בניטז, ג'ילט, סנסור – הסאגה

ג'ורג' ג'ילט צוטט היום באמצעי התקשורת כאומר שמי ש"אשם" או יותר נכון "אחראי" למצב הקבוצה הוא רפא בניטז. ולא תירוצים על תקציב רכש כזה או אחר. העובדות גורסות כי לבניטז נותרו 12 מיליון ליש"ט שלא ניצל אותם. אני מוכרח לציין שאינטואיטיבית אני הפעם קצת עם ג'ילט, זה לא מפחית כמובן מדעתי ששני הליצנים האלה צריכים למכור את הקבוצה, וללכת לדוג בהרי הרוקי. הצצה חפוזה במשחק בין הסיטי לוילה אתמול חידדה לי את זה; קרייג בלאמי בכושר מצוין, הוא חתיכת מופרע, אבל הוא מופרע בשליטה. לשחרר אותו אחרי עונה אחת בה היה די בסדר היתה החלטה נמהרת מדי לטעמי, אלא אם כן התווספו לה עניינים שמעבר (מכות בחדר הלבשה, אי הסתגלות חברתית, חיבה מופרזת לחבוט בנורבגים עם מקלות גולף). במיוחד לאור העבודה שלאחר מכן נרכש רובי קין בסכום קטסטרופלי. בלאמי טוב מרובי קין, כך זה גם היה לפני שנה או שנתיים. שם נוסף שצץ הוא סטיבן וורנוק, שחקן בית שרפא שיחרר לבקלבורן, היום הוא בוילה, בדרך גם רשם איזה הופעה אחת לפחות בנבחרת אנגליה. אני לא אומר שוורנוק הוא כישרון נדיר, אבל לרגע הוא לא נופל מאורליו. על דוסנה כבר אין לי מה להגיד. הוא בהחלט יכול היה לחלוק את העמדה עם אינסואה. גם ציפתי בקטע ממשחק של פרסטון; ניל מלור עדיף על וורונין. לא שזו חוכמה גדולה. אני בהחלט מסכים שבניטז די כושל בכל הנוגע לרכש. נכון, יש לו פגיעות מדי פעם, אבל בלי למצמץ ולספור הייתי אומר אינטואיטיבית שאחוזי ההצלחה שלו הם משהו כמו 30 אחוז. זה נמוך מדי. נכון, לפעמים לא צמחים כשרונות בית נדירים (לפעמים? כבר יותר מעשור), אבל יש עמדות בקבוצה שלדעתי אין שום בעיה שיאויישו על ידי שחקני בית ולא שחקני רכש, והם בעיקר העמדות החלופיות; מגן ימני מחליף לג'ונסון, אחד שישחק קבוע בגביעים, שייתן מדי פעם לג'ונסון מנוחה, ואם חלילה ייפצע – יידע להיכנס במקומו. יש את סטיבן דרבי ומרטין קלי. הם לא כישרונות חד פעמיים, אבל עם מעט עבודה נכונה וזמן משחק אחד מהם לפחות יכול להיכנס למשבצת. כנ"ל למשבצת המחליף של אינסואה. אכן תסתכלו על הספסל העמוק שלנו, תראו שם את דגן, וורונין, דוסנה וכו', באמת אין שחקני בית שיכולים לתת קצת יותר?

76 Comments

גיא וינטרוב 6 באוקטובר 2009

אכן הביטוי שנותנים לשחקני הבית עלוב במיוחד. ואני חושב גם במונחים עתידיים – דמיינו לעצמכם נער צעיר שרוצה לבחור אקדמיה להתפתח בה – האם הוא יבחר את ליברפול חסרת התארים המקומיים, שלא מפתחת שחקני בית, או שיבחר ביונייטד, שעושה הכל הפוך, במובן הטוב של המילה.
את ניל מלור "סימנתי" עוד כששיחק כמחליף בתקופת אואן, ונתן תצוגות ושערים בליגת האלופות. מה קרה לו? למה לעזאזל הוא הלך לרעות בשדות זרים ולא שב? לא מבין את זה…

amichai 6 באוקטובר 2009

אם יש לך משהו טוב ממלור – בסדר. הבעיה שלא בטוח שיש

יוגב 6 באוקטובר 2009

עמיחי,
אני מסכים עם הרוח הכללית אבל אני חוזר ואומר אחרי מעקב של מס' משחקים , מרטין קלי הוא כישרון גדול מאוד. אם רפא ייכשל בטיפול בו שיקום ויילך עכשיו. הוא פוטנציאל ענק וזה לאחר שנתיים ללא משחק בגלל בעיות גב.

אריגיא 6 באוקטובר 2009

גיא, עשיתי עבודת מחקר קטנה בחודשים האחרונים: שחקנים צעירים מהאזור שרוצים להתפתח ולהתבשל יעדיפו ללכת לא לליברפול ולא למנצ'סטר יונייטד. הם יילכו לאברטון.

טורס 6 באוקטובר 2009

לרכוש שחקנים אנגלים זה רעיון גרוע. להוציא מקרים מאד מיוחדים, הם העולים הרבה ויכולתם נמוכה. וגלן ג'ונסון הוא דוגמה מצוינת לזה, דווקא לאור היכולת הסבירה שלו. 18 מיליון פאונד על מגן????? בצרפת/ ספרד/ דרום אמריקה אתה יכול למצוא מגינים לא פחות טובים ממנו, ברבע המחיר.

ב35 מיליון פאונד שעלו ג'ונסון ורובי קין אפשר היה להביא את דויד וויה (שלא לדבר על ארשבין, שבשעתו ניתן היה להביא אותו בחצי המחיר).

טורס 6 באוקטובר 2009

ובהמשך לדיון הטור הקודם ולמרות הטעויות שעשה בנטיז ברכש, אני רוצה לחלוק על הקביעה שהוא חלש בתחום הזה בהשוואה למנג'רים אחרים.

העובדות: בנטיז הביא לאורך השנים שחקנים שתרמו לליברפול הרבה יותר מניתן היה לשער על פי תג המחיר שלהם, מאלונסו, דרך בניון, ריינה ומסצ'רנו ועד לואיס גרסיה וארבלואה. אפילו פרננדו טורס, התגלה כרכישה גאונית . שהוא יצא מאתלטיקו מדריד אף אחד לא החשיב אותו לחלוץ הכי טוב בעולם. אפילו לא לאחד מהעשרה. אם ליברפול תמכור אותו היום היא תכפיל ואפילו תשלש את מחיר הקניה שלו.

נכון, היו לו נפילות. אבל לפרגוסון היו לא פחות נפילות. ההבדל הוא שליונייטד יותר קל לעמוד ברכישות ענק שמתגלות כטעות.

טורס 6 באוקטובר 2009

והערה אחרונה: אם בנטיס עוזב, תהיו בטוחים שטורס יעזוב אחריו.

שחר 6 באוקטובר 2009

ההבדל המשמעותי בין יונייטד לליברפול הוא סבלנות כלפי שחקנים חדשים,רכש או מהאקדמיה.
באלמי,רובי קין הם דוגמאות לחוסר סבלנות.
אברה ווידיץ בעונה הראשונה היו כשלונות,אולם הייתה סבלנות לגביהם.
אברה סיפר שבעונה הראשונה שלו הוא הייה מודאג לגבי היכולת שלו,ופרגיסון אמר לו שהייה סבלני אבל בשנה הבאה הוא מצפה ממנו להיות במייטבו כל הזמן.
יונייטד רצו את טורס במשך מספר שנים והוא והמועדון לא הייו מעוניינים.

