוע מאז שהוא במכבי.
הוא דוחף קדימה בהתאם להוראות המאמן, בדרך כלל מול קבוצות פחות טובות שמרבות להתגונן, לא טבעי באופי שלו.
במשחקים של מכבי מול קבוצות טובות, הוא מבצע בדיוק את החיפוי שאתה מדבר עליו.

מאוריציו 11 באוקטובר 2014

בנוסף לכל מה שנאמר פה, רפאלוב באגף עדיף לאין ערוך מאשר ורמוט, שאגב, בין התגובות לא מצאתי איזכור אחד לרפואה לעובדה שהוא האחראי הישיר לגול שספגנו, כשמשומר מבצע סגירה אלכסונית והוא נשאר לבהות בגב של שני קפריסאים בתוך הרחבה.

זאת ועוד, לטעמי אלברמן כגרזן טוב מייני, על אף גילו.

נקודה אחרונה, שכטר?! על פני דאבור? או תמוז שמשחק לא רע עם הגב לשער ויכול למשוך את המשחק של הנבחרת לעבר החצי של היריבה? מרגיזזזז

מעיין אוהד מכבי 13 באוקטובר 2014

כל כך נכון.
לא ברור איך מנפים את דאבור (וגם את תמוז אבל במקרה של תמוז כנראה יש הנחה עקב אופיו הבעייתי ודיבורים על בעיה רפואית כלשהי) ומעלים את שכטר כמחליף. גם אם חיפשת דינאמיות, דאבור הרבה יותר מתאים.

ההכללה החוזרת והנשנית של שהר ושכטר בסגל היא עלבון לחובבי הכדורגל הישראלי. בטח ובטח כשיש את חמד, דאבור ותמוז כאופציות.
ואני אפילו לא מזכיר את ברדה, שהוא שחקן שמבחינת אישיות, מנהיגות וניסיון יכול לתרום הרבה, ולעניות דעתי היה צריך לעלות כמחליף על חשבון זהבי, שהתעייף במחצית השנייה מאחר שלא היה כשיר (וכתוצאה מכך לא היה חד מספיק).

גם רפאלוב צריך לפתוח לפני ורמוט, ולו רק כי בין שניהם ורמוט הרבה יותר אפקטיבי כמחליף.

בן הרוש אכן מראה שהפוטנציאל שלו רחוק מאוד מלהיות ממומש וסימני השאלה המרחפים מעל ראשו הולכים ומתעצמים, למרבה הצער.

נולי 12 באוקטובר 2014

החילופים אכן היו תמוהים, אלא אם המאמן התרשם שטב״ח ודמארי איבדו את החשק לשחק במחצית השניה וגם אז עדיף היה להכניס שחקנים יותר חדים משכטר.
מישהו מוכן בבקשה להסביר לי מה קרה לנבחרת במחצית השניה ולמה בעצם היא הפסיקה לשחק??? תודה!

רן 12 באוקטובר 2014

גוטן בזיון צריך היה להעמיד הרכב וללכת הביתה החילופים שלו רק גרמו לנו ללכת אחורה ועם הרבה זל לא לספוג שכטר לא צריך להיות בסגל, ונראה שגוטמן הזמין 8 חלוצים כדי שלא יעליו שהוטא בונקריסט ובגלל זה לא היו קשרים אחוריים בסגל. בן חיים היה המצטיין על המגרש ולא הייתה שום סיבה להחליף אותו ובטח שלא להשאיר את וורמוט על המגרש, נשבר כבר מלראות את אוהד הפועל הזה על הקווים, איפה דאבור איפה רפאלוב איפה בוזגלו כולם עדיפים על שכטר בכל פרמטר חוץ מצבע החולצה שהם לבשו לפני 3 שנים. דיייי גוטמן מחמקנו, תפסיק לבוא עם חילופים מהבית

שרון 12 באוקטובר 2014

לפי המצב הנוכחי גוטמן חייב ללכת על משחק של שלושה בלמים.
אם הוא רוצה שיהיה תיאום בהגנה , שלישיית בלמים של ייני , טיבי ובן הרוש {הוכיח יותר מפעם אחת שהוא בלם , לא מגן}.
באגפים , טוואטחה בצד שמאל ובן חיים בצד ימין כשהם מתפקדים כבלמים-קשרים.
מבחינת הקישור וההתקפה לא צריך לדבר כי שמה ישראל מסודרת.

