טורס, ג'רארד ופומפי – עונג שבת!

In כללי

1. אני מודה שהיה קשה לשמח אותי יותר אחרי שהורודים הפסידו בגביע לפומפי (וצ'לסי נפלו מול ברנסלי) אבל ג'רארד וטורס פתאום נראים כמו זיווג שנעשה בשמיים (כמו פאולר ומקמנמן :). תמיד ידענו שסטיבי צריך שחקנים גדולים לידו כדי לפרוח. לא היו לו כאלה בליברפול. גם לא בנבחרת אנגליה. עתה, העובדה שהם משחקים כל כך קרוב אחד לשני יוצרת את האפקט הקטלני. לסטיבי בשיטה הזו אין כמעט משימות הגנתיות. שימו לב שהמנעד של טורס כולל גולים בהם הוא מטעה את השוער, יוצר את הרושם שהוא הולך לאבד את הכדור, ככה היה אתמול וגם נגד מילדסבורו, אבל המהירות והמודעות העצמית ובעיקר הביטחון העצמי לא מטילים בו ספק לרגע שהכדור הולך להיכנס לרשת. שלא תחשבו, כשהובלנו 3:0, פתאום עפה לראשי כמו ציפור תועה המחשבה שהם ישוו ל-3:3, ולא ידעתי מי ישים להם את הרביעי בזמן פציעות. יש דברים שגם הזמן והנסיבות לא מעבירים. מול העוצמה הקטלנית של טורס קשה שלא לחוש רחמים כלפי מייקל אואן. הוא מת לחזור לאנפילד. סטיבי וקרא ישבו בקיץ לרפא עלה ראש שיחזיר אותו. עשו לו לובי. רפא בחר בטורס ובצדק. אם ניוקאסל תרד ליגה, היא תעשה מכירת חיסול. אני לא בטוח שאואן מספקי טוב עבורינו. למרות זאת, לבי יתמלא שמחה אם הוא יחזור. כמובן, לא שמחה כמו השמחה לאיד, יאללה פומפי!

2. בגלל שניוקאסל היא סוג של קבוצת רפאים, והמשחק נגמר כבר בתחילת המחצית השנייה, ההחלטה של רפא להוציא את סטיבי וטורס היתה מובנת. ההרכב שלו גם היה מובן לנוכח היריבה. בכל זאת, קשה היה שלא להבחין כי מדובר בהרכב פחות טוב. בניון ופננט לא נותנים את האלמנטים שקאוט ובאבל נותנים. את הכוח, את הנחישות, את הברק, את הגיוון. זה חתיכת חומר למחשבה לגבי העונה הבאה. לא לגבי פננט, הוא בטח יילך, אלא לגבי בניון. הוא בדיוק השחקן הזה שתלוי בין הבינוניות לטופ קלאס. הוא טוב יותר מפננט וקיואל, אבל לא שחקן של הרמות הכי גבוהות. אם אכן נחליף אותו, זה יהיה סמלי, זה יאמר חד משמעית שאנחנו בדרך למעלה. אם הוא יישאר, כל שאר הדברים ישארו. סייג: מדובר בתיאוריה סימבוליסטית בלבד.

2.2 יש לנו בעיה מסוימת בכדורי גובה. היא ניכרת בעיקר בקרנות וכדורי עונשין. משהו שם לא מסודר מספיק. גם בלי הופייה וקראוץ' אנחנו קבוצה די נמוכה. לוקאס, אלונסו, פננט, בניון לא ממש מסוגלים להגיע לכדורים גבוהים. (שלא לדבר על מסצ'ראנו)גם אצל סקרטל משחק הראש הוא לא הצד החזק. אני מניח שנגד אינטר הופייה יחזור כדי לשמור על זלאטן. אבל העובדה הזו מתווספת לכך שגם ריינה לא שוער גבוה ששולט בכדורי גובה, אלא מעדיף להישאר בשער, יוצרת איזשהי בעיה.

2.3 אין לי כבר כוח להיקס וג'ילט.

3. גליון ציונים נגד ניוקאסל: ריינה – הבעיה בכדורי גובה חוזרת. ארבלואה – פחות מדי תמך בהתקפה. קראגר – דפק כרטיס. סקרטל – הולך ומשתבח. ריסה – עשה פחות שטויות. בניון – נמצא בנסיגה. פננט – גול אחד בשנה וגם זה דרדלה. לוקאס – קצת אנמי, אבל הרבה עבודה שקטה. אלונסו – משתפר. ג'רארד – שלא ייגמר לעולם. טורס – שלא ייגמר לעולם 2. קראוץ' – מאוחר מדי. קאוט – הכניס את הנחישות בדלת האחורית. הופייה – לא השפיע.