בני גלובינסקי 6 באוקטובר 2009

אם כבר שיחרורים נחפזים אז מה עם קראוץ'? הוא אחד החלוצים היותר טובים שהיו באנפילד ולא שיחק מספיק לטעמי.

amichai 6 באוקטובר 2009

טורס יקיר, אני לא אומר שלא היו הברקות. השמות שציינת הם דוגמאות מצוינת. קח אותן וקח את הרכישות הפחות מוצלחות ושקלל. אני חושב שחוץ מטורס, שבאמת נרכש במחיר נמוך בהשוואה לטירוף של היום, דווקא ריינה הוא הרכישה הכי טובה, כי מאוד קשה למצוא שוערים ברמה הזאת

טורס 6 באוקטובר 2009

ואם בודקים ולוקחים בחשבון את המשתנים- למשל העובדה שליברפול זה מועדון עם שאיפות על, אבל שבנקודת הזמן הנוכחית לא נמצא בראש שרשרת המזון מבחינת עדיפיות של שחקני על לשחק בו- אז מגלים מאזן לא רע בכלל דל הצלחות לעומת כשלונות. לבניטס אין את פריבלגיה לבחור איזה שחקנים שהוא רוצה. לא נעים לכתוב את זה, אבל די סביר שמכל מועדוני העל באירופה היום, ליברפול אולי נמצאת במקום האחרון בסדר העדיפויות של שחקן (לא אנגלי) ממוצע.

בנטיס לא מאמן נטול חסרונות, אבל אני לא מאמין שבלעדיו לליברפול (כל עוד לא נכנס לשם משקיע בסדר גודל אברמוביצ'י) יש סיכוי לאיים על תואר האליפות בפרמייר-ליג.

באבא ימים 6 באוקטובר 2009

אני עושה קופי פייסט לתגובה ששלחתי בפוסט הקודם. נראה לי שהיא יותר רלוונטית לכאן – בעיקר בכל הנוגע ליכולת למשוך שחקנים ולמרווחי טעות ביחס לשחקן שלא פוגע:

"מדובר בעיקר במרווחי טעות וביכולת משיכת שחקנים. זה גם בא לידי ביטוי ברגישות להוצאות שכר ביחס לשחקנים שלא נותנים את התפוקה המתבקשת ומדד הלחץ שזה מכניס למערכת. האמת היא שדי הזנחנו את נקודת השכר והתמקדנו יותר בדמי ההעברה ואלי חשוב להאיר את הנקודה הזו:

נתוני שכר 2007/8 –

Club
2007/09 Total wage costs (£'000s)
Percentage increase

Chelsea
£172,096
30%

Man United
£121,080
31%

Arsenal
£101,302
13%

Liverpool
£90,438
17%

Newcastle
£74,562
31%

Premier League average
£59,800
23%

לא בדקתי את זה על פני מספר שנים אבל אם נעשה אקסטרפולציה של הנתונים, זה לא נראה לי מופרך לטעון של פני תקופת בניטס צ'לסי הוציאה 300-400 מיליון פאונד יותר על משכורות מליברפול, יונייטד 100 – 150 מיליון פאונד, וארסנל 30-50 מיליון.

נראה לי שכדאי להביא את זה בחשבון שכמדברים על מדיניות הרכש הבזבזנית של בניטס מול מדיניות הרכש האחראית של יונייטד וארסנל. אפשר לדבר על שחקני בית מכאן ועד להודעה חדשה אבל הבית הזה הוא בית די יקר. בסופו של דבר מה שאתה חוסך בדמי העברה אתה מוציא במשכורות. ההגיון אומר שליברפול צריכה לשלם משכורות יותר גבוהות ממתחרותיה בגלל שהיא קבוצה שנמצאה עד לשנה שעברה בשיפולי הצמרת הגבוהה. כל שחקן יעדיף, בנתוני שכר שווים, את יונייטד, צ'לסי וארסנל על פני ליברפול. ליברפול צריכה להתחרות על אותם שחקנים עם יכולת נמוכה יותר בתשלום משכורות.

matipool 6 באוקטובר 2009

בלאמי בכושר פנטסטי מתחילת העונה . איזה צרות יהיו למארק יוז בקרוב כשיחזרו לו כל הפצועים .
נראה לי שגם העזיבה שלו וגם של רובי קין היו על רקע חברתי / חילוקי דעות עם המאמן . הבעיה שלנו לעומת יונייטד וארסנל היא שאצלנו באמת אין סבלנות . יש לחץ שחונק לזכות בתארים . מצד שני – לפעמים יש אובר סבלנות עם מי שברור שטוב כבר לא ייצא ממנו ( לוקאס , באבל , דוסנה ועוד משהו כמו עשרה שחקנים בסגל המורחב שאפשר לוותר ולחסוך את העלויות שלהם ) .
על וורנוק כואב לי עד היום . שחקן בית מקומי שראוי להיות שחקן סגל ולשחק ברוטציה בהרכב .

אריגיא 6 באוקטובר 2009

באבא, הבעיה שהצגת יכולה להיפתר על ידי שתי אפשרויות: ראש בקיר, שזה באמת להציע יותר ולקוות לטוב, או פשוט להיות חכמים יותר, ולחפש במקומות ובצורות שאחרים לא מחפשים. הייתה כתבה מצויינת בוואלה על סביליה ביום ראשון לדעתי, יש מה ללמוד מהם. דני אלבס לא עלה מעולם ברדאר של ברצלונה אבל הגיע לסביליה.

וגם סיפור המשכורות הוא פרי בחירה ולא מכת גורל: בניטז באופן שיטתי מתעקש להביא רכש כמו בשוק – הרבה ובאיכות בינונית. אפשר להביא פחות אבל איכותי, כמו שרבים כתבו כאן, ואז אותו סכום בטבלה של דלויט אולי היה משפיע טוב יותר.

ועוד משהו לגבי האיומים שאנחנו מקבלים פה אחת לכמה זמן: מאיפה מגיעה הקביעה הבטוחה שאם בניטז הולך, אז טורס הולך? זה סעיף בחוזה?

באבא ימים 6 באוקטובר 2009

על סמך מה אתה קובע שאפשר להביא פחות אבל איכותי באופן שישפיע? מנין הבסיס לקביעה הזו?

"אפשר להיות חכמים יותר" אתה אומר. מה שמעורר מספר שאלות:

1. חכמים יותר ממי – מפרגי ומוונגר? ומי שאינו מצליח להיות חכם יותר פרגי וונגר, אלא רק חכם כמוהם. יודח נא מייד?

2.אם אפשר להיות חכמים יותר, איך זה שב – 16 שנות פרמיירליג אף אחד מעשרות (אולי מאות) המאמנים שאמנו שם לא הצליח?

יואב 6 באוקטובר 2009

כולם נופלים לפעמים ברכש לכן חשוב לעבות את הסגל בשחקני שורה שניה סולידים.חלקם גם יכולים לפרוץ לשורה הראשונה(פלטשר, נויל בזמנו).גם לפרגי היו בליון, דג'מבה וקלברסון אבל היו לו גם גיגסים, סקולסים,נווילים. וגם איתם זה הספיק למקום שני ושלישי.
להפיק משחקנים כמו אושה, בראון, נויל ואפילו פלטשר את המקסימום-צריך סבלנות ואמון בקונספט.

מוזר שאקדמיה מפוארת כמו של ליברפול מייצרת(או משתמשת פחות)פחות מאסטון וילה, ווסטהאם,לידס.רק עניין של סדרי עדיפויות.
ובקשר לזה שבית הוא גם יקר-גיגס, סקולס, בקהאם, נווילים, באט, פלטשר, בראון,מעולם לא קיבלו משכורות לא פורפורציונאליות לתרומתם. זה לא באלאק שבא בהעברה חופשית ומקבל את ההפרש. גיגס לא חצה מעולם את איזור התשעים לשבוע. ולא שולם עליהם פני…
גם וונגר הוא דוגמה טובה. הוא קונה זול יותר מכולם ומוכר אותם וורלד קלאס. בדרך, הוא משחק יפה וכובש, מתמודד על אליפויות מידי פעם וחבר קבוע בליגת האלופות.זה עניין של אסכולות שונות.

the mighty reds 6 באוקטובר 2009

אם זה נכון, הטחת מילים קשות על גבי העיתונים של בעלי הקב' כנגד המאמן והצוות המקצועי לא מותירים לצד השני יותר מדיי מרחב תימרון.

קשה להאמין שבניטס יכנס לקרב מילולי נגד הבעלים דרך העיתונות, אלא יחכה לרגע המתאים ויעזוב את הקב' בחזרה למדריד (עם כל סאגת פלגריני ומעמדו המעורער שהגיע לאחר ההפסד לסביליה,במדריד לא קשורים למציאות ומחפשים שיער לעזאזל תורן).

