הספירה לפלייאוף – 9 ימים – מאמן השנה

הפרס שמבטיח שהקבוצה שלך לא תזכה באליפות, אלא אם קוראים לך פופוביץ'

ב-20 השנים האחרונות רק מאמן אחד זכה בתואר מאמן השנה ובאליפות באותה עונה, והוא עונה לשם גרג פופוביץ'. זוהי עדות לכך שהתואר ניתן באחד משני מקרים – עונה של דומיננטיות ללא מיצרים כמו פיל ג'קסון ב-96 או קר ב-2016 (שבאופן אירוני לא זכה באליפות באותה עונה), או למאמנים שהישגיהם נחשבים לגדולים מכפי הציפיות בצורה משמעותית, מאמנים של קבוצות שלא היו פייבוריטיות ובכל זאת התברגו בצמרת.

העובדה שהפרס מחולק באופן הזה מסבירה למה הזוכה לרוב לא יקח את האליפות בסופו של דבר – בעוד בעונה הסדירה קבוצות חזקות לעיתים משייטות לאורך העונה ומאפשרות לקבוצות אחרות לצבור מומנטום, הרי שבפלייאוף כמעט תמיד הפייבוריטית זוכה או לכל הפחות מגיעה לגמר. לכן גם מתרחשות סיטואציות מוזרות כמו מאמנים שמקבלים את הפרס ושבוע לאחר מכן מפוטרים.

המירוץ השנה צפוי להיות מרתק ופתוח במיוחד.

בודנהולצר לקח את הבאקס, קבוצה שכולם ידעו שהפוטנציאל נמצא בה והצליח לממש אותו דרך שינוי סגנוני והפך את מילווקי למועמדת אמיתית לאליפות כשהוא מוציא את המיטב מהפריק.

דוק ריברס עשה לא פחות מפלאים העונה בקליפרס, לאחר ההצלחה בבוסטון הוא הפך למאמן שנוי במחלוקת אחרי שלא הצליח להוביל את הקליפרס אפילו לגמר המערב בתקופת הלוב סיטי, אבל העונה, הוא לוקח קבוצה שוגאס נתנו לה 35.5 נצחונות לפלייאוף כשהוא משדרג שורה של שחקנים משלימים לתפקידים ראשיים ויצר אווירה משפחתית שמוציאה מהם את המיטב.

מייק מאלון לקח את הנאגטס מרחק נגיעה מהמקום הראשון במערב מעל אחת, גולדן סטייט ווריורס. השינוי מהעונה שעברה מדהים גם כי הוא לא לווה בשום שינוי בכח אדם. בלי להוסיף קלעים משמעותיים דנבר הפכה להיות מהקבוצה הגרועה בליגה בקליעה משלוש לקבוצה השניה בטיבה העונה.

נייט מקמילאן אולי לא יגיע לגמר המזרח השנה, סביר להניח שהוא אפילו לא יעבור סיבוב, אבל הוא המשיך בתהליך של הפיכת אינדיאנה לקבוצה שממצה את הפוטנציאל שלה בצורה הכי טובה בליגה, ולאחר הפציעה של אולדיפו העובדה שהקבוצה שלו לא התפרקה כבר הופכת אותו למועמד של ממש.

בנוסף לארבעה שווים אזכור – ניק נארס מטורונטו וקני אטקינסון מברוקלין.

1. בודנהלצור
2. מאלון
3. ריברס
4. מקמילאן
5. אטקינסון

תינוקות באזבי -יונייטד לא מצליחה להתרומם
הפסד

8 Comments

אלון3131 4 באפריל 2019

הוא לא יזכה, אבל לדעתי אין אובראצ'יברית גדולה יותר מהפייסרס. גם עם אולידיפו ובעיקר אחרי הפציעה שלו.

בלי אולידיפו מי השחקן הכי טוב בפייסרס? מילס טרנר? בוגדנוביץ'? לקח קבוצה שמורכבת במקרה הטוב משחקני רוטציה או חמישייה גבוליים בקבוצות צמרת והפך אותם למקום 4-5 במערב ומרחק קטן מאוד מפילדלפיה.

העקביות של הפייסרס מול הקבוצות הקטנות והבינוניות השנה היא מדהימה 34-11, רוב ההפסדים שלה בסופו של דבר הן לקבוצות הטובות בליגה.

דור בלוך 4 באפריל 2019

צריך להגיד עם זאת שבלי אולדיפו הם במאזן שלילי. שלילי סביר, אבל שלילי

סימור סקגנטי 4 באפריל 2019

בעונה שעברה הם היו עם אפס ניצחונות ומשהו כמו שבעה הפסדים במשחקים שאולדיפו לא שיחק. כך שגם כאן חל שיפור.

איציק 4 באפריל 2019

אנדיאנה משחקת יפה, היא משחקת כקבוצה ואני לא מסכים שבוגדנוביץ' גבולי. הוא שחקן חמישייה לגיטימי ברוב הקבוצות, וגם ברוב הקבוצות שמשחקות בפלאיאוף, בטח שבמזרח. אבל אני בטוח שגם אם הוא לא ישחק, אינדיאנה תשחק יפה ונכון, פשוט לא יהיו לה כלים לנצח בגלל יכולת השחקנים. גדולה של מאמן זה שקבוצה מתפקדת בכול מצב (כמעט). אצל פופוביץ' זה לרוב ככה; באינדיאנה של של מקמילאן השנה זה נראה ככה. השיטה לא מחייבת שחקן ספציפי (כמו ביוסטון למשל) ובלעדיו כנראה הכל ייפול.

הברזיליאני 4 באפריל 2019

טרי סטטוס הביא את פורטלנד לחמישים ניצחונות. יפלו, שוב, בסיבוב הראשון, אבל יש לו קייס למאמן השנה.

משה 4 באפריל 2019

לפופ מגיע לפחות איזכור על כך שעשה טרייד על הכוכב שלו, הרכז שלו פצוע רוב העונה והוא עדיין הוביל את הקבוצה בקלות לפלייאוף.

סימור סקגנטי 4 באפריל 2019

מילא זה שמאמן העונה בד"כ לא לוקח אליפות, שנה שעברה מאמן העונה בכלל פוטר בסיומה . הציוץ הזה של הראפטורס הוא פשוט פרייסלס

https://twitter.com/Raptors/status/996918027386994688?s=19

ניצן נ. 5 באפריל 2019

שאלה, בקרב אוהדי הסיקסרס יש ויכוח לגבי בראון. יש לא מעט אוהדים שטוענים שבראון לא יצליח להביא את הקבוצה להצלחה ומאוד מאוכזבים מניהול המשחק שלו. לדעתם צריך דמות אחרת. מנגד יש את אלו שבעדו וטוענים שהוא האיש נהל את הקבוצה. שבנתיים היא מנצחת ובעיקר השחקנים איתו (אי בעמדה הזאת).
מה לדעתך? איך אתה רואה את התפקוד שלו?

Comments closed