רגע לפני צ'לסי

In כללי

1. דיווחים יחסית אמינים מצביעים על כך שרובי קין שוב לא בסגל. אני חושב שהסיבה לכך היא קודם כל מקצועית – ראינו איך הוא נראה בחודש האחרון. לא ממש דומה לחלוץ, מפוזר, שכונתי, מפעיל רק את פיו ואת ידיו בתחינה לשופט שייתן לו עוד עבירה של התחזות. הבעיה היא שכנראה רפא לא מוכן לחתוך. לא מוכן להודות בטעויות מוקדמות. רק בטעויות פחות מוקדמות. לכן קין עוד כאן. וגם דוסנה. עם אלו אנו אמורים לתת פייט לשרימפסים. בכל אופן, יש פה דיסוננס מזהיר: חוץ מריירה, למעשה לא ממש התחזקנו בקיץ, אולי אפילו נחלשנו (אני עדיין טוען שזו היתה טעות שלחרר את פינאן בלי להביא מחליף ראוי). לא בגלל שחקנים שבאו/ לא באו/ הלכו, אלא בגלל השחקנים שנמצאים. חוץ מג'רארד וקאוט בתחילת העונה, אף אחד לא מחזיק אותנו חזק. צ'אבי אלונסו נותן עונה מצוינת, אבל הוא שחקן פאסיבי מדי (ע"ע הפסיקה הבאה). טורס ובאבל, שניים שהביאו לנו המון גולים בעונה שעברה, לא ממש התחילו את העונה. כך שאנחנו קבוצה פחות טובה, אבל יותר טובה, מתברר.

2. בעיה גדולה אצלנו היא האמצע. אין בכל ספק. שימו לב לגול נגד וויגן. הוא קרה רק בגלל שמסצ'ראנו הלך קדימה. זה קורה לו בערך פעם בחודשיים. אין לנו בעצם קשר אמצע שרץ קדימה ומשתתף פעיל בהתקפות. מסצ'ראנו, אלונסו ולוקאס הם במובן מסוים אותו שחקן עם אי אילו דגשים. הם משחקים רק עד 35 מטר מהשער, הם עסוקים התקפית רק בהעברת הכדור ימינה או שמאלה, או ניסיון נואש קדימה. לא נראה אותם ברחבה. בגלל זה רפא רצה את גארת' בארי, כי בסגנון של שלושה באמצע, וג'רארד לצורך העניין הוא באמצע – שניים שנשארים מאחורה זה קיבעון מגוחך. כנראה שאי אפשר ללמד את אלונסו, לוקאס ומסצ'ראנו לקחת חלק פעיל בהתקפה, או שאולי ניסו ולא הצליחו. הפתרון לטעמי הוא הסטתו מחדש של ג'רארד לקו האמצע בתור קשר קדמי, שמאחוריו רק אחד. אני חושב גם שאם כבר אנחנו מסיטים שחקנים לעמדות לא מוכרות, דרק קאוט יותר תפור על העמדה הזו מאשר על צד ימין. רעיון הא?

3. ביום חמישי לא הקרוב, זה שלאחריו, ברדיו אמצע הדרך, בתכנית של בני תבורי ידידנו, שעתיים שלמות של פופ ליברפולי. מכיוון שבני כבר הקדיש תכנית למרסיביט, אתמקד בעיקר בשנות השמונים – להקות פופ וניו וויב כמו "פרנקי הולך להוליווד, "חי או מת", "OMD", "להק שחפים", "אקו והבנימן", "אלביס קוסטלו" ועוד כמה. יש מצב שהתכנית תידחה, האיש שכנראה ייכנס להיסטוריה, רונן דורפן, עשוי לנחות, ובמקרה כזה אפנה לו את המשבצת ואתארח שבוע אחריו. נשאלת השאלה האם דורפן יקדיש תכנית שלמה לסמית'ס ואואזיס?

24 Comments

צביקה 1 בפברואר 2009

א. הבעיה עם לוקאס היא שהוא לא שחקן ומה שצריך לעשות איתו זה למכור אותו למכבי באר שבע
ב. אני שמח שאתה רואה את האור בעניין בארי, אם גם באיחור מסוים
ג. דבריך על האמצע שלנו גרמו לי להזכר בגעגועים בדידי המן, שעל אף שהיה ההגנתי שבקשרים, ידע תמיד לתת מסירות ארוכות וחותכות קדימה (אפרופו שחקנים ששוחררו מוקדם מדי מליברפול)

amichai 1 בפברואר 2009

צביקה, מלבד למסור צריך גם לדעת לבעוט. הבעיטות של אלונסו מדויקות, אבל לעולם לא מפתיעות, הממוצע שלו הוא שני גולים לעונה בבעיטות מרחוק

