לפני צ'לסי. עוד משהו

הבעיה האקוטית שלנו היא ההגנה. זו לא הגנה בניטזית, טקטיקה היא כמו שמיכה – אתה מושך מצד אחד, צד שני נחשף. הפכת לקבוצה התקפית, יש על זה מחיר. אין מושלמות, ואנחנו הרי לא מתנגדים לרביעיות וחמישיות. אבל מול צ'לסי זה סיפור אחר. מול צ'לסי צריך להיות מושלמים הגנתית. תמיד היתה לנו בעיה עם דרוגבה (ולא אשכח את הופייה רודף אחריו כמו קשישה אחר נער שגנב לה ארנק, וכן צביקה, זה לא מפחית כהוא זה ממופלאותו של הפיני); הוא פיזי, בכיין, מתחזה ומייצר מלא כאבי ראש. אסור להצמיד לו את לוקאס למשל, כי דרוגבה יפיק מזה מלא כדורי עונשין ונצחונות בדו קרב. ההגיוני ביותר הוא סקרטל, שלוקאס יתעסק עם האמצע שלהם, שגם ככה נראה לי בפור עלינו, יש שם יותר עוצמה ויותר פיזיות, ואני חושש ששוב איאלץ לצרוח "תחזיר את ג'רארד לשם, זה לא עובד".

9 Comments

צביקה 4 באוקטובר 2009

יפה אמרת. כל מה שיש לי להוסיף הוא שבאייר לברקוזן מוליכה את הבונדסליגה בבטחה וללא הפסד, וספגה רק חמישה שערים בשמונה מחזורי ליגה.

צ´יפופו למוראל 4 באוקטובר 2009

ואם יורשה גם לי להוסיף משהו על התוספת שתופסת של צביקה אז הרי שסמי שלנו הוא לא רק חלק מההגנה הטובה בגרמניה עד כה אלא גם שחקן ההגנה השלישי בטיבו בבונדסליגה על פי ציון משוכלל של כל המשחקים, אז סמי אולי נראה נראה כמו קשישה ליד דרוגבה אבל איך אומר הפתגם הידוע? טרנטה, אבל לפנייך.

בני גלובינסקי 4 באוקטובר 2009

ליברפול בכושר טוב (ובואו נתעלם מחרפת פירנצה כרגע). הבעיה שהכובש בברידג' מהעונה שעברה לובש לבן (לא בגלל החג) וחסר מתחילת העונה.

סטיביג'י משחק בשביל שניים וחוץ מבניון אין וינגר בכושר. הייתי במשחק מול דברצ'ני ולא הבנתי למה אדון לייבה מוסר להונגרים. אולי פשוט צריך להסביר לו שהוא משחק עם האדומים. ואולי הוא פשוט גרוע וזהו זה.

יוגב 4 באוקטובר 2009

עמיחי , למה לייאש ? אני עוד מתנהג כמו אידיוט לפני כל משחק ומאמין שלוקאס לא בהרכב עד שעולים למגרש.

amichai 4 באוקטובר 2009

יוגב, תן לי אופציה בה לוקאס לא יהיה בהרכב. ספירינג? פלסיס?

צביקה, אני באמת חושב שהיה עדיף להשאיר את הופייה, במקום היווני הזה. זה לא מובן לי בכלל

איציק 4 באוקטובר 2009

הופייה הלך כי רצה עוד דקות משחק שעליהם בניטז לא יכל להתחייב כי יש את אגר וסקרטל.
אני כבר כתבתי שלטעמי אין שום צורך בלוקאס. שים את סטיבי ומאסצ' באמצע ואת קויט, בניון ובאבל או ריירה יחד עם טורס בחוד.
אם שמים את קויט מתחת לחלוץ הוא גם מסכן את השער וגם מספיק חזק פיזית לתקל את הקשרים שלהם.

באבא ימים Old Timer 4 באוקטובר 2009

יוסי שלום:

