חרא מוות (ספר של אהרון שבתאי)

זה לא לוקאס. לפחות לא היום. לוקאס דווקא היה סביר, לא עשה הרבה טעויות. זה אולי שוב קראגר שאיחר לסגור את אנקלה בגול, אבל זה בעיקר ההתקפה, או האין התקפה. באנו מעובים וסגורים וקפוצי תחת. חוץ מאיזה זמן בו הלכנו קדימה כדי לנסות להשיג את השיוויון, לא הצלחנו לייצר התקפה מסודרת ראויה. נכון זה סטמפורד ברידג', אבל שיחקנו היום כמו ששיחקנו משחקי חוץ באירופה לפני ארבע שנים. חשבתי שאנחנו במקום אחר. אז ליברפול ההתקפית החדשה סופגת כמעט בכל משחק, אבל גם נותנת, וטורס היום לא היה במשחק. האשם העיקרי הוא סטיבי. שוב משהו עובר עליו. אני כבר לא טוען נגד כושר המנהיגות שלו (הקבוצה שלו נראית סביר, חוטפת גול, איפה המנהיגות? איפה העידוד? איפה הקטפניות? פה חתום, פנים קפואות, כאילו הוא לא ממש נמצא במגרש, רק הרגליים שלו שם), אלא נגד היכולת. אנחנו לא יכולים לסמוך רק על ההברקות של טורס בלי סטיבי. זו פריבילגיה גדולה מדי. בכל מקרה, טורס משועמם וסגור הוא טורס עצבני, לכן במקרים כאלה הוא צריך לבוא אחורה, להרגיש את הכדור, לעשות איזה מהלך, אין טעם לשוטט לבד מול כמה מגינים ולנסות לגנוב כדור גובה. זה לא עוזר. מתמטית, לא איבדנו את האליפות היום. מתמטית.

56 Comments

שחר 4 באוקטובר 2009

עמיחי היאוש קצת מוקדם.
אכן ההגנה והקישור של צלסי חיסלו אותכם היום.
אבל ניצחון עלינו לאחר הפגרה ואתם במצב אחר.
אבל השנה יש חמש קבוצות חזקות שיאבקו על 4 כרטיסים לאלופות.

צ´יפופו למוראל 4 באוקטובר 2009

עוד עונה הלכה פייפן עוד לפני שממש התחילה.

שלום לך עצבות, להתראות אליפות, שלום אכזבה.

בחייאת רפא, שחרר אותנו ממך, תודה.

טורס 4 באוקטובר 2009

נובאמת. רפא בניטז זה המכשול העיקרי שמפריד בין ליברפול לאליפות?

לפי זה אני מבין שהעובדה שליתר קבוצות הצמרת באנגליה יש יותר משאבים, סגלים יותר עמוקים ואין על הגב את הגורילה של מועדן ענק שלא זכה באליפות 20 שנים, היא חסרת משמעות.
המשחק היום הוא דוגמה מצוינת. אפשר להשוות את הכלים שיש למאמנים של צ'לסי והכלים שיש לבניטז?

טורס 4 באוקטובר 2009

ומה שכתבתי לא סותר את את העובדה שבניטז עשה ועושה טעויות. הרכש למשל: לקבוצה מוגבל (יחסית) במשאבים, הזוי להוציא 40 מיליון פאונד על מגן ושחקן שרוב הזמן פצוע.

אני גם לא חושב שלליברפול יש סגל מספיק טוב כדי להיות קבוצה בעלת אוריינטצה התקפית בהתמודדות מול קבוצות העל.

אביעד 4 באוקטובר 2009

מתמטית ליברפול לא איבדה את האליפות היום. מתמטית. גם לא תיאורטית ולא מעשית.
ניתוח קר של הסיטואציה מעלה כמה עובדות:
1. ליברפול רחוקה 6 נק' מצ'לסי. אותה צ'לסי שלוח המשחקים שלה עד עתה היה הקל ביותר מבין הקבוצות הגדולות ויש עוד את אליפות אפריקה באופק, בהקשר הזה נזכיר שבשנה שעברה צ'לסי גם פתחה טוב ונחלשה מאוד החל במשחקי חג המולד (שזו טריטוריה מאוד לא מוכרת למאמנים זרים בעונתם הראשונה באנגליה, דוגמת אנצ'לוטי).
2. ליברפול רחוקה 4 נק' מהיונייטד, כאשר אם הפער יישאר כך גם לאחר המחזור הבא (דבר שהוא כלל לא בטוח. בשני הכיוונים) אזי לליברפול יש אפשרות למחוק כמעט את כל הפער במשחק ביניהן באנפילד.
3. ליברפול בשוויון עם ארסנל (שלה יש משחק חסר) ולמעשה שתיהן במצב זהה (דורסות את הקטנות, נופלות מול הגדולות).
4. ליברפול בשוויון עם הסיטי (שלה יש 2 משחקים חסרים) אבל לדעתי פיצוץ האגו בסיטי מתקרב (כשאדבאיור חוזר מהשעיה ורוביניו מפציעה יהיה שם שמח).
having said that, ליברפול חייבת לשים לב לנתון הבא ולנתח מה הגורם לו: 11 משחקים רשמיים, מתוכם 4 משחקים מול קבוצות צמרת/חזקות ו-4 הפסדים. למה?

utopian בביקור מולדת 4 באוקטובר 2009

לוקאס, לדעתי, הוא כל הבעיה, גם אם לא היה כזה גרוע היום.
משום שהתרומה שלו לא משמעותית. למשחק כזה היה מקום להוריד את ג'רארד לאמצע במקומו בשביל לתת עוצמה אמיתית ולהוסיף עוד מישהו להתקפה שלפחות ינסה להטריד קצת יותר את צ'לסקי.
עכשיו כשאמרתי את זה, אני מתחיל לאבד תקווה, והאמת בבניטז, אבל יש לי איתו עליות ומורדות ואני לא רואה מישהו יותר טוב מגיע. אז זה מה שיש. בינתיים, אאשים את האמריקאים.

יוגב 4 באוקטובר 2009

לא איבדנו את הסיכוי המתמטי אבל איבדנו הרבה יותר מאז פתיחת העונה. איבדנו עונה שלמה ואני לא מדבר על הנוכחית. פתחנו את העונה כפייבוריטים של חלק מהפרשנים , כקבוצה שסיום העונה שלה היה סיום של קבוצה אלופה , קבוצה שניצחה את מנצ'סטר , צ'לסי וריאל בצורה משכנעת והייתה לה נפילה אחת בכל החודשים האחרונים של העונה(צ'לסי בבית ב-CL) וגם היא הסתיימה בסטייל(ה-4:4 הבלתי נשכח). היינו קבוצה עם מחץ , קבוצה עם אופי שנראה היה שעם מעט שינויים קוסמטיים תיקח אליפות.
מתחילת העונה חזרנו עונה וחצי או שתיים אחורה(במקרה של קרא מדובר אולי בשש-שבע , אני רק מפחד שבקצב ההתדרדרות הוא שוב ייתן צמד עצמי נגד מנצ'סטר). אנחנו נאבק על מקומנו בין ארבע הגדולות , הסגל שלנו קצר ותלוי לחלוטין בסטיבי ובטורס ואני לא רוצה להתחיל לדבר על יחסי אנוש וניהול נכון של המאמן כשהטלויזיה שלי דולקת על המשחק של ריאל.
איבדנו את כושר ההרתעה וזה משהו שקשה מאוד להחזיר. בעונה שאתה מפסיד לאסטון וילה בבית אל תתפלא שצ'לסי לא צריכה לירות בכל התותחים כדי לנצח.
סטיבי וקויט לא בכושר , ריירה ובאבל לא יהיו לעולם בכושר , ולוקאס(למרות שזה היה משחק סולידי שלו יחסית) לא יהיה כלום. טרי וקרבאליו לא יצאו מרחבת החמש כל המחצית השניה מהרצון לגונן על השוער , טעות שבלם בילדים ג' לומד לא לעשות ואנחנו בקושי הצלחנו למצוא את הדרך לרחבה שלהם.

