וואללה, יש פה קבוצה שיכולה לעשות משהו העונה

צריך להיזהר מאוד מלהסיק מסקנות ממשחקי פתיחת העונה, אבל אם משקללים את כל הפרמטרים הרלבנטיים, אפשר לתת קריאת כיוון ובעיקר לנסות להבין האם אתה בכיוון וצריך להתרכז בלחבר את החלקים השונים בסבלנות, או לפרק את העסק ולהתחיל מחדש.

*

אז לפני שנדבר על מילאנו בואו נסתכל על המצב שבו מכבי הגיעה למשחק הזה:

1. יותר ממחצית מהקבוצה חדשה מהניילונים (6 מתוך 11 ששיחקו אתמול) ומאמן חדש
2. אלו ששיחקו בעונה שעברה חוזרים מעונה או שתיים (במקרה של יוגב, פניני, סילוון ודווין) טראומתיות
3. כשמכבי נבנתה שלושה משחקני המפתח היו ווימס, קווינסי מילר וגוואדלוק, השניים הראשונים נפצעו ולא פתחו את העונה, השני לא עשה שום הכנה לעונה עם הקבוצה

*

מכבי הפסידה את המשחק אתמול בהפרש 2 והייתה רחוקה קצת יותר זריזות של לנדסברג מלכפות הארכה עם מומנטום, אבל האמת שההפרש לגמרי משקר, מילאנו שלטה במשחק כמעט לכל אורכו, וכשלה מלפתוח הפרש בעיקר בגלל טעויות מנטליות ומשחק עילאי של גוואדלוק (עוד נחזור אליו).

למה זה קרה?

קודם כל כי מילאנו היא קבוצת כדורסל טובה מאוד ומותאמת מאוד לשחק נגד מכבי. היתרונות הגדולים שלה הם בקו הקידמי, כשמצ'באן נתן משחק ענק אתמול וגם לרדוליצה לא הייתה למכבי תשובה באמת (15 נק' ב-12 דקות? רפאשה מה נסגר?). משה בן שטרית חברי לפייסבוק ודיוני כדורסל כתב שיש להם 8 שחקני טופ יורוליג ואני נוטה להסכים.

שנית כי מכבי תל אביב עדיין אל מחוברת ולראיה 15 אסיסטים בלבד, העובדה שגוודלוק לא עשה הכנה בולטת מאוד, ועדיין אל ברור מה עושים עם מקל, כשברור שהוא המוכשר יותר מבין שני הפוינט גארדים מובילי הכדור של מכבי, אבל הקבוצה פשוט נראת טוב ומסודר יותר עם יוגב.

גם לארז יש מניות בהפסד כשיותר מדי פעמים הוא שכח על המגרש הרכב שפשוט לא מסוגל לעשות סל. למכבי יש כמה שחקנים שיכולים לעשות סל כשהמהלך נתקע – גוואדלוק, לנדסברג, סמית' ואולי סילי. בשלב הזה של העונה אחד מהם חייב להיות על המגרש בכל רגע נתון, תקראו לזה חוק רוסי מותאם.

אבל יותר מהכל זה קרה כי נראה ש-IQ הכדורסל בין שלושת הגבוהים של מכבי שואף ל-0, אני לא זוכר מתי בפעם האחרונה ראיתי שחקנים שפשוט מדגימים על פני משחק שלם איך להתמודד לא נכון עם פיק אנד רול, התקפות מעבר בהגנה ובהתקפה, וסתם התמקמות לריבאונד, פשוט 0 יסודות.

*

אז למה אני אופטימי?

כי גוואדלוק הוא שחקן ענק, הכי טוב שראינו פה מזה שנים, לא בגלל השלשות שהוא דפק בסוף (לא שזה רע), אלא בגלל שבכל פעם שהוא רצה להשתחרר לזריקה או חדירה הוא פשוט ניער את השחקן שעליו עם הטעיה וזריזות, וכל זה אחרי פציעה. הוא גם נראה כמו אחד שבאמת באמת מאוד רוצה, וגם לא כמו קלע חסר מצפון כמו רוצ'סטי, הוא באמת רוצה להיות חלק ממסגרת קבוצתית וזאת חדשה טובה.

guadlock

כי למרות העבירות המטומטמות, האין הגנה, והאין סגירה לריבאונד של הגבוהים של מכבי ניכר שיש שם כישרון, לפחות אצל צ'ירבס, ואם ארז יצליח להנחיל שם קצת יסודות כדורסל אז יהיה למכבי קו קדמי סביר ובוודאי טוב בהרבה ממה שהיה לה בשנים האחרונות.

