רגע אחרי צ'לסי

In כללי

1.
דקה 89, האדומים כובשים ועולים ל-1:0 במשחק שהוגדר כ"חשוב בטירוף", ורפא לא מכניס את לוקאס או דני אגר במקום טורס או קאוט. זה מה שנקרא "יתרון מספרי". אתה לא משתמש בו כדי לתקוף, אלא רק כדי לא להגן. נשמע משונה? ברוכים הבאים לטריטוריית הרפאים שמכונה "התודעה הבניטזית". סליחה, תיקון, באבל נכנס בדקה ה-83 במקום מסצ'ראנו, אבל המתנה בדמות ההרחקה המשונה של למפארד (ושוב זה אלונסו בכוחותיו המטאפיזיים להוציא כרטיסים אדומים) התרחשה לפני חצי שעה כבר. צ'לסי, שגם ככה היתה רפויה, היתה פתאום גם מבולבלת ואובדת עצות. זה היה הזמן לשבור אותה, אבל בניטז חיכה רק אחרי הדקה ה-70 כדי להכניס את בניון, שזה לא ממש חילוף התקפי, אלא סתם חילוף ראוי. בקיצור, היה אפשר וצריך לגמור את הסיפור של המשחק הרבה קודם, אבל אם היינו תוקפים מדי, בטח היינו חשופים מדי. שוב, התודעה הזו.

2.
השריקה מצאה אותי אדם מפורק ועצבני. אמנם הקלה מילאה אותי, אבל העצבים היו דומיננטים יותר. למה? שאלתי את עצמי ואז זה הבליח – העצבים שריירה הביא לי במחצית הראשונה עוד לא פגו. קאוט הכין אותם, לש אותם כמו שצריך. ריירה רקד עליהם כמו שהוא רקד במגרש. רק בלי הכדור.

3.
אני לא מקלקל שמחות או משהו, אבל אני לא ממש מתלהב בטירוף מהניצחון הזה. אולי בגלל שבתוכי ידעתי שזו התוצאה הכי הגיונית. לא ברור איך צ'לסי חשבה שהיא תתמודד על התואר. בכל מקרה, לדעתי המשחק היותר קשה הוא ביום שבת בחוץ נגד פורטסמות'. אני לא צוחק, כי קשה על הנייר הוא לא קשה עבורנו. כמו שהיה אומר על כך שחקן ישראלי: "אם לא ננצח את באר שבע בשבוע הבא לא עשינו כלום".

3.2 האם בעצם הניצחון הזה הוא ניצחון על הזכות להטריד את השרימפסים? עלה לי רעיון במסגרת חזית חדשה במלחמה הפסיכולוגית: רפא במסיבת עיתונאים אומר משהו כמו זה – "האליפות כבר די הוכרעה, רק אם יונייטד תפשל, אולי יש סיכוי". כמובן שבחדר ההלבשה הוא יגיד דברים אחרים לגמרי. כי אולי אותה "זחיחות" שמשפט כזה עשוי לייצר היא הסיכוי היחיד שהמכונות הורודות האלה יתחילו לאבד נקודות.

3.3 אם רובי קין לא יימכר עד שחלון ההעברות ייטרק בפרצוף, הגיע הזמן לסיים את סדרת החינוך. היא מיצתה את עצמה.

4.
גליון ציונים: ריינה – משחק נקי; ארבלואה – טיפה, רק טיפה עלה יותר למעלה; סקרטל – הטיגריס הסלובקי, קראגר – יום עבודה במשרד, אורליו – צנוע, בלי שגיאות; קאוט – חסר חוש כיוון, מסצ'ראנו – עשה את שלו הגנתית, אפילו בעט לשער, אלונסו – בדיוק כמו מסצ'ראנו, ג'רארד – פשוט כבר אין מה לומר עליו, ריירה – גביע, רביעי, גודיסון פארק, תתחיל על הספסל באימא'שך, טורס – תודה לאל שחזרת; בניון – כשצריך להחמיא – אני מחמיא. אז אני מחמיא. באבל – לא ממש הספיק, אנגוג – חילוף עבור האגו של טורס. זה גם חשוב, בניטז – את כל מה שעשית היית צריך לעשות קודם.

