ובכל זאת, אינטר בפתח

1. אני חושב שלא משנה מי יהיו הבעלים, רפא לא ימשיך בעונה הבאה, המשחק נגד בארנסלי סגר זאת סופית. להשיג מקום רביעי זה חיוני, לזכות שוב בליגת אלופות כרגע נשמע כמו מדע בדיוני (למרות שיש דז'ה ווה חזק. אברטון במקום רביעי, אולי לא תהיה ברירה אלא לזכות שוב בצ'מפיונס ליג :)). יש תחושה לא נעימה במועדון, תחושה של התפרקות, של שפיפות פתולוגית, תחושה של סוף עידן. שחקני העבר כבר מתחילים להטיל בוץ ורפש. אפילו השחקנים עצמם נשמעים במצב רוח ירוד. בגלל זה דווקא המשחק נגד אינטר יכול ולו לרגע להצית שוב איזה ניצוץ. אם אכן זה יקרה הקבוצה תוכל להשתמש בו כקטליזטור למשחקי הליגה הקרובים, ולהשיג כמות ראויה של נקודות. אם לא יהיה ניצוץ, אני חושש ממה שיקרה לאחר מכן בליגה.

2. בעבר תמיד ידענו להפריד בין הליגה ואירופה. תמיד כשקבוצה גדולה הגיעה לאנפילד זה נראה מנותק מכל קונטקסט פרמייר ליגי. הקהל נתן את הדחיפה שהוא תמיד נותן, השחקנים נדלקו, ושוב היו נסיונות להוכיח מדעית איך יציע הקופ תמיד שווה שער אחד באירופה. השאלה אם השחקנים עצמם יידעו להתרומם מתוך חורבות העונה הזו. אני לא לוקח כפרמטר את הכושר המצוין של אינטר בליגה האיטלקית. זה לא רלבנטי. ליברפול קבוצה אירופית הרבה יותר מנוסה. רפא כבר הוכיח שבמשחקים נקודתיים נגד קבוצות חזקות הוא יכול להכריע כל אחת בבית. יש גם משהו במעמד שבדרך כלל מוציא מהשחקנים פוקוס מקסימלי.

3. בכושר הנוכחי האינדיבידואלי של השחקנים, עושה רושם שהגולים יבואו רק דרך סטיבן ג'רארד ופרננדו טורס. ג'רארד נראה כבוי לחלוטין, מתבוסס ביכולת בינונית עם הברקות לפעמים, ובתוך אנטי מנהיגות מתמשכת. אצל טורס אי אפשר לדעת על איזה צד הוא יקום. הוא יכול להיות גאון, ומנגד יכול להיראות כאילו בא לעשות טובה. אני עדיין מתעקש שצריך להריץ את ראיין באבל, רק כך אפשר לשפר אותו. בנוסף, במשחק כזה הוא חיוני. לא צריך את הבישול הנפלא נגד בארנסלי כדי להוכיח זאת. המלצה: כדאי מאוד לעבוד על קרנות. יותר מדי קרנות הרמנו במשחקים האחרונים לשום מקום. ההימור שלי להרכב: ג'רארד, מסצ'ראנו, לוקאס ובאבל בקישור. טורס וקאוט בהתקפה.

22 Comments

אריגיא 18 בפברואר 2008

אם לדבר מקצועית, אני לא מבין מה עושה את לוקאס לכזה פופולרי כמו שהוא. הוא עדיין לא התאים את עצמו למשחק, ולידו אפילו בניון נראה כמו מייק טייסון.
ולגבי השאר, מעניין מה מכין בניטז לאינטר. אין לי ספק שהוא יכין את הקבוצה היטב ולאינטר יהיה קשה מאוד, למרות שנראה כאילו יש להם התקפה רצחנית, ומרכז ההגנה שלנו חלש ואיטי.
אומנם כמו שאמרת, ערבים כאלה הם שיא המיתוס של אנפילד, אבל זה הולך להיות קשה מאוד, למרות שאני לא מוציא מכלל אפשרות שאינטר בעצמה תבוא לשחק הגנתי ולהעביר את ההכרעה הביתה.
אני תמיד אומר שליברפול עוברת כל קבוצה באירופה, בהנחה שהמשחק השני באנפילד. כשהראשון באנפילד, זה סיפור אחר.

amichai 18 בפברואר 2008

אני מסכים אריגיא לגבי לוקאס. במשחקים האחרונים נראה שהבמה קצת גדולה עליו, הוא עדיין צריך להשתפשף, ובעיקר להתחזק פיזית ולהיות קשוח יותר. אני לא לגמרי מסכים איתך לגבי סדר המשחקים, אם הם ישיגו ניצחון באנפילד, הם יבואו לסגור בסן סירו, ולסגור בדרך כלל הם יודעים..

