דברים להתרגש מהם בפלייאוף שמתחיל בשבת

יאניס, אשליית המזרח הפתוח קרב ה-MVPS, הריקוד האחרון של הקליפרס ועוד 3 סיבות להתרגש מהפלייאוף

1. סידרת 1-8 שאשכרה יכולה ללכת להפתעה – שיקאגו עם כל הניסיון שלה, וההבלחות מול קבוצות צמרת במזרח, על אף חוסר יציבות דיי מזעזעת ואפס קליעה משלוש, היא מדורגת 8 חזקה באופן יחסי, ואילו בוסטון היא סימן שאלה לפליאוף. המקום הראשון שלה הסתמך בעיקר על היכולת המטורפת של איזיאה תומאס בהתקפה, האם הוא מסוגל לעשות את זה גם בפליאוף? אם התשובה תהיה כן זה יהיה מרגש לכשעצמו, אם התשובה תהיה לא יש לנו סיכוי להפתעת 8 נגד 1.

2. התקוות של שונאי לברון יתנפצו (זהירות נאחס) – סיום העונה של קליבלנד נתן תקווה שהנה הנה השליטה שלהם במזרח הולכת להיפסק באופן פתאומי, אבל תסלחו לי, אחרי 7 שנים (!!!) רצופות של שליטה בקונפרנס האומלל אני מתקשה להאמין, סביר יותר בעיני שקליבלנד הורידו הילוך בסיום העונה כי המיקום הסופי במזרח לא מאוד שינה להם (על אף שהם לא הורידו משמעותית בדקות כוכבים). כמו כן דומה שעל אף שארבעת המשחקים בין השתיים היו צמודים (3 הלכו לקליבלנד אחד לאינדיאנה), מדובר במאצ' אפ קל יותר מאשר שיקאגו.

3. יאניס! – וכל מילה נוספת מיותרת, תראו אותו, פשוט תראו.

4. בפורטלנד נוצרו תנאים לפוואר האוס חדש – פורטלנד צפויה להיות מובסת על ידי גולדן סטייט, אבל עם ההגעה של נרקיץ' נוצר לפתע בקבוצה הזאת שנראתה שבורה אחרי העזיבה של למרקוס, תנאים לפוואר האוס חדש במערב עם טריו אמיתי של לילארד, מקאלום ונרקיץ'. בסגל שלה אין אף שחקן מעל גיל 28 וכל שחקניה חתומים גם לשנה הבאה מה שמאפשר לה הרבה מרווח לעשות עסקאות ולבנות סגל שירוץ חזק בשנה הבאה, מומלץ לעקוב.

5. הספרס מריצים את השעון אחורנית – זוכרים את הספרס שגירשו את מיאמי מהעיר עם הנעת כדור שובת עין, התקפה מהפנטת וסקור גבוה? אז תשכחו מזה. הספרס של ברוס בואן שוב כאן, מרביצים נושכים, מגנים, הולכים פנימה בכל מחיר, מאטים את קצב המשחק ומוציאים לך את הנשמה. יהיה כיף חיים.

6. קרב MVP'S ביוסטון – לא משנה מי יזכה בסוף ב-MVP, הארדן או ווסטברוק יהיו פיסט אז הל כשהם יגיעו לפגוש זה את זה בסדרה המעניינת ביותר בסיבוב הראשון של הפליאוף, צפו ששניהם ינסו להוכיח שאין להם מה להוכיח והם הוכיחו את זה הלילה על הפרקט.

7. הריקוד האחרון של הקליפרס – אם דיברנו מקודם על מצבה של פורטלנד הרי שמצבם של הקליפרס הפוך לחלוטין. כל השחקנים שלהם שמקבלים דקות למעט הבן של המאמן הם בני 28 ומעלה, ארבעה מסיימים חוזה, ויש תחושה כללית של ניסיון אחרון להוציא משהו מהגרעין של פול גריפין וג'ורדן. התרסקות מול יוטה בוודאי תאיץ את הסוף של הניסיון האמין הראשון של הפרנצ'ייז האומלל הזה ללכת עד הסוף.