עידו 4 באוקטובר 2009

אני לא ראיתי שום בעל בית היום במרכז המגרש שיעשה סדר ואני לא מתכוון לסטיבי הכבוי. אין לנו מישהו שיכוון את המשחק מאחור ויכתיב את הקצב. לוקאס עדיין צעיר בשביל משחקים כאלה, יש שיגידו שלעולם לא יתבגר.
ועדיין, לוקאס לא הבעיה. הוא היה בסדר היום. צ'לסי פשוט גדולה עליו בכמה מספרים.
ואגב, מישהו שם לב שהוא אוהב לתת קטנות עם הכתף לשחקנים שהוא רודף אחריהם גם אם הכדור כבר לא באזור?

בעיניי ריירה הולך ומסתמן כשחקן שהכי אקוטי להיפטר ממנו. מילא לא יעיל, לשחק איתו זה כמו 10 נגד 12, כל כדור הוא מפסיד.

אני חושב שהיה מקום להסיט את סטיבי ימינה או לשחק איתו מאחור ולתת לקויט לשחק ליד טורס היום. נדמה היה שטורס ממש מיואש לבד למעלה והיו פעמים שנזכרתי בימי אואן.

בני תבורי 5 באוקטובר 2009

בעונה שעברה הפסדנו את האליפות לקטנות, עם הגדולות הסתדרנו. העונה הפסדנו (בינתיים) רק לצ'לסי ואנחנו סוגרים חשבונות עבר עם הסטוקים ומי יודע מה יקרה נגד שאר הגדולות. המצב כל כך רע? יש מקום לבעסה אבל לא לייאוש. מצד שני, זה לא חוכמה, אני בניו זילנד…

TD 5 באוקטובר 2009

בני, בניו זילנד היאוש נעשה יותר נוח…
אבל קשה קשה לקרוא:
the last club to make a similar poor start to a season, three defeats in the opening eight games, and go on and win the title was Manchester United, some 43 years ago.
אז אשאר עם היאוש

אביאל 5 באוקטובר 2009

אביעד – אתה קצת אופטימי מדי, צ'לסי ממש לא שיחקה מול קבוצות חלשות יותר אולי אסטון וילה מפרה קצת את המשוואה אבל בכל זאת הקבוצות פחות או יותר שוות.
ליברפול שיחקה מול טוטנהאם (שאותה צ'לסי ניצחה בכושר מעולה), סטוק, וילה, בולטון, ברנלי, ווסטהאם, האל וצ'לסי.

צ'לסי לעומת זאת שיחקה נגד האל, סנדרלנד (שראינו מה עשתה אתמול באולד טראפורד), פולהאם, ברנלי, סטוק, טוטנהאם, וויגאן וליברפול, עם כל הכבוד אין כמעט הבדלים.

בקשר ליונייטד, הייתם בקלות יכולים היום לעקוף את היונייטד אבל להם יש אופי משהו שאין כל כך לליברפול וזה בעצם עושה את ההבדל.

3.ארסנל תמיד יכולים להישבר כמובן, אבל היום הם נתנו הצגה מדהימה ובהחלט שווה צפייה.

4.סיטי ? לבנות על זה שרוביניו יחזור להרכב ויתחיל לריב אם אדביור ?! קצת מגוחך לא ? נראה מחר בערב איך הם יתמודדו מול הוילה מחר להערכתי הם ינצחו.

לא הבנתי מי הן ארבעת הקבוצות הגדולות שליברפול שיחקה נגדן, אני מצאתי שרק צ'לסי היא גדולה אמיתית וילה וטוטנהאם לא ברמה לא של ליברפול ולא של ארבע (טוב אולי חמש עם הסיטי) הגדולות של אנגליה ואם אתה מדבר על פיורנטינה ?! היא לא היתה בשמיניה הראשונה באנגליה עם כל הכבוד.

אריגיא 5 באוקטובר 2009

יום מאוד מדאיג היה היום, ובעיקר כי הוא לא היה מפתיע מדי. הגנה לא טובה, קישור חלש הגנתית ועוד יותר התקפית, ואגפים שלא קיימים. לגבי ג'רארד, לדרוש ממנו מנהיגות עם תנועות ידיים עצבניות באוויר זה קצת לא לשלוט בחומר. ג'רארד אף פעם לא עשה את זה, וסביר שכבר לא ישתנה. המנהיגות שלו היא מסוג אחר, וזה מה שהביא אותו הלום. בתפקיד המנהיג המשתולל נמצא קראגר, שאולי חולשתו המקצועית משפיעה גם על זה. קשה לראות את זה דרך מסך קטן.

מי שמדבר על חולשתו של טורס, או גם של ג'רארד, לא יכול לנתק את זה מהקונטקסט. משחק ההתקפה נחלש, ואין טעם לחזור לדבר על ההוא שהפסיד בסביליה הערב (עשו לי את המחזור). אבל כשהשטף נדפק, הראשונים להידפק יחד איתו הם השחקנים למעלה, שתלויים בו. מתחילת העונה אין לנו פיתרון לזה, ורק הגיוני שזה יצוץ במשחקים קשים נגד יריבות עם קישור אגרסיבי והגנה מתואמת. מעניין מה גרם לבניטז להשאיר את בניון בחוץ, לי אין הסבר.

אבל כרגיל אצלו, בניטז הכין תוכנית אבל לא הכין גיבוי. חילופים מאוחרים, אפס אילתורים תוך כדי, וכנראה שגם הוא כבר לא ישתנה לעולם: מבין את המקצוע, יודע מה הרעיון, אבל מפספס אותו בגלל חוסר מעוף ויצירתיות. קצת אירוני שאם אני צריך לבחור שחקן שמייצג אותו, זה יהיה ריירה.

אריגיא 5 באוקטובר 2009

ונקודה אחרונה – גלן ג'ונסון עדיין לא ברמות האלה. אבל אני מקווה שהוא יהיה.

עידו 5 באוקטובר 2009

אריגיא, זה די ברור שיוסי נשאר בחוץ בגלל העניין הפיזי.

כשאקווילאני יחזור, הוא יוכל לקנות את עולמו או להפסיד אותו לגמרי. הוא יוכל להיות או לוקאס או אלונסו בעונתו הטובה. במצב העניינים כרגע, אין באמצע.

the mighty reds 5 באוקטובר 2009

על המש' אין מה להגיד , מתחילת העונה כולל מש' טרום העונה מול אתלטיקו ואספניול,לא הצלחנו לנצח קב' עם קצת טקטיקה,טכניקה ומהירות.

לגבי שינויי,הדבר הכי בולט היום זה הספסלים,לנו יש את אחד הספסלים הגרועים בליגה.
בניטס חייב להודות בטעויות שלו בנושא הרכש הכושל ולהיפטר מהם.

