על המשימה של קני דלגליש

In כללי

כשמנסים לחשוב על הקבוצה של העשור הבא, אי אפשר לראות בה עוגן יציב, או במילים אחרות – מי שיתפסו את מקומם של ג'רארד וקראגר. לפניהם היה לנו את מקמנמן, פאולר, אואן וכו'. ליברפול נעה מעשור לעשור על הכמה שחקנים האלה, נכון הם מקומיים, ואליהם מצטרפת שורה שנייה של שחקנים נאמנים (נניח סמי הופייה, אולי אלונסו וכיו"ב). אין טעם להחזיק מחלקות נוער כל כך מפוארות, אם ברגע האמת הכוכב הכי גדול שלהן נמכר בפחות ממיליון ליש"ט לאיזה קיימברידג' יונייטד. גם זה שהנוער ייקח אליפות, זה אולי מוסיף קישוט לחדר הגביעים, אבל אין לזה משמעות. המטרה של קני צריכה להיות ברורה – לייצר שחקנים לקבוצה הבוגרת. ג'רארד הוא עילוי שנוחת פעם בדור. קראגר – לא בהכרח. אבל קחו שחקנים כמו נניח ארבלואה או אורליו, אינסואה וכדומה, זה לא מדע בדיוני לייצר שחקנים ברמתם. נכון, זה יותר קשה מפעם. הפרמייר ליג הפכה להיות הליגה הכי בעייתית במובן הזה, אם אתה כמובן קבוצה גדולה: להגיע מהר לרמה של שחקן הרכב בקבוצה גדולה זה מאוד קשה, לכן הגדולות בדרך כלל רוכשות את המקומיים שלהם מקבוצות בינוניות.

18 Comments

איציק 7 ביולי 2009

שמח לראות שעברנו לדבר על דגליש.

אני חושב ששווה מחלקת נוער מפוארת שתייצר 4-5 שחקני הרכב. ראה ברצלונה.
שחקני בית בד"כ יותר מחוייבים למועדון ומעבר לכך אם יש עבודה נכונה הם יכירו את שיטת המשחק של הקבוצה הבוגרת כי תרגלו אותה בנוער.
הסיכוי ל"ייצר" עוד שני שחקנים מקומיים מהסוג של קראגר/ג'רארד וכיוצ"ב הוא קריטי לאופי של מועדון כמו ליברפול בו עדיין החוויה של קהילה סביב קבוצה קיימת למרות הקוסמופוליטיות של מרבית השחקנים.

אריגיא 7 ביולי 2009

כפי שכתבתי קודם בקטע אחר, הפקת סטיבי ג'י חדש היא כורח המציאות. הייתי שמח לחשוב שיש מישהו במועדון שמבין את זה ובונה תוכנית שתאפשר לעשות את זה בשנים הקרובות (ודלגליש לכאורה חלק ממנה) אבל משיחות שהיו לי עם בעלי תפקידים ועם "לשעברים", אני מבין שעד היום זה לא נעשה. הלוואי שזה מתחיל, כי זה בכל מקרה תהליך ארוך שלוקח זמן, וסטיבי ג'י אומנם משתבח כמו יין, אבל יום אחד, עוד הרבה זמן, גם הוא יהיה אורח בתא כבוד.

צביקה 7 ביולי 2009

תרשה לי לחלוק עליך בעניין החשיבות של מחלקת הנוער.

דלגליש עצמו הוא דוגמא מצוינת. הוא כבר היה כוכב של קבוצה אחרת כשהביאו אותו, הרבה מעבר לגיל הנוער, וזה לא הפריע לו להפוך לאישיות המזוהה ביותר והאהובה ביותר, והראייה איך כולנו גמרנו במכנסיים כשנודע שהוא חוזר לעניינים.

קיגן, סונס, אלן הנסן, ג'ון ברנס, גרובלר – מה היינו מרוויחים לו הם היו נולדים על גדות המרסי? שומדבר.

רועי מ 7 ביולי 2009

צביקה
אתה טועה מה שאתה מרוויח זה מה שאתה לא מפסיד או יותר נכון מוציא. תחושב שבמקום לקנות אותו הוא היה יוצא מהשכונה של רובי. היינו חוסכים 21 מיליון. 2 מיליון הם הוצאות על כל הדרך שיעשה מהילדים ועד הבוגרת.
שחקני בית מוספים הרבה מאוד.
תראה בכל מקום בעולם שחקני בית תמיד יתפסו מקום גבוה באהדה.