בשל חשיבותם של הדברים אפנה אליך בלשון הקודש. הפעם אחרונה בה הרגשתי כל כך רע לפני משחק שלנו היתה לפני המשחק האחרון שלנו באולד טראפורד (שעד היום אני מסרב לראות שידורים חוזרים שלו מחשש שזה יגמר אחרת). אני מביט ימינה ושמאלה ואני נאלץ לפנות אליך כי חוץ ממך אני לא יודע על מי אני יכול לסמוך. אני לא יודע אם יצא לך לקרוא את התגובות ב – RAWK אחרי השלושער שלך נגד ברנלי אבל החברה שם משוכנעים שאת אינטילגנצית המשחק שלך רכשת במהלך שירותך במוסד. תראה, יש לנו בעיה. כבר זמן רב שאיש לא מצליח למצוא את סטיבן ג'רארד. אז נכון, הוא כבש שער ניצחון דרמטי נגד בולטון אבל מייקל אואן (פאקינג מייקל אואן) עשה משהו דומה בדרבי של מנ'צ'סטר. הוא פירפר איזה בלם מסכן של סטוק וכבר התחילו לכתוב לו שירי הלל (ולצאת במחולות) אבל הוא לא עשה שם דבר שאתה לא עושה לשלושה מגינים של ברנלי תוך כדי שאתה נועץ סיכות בבובת הוודו של דרור קשטן, מה שמותיר אותנו עם הגול נגד האל סיטי – נו באמת. בקיצור, אני פונה אליך משתי סיבות, ראשית כי אתה השחקן האמין ביותר שלנו ושנית כי רק אתה מסוגל להעמיד את טורס מול השוער , ביחוד מכיוון שכולם צופים שסטיבי יהיה עסוק בלהיות מסצ'ראנו, שיהיה עסוק בלהיות לוקאס, שיהיה עסוק בלהיות בחיים. בקיצור – מול הבריונים של צ'לסי אנא שנן באוזני חבריך את הסיסמה העתיקה של מוסד "כי בתחבולות תעשה לך מלחמה". שנית אנא עשה שימוש בקשריך במוסד על מנת להבטיח שהיחידה לאיתור נעדרים תעשה את המיטב כדי למצוא את סטיבי. מכיוון שבמקרה הטוב תצליחו למצוא אותו ברגע האחרון אנא נצל את השניות הללו להעביר לו תדרוך טקטי זריז. כל מה שאתה צריך נמצא פה למטה.

שלך,

ב.ז. פייזלי

________________________________

נכתב ב – 25 באוקטובר 2008

. מקווה שנחת. זה חשוב לנוח. שים את הרגליים על ההדום, תראה איזו סדרת טלוויזיה אידיוטית, תהיה עם המשפחה, תשחרר. אחר כך, כשאתה מגיע למלווד או לאנפילד, עשה סיבוב בחדר הגביעים. תעצור קצת ליד בוב פייזלי, יש תמונה יפה שלו. ליד קינג קני. עכשיו תתחיל להתעצבן. בחרו אותך רק למקום השני ברשימת האנשים שהשפיעו על הקופ. רשימה בעייתית, אני מודה. אתה השחקן האנגלי הכי גדול בדור האחרון ואין לך אליפות. לג'ון טרי הבכיין יש, לריו פרידננד יש, אפילו לווין רוני הפרחח, גם דיוויד בקהאם המטרו-קוקסינל. נכון, גביע אירופה זה מכובד, אבל הורודים גם זכו בעונה שעברה. לך לראי, כמו רוברט דה נירו ב"נהג מונית", תיראה קשוח, תגיד לעצמך "אני הבן זונה הכי קשוח בפרמייר ליג, אני יכול להבקיע מתי שאני רוצה, אני חד, אני טורו מפוצץ בדינרו". לך לאסיפת שחקנים, רפא ידבר על שמירות, על איך עוצרים את למפארד, על כדורים נייחים, על תקיפות מחושבות, לא לעלות יותר מדי, לא להפקיר את העורף. הוא מלא שטויות, אתה יודע, הפחדן הספרדי. אתה מחכה לרגע שהוא יילך, אבל את מי יביאו במקומו? לא חשבת על זה, הא? הוא ייצא לרגע לדבר עם פלגרינו וסמי לי. יש ידיעות על ההרכב של צ'לסי. דרוגבה הכלב עדיין בחוץ, יש את אנלקה, את דקו, הם יחלקו שמירות. תן להם לחיות בסרט שלהם. זה סרט חשוב, אבל רק סרט, או יותר נכון – רק פרומו. אתה שולט במציאות. קח את חאבייר, קח את ג'יימי, קח אפילו את מומו שירזי האיטלקי, קח את דרק, את הלוחמים, תטריף אותם, תדליק אותם, רק אתה יכול. נחת מספיק, תמשש את הרגליים. תצא למגרש, החזאי הבטיח גשם, אבל תראה, שם בין העננים, יש שמש, היא זורחת בשבילך בלבד..

