תתעוררו אנחנו קפריסין

בוסניה ב-1998: 6 שחקנים בליגות בכירות באירופה

בוסניה ב-2015: 16 שחקנים בליגות בכירות באירופה

ישראל ב-1998: 6 שחקנים בליגות בכירות באירופה

ישראל ב-2015: שחקן 1 בליגות בכירות באירופה

וזה חברים כל הסיפור כולו, לא גוטמן, לא "האופי" הישראלי אלא העובדה שהכדורגל הישראלי באופן עיקבי במשך 20 שנה לא מתנהל בצורה מקצועית מספיק טובה, ועל כן בעוד אירופה הלכה קדימה ונבחרות כמו ויילס ובוסניה צמצמו פערים והכניסו 10-20 שחקנים לליגות בכירות אנחנו לא עשינו את זה.

מי שלא יהיה המאמן הבא זה לא משנה בכלל, אם לא נביא שדרה ניהולית מקצועית זרה שלא מתעניינת במי יכול להרים טלפון לשטרן חלובה או במה כותב פרימו, וניתן להם עשור לעבוד, נמשיך לדשדש במי אפסיים, גם אם נצליח לגנוב העפלה לפלייאוף.

תתעוררו, אנחנו קפריסין.

ההרכב שלי להערב
נבחרת ישראל. בדיוק מה שחשבתם

50 Comments

ניינר 12 ביוני 2015

למה להעליב את קפריסין?

אריק י. 12 ביוני 2015

גם קפריסין צמצמו פערים אגב.

עורב סגול 12 ביוני 2015

פרימו כותב?

איתן מסוארי 12 ביוני 2015

המסר הכללי נכון מאוד!
אבל נשאלת השאלה איך אתה סופר את הקבוצות הבכירות בליגה הבלגית והסקוטית (גרשון וביטון).
ואיך זה שהיחיד שמשחק בליגה בכירה (ספרד) לא עולה בהרכב…?

איתן 12 ביוני 2015

למה הפיפא לא החרימה אותנו במחזור 3- לפחות היינו משיגים איזשהוא הישג בכדורגל הישראלי.

משה 12 ביוני 2015

וגם את השחקן היחיד שמשחק בליגה בכירה האינטרסנט הפוליטיקאי הקטן שמנהל את הנבחרת לא סופר.

דניאל 12 ביוני 2015

השחקן הישראלי הוא לא טכני. זה שהוא יכול לעשות איזה דריבל פעם בחמישה נסיונות, לא אומר כלום על כמה שהוא טכני. השחקן הישראלי לא מצליח לעצור כדור נכון באופן קונסיסטנטי (למשל ב90% מהפעמים), לא מצליח למסור מסירה מדויקת באופן קבוע, לא מצליח להרים את הכדור יותר מחצי מטר באוויר בצורה מדויקת.
תוסיפו לזה את הכושר הגופני המזדנב מאחור, וישראל פחות מקפריסין.

טדי רוזוולט 12 ביוני 2015

הדרך הפשוטה והחסכונית ביותר לבנות נבחרת: ביטול הליגות המקצועניות בישראל.

יש לתחזק ליגות לנוער, עד גילאי 22, ותו לא.

מי שמספיק טוב וכשרוני, יגיע לליגה אירופאית, ושם ילמד התנהלות מקצוענית ואיך משחקים באינטנסיביות גבוהה.
מי שלא מספיק טוב, ימצא עצמו בליגה קיקיונית, או ישתלב בשוק העבודה הישראלי.

wazza 12 ביוני 2015

זה מה שכתבו בבוסניה אחרי המשחק נגדנו בארץ? ואם היינו מנצחים אז לא משנה כמה שחקנים אצלנו משחקים באירופה? אולי חלאס לקבו מסקנות נחרצות אחרי כל משחק?

גיסנו 13 ביוני 2015

העניין הוא שהמסקנות האלה עולות כמעט אחרי כל משחק.
ושעכשיו כבר אין ממש ספק – הנצחון על בוסניה היה סטיית תקן רצינית.

shadow 13 ביוני 2015

יש מישהו שבאמת התבלבל מהניצחון על בוסניה.
בעשרה שחקנים הם היו ללא הכוכבים למי שזוכר.

אריק 13 ביוני 2015

ספוט און.
הרמה לא ירדה. היה פה דור יותר מוכשר בשנות ה90 וזהו.
תחליף את בגוביץ במרציאנו המזעזע וההפסד לא היה מגיע.
אגב גם מההרכב ההוא של שנות ה90, כמה היו נכנסים להרכב של ווילס היום? 2?

