איך מתעוררים מהחלום הזה?

In כללי

התעוררתם? אני לא מתכוון לומר שזה רק ניצחון אחד, שבשיקטאש קבוצה בינונית שנשברת מהר, שהם מהר מאוד הפכו לקונוסים, שהניצחון הזה אין לו השלכה למה שיקרה בליגה, שבאמת כל הכבוד ליוסי בניון, אבל בוא נראה אותו שומר על יציבות מסוימת. אני לא מתעסק בזה. כמה פעמים בחייכם כאוהדים ראיתם משחק שהיה אושר עילאי, הנאה אסתטית צרופה, שמההתחלה פשוט התרווחתם על הספה, לא הייתם צריכים לכסוס ציפורניים, לעשן את עצמכם לדעת, לרטוט מרוב מתח, לקלף את העור מרוב עצבים, לצעוק, לקלל, להדחיק, לאיים, לבכות? כמה פעמים הקבוצה שלכם פשו עינגה אתכם כמו מאהבת קסומה? פיצתה אתכם על כל מיני רגעים שחונים, חשוכים, שחורים, מבאסים? כמה פעמים חשתם שאתם נמצאים בתוך חלום?

לפני כמה זמן חלמתי שאני נמצא במן היכל רב קומתי, כמו מן חניון שהוא מגרש כדורגל בשישה מפלסים, ולכל אזור יש צבע ושחקן של ליברפול כדי שלא תשכח איפה חנית. אני חניתי אצל סטיב מקמנמן. פגשתי את אחי והוא אמר "ההצגה מתחילה". כשהגענו למתחם מסוים ראינו את קני דלגליש, רובי פאולר ועוד שחקנים שלנו שלא זיהיתי מבקיעים שער ניצחון בדקה ה-90, רצים אל הקהל, שחלק היה מחובר בוידיאו מהמפלסים האחרים, ואז מגיע המנחה של הערב, קד קידה והההצגה מסתיימת. אחר כך, כמובן, לא מצאנו את המכונית. הגענו למתחם כחול של ג'ייסון מקטיר, אבל עדיין האושר פעם בלב המשקשק ללא הרף.

אתמול זה היה חלום. כמובן שהתעוררתי, אני אדם מפוכח שצריך לתפקד, לעבוד, להרגיע ילדים קטנים וצווחניים, אבל ההשפעה עוד לא פגה, ואני מקווה שלא תפוג. אני שטוף קסם וחדווה. אני מתייחס למשחק הזה כאל חווייה ייחודית, חד פעמית, מנותקת מכל קונטקסט, זו הדרך לקבל את זה, כאיזה מתנה, מחווה של הקבוצה אל אוהדיה, לא מעבר לזה. לא צריך להיכנס לניתוחים ופרשנויות. פשוט צריך לזרום, לנשום עמוק, לחייך גם על מי שלא מחייך לעברך, וכמובן – לחכות ליום שבת נגד פולהאם.

בכל זאת הערה אחת מקצועית הנוגעת לשיטת הרוטציה: הייתי רוצה שבניטז ימשיך בשבת נגד פולהאם לתת קרדיט לשחקנים החמים של אתמול, וישכח לרגע את מצב העייפות והמתמטיקה של דקות המשחק. אם בניון חם – הוא צריך לקבל קרדיט עד שיתקרר. כנ"ל וורונין שהיה נפלא, אפילו קראוץ'. קאוט יכול להמשיך לחמם את הספסל. טורס יכול להחלים לאט יותר.

15 Comments

matipool 7 בנובמבר 2007

אהבתי .
בואו נתמקד ברגע ובחגיגות בלי ההשלכות להמשך .
מצטרף לבקשה שלך מבניטז להמשיך עם השחקנים החמים .
דרך אגב – אחלה חלומות יש לך.

cookie-monster 7 בנובמבר 2007

אני התכוונתי להגיד אותו הדבר כמו matipool לפני שראיתי את התגובה שלו.
איזה חלומות אגדיים יש לך ! :) למה לי אין כאלה אח

רונן דורפן 7 בנובמבר 2007

שאלת שאלה:
כמה פעמים הקבוצה שלכם פשו עינגה אתכם כמו מאהבת קסומה? פיצתה אתכם על כל מיני רגעים שחונים, חשוכים, שחורים, מבאסים? כמה פעמים חשתם שאתם נמצאים בתוך חלום?