כי ווימס יחזור ויתן עוד אופציה טובה בהתקפה ויכולת לייצר מיסמצ'ים.

*

הדבר העיקרי שצריך להיזהר ממנו הוא לא לזרוק את הכל לזבל בגלל כמה הפסדים בתחילת העונה, הבעיה הכי גדולה של מכבי בשנים האחרונות היא העובדה שהיא לא הצליחה, בין אם בגלל הכסף הגדול של מועדונים אחרים, בחירות גרועות של שחקנים או חוסר סבלנות, לשמר סגל לאורך זמן, השנה נראה שיש כישרון ואפילו איזון סביר בין שחקנים, מכבי חייבת לתת להם את הזמן לרוץ ביחד ולייצר שלד שירוץ ביחד ויאפשר המשכיות לשנים ואז אולי יהיה אפשר לחזור להינות מלראות כדורסל בהיכל.

יהודי דגול
לוקיוס מומיוס

15 Comments

לבן הארמי 14 באוקטובר 2016

המפתיע במשחק אמש הוא, שבאופן מסורתי קבוצות ישראליות כולל מקבי ת-א, לא עובדות בהגנה(למעט ארואסטי בעבר, יוגב אוחיון כיום, אבל אלה חריגים), והאיטלקים באים למשחק מההגנה…אולי בגלל הגישה של רפשה, או כל ביבה אחרת גם האיטלקים השתתפו בחגיגת האין-הגנה.
ב. מפתיע אותי כי כותב המאמר סבור כי מקל הוא פוינט-גרד יותר טוב מיוגב…הרבה דיברו ככה על יוגב וגם כשהוא רצה לעזוב את מקבי, הם כל מאמץ ובצדק, הוא הפוינט גרד הישראלי-צבר, הכי טוב אי-פעם מאז חיים שטרקמן לדעתי ואולי אף עולה עליו בגלל היכולת ההגנתית המצויינת של יוגב..בעונות האחרונות יוגב למד גם לתרום סלים ממרחק 6-7מטרים באחוזים סבירים לגמרי, וכשלא הולך לו הוא לא כוםה את עצמו…מקל פחות מחוגב בתור רכז כי הקבוצה וריכוז המשחק אינם בראש מעייניו.הנקודות דהוא צובר ביום טוב שלו, ברוב המקרים מחדירות וכולם יודעים שהוא איננו איום מטווחים של 5 מטרים ויותר…זה חמור לגבי רכז, וזה לא הולך להשתפר בעתיד.אז לא מסכים שמקל הוא הפוינט גרד של מקבי.אני לושב שיוגי כבר שמע הספדי פרשנים הרבה פעמים, אבל מקבי נלחמה עליו וזכתה, הוא פשוט אנדר-פייד כמו שהיה בלותנטל בזמנו , תמיד תורם הרבה יותר מחבריו בהדוואה למשכורות שהם מקבלים, וזה נכון גם לגבי יוגב. מה לעשות שיוגי הוא צבר מסכן שחייב במיסים מלאים בארץ הקודש, אילו היה מתאזרח או זר, היה משלם מס אפס בשנתיים הראשונות , ואחר כך צס מופחת, אז הברוטו שלו גבוה למקבי, והנטו שהןא רואה בבנק צנוע מאד בהשוואה לאחרים התאזרחים/זרים/תושבים חוזרים…בגלל זה מקבי רוצים לבטל את החוק הרוסי, כח מי צריך בסגל אזרחים מקומיים שנהנים לשלם מס מלא עבור התענוג לחיות פה ולשחק פה ?