משה 13 ביוני 2015

אני לא מבין מה אתה רוצה ממרציאנו, הוא היה מהפחות חלשים.

rami 13 ביוני 2015

ההדיפה שלו בשער ה3 היתה ככ גרועה שלקח לי כמה שניות לקלוט מה קרה. שוער שעוצר ככה הוא אפילו לא גרוע. הוא סתם מיותר

גיסנו 13 ביוני 2015

זהו? זה ממצה את כל הבעיות שלנו? מרציאנו? כשהיה לנו שוער שנחשב במשך שנים לשוער מס' 4-5 בליגה הספרדית הבכירה, וזה לפי עיתוני ספרד ולא הביצה המקומית, לא זכור לי שהגענו רחוק מדי.

משה 13 ביוני 2015

בוסניה היא נבחרת שתוך מעט שנים הגיעה למונדיאל ומראה שהיא אכן ברמה האירופית השניה או שלישית. אנחנו מוכיחים באופן עקבי שאנחנו לא.

אופיר 13 ביוני 2015

Wazza, אני מסכים עם העקרון, אבל במקרה של הכדורגל הישראלי הפער משאר העולם צמח כל כך שאין יותר מקום לספקות או לפרשנויות רב-ממדיות או מורכבות.

בכל פעם שאני מתפתה לאחת הכותרות הסנסציוניות באתרי הספורט בסגנון "הכנסו לצפות בהצגה של ערן זהבי מול עכו" וכו' אני פשוט מזדעזע מהקצב האיטי, הטעויות החובבניות בהגנות, איכות המסירות בהתקפה וכל אלמנט של המשחק. משהו נעשה לא נכון באופן בסיסי, וטועה (לדעתי) מי שחושב שהפרוייקט הספרדי של קרויף יציל את המצב.

כסיפוביץ 13 ביוני 2015

מי הלך לישון?
ותתעורר…קפריסין יותר טובה מישראל

D! פה ועכשיו 13 ביוני 2015

הרעיון נכון

אבל כמו שרבים אמרו פה – אנחנו לא טובים מקפריסין.

הכל למראית עין. גם ההחלפה שהביאה לפה את איווניר ועמיחי רק נדמה שהיא טובה. הם טובים רק ביחס לדבר המזעזע הזה שהיה פה קודם.

סמובר 13 ביוני 2015

הקונספט שלך נכון אבל אני רוצה להוסיף.
גם בחומר השחקנים הנוכחי מאמן אחר יכול היה להוציא מים מהסלע – ראה אברם גרנט או נילסן. אמנם לא היית רואה תצוגות ספקטקולריות אבל אולי, רק אולי, היית בשלב הזה כבר דוהר חזק להבטחת המקום השלישי.

לדעתי הסנט שחסר לנבחרת ישראל כדי להתקבע כנבחרת דרג שלישי מוצלחת זה יכולת מנטלית. אמנם נפלנו מהבוסנים בכל אלמנט בסיסי של המשחק, אבל זה לא אומר שלא הצלחנו להניע כדור בחלק גדול מהמשחק, או להגיע למצבים קורצים. יכולת מנטלית זה אומר להבקיע שער מקרי בדקה 42 מול נבחרת עדיפה ובאופן מיידי כמו רובוטים ללכת להחנות את האוטובוס ברחבה לפחות עד המחצית.

– יכולת מנטלית –

המודל של הנבחרת כרגע, הפנטזיה שלי עליה, הדרך היחידה שנצליח לעשות משהו באופן עקבי, זה נבחרת יוון של אוטו ריהגל. אמנם אני לא בונה על זכיה ביורו, אבל כן על העפלות ותוצאות טובות.

שיטה שניה שיכולה לעבוד ואני פשוט מתקשה להבין למה אף מאמן לא מנסה אותה, זה לקחת את האלופה המכהנת, כרגע מכבי תל אביב, ולהחליף את הזרים בלבד. ממש ככה. ייני בצד ימין, מיכה באמצע. אלברמן אולי איטי מביטון אבל התיאום בהתקפה ובהגנה יעשו את שלהם. ולכל מי שיש בדל של טענה נגד הרעיון – היי, אולי אתם צודקים, אבל כלום לא עזר עד עכשיו. ושוב – לשיטה הזו יש גם יתרון מנטלי.