פורסם בתאריך 25 באוקטובר 2008 ע"י amichai
תחת נושאים: כללי
23 תגובות עבור “כמה מילים לסטיבי לפני סטמפורד ברידג'”

1.
באבא ימים Old Timer, בתאריך 25 באוקטובר 2008 בשעה 6:48 כתב/ה:

סטיבי, יש קצת צדק בדברים של האשכנזי מלמעלה. גם אני מקווה שנחת. זה חשוב לנוח. שים את הרגליים על ההדום, תראה איזו סדרת טלוויזיה אידיוטית, תהיה עם המשפחה, תשחרר. אחר כך, כשאתה מגיע למלווד או לאנפילד, עשה סיבוב בחדר הגביעים. תעצור קצת ליד התמונה שלי ותזכור מה אמרתי. המשחק הכי חשוב זה המשחק הבא. זה כל מה שאתה צריך לחשוב עליו. כן רפא, לא רפא. כן טרי, לא טרי. כן בחרו אותך מקום שני לא בחרו אותך מקום שני (בינינו-אהבת נפש אני אוהב אותך אבל אתה לא שווה מקום שני) -על הזין. תחשוב רק על מה אתה צריך לעשות כדי להשתלט על מרכז השדה, כדי לדאוג שהכדור יהיה ברגלים שלנו, כדי שהתיאום בין קרא לאגר לא יצטרך לעמוד למבחן כל עשר דקות. תחשוב רק על המשחק, לא על ההיסטוריה ומקומך בה. תהיה סקאוסר, לא איזה כוסית של ארסן ונגר. ואם אתה כבר נמצא עם הכדור ברגל ולא יודע מה לעשות איתו – שים אותו ברשת ותחשוב על האפשרויות אחר כך.

ב. פייזלי
2.
cookie-monster, בתאריך 25 באוקטובר 2008 בשעה 6:59 כתב/ה:

ענק : )

יאללה שיבוא כבר יום ראשון! מזמן לא חיכיתי ככה ששבת יעבור.
הראש אומר שהסיכויים לא בדיוק גדולים. כל הסטיסטיקות. כל המספרים. וגם בלעדיהם – צלסי מרתיעה. נראת כל כך כל כך טוב.
ואנחנו לא ממש.הרבה דברים לא עובדים. ההגנה סופגת. בעבר ראפא היה יכול לסמוך יותר על אי ספיגה ומשחק הגנתיטקטי מול צלסי. אין לי ספק ששיתוף הפעולה בין אגר לקארגר ישתפר, אבל מוטב שזה יקרה בהקדם. מישהו חושב שיש מצב שהיפיה ישחק ?
חוץ מזה זו צלסי של סקולארי. TSO באיטליה.

נמאס כבר מהרצף בית הזה של צ'לסי. הוא נמשך הרבה יותר מדי זמן. לא הגיע הזמן שיפסיק ? : ) YNWA!
3.
amichai, בתאריך 25 באוקטובר 2008 בשעה 7:51 כתב/ה:

לא ינום ולא יישן האשכנזי מלמעלה
4.
בני תבורי, בתאריך 25 באוקטובר 2008 בשעה 8:53 כתב/ה:

מר באבא היקר,

קראתי בעיון את דבריך. תודה על העידוד והעצה הטובה. אני בהחלט מתכוון לנוח היטב ולהתרכז במשחק. סדרת טלביזיה אידיוטית? מממ…יש כל כך הרבה…אולי משחק של המנקס.
אגב, למה התכוונת במשפט "(בינינו-אהבת נפש אני אוהב אותך אבל אתה לא שווה מקום שני) -על הזין." זה אומר שאני שווה מקום ראשון? או אולי אפילו לא שני?

יום טוב,

ס.ג'.
5.
דוד, בתאריך 25 באוקטובר 2008 בשעה 12:37 כתב/ה:

אתם רומנטיקנים חסרי תקנה, ברמות של אבי מלר.
אני ממש מקנא בכם.
3-0
חלק לצ'לסי (קאלו, אנלקה, למפרד).
6.
באבא ימים Old Timer, בתאריך 25 באוקטובר 2008 בשעה 16:02 כתב/ה:

סטיבי יקר:

לדעתי אתה אפילו לא שווה מקום שני, אם כי מאוד שמחתי שנבחרת למקום זה. זה מצביע על גילו הצעיר של האוהד הממוצע ומראה שיש המשכיות בעניין הזה.

לגופו של עניין – אני מסרב לקבל את הקביעה לפיה אתה שחקן יותר גדול מאייאן ראש, סונס (תזכור דברנו על שחקן), בארנס, או קיגןטושאק.

אבל מה שמטריד אותי זה שהנה אתה נופל למלכודת של לחשוב על מקומך בהיסטוריה. אני מבין שיש משהו ממכר בעניין הזה אבל לך אין את המותרות הללו. תהיה נאמן לכור מחצבתך ותזכור תמיד את הכלל הבא.