שער חוץ בבלגיה
משחק עונה (לפני עכו)

30 Comments

אריאל גרייזס 14 באפריל 2017

צריך להגיד שקליבלנד זה לא סתם סיום עונה חלש – הם על מאזן חצוי, אם אני זוכר נכון, מאז האול סטאר. זאת לא תקופה חלשה או הורדת הילוך, הם פשוט היו לא טובים במיוחד בכל החצי השני של העונה. האם זה אומר שמישהו במזרח יכול להדיח אותם? לא יודע. אבל אם זה יקרה אני מניח שכולם יגידו שראינו את זה בא מרחוק.
ושיקגו מאוד מפחידים אותי. הם היו 2-2 מול בוסטון בעונה הסדירה ורונדו יבוא עם מוטיבציה מיוחדת. סטיבנס הוכיח שהוא מאמן עונה סדירה מצוין, עכשיו הוא צריך להתחיל להראות קבלות בפלייאוף

גיא זהר 14 באפריל 2017

קליבלנד כשבאו ברצינות לבוסטון ראינו מה ההבדלים. לא רואה מישהו שמקשה עליהם באמת במזרח (גם אם יקחו מהם שני משחקים בסדרה כמו בשנה שעברה). הדירוג של בוסטון מרמה ואפילו ההפרש ביניהם לשיקגו לא כזה גדול. לא הבנתי מה הבעיה עם סטיבנס כמאמן פלייאוף, הפסיד שתי סדרות ללא יתרון ביתיות, לגמרי סביר. השנה צריך לעבור סדרה, שתיים יהיה בונוס. רק בשנה הבאה בוסטון תהיה קונטונדורית אמיתית לגמר מזרח פלוס.

אריאל גרייזס 14 באפריל 2017

לא אמרתי שיש בעיה עם סטיבנס בפלייאוף (אם רוצים הוכחות ליכולת שלו שם אפשר ללכת לימים שלו במכללות אז לקח פעמיים את באטלר לגמר) אמרתי שהוא צריך להתחיל להראות קבלות.
וזה נכון שכשקליבלנד רצו אז הם ניצחו בבוסטון. אבל זה היה משחק אחד. פלייאוף סה משחק כל יומיים במשך חודשיים. קשה להביא את האיי גיים שלך כל משחק. לא אומר שהם לא פייבוריטים ברורים במזרח, רק אומר שזה לא ברור כמו שחושבים

דורפן 14 באפריל 2017

אם קליבלנד יעופו לא ראיתי את זה בא

דורפן 14 באפריל 2017

;לגבי סטיבנס – כתבתי היום בעיתון ואקצר את זה לפה. הוא מאמן גדול – ברור. הוא לא צריך להעיף השנה את לברון. הוא כן צריך להראות כדורסל שישכנע סופרסטאר כלשהו לחתום.

תסריט דמיוני: ווסטברוק יגמור להוכיח את מה שהוא לא צריך להוכיח ואז יבוא לסלטיקס לבנות שפריץ-בראדרס

אריאל גרייזס 14 באפריל 2017

בוא נזכור – מעולם בוסטון לא הצליחו להחתים סופרסטאר בפרי אייג'נסי. הכי גדול שלהם היה השנה כשאל הורפורד חתם אצלם. דוראנט היה מאוד קרוב ואם גולדן סטייט היתה לוקחת אליפות שנה שעברה יש מצב שהיה חותם בבוסטון.
אם יש מישהו שבוסטון תביא בקיץ זה יהיה גורדון היווארד, לא איזה שחקן על. יחד עם בחירת דראפט גבוהה זה אמור להספיק לרוץ בצמרת הגבוהה עוד כמה שנים.

גיא זהר 14 באפריל 2017

באטלר לא יכול לחתום בבוסטון? קלאסי לנו

אריאל גרייזס 14 באפריל 2017

באטלר חתום בשיקגו עוד שנתיים או שלוש קדימה

גיא זהר 14 באפריל 2017

אז להעביר אותו בטרייד (פול ג'ורג' רוצה למערב הבנתי). הגיע הזמן לעלות מדרגה ובחירות דראפט הן לא מה שיביא לזה.