משה 13 ביוני 2015

אני חושב ששהיה מוגזמת באתר הזה וקריאה עקבית של טל בן יהודה ושדמי עלולים לגרום לך שמכבי תל אביב היא בסיס טוב וברמה אחרת. סה"כ היא מלכת הביצה (בהפרש עצום אבל עדיין ביצה ), היא לא תהווה בסיס לרמה שונה של משחק, בטח לא אחרי אימונים שוטפים נגד עכו או הפועל חיפה.

אורן השני 13 ביוני 2015

+1

סמובר 13 ביוני 2015

משה, אתה יכול לתמוך את הטענה שלך במשהו?

משה 13 ביוני 2015

אני חושב שהתוצאות של מכבי באירופה מדברות בפני עצמן. עם כל הכבוד ל 3 אליפויות בליגה הישראלית מכבי הצליחה לעשות מסע לא רע בליגה האירופית (אבל לא משהו שלא נעשה לפניה ) וליפול לחלוטין במוקדמות ליגת האלופות (ואל תתחילו עם הסיפור של המלחמה, אפילו גרסיה לא מאמין בזה ). סתם קבוצה אירופית בינונית. ואתה יכול לצרף את היכולת של זהבי בנבחרת אם אתה רוצה, אבל זה רק סממן…

סמובר 13 ביוני 2015

אנחנו נגררים לויכוח לא רלוונטי. הכוונה שלי לא היתה לשאול אם אתה חושב שלמכבי היה קמפיין אירופי מוצלח או לא, אלא למה אתה חושב שההרכב שעלו איתו אתמול עדיף על מכבי + ממלאי מקום. עם כל הכבוד לנאתכו וביטון, אני חושב שמכבי פלוס השלמות מנצחת את ההרכב הישראלי שעלה אתמול בבוסניה (וכן אני יודע שארבע שחקנים היו ממכבי), וגם יכולה להתמודד מול בוסניה עצמה. דבר אחד בטוח – לא ניסו את זה עד עכשיו ואין סיבה שלא לנסות.

ובמאמר מוסגר אם כן להתייחס לקמפיינים של מכבי אמנם היו שלוש אליפויות, אבל רק שני קמפיינים. אחד היה מוצלח, ואחד לא. להתחיל להסיק מזה על כישלונות והצלחות זה הכי יציע העיתונות.

משה 13 ביוני 2015

אין לי כוונה להיות יציע העיתונות אבל כשאתה אומר אחד כן אתה אומר שהכשלון לעלות לצ׳מפיונס שולי לעומת המסע בליגה האירופית לאחר מכן.
אם ננתח את ההצעה שלך, אתה מציע שבהנחה שבמכבי משחקים בהרכב באופן קבוע 4 זרים (פבלו, גרסיה, מיטרוביץ׳ ואיגבור ) אתה רוצה להכניס עוד 3 שחקני מכבי להרכב. אתה באמת חושב שאלברמן/ראדי/מיכה/בן בסט/טיבי/אייבינדר/שפונגין היו משנים את התמונה ?
בוא לא נשכח שבזוועה נגד ווילס היו 5 שחקני הרכב ממכבי, זה נראה אחרת ?

ד"ר רזי הופמן 13 ביוני 2015

ולנו יש זהבי הבי הבי
ולנו יש זהבי הבי בי….
ויש גם בוזגלו וגם בן חיים ובן סהר ואיבן עזרא…..
שששש-פונ גי אחד חמוד.
לי טיפערת מדינת אישראיל.
חבל שאין מספיק בדייויד בלאטים בכדורגל הישראלי.

רטקסס 13 ביוני 2015

מצד אחד אין ספק שהביקורת מוגזמת ותמיד חותכים את הנבחרת בכשלונות ומהללים בהצלחות.
מצד שני צריך להבין את המקום שלנו – מדינה בת 8 מיליון תושבים, בלי מסורת ספורטיבית מטורפת, לא באיחוד האירופי, באמצע המזה"ת, עם שירות צבאי וכל שאר המגבלות המוכרות.