—————-

במידה ובניטס יעזוב לריאל מדריד , טורס לא יעזוב איתו ויגמור לעצמו את החיים בספרד.
מעבר לכך שהוא חתום אצלינו עד לסוף עונת 2014, ככה שלפחות ב3 עונות הקרובות יהיה שקט תעשייתי מצידו.

—————-

(בלי קשר דיבורים כאלה או אחרים , מרטין אוניל היה מאז ומתמיד היה המועמד המועדף עליי לאימון ליברפול).

benzi 6 באוקטובר 2009

יואב, אני חושב שלגבי וונגר, כיוון שכל הפילוסופיה שלו אחרת, צריך לשאול שאלות אחרות. למשל, מהן המטרות המוצבות לו על ידי הבורד? האם וונגר נבחן במדד המקובל של הישגים? אם כן, הוא הרבה מעבר לשיא. אם לא, כדאי לשאול, האם ארסנל היא אכן מועדון רווחי יותר לבעליה? ואם כן, את מי זה בכלל מעניין. שאלה אחרת לגביו- מה אחוז הנפל של האקדמיה בארסנל? כמה נושרים כדי ל'ייצר' (תאמין לי שאין לי מושג מי מהאקדמיה והיא את מי הוא פשוט קנה צעיר), נאמר ג'ק ווילשייר אחד? ולעניינננו, האם זה באמת עולה פחות מלהביא 'מוכחים'? יש דבר כזה מוכחים?
עברתי על רשימת הפלופים שאני זוכר. עושה רושם שהמאמן הכי רשלן הוא, לא מפתיע, מוריניו: סיידוול, דיארה, ג'ונסון, פירירה,שבצ'נקו, פיזארו, רייט פיליפס, קווארסמה. בטוח יש עוד. מה שמחזק את הדברים המייאשים של באבא, שכשיש לך כסף, מותר לך לטעות והרבה, להיות מקצועי פחות.
אבל אצל פרגוסון יש, לדאבון הלב, פחות טעויות כאלה: אני חושב רק על דה-רוסי, נאני והרגריבס. גם עשיר וגם נופל מעט וגם היריב שלנו. שיט!

אביעד 6 באוקטובר 2009

מילת המפתח היא סבלנות. אין כמעט ספק שפפה ריינה הוא אחד מ-10 אם לא 5 השוערים הטובים בעולם. אבל לפני שנתיים שלוש כשהוא היה בשפל, בניטז האמין בו ונתן לו ביטחון. את התוצר רואים היום.
הבעיה היא שריינה הוא נכון להיום, מקרה מיוחד. קראגר התראיין בתחילת העונה וסיפר על המדיניות של בניטז (והביע תמיכה במדיניות הזאת) – שחקני הרכש מתבקשים לתת תפוקה כמעט מיידית. מי שלא נותן תפוקה, עף.
בלאמי למשל הוא לא הבעיה. הוא שחקן מצויין, אבל האגו שלו לא תואם ליכולת והוא מאוד בעייתי. הבעיות שהוא יוצר בחדר ההלבשה והעימותים שהוא נכנס אליהם, עם שחקנים ומאמנים, בכל מקום בו שיחק, לא שווים את היכולת שלו.
רובי קין הוא דוגמא מצויינת – אי אפשר היה להוציא ממנו יותר? שמעתי סיפורים שהוא היה בעיה בחדר ההלבשה, אבל כשהוא עזב, דווקא הוא התנהג בצורה אצילה וסירב לחפש אשמים בכשלון (בניטז דווקא שש להאשים את קין).
כבר שנים שבניטז דבק באותם עקרונות – שחקנים צעירים לא מקבלים צ'אנס, את הכסף שיש עדיף לבזבז על כמות ולא על איכות, מי שלא נותן תוצרת מהר מספיק הולך הביתה.
השאלה מתחלקת לשתיים – 1. האם מישהו אחר יכל לעשות עבודה יותר טובה מהמשאבים הקיימים? 2. האם יש מישהו טוב יותר בחוץ?
לדעתי, יש לא מעט מאמנים שיכלו לעשות עבודה טובה יותר מבניטז. הבעיה היא שכרגע, לא בטוח שיש אחד כזה בשוק (לדעתי או'ניל, אבל זה בכלל לא בטוח).
בכל מקרה, לעכשיו זה לא משנה – אני לא חושב שיש מאמן שיכול להחליף עכשיו את בניטז ובלי אפשרות לקנות, לפתור בדרך קסם את הבעיות של ליברפול.
שאלת בניטז היא משהו שראוי לעלות שוב בקיץ ובכפוף לתוצאות שתשיג ליברפול העונה. האליפות הרי עוד רחוקה מלהיות גמורה…

the mighty reds 6 באוקטובר 2009

אביעד.

לשאלותך…
"1.האם מישהו אחר יכל לעשות עבודה יותר טובה מהמשאבים הקיימים?
2. האם יש מישהו טוב יותר בחוץ?".

אני מסתכל על הליגה , לא זכינו באליפות עד כה , ככה שהתקדמות לא נעשתה מבחינת דירוג או זכיה בתואר.
(גם בגביעים המקומים אנחנו לא פקטור רציני , אז גם שם אין התקדמות).
ההתקדמות המשמעותית שנעשתה שאנחנו בעונה דעברנו הצלחנו לכבוש בכמויות אדירות.

הדבר היחיד שבניטס קידם אותם הוא הצלחתו בשיטת הנוק אאוט במפעל גביע האלופות, אותו מפעל שעבור קב' רבות הוא אפילו יותר חשוב מהזירה המקומית , עצם העובדה שאין הבדל אם אתה מסיים בזירה המקומית במקומות 2-4 ויודע שתגיע ללג"א וכתוצאה מכך המועדך יקבל תזרים מזומנים נאה,היא סוג של עצימת עיניים.

בניטס הובא קודם כל לזכות בליגה המקומית ולטפח לפחות שחקן מקומי אחד , עד כה ב2 המקרים הוא נכשל.

(וחייבים להזכיר שאת אותו גביע מהולל הוא לקח ברובו עם הסגל של הוייה).

———————-

להאחז עוד ועוד שנים במאמן שלא מספק תארים ולהגיד שלאחר 6-7 שנים לא צריך לנסות מישהו אחר, זה להישאר בגישה מקובעת , מועדון גדול המדד ביכולות שלו לעבור שינויים ולשרוד אותם.

מאמן בתקופה כזו שהיא ארוכה במונחי כדורגל מקצוענים כולל באנגליה,חייב להטביע את חותמו במועדון ולהשאיר איזה מורשת או לפחות דרך,דבר שכרגע בניטס לא עשה זאת בזירה המקומית.

———————-

לא נכונה הטענה שמי שלא נותם תפוקה מיידית מועף…
דוסנה-ריירה-באבל-דגן-לוקאס-ורונין וכו' סותרים אותה.

רועי מ 6 באוקטובר 2009

עמיחי אני בהחלט מסכים איתך.
על שחקן בית אתה לא מוציא כסף על רכישה שזה חושב מאוד.
דבר נוסף הוא ויתר על שחקנים לא מעטים שמצליחים במקומות אחרים.
לא חושב שזה בעיה חברתית.קראוץ זה חברתי? והוא מצליח לא רע, כך גם קין השנה ובלאמי כאמור.
לדעתי ראפא בחור קשה עורף ולכן לא מצליחים אצלו צעירים לפרוץ.
את מי הוא קידם? תנו לי שחקן אחד שעלה מהנוער אצלו והצליח. תראו לי שחקן צעיר אחד שהפך למשהונחשב בעולם הכדורגל.
כגע אין אחד כזה
עברו כבר 5 שנים ואים אורן קטן בקצה המנהרה

טורס 6 באוקטובר 2009

כשלונות (נוספים) של פרגוסון: פורלאן, ורון, אנדרסון, ברטז, ברבטוב (לשחקן שנרכש ב30 מילון פאונד הוא כישלון גדול למרות העונה הסבירה שהוא נותן עד עכשיו).

אני בטוח שאם הייתה ממש רוצה, הייתי מוצא עוד.