ינואר מתקרב, זה עדיין לא מאוחר לבצע שינויים ולצאת מהקיבעון.

צריך לשבת עם כל השחקנים הסוררים שלא ייצא מהם כלום.
(זה לא החלון העברות הראשון שאני חושב שהם לא ראויים ללבוש את החוצה האדומה) ולהגיד להם שמעכשיו ינסו לחפש לעצמם קב' בינואר, ולהתחיל לחפש להם תחליפים.
גם ככה התרומה שלהם אפסית ולא משמעותית אז זה כבר לא משנה אם הם ילכו בינואר או ביוני, רק שילכו.

ואלה השמות:
באבל.
לוקאס.
דגן.
דוסנה.
ריירה.
פלסיס.
אל זהאר.
ורונין.
קירגיאקוס.

ולחשוב שיש לנו עוד 35 שחקני מילואים שחושבים שאיי פעם יכנסו לקב' הבוגרת.

———————————————————————

אם כבר עוסקים ברכש שילמדו ממי שיודע לעשות את זה:
http://sports.walla.co.il/?w=//1583428

אם רוצים לדעת איך לייצר מאגרי שחקנים מקומים:
http://www.liverpool-il.com/forum/viewtopic.php?t=2619&language=hebrew

——————————————————–

ועוד חומר למחשבה:

זה קרוב לשנתיים מפעילה ברצלונה מחלקת נוער בארגנטינה. המועדון הקטלוני רכש והקים על בסיס מועדון לא תחרותי בשם Club Atletico Lujan את מחלקת הנוער FCB Juniors Lujan בה משחקים היום מעל 200 בני נוער.
ברצלונה, משקיעה בפרוייקט 2 מיליון יורו ומספקת גם ייעוץ טקטי ועזרה באימון ופיתוח שחקני נוער.
כיום נראה כי הפרוייקט נמצא בדרך הנכונה. קבוצות המחלקה השיגו תוצאות יפות מול המקבילות מארגנטינה, 10 חניכי המחלקה הגיעו בקיץ האחרון למחנה אימון בברצלונה ולקבוצה הוגשו 40 בקשות מקבוצות בכירות בארגנטינה להעביר שחקני נוער לשורותיהן.
מתוך 40 הבקשות, ברצלונה אישרה את העברתם של 29 שחקנים. ההעברות נעשו ללא תמורה כספית אך בארסה ממשיכה להחזיק ב-40% מכרטיס השחקן. בסיכום שהושג בקיץ 2008 בין ראשי בארסה לראשי מועדונים מארגנטינה התחייבה בארסה גם לא "לגנוב" שחקנים צעירים מהקבוצות הארגנטינאיות ולטפח את הכישרונות המקומים.

יואב 5 באוקטובר 2009

ליברפול לא עפה מהמרוץ. כמו ששחר כתב, זה יהיה קרב מטורף של חמש קבוצות. אין סופר קבוצה היום באנגליה. לכל אחת יש יתרונות וחסרונות.

בקשר לתקציב, ארסנל וליברפול אכן לא נמצאות בליגה הכלכלית של שלושת האחרות(לפחות בכל מה שקשור לרכש) אבל וונגר משחק את הכדורגל שליברפול שיחקה פעם. יוזם, מרהיב.הוא מתקיף עם כוונה.וונגר תוקף גם שהוא יכול להרגיע.אצל בניטז, ההדגשים אחרים. יותר נטרול היריב וניצול חולשותיו הטקטיות.כל אחד וטעמו אבל אלו שתי גישות שונות לגמרי להתמודד עם בעיית מזומנים(שהרכש שאתה יכול לעשות, מותאם במדוייק לפילוסופיה שלך). ואין ספק איזה דרך מהנה יותר.

אביאל,
גם אם יונייטד היתה מפסידה היום,איך ליברפול יכלה לעקוף אותנו בקלות היום?היתה חייבת לנצח היום בשביל זה וזה אף פעם לא נראה לי קל לנצח בגשר.

יוגב 5 באוקטובר 2009

עידו , אם יוסי לא בהרכב בגלל הפיזיות ובמקומו משחק ריירה אז זה לא רציני. יוסי לפחות לא מפחד להיכנס לתאקל בניגוד ל"שפן מאספניול". כמו כן, אני לא שופט ולא מצפה לדבר מאקווילני שלא שיחק שנה וחצי. שאר העונה היא שפשוף מבחינתו שיסתגל ושיחזור לכושר. זה רק מגביר את הגיחוך ברכישתו במצבו הגופני.

אביאל 5 באוקטובר 2009

לא דיברתי על המשחק הספציפי של אתמול, דיברתי על הגול של אואן מול הסיטי וגם על המשחק הראשון של העונה מול ברמניגהאם אם אני לא טועה שיהיה יכול להיגמר בתיקו בקלות וכמובן שאותו מצב יכל גם להיות עם צ'לסי בגלל שני משחקים בהם היא כבשה רק בתוספת הזמן, בכל מקרה מה שרציתי להראות הוא שליונייטד יש את האופי שכל כך חסר לליברפול. 

יואב 5 באוקטובר 2009

אביאל,
הבנתי. ולכן הצמרת צפופה, כי יחסי הכוחות שקולים.אגב, גם ליברפול הראתה אופי בבולטון שחזרה מפיגור לניצחון.

באבא ימים Old Timer 5 באוקטובר 2009

אביאל:

בשנה שעברה ליברפול לקחה 22 נקודות לאחר שהיתה בפיגור, יותר מכל קבוצה אחרת בליגה. אף קבוצה לא הופיעה לעשר הדקות האחרונות כמו ליברפול. לליברפול יש בעיה של יכולת ממש לא בעיה של אופי.

חתוכה 5 באוקטובר 2009

בקשר למרכז שדה שלנו, מביך לראות את מסצ'רנו מחזיק כדור, עונות קודמות היה לידו את אלונסו ולכן זה לא היה מורגש אבל היום אין לו את הפריבילגיה.
עם זאת, רוב ההתקפות שלנו ( עד שבניון נכנס והתחיל לקחת את הכדור ) התחילו מחילוץ כדור. כאמור למסצ'רנו אין את היכולת להעביר כדור מהגנה להתקפה, אבל גם ללוקאס אין. מעניין למה רפא לא פתח עם ג'רארד כקשר אחורי ובניון/באבל מאחורי טורס.
אגב, לא רק ריירה היה נורא ואיום, גם קויט.

אביאל 5 באוקטובר 2009

באבא – העונה הקודמת היתה יוצאת דופן ושם שוב יונייטד הוכיחה אופי ולקחה אליפות על אף עונה מצוינת של ליברפול ככה שזה קצת מוכיח את הטענה שלי, אני לא מדבר רק על לחזור במשחקים וגם שם יש משהו מיוחד ביונייטד, בנוסף אני מדבר על ההרגשה הכללית במועדון, כמו למשל השבוע יונייטד מול וולפסבורג, אמנם וולפסבורג כבשה אבל פשוט חיכיתי לרגע שיקפוץ על המסך הודעה על שיווין (וזה קרה די מהר) ואחרי זה גם היתרון הגיע ובכלל ההרגשה שיונייטד נותנת שתמיד מישהו שם פשוט יבוא ויעשה את העבודה, לכל משחק שהם מגיעים ולא משנה פציעות וכו' וכמעט לא משנה בית או חוץ אתה יודע שהם מסוגלים, בניגוד לליברפול וצ'לסי לדוגמא שאם פתאום ג'רארד או לאמפרד יפצעו, סיכוי הניצחון ירדו משמעותים וזה כל ההבדל.

