הספירה לפלייאוף – 1 ימים – אלופת המערב

הלוחמים

מחר פלייאוף!

השאלה המשלימה לדיון על המזרח בפוסט של אתמול היא, האם המערב, שנהנה מקבוצות באיכות גבוהה ותחרותיות יחסית הולך לחוות ירידה משמעותית באיכות. גם בשנים בהן קבוצות על שלטו באיזור, הן ממש לא עברו דרך קלה לגמר בשונה מקליבלנד ובמיאמי במזרח של העשור האחרון. הווריורס כמעט עפו מול אוקלהומה ויוסטון ומוקדם יותר סן אנטוניו הייתה יריבה איכותית ומאתגרת.

סימנים ראשוניים לכך שהתשובה חיובית עשויים להגיע כבר בקיץ. אם הווריורס מפרקים את החבילה ואף קבוצה אחרת לא תתחזק אנחנו יכולים לראות ירידה של שלושת הקבוצות שלפחות בעיני הן המועמדות הבכירות לעלות לגמר – הווריורס, יוסטון ואוקלהומה. השאלה האם דנבר, פורטלנד או יוטה נמצאות או יימצאו במקום הזה בעונה הבאה נשארת פתוחה, וכמובן השאלה איך תראה הלייקרס של לברון אחרי כל הבלגאן של העונה הזאת.

הפירוק של מיניסוטה וההתרסקות של הפלקינס והלייקרס הכתיבו את השמיניה שהגיעה לפלייאוף השנה לא פחות מהיכולת המפתיעה של הקליפרס והיכולת המופלאה של הספרס להישאר רלבנטית.

דנבר הייתה לטעמי הפתעת העונה, יוקיץ' נראה נהדר אבל אני לא ממש קונה אותם כקונטנדרים. הם יעברו את סן אנטוניו בסיבוב הראשון אבל אוקלהומה שלדעתי תדיח את פורטלנד נטולת נרקיץ' בשני תהיה יותר מדי עבורם. לאוקלהומה יש את הקשיחות מצד אחד ואת שני הסופרסטארים שיכולים לעשות נקודות בכל מצב. השאלה הגדולה שם תהיה עד כמה ווסטברוק יאפשר משחק קבוצתי והליכה ליד החמה, גם כאשר ברוב הזמן היד הזאת תהיה שייכת לפול ג'ורג' ולא לו עצמו.

בצד השני של הבראקט גולדן סטייט לא אמורה להתקשות מול הקליפרס שבאמת עשו עונה סדירה נהדרת, אחת מעונות האימון הטובות של דוק ריברס, אבל הפערים גדולים מדי. יוסטון אמורה לעבור אתגר קשה יותר בדמות יוטה, אבל עדיין בכושר הנוכחי של הארדן על אף הכושר הנפלא של יוטה זה אמור להיות של הרוקטס.

מי שמצפה למפגש צמוד בסגנון העונה שעברה עלול להתאכזב, אני חושב שגולדן סטייט חזקה יותר במונחי פלייאוף מאשר היא הייתה בעונה שעברה (איזה פחד), ואילו יוסטון, על אף סיומת העונה הנפלאה שלה נחלשה, זה גם תלוי ביכולת של קאר למצוא פתרונות להארדן וזה יהיה מרכז תשומת הלב בסדרה הזאת.

דווקא אוקלהומה יכולה להקשות יותר על גולדן סטייט אבל בסופו של דבר המערב הוא של הווריורס להפסיד, ואני לא רואה שום סיכוי שהם יפסידו אותו.

פרמיירה פרק 88 - עוזי דן ובורוביץ' - טוטנהאם עשתה את הקאמבק הגדול ביותר
תופעת דורפן (4). חמש דקות לפני הפלייאוף (עם מתן גילור)

4 Comments

אלון3131 12 באפריל 2019

קליבלנד עברה בשנים האחרונות מזרח ברמה נמוכה אבל אני לא מסכים שגם מיאמי. מיאמי אכלה הרבה קש מבוסטון והפייסרס, 2 קבוצות סופר קשוחות, ב2012-2014.

הפלייאוף הזה קריטי ללגסי של ווסטברוק. אלילת המזל שיחקה לטובתו בדקה ה90 ןסידרה לו את פורטלנד ודנבר/בפרס במקום יוסטון או אפילו גולדן סטייט כבר בסיבוב ראשון.עוד כישלון בסיבוב ראשון יהיה כתם שיהיה קשה למחוק עם עוד 5 עונות של טריפל דאבל.

יוסטון ההפך. במקום דרך יחסית פשוטה לגמר (ספרס/דנבר) תאלץ לירוק דם לדעתי בלפחות 6 משחקים מול יוטה.

בסוף, עוד אליפות של גולדן. תפסיק עד סוף העונה לא יותר מ5-6 משחקים.

שחר התל אביבי 12 באפריל 2019

לדעתי גולדן ב 4 או 5 על הקליפרס, 5 או 6 על יוסטון ו6 על אוק'
שווה לראות עדיין, מי מתעלה בקליפרס, בסן אנטוניו ובדנבר בפלייאוף ולראות לאן הדברים הולכים בשנים הקרובות
בכל מקרה הקיץ הקרוב יטרוף הרבה קלפים

איאן ראש 14 באפריל 2019

אף אחד לא חושב שנראה נפילות של הווריורס כפי שהיו לא מעט השנה? מבין שבסדרה זה משהו אחר אבל עדיין אני חש כי הדברים שם יכולים להתפוצץ בסיטואציה מסויימת.

גל ד 16 באפריל 2019

כשכתבת "הליכה ליד החמה" חשבתי לרגע שזו אלוזיה לאיקרוס. ולדעתי זה בהחלט ניתוח נכון של ווסטברוק.

Comments closed