וזה לא רק ענין של הוצאות על רכש. נקודת הפתיחה של פרגוסון ב5 השנים האחרונות הייתה מלכתחילה הרבה יותר גבוהה. הוא לא הגיע לשוקת שבורה, קבוצה שצריכה להיבנות מכמעט 0 (כלומר הוא כן הגיע לקבוצה כזו, אבל לא לפני 5 שנים. ובאמת תראו כמה זמן לקח לו לזכות באליפות ראשונה ובליגה שלא מתקרבת לתחרותיות של הפרמיירליג היום ולא ממצב של נחיתות כלכלית).
ואם משווים אותו לוגנר, אז ליברפול יותר מצליחה מארסנל בקדנציה של בניטס.

מההנחה שבניטס הוא הבעיה של ליברפול נובעות שתי מסקנות אפשריות:

א. לליברפול היום יש סגל שחקנים ששווה יותר מהמקומות אליהם בניטס מוביל את ליברפול. וזו הנחה מופרכת לחלוטין שרואים מי השחקנים שיש לליברפול. אתם לא באמת רוצים שאני אשווה את בניון לשחקנים שיש לקבצות העל האחרות באירופה בתפקיד לו.

ב. שבכסף שליברופל משקיעה היא הייתה אמורה להיות במקומות גבוהים יותר. עוד הנחה מופרכת לחלוטין שבוחנים את העובדות.

sui 6 באוקטובר 2009

אם בניטז באמת יעזוב בפתאומיות בגלל וויכוחים עם האמריקאים ואני מניח הצעה מאוד אטרקטיבית מריאל מדריד.
אני חושב שכדאי להתחנן בפני קינג קני לחזור לעבודתו הקודמת…הרי אם יש מישהו שיכול לעורר את המועדון..זה הוא. (לפחות כך אני מאמין )
בואו נודה באמת.. מתישהוא בניטז היה עוזב במילא..הוא לא ארסן וונגר ואני לא חושב שהוא אי פעם תיכנן להיות פה יותר מכמה שנים .כל ספרדי חולם להיות שחקן (או מאמן) במדריד (מקצתם רוצים אתלטיקו) או בברצלונה…(גם טורס יעזוב מתישהוא חזרה הביתה..לצערי)..
וזה אחד היתרונות בשחקנים בריטים+אירים ,להם אין חלומות לחזור ולסיים את הקריירה בספרד (טורס) או באיטליה. (אקוויליני, אם יחזור לעצמו.. ינסה לחזור למגף לפני שהוא נשבר שוב )
הבריטים+אירים גודלים וחולמים לשחק במועדוני הפאר של הליגה האנגלית.
גרמנים.צרפתים ואחרים ישארו עד תום הקריירה (אם לא ימכרו אותם או לא יודע מה) ואז יחזרו הביתה וייתנו עוד עונה או שתיים במועדון בו גדלו או איפה שיקבלו הצעה כספית טובה.
כמובן אני מדבר בכלליות,אין פה עובדות..וישנם מלא שחקנים שבאמת מתאהבים במקוםמועדון ולא רוצים לעזוב ( אני חושב שריסה היה רץ כל הדרך מרומא לליברפול אם היה מקבל הצעה לחזור)

האמריקאים יכולים לדבר עד מחר על כסף שאולי כן ואולי לא נשאר עכשיו אבל לפי כל מיני מקורות (חלקם אמינים יותר וחלקם פחות) בזמן הנתון כשבניטז היה צריך את הכסף הזה (עיסקת דוד ויה או סילבה) – הם לא שיחררו אגורה…בגלל שהיו עסוקים בחובות שלהם והעסקה עם הספונסר החדש עדיין לא נחתמה.
אני עדיין מאמין בבניטז ומקווה שהאמריקאים ימצאו רוכש שיעיף אותם כבר מאנגליה.
בקשר לשאלה של כל בעלי הקבוצות הביליונרים למיניהם ממזרח לארצנו… מפריע לי הדמיון של כמה שייחיםנסיכים ואוליגרכים משחקים בפריימיר ליג כאילו זה מונופול. .אבל זה כבר דיון אחר לגמרי.

יואב 6 באוקטובר 2009

בנצי,
גם פרגי נפל מידי פעם.אבל פרגי(מלבד הברקות טאקטיות לפעמים) הוא בעיקר איש בעל עין מצויינת לשחקנים ויכולת פנומנאלית לנהל בני אדם.לכן הוא מוציא יותר מים מין הסלע גם בקייצים שחונים.דווקא דה רוסי, האגריבס ונאני הם עדיין לא כשלונות בעיני(דה רוסי בוודאי שלא, הילד פשוט רצה לשחק יותר) אבל היו לו את הנפילות שלו.
וונגר נמדד בתארים. זה מתחייב במועדון ענק כמו ארסנל אבל הוא נמדד גם בלשאיר את המועדון מאוזן כלכלית לאחר השקעת הענק באמירויות.הוא עושה את זה טוב אבל כמו כולם, גם הוא לא חף מטעויות-אבל אתה יודע לאן הוא חותר.ובנוסף, הוא הביא שלוש אליפויות מרהיבות לקבוצתו ושינה את כל המיתוסים הקודמים בקשר אליה.
כך שנקודת הההתיחסות אליו שונה מאשר בניטז.
העניין הוא שאתה אומר וונגר, או פרגי או אפילו אנצ'לוטי אתה יודע מה אתה מקבל.יש לך דימוי ברור לשם.
בניטז הוא אניגמה. כמו אומנות מופשטת. פעם זה נפלא, פעם משמים, פעם בינוני, פעם מבטיח. אני לא מצליח לזהות תהליכים שמסתיימים או מתחילים.קשה לי לאתר במיידי שחקנים שהוא ממש קידם(הוא בוודאי קידם כמה אבל זה מרגיש רנדומלי).אני יודע שאנצ'לוטי אוהב לחנוק את היריב באמצע עם היהלום, אני יודע שוונגר משחק מהר,על הארץ ומנסה ליצור יתרון מספרי בכל מקום במגרש והוא רוכש שחקנים שיתאימו לתפיסתו. אני יודע שהקבוצות של פרגי תמיד יהיו קשוחות, מחוייבות והתקפיות.
אני פחות יודע מה בניטז מעדיף. אני לא אומר את זה כהקנטה או כדי להאדיר אחרים. הוא באמת תעלומה בעיני(ואין הכוונה להגיד שהוא לא מאמן טוב. הוא כן).

יואב 6 באוקטובר 2009

טורס,
זאת בדיוק הטעות שעושים עם פרגי כל הזמן. מגדירים את אנדרסון(כישלון???ילד בן עשרים שהיה בורג חשוב בשתי אליפויות וזכיה בליגת האלופות) ובארבטוב ככישלונות לאחר שנה. גם את טדי, קול, סתאם(כבר אחרי חודשיים), ריו הגדירו כך לאחר עונה אחת. אתה יודע את ההמשך…
ולעומת זאת-סולשיאר(גניבת המאה לדעתי. הכי וליו פור מאני שהיה ליונייטד איי פעם), שמייכל, רונאלדו, ינסן.או קניות ביניים מוצלחות-סתאם, וידיץ, אברה, אינס, קינו, ארווין.

טורס 6 באוקטובר 2009

באותה מידה אפשר לטעון שלוקאס היה חלק מקבוצה הכי מצליחה של ליברפול בליגה ב20 שנים האחרונות. וגם הוא צעיר. יונייטד לא הצליחה בגלל אנדרסון.

הטענה שלי היא לא פרגוסון הוא מנג'ר כושל בתחום רכש ובוודאי אני לא טוען שהוא מנג'ר כושל באופן כללי. הטענה שלי היא שבכלל לא בטוח שבאחוזים הוא הצליח בתחום הרכש יותר מבנטיס.