מצד שלישי.. אני תמיד אומר שהביקורת מוצדקת מסיבה אחת – זה כל מה שיש פה. תפתחו עיתון ספורט וב250 ימים בשנה הכותרת תהיה כדורגל ישראלי. לפעמים כותרת משנה. אין פה עיסוק בשום דבר אחר חוץ מכדורגל כדורגל כדורגל כדורגל. כל האובססיה הזו חייבת להיות מתועלת לאיפשהו – ואם אנחנו באמת מתעסקים בכדורגל (ואך ורק בכדורגל.. ולא, אני לא מדבר על דהבאזר, שזה אי מוגן.. מדבר על כל מדינת ישראל) – אז התוצאות שאנחנו מגיעים אליהן הן פשוט מחפירות.

אז להחליט – או לדבר פחות , כדי שיתאים לפחות עשיה/הישגים/הצלחות.

או להתחיל לעשות יותר, שיתאים לדיבורים..

אריאל גרייזס 13 ביוני 2015

אני דווקא כל פעם שפתחתי עיתון בחודש האחרון ראיתי שהתעסקו בכדורסל

רטקסס 13 ביוני 2015

חוץ מהימים שהתעסקו בדיוויד בלאט, התעסקו ב: גמר ליגת האלופות, מחזורי הירידה בליגת העל, מחזורי האליפות של מכבי, פאקו עוזב, אלי טביב מוכר, שי אבוטבול עוזב, רוני לוי חותם וכו' וכו'.
כולן כותרות ראשיות או כותרות משנה.
עוד שבועיים יחזרו להתעסק בהחתמות מלפפונים, אל דאגה.

איציק 13 ביוני 2015

כתבה מזלזלת להחריד בליגה השישית באירופה!!!

Amir A 13 ביוני 2015

הליגה השישית בטיבה באירופה זו תמצית העניין. חוסר ההבנה שהדרך להצלחה היא עבודה קשה, השקעה ומחוייבות. למה להתאמץ אם כל מה שצריך זה רק להגיד "אנחנו הליגה השישית בטיבה באירופה" ואז להאמין בזה?

איציק 13 ביוני 2015

אם הוא היה באמת מתאמץ, הוא היה אומר הליגה הרביעית בטיבה ;)

מעיין אוהד מכבי 13 ביוני 2015

הבעיה אינה בהרכב או בתפקוד של שחקן כזה או אחר. הבעיה היא עמוקה יותר.
ראשית, הבעיה מתחילה מהיעדר עבודה נכונה בגילאי ילדים ונוער. בעיקר מבחינת הבנה טקטית (ד"ש לעמבה ודגני) ובנייה פיזית (ד"ש לייני ולביטון).
לאחר מכן, זה נמשך עם עבודה חצי-חובבנית בבוגרים. כל אלו יחדיו פוגמים קשות בהתקדמות ובהתפתחות של השחקן הישראלי (זה לא מקרי ששחקני ההגנה הבולטים שלנו – טיבי, טב"ח ורמי גרשון – הם תוצר של עבודה אישית קשה מאוד, כלומר, הם צמחו למרות המערכת ולא בזכות המערכת).
שלישית, יש בעיה מנטלית (או בשפת העם והתקשורת "ציפיות"). במובן מסוים זה דומה לנבחרת אנגליה. הציפיות אינן ריאליות ביחס לחומר ולאיכות השחקנים. הציפיות האלה מאפשרות להמשיך ולהתמקד בדברים נקודתיים במקום בשדרוג מערכתי. הקהל רוצה לראות ברזיל אבל חומר השחקנים הוא קפריסין משודרגת. הקמפיין הכי מוצלח שלנו, בדיעבד, היה זה בו אברם גרנט שיחק כדורגל אפור, משמים ונוראי, אבל הביא תוצאות (כן, גם בזכות התחת של אברם).
רביעית ואחרון, משבר זהות. לנבחרת אין זהות. זה מתחיל שוב, מכך שאין שיטת משחק אחידה בכל הנבחרות, זה נמשך מכך ששחקנים משחקים לא בעמדה שלהם (ולצורך העניין זה תקף גם לגבי ייני, שבקושי שיחק כקשר אחורי בשנתיים האחרונות, גם לגבי נאתכו, שמשחק תפקיד שונה לחלוטין בצסק"א, כשמאחוריו לפחות קשר אחורי "גרזן זר אכזר", וגם לגבי זהבי). לקינוח, הנבחרת לפעמים מנסה לאמץ שיטת משחק ולפעמים להתאים את עצמה. צריך קו אחיד. שיטת משחק אחידה, שחקנים שיודעים מה תפקידם ומה מצופה מהם (תחשבו על מכבי של קלינגר באלופות – סגל אפור אבל כל שחקן בקבוצה ידע בדיוק מה מצופה ממנו ומה התפקיד שלו). כאשר יש זהות הצורך להתבסס ולהסתמך על כושר או תפקוד של שחקן כזה או אחר פוחת משמעותית.