יוסי מהאבטיחים 14 באפריל 2017

תאמין לי שלפי העונה הזו הייוורד עדיף על באטלר בכל אספקט.
והוא בהחלט אולסטאר, לא פחות. לא מההוד, לא מאאאגניב, עד השנה היתה לו תספורת של ילד נזלת, אבל איזה שחקן…

היסטוריון של ספורט 14 באפריל 2017

מסכים עם הכל למעט סעיף 4.
פורטלנד לא תגיע למשחק החמישי בפליאוף הנוכחי.
מצד שני אם דיברת על אחורה בזמן אני בהחלט מרגיש (וחושש) מכך שנחזור לסדרת 2011 בא ממפיס השמינית הדיחה את ס.א הראשונה.
(למרות שהפעם הם שבע מול 2 ).

דור בלוך 14 באפריל 2017

בלי טוני אלן? קשה לי לדמיין את זה

מיכאל לוריא 14 באפריל 2017

״התקוות של שונאי לברון יתנפצו״ זה דבר להתרגש ממנו? היהפוך כושי עורו ונמר חברבורותיו?

דורפן 14 באפריל 2017

הערה: מכריזים על הMVP בדרך כלל מתישהו בסיבוב השני

מתן גילור 14 באפריל 2017

הפעם יכריזו על הכל ב26/6, אאל"ט.

shohat 15 באפריל 2017

אבל הבחירה מסתיימת היום. יודעים מי הם 100 הבוחרים, חלקם מפרסמים מה בחרו (אלו עיתונאים שכותבים טורים או מצייצים על הבחירות שלהם). מצבו של ראסל נראה טוב – 28 בחירות למקום ראשון מ41 בוחרים, לעומת 10 להארדן.

כמובן שבשלב הזה, ניתוח "תוצאות האמת" באינטרנט קבע שהניצחון בכיס של הילארי.

חיים הצהוב 14 באפריל 2017

בפורטלנד כמעט ואין שום מרווח לבנייה, הייתה שם כזאת טראומה מבריחת השחקנים שהייתה שם בשנים האחרונות שהם פשוט נתנו משכורות גדולות לכל מי שביקש, נכון להיות הם הקבוצה עם השכר הכי גבוה (ובהפרש גדול) לעונה הבאה, הרבה מעבר לתקרת השכר של 105 מ׳ בעונה הבאה.

dmc 14 באפריל 2017

נכון, וחוזים בלתי סחירים בעליל (קראב וטרנר ביחד 36 לעונה?!?!)

דה לה פניה 14 באפריל 2017

לכן הם יצטרכו לעשות טרייד על שני שחקנים. לקראב תהיה קונה, כסקורר מהספסל. ברוקלין רצו לתת לו חוזה דומה בקיץ. נורוקיץ עוד עם חוזה רוקי לשנתיים, וזה גם ערך מצויין לעסקה של העברת פלאמלי – לא היה להם סיכוי לתת לו חוזה עם המצב הכלכלי שלהם. הבעיה היא טרנר והחוזה שלו, שהוא שחקן נהדר, אבל בלי קליעה, ויכול לתפקד רק במערכת שמשתמשת בו כעושה משחק (כמו שהיה בבוסטון, שם נתן את העונה הטובה באמת היחידה שלו בליגה).
בעצם, בגלל בעיות ההגנה של שני הגארדים – הדבר ההגיוני הוא לעשות טרייד על מקולום כשהערך שלו מקסימלי כעת(נראה לי גם זאק לואו ציין את זה), להביא גארד הגנתי לצד לילארד, בחירות דראפט או שחקן אטרקטיבי שיכול לתפקד גם בהגנה.

dmc 14 באפריל 2017

כשכתבת שקליבלנד שולטים בקונפרנס שבע שנים, התכוונת ללברון וג'יימס ג'ונס

ניינר / ווריור 14 באפריל 2017

מאד מצער שהקאבס נפלו למקום השני. סדרו לעצמם טיול לגמר במקום להקיז דם מול שיקגו ו- וושינגטון
הקליפרס קבוצה גמורה ותתפרק בקיץ.
לא יכול לחכות לקרב בין ראס לאבו זקן. אינשאללה זה ילך לשבעה משחקים

