נצחון עם האמ-אמא של כל הצ'יפים על הכתף

טורקי עם צ'יפ על הכתף מגיע לשחק מול המאמן שנתפס במצלמה אומר שלא ניתן לשחק איתו בפלייאוף, נחשו איך זה נגמר

בכל רשימת החוזים הגרועים ביותר של השנים האחרונות היה מקום של כבוד לאנס קאנטר, כשרושמים את שמו בגוגל ההשלמה היא "אנס קנטר הגנה גרועה". הוא מסיים עונה שבה עבר לקבוצתו הרביעית בשמונה שנים כשהגיע לפורטלנד מהניקס, מהניקס למען השם!

עם 13.1 נקודות ו-8.6 ריבאונדים זאת עונתו החלשה ביותר ב-5 השנים האחרונות. אין פרשן טלביזיה שלא דיבר על בעיית המצ'אפ שהוא מייצר עבור קבוצתו.

אבל כל הנתונים האלה עומדים כעין וכאפס לעומת העובדה שקנטר משחק מול אוקלהומה סיטי ת'אנדר, הקבוצה במדיה הופיע לאחרונה בפלייאוף וגרם למאמנו להגיד, אחרי מהלך הגנתי בעייתי במיוחד: "אני לא יכול לשחק עם קאנטר", בילי דונובן בוודאי לא התכוון שהדברים ייתפסו בעדשות המצלמה, אבל הן נתפסו וצבעו את הקריירה של הטורקי בצבעים מסויימים מאוד.

אז אפשר להבין שקאנטר הגיע למשחק הזה עם חתיכת צ'יפ על הכתף. במצבים האלה אפשר ללמוד הרבה על האופי של השחקן, וקאנטר הגיב בצורה הכי מרשימה שאפשר. 20 נקודות ו-18 ריבאונדים, ביניהם שני ריבאונדים בהתקפה ב-2 הדקות האחרונות כשאוקלהומה איימה בקמבאק וסל ענק 11 שניות לסיום שסגר עניין, ועם הפלוס מינוס הכי גבוה בקבוצתו.

פתאום פורטלנד נטולת נרקיץ', שנראתה כמו יריבת החלומות נראית כמו עוד אחת מתוך 7 הקבוצות במערב שיכולות לנצח כל קבוצה חוץ מגולדן סטייט בסדרה.

אוקלהומה היא פילדלפיה של המערב, שתי הקבוצות הגיעו לפלייאוף עם ים כישרון, אבל עם חיסרון משמעותי בקליעה מבחוץ ושתיהן קלעו מזעזע במשחק הראשון, הרבה פחות אפילו מהציפיות המוקדמות. הדבר המעניין לראות במשחק מספר 2 הוא האם הסטטיסטיקות יתיישרו ואם לא האם הן מסוגלות לנצח את ברוקלין ופורטלנד, יריבות מוגבלות יותר (ברוקלין) או פחות (פורטלנד) בכלים אחרים.

על רגל אחת
נובחים בירוק -121 -האם תהיה אירופה?

12 Comments

אלון3131 15 באפריל 2019

לא ראיתי את המשחק של אוקלוהמה אבל אני אתחבר לאמירה שהיא פילי של המערב, אני מודה שלא ראיתי את פילדלפיה המון בעונה הרגילה אבל מה שקורה שם זה פשוט בזבוז כשרון בלתי נתפס.
החמישייה הראשונה הכל כך מוכשרת פשוט לא יודעת מה לעשות שהיא ביחד, באטלר נעלם שאמביד על המגרש, האריס הולך ראש בקיר ואני לא רוצה להתחיל לדבר על סימונס, כי כזה בזבוז של אתלטיות\ראיית משחק ויכולת הגנתית לא ראיתי בחיי כמו אצל בן סימונס. חבל על אמביד שהוא באמת שחקן נדיר.

עוד קבוצה שקטנה משמעותית מסכום חלקיה זאת בוסטון, וזה עוד יותר בלי הסבר. על הנייר יש שם חבורה אתלטית, הגנתית, עם קליעה טובה ומעל הכל כולם חוץ מקיירי אולי שחקנים מאוד קבוצתיים, ועדיין שכל הכשרונות ביחד(קיירי היוורד טייטום הורפורד בראון) זה פשוט לא נראה טוב. עדיין בוסטון תעבור בקלות את הפייסרס, ולדעתי מי שבונה על טורנטו או פילי להגיע לגמר הוזה, פילי לא בשלים וטורנטו? אני חושב שכולנו יודעים מה טורונטו.
הסדרה בין מילווקי לבוסטון תכריע את המזרח

דור 15 באפריל 2019

אמביד ופול ג'ורג' פצועים. אם הם יצליחו לחזור לכושר של העונה הרגילה כל הכדורסל של הקבוצות שלהם ייראה יותר טוב

7even 15 באפריל 2019

משחק ענק של קאנטר פלוס טיול בן 5 צעדים כל הדרך לסל המכריע:)

עד כה פלייאוף נהדר!

פתאום פילי נראית לא מוכנה לשלישייה ראסל-דינווידי-לאברט הצעירים והרעננים.
סימונס מתגלה במלוא חסרונו ההתקפי כרגע ולדעתי הכל תלוי באמביד. של היתרון המשמעותי של פילי.

