העונה מתחילה!

הלילה הלילה הלילה מתחילה העונה של ליגת הכדורסל הטובה בעולם.

*

המינוי של בלאט למאמן קליבלנד הגביר מאוד את ההתעניינות של אוהדים ישראלים בליגה, אבל ההתעניינות הזאת באה לידי ביטוי לרוב בעיקר בפלייאוף ולא בעונה הסדירה.

*

אם אתם בכל זאת מהאוהדים שמתעוררים מדי פעם במהלך העונה הסדירה לראות משחקים או אפילו טורחים לראות את התקצירים כשהם קמים בבוקר ללכת לעבודה הנה חמש שאלות שצריכות לעניין אותכם בפרוץ העונה החדשה:

1) איך יראו הספרס עם אולדרידג' – סן אנטוניו של השנים האחרונות מייצגת את המשחק הקבוצתי, היפה, של הנעת הכדור והפרגון ההדדי. אולדרידג' שמגיע מפורטלנד לא ממש התפרסם בתכונות האלה.

תשובה שלי: מכל האפשרויות שעמדו בפניו, והן היו רבות, הוא בחר בסן אנטוניו והוא ידע לאן הוא מגיע, לכן אני אופטימי לגבי ההשתלבות שלו ולגבי זאת שהספרס ישחקו את אותו כדורסל יפה, אבל עם עוד כלי התקפי שמשדרג אותם דרמטית.

הורד (2)

2) עד כמה טובות יהיו הפינליסטיות בעונה הסדירה – קליבלנד היא הקבוצה הטובה במזרח, אין על זה ויכוח של ממש. אבל היא מתחילה למעשה כקבוצה חדשה עם שורה של שחקנים שהיו פצועים לאורך רוב או כל העונה שעברה. בפתיחת העונה שעברה לקח לקליבלנד זמן רב להתחבר, מה שעלה להם במיקום בעונה הסדירה, אבל לא במקום בגמר בסיומה של העונה כולה. גולדן סטייט לעומת זאת התחילה הכי מהר שלה והגבירה עם מאזן אדיר בעונה הסדירה בשנה שעברה, האם היא מסוגלת להמשיך באותו קצב?

תשובה שלי: קליבלנד תהיה טובה מאוד, לברון ובלאט רגילים יותר אחד לשני, ארווינג רגיל יותר ללברון, והקבוצה כולה כבר עם הביטחון של קבוצה שעשתה גמר בעונה שעברה ותנסה ללכת עד הסוף העונה. גולדן סטייט תאט הפעם ולדעתי מבחירה, אי אפשר להחזיק קצב מטורף כמו שהווריורס החזיקו בעונה הסדירה ובפלייאוף שעבר ולהמשיך אותו לעוד עונה + פלייאוף בלי לספוג פציעות רציניות. זה הימור מסוכן במערב, אבל אני לא חושב שתהיה להם ברירה.

הורד (5)

3) כמה גרועות יהיו הניקס והלייקרס – שתי הקבוצות יוצאות מעונות גרועות בצורה היסטורית, והן ינסו להשתפר מאוד ולו בשביל להחזיר את הכבוד ואת האוהדים, מדובר על שני תאגידי ענק כלכליים שלא יכולים להרשות לדימוי שלהם להמשיך להיגרר על רצפת הליגה. אבל עד כמה הן באמת יכולות להשתפר כשהניקס צירפו בסה"כ את רובין לופז, אפללו, וויאצ'יץ' ודריק וויליאמס, והלייקרס התחזקו בעיקר בקובי שחוזר מפציעה, לצד הרוקי ראסל וברנדון באס?

תשובה שלי: הלייקרס יהיו גרועים מאוד, לא רואה את העסק שם מתחבר, וקובי יהיה עסוק בעיקר בלשפר שיאי קליעה. הניקס לעומת זאת יהיו טובים יותר בהרבה, קשה שלא להיות, אבל עדיין לא שווים פלייאוף במזרח שהתחזק השנה.

הורד (4)

4) האם המזרח יסגור פערים מהמערב – מילווקי צברה עוד עונה של ניסיון, אינדיאנה עם קו אחורי אדיר, וושינגטון שכבר הייתה טובה התחזקה, וכך גם קליבלנד ושיקאגו וגם מיאמי ושארלוט מסקרנות. לראשונה מזה שנים נראה שבמזרח יש עומק אבל האם זה מספיק כדי לצמצם מעט את הפערים האדירים שנפתחו מהמערב?

