המורשת של הספרס, משחק 7 הלילה

אם תהיה זו העונה האחרונה של הספרס הנוכחיים, מי יתן ותהא זאת המורשת שלהם.

כדורסל של גיבורים
מחשבות על הסיבוב הראשון

47 Comments

ניינר 2 במאי 2015

הם מנצחים הלילה אז עוד מוקדם להספיד

דור בלוך 2 במאי 2015

לכן ה"אם"

פאקו 2 במאי 2015

המהלך הזה במשחק האחרון היה בבחינת היוצא מן הכלל המעיד על הכלל.

יוסי 2 במאי 2015

כנראה שלא ראית את הגמר אשתקד…

פאקו 2 במאי 2015

דיברתי בדיוק על המשחק הספציפי בו מהלכים מהסוג הזה היו נדירים.

שלמה 2 במאי 2015

גרין היה חופשי לגמרי בפינה בצד ימין, מקום מושלם לזרוק ממנו לשלוש.
לא ברור למה הוא לא זרק והיה צריך את כל המהלך המיותר הזה (גם אם יפה) רק כדי שהוא יהיה חופשי בצד שמאל.

שגיא 2 במאי 2015

הוא לא היה כל כך חופשי. קרופורד עמד לקפוץ עליו. בצד שמאל הוא כבר היה חופשי לגמרי.

רועי ויינברג 2 במאי 2015

קוואי לאונרד הוא הסייד קיק הכי טוב בליגה

גיל 2 במאי 2015

אני חושב שהם ימשיכו לנסות לשחק ככה בשנים הקרובות בלי קשר לאם דאנקן פורש או לא. אגב המהלך הזה שהוא בבחינת היוצא מן הכלל שמעיד על הכלל מסביר למה הם לא ניצחו את הסדרה עדיין. המהלך הצליח כי הוא הגיע בהתקפת מעבר כשההגנה של הקליפרס לא מאורגנת ולכן אפשר היה לחדור פנימה. הבעייה היא שבהתקפה מסודרת הם לא מצליחים לעשות את זה בסדרה כי קליפרס שומרים על קו השלוש ומקשים על חדירה ובצבע יש לך מחקים לך בלייק וג'ורדן. הם גם סובלים מחוסר הניידות של פרקר שלא מצליח לחדור ולפתוח את ההגנה. הוא לדעתי המפתח במשחק היום. משחק טוב שלו והספרס מנצחים.

edgecator 2 במאי 2015

אתה צודק אבל זו לא הסיבה היחידה. הרבה שחקנים של הספרס משחקים מתחת לרמתם ביותר ממשחק בודד מסיבות כאלו ואחרות שלא קשורות לקליפרס. קוואי, למשל, החטיא במשחקים האחרונים זריקות נוחות יחסית מאיזור הצבע גם כשגריפין או ג'ורדן היו על הספסל (שמירה טובה של מאט בארנס, לא משהו יוצא מגדר הרגיל). דני גרין לא פוגע מהשלוש גם כשהוא פנוי. פארקר פצוע, מאנו כמובן בדעיכה. בכלל, הסדרה הזו לא מתעלה לרמה מאוד גבוהה בעיניי, לא סתם דיברו על החוסן המנטלי של הקליפרס כי זה בעיקר מה שמרשים כאן. בעיניי זו לא קבוצה לאליפות וגם אם ינצחו היום, אני לא חושב שיעברו את יוסטון ובטח שלא את ג"ס, אם וכאשר.

גיל 2 במאי 2015

אני מסכים. הספרס מאכזבים בסדרה הזו מבחינה אישית. חלק מזה קשור לקליפרס אבל חלק לא.זה לא רק קוואי וגרין אלא כל הקבוצה שמפספסים הרבה זריקות חופשיות שפשוט לא נכנסות הפעם. אני מקווה שהיום הן כן יכנסו סוף סוף ואז זה יתניע את הקבוצה לקראת השלבים הבאים. אני חושב שהקליפרס כן יעברו את יוסטון אבל לא את גולדן סטייט שהיא כרגע רמה אחרת.

shadow 2 במאי 2015

ממש לא מסכים.