עידו 7 ביולי 2009

לתשומת ליבכם:
חוג האוהדים מארגן נסיעה משותפת לאנפילד לשני משחקים בתחילת העונה (סטוק ו-וילה).
אם אתם מעוניינים, תיכנסו לפורום חוג האוהדים ותירשמו שם. רישום ראשוני כבר החל ויימשך כשבוע.
http://www.liverpool-il.com/site/modules.php?name=News&pa=show_article&pid=742

אריגיא 7 ביולי 2009

עידו, אתה באמת מגיע ולא אמרת? מזל שיש לי את המקורות שלי…

ולגבי אקדמיה, אני חושב שבתקופה של דלגליש השחקן, הכסף היה הרבה יותר קטן ולא משמעותי. היום כשליברפול לא יכולה להתחרות במועדונים הגדולים (ויש מי שיטען שזה פשוט פסול מוסרית, כמוני), הדרך היחידה לצמצם פערים היא לייצר איכות ולא רק לקנות אותה. לדעתי בניטז מבין היטב את משמעות האקדמיה. שאלה אחרת לגביה היא כמות הילדים מעבר לים שיש בה, אבל זה כבר נושא אחר. אקדמיה חזקה חשובה למועדון חזק.

Mcmoshe 7 ביולי 2009

צביקה,
הטיעון שלך היה קביל לפני עשרים שנה. בשיטת הכסף הגדול שבה אפילו קבוצות גדולות מאבדות שחקנים לטובת כסף , גם גלן ג'ונסון עולה עשרים מיליון פאונד. תתאר לך כמה היה עולה צמד כמו ג'ון בארנס ופיטר בירדסלי , שחקני הרכב מוכחים בנבחרת אנגליה עוד לפני שהגיעו לליברפול. טיעון זהה לגבי קיגן , הנסן ודלגליש. הקבוצה של סוף שנות השמונים במונחים של היום הייתה שווה למעלה ממאתיים מיליון פאונד בהערכה זהירה. לשם השוואה , בארנס עלה פחות ממיליון פאונד ובירדסלי כמעט שניים…

עידו 7 ביולי 2009

אריגיא, באמת יצאתי פארש אבל אלפסי אמר לי שהוא יידע אותך כבר. התכוונתי לכתוב לך היום.
אני אפצה אותך- שישקבב אצל הטורקי עליי.

השאלה מה המטרה שהוצבה לקני. אם המטרה היא לטפח את הנוער המקומי ולגדל עוד סטיבי אז זה לא לגמרי תלוי בו.
אם המטרה היא להכין עתודה צעירה מהשורה הראשונה ולא משנה מאיפה היא בעולם אז המצב שלו טוב ותר אבל גם לא מזהיר, על כל פוטנציאל יש כמה וכמה מועדונים עשירים יותר שישלמו על ילד בן 15 10 מיליון פאונד.

אריגיא 8 ביולי 2009

קשה באמת לדעת מה נדרש ממנו אישית, אבל מה שאני הייתי מצפה מאישיות בסדר גודל כזה הוא יחסית די פשוט: לזהות את הכישרון והאופי של מי שיכול להפוך בבוא הזמן לדמות מרכזית בקבוצה, ולהפעיל את כובד משקלו ואישיותו כדי שזה אכן יקרה. כלומר, להיות בסביבה, לחנוך וללמד, לאו דווקא איך לתת פס אלא מהי מחוייבות למועדון, מה המשמעות של להיות "כוכב" (ויש המון משמעויות, חיוביות ושליליות) וללוות לאורך כל הדרך.

אני סבור שדלגליש לא אמור להיות זה שנוסע ברחבי מרסיסייד ומחפש ילדים בשכונות, אלא שיהיה זה שמתוך אלה שכבר הגיעו, יזהה את המיוחדים.

איציק 8 ביולי 2009

מישהו יודע מה התאריך הרשמי של סגירת מועד העברות בקיץ?

פילוסוף רדום 8 ביולי 2009

אתם מפספסים נקודה חשובה.
קחו את מסי, הוא היה יהלום כבר בגיל 9. אבל יהלומים כאלה יש הרבה. החוכמה הגדולה היא להפוך אותם למוצר המוגמר.
בשביל זה צריך:
1. למצוא אותם
2. לגרום להם לרצות לבוא אליך
3. לדעת מה לעשות איתם אחרי שהם כבר הגיעו אליך (לבנות מה שנקרא)
4. לתת להם צ'אנס בבוגרים בצורה כזאת שהסיכוי שהם יכשלו יהיה נמוך ככל שניתן.

בשביל לעשות את הדברים האלה צריך:
1. להשקיע בסקאוטינג מתקדם.
2. לבנות אקדמיה רצינית כזאת שתהיה מפורסמת בכל העולם בכשרונות שהיא יצרה (ושתוכל להתחרות נגיד באקדמיה של בארסה)
3. להשקיע כסף במאמנים רציניים ובסכומי פיתוי להורים.יהלומים צעירים
4. לשים מישהו שיודע מה צריך בשביל להיות טופ קלאס.

קני הוא רק צעד בכיוון הנכון, ולא כל התמונה, אבל בהחלט מה שצריך במקום שצריך.

אסף THE KOP 8 ביולי 2009

לא צריך אקדמיה !!