צביקה 1 בפברואר 2009

אבל שתי הבעיטות האלה בממוצע ממרחק של 100 מטר ביחד :-)

ברצינות, אני לא חושב שאלונסו הוא הבעיה שלנו, והמשחק שהוא נתן בגמר ההפסד למילאן מוכיח את זה (אם מישהו צריך הוכחה)

amichai 1 בפברואר 2009

אלונסו לא הבעיה. הבעיה היא לא אישית, אלא קונספטואלית. צריך באמצע שחקן שיתרום להתקפה, אם לא אלונסו, אז שמסצ'ראנו יירד לספסל (או שיתחלק עם אלונסו) ונביא מישהו כזה. לוקאס לדעתי מתאים לליגה הנורבגית. אחי טוען שהוא נורבגי שנחטף בספינת עבדים לברזיל

McMoshe 1 בפברואר 2009

צביקה,
תקן אותי אם אני טועה אבל בגמר ההפסד נגד מילאן עבירה לגמרי לא מחוייבת של אלונסו פחות מ-20 מ' מהשער הביאה לשער הראשון של מילאן. הבעיה היא לא אלונסו או מסצ'ראנו לדעתי , הבעיה הייתה ונשארה בצדדים. עם יכולות האחד על אחד של קויט , ההעלמות של באבל והבינוניות של יוסי , נשארנו עם הברקות חד פעמיות וחוסר היציבות של ריירה. אני מקווה רק שהיום ריירה יחזור על המשחק המצויין שלו מסטמפורד ברידג'.

straw_donkey 1 בפברואר 2009

בעקבות הידיעות על ההשמטה של קין מההרכב למשחק, השמועות הולכות ומתרבות לגבי מעבר בחזרה לספרז. הדבר האחרון ששמעתי, הוא שקין יחזור לספרז ואנחנו נקבל כסף פלוס פאבליוצ'נקו. נשמע מופרך ביותר.

זה נראה לי תמוה, כי רפא לא הביא שום חלוץ במקומו, ואם טורס נפצע חס וחלילה אנחנו נשארים עם קאוט בלבד כחלוץ חוד. אני לא רואה את רפא שם את באבל במרכז ההתקפה, ולמרות שאנגוג מככב במילואים, אני לא בטוח שלרפא יש את הביצים לשים אותם בסל אחד על הבחור. לא ידוע על חלוצים חדשים שרפא מעוניין בהם, וכמו כן קין עוד לא יצא לשום מועדון כדי להיפגש עם מישהו. רפא גם לא יודע כמי שמוותר על רכישה לאחר שישה חודשים בלבד.

רפא גם מצוטט כמי שאמר בזמנו שה'מועדון', לא הוא, (אלא פארי) שם את ה-20 מיליון על קין. הסכום הגדול היה אמור לצאת על בארי, מה שלא קרה, וסכום נוסף, קטן יותר על קין. כולנו יודעים מה קרה. כלומר, הרכישה הייתה במקום, הסכום מופרך גם לפי רפא (האם כסת"ח מצוץ מן האצבע? לא נראה לי)

אני יודע שאני הולך להוסיף לעצמי עוד כמה שערות לבנות היום בערב, אם לא נהיה ביתרון של שני שערים לפחות. אני פשוט לא עומד בזה יותר, וכמה שהמשחק הזה טקטי ואני יודע את זה – זה לא יהיה קל.

הגול של ויגאן? לוקאס, הוא ולא מלאך. הבנתי שהיה לו משחק טוב יחסית, בלי עבירות, ואפילו סוג של הזדמנות לשער. רק שברגע קריטי הוא חזר לסורו, וברחבה, no less.

הבעיה היא באגפים, בעיקר בהתקפה, באיכות ההרמות, ובאיכות האחד-על-אחד שלנו מול מגינים. הקבוצות שמשחקות מולנו מכירות בזה, ומפעילות פחות לחץ משהייתי רוצה להראות על חלוצי האגף, מה שגורם לכך שיותר שומרים על שחקני אמצע המגרש, מה שמשפיע על איכות המסירות והבעיטות מהאמצע.

לגבי התוכנית של דורפמן – אואזיס? רק אם הוא שם את הקטע מההופעה שבו הוא והקהל מראים את מה שהם חושבים על יונייטד. אוהדי יונייטד שאני חושב עליהם שקשורים למוזיקה: איאן בראון (כבשה אדומה במשפחה של אוהדי סיטי), ו… מיק האקנל מ'סימפלי רד', האיש ואבן החן (בשן).