ההתקפה של הספרס יותר מסבירה. הבעיה שלהם היא בהגנה. הם כמעט לא משיגים עצירות.
כל פעם שכריס פול מחליט להפסיק לחשוב כמו לוזר ולוקח את המשחק על עצמו הם לא מצליחים לעצור אותו וזה כולל את קוואי שלא מצליח.
בסידרה הזו הוא ממש לא נראה כמו שחקן ההגנה של השנה.

גיל 2 במאי 2015

הם קלעו ב43%. הקליעה לשלוש דווקא הייתה לא רעה אבל זה בגלל שבלינלי תפס יום. קוואי באמת חלש בסדרה הזו למעט משחק אחד, אבל מה שפול עשה מראה לך כמה לוזר הוא לא.

shadow 2 במאי 2015

הוא עוד לא עבר את הסידרה וגם אם יעבור יש לו עוד קוף של גמר להוריד מהגב.
אין לו תירוץ של קבוצה חלשה.
בנוסף זה היה המשחק היחידי שהוא באמת הופיע למאני טיים וגם אז הצליח להחטיא כמה זריקות חשובות.

בכל אופן נראה היום מה יהיה.

נ.ב

זה רק נדמה לי או שבאנביאיי בגלל השיטה אין שום משמעות לביתיות?

גיל 2 במאי 2015

עניין הקבוצה לא רלוונטי. יש מולם קבוצה מעולה והוא משחק מעולה כולל בקלאץ' במשחק שאם הוא מפסיד הוא הולך הביתה. בלי קשר לתוצאה היום הוא לא יכול להיות לוזר.

עסק שחור 3 במאי 2015

בשמונים אחוז מהמקרים הקבוצה הביתית מנצחת את המשחק השביעי אז תגיד לי אתה אם יש יתרון לביתיות או לא…

גיל 3 במאי 2015

וב82% מהמקרים הקבוצה שניצחה במשחק החמישי במצב של שיוויון ניצחה את הסדרה אז מה נכון?

עסק שחור 3 במאי 2015

מתוך ה82% מה אחוז הקבוצות שניצחו את המשחק החמישי בבית?

גיל 3 במאי 2015

לא יודע אבל זה לא ממש משנה. ברגע שניצחת משחק חמישי מובטח לך לפחות עוד משחק אחד בבית לסגור את הסיפור. בכל מקרה, בסדרה ש4 מ6 הניצחונות עד עתה היו בחוץ הסטטיסטיקה הזו חסרת חשיבות.

עסק שחור 3 במאי 2015

חוץ מזה שקבוצה שניצחה את המשחק החמישי צריכה רק עוד נצחון אחד והקבוצה השניה צריכה שני ניצחונות אז ה-82% פחות משכנע.

גיל 3 במאי 2015

מה זה לא משכנע? זו בדיוק הנקודה. יש לך שתי הזדמנויות לנצח ולרוב זה קורה. אם זה היה אקראי לגמרי אז הסיכוי היה צריך להיות 75% וזה קצת גבוה מזה.

עסק שחור 3 במאי 2015

כתבתי פחות משכנע…
פחות משכנע מ80% במשחק השביעי ששם זה 50% אם זה אקראי. כמובן שיש הטייה סטטיסטית בגלל שהקבוצה הביתית היא בדרך כלל יותר טובה ולכן יש לה יתרון ביתיות.

עסק שחור 3 במאי 2015

אני לא בטוח על מה אנחנו מתווכחים. ניסיתי לענות על השאלה האם יתרון הביתיות רלוונטי. לא ניסיתי לענות ספציפית על הסדרה הזאת.
אפשר לבדוק מה המאזן בבית בפלייאוף כדי לענות על השאלה אבל גם כאן יש הטייה סטטיסטית כי לפעמים הקבוצה הטובה יותר משחקת משחק אחד יותר בבית (במקרה של 4-1 ו 4-3).