יואב 6 באוקטובר 2009

טורס,
פרגי הגיע לשוקת שבורה. אולי הליגה היתה פחות תחרותית(לא בטוח, אבל נגיד) אבל נשלטה באופן מוחלט על ידי ליברפול הבלתי מושגת.. אתה אמור לדעת זאת טוב כמוני. לקח לו שש שנים לנקות אורוות שהסריחו מאלכוהול, לוזריות, חוסר מיקצוענות וחוסר אמונה.רק רובסון שרד מהשנים האלה(וכבר היה לא משמעותי בזכיה הראשונה)בניטז קיבל קבוצה שלקחה תארים פה ושם וחברה קבועה בצמרת.שונה לגמרי.וברור שנקודת המוצא שלו מול בניטז היתה טובה יותר. הוא עבד קשה שמונה עשרה שנה בשביל זה.
בקשר לוונגר-דאבל בעונתו המלאה הראשונה מול אחת הקבוצות הגדולות ביותר שהיה לכדורגל האנגלי אי פעם. ובעונת הטראבל, הוא סיים נקודה!!! פחות.
אבל ההשוואות בין מאמנים בסדר גודל כזה אפשר לסובב לכל כיוון. שלושתם מאמנים מהשורה הראשונה. רק שאת בניטז, אני מבין פחות.

אביעד 6 באוקטובר 2009

מייטי, מהשישיה שהזכרת – את וורונין ודוסנה הוא ניסה לזרוק, לא היו קופצים במחיר שליברפול דרשה.
דגן עוד לא קיבל צ'אנס (הוא לא היה פצוע רוב העונה שעברה?), ריירה נתפס ע"י בניטז כמי שסיפק את הסחורה ובאבל ולוקאס הם אכן פרוייקטים שלא נדרשת מהם תוצרת מיידית.

יואב 6 באוקטובר 2009

אנדרסון עוד ילד.הוא יכול להתקדם ויכול שלא.מה שאני אומר שמוקדם לשפוט ואני לא רוצה לקחת לו קרדיט על העבודה הקשה והתרומה לתארים.

בקשר לרכש,יכול להיות שאתה צודק. אין לי דרך סטטיסטית לדעת את זה. אבל זה רק אספקט אחד מהתמונה הכללית של עבודת המאמן.

טורס 6 באוקטובר 2009

כתבתי שפרגוסון הגיע לשוקת שבורה. אבל לא לפני 5 שנים. נקודות הפתיחה של פרגוסון ב2005 הייתה יותר טובה מזו של בניטז. ולכן גם ההשוואה בהוצאות כל רכש בינהם עושה עוול לבניטז, שהיה צריך לעשות שינויים הרבה יותר גדולים (על הנייר) כדי ליצור קבוצה תחרותית.

אביעד 6 באוקטובר 2009

טורס – אנדרסון הוא ילד ברזילאי בן 20 שפילס את דרכו להרכב היונייטד בגמר ליגת האלופות ובכמעט כל משחק גדול בו שיחק העלים את הקשרים המרכזיים מולו (למפארד, ג'רארד, פברגאס, צ'אבי, אינייסטה). להגדיר אותו ככישלון זו טעות מרה. עם יד על הלב, אם הייתה לך היום הבחירה, את מי היית מעדיף, לוקאס או אנדרסון?

טורס 6 באוקטובר 2009

אנדרסון היה השחקן הכי גרוע של יונייטד בגמר ליגת האלופות (בעולם האמיתי כמובן, להבדיל מאותו יקום מקביל שבו הוא "העלים את צ'אבי ואינייסטה").

אביעד 6 באוקטובר 2009

טורס – בגמר אנדרסון היה חלש. כמו כל היונייטד (רונאלדו וואן דר סאר קצת פחות). אבל בחצי גמר האלופות 2008, ב-2 משחקים שונים, אנדרסון העלים את צ'אבי ואינייסטה.
ואגב, את המקום בגמר 2009, הוא קיבל לפני טבז, ברבאטוב, סקולס וגיגס (שפתח רק בגלל ההרחקה של פלטשר) אחרי 2 משחקים גדולים בחצי הגמר מול ארסנל.

יואב 7 באוקטובר 2009

אנדרסון גם בעט פנדל מכריע בגמר במוסקבה ונתן הצגות גם באנפילד גם באמירויות ובעוד מספר רב של משחקי ליגה.הוא לא ברירת מחדל ביונייטד ולעיתים קרובות מועדף על אחרים. והוא ילד. וכל עוד הוא תחת פרגי,יש לי סיבות לאופטימיות בקשר להתקדמותו. וזה הבדל ענק בין זה לסימני שאלה אחרים שנמצאים בקבוצות אחרות. הבדל ענק!

שחר 7 באוקטובר 2009

ב 2005 יונייטד הייתה בשפל גדול שלוש שנים ללא תואר משמעותי,שחקנים מוכחים כמו רונלדיניו,רובן,אסיין,בלאק העדיפו את ברצלונה וצלסי.
ופרגי עשה רכישה של שחקנים עם פוטנציאל,כמו נאני,אנדרסון ורונאלדו שהוא הרכישה הגדולה ביותר שלו לאחר קאנטונה.
השגיאה הגדולה ביותר של ליברפול שהיא לא ניצלה את השנים של הגאות בשוק הנדל"ן לבנות איצטדיון מודרני וגדול.

the mighty reds 7 באוקטובר 2009

מה זה עוזר לנו שפרגי "נכשל" ברכש בזמן שיש לו 3 אליפויות רצופות וגמרים רצופים בלג"א (כולל זכיה ב1 מהם).

גם אם פרגי מביא שחקן לעונה 1-2 הוא מוציא ממנו את הפונציאל שלו ע"ע טבז בעונתו הראשונה ואפילו ברבאטוב המושמץ בעונתו ה1 נתן תפוקה.
במידה והוא נכשל עם הרכש,החוזק של הקב' מספיק לכסות על זה.
הוא לא פוחד למרות כל השמות הגדולים או מש' מכריעים לעלות ילדים כמו מקאדה וסומך עליהם כשחקני קלאץ'.

אי אפשר להשוות שום מאמן באנגליה לפרגי,ב20 שנים האחרונות יש אותו ויש את כל השאר.
הוא אחד מגדולי המאמנים בתולדות המשחק (אנחנו צריכים ללכת אחורה לימי שאנקלי,פייזלי או מאמן כמו בריאן קלאף וכו').

טורס 7 באוקטובר 2009

למה אנשים פה מתעקשים לא להתעמת עם הטיעונים שמועלים? לא טענתי שפרגוסון מנג'ר כושל ברכש. טענתי שבניטז לא הצליח פחות ממנו בנישה הזו. לשניהם היו הצלחות ולשניהם היו כשלונות. באחוזים זה יצא די דומה (וזה כאשר כל משתנה אחר- כסף, כוח משיכה של כוכבים, לחץ, עובד לטובת יונייטד).

והאמת? אני לא חושב שבנטיז מאמן פחות מצליח מפרגוסון ב10 האחרונות: אליפות אירופה עם ליברפול מאד מוגבלת, שתי אליפויות ספרד עם ולנסיה (לא ריאל או בארסה. ולנסיה), שתי הופעות נוספות בגמר האלופות (אחת הוא הפסיד בפנדלים), זכיה בגביע אופ"א.
וכאמור, את כל זה הוא השיג עם קבוצות שלא מתקרבות להיות בצמרת התחרויות שבהן הן השתתפו מבחינה כלכלית.

יש פה שאלה של נקודת מבט- יש אוהדי ליברפול שמאשימים את בניטז באי הזכיה באליפות וברכש כושל. אני בדעה שעצם העובדה שליברפול נחשבת בכלל למתמודדת לגטימית על התואר בפרמייר ליג התחרותית אי פעם למרות הנחיתות כלכלית, צריכה להיזקף בעיקר לזכותו.

the mighty reds 7 באוקטובר 2009

טורס.

ב2 הגמרים של ולנסיה המאמן היה הקטור קופר.

בסוף אותה עונה , בניטס קיבל מקופר קב' חזקה ודיי מוכנה,הוא הוסיף 3-4 שחקנים וזכה איתם באליפות (לא דבר מפתיע בהתחשב בחוזק של ולנסיה).
בלג"א הוא נכשל באותה העונה מול אותו קופר שעבר לאינטר.

דווקא האליפות השניה של בניטס בספרד היתה משמעותית מבחינת סגנון המש' ההתקפי שהוא הקנה והשחקנים שהיו לו.
—————————–

"אני בדעה שעצם העובדה שליברפול נחשבת בכלל למתמודדת לגטימית על התואר בפרמייר ליג התחרותית אי פעם למרות הנחיתות כלכלית, צריכה להיזקף בעיקר לזכותו".