36 Comments

רונן דורפן 1 בפברואר 2009

בהרחקה של לאמפרד הרגשתי צדק היסטורי. לאמפרד פצע במתכוון את אלונסו בניצחון שלהם אצלכם לפני ארבע עונות. כך שהייתה פה סגירות מעגל.

איציק 1 בפברואר 2009

יייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייששש!!!

פול מקרטני 1 בפברואר 2009

באמת לא צריך להתלהב יותר מדי מהניצחון הזה.
אם לא היינו מקבלים מתנה מהשופט בהרחקה של למפארד, קרוב לוודאי שזה היה נגמר בעוד 0-0.
אם דירק קאוט ימשיך להיות ה"מניה הבטוחה" של בניטז בהרכב הפער ביננו לבין הורודים ייעמוד על 13 נקודות בתום העונה.

דוד 1 בפברואר 2009

א. רונן, אני חשבתי על אותו דבר בדיוק.
ב. אני חושב שהשתכנעתי סופית שעם רפא לא נגיע לשום מקום.
ג. מדהים שיש אנשים שרצו להביא את סקולארי.

בני תבורי 1 בפברואר 2009

אפשר היה לנצח גם עם למפארד. היינו טובים יותר ברוב שלבי המשחק גם לפני ההרחקה. אולי טובים היא לא המילה המתאימה, היינו נחושים יותר ושלטנו. זה לא תורגם ליותר מידי מחץ, אבל צריך לזכור שאלונזו ומסצ'ראנו בעטו לשער!!! (מעניין מה יש לבניטז לומר על כך), טורס בעט שלוש פעמים ורק גוף מזנק של מגן כחול עצרו את הכדור, ריירה סיפק את האתנחתא הקומית שהיתה תולדה של התקפה מצויינת.
ההרחקה השאירה לי טעם מר, אבל ריילי החזיר עם המחילה על הסיכול הממוקד שעשו לבניון ליד דגל הקרן. אני מקוה שמישהו בהתאחדות שם יראה ויגיב.

מדאיג אותי מה הולך להיות עם אגר. הבחור יושב על הספסל עם פרצוף של בר מינן. מדובר בבלם מעולה שאמור להיות יחד עם סקרטל צמד בלמים רציני להרבה שנים. הוא מוכשר, מהיר, נחוש, יודע להוציא התקפות ולבעוט לשער…אה, אמרתי בעצם את כל הסיבות למה לא להרכיב אותו.

מקווה שג'רארד והחברים קראו את הפוסט של עמיחי ויפנימו שעל המגרש הם מדברים, לא רפא.

אפשר כבר לומר שטורס חזר לעצמו?

amichai 1 בפברואר 2009

בני, אני מניח שבגביע ברביעי נראה את אגר. אולי עם הופייה. מתי המשחק באולד טראפורד? בונה על אלונסו שיוציא איזה אדום מוידיץ'

מיכאל.א 1 בפברואר 2009

אמיחי, אל תתעסק במזל, אלונסו כבר הוציא לוידיץ' אדום השנה באנפילד.

amichai 2 בפברואר 2009

טוב, אז לרונאלדו. האמת עדיף לגארי נוויל

צביקה 2 בפברואר 2009

אני בהרחקה של למפארד הרגשתי מכה קלה בכנף…

וברצינות עמיחי, פעם הבאה כשאתה מתחיל משפט ב"אני לא מקלקל שמחות או משהו", עשה טובה ואל תגמור אותו בלקלקל שמחות, אוקיי? קח דוגמא ממני ומאבא שלי, שקפצנו במקום כמו ילדים בני חמש וצעקנו "אל ניניו" עד שנגמר הכח לקפוץ.

צביקה 2 בפברואר 2009

ועוד משהו: ברגעים אלה ממש עושה פלוני דייוויד בקהאם באגף ימין של מילאן דברים שגורמים לי לדמיין אותו מגביה מהקו כדורים לטורס ורץ להסתחבק עם הקופ. ועוד אומרים שפרגי יודע למכור שחקנים בזמן…

אסף THE KOP 2 בפברואר 2009

אני חושב שלא נותנים לאגר לשחק בגלל כל הסיפור עם המעבר למילאן. סוג של סדרת חינוך מטופשת.
אגר הוא וורלד-קלאס והסיבה שיש לנו קצת יותר מדי משחקי תיק"ו היא בגלל שהוא לא שותף.