גיל 3 במאי 2015

הנקודה החשובה היא זו: סטטיסטיקות כלליות לא ממש רלוונטיות כשיש לך סדרה צמודה כזו. כל משחק כמעט יכל להסתיים אחרת וכששני שליש מהניצחונות הם בחוץ אז לביתיות אין הרבה משמעות.

עסק שחור 3 במאי 2015

אנחנו מסכימים.
איזה משחק ענק!!!

יריב 3 במאי 2015

אם יש איזושהי השפעה לביתיות (יתרון או חסרון) אז זה צריך להיות יותר מ75%. כמו כן, אם קבוצה ניצחה 3 מחמישה זו אינדיקציה לעדיפות, אם ניצחה 3 מ6 לא. (כמובן, אם לקבוצה יש יתרון ביתיות זו גם אינדיקציה לעדיפות).

דאנקן 2 במאי 2015

ליבי ליבי עם הקליפרס
אבל העונה הזו חייבת להיחתם עם בק טו בק ראשון של הספרס.
במידה ויקרה הנורא מכל האם ניתן לומר שדווקא ההפסד לאנתוני דיוויס במחזור האחרון של הליגה שמנע מקום 2 ומסלול נוח יותר לגמר הוא ההבדל

edgecator 2 במאי 2015

לא תירוץ בעיניי. בשיאם הם בבירור טובים מהקליפרס, הם פשוט לא משחקים טוב מספיק. יכול להיות באמת שזה קשור לעניין השובע, בטח אחרי שיא מסוים שהם הגיעו אליו בשנה שעברה. אני למשל אוהב לחשוב שאלמלא הצורה שבה הם הפסידו למיאמי את הגמר הראשון, הם לא היו לוקחים בצורה כזו את השני.

גיל 2 במאי 2015

אני לא חושב שזה עניין של שובע. הם מקצוענים ויש להם הרבה מוטיבציה להצליח. הם פשוט לא מממשים את היתרונות שלהם והקליפרס עושים עבודה טובה בלשבש להם את המשחק. גם הקליפרס לא נותנים אחוזים טובים ודווקא ההגנה של הספרס טובה בסדרה. אם רק ההתקפה תתחבר אז השמיים הם הגבול. גם שנה שעברה זה היה ככה עד המשחק השביעי נגד דאלאס שאז פירקו אותם. אמנם הפעם זה בחוץ אבל ראינו שלביתיות אין יותר מדי חשיבות כאן. גם הקליפרס בלי ביג בייבי והם יותר עייפים מהספרס. לינארד היחיד ששיחק משמעותית יותר מ30 דקות אצל הספרס בעוד גריפין שיחק 41 דקות ופול 44. זה יכול להיות משמעותי.

edgecator 2 במאי 2015

אני באופן אישי חושב שהעניין המנטלי משחק פה תפקיד. זו הרי אותה קבוצה בדיוק, נניח עם פארקר פצוע עם אבל קוואי טוב יותר. ובכל מקרה, לאורך הסדרה ההגנה הייתה אולי בסדר, אבל במשחק השישי זה היה נראה די רע והם היו רכים, כמו שפופוביץ' אמר, וזה באמת היה מוזר שהם נשארו בכלל במשחק. הרי גם השחקנים הסכימו וכולם שם דיברו על הפן המנטלי. אפילו שימי ריגר דיבר קצת בהיגיון לשם שינוי כשאמר שזה מרגיש כמו 20 כשזה 8, אז בכלל. אגב, אני בהחלט מסכים שהקליפרס עושים עבודה טובה, אני לא מנסה לשלול מהם את הקרדיט שמגיע להם. אני פשוט חושב שזה די ברור שכשתיהן משחקות ברמתן הגבוהה, היא הקבוצה פחות טובה.

edgecator 2 במאי 2015

ואגב, אני חושב ששנה שעברה הייתה תחושה שהספרס יעברו בכל מקרה. דאלאס הייתה (ועודנה) פחות טובה מהקליפרס, היה לה מאצ'אפ טוב אבל הם לא היו קבוצה איכותית. לקליפרס יש בכל זאת שחקני על כמו פול וגריפין שאלה בדיוק הרגעים שלהם. גם אם הספרס ינצחו היום, קשה להאמין לי שזה יהיה באותה צורה שבה הם ניצחו אז את המשחק השביעי, ולא בגלל הביתיות.

edgecator 2 במאי 2015

קבוצה מספיק* איכותית.