אריגיא 18 בפברואר 2008

כן, זה נכון בהחלט, אבל יש לי הרגשה שאפקט אנפילד במשחק הראשון לא דומה לשני. אולי אני טועה.
ואגב, מסתבר שיש הרבה התארגנויות של אוהדים, אחת המעניינות היא זאת – http://www.liverpooldailypost.co.uk/liverpool-fc/liverpool-fc-news/2008/02/18/sons-of-shankly-on-the-march-as-liverpool-fans-make-a-point-64375-20488165/ שנראה כאילו מחפשים להשפיע על המועדון. אני מאמין שמכל דבר רע יוצא משהו טוב. אולי זה יהיה הטוב, כי את הרע אנחנו רואים כל שבוע.

amichai 18 בפברואר 2008

בחודש הבא נהיה חכמים יותר, אם הערבים יקנו – זו תהיה אופרה אחרת

אריגיא 18 בפברואר 2008

מאיפה הגיע הקישור בין דובאי לחודש הבא דווקא?

יונתן 18 בפברואר 2008

על הנייר לליברפול אין קבוצה חלשה משל אף גדולה אחרת,
הבעיה כבר כמה שנים היא בעיקר במנטליות, ראפא לא מספק את הסחורה וגם אם באיזה גבורה טקטית תעברו את ליברפול זה לא אומר יותר מדי על היכולת של ראפא להשתפר איפה שחשוב (אליפות! אליפות!)
כמו שזה נראה כרגע בשוק המאמנים רק שם אחד עולה לראש-
מוריניו.
אולי עדיף לשבור עליו את הקופה
כי בינינו מה עדיף 17 מיליון פאונד למסצ'רנו שכבודו במקומו מונח אבל לא ממנו תבוא לליברפול הישועה..

amichai 18 בפברואר 2008

יש דיבור שבחודש הבא תיסגר העסקה והם ישלמו לאמריקנים פי 2 ממה שהמאירקנים שילמו עבור הקבוצה. אולי זה רק שמועות, הדיילי מירור פרסם את זה בשבוע האחרון

אריגיא 18 בפברואר 2008

נשמע הגיוני. ככה זה ב"עסקי האין הצדק", מחזיקים בביצים חזק חזק, עד שמישהו לא יכול יותר.
מעניין אם זה יקרה, איך זה ישפיע על קמפיין בעלות האוהדים.

יונתן 18 בפברואר 2008

יש סיבה מיוחדת שלא מאושרות לי התגובות?
חבל אני מאד מחבב את הבלוג הזה,
אך מקבל תחושה של לא רצוי כאן…

איציק אלפסי 18 בפברואר 2008

איפה אלוהים היו כל ההתארגניות לפני שנה שהקבוצה עמדה להימכר לאמריקאים?? למה למה הם לא התעוררו אז?? איזה טוב הם חשבו שיצא מהעברת הקבוצה לידיים פרטיות של אנשים שאין להם שום קשר לעיר או לקבוצה (אותם דברים נכונים גם היא הייתה נמכרת/תימכר לערבים).
רק תחשבו איזה חלום זה היה יכול היה להיות אם ההתארגנות הזו לקנות את המועדון בחמש מאות מיליון פאונד הייתה נערכת לפני שנה ובמקום לרפד את הכיסים של עמי ותמי מטקסס היינו משתמשים בכסף הזה לרכש ובניית איצטדיון חדש.
אני לא אהבתי את הרעיון שהקבוצה תימכר אף פעם- לא היה לי רע עם מורס. להיפך, הייתי גאה שהבעלים של הקבוצה שלי היא משפחה שורשית בעיר שמחזיקה בקבוצה במשך כמה דורות.
"כסף" אתם בטח תגידו.
"כסף הולך כסף בא" כמו שאמא שלי תמיד אומרת. יש דברים שאין להם ערך וברגע שאתה מאבד אותם אתה לא יכול להחזיר. (ולמי שעולה אסוציאציה של בתולין אז הוא בכיוון הנכון כי ליברפול השנה איבדה את התמימות וזה אולי השבר הגדול מכולם).

