למה הפציעות מטיבות איתנו; הרהורים אחרונים (באמת) בשיטת הרוטציה

In כללי

1. בבלוגוספירה הסקאוזרית החלו להישמע קולות ביקורת חריפים, כנגד כל אותם "אלו בתקשורת" שיצאו נגד שיטת הרוטציה של רפא בניטז. לטענתם, התוצאות האחרונות שלנו מוכיחות שהשיטה הזו עובדת. כמי שביקר לא פעם את שיטת הרוטציה, אין לי שום צורך בהצטדקות שלאחר מעשה. שום דבר מהתוצאות האחרונות לא משנה את הדברים המהותיים שכתבתי והם כדלקמן: רוטציה היא הכרחית, הבעיה היא במינון; יש שחקנים ששיטת הרוטציה לא צריכה לחול עליהם; כששחקן בכושר טוב צריך לתת לו לשחק כמה שיותר.

2. עקב בעיית פציעות כמעט קבועה (אלונסו, אגר, קיואל שחזר לאחרונה, פננט, אורליו) יש פחות שחקנים ברוטציה, מה שיותר מציאות בה שחקנים שאינם פצועים משחקים יותר. מה שרק מעלה חשש מי יקרה כשהפצועים יחזרו. מה יקרה למשל באמצע? נניח שסיסוקו הוא ברירה אחרונה, איך משלבים את אלונסו על אותה משבצת עם מסצ'ראנו, ותוך כדי ממשיכים לתת ללוקאס להשתפשף? שחקנים ששיטת הרוטציה לא צריכה לחול עליהן הם כמובן סטיבן ג'רארד, ג'יימי קראגר, פפה ריינה, וככל הנראה פרננדו טורס. כרגע גם סמי היפייה כזה עקב הפציעה של אגר.

3. כששחקן בכושר טוב צריך לתת לו לשחק כמה שיותר – גם עיקרון זה פחות או יותר הונחל. הוא ניכר בעיקר בחוד ההתקפה. תמיד אחרי משחק לא טוב של קאוט או וורונין או קראוץ' – הם חוזרים לספסל. אם הם נכנסים כמחליפים ומראים חיות וחיוניות ואפילו מבקיעים – בהזדמנות הראשונה הם חוזרים להרכב. זה גם פחות או יותר העיקרון שעובד עם בניון ובאבל. כשבניון פותח בהרכב ולא נותן משחק טוב, ואף מוחלף מתישהו, סביר להניח שבמשחק הבא הוא לא יפתח. באבל הוא בעייתי יותר. הוא עוד לא נתן משחק טוב כשעלה בהרכב, אלא רק כמחליף, אבל סביר להניח שרפא לא מאמין בשיטת ה"סופר סאב", והוא יחזור להרכב.

3.2 למעשה, במידה מסוימת, ניתן לומר כי הפציעות רק היטיבו איתנו. אולי זה המפתח, וזה גם עיקרון שנלקח במוחו המתמטי הקודח של רפא, כסוג של אקסיומה קיומית, אבל אני לא באמת מאמין בכך. אני בהחלט מאמין שהפציעות הכניסו את הרוטציה לסוג של פרופורציה כמותית. מסצ'ראנו הוא דוגמה מצוינת לכך: הוא משחק עכשיו יותר מתחילת העונה, וכושר המשחק שלו בהתאם. הוא חם, גם באבל ובניון יותר חמים כשפננט לא אופציה. הופייה בחודש האחרון נמצא בכושר שיא, למרות גילו, למרות שאגר נחשב לבחירה ראשונה. דווקא אצל החלוצים המצב יותר עדין: טורס כשיר ונמצא בכושר נפלא. כל השלושה האחרים יש להם ברומטר אחר. הם במעמד נמוך יותר משל טורס, הם נחים יותר, הם מוחלפים יותר, הם לא עולים 24 מיליון ליש"ט, כי חלוץ הוא יישות אחרת. הוא חייב לשחק כמה שיותר עבור ביטחון עצמי, ועבור גולים. ברגע שהוא לא מבקיע, הביטחון מתחיל לרדת. דווקא בעמדה הזו יש לנו ארבעה שחקנים על שתי עמדות, שצריך לשמור את כולם חמים וזה בלתי אפשרי. תמיד יהיה מישהו קר. כרגע מדד החום הוא: טורס, קראוץ', וורונין, קאוט, אבל זה מתחלף כל הזמן.