תשובה שלי: כן, הפערים יצטמצמו אבל המערב עדיין יהיה איכותי יותר. המזרח התקדם, אבל גם המערב. אוקלהומה מקבלת את הפצועים שלה בחזרה, ניו אורלינס צפויה להיות טובה יותר, הקליפרס שמרו על ג'ורדן והתחזקו, יוסטון שמרה על הסגל וצירפה פוינט גארד אמין, וכמובן הספרס צירפו את אולדרידג'. אבל במידה מסוימת העומק של המערב נפגע, קבוצות הצמרת התחזקו אבל קבוצות כמו דאלאס ופורטלנד, קבוצות פלייאוף בשנים הקודמות התרסקו, כך שהמערב מאוד איכותי אבל פחות עומק, והפער יצטמצם.

140130081442-14-all-star-starters-creative-fullflex.full-flex-module

5) כמה משפיע יהיה מחזור הרוקיז הנוכחי – ככל שהתקדמה העונה שעברה, כך גדל ההייפ סביב מחזור הרוקיז של דראפט 2015, זה שנחשב לזניח לעומת מחזור הרוקיז שזכה להרבה הייפ, אבל קיים מעט ב-2014. ראסל יקבל הרבה הזדמנויות בלייקרס, ג'ליל אוקאפור וג'ואל אמביד נראים מוכנים כאן ועכשיו, ושחקנים כמו טאונס יהיו מרכזיים בקבוצות קטנות כמו מיניסוטה, אז האם אפשר לצפות שמחזור הדראפט הזה לא יאכזב?

תשובה שלי: בהחלט, מדובר במחזור רוקיז שיש בו כמות גדולה של שחקנים בשלים לליגה, וכמות גדולה של שחקנים שהגיעו בדיוק למקום הנכון, בו יקבלו גם הדרכה, וגם הרבה דקות, הזדמנויות וסבלנות בגלל שאין ציפייה לנצח כאן ועכשיו. זה צפוי להיות מחזור רוקיז מלהיב.

הורד (3)

עונה שמחה לכולם!

דבה דבה - שחר בר
שוב היא כאן

20 Comments

איציק 27 באוקטובר 2015

גולדן-סטייט וקליבלנד הן לדעתי חידות גדולות.
אני מניח שאת גולדן סטייט למדו, וכלי הנשק מולם אמורים להיות יותר פשוטים מאשר נגד סאן-אנטוניו בגדולתה (ובן לא זכו אף פעם Back to back), נגד הליקרס ובטח ששיקאגו בגדולתן. אני מאמין שהחיסרון של גבוה גבול, קצת איתי אבל מיומן (משהו כו קאזינס) הוא פתרון ניפלא. אין לו תשובות בהגנה לגולדן-סטייט, אבל עם ניצול נכון שלו, להם אין תשובה בהתקפה. לכן לדעתי צריך לפגוע בהם בנקודות הרכות מתחת לסל שלהם. בהתקפה הם ימשיכו לעשות שמות.
קליבלנד לא בטוח שתשתפר. הסיבה היא באופי השחקנים. המון אגו על עמדה אחת. לדוגמא, גם טריסטאן טומפסון וגם קוין לאב חושבים שמגיע להם לפחות 30 דקות כל אחד. גם ורז'או, מוזגוב ועכשיו גם קאון רוצים 20-25 דקון (קאון יסתפק גם ב-12-15). לנהל אגו כזה, לא תמיד ניתן לניהול. לכן, תאורטית הם היתחזקו. מעשית זו בעיה לא פשוטה.
הליקרס הן המכבי של ה-NBA רק ביותר גדול. קבוצה שהרסה את עצמה, ואין צפי שמישהו שם יקום כמבוגר ואחראי וישים לזה סוף. הניקס יהיו מה שהן כל עוד כרמלו שם. שום דבר לא יצמח שם, אפילו לא עשב, סתם אדמה חרוכה.
בסאן אנטוניו, כל עוד הפופ מנהל את העיניינים, הכל ילך לפי דרכו. אני מעריך שדרכו יהיה לא רק להכניס את אולדרידג' לשיטה, כי אם גם לשנות קצת את השיטה כדי לנצל באופן מקסימאלי את יכולותיו. לשאר השחקנים לא תהייה עם זה כל בעיה. אני מהמר שאם הזקנים יוכלו עדיין לשמור על רמה גבוהה לעונה נוספת (וזו שאלה גדולה), הם יוסיפו טבעת נוספת, וזו גם התשובה שלי לגבי שאלות גולדן-סטייט וקליבלנד.

Yavor 27 באוקטובר 2015

אמביד ישחק? הוא לא פצוע?

אגב, ראוי לציין את רנדל בפיסקה על הרוקיז, למרות ששיחק איזה 10 דקות בעונה שעברה.