yaron 12 באוקטובר 2014

מסכים עם רוב הדברים, אבל אני חושב שהנבחרת שלנו היא בלוף באשמת המאמן.
יש לנו סגל מצויין שיכול לעשות דברים יפים (מבחינתי מאבק רציני על המקום השני זה דבר יפה), אבל אין לנו מאמן ואין שיטה… זה שגוטמן מרוצה מדאיג אותי יותר מהכל. מאמן רציני היה אומר שהוא שמח על הנצחון אבל שלא שיחקנו טוב ושיש עוד הרבה עבודה…

טרנטה 12 באוקטובר 2014

אין דבר שפחות מרגש אותי ממשחק של נבחרת ישראל. לא משנה מי ישחק בה או יאמן אותה – היא תמיד תיראה כמו כלום.
כשראיתי את ההרכב לא האמנתי שגוטמן עלה עם הרכב הרפקתני ומופקר הגנתית כזה אבל היה לו הרבה מזל וכבשנו פעמיים לפני שספגנו ונכנסנו לפאניקה.
מה ראיתי – זהבי לא מרוכז או לא כשיר. ביום רגיל הוא גומר עם שלושער. ורמוט לספסל ומהר. גם היה אשם בגול, לא החזיק בכדור ובגדול לא הורגש למעט המסירה לטב"ח בשער השני. בן הרוש ממשיך לעשות שטויות. דילמוני שעלה כאן יכול להיות פתרון. יותר רע בטוח זה לא יהיה. ייני בודאי לא מתאים לתפקיד. עדיף אלברמן.
על שכטר באמת אין מה להוסיף.
והיו גם דברים טובים – טב"ח מצויין מתחילת העונה. הפרחים לפאקו. מרציאנו היה בסדר גמור וכבר בבכורה שלו הוא עשה מה שאוואט לא עשה עשר שנים – הביא נקודות.
ניצחון על אנדורה וכולם פה שוב יתחילו עם התרחישים של העלייה עד שתבוא לפה בוסניה ותזמבר אותנו.

אברם 12 באוקטובר 2014

אני חושב שמגיע שאפו גדול לגוטמן על בחירת ההרכב ועל 3 הנקודות שהוא השיג. בין הדקה ה 15 עד סוף המחצית ראיתי נבחרת ישראלית סולידית עם סגירות נכונות, הנעת כדור נבונה וללא טעויות קריטיות.
קבלת ההחלטות הנכונה נגמרה במחצית גם על המגרש וגם על הספסל, לשמחתנו השחקנים נמנעו מטעויות מביכות ושגיאות קריטיות כך שהנקודות הושגו במלואן.
אני מסכים לביקורת הרבה על ניהול המשחק של גוטמן ככל הנוגע לחילופים. ישנה תחושה של לחץ אדיר בצוות האימון שמשבש או מערפל להם את שיקול הדעת. היה די ברור החל מפתיחת המחצית שהקפריסיאים יותר ממוקדים, שולטים במרכז המגרש ומפעילים לחץ על בן הרוש. מאמנים נוהגים לתת 15 דקות חסד לפני החילוף הראשון לאחר חצי ראשון טוב, כלומר היה על גוטמן לעשות את החילוף הראשון בדקה ה 60 לכל המאוחר. מעבר לאיחור בחילוף (הנסלח בסך הכל) בחירת החילוף לא מובנת לי בכלל בראש ובראשונה כי המאמן צריך היה לנסות להשיג שליטה מחודשת במרכז השדה או לכל הפחות לערער את זו הקפריסאית. החלפת חלוץ בחלוץ לא תשיג את המטרה הזו כמעט לעולם.
לאחר הגול כבר הבין גוטמן (באיחור) שעליו לעשות חילוף במרכז השדה. הבחירה ברפאלוב סבירה אך לא מובן מדוע במקום טל בן חיים, שהיה ללא ספק הכי טוב על המגרש וגם יכול לעקוץ במתפרצות. לדעתי ביטון שנכנס בשלב מאוחר יותר צריך היה להיכנס במקום זהבי החלש להחריד או אולי שחקן הגנתי יותר מביטון שיחליף את ייני החלש.
לסיכום: בשורה התחתונה המטרה הושגה ואפילו תוך כדי הפגנת כדורגל טוב לפרקים מול נבחרת לא רעה בכלל (לא ברור לי מדוע מזלזלים כל כך בקפריסאים הסימפטיים). אני מקווה שיהיה לצוות השכל ואורך הרוח לבחון את קבלת ההחלטות שלהם (הטובות והרעות) ולהפיק לקחים לאתגרים הבאים (זה לוקסוס להרוויח שיעור מבלי לשלם בנקודות).