נ.ב.
שלא יתפרש חלילה שאני אוהד יונייטד, אבל כולי תקווה שלכל קבוצה שאני אוהד יהיה את האופי של יונייטד.

עידו 5 באוקטובר 2009

יוגב, אני מסכים איתך אבל לולא היכולת של ריירה זה רציני מאוד. פיזיות היא שיקול נכון ולגיטימי.

יוגב 5 באוקטובר 2009

עידו, אני מסכים זה שיקול חשוב, במיוחד מול צ'לסי אבל גם חוסר היכולת ליצור הוא שיקול חשוב. למרות שלפרקים במשחק תהיתי אם אלון חזן יטען שגם הטעויות של קרא בהגנה היו נפתרות אם יוסי היה משחק(אני בטוח לפי הפרשנות שלו שכן) אין ספק שהוא אחד היחידים שמנסה לדחוף את הכדור קדימה.

amichai 5 באוקטובר 2009

פיזיות היא עניין מנטלי. ריריה אמנם חזק יותר, אבל נופל המון ועסוק בעבודת ידיים מנפנפות לעבר השופט במקום להילחם כמו גבר. מסצ'ראנו פיזית הוא גמד, אבל עם אופי פיזי יותר מכולם

אביעד 5 באוקטובר 2009

אביאל, עם כל הכבוד, לצ'לסי היה עכשיו את הלוח הקל ביותר. 2 משחקים מול קבוצות צמרת ושניהם היו בבית. לליברפול היו 3 משחקים (2 בחוץ), למנצ'סטר 3 משחקים (1 בחוץ), לארסנל היו 3 משחקים (2 בחוץ) ולסיטי 2 משחקים (1 בחוץ) כשהערב השלישי.
אגב, טוטנהאם "בכושר מעולה" שצ'לסי ניצחה הייתה למעשה קבוצה ללא לוקה מודריץ', במורל ירוד אחרי הפסד ביתי ליונייטד.
כתבתי "4 משחקים מול קבוצות צמרת/חזקות" והכוונה הייתה לפיורנטינה (שאתה מזלזל בה מהר מדי), וילה, טוטנהאם וצ'לסי.
ובאשר לסיטי? רוביניו, טבז, אדבאיור, פטרוב, סנטה קרוז, בלאמי, רייט פיליפס. 7 שחקנים עם אגו ודרייב (שנת מונדיאל להזכירך) שרק 4 מהם יהיו בהרכב בכל משחק נתון, בקבוצה שלא משחקת השנה באירופה. מארק יוז מעולם לא נאלץ להתמודד עם כזה דבר וזו חבית נפץ שמחכה להתפוצץ. יכול להיות שהכל יסתדר שם ויהיה שקט ורגוע. אני מהמר שלא.

אריגיא 5 באוקטובר 2009

אביעד, בחיי שאני מעריך איך שניסית לסובב הכל כדי שיהיה מעודד, אבל לצערי לקחת על עצמך משימה קשה מאוד. לא חשוב נגד מי שיחקנו, אנחנו פשוט נראים רע.וכשנראים רע מגניבים מבט לפיתרון יצירתי מהספסל, ושם לצערי אין כלום.

amichai 5 באוקטובר 2009

אני נאלץ להסכים עם רוח דבריו של אריגיא בבוקר חמוץ זה. יש לנו בעיה באיכות, במיוחד כשסטיבי לא בפוקוס

straw_donkey 5 באוקטובר 2009

כבר כתבתי בפורום – לא חושב שהיינו גרועים אתמול. משחק מול צ'לסי בחוץ הוא תמיד משחק קשה וסופר-טקטי אבל היינו בסדר גמור, מרכז השדה שלנו היה לא רע, מאסצ' היה השחקן הטוב על המגרש עד לשטות שלו שהובילה לשער הראשון ולחזור מפיגור בברידג' זה לא משימה קלה לאף קבוצה – מדובר באחד מהמקומות שהכי קשה ללכת אליהם ולחזור עם נקודות.

אני חושב שלא יצרנו מספיק הזדמנויות, אבל אני חושב שיצרנו לא פחות מצ'לסי, כמו שהיה צפוי במשחק כזה, וזה בטח לא הייתה מתקפה נון-סטופ על השער שלנו למן הדקה הראשונה. היינו טובים לא פחות ואולי יותר מצ'לסי עד לשער שספגנו.

אבל במשחקים כאלו הפרטים הקטנים משנים את התמונה הגדולה (ואני די בטוח שזה מה שרפא אמר לשחקנים שלו אחרי המשחק). טעות קטנה של השחקן הכי טוב שלך באמצע המגרש יכולה להביא לקבוצה היריבה את ההזדמנות שתספיק לה כדי להכריע בהתמודדות. וד"א גם אחרי השער הראשון של צ'לסי לא הפסקנו לשחק ולנסות לשנות.

הבוטום-ליין הוא שמתוך ההזדמנויות שהיו לנו ולכחולים, הזדמנויות ספורות לשני הצדדים, הם ניצלו שתיים כשהראשונה הייתה קריטית.

לגבי לפתוח עם בניון במקום ריירה – המחצית שלו באיטליה לא הייתה משהו לכתוב עליו, ורפא כן יודע שיוסי יכול לשנות משחק. עם ריירה שיחקנו לא רע (ואני מניח שאם הבעיטה שלו בסוף מחצית I הייתה מסתיימת בשער הדברים היו נראים אחרת לגמרי).

אוף טופיק – אני לא מאחל לאף שחקן להיפצע, אבל ה'זאב זאב' של דרוגבה במשחק אתמול הביא לי את הסעיף.

באבא ימים Old Timer 5 באוקטובר 2009

אני מסכים שיש לנו בעיה באיכות, אלא שאותה בעיה היתה לנו תקופות ארוכות והדבר בא פחות לידי ביטוי. איכשהוא למעט הסיום המופלא של העונה שעברה הצלחנו לחפות על הנחיתות האיכותית במשמעת טקטית יוצאת מן הכלל. זו הקבוצה הכי לא בניטזית שאני זוכר מליברפול. זה נראה כאילו בניטס נכנע לדרישת הקהל ו"שחרר קצת" והתוצאות בהתאם – חוגגים על הקטנות ונופלים על טעויות מול קבוצות חזקות יותר. (אגב זה לא בדיוק שצ'לסי דרסה אל ליברפול. התחושה עד לדקה ה- 90 היתה שבכל רגע נתון ליברפול יכולה לחזור למשחק). ליברפול נמצאת במצב פראדוקסאלי. מצד אחד יש לה מעט שחקני וורלד קלאס. מצד שני מעט שחקני הוורלד קלאס שיש לה הם מתמודדים רציניים לתואר הטובים בעולם בתפקידם. הפיתוי ללכת עם הכשרון שלהם הוא אדיר ובניטס צריך להזהר מזה. אני לא חסיד גדול של גישת "אנחנו סופגים שערים אבל זה בסדר כי אנחנו מבקיעים יותר" ליברפול לא יכולה להכנס למירוץ ראן אנד גאן עם יונייטד, צ'לסי או ארסנל. זה המקום בו הנחיתות הכלכלית שלה תבוא לידי ביטוי באופן המובהק ביותר. שולי הטעות שלה נמוכים הרבה יותר. כולם מקטרים על העדר יצירתיות ולי משום מה זאת ממש לא נראית הבעיה. הבעיה היא העדר משמעת קבוצתיות ושליטה.