ובתקופת הוייה לא היינו מועמדים לאליפות ?

(לגביי 2004-2005 כמו במקרה ולנסיה , בניטס הוסיף 3-4 שחקנים לסגל הקיים של הוייה וזכה איתו בלג"א , זאת לא היתה הקב' שלו).

—————————-

אני גם אוהב את בניטס והייתי מתומכיו אבל אם לאחר 6 עונות (במידה ולא יזכה העונה) לא תגיע אליפות אז מתי הרף להגיד סוף לניסיון.
כמה שנים זה כן נכון לתת למאמן לבנות קב' בדמותו בפרמייר ליג ואז להגיד אם הוא נכשל או הצליח ?

אביעד 7 באוקטובר 2009

טורס, איך אתה יכול לטעון שבניטס הצליח לא פחות מפרגוסון ברכש? על בסיס איזה נתון?
פרגוסון הביא ב-5 השנים האחרונות הרבה פחות שחקנים מבניטס והצליח עם הרבה יותר מהם.

טורס 7 באוקטובר 2009

ראשית, טעות שלי (זקפתי לזכותו את הופעה השניה של ולנסיה בגמר. ההופעה השניה שבה הוא הפסיד בגמר הייתה עם ליברפול). ועדיין, אליפות אירופה, עוד גמר, שתי אליפויות ספרד וגביע אופ"א הם הישגים אדירים ביחס לקבוצות שאותן הוא אימן.

שנית, מה זאת אומרת "לא מפתיע" שהוא זכה באליפות ספרד? לזכות באליפות ספרד עם ולנסיה זה פחות מובן מאליו מזכיה באליפות אנגליה עם ליברפול (את האליפות הראשונה הוא לקח מול ריאל שזכתה באליפות אירופה באותה עונה). הזכיות שלו עם ולנסיה הן העדות שהוא, יותר מכל מאמן אחר, יכול להוביל את ליברפול לזכיה באליפות. כמה מאמנים אתה מכיר שזכו בתואר אליפות באחת משתי הליגות החזקות באירופה (בתחילת המילנים הספרדית הייתה כנראה החזקה ביותר) עם כזו נחיתות תקציבית?

שלישית, ולנסיה אף פעם לא שיחקה התקפי במובן של ברצלונה או ארסנל. הסגנון שלהם תמיד התבסס על מהירות, מתפרצות, משחק אגפים חזק, סגירה טובה בהגנה, בלי כוכבים אינדבידואליים ענקיים ולא עם החזקת כדור של 70 אחוז. כלומר, סגנון הרבה יותר "אנגלי" מהמקובל בספרד.

עד העונה בנטיס התאים את הסגנון לחומר שיש לו. אם לא שום דבר אחר, אולי הטעות שלו היום היא שהוא שינה סגנון בגלל הביקורות. והתוצאה היא שמקבוצה שמצטיינת במשחקים מול הגדולות ומתקשה מול הקטנות, ליברפול הפכה לקבוצה שתוקעת רביעיות ושישיות לנמושות אבל מפסידה בכל משחק חוץ קשה. אין לליברפול כלים לשחק פתוח בכל משחק. ואני מזכיר שעם ההערצה לוגנר, ארסנל הצליחה פחות מליברפול ב5 השנים האחרונות. למשחק פתוח יש מחיר.

מלבד היסטוריה די רחוקה (ואולי מגרש יותר ביתי) אין לליברפול היום שום יתרון (חומר שחקנים, גב כלכלי, שקט שמגיע כתוצאה מזכיה בתארים, כוח משיכה, אטרקטיביות של העיר) שעל פיו היא אמורה לזכות באליפות אנגליה. ולכן, אני תומך בבניטז. בעיני אין מאמן אחר בעולם שיש לו יכולת טובה יותר לסגור פערים מהסוג הזה. שוב, הוא הוכיח את בספרד.

טורס 7 באוקטובר 2009

על איזה בסיס? על בסיס טורס, מסצ'רנו, אלונסו, ריינה, בניון, ארבלואה, אורלאיו, סקרטל, לואיס גרסיה(שכחתי מישהו?). כולם נתנו (חלקם עוד נותנים) לליברפול הרבה יותר משרמז תג המחיר שלהם.

the mighty reds 7 באוקטובר 2009

טורס.

בתחילת המיליניום גם לה קורניה זכתה באליפות הלה ליגה.
שנה לאחר שולנסיה זכתה באליפות עם בניטס, ריאל סוסיאדד החמיצה אותה ברגע האחרון לריאל מדריד.

הקב' היו פחות או יותר מאוזנות ולא עם פערים כלכלים אדירים כמו היום.

————–

"העדות שלו" – בתיאוריה הכל יכול להיות אבל במעשי עד כה הוא נכשל.

————-

אני בניגוד לחלק מהאוהדים לא מעוניין בכסף גדול כמו סיטי-צ'לסי-ריאל וכל הקב' עם הבעלים שמשתגעים.
זו לא חכמה לקנות תארים והצלחות עם קופה פתוחה ומשכורות מפוצצות , זה דבר שמרחיק את האוהדים האמיתים מהקב'.

הצלחה בריאה וחיובית נמדדת עם תקציב מאוזן פחות או יותר , רכש טוב וחכם והכי חשוב תשתית שחקני בית שגדלים במועדון.

ברצלונה הנוכחית ומנצ'סטר יונייטד של שנות ה90 ותחילת המילניום הם ההוכחה שאפשר להצליח בעידן המודרני בצורה טובה ובריאה עם 2 המשתנים האלה , ככה זה צריך לעבוד.

טורס 7 באוקטובר 2009

אני מבטיח לך חגיגית שהפערים הכספיים בין ריאל של זידאן ופיגו וולנסיה היו יותר גדולים מהפערים הכלכליים בין ליברפול היונייטד היום. אני גם די בטוח שגם ב2002 ריאל הייתה הקבוצה עם התקציב הכי גדול בעולם הכדורגל בעוד שולנסיה לא הייתה אפילו בטופ 10.

אני מבין את הגישה שלך ביחס לשפיות כלכלית, אבל צריך להבין שאי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר שלמה. לגישה כזו יש מחיר. ההשואה ליונייטד של שנות ה90 וברצלונה לא רלבנית לטעמי. יונייטד של שנות לא התחרת בפרמייר ליג כל כך חזקה. אני מזכיר שהמתחרות של יונייטד בשנות האליפות הראשונות שלה היו נוריץ', לידס, בלקבורן. אני מזכיר שאותה יונייטד גם נכשלה באירופה. במילים אחרות, הסנדרטים המקצועיים והכליים עלו מאד ומה שהספיק אז לא היה מספיק היום.
ההשוואה לברצלונה לא רלבנטית כי ברצלונה מייצגת עיר הרבה יותר אטרקטיבית, מועדון הרבה יותר עשיר (אני מזכיר לך שהרכישה של איברהימוביץ אם לוקחים בחשבון את המחיר של אטו מגיעה כמעט לעלות הרכישה של רונאלדו. וגם אם שחקנים אחרים עלו מהנוער, האטרקטביות של המועדון והכסף הגדול משאיר אותם בקבוצה) ומדינה שמייצרת הרבה יותר כישרון. אפשר לשאול למה צ'אבי, פיקה, פויול, פאברגאס ואינייסטה גדלו בבארסה ולא בריאל, אבל אנגליה כמדינה לא מייצרת שחקנים ברמה הזו להוציא בודדים (שאחד מהם דווקא כן גדל בליברפול).

השוואה יותר רלבנטית היא למועדונים כמו ארסנל וסבילה שמתבססים על סקאוטינג מצוין. פה בהחלט לליברפול יש מקום לשיפור. ועדיין, ב5 השנים האחרונות ליברפול מועדון יותר גם מארסנל וגם מסביליה.

מי שמתבסס על שחקני בית כמטרה ולא כאמצעי, לא יזכה בפרמייר ליג. בעידן של כסף גדול סיטי הוא כנראה גם לא יסיים באחד מארבעת המקומות הראשונים. קח את זה כנתון. זה מחיר שאתה מוכן לשלם? להפוך את ליברפול לווטהאם? אם כן, זכותך.