12 Comments

אריגיא 9 במרץ 2008

אני מניח שבניון שיחק 90 דקות כי הוא לא בתוכנית לסאן סירו. לא ראיתי את המשחק, ומה שמעניין אותי יותר מהכל זה מה מתקדם בקו דובאי-ניו יורק. יש פרסומים שהם נכנסים ב-49%, מי לעזאזל יכול להביא מידע אמין שיעשה סדר?

amichai 9 במרץ 2008

לצערי אני לא יכול להביא מידע אמין, אני לא בטוח שיש כזה בנמצא

cookie-monster 9 במרץ 2008

לקראת המשחק אתמול צצה בראשי מחשבה…איך נראה לכם שהיה נראה חוד של טורס ואואן ביחד ?

amichai 9 במרץ 2008

קוקי, אל תראי את זה בעונה הבאה, למרות שאני סקפטי
אבל השתגעת גם טורס וגם אואן שלא עושה הגנה? רפא לא היה עושה את זה בחיים

אריגיא 9 במרץ 2008

יש לי הרגשה שאואן כבר לא ישתקם, והאמת שלפעמים אני נזכר בדרך שבה הוא הלך לריאל, והבאסה חולפת די מהר.

roee05 9 במרץ 2008

אריגיא למרות שכעסתי עליו בתחילה על זה הוא הלך כך. בכדי לזכות בתארים וראו מה קרה הוא לא זכה.
אני עדיין מסמפט אותו. ומקווה שלפחות אם לא יחזור למשהו בסגנון רובי פאולר, אז שלפחות יעלה לראש המבקעים באנגליה בכל הזמנים. ללא הפציעות הוא היה עושה את זה כבר לפני שנתיים בקלות רבה. סבה"כ כאשר הוא משחק אז קצב הכיבושים שלו יפים יפה מאוד.

amichai 9 במרץ 2008

הלך לזכות בתארים ולא זכה בשום תואר, ובנוסף, בעונה הראשונה בה "הלך לזכות בתארים" זכינו בצ'מפיונס ליג, וכשהיתה לו הזדמנות לבחור או להיות מגה סטאר בניוקאסל או חלוץ לגיטימי שנאבק על מקומו בהרכב בליברפול – הוא בחר בניוקאסל ומקלל את הרגע הזה עד היום

matipool 9 במרץ 2008

ככל הזכור לי , לאואן לא הייתה אפשרות בחירה כשהוא חזר מריאל . ניוקאסל הייתה היחידה שהסכימה לשלם את הסכום שדרשה ריאל ולדעתי , רפא מעולם לא התאמץ יותר מדי להשאיר או להחזיר את אואן .
לבי לבי עליו . איך נדפקה הקריירה של מי שאמור היה להיות אחד החלוצים הגדולים בתולדות אנגליה וליברפול .
איזה שחקן הוא היה כבר בגיל 18 וכמה אהבתי אותו .
בנוגע לסטיבי וטורס – אכן עונג שבת . צמד אדיר . הבעייה היא שלטורס אין מחליף מספיק טוב למקרי פציעה ( חס וחלילה ) או מנוחה , במיוחד בצורת המשחק הנוכחי . אני גם לא מסכים עם מי שאומר שטורס לא עושה הגנה ומתרכז רק בחלק ההתקפי . לא פעם הוא רודף אחרי שחקני ההגנה , יורד לגליצ'ים ומחלץ כדורים .

cookie-monster 9 במרץ 2008

אואן הוא אחד השחקנים הכי אהובים עלי מאז ומעולם. עצוב היה לי כשעזב ואתמול מול המשחק הכל חזר שוב. כל כך מוזר לי שהוא משחק נגדנו.
ולא חיפשנו חלוץ ברמה עולמית שישחק ליד טורס … לא היה נחמד אם היה אותו ב"רוטציה" ולא את ורונין :|

אסף THE KOP 9 במרץ 2008

מצטער לשעמם ולחזור על דברים בשנית… אבל, האם יעקובו + דני אלבס למכירה ובכמה ?

amichai 10 במרץ 2008

יעקובו לא יעבור מאברטון, הוא לא ניק ברמבי, תשכח ממנו אסף. על דני אלבס לא הפסקתי לפנטז לרגע. אם חלוצים, אני בעד ואן הונטלאור

אריגיא 10 במרץ 2008

לא הייתי פוסל את סיפור יעקובו כל כך מהר. לא שאני יודע כמה בליברפול באמת רוצים אותו, אבל הייתי שופך שם כמה חבילות יפות של פאונדים.
הייתי מחפש דווקא שחקנים באיטליה, שהיא ליגה הרבה פחות אטרקטיבית מאנגליה והרבה ירצו לעבור. פיורנטינה שרצה יפה, ורומא כמובן, מחזיקות כמה שחקנים שיכולים לעזור לנו מאוד. איך בניטז בסקאוטינג איטלקי? מצד שני, אולי צריך לברר עם הבא את מי הוא רוצה…

Comments closed