אגב, את אותם הדברים אפשר היה לכתוב גם אחרי וויילס ואחרי בלגיה.

בלייק 13 ביוני 2015

מי שחשב שישראל תסיים במקום 1-2 אולי חי בהכחשה, אבל להגיד שנבחרת קפריסין טובה יותר מישראל זה גם לחיות בהכחשה.
את קפריסין ניצחנו בחוץ, וכנראה ננצח גם בבית כמו בכל קמפיין מקביל (ואם לא, אז זאת סטיית תקן כמו הניצחון של ישראל על בוסניה).
ישראל דורגה בדרג ג׳ במוקדמות האלה. זאת לא תחושה או פרט סטטיסטי חביב כזה או אחר. הדירוג מבוסס על ההישגים של הנבחרת עצמה ביחס לנבחרות אחרות באירופה, ולמרות שיש לנו רק שחקן אחד באחת הליגות הבכירות באירופה, אנחנו בדרג השלישי.
בבית הזה קיבלנו נבחרת דרג רביעי שנמצאת בעליה גדולה, אבל גם נבחרת דרג ראשון שנמצאת בירידה. היתה תקווה שוויילס עדיין קצת מאחורינו או שבוסניה כבר קצת מתחתינו. וויילס הוכיחה שהיא עקפה אותנו בגדול, בוסניה הראתה שהיא ירדה לאזור שלנו. ואכן, בצמד המשחקים איתם ישראל מובילה בנקודות.
אם בוסניה לא תנצח את וויילס ותפסיד בבלגיה (שתי תוצאות סבירות בהחלט, שלא תלויות ביכולת שלנו לחלוטין) הנקודות האלה ישלחו אותנו לפלייאוף על חשבון בוסניה.
וכל זה לא אומר שלא צריך לשפר כל אספקט בכדורגל שלנו, במיוחד ברמת הניהול, כדי שבאמת נהיה שייכים לרמה של נבחרות שמשתתפות בטורנירים גדולים.

wazza 13 ביוני 2015

כל מילה, אחת התגובות השפויות שקראתי

אזי 14 ביוני 2015

מעולה.
לא היסטריה, לא אופוריה. מציאות.

ניק 13 ביוני 2015

מצד אחד נכון מצד שני יש את נבחרת ווילס… בלי לבדוק אני מניח שב98 היו לה בערך את אותה כמות השחקנים כמו שיש לה היום בליגות בכירות, בגלל המצב המסויים שלה שכל השחקנים שלה אוטומטית הולכים לשחק באנגליה (השאלה כמובן באיזה קבוצה). וכמו עכשיו גם אז היה להם כוכב על (גיגס) ועובדה שהם לא הצליחו לעשות שום כלום באירופה עד הקמפיין הזה…
אני עדיין חושב שלא מעט מזה זה בראש (או מה שאין בראש של השחקן הישראלי)..

דור בלוך 13 ביוני 2015

האמת שלא, בעיקר שחקנים בליגות ה-2 וה-3 באנגליה ולא בבכירה בניגוד למצב היום וזה בדיוק ההתקדמות שהם עשו.

הנה הלינק:

http://www.worldfootball.net/teams/wales-team/freundschaft-1992/2/

רומן 14 ביוני 2015

שמעתי הבוקר ראיון עם גוטמן בגלצ והזדעזעתי.
למי שלא שמע הנה תקציר:
"לבגלים ולוולשים יש לגיונרים בליגות הבכירות באירופה ולנו אין, אתה יודע כמה שחקנים בוסנים משחקים בליגות בכירות? יש להם את גארת בייל, יש להם שחקנים יותר איכותיים." כך התחיל הבכיין הלאומי את הראיון. אבל זה היה חימום לדבר האמיתי, "על טעיות משלמים במזומן ברמות האלה" , "אם בליגת העל עומרי בן הרוש עושה טעות כזאת אז אז החלוץ של רעננה לא יבקיע, זהבי מבקיע מהעבר השני וכולם ישכחו, אבל ברמות האלה על טעות כאלה משלמים במזומן"
זה דיבור של סחבת רצפה לא של מאמן, להאשים את השחקנים שלך באופן אישי בתקשורת זה יותר נמוך מים המלח.
כנראה שזה מה שמגיע לעם שבוחר בליכוד, חבורה של אפסים נהנתנים שמהלכים על כר הדשא ומאמן סרחן עם פה גדול.
מעניין איך השלשול הזה שיצא לו מהפה היה נשמע בגרמנית.

