הספירה לפלייאוף – 2 ימים – אלופת המזרח

על הפריק, דינוזאורים וחיות אחרות

גבירותיי ורבותיי, המזרח חוזר.

אחרי שנים על גבי שנים שבהן המזרח היה ברמה סופר נמוכה, ושטיח ללברון, שילוב של חוסר מזל, פציעות (שיקאגו של רוז הייתה אמורה להיות יריבה רצינית מאוד), ניהול קטסטרופלי ובחירה מודעת של שחקנים לא להיות באיזור של לברון, הובילה לפערי איכות אדירים בין האזורים ולהיעדר תחרותיות אמיתית בתוך האזור. זה ביאס את כל הפלייאוף כי בעצם עקבנו ברצינות בעיקר אחרי המערב בעוד המזרח היה משחק סגור.

השנה בעקבות המעבר של לברון במקביל להבשלה של טורונטו, בוסטון, מילווקי ופילדלפיה הפכו את המזרח לאיזור תחרותי ואיכותי יותר מכל תקופה אחרת מאז פרישתו של MJ. למרות זאת יש צל אחד שעדיין מרחף מעל המזרח והוא התחושה שמי שתצא מהמזרח תהיה עם סיכויים נמוכים מול גולדן סטייט, כך שלמעשה אנחנו נמצאים בתוך קרב על הסגנות של בר כוכבא.

בהסתכלות על השמיניה שעלתה ניתן בקלות לראות שתי רביעיות. דטרויט ואורלנדו אמורות להיות שטחי לטורונטו ומילווקי ואם זה ילך ללמעלה מ-5 משחקים אני אהיה מופתע. ברוקלין, אחת מההפתעות הנעימות של העונה לא אמורה להקשות מאוד על פילדלפיה, ונראה שלאינדיאנה נטולת אולדיפו אין מה למכור מול בוסטון, שגם נצחה אותה פעמיים בעשרה הימין האחרונים של העונה כדי להבטיח את המקום הרביעי, ונראית בכלל בכושר הטובב ביותר שלה העונה עם 6 נצחונות בשמונת המשחקים האחרונים.

כך שלמעשה אנחנו בעיקר מחכים לחצי גמר המזרח, אבל כשמסתכלים על ארבע הגדולות מגלים גם שם מעמדות. בוסטון ופילדלפיה נראות האחת כקבוצה שפספסה את השיא שלה, העונה הייתה אמורה להיות זאת שבה בוסטון תיקח את המזרח ותחזור להיות קבוצה גדולה, עם שני שחקני המקס שלה כשירים, ים של כישרון ותיאום קבוצתי מרשים שהתבטא בפליאוף האחרון. אבל לפעמים השלם לא רק קטן מסכום חלקיו אלא קטן מסכומם של פחות חלקים. יהיה מעניין לראות אם לסטיבנס יש דרך לרבע את המעגל של מיצוי הכשרון של קיירי מחד, ומשחק קבוצתי מאידך.

מהצד השני פילדלפיה נראית כמי שעדיין לא נמצאת בליגה של הגדולים, הבחירה בג'ימי באטלר נראית על פניו כבעייתית, אמביד הוא מפלצת בלתי נתפסת והמאבקים הצפויים בינו לבין מארק גאסול הצפויים בסיבוב השני יהיו מרתקים. אבל עם שתי תוספות משמעותיות תוך כדי העונה, ועם בן סימונס שעדיין נמצא בשלב העולה של הקריירה שלו לא בטוח שפילדלפיה כבר נמצאת במקום של להתמודד עם העוצמה של שתי הגדולות של המזרח.

טורונטו ומילווקי הן הקבוצות לנצח השנה באזור הזה. מילווקי עשתה את הקפיצה וג'יאינס הוא השחקן הטוב ביותר בקונפרנס (אם לא בליגה), טורונטו מצאה בקוואי סופרסטאר שלא יימס בפלייאוף, לא מפחד מאף שחקן בליגה ויודע איך לנצח. זה צפוי להיות גמר מזרח לפנתאון אבל אני לא קונה את הספסל של טורונטו. אני חושב שג'יאינס יטחן את מי שלא יבוא מולו בטורונטו ואני חושב שמילווקי שנצחה את טורונטו שלוש פעמים העונה, היא הקבוצה העמוקה והמגוונת ביותר. כשיש לך גם את העומק וגם את השחקן הטוב באזור, יש לך סיכוי טוב לקחת את כל הקופה.

הגענו ל-1000, ממשיכים לספור
תינוקות באזבי -הפסד לברצלונה

6 Comments

שחר התל אביבי 11 באפריל 2019

תודה על הטור דור,
המזרח זה באמת סימן שאלה, בעיקר פילי ובוסטון. פילי יכולה להגיע לגמר ויכולה באותה מידה להסתבך מול הנטס. יש לה הכי הרבה כישרון אבל כמעט שום שיטה ותיאום בין השחקנים ואין נסיון פלייאוף משמעותי. בוסטון, או שתתחבר ותהיה אימתנית או שתגמגם.
גמר בין טורונטו למילווקי נראה סביר. לפחות אחת מהן תהיה במעמד הזה לדעתי.

איאן ראש 12 באפריל 2019

באמת קצת מוזר אחרי כל כך הרבה שנים לא לדעת מראש מי תהיה בגמר. המזרח תחרותי ומעניין וארבעת הראשונות ברמה טובה. להרגשתי מילווקי עדיין לא עם הניסיון הדרוש בפליאוף (יום לא טוב של יאניס ומה הם יעשו?). אני חושב אפילו שנגיע לבוסטון מול טורונטו.

7even 12 באפריל 2019

גמני בדעה שמילווקי לא לגמרי בשלה.
השחקן הטוב ביותר בקונפרנס לא באמת מבטיח שוב דבר אם השליטה שלו היא לא אבסולוטית (לברון…ג'ורדן וכו).

לי נראה שקאוואי מביא לטורונטו בדיוק את ניסיון הפלייאוף שהיא היתה צריכה.

אבל אם להמר מעכשיו – פילי בגמר. יופי של תוספות אמצע עונה עשו שם. גם אם זה רק עד סוף השנה, שזה דווקא בניגוד לדרך של פילי.

Yavor 12 באפריל 2019

תודה.
לטעמי למאמן העונה (בודנהולצר) יש עדיין קוף לא קטן על הכתף. קל לזכור שבעונה המופלאה שלו באטלנטה הוא נמס בסוויפ מול לברון ובלאט. את זה אני יכול להבין. מה ששוכחים זה שגם בשני הסיבובים הראשונים הוא הסתבך עם 6 משחקים קשים מול ברוקלין (מקום 8) ו-וושינגטון הבינוניות.
בקיצור – הוא צריך להוכיח שהוא מאמן פלייאוף טוב – כלומר מזהה שינויים ויודע לבצע התאמות תוך כדי משחק וסידרה, ולא פשוט "מחנך כדורסל" מצוין שמצליח בעונה הסדירה.

אלעדוס 13 באפריל 2019

להערכתי מילווקי לא מבושלת עדיין להגיע עד הגמר. וגם הפציעות של ברוגדון ומירוטיץ מאוד בעייתיות.
מהמר על טורונטו שתגיע עד הסוף

גל ד 15 באפריל 2019

תגיד, מה קורה עם סרג'יו לול, עדיין משחק?

Comments closed