ממרום הגיל גם הדרך חשובה

כשאוהדים מזדקנים

עם הפסדה של מנצ'סטר יונייטד לצ'לסי הערב תמה עונת הכדורגל של קבוצותיי פחות או יותר, ובטעם מריר למדי.

והאמת שזה קצת מפתיע במחשבה ראשונה. ברצלונה ויובנטוס זכו באליפויות מרשימות, יונייטד ומכבי (כנראה) יסיימו במקום ה-2, אומנם בגמר ליגת האלופות לא תשחק אף קבוצה שאני אוהד אבל בכל זאת, סה"כ, עונה סבירה.

*

אחרי קצת מחשבה, המסקנה שלי היא שעל אף שאני אוהב לספר לעצמי שאני מכביסט והדבר היחיד שמעניין אותי זה תארים בעצם זה כבר לא ממש נכון והולך והופך להיות פחות ופחות נכון משנה לשנה.

ככל שאני אוהד ספורט שנים רבות יותר, ואני רואה כדורגל קודם כל ולפני הכל מפריזמה של אוהד, כך נדמה לי שבאופן אינטואיטיבי אני נותן יותר משקל לסיפור טוב, לאופי חיובי שבו הקבוצה משחקת ולכדורגל אטרקטיבי.

לכן כפי שהייתי מאוהב לחלוטין בברצלונה של פפ (בגלל הכדורגל) ובמכבי של בלאט (בגלל הסיפור) לא מפתיע שאני מבואס על העונה הכאוטית של מכבי תל אביב כדורגל, על הבגידה המוחלטת באתוס של מנצ'סטר יונייטד והחלקית של ברצלונה, על אף שההישגים הם לא רעים בכלל.

*
בוסטון סלטיקס – לגביכם זה לא תקף, יפה, מכוער, התקפי או הגנתי תנצחו את לברון, זה הכל.

Bonehead Merkle
עולים לרשת -נדאל מנצח את נובאק

8 Comments

D! פה ועכשיו 20 במאי 2018

מסכים מאד לגבי הפריזמה המשתנה עם השנים.
זה אפילו לא כדורגל/ספורט התקפי או אטרקטיבי (אם אני מבין לאן אתה מכוון) אלא – חיובי. להיות חיוביים כמועדון

וזה הולך ונהיה קשה יותר בעולם שבו הספורט שלנו (שלי לפחות מרוכז באירופה) הופך יותר ויותר למוצר (ואולי גם זו אשליה) צריכה נטו.

כשסיפורים הם יותר דרך מכירה מאשר התממשות החיים דרך הספורט.

Zak 20 במאי 2018

אם אתה אוהד של מנצ'סטר יונייטד, ברצלונה ויובנטוס מן הסתם יש לך את הלוקסוס של להיות אכפת לא רק מהתוצאה אלא גם מהדרך. לאוהדים של קבוצות כמו אתלטיקו מדריד, נבחרת יוון או כל קבוצת NBA בקונפרס המזרח שמקבלים פירור פעם ב…, מן הסתם הדרך הרבה פחות תשנה.

Matipool 20 במאי 2018

שמע – מי שאוהד במקביל את ברצלונה, יובנטוס, יונייטד, סלטיקס ומכבי ת״ א יד ורגל, סביר להניח שסטטיסטית תמיד תהיה לו עונה עם תואר / תארים.
כשאתה כבר מרופד בכל כך הרבה תארים (הלחם / העוגה) אתה מתחיל לחפש גם את האתוס, האטרקטיביות והיופי (המחאה / הדובדבן).
צרות של עשירים.
דרך אגב – איך אפשר לאהוד כל כך הרבה קבוצות במקביל?
נ.ב – כל מילה לגבי הסלטיקס. בוקר מבאס.

דור בלוך 20 במאי 2018

כל קבוצה בליגה אחרת ברור שזה לא באותה עוצמה, בתקופות שונות איכפת לי יותר מקבוצות שונות כתלות בסיפור, אטרקטיביות, תחרות וכד'

זינק 20 במאי 2018

אני תוהה אם זה לא עניין של בגרות, בלי קשר דווקא לספורט.

yaron 20 במאי 2018

רק שאלה קטנה, ברצלונה יובנטוס ויונייטד, יש דירוג?
מה קורה אם הן נפגשות בליגת האלופות?

קלבדוס 20 במאי 2018

אתה אוהד יונייטד, יובה, ברצלונה ומכביסט?
אז אתה לא באמת אוהב סיפור טוב, אופי חיובי וכו'. אתה אוהב נצחונות ולהיות בצד הכי חזק שיש. סליחה, כן.
מתיישב יפה עם השנאה ללברון. שהוא, תרצה או לא, הסיפור הכי טוב של ה-NBA, בטח בשנים האחרונות, כשהוא האנדרדוג (הכל יחסי) נגד גולדן סטייט הכל יכולה.

יוסי 20 במאי 2018

אני כמה שאני יותר מבוגר פחות מתחבר לספורט. לפעמים קשה לי להבין אנשים שאוהדים חבורה של זרים שמחר יכולה לעבור ליריבה, עם כל המסחור והמניפולציות שעושים עלינו. כשהיינו ילדים זה היה תמים ואפשר להתנחם בזה שלא ידענו מה קורה, אבל הספורט הקבוצתי היום מגעיל בכל רמה כמעט.

Comments closed