לי יש בבית הקדשה של איאן מקאלאך מההופעה של אקו והבאנימן שהייתה פה בזאפה לפני איזה שנתיים, עם YNWA והכל. יצא לי לדבר איתו איזה רבע שעה מאחורי הקלעים. A sound lad.

Solari 1 בפברואר 2009

אם כבר הזכרת שינוי עמדה לקאוט וחוסר תחליף ראוי לפינאן, לדעתי תפקיד המגן הימני תפור עליו. אני לא מבין איך לא ראו את זה בקבוצות הנוער.. :)
הבנאדם רץ כמו משוגע, יש לו סטמינה מהטובות שיש והוא נלחם ויורד לגליצ'ים כשצריך. הבנאדם מגן ימני בלב והנשמה.

פול מקרטני 1 בפברואר 2009

נכון שיש לנו בעיה בעמדות מסוימות על המגרש אבל הבעיה העיקרית שלנו היא בעמדת המאמן.
לא יעזור שום דבר, למאמן הזה אין את מה שצריך בשביל לקחת אליפות באנגליה ושחקן רכש כזה או אחר לא ישנה את זה.

באבא ימים Old Timer 1 בפברואר 2009

חשבתי מה מפריע לי בפוסט הזה ואז הבנתי. הוא לא דומה בכלום לפוסט שהיה לפני המשחק הקודם. לכן, נטלתי לעצמי את החירות להביא את דבריו של עמיחי מלפני המשחק הקודם. עשיתי אי אילו שינויי קונטקסט קלים אבל כל השאר נכון – גם אז לא היינו במקום ראשון, לא האמנו באמת שיש לנו סיכוי, וחלק לא מבוטל מן הנוכחים כאן לרבות בעל הבלוג לא ממש החזיק מבניטס.

מקווה שנחת. זה חשוב לנוח. שים את הרגליים על ההדום, תראה איזו סדרת טלוויזיה אידיוטית, תהיה עם המשפחה, תשחרר. אחר כך, כשאתה מגיע למלווד או לאנפילד, עשה סיבוב בחדר הגביעים. תעצור קצת ליד בוב פייזלי, יש תמונה יפה שלו. ליד קינג קני. עכשיו תתחיל להתעצבן. בחרו אותך רק למקום השני ברשימת האנשים שהשפיעו על הקופ. רשימה בעייתית, אני מודה. אתה השחקן האנגלי הכי גדול בדור האחרון ואין לך אליפות. לג'ון טרי הבכיין יש, לריו פרידננד יש, אפילו לווין רוני הפרחח, גם דיוויד בקהאם המטרו-קוקסינל. נכון, גביע אירופה זה מכובד, אבל הורודים גם זכו בעונה שעברה. לך לראי, כמו רוברט דה נירו ב"נהג מונית", תיראה קשוח, תגיד לעצמך "אני הבן זונה הכי קשוח בפרמייר ליג, אני יכול להבקיע מתי שאני רוצה, אני חד, אני טורו מפוצץ בדינרו". לך לאסיפת שחקנים, רפא ידבר על שמירות, על איך עוצרים את למפארד, על כדורים נייחים, על תקיפות מחושבות, לא לעלות יותר מדי, לא להפקיר את העורף. הוא מלא שטויות, אתה יודע, הפחדן הספרדי. אתה מחכה לרגע שהוא יילך, אבל את מי יביאו במקומו? לא חשבת על זה, הא? הוא ייצא לרגע לדבר עם פלגרינו וסמי לי. יש ידיעות על ההרכב של צ'לסי. הם יחלקו שמירות. תן להם לחיות בסרט שלהם. זה סרט חשוב, אבל רק סרט, או יותר נכון – רק פרומו. אתה שולט במציאות. קח את חאבייר, קח את ג'יימי, קח אפילו את מומו שירזי האיטלקי, קח את דרק, את הלוחמים, תטריף אותם, תדליק אותם, רק אתה יכול. תסביר להם שאם אתה עוד פעם מבקיע רק כדי לראות אותם נסוגים אחורה ומזמינים התקפות תהיה להם בעיה אתך. אם הם יאמרו לך שאם הם לא ימלאו אחרי ההוראות הטקטיות בניטס יוריד אותם לספסל תסביר להם שאם הם לא ימלאו אחרי ההוראות שלך בניטס יוריד אותם לספסל בכך מקרה כי החבר'ה מהשכונה שלך ידאגו לזה. תסביר להם שנמאס לך לסחוב את הקבוצה על הגב רק כדי לראות אותם מחרבנים לך את זה. תסביר להם שבניטס לא משחק. הם משחקים ולא הכל תלוי בבניטס. אל תאמר "מה עוד אתם רוצים שאני אעשה כדי שהעגלה המקרטעת הזו תיקח אליפות?" אם היא לא תיקח אליפות זה אומר שלא עשית מספיק. יאללה נחת מספיק, תמשש את הרגליים. תצא למגרש, החזאי הבטיח גשם, אבל תראה, שם בין העננים, יש שמש, היא זורחת בשבילך בלבד..

