הספירה לפלייאוף – 6 ימים – חמישיות הרוקיז

מחזור הרוקיז החזק בשנים האחרות

האם מחזור הרוקיז של 2019 הוא מחזור רוקיז יוצא דופן?

לאחרונה, לא מעט בגלל הקפיצה ביכולת של טריי יאנג עלתה השאלה האם מחזור הרוקיז של השנה הוא מחזור רוקיז חזק במיוחד. את הדיון הזה נכון לקיים סביב בחירת חמישיות הרוקיז של השנה ולא סביב בחירת רוקי השנה.

ב-2008 זכה בתואר קווין דוראנט במחזור רוקיז פושר למדי, כשאיתו בחמישיית הרוקיז היו לואיס סקולה, ג'ף גרין, אל ת'ורנטון ואל הורפורד, וכך גם כריס פול ב-2006 עם צ'רלי וילנואבה אנדרו בוגוט צ'נינג פריי ודרון ווליאמס.

הראיה של מחזורי הדראפט משתנה לא מעט בדיעבד. אם היינו עומדים ב-1999 ומסתכלים על הדראפט של 1996 עם פינלי, מקדייס, סבוניס, ג'ו סמית', סטקהאוס ודיימון סטודמייר, או על זה של 97 עם קמבי, אייברסון, מרבורי, אנטאון ווקר ושריף אבור רחים, היינו יכולים לחשוב שמדובר במחזורי דראפט איכותיים, אבל עשה שנים מאוחר יותר, אחרי שהקריירה של רבים מבין הזוכים עלתה בלהבות ואף אחד מהם לא הצליח לזכות באליפות התמונה נראית מעט אחרת.

בהסתכלות על העונה הנוכחית יש לנו חמישה מובילים שקשה מאוד להתווכח עליהם, חמישה שחקנים שנראים כבעלי פוטנציאל לקריירה משמעותית חלקם לשחקנים מובילים בקבוצות פלייאוף. אבל אם רוצים לדעת האם יש עומק בדראפט הזה צריך להסתכל על החמישיה השניה. ב-2016 היו לנו שם שחקנים כמו בוגדנוביץ', מרקוס סמרט זאק לווין ויוסוף נרקיץ'. ב-2016 מיילס טרנר ודאנג'לו ראסל פיארו את החמישיה השניה. ג'יאניס אנטנקומפו היה בחמישית הרוקיז השניה ל-2014.

האם אתם מזהים שחקן עם פוטנציאל כזה בחמישיה השניה של השנה?

חמישיה ראשונה:

דונצ'יץ'
איטון
ג'קסון ג'ניור
באגלי
טריי יאנג

חמישיה שנייה:
נוקס
סקסטון
הוארטור
קורוץ'
שאמאט

הספירה לפלייאוף – 7 ימים – שחקן ההגנה
האם אלי טביב חוזר?

8 Comments

דור 7 באפריל 2019

סקסטון, הורטר, וונדל קרטר, שג"א מהקליפרס, שני הברידג'סים, מיצ'ל רובינסון, (וגם מייקל פורטר ג'וניור,במבה וזאיר סמית' שהיו פצועים רוב או כל העונה)- כולם יכולים להיות טובים יותר מבוגדנוביץ', נורקיץ', סמארט ולאבין. אני לא כל כך מבין את הפואנטה של הטור. כל כך הרבה שחקנים עושים קפיצה אחרי העונה הראשונה, וחמישיות הרוקיז קשורות יותר בכמות הדקות והחופש ההתקפי בעונה הראשונה ופחות בפוטנציאל. בחרת לחמישייה השנייה שלושה רוקיז שבכלל לא יכללו שם בסוף העונה, ודילגת על כמה שמות, לפחות שישה, של שחקנים שבאו מהלוטרי ישר לתוך החמישייה בקבוצות שלהם והיו הרבה יותר טובים מקווין נוקס או שאמט או קורוץ'.

בלוך 7 באפריל 2019

הפואנטה הייתה שההתלהבות ממחזור הרוקיז הזה נובע מהשניים המובילים שבו, כשאתה מסתכל יותר רחב, זאת שאלה גדולה, כי גם כמשווים את עונת הרוקיז של השחקנים שכתבתי עליהם לעומת השחקנים האלה יש פער.

לגבי השמות לגמרי לגמרי אפשר להתווכח אני אוהב את מה שקורוץ' עושה בברוקלין אבל הפערים קטנים מאוד כשאתה מגיע למקומות האלה לטעמי

Yavor 7 באפריל 2019

לא הבנתי את הפואנטה לגבי הדראפטים של 96 ו 97. הם היו מאוד איכותיים גם בראי הזמן, וגם בלי שכללת ברשימה את הטובים ביותר משם

סימור סקגנטי 7 באפריל 2019

גם אני לא הבנתי. קודם כל הכוונה היתה לשנים 1995-6 (ולא 96-7). דראפט 1995 היה טוב מאוד ודראפט 1996 הוא ללא ספק אחד משלושת הטובים אי פעם. אז אולי היתה פה איזו אמירה שהתפספסה?

7even 7 באפריל 2019

לדעתי לוקה הצליח להסתגל לליגה כ" מהר, זאת כיון שהוא הביא איתו ל NBA דברים אמריקאים – סטפבאקים, שמירת כוחות בהגנה(הוא שומר נוראי אוף בול), כדרור בלתי פוסק, וגם ניצול חוק הצעדים(הלא קיים).
כמובן שגם הרבה כישרון לא מזיק לעולם.

הברזיליאני 7 באפריל 2019

אכן בחירות טיפה תמוהות (על שג"א ומיצ'ל רובינסון מדברים כחמישה ראשונה, בטח לא מחוץ לשנייה על חשבון נוקס).
ובכלל, רוב האנשים מפרגנים מאוד למחזור הנוכחי (זאק לואו, בריאן ווינהורסט וכו)

גארי ביילי 9 באפריל 2019

על פניו מחזור רוקיז איכותי מאוד, הרבה מאוד השתלבו בחמישייה בקבוצה שלהם וחלקם קפצו ישר לעמדת הסטאר (יאנג, לוקה…).
את האיכות צריך למדוד מהשנה השלישית אחרי שהם מתעצבים ומתייצבים, ראה את הרוקיז שזהרו שנה שעברה והשנה קצת יותר קשה להם…
בכל מקרה, לשנה ראשונה יש פה חומר טוב מאוד

בלעם 9 באפריל 2019

וונדל קרטר, שחקן שאפילו לא נכנס אצלך לחמישייה, הוא לגמרי שחקן בקליבר הזה, או לפחות נראה ככזה. אבל כמו שכתבת בוא נחכה 10-15 שנה.

Comments closed