רועי ויינברג 27 באוקטובר 2015

לא ישחק כל העונה, ההימור שלי שגם לא יהיה דקה על המגרש בליגה

רוג'רס אהרון 27 באוקטובר 2015

לסן אנטוניו חסר רכז.
אבל לאונרד אולדרידג' ודאנקן אמורים להספיק לחצי גמר מערב.
יוסטון הביאה רכז לגיטמי למכון גמילה.
הקליפרס נראים כמי שכולים לסכן את הווריורס אבל אין להם הגנה בבק קורט. כריס פול שומר רע און דה בול. ובארנס שוחרר.
במזרח מיאמי ושיקגו ישתפרו אבל לא מספיק בשביל משהו מעבר לגמר מזרח.
קאבס -ניקס גמר מזרח
ווריורס -ת'אמדר גמר מערב.
קליבלנד -אוקלוהומה בגמר.
קאבס בשש.

גל ד 27 באוקטובר 2015

אני לא מבין את השורה הראשונה.

כלומר, אני מבין את המילים, אבל יחד הן מתחברות למשהו לא ברור.

אדם בן דוד 27 באוקטובר 2015

ואת השורה השישית כן????
רוג'רס אהרון אתה הק"ב הכי טוב בליגה בשנים האחרונות אבל קריאת המציאות שלך לוקה בחסר

ayalon 28 באוקטובר 2015

יש להם את סטיבנסון. אני מניח שדוק בונה עליו לתת הגנה בבק-קורט. גם ווסלי ג'ונסון יכול לשמור על שוטינג- גארדס.

גיל 27 באוקטובר 2015

מעולה, תמיד כיף עם פתיחת העונה בנבא שלאט לאט צוברת תאוצה. יאללה ספרס תנו עוד פוש אחד ואליפות שישית לטימי. הרבה תלוי בפרקר ובכושר שלו ואני מאמין שיהיה בסדר.

אגב, לא הזכירו כאן באתר את המוות המאוד מוקדם ומהיר של פליפ סונדרס שהיה מאמן אנדרייטד לטעמי למרות הכישלונות במינסוטה.

שמעון 29 באוקטובר 2015

אני לא תפסתי מסונדרס מאמן טוב מידי אבל הוא לא כשל במיניסוטה אלא עשה את המקסימום. הלייקרס של שאקובי היו גדולים בכל קנה מידה ובכל רגע נתון עליהם. מיני מעולם לא הייתה הקבוצה הטובה בליגה או קרוב לזה באמת בשום נקודת זמן אז אין שם שום כישלון.

עמית זילברבוש 27 באוקטובר 2015

1. בחירה בספארס כמעט לא יכולה להיות "לא טובה". השאלה הגדולה כאן היא האם אתה מאמין שזה יספיק לאליפות כבר השנה?
2. לגבי קליבלנד כמעט יש קונצנזוס – הם יהיו בגמר שוב. לגבי ג"ס אני פשוט לא מצליח להחליט. אפילו בהנחה שכולם ישארו בריאים – נראה שהשנה הכוונת על גבם גדולה במיוחד. לדעתי לא ירוצו עד הסוף. אשמח לטעות.
3. בלייקרס יש להיברט סיכוי להציל את עצמו ועם ראסל זה יכל להיות נחמד. הבעיה שאני לא מאמין שקובי יתן להם לפרוח. אם הוא לא יחפש את הסטטיסטיקות של עצמו הוא יצא גדול. אבל לא נראה לי.
5. אחלה רוקיס – עם ראסל שמצטרף אלייהם יהיה כייף לעקוב אחרי תואר רוקי העונה השנה. וגם אחרי השנה השנייה של וויגינס מירוטיץ' פארקר והחבר'ה

איזה כייף.

שמעון 29 באוקטובר 2015

הבעיה בלייקרס שהם משחקים עם 3 שוטינג גארד בחמישייה, ראסל לא היה ולא יהיה פוינט הוא סקורר נטו. אני מניח שהוא תופקד בפוינט בלייקרס זה כמו לשים את מסי קשר אחורי כל האיכויות שלו יורדות. הוא צריך לזרוק הרבה ולהיות סקורר יכול להיות שינגר הרבה בהתחלה אבל הוא פוטנציאל ענק לדעתי סטייל הארדן.
קובי כבר מעבר לשיאו וחבל לי לראות אותו מבזבז את השנים האלו סתם ועל ההתעקשות להישאר בלייקרס (עם כל זה שהוא סמל וזה) במקום לעבור לקונטנדרית בחוזה נמוך. הוא למשל יכול להפוך את ממפיס לקבוצה חזקה מאד ומה שחסר להם בדיוק.
חבל לראות אותו שורף את העונה הזאת בלייקרס בלי שום מטרה וכלום.