לכל אלה שרצו קבוצה מרגשת – קיבלתם. תהנו.

וברוח הבוקר החמוץ צריך לשנות את כותרת הפוסט.

קרא מוות או חראגר. תבחרו.

אביאל 5 באוקטובר 2009

אביעד – צ'לסי בעונה שעברה אם אני לא טועה היתה קבוצת החוץ הטובה ביותר, ככה שנצחונות בבית השנה זה יותר מעודד.
כמו שאמרתי באנגליה יש 4 או אולי 5 קבוצות, עם כל הכבוד לוילה וטוטנהאם הן קבוצות טובות את לא קבוצות צמרת ואין להן כמעט שום סיכוי לזכות באליפות, אולי לגרד אחת לכמה שנים את המקום הרביעי ואז הן גם בדרך ככל יעשו בושות בליגת האלופות.

עם כל הכבוד לפיורנטינה, זאת קבוצה שליברפול צריכה לנצח, אם כבר אתם מדברים על לספוג אבל לכבוש יותר שזאת המנטרה החדשה של בניטז (מה שלדעתי לא יעבוד) פיורנטינה זו קבוצה שאתם בהחלט צריכים לעבור בשיטה הזאת, יש לה חוד מעולה אבל קישור והגנה בינוניים, בכל מקרה ברור שפיורנטינה תמיד יכולה לנצח קבוצה כמו ליברפול אבל אם איך שליברפול נראתה במשחק מולם הייתי קצת מודאג במקומכם.

straw_donkey – אתה מדבר על ההתחזויות של דרוגבה ?! דווקא אתמול הוא נפל יחסית למשחקים מול ליברפול מעט מאוד.

נועם 5 באוקטובר 2009

באמת ריספקט לפיורנטינה וריינה שיחק לא טוב, דיגו קבליירי היה צריך להכנס.

straw_donkey 5 באוקטובר 2009

אני מדבר על זה שכל פעם מישהו שנושף על דרוגבה, בין אם מדובר בעבירה קלה או בתיקול חוקי למהדרין (הגעה לכדור עם מגע בשחקן או בלי) הוא מתפתל על הקרקע כאילו הוציאו לו כליה בלי הרדמה. אתמול זה בלט לי יותר, אולי בגלל הרוח הגבית (בכל זאת, משחק בברידג') שקיבלה צ'לסי מהשופט.

'דווקא אתמול הוא נפל יחסית למשחקים מול ליברפול מעט מאוד.'
מסכים, לא נפל הרבה, אבל כשהוא כן נפל… לא הכמות, האיכות.

אני לא חושב שמישהו יכול לערער על היכולות שלו כחלוץ, אבל כמו רונאלדו, שגם הוא כדורגלן מצוין עם קבלות, הוא יכול להיכנס לכל אופרת סבון מוגזמת במיוחד.

יוגב 5 באוקטובר 2009

straw_donkey , אני חושב שהוא הרבה יותר מעצבן מרונאלדו , וזה קשה. רונאלדו , בגלל השליטה שלו בכדור וההסתמכות על הטכניקה האישית שלו באמת חוטף לא מעט(אבל עושה מזה תמיד מטעמים). דרוגבה מתבסס על כוח ובדרך כלל רוב העבירות עליו הן גבוליות בהקשר של מי עשה את העבירה , הוא או המגן. אבל הוא מתפתל , מבזבז זמן , מתבכיין לשופט , לקהל , לשחקן שמולו. הרגע לאחר ניסיון האונס לסקרטל היה מייצג , הרצחת וגם באת בטענות ?
אתמול התביישתי בעצמי על כך שריחמתי עליו בחצי גמר ה-CL בשנה שעברה.

אריגיא 5 באוקטובר 2009

מישהו יכול רק להסביר לי את הדיבורים על נחיתות כלכלית? על מה מדובר? אנחנו פשוט מתנהלים גרוע בשוק, זה לא עניין של כסף. או שבעצם אולי לזו הכוונה במושג נחיתות. הבנתי.

amichai 5 באוקטובר 2009

ארגיא, קח את המכירות של אלונסו, ארבלואה, רובי קין וכו, תוריד מהם את אקווילני וגלן ג'ונסון וקיבלת את תקציב הרכש שלנו. זה מה שנקרא נחיתות כלכלית..

אביעד 5 באוקטובר 2009

ההתחזויות של דרוגבה הם משהו מדהים. מדובר בשחקן שבכמעט כל התמודדות עם וידיץ' הוא פיזי מספיק בשביל לגרום נזק גופני לסרבי (שהוא לא ממש חלש) אבל באופן עקבי מתפתל מכאבים בכל פעם שחלשלוש כמו יוסי נושם לעברו. מה שכן, הוא את העונש שלו קיבל. החילוף שלו בחצי גמר הצ'מפיונס אולי עלה לצ'לסי במשחק והוא נבע ישירות מכך שאפילו הידינק האמין להצגות שלו ובאמת חשב שהוא פצוע…

באבא ימים 6 באוקטובר 2009

דירוג המועדונים בסקר של דלויט ל2007/8 במונחים של הכנסה ליברפול שביעית באירופה ורביעית באנגליה. בפועל המצב יותר גרוע כי הנתון הזה לא מביא בחשבון השקעות בעלים מה שמעביר את מנצ'סטר סיטי מעל לליברפול ומוריד אותה למקום החמישי וכמובן מגדיל את הפער שבינה לבין צ'לסי להרבה מעבר ל – 50 מיליון. הן כנראה גם מעבירות את סיטי וצ'לסי למקומות 1 ו – 2 בטבלת המשאבים (אולי לא בסדר הזה).

למותר לציין שככל שהזמן עובר המצב לא בדיוק משתפר מכיוון שלליברפול איצטדיון קטן יותר מזה של היונייטד וארסנל (הקבוצות שתלויות יותר בהכנסות מן האיצטדיון).

1) Real Madrid: £289.6m
2) Man Utd: £257.1m
3) Barcelona: £244.4m
4) Bayern Munich: £233.8m
5) Chelsea: £212.9m
6) Arsenal: £209.3m
7) Liverpool: £167m
8) AC Milan: £165.8m
9) AS Roma: £138.9m
10) Inter Milan: £136.9m
Source: Deloitte: 2007/8

בשורה התחתונה – ליברפול נמצאת במקום החמישי בטבלת העושר של הפרמיירליג. מעולם לא זכתה בפרמיירליג קבוצה שלא היתה העשירה ביותר או השניה בעושרה.

benzi 6 באוקטובר 2009

מנין הבאת את הטענה האחרונה, באבא?

באבא ימים 6 באוקטובר 2009

בפרמייליג זכו צ'לסי, יונייטד, ארסנל ובלקבורן. לגבי צ'לסי זה ברור. זה היה נכון לגבי יונייטד רוב הזמן (למעט בתקופה שלאחר מוריניו אז היא היתה שניה בעושרה). ארסנל היתה הקבוצה השניה בעושרה שנים בהן היא זכתה, (היא זכתה לפני שהכסף של אברמוביץ נכנס באמת, ולפחות באחת מהן גם העמידה את הקבוצה היקרה ביותר) ובלקבורן בעונה שזכתה היתה העשירה ביותר (בגלל השקעות בעלים ובגלל שיונייטד היתה עשירה אבל לא המפלצת שהיא כיום). כך הם פני הדברים למיטב ידיעתי.

the mighty reds 6 באוקטובר 2009

עמיחי.