ויכסלפיש 2 בפברואר 2009

אני עדיין לא קולט למה בוסינגווה לא הורחק בבעיטה בגב של בניון, אבל חמור מכך- למה בניון לא נפל כדי לבזבז זמן?

צ'לסי נראה כמו אוסף שחקנים שרובם חושבים על התחנה הבאה בקריירה. כבר כתבתי שייתכן שזו המקבילה של אברטון מהאייטיז במובן של הבלחה שתי אליפויות וחזרה לחוסר רלוונטיות

ויכסלפיש 2 בפברואר 2009

אגב גם השעון פה מקדים את זמנו..

אריגיא 2 בפברואר 2009

אומנם נגעלתי מההרחקה של למפארד, גם מהפקקים שבניון הרגיש בגב, אבל כשהוא ישב על הקרן עם הכדור זה היה אחד הרגעים הרעים של ליברפול העונה. פשוט רע.
יפה לבניטז שהיום לא הוציא את החלוץ הבודד, והוא כבש שני שערים. צריך לקוות שטורס פותח את העונה היום, כי אנחנו מאוד צריכים אותו. לא רק, אבל גם בגלל שרובי קין היום גמר אותה, ואם לא טורס בכושר, אלוהים ישמור.
חלון ההעברות נסגר ביום שני בשעה 17:00 (שעון ההתאחדות האנגלית, סוהו). אני משוכנע שרובי קין עובר לאנשהו, אחרת לא יכול להיות הסבר לזה שדלגליש היה קרוב יותר למגרש ממנו.

old timer 2 בפברואר 2009

I agree with Amichai that Chelsea is not a true test. Generaly, teams that will play to beat Liverpool are likely to lose. The problem will be with those teams who will not even try to beat us. Those team will be our Achilles' heel. Its going to be a rough ride. It will probably end in heartbreak, but lets remember that is was the game against Chelsea that got us believing to begin with. While I still don't think we will win the title you can’t ignore the positives of this season. 10 of 12 against the other big three, beating the Mancs after seven years of failing to do so. Being the first to beat Chelsea at the bridge after more than 4 years. We're still very much in the picture by the end of January after a diabolical month, so while I don’t believe we will take the title, ending second is progress and ending close second is huge progress.

What do you say about the Australian Open? Nadal is awesome, unbelievable, astounding and superhuman! The second best performance by a Spanish athlete today.

פילוסוף רדום 2 בפברואר 2009

אתם ראיתם את יוסי ???
מה זה ??? 2 בעיטות לשער ב 20 דקות ??? ולא סתם בעיטות, אחת שצ'ך הציל בקושי והשניה שלא היה לא סיכוי להציל ??? ובישול אחרי חטיפת כדור מה קורה פה.

ולעניננו, בניטז פחדן בן פחדן, מלך התיקו, הורס היצירתיות, עד שלא ישנה גישה, נחטוף גול בדקה 90 מכל הוויגנים של הליגה, וננצח את כל השרימפסים.

אני לא רוצה להגיד לכם אמרתי לכם, אבל עוד בתחילת השנה צעקתי על חוסר חיזוק באגפים, שימו לב שכל השערים שלנו לאחרונה באים מהאגפים, דויד ויה כבר אמרנו ?

McMoshe 2 בפברואר 2009

אלונסו הביא לנו העונה לפחות 9 נק' שזכורות לי בסחיטת הרחקות(צ'לסי , הורודים-למרות ששם כבר הובלנו והדקה הייתה 85 בערך אבל איתנו אי אפשר לדעת ומנ' סיטי) , גם סוג של MVP.
אני שמח שניצחנו למרות בניטז. בדקה שלאמפרד הורחק הוא היה צריך להכניס ווינגר במקום מאסצ' או אלונסו ועשה זאת רק בדקה 83.
אפרופו צביקה ואביו , בתי בת השנה וחודש לא הפסיקה לצעוק "יש" במשך עשר דקות אחרי ששמעה אותי צורח ברחבי הבית וכל זאת בעודה לבושה אדום , יש דור המשך , אני יכול למות בשקט.
לי יש תחושה שצ'לסי מתפרקת. אברמוביץ' מנתק מגע , תחלופות בסגל הניהולי ומאמן כושל(היה לי ברור שהוא לא מתאים). אולי אפשר למצוא שם מציאות לקראת העונה הבאה ? מלודה , ג'ו קול , אולי אפילו קאלו או אשלי קול ?