זה קורה לנו ביונייטד פעמיים בחודש…

סטוצקי 7 בנובמבר 2007

לא יודע כמה התגובה שלי שווה בדיוק, הרי בבוקר כזה כיף לקרוא גם את "פסוקי השטן" של סלמאן רושדי, אבל עמיחי – שמח שלא חיפשת יותר מדי סיבות להישאר עם הרגליים על הקרקע (או הראש באדמה), היה כיף לקרוא.

amichai 7 בנובמבר 2007

דורפן, היום המלח על הפצעים אינו שורף כבעבר..

Solari 7 בנובמבר 2007

עמיחי, לשאלתך – לא מתעוררים, שמעת ראפה? לא מתעוררים!!

דורפן, לספור עד 5 אתה כבר יודע?

amichai 7 בנובמבר 2007

למה עד 5?

matipool 7 בנובמבר 2007

5 זכיות בגביע האלופות לעומת 2 של יונייטד .

רונן דורפן 7 בנובמבר 2007

סולארי. האם אתה מרמז שהניצחון הזה מביא את היום המיוחל בכל עונה בה אתם פתאום "מתרכזים באירופה" דבר אחד לא מובן לי: בכל שנה הוא יוצא מוקדם יותר. זה בכלל לוח השנה היהודי?

בכל אופן ניצחון באמת גדול. ועדיין המנג'ר שלכם לא מתלהב כמו ילד אלא רק אומר "בניון עשה את המוטל עליו" הוא אוהב בכלל כדורגל האיש הזה?

אסף THE KOP 7 בנובמבר 2007

רונן – השאלה המעניינת היא מתי אתם תתרכזו באירופה ? האם נראה לך הגיוני שקבוצה המתיימרת להיות אימפריה נמצאת רק במקום ה-22 ! באירופה מבחינת העפלה לגמרים אירופאיים ? אפילו פיורנטינה שיחקה ביותר גמרים אירופאיים ממכם !!

litmanen 7 בנובמבר 2007

עמיחי אני בשונה ממך לא הייתי צריך להתמודד עם הקושי להתעורר מהחלום מכיון שכמות האנדרנלין בדם שלי לא איפשרה לי להירדם הלילה. פשוט חוויה מיוחדת שקבוצתנו המיוחדת יודעת להעניק לנו מדי פעם בזכות הלב שבאמת יש למועדון הזה.
ואם נרד רגע לקרקע, אני חושב שבשבת אכן צריכים השחקנים החמים לעלות, אבל קראוץ' לדעתי בכלל לא היה חם. בין שני השערים שלו הוא לא תרם כלום ואין לי שום בעיה לוותר עליו. כמו כן אורליו ממשיך להיות צל של שחקן ומאלץ את ריסה, שבמשחקים האחרונים חזר להתקיף ברמה סבירה, לחפות עליו בהגנה ולהסתדר בלי ההצטרפות שלו להתקפות.
קיואל נראה חד כבעבר ואם נשחק כשהוא בשמאל ויוסי בימין נקבל קישור יצירתי ופנטסטי ברמה הגבוהה היותר.

amichai 7 בנובמבר 2007

קראוץ' נותן המון בשמירה על הכדור, מה שהאחרים מתקשים. קאוט לדוגמה לוקה מאוד בעצירת כדור, והכדורים תמיד בורחים לו. אני מסכים איתך ליטמנן. אורליו פאסיבי, וקיואל צריך לפתוח, כשבאבל יחליף אותו כשייגמר לו הכוח. אבל ארבלואה גם צריך לפתוח

דלגליש 7 בנובמבר 2007

באבל לא צריל להחליף את קיואל.
אם באבל צריך להחליף מישהו זה את קויטטורסוורוניןקראוץ'.

יואב, אוהד יונייטד מאוסטרליה 10 בנובמבר 2007

בשנה שעברה ליברפול סיימה את העונה בספטמבר… העונה כמעט "אוקטובר האיום" עלה להם גם בליגה וגם בליגת האלופות.
אם הם לא ישתפרו מהר תוך חודש הם 12 נקודות ממנצ'סטר וארסנל.

אסף THE KOP 10 בנובמבר 2007

יואב – להזכירך, בינתיים אנחנו במרחק 2 אליפויות ממכם… שלא לדבר על הזירה האירופאית בה אתם בסה"כ עוד קבוצה מהדרג השני-שלישי.

יחולקו עוד הרבה קצבאות אבטלה בליברפול לפני שהמציאות הזאת תשתנה.

Comments closed