באותה מידה קח את הכסף של הקניות + המשכורות שבוזבזו על:

דוסנה
ריירה
באבל
לוקאס
ורונין
הבלם היוני החדש (כנראה הוא נרכש בדיוק למש' ליגה 1)
דגן

שהם נחשבים שחקנים פעילים של הבוגרת ומה התרומה שלהם לקב' ?
ההחזקה שלהם לא מצדיקה את ההשארות והאחזות בהם.

אל תשכח ששחרת מגן הגנתי, וקנית מגן התקפי במחיר גבוה פי 6 (זה כבר חור בתקציב).

שחררת קשר מרכזי וקניתי קשר חדש שהחמיץ בידיעה מראש עד כה 8 מש' ליגה ו2 מש' לג"א.

אנחנו מחזיקים מח' מילואים ענפה שלא מייצרת כלום , אפשר פשוט לסגור אותה.

אני מסכים עם הגישה של האמריקאים, אין כסף מיותר לעבות את הסגל הקיים שהוא גדול ממילא, כל עוד לא מוכרים את כל הבינונים ומטה שתופסים מקום.
מועדון כדורגל צריך מערכת והתנהלות בריאה,הצוות המקצועי לא יכול רק לדרוש ולדרוש בלי לעשות תהליכי הבראה.

יש לנו תחת בניטס אקדמיה וקב' מילואים שלא מייצרות כלום.
הרי בסופו של דבר ברגע שהיו רכישות ממוקדות צעירות ומבטיחות כמו אינסואה-לוקאס-אנגוג,הם הגיעו בידיעה של שחקנים שאמורים להיכנס בשלב מהיר לקב' הבוגרת וזה דבר שקרה.

עם שאר שחקני האקדמיה והמילואים כמעט ויודעים שזה לא יקרה (לדעת אין צורל בקב' מילואים,זה בלוף שלא מקדם או תורם לכלום) השיחרור המאסיבי של שחקני הנוער שזכו בתארים מקומים ונופו אחד אחרי השני כי לא התאימו לרמה עפ"י הדרישות של הצוות המקצועי הבכיר.
בעונה ה5 הייתי מצפה כבר מבניטס שיידע לטפח לפחות כישרון צעיר מקומי 1 שיצליח להשתחל לקב' הבוגרת ולשחק בה (זה אומר שהוא יכל למצוא נער מקומי בן 13-14 שהיום היה בן 18-19 ומצליח לעשות את המעבר המתבקש) עד כה הוא נכשל גם בזה. הביקורת בזמנו יחד עם העזיבה של סטיבי האוואי נכתבה ונשמעה,לא שנעשה עם זה משהו.

לפעמים זו לא בושה ללמוד ממועדונים אחרים, אם בוקה ג'וניורס מצליחה לייצר כמויות בלתי נדלות של שחקנים כל שנה עם מערך סקאוטינג ארצי וטיפוח נכון,אין סיבה שמועדון כמו שלנו,ענק ועשיר פי עשרות מהם יכשל בו.

אל תתנו לנושא של מחסור בכסף,או הבעלים לא נותנים מספיק להיות התירוץ של רפא.

40 מיליון פאונד שהוא השתמש בהם העונה,זה כסף יפה לחיזוק,במידה ועושים אותו נכון.
הרי כולם מתעבים פה את ההתנהלות של ריאל מדריד-סיטי אבל נראה שכולם שואפים לבזבז כמוה (במקרה שלה היא יכולה לכסות את הביקורת עם קב' נוער שמספקת שחקנים לקב' לה ליגה,גםלסגל הנוכחי שלה וגם אנחנו נהננו מהם).

(הצצה חטופה למונדיאליטו היתה מגלה למשל הרבה שחקנים בנב' אורגוואי שהם מצוינים ובלי קב' אירופאית, או אפילו נב' גאנה הכישרונית,למרות שאני לא מחובבי הכדורגל האפריקאי,אי אפשר להתעלם מהם).

לסיכומו של מלל המילים ששפכתי, כסף זו הבעיה האחרונה,ההתנהלות זו הבעיה הראשונה.

אריגיא 6 באוקטובר 2009

מה שאני לא מבין זה משהו אחר.
את הטבלה של דלויט חרשתי לצערי לאורכה ולרוחבה בחודשים האחרונים, אבל היא לא עונה על שאלות של כדורגל: מה עמד בין סיום העונה של ליברפול, לפתיחת עונה טובה שתיתן דחיפה לקראת מאבק על התואר? האם כסף היה חסר? נכון ליברפול מייצרת פחות, זאת עובדה. והבעלים שלה לא נותנים צ'קים פתוחים. אבל למה זה חשוב?

כשמשווים בין הגדולות בענייני כסף, שוכחים שצ'לסי מנועה מלקנות בחלונות הקרובים (וגם בקיץ האחרון לא קנתה משהו בולט), ומנצ'סטר לקחה את ה-80 מיליון, הביאה ולנסיה (במחיר ג'ונסון לדעתי), עוד שחקן וזהו. אז מה בדיוק הפערים פה? והנה הרי ארסנל מכניסה המון מאז האיצטדיון החדש, ועדיין לא רוכשת בסיטונאות. הרכישה הכי גדולה שלהם היא ארשבין, שעלה בערך כמו גלן ג'ונסון. אז איפה בדיוק הנחיתות באה לידי ביטוי ביום יום? רק בטבלאות של דלויט.

יואב 6 באוקטובר 2009

מסכים עם אריגיא.לעניות דעתי,ניתן לעשות יותר עם מה שיש.

יוגב 6 באוקטובר 2009

אריגיא,
לדעתי יש שתי תשובות לשאלה שלך :
1. יציבות – כדי להצליח גם כשהקבוצה פחות בכושר אתה צריך לסמוך על ההגנה שלך שתייצר יציבות ותאפשר לחלק הקדמי להכריע משחקים בהזדמנות אחת או שתיים. אם תסתכל על המשחק ביום א' , צ'לסי לא הגיעה להרבה הזדמנויות או שלטה באופן בלתי מעורער במשחק , אבל היא הצליחה למנוע מאיתנו מלהגיע להזדמנויות. ההגנה שלנו כרגע רעועה ונשענת בעיקר על הכושר הטוב של ריינה.
2. כושר אישי של שחקני מפתח – בסופו של דבר הכדורגל מוכרע לרוב על איכויות אישיות של השחקנים. דרוגבה בכושר מצויין היה ההבדל המכריע בינינו ובין צ'לסי. מנצ'סטר משחקת בצורה לא משכנעת ובמשחק הראשון שפרגוסון השאיר את גיגס מחוץ לסגל הוא הפסיד נקודות בבית. אין לנו עומק ואיכות כדי לחפות על כושר בינוני של סטיבי וטורס. כרגע סטיבי בתקופה חלשה וזו פריבילגיה שאנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו.
הבעיה השנייה תיגמר מתישהו בקרוב , אני בטוח. לגבי הראשונה אני לא רואה מאין יבוא השיפור , אולי מחזרתו של אגר.