יוסי מהאבטיחים 14 באוקטובר 2016

מקבי?

אמיתי 14 באוקטובר 2016

השפעות של אורי אמיתי אני מניח..או ככה זה בארמית

יוסי מהאבטיחים 14 באוקטובר 2016

אני מדיר עצמי מהפוסטים שלו מאז "היסטוריא" ו"אירופא".
משער שאני מפסיד, אבל זה בלתי נסבל.
גם הבחור החביב פה הפסיד תגובה שנונה שלי יען כי מיד אחרי "מקבי" דילגתי.

גיא זהר 14 באוקטובר 2016

כנראה שהשם המקורי שלהם היה מקבי, מהמילה מקבת. הספרים נקראים מקבים. אח"כ הפך למכבי. אם כבר.

אמיתי 14 באוקטובר 2016

מתלוצצים ויקטור.. אתה כמובן צודק

אוֹרי אמיתי 14 באוקטובר 2016

טוב מאד.
אחד הבלבולים הנפוצים לגבי דמוקרטיא היא ש״אפשר לאמר מה שרוצים״. שזה לא מדויק, כי תמיד אפשר לאמר מה שרוצים, כשמוכנים לשלם את המחיר. היפה באמת בדמוקרטיא הוא שלא מכריחים אותך להקשיב (או לקרוא) למה שאתה לא רוצה. אז יפה שאתה עומד על זכותך הדמוקרטית.

אם הפסד שלך יאמרו אחרים. אבל כדי שלא תרגיש מקופח חו״ח, הנה הערך בויקיפדיא שכתבתי על לוקיוס מומיוס, בכתיב שגרתי לגמרי:

https://he.wikipedia.org/wiki/לוקיוס_מומיוס_אכאיקוס

יוסי מהאבטיחים 15 באוקטובר 2016

מעניין מאד!
עכשיו ברור לי שאני מפסיד…

בלי קשר, אני חושב שדמוקרטיה היא אוברייטד, ואולי פרק זמן קצר תחת דיקטטורה תכניס את כולם לפרופורציות.

אזי 15 באוקטובר 2016

חייב להודות שגם אני לא קורא את הטורים שלך בגלל הכתיב הזה.
אני מרגיש כאילו אני קורא טקסט וכל הזמן נותנים לי סטירות בעיניים תוך כדי

Yavor 15 באוקטובר 2016

גם אני מוותר ברוב הפעמים. זה פוגע בהנאה

רועי 14 באוקטובר 2016

מעבר למשחק ההגנה, שנאמר עליו כבר הכל, הבעיה העיקרית במשחקים האחרונים היא העמדה 4, ראד נראה שונה לחלוטין ממשחק ההכנה, נראה אבוד על הפרקט, הגנתית והתקפית. זה מכריח את ארז לשחק הרבה עם פניני וסמית בעמדה 4, ואז הגנת הצבע וריבאונד ההגנה נפגעים מאוד.
חשוב מאוד שהוא יחזור לעניינים מהר, אם בכלל הוא מתאים לרמות האלה בעמדה 4, כרגע עוד אי אפשר לדעת.

גיא זהר 14 באוקטובר 2016

איבדתי אותך ב"מילאנו קבוצה מצוינת". מילאנו כבר כמה שנים קבוצה בינונית והכדורסל שלה רך ועלבון לאינטיליגנציה. ראדוליצ'ה, מעבר לזה ששחקן הגנה מביך בפני עצמו, מוגבל בכמות הדקות שלו אם כי לשחק איתו רק 15 דקות מוגזם. מכבי בסגל מלא טובה לעין ארוך מהשנה שעברה (לא שקשה), אבל מלאה חורים ויש מצב שהפסד לריאל בשבוע הבא יתחיל כדור שלג

duncan 14 באוקטובר 2016

שיר מעולה של מוזיקאי מחונן.

duncan 14 באוקטובר 2016

להקה כמובן. למרות שווילסון הוא הרוח החיה של הלהקה (והמתופף מעולה גם)

משה 17 באוקטובר 2016

כבוד שהוזכרתי :)

Comments closed