אביעד 7 באוקטובר 2009

טורס – נקבת בערך ב-9 שמות מתוך רכש של 40 שחקנים בערך שעשה בניטז. בתקופה המקבילה פרגוסון הביא את ואן דר סאר, אברה, רפאל, וידיץ', פארק, אנדרסון, פיקה שתרמו ויתרמו ליונייטד. 8 שחקנים מתוך 15 רכישות בערך (היו למעשה בערך 22 שחקני רכש. השמטתי כל רכש מוצלח שעלה מעל 15 מיליון ואת טבז). באחוזים זה ממש לא דומה. אפילו לא קרוב.
וליברפול לא מתבססת על שחקני בית – לא כמטרה ולא כאמצעי. אתה יכול לטעון שזו לא יכולה להיות מטרה במועדון בסדר הגודל של ליברפול, אבל זה גם לא אמצעי.
תחשוב שניה על רשימת השחקנים שהגיעו/גדלו באקדמיות של הטופ 4 בחמש השנים האחרונות ותרמו כבר למועדוניהם בפרמייר ליג – מאקדה, רפאל, פיקה, פאברגס, גיבסון, וולבק, בנדטנר, רוסי, אוונס, גיבס, סונג, דנילסון, קלישי. אף אחד לא מליברפול וצ'לסי. צ'לסי יכולה להרשות לעצמה שלא להשתמש כמעט באקדמיה שלה, האם גם ליברפול יכולה?

אריגיא 7 באוקטובר 2009

ואני חשבתי שליברפול כבר הפכה לווסטהאם בשנים האחרונות.

יואב 7 באוקטובר 2009

טורס,
כל מועדון חייב להשתמש באקדמיה שלו. זה משאב טבעי הכרחי.יונייטד העמידה את אחד הקישורים הגדולים ביותר בתולדות הכדורגל האנגלי-בשש מיליון פאונד.שחקני בית זה גם מטרה וגם אמצעי פשוט כי אפשר לקנות הכל…זה הכרח.
"אבא עשיר" לא תמיד יהיה בנמצא.גם בלידס יודעים את זה עכשיו. זה עניין של סידרי עדיפויות.ולייצר אושה או בראון זה רק עניין של סדרי עדיפויות.
יונייטד נכשלה באירופה גם בגלל שלא יכלה לשתף את כל שחקנייה בגלל מיגבלות של זרים ואל תשכח שמדובר במועדון שהלך עשרים ושש שנה במידבר, בליגה לא אטרקטיבית לזרים איכותיים(אז)ומדינה שרק חזרה ליבשת לאחר ההרחקה.

בקשר לפערים בין אז להיום,אני מוכן לעלות היום עם ההרכב של 99. גם עם ההרכב של 94.בביטחון מלא ומוחלט.
זה נחמד לכתוב נוריץ ולידס ולהתעלם ממה שהיתה ליברפול באותם ימים. המפלצת בהה הידיעה.

the mighty reds 7 באוקטובר 2009

טורס.

בתור אוהדי חוץ קל לנו לבקש דברים כמו "כסף גדול" , "שמות נוצצים של כוכבים" , "בעלים עשירים עם תזרים מזומנים חופשי" וכו'.

אבל בתור אוהד מקומי ותושב ליברפול הדבר הוא הפוך.
ביום המש' באנפילד אני מניח ש25% מהאנשים הם לא בעלי המנויים ומה שנקרא אוהדים מעבר לים, ליברפול של היום בעידן הגולבאלי זה לא בדיוק משמח אותם.
אנשים שם לא יכולים להרשות לעצמם ללכת למש' או לקנות מרצ'נדייז כי זה יקר וליברפול נוצצת ועשירה יותר, תיהיה עוד יותר רחוקה מהם למרות שהם גרים בעיר הזאת.
שהייתי השנה במש' מול סטוק ואסטון וילה באנפילד, בעיקר במש' הראשון הופתעתי לרעה , היתה באיצטדיון אוירה של בית קברות , בלי עידוד לפרקים רבים ,סוג של שקט תעשייתי ומבוקר שכל הרגש מול המש' שמשוחק מולי יצא ממנו , שמעו רק את קהל החוץ (מישהו אמר לי שבמש' בית לא נהוג שהקהל המקומי מעודד רק אם זה מש' מול הטופ 4 או לג"א חשוב)
זה לדעתי נתן לי לחשוב מחדש איפה אבד החיבור וההזדהות לקב', שאין ריגוש ועידוד שלהם מבין יושבי היציע ,רק כשג'ררארד נגע בכדור אפשר היה להרגיש איזה באזזז ורחש בין יושבי האיצטדיון (אולי אני טועה אבל זה מה שהרגשתי).
למרות חיבתי לשחקנים לטינים כשקניתי לאחייני הצעיר סט של חליפת החוץ החדשה ברור ששמתי לו את ג'ררארד ן8 על הגב כי הוא השחקן הגיבור המקומי, כשאומרים כיום ליברפול אז זה קודם כל סטיבן ג'ררארד לפני כולם,יום רע או טוב,הוא הקפטן והמנהיג.

לא חייבים להפוך לווסטהאם אבל אפשר לשלב בין השניים (אקדמיה איכותית + רכש טוב מאוד).
בשנה הבאה במידה וקאראגר יהיה מחוץ ל11 עקב הכושר שלו נשאר רק עם סקאוזר 1 בהרכב (ג'ררארד) זאת ליברפול שאנחנו והאוהדים המקומים רוצים ? הם רוצים גם גיבור מקומי ולא בהכרח את השחקן טוב בעולם , הוא יכול להיות לוחם וחשקן אפור אבל שיהיה אחד משלהם.

ווסטהאם היא דוגמה למועדון עני וקטן אבל אם יגיע בעלים עם גב כלכלי יציב , השילוב שם של זרים איכותים יחד עם אחת האקדמיות הטובות בבריטניה יכול להביא לשילוב מנצח , העניין שהם נמצאים בעיר עמוסת מועדונים ענקים כלכלית וכרגע נח להם להמשיך לייצג את מעמד הפועלים שהיא כ"כ מזוהה איתו.

ליברפול שואפת גבוה יותר ולטופ האנגלי והאירופאי אבל לא צריכה לשכוח שקודם כל היא מייצגת את תושבי העיר ולא שאיפות לכסף גדול שירחיק אותם עוד צעד מהקב'.

——————-

סביליה היא דוגמא מצוינת, אבל לצד סקאוטינג מבריק היא מגדלת שחקנים ספרדים מקומים מצוינים שגם הם נמכרים לאורך הזמן (סביליה אתלטיקו מושתת רק על ספרדים , שהוא הדור הבא שלהם).

באבא ימים 7 באוקטובר 2009

למען הסדר הטוב – טורס ואני הם שני אנשים שונים:-).

אביעד – טענת שיש הרבה מאמנים שיעשו עבודה טובה יותר מבניטס. מה אתה סבור שאותם מאמנים ישיגו שבניטס לא השיג?

Asaf The Kop 7 באוקטובר 2009

I'm at Montana U.S.A
Very bad news about our game against Chelsee
Hope thing will get better or we gonna play nexy year in the Intertoto Against Beitar Tel-Aviv

Bye

אביעד 7 באוקטובר 2009

באבא ימים, לא טענתי את זה. טענתי שב-6 השנים האחרונות היו מאמנים פנויים שיכלו לעשות עבודה טובה יותר (מוריניו, קאפלו, אולי גם מאנצ'יני) ושכיום אני לא בטוח שיש אחד טוב יותר פנוי. מה זה טוב יותר? אליפות.

באבא ימים 7 באוקטובר 2009

יואב טוב שאתה בצד הזה של הפוסט. יאפשר לי להגיב למה שכתבת בפוסט הקודם.