אריגיא 18 בפברואר 2008

איציק, אתה צודק בהרבה דברים, אבל אם להוסיף מעט ריאליזם לרומנטיקה, אני חושב שמשפחת מורס התקשתה להחזיק את הקבוצה ולהוביל אותה למקומות שמצפים ממועדון כמו ליברפול. נגמרו הזמנים ששנקלי הביא את קיגן בסכום שיא בשוק ההעברות. גם אני לא חושב שכסף זה מהות הכל, אבל הישגים כן, וכדי שנחזור למרכז הבמה צריך גם כסף (ועוד דברים, לא לבד).
ואני חושב שזה היה נכון לא לקפוץ כשהאמריקאים קנו, כי אני חושב שכל אחד ראוי לצ'אנס. אני חושב שזה עדיף על מה שעשו ביונייטד, שהשתוללו וקפצו ונרגעו אחרי שני נצחונות. והנה עכשיו כשהג'ילטים מוכיחים שהם לא האנשים הנכונים, יש מקום למחאה. ודווקא יש לי תחושה שעם הערבים יכול להיות לנו טוב יותר, אבל כבר למדנו שעם תחושות לא הולכים למכולת.

amichai 18 בפברואר 2008

אלפסי, אני מסכים עם אריגיא. אני גם חושב שכסף הוא לא מילה גסה, והוא יכול ללכת היטב עם מסורת. אם פעם באמת הבאת את קיגן מסקונתרופ ודלגליש מסלטיק, היום תביא את ריצ'ארדס וג'ונסון מסיטי. אני לא בעד למכור לערבים, הייתי רוצה קודם כל לשמוע אותם, להבין מהם מה התכניות, החזון וכו ואז לשפוט

איציק אלפסי 18 בפברואר 2008

אני דווקא לא חושב שבכדורגל של היום הישגים זה העיקר. בעידן שבו אליפויות וגביעים נקנים בכסף שחור משחור של סוחרי נשק מפוקפקים אין להישגים האלו את אותו טעם מתוק שהיה להם בכדורגל הישן והטוב (ואני מדבר כאן מחוויתי האישית כאוהד בית"ר ירושלים). להיפך, מקום רביעי ואיזה גביע עם קבוצה של שחקני בית ורכש סימפטי שמשתלב בנוף המועדון ישמח אותי כיום הרבה יותר מאליפות נוסח צ'לסי (שלא לדבר על אחת נוסח דובאי…).

לגבי הערבים- את הסתייגויותי מהעניין הבעתי לא פעם בעבר, ואני מודה שהן נובעות בעיקר מהפן הרגשי מתוקף היותי ישראלי. מבחינה עניינית אכן נדמה שיש להם את המשאבים להתחרות בכסף הגדול של יונייטד וצ'לסי אבל מי הבטיח לנו שהם ינהלו את הקבוצה בצורה שקולה ומבוקרת ויתנו לאנשי המקצוע את הגיבוי והתמיכה לעשות את עבודתם? מהמעט אינפורמציה שיש לי עליהם אני משער שהם רוצים לקנות את ליברפול ע"מ להשתמש בה כמנוף יחסי ציבור ללונה-פארק הפרטי שלהם במפרץ הפרסי וכמכשיר לקבלת לגיטמציה בקהילה העסקית המערבית.

אריגיא 18 בפברואר 2008

השאלה היא מה אפשר לעשות מהבחינה הפרקטית? אני הייתי מציע להפגיש אותם עם נציגי האוהדים, לשמוע את התוכניות וראות מי נגד מי. הבעיה היא שמילים זה קל, ומעשים זה כבר אחרת. למרות שלדעתי לאף בעל הון אין אינטרס ללכת נגד ציבור, אם הציבור יודע להתאגד ולהזיק במקומות שכואב, שזה בדרך כלל הכיס. אולי הערבים יראו מחאה חריפה נגד האמריקאים, ואז יבינו שיש כאן גם משקל נגד.

רונן דורפן 19 בפברואר 2008

איציק אלפסי. לגבי הבעייה הרגשית שלך כישראלי.

אתמול שיחקה גברת בשם שחר פאר בטורניר בדובאי (או קטאר… אני לא בטוח) והתקבלה בנימוס גדול על ידי הקהל. וזה בזמן שהמדינה שלהם נמצאת במלחמה עם פלשתין.