איאן ראש 27 באוקטובר 2015

אם קליבלנד לא יורידו את הדקות של לברון לכיוון 35 בסדירה הוא יגיע גמור לפלייאוף וגם יש לי הרגשה שגם מהשאר יהיו פצועים.
ההרגשה שלי (סתם הרגשה) שדווקא אוקלהומה ימצאו איזון ויעשו את זה.

גיל 27 באוקטובר 2015

אוקלהומה זו אחת השאלות הגדולות השנה. דוראנט חוזר, מאמן חדש, האם יהיה שיפור במשחק הקבוצתי? ואם לא, מה יעשה דוראנט בסוף העונה?

שמעון 29 באוקטובר 2015

אוק יהיו חזקים מאד. אל תשכח ש-3 עונות אחרונות אוק לא הגיעה לפלייאוף בריאה, פעם ראסל, פעם איבאקה ופעם דוראנט. אני מאמין שיום אחד הצמד הזה יזכה באליפות אחרי שהקאבס יקחו את האליפויות שלהם.
ראסל ודוראנט הם 2 מ-4 השחקנים הטובים בעולם יחד עם קרי ולברון וצמד כזה קשה לי להאמין שישאר בלי אליפות והם לא מבוגרים ויש להם עוד שנים לתת בקנה בשיא.
כמובן שהרבה תלוי בפציעות והכל זה בהנחה של בריאות מקסימלית אצל כל הקבוצות.

גיל 1 בנובמבר 2015

הם חזקים בעונה הרגילה אבל בלי הגנה ועם האנוכיות של ווסטברוק לא יגיעו רחוק. נראה אם דונובן ישנה את זה.

shadow 28 באוקטובר 2015

קליבלנד לא תגיע לגמר לדעתי.
אני גם חושש שדיויד לא הולך לסיים את העונה שם.
יש שם יותר מדי שחקנים שמועדים לפציעות ולוזר אחד גדול שכבר הספיק להפסיד את המשחק הראשון של העונה מול מי שיש מצב שתסיים ראשונה במזרח.

שמעון 29 באוקטובר 2015

כן לוזר שהביא 2 אליפויות ומבטיח לך שיביא עוד.
השנה הקאבס זוכים אם כולם בריאים ובלאט עוד הרבה שנים ישאר שם תאמין לי.

קלבדוס 28 באוקטובר 2015

אם, וזה אם גדול, כל החלקים יישארו בריאים ויתחברו במיאמי, יש סיכוי למאבק אמיתי בגמר המזרח. הסיכוי היחיד.
זה, או פציעה של לברון.

shadow 28 באוקטובר 2015

אל תדאג ללברון הוא דואג להפסדים גם בלי להיפצע.
גם שנה שעברה הוא לא ליקק דבש והסוף כבר ידוע.

שמעון 29 באוקטובר 2015

8.שמעון

סוף סוף היא חוזרת, חיכיתי לה הרבה. השנה הולכת להיות לדעתי ליגה מרתקת.
יש 3 מועמדות שמהן תצא האלופה, קאבס, אוק והספרס. גולדן וקליפרס לדעתי פחות טובות. כל השאר לא רלוונטיות.
אני מהמר שלברון יביא אליפות ראשונה לקאבס ובלאט חונק את הפרשנים יותר מבעונה שעברה (כמובן אם אין פציעות או משהו).
הימורים שלי:

אלופה: קאבס

סגנית: אוקלוהומה

קבוצת הפח: פילי שלי

הבאסט: כל שחקני פילי והרוקים

אמויפי: דוראנט

חמישיית העונה: קרי, ראסל, דוראנט, לברון, דיוויס.

חמישייה שנייה: פול, הארדן, גריפין, אולדריג, מארק גאסול

שחקן ההגנה: אנתוני דיוויס

מאמן העונה: דוק ריברס

מלך הסלים: דוראנט

רוקי: דיאנגלו ראסל (ווסלי ג'ונסון יתן פייט צמוד.

שחקן משתפר: יאניס ממילווקי (מצטער אי אפשר לבטא את שמו ואני אף פעם לא זוכר איך כותבים אותו)

דירוגי מזרח:

1. קאבס
2. וושינגטון
3. בולס
4. באקס
5.הוקס
6. מיאמי
7. טורנטו
8. בוסטון
9. נטס
10.דטרויט
11.ניקס
12. אינדיאנה
13.שארלוט
14. מג'יק
15. פילי

מערב:

1. אוקלהומה
2. גולדן
3. קליפרס
4. ספרס
5. יוסטון
6. ניו אורלינס
7. ממפיס
8. מאבס
9.יוטה
10. סאנס
11.פורטלנד
12. דנבר
13.מיניסוטה
14. סקרמנטו
15. לייקרס

שיהיה אחלה עונה

Comments closed