MOBY 2 במאי 2015

היום לצערי, תישבר קללת הקליפרס, הם רעבים יותר.

עידן. 2 במאי 2015

לא סובל את הספרס ואת פופוביץ (מה שמצחיק שאת מרבית השחקנים שלהם אני דווקא מחבב).

נקווה שיחטפו בראש הלילה וישאירו מאחוריהם את המורשת האמתית של פופוביץ: https://www.youtube.com/watch?v=llACy8uN-l4

כסיפוביץ 2 במאי 2015

לצערי העסק נראה תלוי יותר בצמד גריפין את פול

Duncan 2 במאי 2015

הפסד או לא. סדרה כזאת מדהימה של גריפין אני לא זוכר. האיש מדהים. יש לו התקפות מתפרצות שהוא מכדרר כמו גארד. יש לו קליעה היום סבירה. הוא מוסר מעולה אז כל ההגנה שומרת אותו עם חצי מחשבה שהוא עוד שנייה הולך לעשות LOB לג'ורדן לדאנק.

כסיפוביץ 2 במאי 2015

גריפין עד המשחק האחרון היה משהו כמו 7-21 בכל הרבעים האחרונים בסדרה.
רק רגע עם להזכיר את ג'ורדן ואותו במשפט אחד .:-)

עובר אורח 2 במאי 2015

פשוט מאוד – עד המשחק האחרון הוא נפל מהרגליים ברבע האחרון כי ריברס לא הוציא אותו לנוח כמעט. במשחק האחרון הוא קיבל יותר מנוחה והתוצאות בהתאם

duncan 3 במאי 2015

Deandre Jordan

יריב 2 במאי 2015

מורשת זו מילה גדולה, אבל המשחק של סן אנטוניו בסדרה הזו הוא לא ממש אסתטי. כן, לפעמים רואים התקפות קבוצתיות יפות מאוד, אבל זה לא מספיק כדי לחפות על הגועל נפש (האסתטי, כן? חוקי לגמרי) בשליחת ג'ורדן לקו במקום לעשות הגנה.

עסק שחור 3 במאי 2015

חוקי או לא פופ ניצח עם הפאולים על ג׳ורדן. ג'ורדן על הספסל ברבע האחרון והספרס הורגים את הקליפרס בריבאונד.

עסק שחור 3 במאי 2015

אז פול כבר לא לוזר?

גיל 3 במאי 2015

הוא לא היה והמשחק הזה אולי מעלה אותו מדרגה. כל זריקה שלו כמעט נכנסה ולא חשוב כמה קשה ונואשת הייתה.

עסק שחור 3 במאי 2015

זה לא היה ברצינות. כמובן שהוא לא לוזר ולא היה אף פעם. מי שלא מבקש את הכדור ברגעים המכריעים לא יכול לטעות. בכלל רוב הדיונים על לוזר ווינר מתייחסים לזה כאילו זה משהו בינארי.

גיל 3 במאי 2015

אני יודע, זה כוון לshadow.

Spurs 3 במאי 2015

משחק קשה כריס פול ה best All around PG
בליגה דאנקן לא יכול לפרוש בשיא לפחות עוד עונה או שתיים אני חושב 27 ו 11 זה מספיק טוב בשביל עוד עונה
Win or lose Spurs 4 life !!!
Go Spurs Go !!!

רטקסס 3 במאי 2015

למכירה בשוק – ביצי פול. עשויות מחומרים נדירים.

Comments closed