גיל מזימבבואה 6 באוקטובר 2009

אני גם מסכים עם אריגיא, אם בניטז היה חושב יותר התקפי אז גם הרכש שלו היה יותר התקפי. פרגסון מאז ריו לא מוציא סכומים על הגנה, הוא קנה שני אחים מברזיל, ומעלה שחקנים מהמילואים. ליוניטד יש שלושה שחקני הגנה ברמה גבוה (ריו, וידיץ, אברה) והשאר לוחמים. גלן ג'ונסון מעולה אבל הוא לא זה שיביא לליברפול אליפות.
מעבר להכל הליגה רק החלה, והפסד בצ'לסי זה הפסד שתמיד נלקח בחשבון.
אם דרוגבה לא היה מרוכז כ"כ בעצמו הוא היה החלוץ הטוב בעולם בגדול, אבל קרה לו מה שקרה להרבה אפריקאים….אגב אדאביור הולך בעקבותיו.

אריגיא 6 באוקטובר 2009

יוגב, לומר שבסופו של דבר אנחנו תלויים באיכויות אישיות, זה קצת הופך את תפקיד המאמן למיותר, לא? אני לא אומר את זה נגד בניטז אלא באופן כללי. ואני מאוד מאמין בתפקיד המאמן, למרות שיש הרבה אפורים בסביבה שגורמים לו להיראות מיותר. אני חושב שמאמן צריך להתאים את השיטה שלו כדי לנצל את היתרונות היחסיים שיש לו בסגל.

יש ציטוט של הבעלים נגד בניטז, שמגיע מהעיתון השקרן אבל עדיין שווה התייחסות (אך לא לינק…). הם טוענים שהיה עוד כסף בקופה בקיץ האחרון בו בניטז בחר לא להשתמש. ידענו את זה הרי, אבל הנה נוכחנו לגלות שלא היה לחץ של הבעלים לשמור את הכסף.

ואני שוב אחזור ואומר. בחמש השנים האחרונות ליברפול הוציאה מספיק כסף. הבעיה שלרוב הוא נוצל שלא בחוכמה, וביחד עם אקדמיה דלה ולא מייצרת, לא יצרנו את העליונות בסגל שהיינו צריכים. עם סגל קצר ולא איכותי, היתרונות היחסיים צריכים להגיע ממאמן יצירתי וטקטיקן שיחפה על כך. זה עבד בגביעים בתחילת הקדנציה, מאז לא ממש.

L.paul 6 באוקטובר 2009

hi people

why is all the negativity?

sober up…

its just the begining

we will play better and its not to late

benzi 6 באוקטובר 2009

האם בניטז באמת מנצל את הכסף בצורה גרועה יותר מאחרים?
האם למנג'רים אחרים יש פחות פלופים עם רכישות? אולי כאן נכנס עניין הגב הכלכלי, כנכשלת עם רכש ואתה צריך להחליפו, אתה יכול לעשות את זה, למרות שזה הפסד נטו. אולי מלכתחילה מרווח הטעויות רחב יותר כשהסגל עמוק יותר.

לי יש תחושה שבניטז אכן חלש ברכש, אשמח אם מישהו שחזק בבדיקות חתך יעשה את השוואה.

העצב שלי הוא דווקא על חוסר היכולת לקדם שחקנים, שלא לדבר על לשמר אותם- חסר לנו חלוץ אבל עברו אצלנו רק בשנים האחרונות קין, בלאמי, פונגול והסקי. חסר קשר אבל מומו לא איתנו. לוקאס כן, גאת'רי לא. היה חשוב נורא להביא את דוסנה, אבל וורנוק לא שווה מקום בסגל. חשוב לקנות את ריירה בעוד כמה מליונים אבל לפנאנט אין מקום. דגן יכול להיות מחליף אבל פינאן לא, דארבי בכלל שווה מחשבה שניה. לא מבין את זה. אין עמדה שיש לנו בה חור שלא היה לנו בה שחקן טוב מאוד שלא הסתדר בקבוצה, שלא הצליח למצות את עצמו.

באבא ימים 6 באוקטובר 2009

שום דבר ממה שנאמר כאן איננו מהווה התמודדות עם הנתון שהבאתי. אריגיא שואל "למה זה חשוב?" אתם יודעים מה? בואו נניח שזה לא חשוב. 16 עונות פרמיירליג, ככל הנראה (לא בדקתי. אפילו לאובססיביות שלי יש גבול) למעלה ממאה מאמנים בהם כמה אנשים שיודעים איזה דבר או שניים על כדורגל כמו בובי רובסון או הארי רדנאפ. ועדיין אף קבוצה שלא היתה העשירה ביותר או השניה בעושרה לא זכתה באליפות. אז מה ההסבר שלכם?

לאוהדי יונייטד יש הסבר. עשרה קבין של חוכמת כדורגל ירדו לעולם ופרגוסון נטל אחד עשר. פרגי הוא אחד ויחיד, ולכן אין זה פלא שמכל צבא מאמני הפרמיירליג לדורותיה לא נמצא ולו אחד שהצליח לתת לפרגי בראש אלא אם היה עשיר ממנו משמעותית.

נותרנו אם כן, עם שני הסברים אפשריים. זה כסף או זה פרגי. אם זה כסף, אז הטבלאות מדברות. אם זה פרגי אז אני פשוט לא מבין את הסטנדרטים. האם כל מאמן שאיננו פרגי הוא בהגדרה כשלון?

לקחתי את זה לקיצוניות אולי ואני מניח שהתשובה היא היכן שהוא באמצע. על מנת להצליח אתה צריך גם יתרון כלכלי וגם מנג'ר על. מדוע? כי זה מה שיש ליונייטד. על מנת לשבור את המאזן הזה המנג'ר שלך צריך להיות הרבה יותר טוב מן המנג'רים המתחרים. משמע, בניטס צריך להיות מאמן טוב יותר מפרגי ומוונגר, על מנת לקחת אליפות. אני מוכן לקבל את הקביעה לפיה בניטס, על אף שהביא את ליברפול למצב שבו היא קבוצה המתחרה בארסנל וביונייטד, איננו מאמן הרבה יותר טוב מפרגי ומוונגר. שניהם מאמני-על עם ניסיון פרמייר ליג שבניטס יכול רק לחלום עליו. אבל אני שואל שוב. האם אלה הסטנדרטים לפיהם צריך למדוד את בניטס?

ולמי שאומר שניתן להשיג יותר – אנא הגדירו מהו אותו "יותר". אחרת הדיון די ערטילאי?

גיל מזימבבואה 6 באוקטובר 2009

באבא לצערי (או לשמחת אשתי) יותר ממקום שני זה אליפות. אבל שלא תבין לא נכון, אליפות אחת לא מבשרת עדיין על תקופת רנסנס צריך המשכיות. מה שלא היה לבלקבורן, ניוקאסל או ארסנל.

באבא ימים 6 באוקטובר 2009

בנצי:

מדובר בעיקר במרווחי טעות וביכולת משיכת שחקנים. זה גם בא לידי ביטוי ברגישות להוצאות שכר ביחס לשחקנים שלא נותנים את התפוקה המתבקשת ומדד הלחץ שזה מכניס למערכת. האמת היא שדי הזנחנו את נקודת השכר והתמקדנו יותר בדמי ההעברה ואלי חשוב להאיר את הנקדה הזו:

נתוני שכר 2007/8 –

Club
2007/09 Total wage costs (£'000s)
Percentage increase

Chelsea
£172,096
30%

Man United
£121,080
31%

Arsenal
£101,302
13%

Liverpool
£90,438
17%

Newcastle
£74,562
31%

Premier League average
£59,800
23%

לא בדקתי את זה על פני מספר שנים אבל אם נעשה אקסטרפולציה של הנתונים, זה לא נראה לי מופרך לטעון של פני תקופת בניטס צ'לסי הוציאה 300-400 מיליון פאונד יותר על משכורות מליברפול, יונייטד 100 – 150 מיליון פאונד, וארסנל 30-50 מיליון.