Solari 2 בפברואר 2009

מאלודה?! אשלי קול?!?!

מקמשה, זה מה שאתה רוצה להוריש לדור ההמשך??

גיל מזינבבואה 2 בפברואר 2009

McMoshe – אשלי קול כבר שלכם, אחרי הדאבל פס שהוא עשה עם בניון והאסיסט שהוא נתן לטורס (ולא בניון כמו שהרבה חושבים) הוא כבר שלכם. ולא שכחנו את הבעיטה שלו שחלפה סנטימטר מהשער של צ'ך. רק תיזהרו שרפא לא ימכור את ג'אררד לצ'לסי כמו שהוא חולם לעשות.

McMoshe 2 בפברואר 2009

אני חושב שמאלודה הוא בהחלט ווינגר ששווה לשקול ברצינות. לדעתי , צ'לסי לא הפיקו ממנו קמצוץ ממה שהוא מסוגל. יש לי ספקות האם הוא מתאים לליגה האנגלית אבל אני חושב שכן.
לגבי אשלי קול , חוץ מבעיות אידיאולוגיות , בהחלט כן. הוא מגן מצויין התקפית והגנתית ובטח עולה על אאורליו ודוסנה. ייתכן והוא מעבר לשיא אבל אין לי ספק שהוא וורלד קלאס.

matipool 2 בפברואר 2009

מאד רוצה את קול . לא את אשלי . את ג'ו .
אם מדברים על מגן שמאלי – ביינס מאברטון מאד הרשים אותי בשני המשחקים נגדם וחוץ מזה , אני בונה על אינסואה .

פילוסוף רדום 2 בפברואר 2009

גיל – אמנם המסירה לא היתה שלו – אבל אל תיקח ליוסי את הנחישות בחטיפת הכדור והכניסה לרחבה…

גיל מזינבבואה 2 בפברואר 2009

לא אקח את הנחישות, באמת כל הכבוד. אגב לאיזה קבוצה גדולה הוא עובר בקייץ הקרוב?

Spartan 2 בפברואר 2009

אף מילה על שחקן המשחק – סטיבי ג'י?!

מנפילה לנפילה חשבתי שיש לו אפילפסיה, אחד הצדיקים של הממלכה התמוטט ונפל כל פעם מחדש וכשלא קיבל שריקה עשה פרצופים, התעצבן והתווכח, האם זה מזכיר משהו למישהו או יותר נכון מישהו משהו משהו, אני לא חובב רונאלדו על התנהגותו השחצנית והמעט תיאטרלית אבל הוא אשכרה חוטף בעיטות, אגרופים, דחיפות ומה לא.
"ג'רארד – פשוט כבר אין מה לומר עליו" – באמת אין מה להוסיף…

קונים שחקנים של צ'לסקי ומוכרים את קין בקרוב, איך תיקחו אליפות, תגידו לי, כשאתם מתנהגים כמו מרכז טבלה.

straw_donkey 2 בפברואר 2009

גם לג'רארד יש נפילות מדי פעם, אני חושש שבשנתיים-שלוש של רונאלדו באנגליה ראיתי אותו צולל בכמויות כאלו שאין כמעט שחקן שיכול לעבור אותו במספר.

אה, זהו, קין נמכר.

לא ברור מי בא במקום.

אה, ואני נגד מדינה זינבבואית. אין כזה עם זינבבואים.