גיא זהר 14 באפריל 2017

טורונטו טובה מוושינגטון

ניינר / ווריור 14 באפריל 2017

וושינגטון היו עושים להם חיים יותר קשים

Yavor 14 באפריל 2017

דווקא לדעתם היה המהלך הזה. עכשיו יצטרכו לצלוח גם את טורונטו וגם את וושינגטון.
האמת שכשחושבים על זה זה לא באמת משנה. רק הסדר בו הם פוגשים את שתיהן התהפך

7even 14 באפריל 2017

ווייד ובאטלר סוחבים את הבולס לגמר המזרח.
שם ווייד פוגש את לברון ומדיח אותו ב 7 משחקים.

בינתיים במערב הווריירס דורסים כל דבר בדרך.

ומי היה מאמין?
השחקן הראשון להביא לשיקגו אליפות אחרי הסל של ההוא מול יוטה…הוא דווקא דוויין ווייד.

הבולס ב 6

הדרך לסנטה פה 14 באפריל 2017

משעשע בתור אנקדוטה . אפילו לא עשירית האחוז סיכויים שזה יתממש .

סמיר זמפיר 14 באפריל 2017

מה שמאכזב במזרח זה שהם אפילו לא מנסים. הוויזרדס והסלטיקס יכלו להביא את קאזינס תמורת אוסף קלטות וידאו ודיסקים מהניינטיז. אולי הוא נזק. המזרח לא מנסה לדעת.

ייתכן שגם פול ג'ורג' וגם באטלר לא היו משפרים בכלל את בוסטון. אבל בסגלים הנוכחיים לברון לא מודאג מכלום. למרות שכן יש לי תחושה של שיפור במזרח לעומת שנים קודמות.

קווין לאב הוא עדיין השחקן הטוב ביותר שעבר מהמערב למזרח בשנים האחרונות. וגם אז, לשחק עם לברון. יש הצטברות של כשרון במערב שפשוט אין במזרח.

מאזן חצוי מאז אמצע העונה זה צמרת במזרח בשנים האחרונות. וכבר הייתה אטלנטה עם ביתיות ואינדיאנה עם רוח קרב. שתיהן הלכו לקניון בגמר המזרח ואיששו את החשדות שהן ילדות בנות 10 ולא מעומדות אמיתיות.

השאלה האם המזרח זה ליגה שנייה. ואם כן איך צריך לזכור את הריצות ברציפות של לברון לגמרים.

טל 18 באפריל 2017

כמה שאני מקווה שסוףסוף הגמר לא יהיה עם לברון ונוכל לראות שם סופר סטאר חדש (דרוזן לדוגמא) אני לא רואה את זה קורה.
חוץ מזה לאף אחת אין סיכוי לקחת את גולדן בסדרה של 7 חוץ מהספרס וקליבלנד וגם זה סיכוי קלוש.
בקשר ליאניס אני מקווה שעוד שנתיים הוא יחליף את לברון בתור "המלך של המזרח"

תומרג 18 באפריל 2017

ואני מקווה שעוד שנתיים לא יהיה מזרח ולא מערב, יהיו שישה בתים "כלל אמריקאים" שמהם יעלו 16 הקבוצות הטובות ביותר והפלייאוף יהיה מעורב ומעורבב כפי שראוי לו להיות.

(ומי שימחה ויגיד שהמסורת והיריבות ושאר ירקות, אספר לו רק על התותחן הצרפתי שבמלחמת העולם השנייה (כלומר בימיה הראשונים…) עוד היה עומד מאחורי התותח עם יד מורמת ומוריד אותה עם יריית התותח ואף אחד לא הבין למה הוא ולמי הוא טוב. כשביררו, הסתבר שהוא היה חלק מהנוהל ותפקידו היה להחזיק את הסוסים שלא יירתעו, במעבר מסוס למשאית הוא כבר לא היה נחוץ אבל כוחה של המסורת גבר)

Comments closed