devito 12 באוקטובר 2014

טל בן חיים מצד אחד ועזרא מצד שני זה נשמע כמו סיוט לכל הגנה.
במיוחד עם דמארי בשפיץ וזהבי מאחוריו.

רניב 12 באוקטובר 2014

בינתיים ייני (ולא ביברס או זהבי) הוא זה שנתן כדור מצוין לטל בן חיים שהוביל לגול הראשון. מה שנקרא היה מעורב במהלך שקדם להבקעת השער. אם תוכנית המשחק של גוטמן הייתה לבודד את בן חיים אז ייני היחיד שהצליח ליישם אותה כמו שצריך וכנראה בגלל זה הוא גם בהרכב הנבחרת וגם בהרכב של מכבי למרות שיש שחקנים הרבה יותר מוכשרים ממנו.
בן הרוש משחק רק בגלל הנתונים הגופניים שיאפשרו לו להתמודד במשחקים הבאים עם שחקנים אירופיים חסונים.

השאלה האם במשחק נגד אנדורה צריך להריץ את ההרכב שיפתח נגד בוסניה (לדעתי כן) או רוטציה שתגרום כביכול למלחמה על ההרכב

עדי אבני 12 באוקטובר 2014

התובנות מהמשחק אחרי שבמהלך המשחק גם אני כעסתי על החילופים של גוטמן, ושהתקררתי קצת:
1. ההרכב היה מצויין, בטח אם יוצאים מתוך מחשבה שזהבי בריא
2. למרות שהתעצבנתי מכך במהלך המשחק, היה הגיון בחילוף דמארי- שכטר. שכטר הוא החלוץ הטוב ביותר שלנו כפיבוט, טוב יותר בכך גם מתמוז שנראה פיזי יותר. במשחק בו נשלחים כדורים ארוכים, זאת יכולת חשובה בשחרור הלחץ.
3. למרות שהתעצבנתי מכך בזמן המשחק, גם החילוף של טב"ח היה מובן. בן חיים היה אמנם מבריק במחצית הראשונה, אבל כמו שציינת לא קיבל כדורים בכלל בשניה. זה לא משנה אם זאת אשמתו (הבחור לרוב מוחלף גם במכבי בשל חוסר יכולת לחלק כוחות נכון) או באשמת חבריו לנבחרת- עדיף שחקן שבא לכדור ומורגש במשחק, דבר שרפאלוב נתן בכניסתו, מאשר שאלות מי אשם בחוסר הנוכחות של טב"ח.
4. זהבי לא היה במשחק, ואני לא מתרגש מהמצבים אליהם הגיע. זהבי במיטבו מסיים את המשחק עם צמד ושני בישולים. לא יודע אם זאת המחלה או סתם יום חלש, אבל הוא היה חסר ריכוז משריקת הפתיחה, ובנוסף נמהר בקבלת ההחלטות שלו, והיה חייב להיות מוחלף בסביבות הדקה ה-60. חילוף שלו, או בביטון, או ברפאלוב גם אולי היה מונע את המומנטם השלילי מלהצטבר לכדי ספיגת גול שהובילה לפאניקה בסיום.
5. לקראת אנדורה, כמה שינויים שצריכים להתבצע בהרכב:
טווטחה ההתקפי במקום בן-הרוש, ייני במקום משומר כמגן ימני וביטון במקומו באמצע. פחות יכולות הגנתיתות, יותר הנעת כדור, מהירות ויכולות התקפיות
6. אני דווקא לא שותף לביקורת על ורמוט. לדעתי הוא היה טוב מאוד במחצית הראשונה, וכמו כל הקישור שלנו היה פחות טוב בשניה. החילוף של זהבי בזמן היה אולי מונע את החולשה הזאת ולא מערב אותו במהלכים הגנתיים שמעולם לא היה הצד החזק שלו

Comments closed