McMoshe 2 בפברואר 2009

SPARTAN ,
זכיתם כבר בתואר השנה : האנדרסטייטמנט של העשור/המאה – "מעט תיאטרלית". מישהו ראה פעם שחקן שעומד מול הכדור לפני כל בעיטת עונשין בשתי רגליים פסוקות בניצב לכדור ? אצלנו "בשכונה" היו נכנסים בו רק על הפוזה. את האופי שלו הוא הראה במונדיאל האחרון עם ההצגה שהוא עשה כדי להרחיק את רוני. כנראה שבניגוד אליכם לנו יש אצטדיון ולא אקווריום וזיכרון ארוך מ-3 שניות. לסטיבי יש את ההצגות שלו , אין ספק , אבל אני מוכן לשים את ראשי שהוא לעולם לא היה מתפתל מכאב כדי שירחיקו את קויט או את טורס במשחק נבחרת. בסולם ערכי של חברות זו הייתה המקבילה הכדורגלנית של לבגוד עם החברה של החבר הכי טוב שלך.
הניסיונות האינטנסיבים שלכם(אמיר אפרת ושאר אוהדי יונייטד) לעשות הקבלה בין סטיבי לרונאלדו פשוט מגוחכים , כנראה שכ"כ קשה לכם לחיות עם הכוכב שלכם שאתם מנסים "להכשיר" אותו ע"י ההשוואות האלה.

old timer 2 בפברואר 2009

קבוצת מרכז הטבלה הזו היא עם 10 מ – 12 נגד הגדולות. מנצ'סטר היא עם 4 מ – 12. ככל הנראה יונייטד יקחו אליפות השנה בנצחונות 1:0 על סטוק.
אתם אולי תהיו אלופים אבל אל תשלו את עצמכם, אתם לא משחקים כמו קבוצה אלופה.

McMoshe – זה היה ביורו הלפני אחרון.

גיל – בשביל זה יש עולם תחתון.

McMoshe 2 בפברואר 2009

old timer,
מצטער ידידי בכל זאת במונדיאל :
http://news.bbc.co.uk/sport1/hi/football/world_cup_2006/5141510.stm
כמו שאמרתי , יש לי זכרון ארוך…

אסף THE KOP 2 בפברואר 2009

McMoshe-

אתה קורא את אמיר אפרת ? אפילו החמאס לא היה ממנה אותו לדובר עקב נטייה לחוסר אמינות בדיווח…

כבר הוכחתי לפני כמה שבועות את דברי ההבל שלו לגבי "האפרוריות" של ליברפול בליגת האלופות. נכון להיום, הקבוצה שהוא אוהד, משחקת כדורגל שהדבר האחרון שאפשר להגיד עליו שהוא שובה-עין ולב, ועדיין הוא בוחר להתעסק בליברפול.

old timer 2 בפברואר 2009

מתנצל בהכנעה…

cookie-monster 2 בפברואר 2009

אני עם matipool בענין קול, ג'ו. שחקן שתמיד אהבתי.

rachman on the road 2 בפברואר 2009

so now we give him back for 12 http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/teams/t/tottenham_hotspur/7861523.stm
and in return? – Nada.
good way to improve our game

Mcmoshe 2 בפברואר 2009

אסף,
לפעמים אתה נתקע בשירותים לזמן ארוך וכל מה שיש שם זה מוסף הספורט של ידיעות.
בעיקרון אתה צודק.

מיכאל.א 3 בפברואר 2009

אני לא מבין אתכם אנשים.

תחשבו בהיגיון:
קין בא -> באבל גרוע ובלי חשק לשחק.
קין עזב -> באבל מנסה יותר לפרוץ להרכב ולשחק בעמדת קין.

חוץ מזה, במקום שיהיה לנו פקק על העמדות עכשיו יותר משוחרר.

לי יש שאלה יותר חשובה:
מתי ,למען השם, אינסואה חוזר, אני מתגעגע לברנש הקטן והמהיר שלנו.

רונן דורפן 3 בפברואר 2009

מק-מושה – הבחור בועט עונשין בפתיחה של הרגל ופס על הכדור ומכאן העמידה. אבל זה קשור לטכניקה ויכולת. כלומר לא קשור למרסיסייד ולעולם של גברים, ביצים, פוזה ורגש וכל זה.

רועי 8 בפברואר 2009

איזה כייף היה להיות במחשק הזה במגרש סליחה מקדש אנפילד.
סיום שכולו תענוג.

Comments closed