4. פאביו קאפלו צוטט בתקשורת כמי שליברפול פנו אליו לאחרונה בנוגע לאימון הקבוצה. ריק פרי הכחיש. קשה לדעת למי להאמין, נטייתי היא להאמין דווקא לקאפלו, למרות שגם לו יש אינטרסים סמויים וגלויים. אני מניח שבמהלך אוקטובר הנורא, האיום, החלו גישושים חשאיים בכיוונו של קאפלו. זה הגיוני וזה מובן, אבל איך שהתוצאות החלו להשתפר, ואותו "משבר" של רפא עם היקס וג'ילט עבר, הוחלט להניח לכך. כמובן שריק פרי יכחיש, אבל לדעתי רפא מספיק אינטיליגנטי כדי להבין ששי דברים בגו. בכל מקרה, זה לא אמור להשפיע עליו. ככה דברים מתנהלים בעולם הכדורגל המקצועני. אגב, בלי שום קשר, קאפלו בליברפול הוא רעיון מעניין. אמנם בקדנציה האחרונה שלו בריאל מדריד הבליחו סיפורים על בעיות התנהגות קשות עם שחקנים, אבל האיש מביא תוצאות כמעט בכל מקום אליו הוא מגיע.

5. אחרי כל סיפור המשבר עם הבעלים, די לוט בערפל כל הסיפור של ינואר. תהיה שם פגישה עם היקס וג'ילט שינחתו בליברפול (באמת יפה מצידם שבאים לבקר. מצד שני אולי טוב שהם רחוקים), רפא יבוא בנימה מעט מתנצלת, מפויסת, אבל עם אג'נדה ברורה של כסף שהוא צריך עבור חלון ההעברות. לדעתי, שתי תשובות אפשריות. 1. אין כלום בקופה, אנחנו גם ככה בהלוואות בקשר לאיצטדיון החדש. תמכור את מי שאתה יכול ותקנה במקומם, וזה כולל גם את חוזה ה-17 מיליון ליש"ט של מסצ'ראנו. 2. רצית כמה? 20 מיליון ליש"ט? אין מצב, הנה 5, אתה יודע מה, קח 7, תמכור עוד איזה שחקן וזה יספיק לפחות עד הקיץ.

6.  ושוב, די ברור מי צריך ללכת. להלן שוב הרשימה לפי סדר עדיפויות יורד: סקוט קרסון, (מוערך בשוק בין 8-10 מיליון ליש"ט), מוחמד סיסוקו (מוערך כרגע, לפי מאמר באינדיפנדנט בכ-6 מיליון ליש"ט). שני אלה, סביר להניח, יכולים להיחתך בינואר וזה לא יפגע בקבוצה. סביר להניח שג'רמיין פננט ייחתך בקיץ, ולא בינואר (ככל ששחקן נחתך במועד רחוק יותר ממועד רכישתו, כך קל יותר למאמן להצדיק את רכישתו מלכתחילה). גם על פיטר קראוץ' אין טעם לוותר כרגע, אם לא מגיע חלוץ תותח במקומו. עתידו של ג'ון ארנה ריסה גם לא ברור, אבל לטעמי אלו רק שמועות. הוא לא באמת מועמד לעזוב.

14 Comments

אסף THE KOP 6 בדצמבר 2007

עמיחי – המשחקים שיקבעו עם תשלח היד לכיס יהיו אלו שנגד מארסיי ויונייטד. העפלה ל-1/8 גמר ופתיחת פער תאורטי על יונייטד (בהנחה שהמשחק ברדינג לא יסתיים בתוצאה אחרת מלבד ניצחון של ליברפול + ניצחון במשחק ההשלמה) יוביל להזרמת כספים. על כן, 20 מ' ליש"ט המבוקשות יושגו כך:

סיסוקו – 6 מ' ליש"ט.
קארסון – 9 מ' ליש"ט.
בעלי הקבוצה – 5 מ' ליש"ט.

אם, חלילה, לא נהיה ב-1/8 הגמר וייעצר המומנטום בליגה ב-2 המחזורים הקרובים, לא יבוצעו העברות.

כל מה שאני יכול להגיד זה שכבר הרבה מאוד שנים לא ראיתי ליברפול כל-כך איכותית ורלוונטית בשלב הזה של העונה.

אסף THE KOP 6 בדצמבר 2007

עם תשלח=אם תשלח

amichai 6 בדצמבר 2007

אני מקווה שאתה צודק..

cookie-monster 7 בדצמבר 2007

הפציעה של פנאנט רק הוכיחה כמה הוא לא נחוץ או רלוונטי לליברפול. סוף עונה שעברה מישהו שאל אותי –אם ליברפול צריכה לוותר על שחקן אחד – ורק אחד – מהסגל הנוכחית מי זה יהיה. על מי לוותר. התשובה שלי היתה פנאנט.
קאפלו – אין לי יותר מדי נגד קאפלו אבל אין לי גם שום רצון שיתחלף מאמן באנפילד. אמרת כבר – נחכה עד סיום העונה ונראה.
נושא ההעברות – חסר לנו ש על זה יקום ויפול עניין מהותי כל כך כמו מי המאמן. ראפא צריך ליישר את ההדורים (וגם את הקו) עם האמריקנים ב16/12 (כמו שהוא אמר שהוא הולך לעשות).שיוחלטו/יובהרו כל שאלות המי ומה ואיך וכמה וכל מה שרלוונטי לשיטת העבודה מול הבעלים וזה צריך להיות סוף הנושא הזה.