היחס של הערבים הללו לספורטאית ישראלית טוב לעין לעין לעין לעין לעין ערוך מהיחס של אוהדי הקבוצה הישראלית שלך לערבים ישראלים.

אז אני לא חושב שזה המקום להתהדר ברגשות הללו.

רונן דורפן 19 בפברואר 2008

סליחה – המדינה של שחר פאר נמצאת במלחמה עם פלשתין…

איציק אלפסי 19 בפברואר 2008

רונן דורפן,
דבר ראשון כתבתי שהבעייה היא רגשית ואתה משיב לי מכיוון שכלתני-
אכן ייתכן ומבחינה רציונלית כ"אדם מודרני ונאור" לאומיותו של אדם לא אמורה לעניין אותי.
אבל בתור אחד שגדל בירושלים ונסע כל בוקר לביה"ס בקו-18 בלי לדעת אם יגיע בזמן לתפילת שחרית או יעלה בסערה השמימה יש דברים שקצת קשה לי להיות רציונלי לגביהם.

ובכל זאת, גם מבחינה רציונאלית אני לא ממהר להתרשם מהיחס של הקטארים לשחר פאר-
ברור לחלוטין שמדובר בתרגיל יחסי ציבור לקידום שאיפותיה האולימפיות של דוחא. אם הם נהיו כאלה חובבי ציון שישלחו למשל את הנבחרת שלהם למשחק ידידות בר"ג.
בכלל אני לא מבין למה ספורטאית ישראלת ששומו שמיים מתארחת במדינה ערבית היא סיפור כזה גדול, זה צריך להיות מובן מאיליו. ישראל, למשל, לא רק שמקדמת בברכה ספורטאים ערבים אלא כמעט מתחננת אליהם שיגיעו לארץ. למעשה המצב הוא הפוך- הספורטאים הערבים הם אלו שמחרימים אותנו, כמו במקרה של השחקן ממוצא איראני של הנבחרת הצעירה של גרמניה שסירב להגיע לארץ.

לגבי הקבוצה שלי,
כתבתי פעמים רבות בעבר, גם אצלך בבלוג, שהייתי יותר משמח לראות שחקן ערבי בבית"ר. אני מודה שבתור אוהד הקבוצה אני מתבייש ששחקן ממוצא כלשהו (לא משנה אם ערבי או אחר) לא יכול לשחק בה בגלל מוצאו. אלא שאני מסוגל לראות גם את הצד השני של אוהדי בית"ר- החם והאנושי- כפי שהתבטא, למשל, בסולידריות עם אוהדי מכבי ת"א במקרה מני לוי.

איציק אלפסי 19 בפברואר 2008

וחוץ מזה, בדומה לשחר פאר גם בית"ר התארחה בעבר מס' פעמים בדוחא אבל בניגוד אליה לא זכור שזכתה לקבלת פנים כ"כ לבבית… :)

אריגיא 19 בפברואר 2008

לאחר קריאת כמה אתרים וטורי דיעה מרתקים (בעיקר באינדיפנדנט), עולה התחושה שלא יהיה נס היום באנפילד. אומנם זאת בדיוק ההגדרה של נס, אבל נראה שזה לא יקרה היום. בעיקר בגלל חוסר ברוח לחימה ובאחידות בקרב השחקנים.

רונן דורפן 19 בפברואר 2008

איציק – אני מבין שהבעיה של אוהדי בית"ר ירושלים היא שהם קיבלו יחס לא טוב בסכנין. נראה לי שהם הרוויחו אותו ביושר.
ידוע לך יחסי הכפול לבית"ר אותה אהדתי בילדותי. אבל כשאני מגיע יום אחד לשדה התעופה בן גוריון ורואה הפגנה נגד שחקן מוסלמי בבית"ר, אני שמח מאד על היום בו עזבתי את האספסוף הזה.

אסף THE KOP 19 בפברואר 2008

אלפסי – אין לך על מה להצטער. גם לי כישראלי יש הרגשת אי-נוחות עם בעלות ערבית על ליברפול. גם להרבה אנגלים יש בעיה דומה.

יחד עם זאת, כל עוד לא יכריחו את האוהדות ב-KOP לשים רעלות {למרות שעל-פי מה שראיתי זה רק יכול לשפר את הרמה האסתטית…;-)}, אני חושב שאצליח לבלוע את הגלולה המרה.
במיוחד אם זה ייקח אותנו לאן שאנחנו כל-כך רוצים להגיע.

Comments closed