נראה לי שכדאי להביא את זה בחשבון שכמדברים על מדיניות הרכש הבזבזנית של בניטס מול מדיניות הרכש האחראית של יונייטד וארסנל. אפשר לדבר על שחקני בית מכאן ועד להודעה חדשה אבל הבית הזה הוא בית די יקר. בסופו של דבר מה שאתה חוסך בדמי העברה אתה מוציא במשכורות. ההגיון אומר שליברפול צריכה לשלם משכורות יותר גבוהות ממתחרותיה בגלל שהיא קבוצה שנמצאה עד לשנה שעברה בשיפולי הצמרת הגבוהה. כל שחקן יעדיף, בנתוני שכר שווים, את יונייטד, צ'לסי וארסנל על פני ליברפול. ליברפול צריכה להתחרות על אותם שחקנים עם יכולת נמוכה יותר בתשלום משכורות.

יואב 6 באוקטובר 2009

באבא,
על כל לוקאס יש דיאבי, פלטשר, מיקל.
על כל ורונין יש קאלו, בנטנר.
על כל אגר יש אבנס.
והרשימה ארוכה.אם פרגי בעל "התקציב הלא מוגבל" מאמין בצעירים שלו או לפחות ברעיון של לתת הזדמנות, בניטז אמור להיות מחוייב לזה הרבה יותר בגלל המגבלות.לקנות את מאצ'רנו, טורס, רוני וקאריק זאת חוכמה קטנה. הם מוכחים.אבל גם פרגי ובטח צלסי של השנתיים האחרונות(שלא מבזבזת כמו פעם), לא יכולות לקנות הכל.
זה מוזר שאקדמיה כל כך מפוארת כמו שיש לליברפול, מייצרת פחות מווסטהאם, אסטון וילה, אפילו לידס.זה עניין של סדרי עדיפויות.
הוא מאמן מספיק טוב לשים את ליברפול בטופ פור בנוסף לכמות הכסף שהוא ביזבז בשש שנותיו(יותר מיונייטד וצלסי וכבר התדיינו על זה).נכון שהוא היה אמור לסגור פער אבל אמונה בשחקנים מקומיים וצעירים, היתה חוסכת לו כסף. אם אושה הוא שחקן סגל לגיטימי ביונייטד, זה רק בגלל שהאמינו בו(ובראון, מאי, פיל נויל ואפילו פלטשר הוא תוצר של אמון וסבלנות). גם ליברפול יכולה לייצר כאלה.מהצד, החזון של בניטז לא ברור. הכל נראה אניגמטי. לפעמים זה נפלא, לפעמים זה משמים.אצל וונגר, אתה יודע מה תקבל וזה תמיד יפה וכובש.בנוסף, וונגר מכניס המון כסף למערכת במכירות. הוא קונה אותם זולים יותר מבניטז ומוכר אותם כוורל קלאס וזה לא בא על חשבון איכות הכדורגל, מקום קבוע בליגת האלופות והתמודדות על התואר מידי פעם…

באבא ימים 7 באוקטובר 2009

יואב הוא בוודאי לא הוציא יותר מצ'לסי ואם אתה מכניס משכורות למשוואה הוא הוציא פחות מיונייטד. מחויבות לצעירים היא אמצעי ואל מטרה ואני שואל – מה המטרה? מה בניטס אמור להשיג?

יואב 7 באוקטובר 2009

באבא,
המשכורות של שחקני הבית ביונייטד-הגיוניות.
מחוייבות לצעירים היא אמצעי ומטרה. כי גם לבזבוז יש גבול. מקום שמיני עם ילדים עדיף על מה שקרה ללידס.לא רק לליברפול או יונייטד אלא לכל מועדון בעולם.זה משאב טיבעי שאמור להכניס כסף או במינימום, לצמצם הוצאות.
קטונתי מלהבין את בניטז. הוא אניגמה בשבילי.אבל הוא בוודאי שואף להצלחות מיקצועיות.

באבא ימים 7 באוקטובר 2009

אז יונייטד הוציאה באופן הגיוני 100 מיליון יותר מליברפול. אז מה? הפער הכלכלי עדיין קיים. בכל מקרה זה לא מתמודד עם השאלה שלי. טענת שבניטס יכול להשיג יותר. מה זה אותו יותר. יותר נקודות ליגה? מיקום גבוה יותר בטבלה? אותן נקודות עם יחס שערים יותר טוב? אותן נקודות אבל בפחות כסף? אותן נקודות אבל עם יותר שחקני בית? אומרים שהוא לא השיג מספיק מה אמור היה להיות מושג ולא הושג?

יואב 7 באוקטובר 2009

מה אתה חושב באבא? מה היה אמור להשיג ולא השיג? למה אתה חושב שאליפות היא ריאלית(לפי דברים שכתבת בעבר) אם אתה נאחז בנתון הכלכלי, כל פעם מחדש שזה נכשל? אם אתה סומך עליו שיוציא את המקסימום ממה שיש לו- נהדר. אם אתה מצליח לאפיין מדיניות וקו אצלו- נהדר. אם אתה יודע מה ההדגשים שלו- נהדר. אם תסמוך עליו שיוציא את המאה אחוז מכישרון צעיר או משחקן בינוני- נהדר. אתה בקיא בליברפול יותר ממני. אני צופה מהצד.אולי אני טועה.

עם עניין הכסף הוא תשובה לכל- זה גם בסדר. למרות שכבר הראיתי לך את טבלת המבזבזים מאז תחילת הפרמייר ליג(לא מאז בניטז).ליברפול לפני יונייטד שם. אומנם דור מוצלח של יונייטד חסך לה הרבה כסף אבל גם נתינת הצאנס לילדים היא חלק מהעניין. שתיים שערה שנה יונייטד לא היתה צריכה לדאוג למגן ימני.בטוח שגם בליברפול, היו שחקנים לא פחות מוכשרים בעמדה הזאת.
או הפיכת סקולס מחלוץ בינוני לקשר מדהים. לא כסף קונה את זה. רק עין ורגש. וניהול אנשים.
אתה יודע, שפרגי הגיע, ליברפול שלטה במרפסת. האמצעים הכלכלים שלה לא נפלו מיונייטד באופן גורף.הצלחה מיקצועית הובילה להרחבת המגרש, הרחבת הקהל העולמי, הרחבת כסף מחסויות.לא היה אבא עשיר שם. פרגי התמודד עם המפלצת שנקראת ליברפול.אותו דבר נדרש מבניטז עכשיו.לא קישקושי תקציב ודף מלא "עובדות".הוא לא מאמן את ולנסיה האנדרדוגית היחסית.הוא מאמן את ריאל/ברצלונה של אנגליה. עצם זה שלוקאס משחק בקישור של ליברפול ודיאבי/פבראגס משחק אצל ארסנל- מספר סיפור גדול.
אם הוא אסטון וילה, זה אולי לגיטימי. אבל לא להצמיח כלום מלמטה, לא לרכוש נכון ברוב המקרים, להיות מנטרל בשיטות המשחק שלו ופחות יוזם כפילוסופיה,זאת לא ליברפול. ווונגר עושה את כל מה שליברפול עשתה פעם…וזה מהנה ומשכנע יותר.

Comments closed