מה שצריך זה שכפול גנטי של ג'רארד והטכנולוגיה כבר קיימת…

לי-שי 8 ביולי 2009

למה לעצור בג'רארד? בוא נשכפל את איאן ראש.

בודד במערכה 9 ביולי 2009

אני אומר נשכפל את מייקל אואן בכמות גדולה וניתן אותו לכל הקבוצות שאוהבים כמו מנצסטר צלסי אברטון וריאל שיוריד גם אותם ליגה…למרות שרק את מנצסטר גם יספיק לי

בני תבורי 9 ביולי 2009

אם כבר במד"ב אנחנו עוסקים, לא עדיף לשכפל את שאנקלי?

אלון (SUI) 9 ביולי 2009

יש בעיה לרוב הקבוצות היום – החלפת מאמנים מהירה מאוד.
מה שאומר שלא אכפת להם מהאקדמיה..וזה אחד ההבדלים בברסה.. שהאקדמיה תמיד הייתה חלק חשוב בקבוצה לא משנה מי המאמן הראשי. אם הכתבות על פפ גוורדיולה באמת נכונות …הוא דוגמא לכל מאמן באשר הוא..בן אדם שמגיע עם תוכניות לחמש שנים הקרובות..לקבוצה..לאקדמיה..למועדון כולו.. (תכלס גם הממשלה שלנו יכולה ללמוד דבר או שניים על תכנון מקדים..כבר מזמן סגרו את האגף היחיד שעסק בתוכניות לעתיד של 10 שנים והלאה. תכנון שלא כולל 'איך לשמור על הכסא שלי בחמש שנים הקרובות' )
פרגי כבר 20 שנה עם הורודים..וגם ליברפול צריכה סוג כזה של מאמן.. מי יודע.. אולי דלגליש יחזור לאמן עוד כמה שנים כשבניטז יחזור לליגה הספרדית …בתאוריה אם ג'רארד יוכל לאמן כמו שהוא משחק ומתנהל בתוך וגם מחוצה למגרש זה יהיה אדיר (בעתיד הרחוק כמובן)… אבל לא כל שחקן גדול יודע לאמן.
אני מאוד אוהב את בניטז למרות שהוא יכול לשגע לפעמים עם החלטות מוזרות.. (לוקאס@!..) אבל ברור לי שאחרי אליפות ואני מקווה אליפויות שהוא יעזור להשיג למועדון…הוא יתעופף לו הביתה. הוא לא מתכנן לפרוש מאימון בליברפול. הוא מתכנן לעשות זאת בריאל או ולנסיה. לכן למרות צעד נפלא של הבאת דלגליש לאקדמיה.. זה נראה לי שהוא לא יתערב שם…חבל.
אפשר לראות עתיד די ורוד אצל הורודים עם כמה כשרונות צעירים שלפחות כרגע נראים מבטיחים. נכון הם שילמו על אותם מופלאים לאחר שכבר כיכבו בליגות או נבחרות לאומיות של אותה מדינה מהם הגיעו. אבל זה שווה את זה לדעתי.
גם אם השחקנים האלו לא יתפתחו לציפיות.. יוכלו למכור אותם במחיר גבוה פשוט בגלל שהם היו באקדמייה של מועדון גדול עם שם מוערך. (כמו חולצה ששמים עליה תנין קטן ופתאום המחיר קופץ ל400שח במקום 40שח). ואם אותם שחקנים כן יתאימו לציפיות אני מניח שישארו די לויאלים למועדון שגידל אותם מנערים לגברים. בכל אופן יחפרו להם בראש וישטפו להם את המוח על הסטוריה ולואליות למועדון.

לסיכום – אני יהיה מאוד מאוד שמח עם אקדמיית ליברפול תתחרה יום אחד ברמה (מכל הבחינות – ניהולמאמןשחקניםסקאוטים וכן הלאה) של האקדמייה שיש היום בברסה.

גיא אלון 9 ביולי 2009

אם כבר לשכפל, אז למה את ג'רארד ? למה לא שחקנים שממש הביאו לכם תארים ?

ועכשיו ברצינות – זה לא יהיה נכון לחפש דווקא את הג'רארד הבא. בכל קבוצה חזקה ישנו שחקן או שניים ברמה עולמית גבוהה שמנהיג אותם, אבל דווקא אותו אפשר לקנות (אם כי תמיד נחמד שהוא מגיע מהבית).
העניין הוא לבנות את התשתית והקבוצה מסביב ובשביל זה לא צריך מזל, רק עבודה נכונה ושיטתית.

אסף THE KOP 12 ביולי 2009

לי-שי…

אני מצטער להודיע לך, אבל עדיין לא קיימת טכנולוגיה שמאפשרת את שכפול האף של ראש יקירנו.

פשוט, עדיין לא פיצחו את רצף הדי.אנ.איי המורכב שבו.

Comments closed