מאוד מסקרן אותי אם וכמה דקות/הזדמנויות הובס הולך לקבל בחודש הקרוב. הוא נתן ראיון ואמר שהוא מרגיש מוכן לפתוח בשבת מול רידינג. הוא היה רחוק מלהראות כמו דג מחוץ למים מול בולטון.

עוד משהו שמשעשע אותי בימים האחרונים אלו ההתבטאויות של ג'רארד וטורס אחד על השני. טורס כבר אמר בעבר כמה דברים טובים על ג'רארד וג'רארד מצידו שוב שפע מחמאות לטורס (כמו כולנו). נראה שמתפתח לו כאן -אם לא סיפור אהבה – קליק חזק לפחות.

אסף THE KOP 7 בדצמבר 2007

קוקי – אני מסכים איתך, גם פנאנט מועמד למכירה. לא דווקא בגלל היגולת שלו, שיש לה מקום בליברפול, אלא בגלל הטמפרנט שלו, שיכול לדפוק אותנו במשחקים (אנחנו צריכים שחקנים קרי רוח – יונייטד לדוגמא מפסידה נקודות או לפחות נחלשת בגלל הרחקות של שחקנים מצויינים עם שריטה בראש כדוגמת רוני). ולא, אני יודע, פנאנט לא מתקרב לדומיננטיות של רוני בקבוצה.

דרך אגב מה העניין עם סבסטיאן לטו ? למה הוא לא נכנס לרוטציה.

כידוע, הוגרלנו בגביע נגד המנצחת נגד לוטון או נוטינגהאם.

אשמח לראות במשחק הזה את ההרכב הבא:

ריינה

סטפאן דרבי
היפייה
ג'ק הובס
ריסה

ג'יי ספרינג
לוקאס
ג'רארד
סבסטיאן לטו

נאביל אל-זאהר
קראוץ'

amichai 7 בדצמבר 2007

אסף, לטו קיבל העונה כמה הזדמנויות, ובאף אחת מהן לא הרשים בלשון המעטה, ונראה כמו אחת הרכישות הכי מיותרות, פאלטה של הקישור ובמילה אחרת — בזבוז כסף קולוסאלי

אסף THE KOP 7 בדצמבר 2007

עמיחי – לטו שיחק רק 4 משחקים:

ב- 0:4 נגד טולוז.
ב- 4:2 נגד רידינג בקארלינג קאפ.
ב- 2:1 נגד קארדיף בקארלינג קאפ.
ב- 1:0 נגד מארסיי.

הוא לא היה פלופ, אני חושב שאפשר להשתמש בו בגביע הליגה והגביע האנגלי. זה רק יחשל אותו לליגה.

amichai 8 בדצמבר 2007

עקרונית אני מסכים איתך, אישית פשוט נמאס לי משחקנים ש"צריכים להתבשל". אני רוצה שחקנים עבור ההווה, שחקנים מוכחים. גם פאלטה שיחק פה ושם במשחקי גביע ולפרקים היה סביר ולפרקים מביך, וסופו שהוא חזר לארגנטינה. לטו נראה מאוד טכני וחיוני, אבל ישר רואים שהוא מסוג השחקנים שצריך אובר סבלנות איתם, יותר מדי סבלנות

the mighty reds 8 בדצמבר 2007

הבחור בקושי גירד 90 דק' שלמות מ4 מש'.

חבל להפסיד שחקן מוכשר כמו לטו,הוא מדור הצעירים המופלא של לאנוס שזכו השבוע באליפות ארגנטינה.

לטו נחשב לאחד מאותם שחקני דור העתיד של המועדון והיה קבוע בהרכב שם בשנה שעברה,הנה השנה לאחר האליפות חצי הרכב בדרך לאירופה ובמחירים גבוהים,אנחנו קנינו את לטו במיליון וחצי ליס"ט.

לא מוותרים על שחקן כ"כ מהר אחרת לשיטתך פבראגאס ורונאלדו לא היו צולחים בליברפול יותר מחודש,עובדה שבקבוצות שלהם המתינו איתם שנה-שנתיים עד שיבשילו.

אני מאמין בו וחבל לפספס אותו בגלל חוסר סבלנות.

cookie-monster 8 בדצמבר 2007

המטרה היא אליפות.ועכשיו. 17 שנים היתה סבלנות. היא נגמרה.

roee05 8 בדצמבר 2007

כן עמיחי אני לא מבין ת חוסר הסובלנות בקשר למספר שחקנים.
אם היה זה טורס אני מביןא בל הבחור לטו פעם ראושנה מחוץ לבית סגנון שונה. אני בטוח שהו עוד יתרום לנו רבות בעתיד.

Captain Gerrard8 8 בדצמבר 2007

אחלה של טור עמיחי . :)

אסף THE KOP 8 בדצמבר 2007

אני נוטה להסכים עם "האדום רב-העוצמה".

אסף THE KOP 8 בדצמבר 2007

כהרגלנו – אנו מתמחים בלירות לעצמנו בראש.

האוייב הכי גדול של ליברפול היא ליברפול.

Comments closed