וטיפה מקצועי: מונס דאבור ותומר חמד ישבו בצד בזמן שהטקטיקן המהולל פתח עם הברווז עם התחת השמן והרגליים הקצרות בשפיץ.
בדקה 70 טב"ח העביר כדור רוחב נפלא אבל האקדוחן הפנדליסט שוב דמם ולמחרת חייך במטוס לווגאס ואנחנו נראה עוד יורו מהבית.

גיסנו 14 ביוני 2015

ואם רפאלוב, חמד, איבן גצקו וזאהי ארמלי היו עולים בהרכב מצבנו היה טוב בהרבה.

בלייק 14 ביוני 2015

מצחיק שאתה יורד על זהבי שהוא פנדליסט ולא מבקיע חוץ מפנדלים (טענה שכמובן לא מבוססת על נתונים, אלא יותר על משאלת לב שהתפתחה לה באזור המפרץ), אבל חמד הוא סקורר ענק.

רומן 15 ביוני 2015

כמה גולים האקדוחן כבש בליגה אירופית בכירה?
אני רואה באופן רבוע משחקים של חמד, וכן הוא סקורר ענק.
אם היה משחק בקבוצת צמרת היה נותן 15-20 גולים בעונה.
יש לו כח, מיקום, יציאה מהמקום ונגיחה שזה רק חלק מהדברים שאין לזהבי.

רומן 15 ביוני 2015

אם חמד היה משחק אתמול הוא היה דוחק את הרוחב של טב"ח.
אגב טב"ח שחקן מצוין, במכה דרגות מעל האקדוחן.

אזי 14 ביוני 2015

אני תוהה איך אתה מסוגל להזדעדע ממשהו כשאתה משתמש בביטואים כמו "סחבת רצפה", "זה מה שמגיע לעם שבוחר בליכוד", "מאמן סרחן" ו "הברווז עם התחת השמן והרגליים הקצרות"

רומן 15 ביוני 2015

אני לא מאמן את נבחרת ישראל.
לא מתקבל על הדעת שלי שמאמן מבקר שחקנים שלו בתקשורת.
אתה מוזמן לקרוא את הראיון של קאפלו אתמול אחרי עוד השפלה רוסית מול אוסטריה, אף מילה על השחקנים, וזה מאמן שמקבל 11 מיליון יורו ומאמן נבחרת בכמה רמות מוכשרת מישראל, שכמעט תמיד עולה לטורנירים ועדיין אפילו לא עולה על דעתו לטנף על השחקנים שלו.

אהד 14 ביוני 2015

לא מבין את העליהום.
ראיתי משחק באחד האצטדיונים הביתיים באירופה כנראה, מול קבוצה שחייבת ניצחון ושבה ישראל לא נפלה משמעותית מול בוסניה. כמה דקות לפני שהבוסנים כבשו את השלישי, היו לנו שתי הזדמנויות קורצות ולו היינו כובשים, כנראה שהכותרות היו שונות לחלוטין.
אז כן, דגני לא מספיק טכני ובן הרוש לוקה טקטית וייני חלש פיזית וכו'. אבל מצד שני, אני לא ראיתי טכניקה עילאית מצד הבוסנים שלשום.

רומן 14 ביוני 2015

איך יכבשו אם יש לך קשר מרכזי בתור חלוץ שפיץ?

אהד 14 ביוני 2015

למען הסר ספק – גוטמן עלה לדעתי עם הרכב שפני, בלי חלוץ חוד ועם שני קשרים אחוריים שלא יודעים לספק יותר מדי מבחינה התקפית. אני פשוט טוען שבוסניה לא כיכבו בדיוק אתמול ואת זה צריך לזכור בפעם הבאה שנהיה מולם. בנוסף, אני לא חושב שצריך להיכנס לשלב הלקאה עצמית אוטו' כל פעם שמפסידים (שזה בעצם תמונת ראי של אופוריה הזויה לאחר ניצחונות).

גיסנו 14 ביוני 2015

ההלקאה העצמית היא בעיקר בגלל שכל ההפסדים הללו כבר כמעט 20 שנה נראים בדיוק אותו דבר.

Comments closed