אין דבר כזה סקאוסר וג'נטלמן! זה אומר ש –

אלונסו לא בועט כדורים חופשיים. קח אותו לשיחה ידידותית לפני המשחק ותסביר לו את זה. הצטייד בחאווייר כעזר הוראה וכאמצעי לסיכול נסיונות התנגדות.

תוריד את לאמפרד לדשא פעם או פעמיים. עזור לו לקום באדיבות תוך שאתה לוחש על אוזנו שבזמן אתה מגהץ אותו על המגרש החברה שלך מהשכונה גונבים לו את הטאסות בבית.

עשה את אותו הדבר עם דקו – הצטייד בחאוויר כעזר הוראה.

שלך,

ב. פייזלי.
7.
רחמנ א ליצן, בתאריך 25 באוקטובר 2008 בשעה 16:23 כתב/ה:

חם חם חם
8.
taninanak, בתאריך 25 באוקטובר 2008 בשעה 18:49 כתב/ה:

באבא- דברים כדורבנות.
עמיחי- טור גאוני!
אם למישהו יש רעיון איך ניתן להקליט משחק מהאינטרנט כי המשחק לא ביום שבת ושכר דירה עדיין צריך לשלם- אני אשמח לשמוע.
ולפי השבועות האחרונים הייתי מקדיש גם כמה מילים חמות לקויט שחוזר לימיו היפים בתור חלוץ אדיר (ולא שחקן כנף בינוני).
YNWA!
9.
אריגיא, בתאריך 25 באוקטובר 2008 בשעה 19:06 כתב/ה:

כל הכבוד חבר'ה, יצירתיות מהולה בחוש הומור ואהבת אמת. אבל איפה רוחות המלחמה? כדורגל זה לא אסתטיקה ובלרינות (זה יש בספרד), כדורגל זה דם, אש ותמרות עשן. ואם לא נביא את זה למשחק מהרגע הראשון, יהיה קשה מאוד לחזור עם משהו. אני בעד להפיל את למפארד קצת, אבל בטח לא לעזור לו לקום אחרי. אפשר להתחבק אחרי המשחק, אם רוצים. ותמיד הייתי בעד פאולים של דקה ראשונה. שתיים כאלה, אפילו במחר צהוב, זה מסר חשוב וטוב. קדימה.
10.
תומאס, בתאריך 25 באוקטובר 2008 בשעה 19:35 כתב/ה:

ובגללכם אני אעזוב מחר מוקדם את העבודה. מה זה צריך להיות, פרץ היצירתיות הזאת ככה באמצע של שבת?

וסטיבי, תקשיב לבאבא, אבל אל תאיים על למפארד. עשה!
11.
צביקה, בתאריך 25 באוקטובר 2008 בשעה 21:22 כתב/ה:

ואוו עמיחי, אתה היורש של פט ריילי :-)
12.
matipool, בתאריך 26 באוקטובר 2008 בשעה 9:35 כתב/ה:

עמיחי – טור גדול .

תנין ענק – דוחים פגישות / ממציאים בדיקות ופשוט יוצאים מוקדם . העבודה יכולה לחכות . המשחק לא .

אולד טיימר – האמת היא שאתה צודק לגבי המיקום של סטיבי והכח של ההווה מול העבר . חוץ מזה – סחטיין על היצירתיות שלך .
13.
taninanak, בתאריך 26 באוקטובר 2008 בשעה 12:11 כתב/ה:

מטיפול- בגדול אתה צודק.
כשיש מצגת (ואתה זה שמציג) בדיוק בשעת המשחק ואי אפשר להזיז אותה- אתה טועה.
YNWA.
14.
straw_donkey, בתאריך 26 באוקטובר 2008 בשעה 13:31 כתב/ה:

"You talkin' to me?

You talkin' to me?

You talkin' to me?

Then who the hell else are you talkin' to? You talkin' to me?

Well I'm the only one here.

Who the fuck do you think you're talking to?"

עוד שלוש שעות. לא יכול לחכות

benzi 4 באוקטובר 2009

בניון בחוץ,באבא. מול צ'לסי, מסתבר, קונים כרטיס להרכב דרך המשקל, לא דרך הביצועים. זה ג'ונג'ל שם, וצריך הרבה מאסת גוף. נסתפק בברכה שישחקו יפה כמו שבאבא כותב, והנצחון מובטח.

לי-שי 4 באוקטובר 2009

אין מילים כבר. שוב העונה תיגמר לפני דצמבר?

Comments closed