בני תבורי 1 בפברואר 2009

היום זה היום. עוד פעם: היום זה היום. אם לא מנצחים ונשארים במרחק סביר מהורודים, האליפות קרובה בדיוק כפי שהיתה בשמונה עשרה השנים האחרונות. נצחון היום יביא אולי לשינוי תודעתי אצל השחקנים – מבניטז אני כבר לא מצפה לכלום, ואם ההמשך יהיה טוב, כלומר, הם מנצחים (כרגיל) ואנחנו גם (אולי כמעט כרגיל), הרי שהמשחק אצלם יהיה הקובע. אני חושב שיכול להיות, שאולי, ויתכן וננצח היום. בניטז הרי טוב מאוד במשחקים חד פעמיים.

חידה: מישהו לא אומר לקישור שלנו לבעוט לשער. אולי בעצם הפוך: מישהו אומר לקישור שלנו לא לבעוט לשער. נחשו מי? בין הפותרים נכונה יוגרל סופשבוע של הרצאות טקטיות עם בניטז.

קאוט מגן ימני, רעיון נפלא, רק שאין לנו זמן. הוא צריך לעמוד 12 שעות ביום ולבעוט לשער מכל טווח, כך שאולי משהו יחרט אצלו ויופיע במשחקים. את הקישור הייתי קונס במשכורת שבועית על כל מסירה אחורה. במיוחד את מר בניון.

דורפן אצלי תלוי בתאריכים שיהיה בארץ. אם הוא משמיע את "אואזיס" בתכנית, אני בונה מקדש לפרגוסון אצלי בחדר השינה.

עמיחי, גם מרסיביט בבקשה…

באבא ימים Old Timer 1 בפברואר 2009

עמיחי: מה עם תשובה לאימייל שלי (זה האימייל שנשא את הכותרת "חסמבה והסוד הגדול")?

רונן דורפן 1 בפברואר 2009

עמיחי – ראשית, אינני יודע עדיין מתי אנחת בארץ, או בתכנית. שהיא המובילה במזרח התיכון בתחום ארוח בלוגרים של ספורט. מכל מקום הבנתי במוסיקה מנצ'סטרית נמוכה ביותר, ואני חייב לציין משהו שתמיד לא חשתי איתו בנוח באולד טראפורד.
את הטענות על שקט וחוסר התגייסות דווקא אינני מקבל. אבל הטעם המוסיקלי ביונייטד לא ממש מזהיר. היו רגעים חביבים בתחילת שנות התשעים כשההמנון הבלתי רשמי היה always look on the bright side of life. בא קנטונה ודי הוציא את הטעם מהשיר הזה. הדבר היחיד שקרוב לרגש אותי מוסיקלית – הוא you'll never die על פי צלילי המנון הלייבור בבריטניה.
בכל אופן כמחווה יוצאת דופן כלפיכם, בחודש בו אנחנו גורמים לכם צער רב ומוצדק כל כך, אני מצרף פה לינק לביצוע של אלוויס להמנון הקבוצה שלכם:
http://www.youtube.com/watch?v=Mq8dQ2U6Lts

amichai 1 בפברואר 2009

באבא, לא הגיע שום מייל

אריגיא 1 בפברואר 2009

הלו הלו, תיזהרו ממכבי באר שבע. אפילו להם יש כבוד ולוקאס בטח יתעורר על הספסל.
זה שקין לא סבגלזה שערורייה. אני לא חושב שזה מקצועי, כי הוא בהחלט ראוי לשבת על הספסל, וגם אני שמעתיה רבה אוהדים פה אומרים שהוא בכלל היה רכישה של פארי. זה בכל מקרה לא מוציא את בניטז טוב, היות שהיה אמור להגיד שאם מחתימים לו שחקנים בניגוד לרצונו הוא קם והולך. מצד שני, מה אפשר לצפות מהאיש שהסכים לוותר על ג'רארד.

אני ממש מאמין שאנחנו מנצחים היום, ויחד עם זאת ממש לא מתרגש מהמשחק. משהו אצלי כבר הגיג להבנה שהעונה הזאת לא תביא שינוי, והלוואי שאני טועה.