שלי 15 באפריל 2019

הניקס כמו הניקס, ויתרו על שחקן נהדר, פורטלנד אתמול היתה תענוג גדול. לגבי בוסטון, אני עדיין לא בטוח שהיא תהיה הנציגה של המזרח בגמר, אבל ממש לא מבין את כל מי שקבעו שלא, יש לה נסיון פלייאוף, מאמן מופלא, כשרון, וכשצריך יש להם הגנה מפחידה.

7even 15 באפריל 2019

היא תהיה הנציגה בגמר המזרח, משם זה טריקי.
שכחת גם שיש להם מגרש מאד מאד ביתי.

הברזיליאני 15 באפריל 2019

קצת קשה להשוות בין קבוצה בה ג.ג. רדיק הוא החמישי בנקודות, לבין קבוצה בה דניס שרודר הוא האיום ההתקפי השלישי הכי טוב.. כל עוד ליליארד ומק'קולום טובים מווסטברוק/ג'ורג', אין לאוק' מה למכור. ובכל זאת, קשה לי להאמין שקאנטר ינצח את אדאמס בטווח הארוך

Srtest - ארטסט 15 באפריל 2019

למה? קאנטר הוא פיקנרולר ויכול להיות שדווקא הוא איפה שהוא נמצא נותן להם יתרון על גבוה כבד יותר כמו אדמס (שהוא לא ממש איום התקפי יותר ממטר וחצי). רציתי שדאלאס יקחו אותו בשביל השילוב עם לוקה אבל קיובן היה נעול על פורזינגיס. מצד שני יש לך את ראס עם קליעה רעה עד בינונית עושה פיקנרול עם אדמס? ממש לא ככה שהם לגמרי תלויים בקליעה של ג'ורג' ועם הכתף הזו הם יודחו. פורטלנד קבוצה קלילה שרגילה לחפש תפוקות אצל קבוצה גדולה יותר של אנשים ופציעה של שחקן משמעותי פחות מכריעה עבורה (עם זאת צריך לזכור שרוברסון היה יכול להיות אקס-פקטור עבור אוקייסי וגם הוא פצוע כבר תקופה ארוכה).

הברזיליאני 16 באפריל 2019

לצערי אנחנו לא יכולים לעשות משאל מאמנים, אבל אני אופטימי שאדאמס היה נבחר על פני קאנטר (אוהב מאוד את שניהם, אגב). אדאמס שחקן פיקנרול וחוסם – בהתקפה- מצוין, תכונות מוערכות כשמחפשים ריווחים. ימים יגידו.
לא הבנתי את הטענה על אופיה הקליל של פורטלנד…

Srtest - ארטסט 16 באפריל 2019

הכוונה שלי בקליל זה ביכולת להניע כדור ופחות להיות "נעולים" על כוכבים שצריכים לספק תוצרת כמו שבאוקייסי התרגלו. אוקייסי עשו מעבר נבון שלא חשבתי שהם יכולים – הם עברו מלסמן את ראס כמפתח לניצחון לג'ורג' אלא שג'ורג' פצוע ואין שם סגל שחקנים שרגיל לקחת על עצמו ולהיות פקטור. זה כמו במקרה של לברון וג'ייאר סמית' שכולם קפצו על כמה אהבל סמית' כשהוא רגיל עונות שלמות להיות אוסף הפירורים של לברון. איך בדיוק אתה מטפח ככה את השחקנים האחרים? נדמה שמשהו קרה ללילארד והוא התבגר ומקולום קצת יותר יציב ופחות לחוץ על המספרים שלו מה שמאפשר להם לעשות דברים אחרת. קליל אומר שבמקום נורקיץ' (אחלה שחקן) יש לך עכשיו את קאנטר שאמנם הוא לא הסנטר הקלאסי אבל דווקא בכדורסל של היום היכולת שלו לעשות הכל מתוך הפיקנרול עם יד מצויינת מתוך הקשת וניידות הופכת אותו לכלי התקפי מצוין עם הציוות הנכון. אתה יכול לעקוץ איתו בסדרת פלייאוף ממש כמו שבן וראשיד וואלאס ולארי בראון עשו לשאקיל (עוד מישהו שתמיד היה נבחר לפניהם לקבוצות).

אם ג'ורג' מסוגל להגיע לרמת כשירות סבירה אז אני הייתי שולח את ווסטברוק למשימת חיסול של לילארד וכבר הוכח בשנה שעברה מול ניו-אורלינס שהוא מתקשה מול שומר אתלטי מצוין שלא עוזב אותו. בלי לילארד פורטלנד לא מסוגלת לייצר שום יתרון משמעותי.

ניינר / ווריור 15 באפריל 2019

ממה שראיתי עד עכשיו, חוץ מהבאקס, אפילו הקליפרס לוקחים את המזרח

שחרש 16 באפריל 2019

ממה שראיתי הלילה גם את המערב הם לוקחים…

Srtest - ארטסט 16 באפריל 2019

הסיכוי של המזרח תלוי בשני דברים:

א. האם סוף-סוף בטורונטו יקחו את עצמם בידיים? לא בטוח שקוואי הוא האיש בשביל זה. למרות שהוא לא מדבר הוא לא נראה לי האיש עם הגריט שייתן להם את הבעיטה בתחת כי אם יש קבוצה שבנויה להתמודד עם הטוב ביותר של המערב זו היא – להתיש חמישיות מעולות באמצעות סגל עמוק. הקטע, שאם אתה לא יודע איך לנצל את הסגל העמוק והשוויוני בפלייאוף אז פתאום מתגלות כל החולשות של סגל שאין בו דוראנט או סטף.

ב. כמה יוסטון תתיש את ג"ס בשלב הבא.

Comments closed