לגבי הסגל, נעשו המון טעויות בבנייה שלו (לא רק בעונה האחרונה) ואין ספק שכל התקופה של בניטז בליברפול הייתה אמורה להתנקז לעונה הזאת. לזה בדיוק הוא ואנחנו חיכינו. בעצם, כנראה שרק אנחנו.

אריגיא 1 בפברואר 2009

* לא בסגל

בני תבורי 1 בפברואר 2009

מילא שלא מצליחים לפצח את הבונקר של סטוק, אבל את האי בונקר של צ'לסי?

בני תבורי 1 בפברואר 2009

טוב נו, זו לא הפעם הראשונה שאני כותב שטויות.

שחר 1 בפברואר 2009

בני- באנגליה צריך וכדאי לחכות עד שהשופט יכך את הכדור בסוף המשחק.
לפחות חזר לכם הצבע לפנים,הסיפור פתוח.

תומאס 1 בפברואר 2009

ישתבח שמו!

ונראה לי שההתאחדות האנגלית החליטה להביא שופטים מספרד. אמנם השטויות שלו התחילו באחווה ספרדית עם בניטס, עם אדום מוזר, והמשיך בפנקסנות מטופשת ומחרידה.

העיקר שיש 2:0!

בני תבורי 1 בפברואר 2009

שחר,
מההרחקה של למפארד בדקה 60 עד השער הראשון ראיתי עוד תיקו מעצבן. קשה מאוד לשחק נגד עשרה שחקנים. צריך להודות שעד ההרחקה צ'לסי שיחקה פתוח והתקפי. אכן חזר לנו הצבע, וחשוב יותר, חזר לנו הטורס. נקווה שזה סוף תהליך ההחלמה הממושך שלו.

אסף THE KOP 1 בפברואר 2009

הבעיה היחידה של ליברפול הוא במינוי מאמנים שמשחקים בשיטת משחק המנוגדת ל-D.N.A של הקבוצה. לפעמים אני חושב שבניטז הוא בעצם הויה שגידל זקן צרפתי, הוציא דרכון ספרדי מזויף ע"ש מנוח בשם רפאל בניטז, קנה תעודת מאמן כדורגל (של ריאל מדריד) בשוק בטולוז וקיבל ג'וב באנפילד. לא פעם אני מוכן להישבע שבניטז הוא הויה.

דעתי על לוקאס שונה כידוע לכם מהקונצנזוס בבלוג מכובד זה. אני חוזר ואומר ששחקן לא הופך להיות הקפטן של ברזיל הצעירה מבלי שיהיה לו כישרון, ועל אף המומחיות של הסקאוטרים שלנו למצוא ולהחתים את שני הברזילאים היחידים בהיסטוריה שנולדו ללא שליטה בכדור, אני עדיין חושב שלוקאס הוא שחקן מצוין. נכון, הוא גרם לפנדל במשחק נגד אברטון, אבל אלמלא הפחדנות של בניטז, בכלל לא היינו מגיעים למצב שאנחנו מזמינים התקפות.

אני בקושי יכול לחכות לתוכנית של בני. בינתיים הרשו לי להקדיש לכם שיר נפלא של אחד הסקאוזרים החביבים עלי (שם השיר הוא המלצה חמה לרפא):

http://il.youtube.com/watch?v=sa8gYL_SC9o

straw_donkey 2 בפברואר 2009

אסף, אתה ראית את המשחק או שלא התעדכנת בתוצאה עד השעה שבה הגבת?

כן, היינו יותר טובים מצ'לסי, כן, ההרחקה עזרה לנו, כן בניטז ניצח את סקולארי, וכן, ריירה הוחלף בחילוף משמעותי (בניון).

צריך לדעת קרדיט כשמגיע. גם לבניטז, גם לשחקנים, אבל גם לבניטז.

אסף THE KOP 2 בפברואר 2009

straw_donkey –

משחק אחד לא מעיד על הכלל.
לבניטז לא נשארה ברירה – אם הוא היה משחק עוד משחק פחדני, כהרגלו, ומסיים בתיק"ו, המניות שלו אצל הבעלים ואצל האוהדים היו מתרסקות אפילו יותר מהנאסד"ק.

כל שאני אומר זה שבניטז לא מאמן יותר את אקסטרמדורה. מוטב שיבין זאת במהרה.

straw_donkey 2 בפברואר 2009

אני מסכים, בוא נקווה שנזכה לראות יותר מחץ בעתיד הקרוב – צ'לסי לא דוגמא, היא באה לנצח, הבעיה היא סטוק ושות'.

Comments closed