אני מפנה אותך לדיון שהיה בבלוג של דורפן באוקטובר 2008 בעקבות הנצחון של ליברפול על צ'לסי. מה שכתבתי שם, וזו באופן עקבי העמדה שלי היא שאליפות של ליברפול, אם תקרה, היא אליפות כנגד כל הסיכויים מה שיהפוך אותה לסופר מרגשת. בעיני העובדה שבניטס הפך את ליברפול לקונטנדרית ולא לקבוצה שנמצאת ברביעיה הראשונה רק כדי שאפשר יהיה לקרוא לה רביעיה ראשונה, זה הישג אדיר. אליפות בעיני תהיה נס, נס שאני מייחל לו, אבל עדיין נס. אני חושב שחשוב להבדיל בין שני פנים בנפשו של אוהד כדורגל. בפן הרגשי – כל שנה שבה אנחנו לא זוכים באליפות שוברת לי את הלב. אני מקבל את זה באהבה, זה חלק ממה שהופך אותי לאוהד כדורגל ובסופו של יום אני מרגיש בר מזל להיות אוהד של קבוצה שאפשרה לי לחוות קשת כזו של רגשות. החלק הרגשי בהיותי אוהד ליברפול אומר שלהזדהות שלי עם הקבוצה אין תנאים. אני אוהד ולא לקוח. אני לא צריך שיטת משחק מסויימת כדי להזדהות עם הקבוצה שלי, אני לא צריך מינימום של שחקני בית וגם לו הייתי שמח לראות את המורשת הסקאוסרית נמשכת, המצאותם של סקאוסרים בהרכב רחוקה מלהיות תנאי לאהדה שלי.

יש גם פן רציונלי בפשו של אוהד שנוגע להערכת סיכויים ולהגדרה ריאלית של הציפיות. זה החלק בנפשו של אוהד שאמור להכריע בכל הנוגע להחלטות בתנאי אי וודאות. זה הפן שאמור לזכור שלכל החלטה יש מחיר. זה הפן שאמור לקבוע את העמדה שלי בעד או נגד בניטס. מכיוון שלדעתי אליפות תהיה נס, יש לי הערכה עצומה למי שהיה קרוב מאוד לחולל את הנס הזה. עבורי ההישגים של בניטס רחוקים מלהיות מובנים מאליהם. אגב, אני זוכר דיונים במהלך העונה שעברה שבה כאשר נדמה היה שליברפול מועמדת לאליפות היו אוהדים של ליברפול שעשו מעשה אוהדי מכבי חיפה וכבר החלו לזמר מזמורי "אליפות בלי מאמן" "יונייטד וצ'לסי נחלשו" "ארסנל אבדה את רוסיצקי". אחרים כבר החלו לומר דברים בנוסח "כן, הוא יביא לנו אליפות אבל הכדורגל שלו מכני ולא מרגש מספיק" כאילו גס ליבם באליפות בה לא זכינו. אני ממש לא שם. שום דבר ממה שליברפול תחת בניטס השיגה השיגה (לרבות העובדה שבשלוש השנים האחרונות אנחנו זוכים ביותר נקודות בכל שנה וכובשים יותר שערים שזו לדעתי התשובה הטובה למי שטוען שהוא לא רואה תהליך) לא מובן לי מאליו. אני לא מאלה שסבורים שצריך לנסות להעיז או לחדש אם זה לא שבור כי יש לזה מחיר. לדעתי גם אם ליברפול לא תקח אליפות עוד שנה, שום דבר שם לא שבור (למעט הלב שלי). הסיבה היא שאני מאמין גדול בהמשכיות. המפץ הגדול של הפרמיירליג יהיה ביום שפרגוסון יפרוש. גם אז ליברפול תהיה בנחיתות כלכלית אבל הסיכויים של בניטס to outwit את יתר המנג'רים, בתור מאמן מנוסה, רעב ומכיר כל תג ופסיק בפרמיירליג יהיו גבוהים יותר. מבחינתי זה מצדיק את ההמתנה.

באבא ימים 7 באוקטובר 2009

ובקשר לדיון ג'ילט – בניטס. לו ג'ילט היה אומר "חברים נכבדים. העדיפות העליונה של ליברפול היא איצטדיון ולשם ילך הכסף שלנו. עד אז בניטס יצטרך לאכול את מה שהוא הורג" הייתי סומך את ידי לחלוטין על אמירה כזו, גם כנגד זעמו של בניטס. אבל הוא לא עושה שום דבר בעניין האיצטדיון. בעצם, כל האנרגיות שלו מרוכזות באיך להחזיר כסף שלא שייך לו, ולא נראה לי ששום דבר שקשור למועדון מעניין אותו אלא בהקשר הזה, אז שיסתום את הפה.

אביעד 7 באוקטובר 2009

באבא, אז יש לי שאלה – 2 הדרכים הכי טובות שאני מכיר בכדי להתמודד עם נחיתות כלכלית הן 1) איתור מציאות בזול ו-2) פיתוח צעירים. במה מהן בניטז מצטיין? ובהנחה שאלו לא נק' חזקות אצלו, מה הדרך שלו להתמודד עם הנחיתות הכלכלית?

יואב 7 באוקטובר 2009

באבא,
יפה כתבת. מזדהה לגמרי עם כל מה שכתבת על אהדה.
יכול להיות שבילבלתי אותך עם מישהו אחר בנושא האליפות כי עכשיו אני זוכר היטב את עמדתך.
כמובן שאהדה אינה תלויה בדבר. לא במערכים, לא בשיטת המשחק וגם לא בכמות שחקני הבית.הדברים בנושא המחוייבות המוחלטת לעניין האקדמיה נאמרה בהקשר לדיון על פועלו של בניטז. לא טענתי מעולם שבניטז לא מאמן טוב, אני פשוט לא מצליח להבין אותו. אולי זה גם נובע מהיותי אוהד קבוצה אחרת ולכן הוא לא נמצא תחת הראדר שלי באופן קבוע. אולי הוא גם עושה דברים נפלאים והוא רק קורבן של הנסיבות הכלכליות(ואז הכרחי לו להשתמש במשאבים שברשותו, האקדמיה לדוגמה).
יש כאן מין עולם הפוך. וונגר שינה לגמרי את המיתוס של ארסנל "המשעממת" ובניטז(נכון עד ללפני חצי שנה)הפך את ליברפול הגדולה ליותר טקטית ומחושבת(והוייה לפניו).וכמו שציינת, ברמת השערים והנקודות זה משתפר.אולי קצת מקצין לכיוון השני.
גם לאהדה יש עבר ומסורת.רבים נשבו בקיסמה של ליברפול בגלל תפיסת המשחק שלה.יש לזה משמעות גם היום…

the mighty reds 7 באוקטובר 2009

האקדמיה של ליברפול ממש לא היתה גרועה בתקופתו של בניטס , הוא פשוט ניקה כמעט לחלוטין את כל השחקנים ששיחקו שם ו99% בכלל לא זכו להגיע לבוגרת.

בעונתו ה3 וה4 של בניטס , תחת ניהולו המצויין של סטיב האווי האקדמיה של ליברפול זכתה ב2 גמרים רצופים של הגביעים האנגלים , חלפו שנתיים ומאז האווי החליט לפרוש מהאקדמיה בגלל אי קידום שחקנים וסכסוך עם בניטס (מאותה קב' קודמו לליברפול רק 2 שחקנים, דארבי וספירינג, הראשון לא זוכה לקרידט וה2 זכה להופעה נדירה בעונה שעברה).

מאותה קב' נוער של מנצ'סטר אוואנס וולבאק וקודמו לקב' הבוגרת (הראשון כבר מזמן הפך לשחקן סגל קבוע והאחרון עשה בגיל 18- את הופעת הבכורה שלו).

אלה היו ההרכבים:

MANCHESTER UNITED YOUTH (4-4-2):
Zieler; Eckersley, Strickland, Chester, Evans (Moffatt 99); Welbeck (Eikrem 88), Hewson, Drinkwater (Bryan 72), Galbraith; Brandy, Fagan.
Subs: Woods, McCormack.

LIVERPOOL YOUTH (4-4-2):
Roberts; Darby, Spearing, Threlfall, Burns; Ryan (Woodward 95), Ajdarevic (Irwin 82), Barnett, Putterill; Flynn, Lindfield.
Subs: Mimms, Highdale, Parsonage.

לפחות אפשר להתרפק על הוידאו והזיכרונות
http://www.youtube.com/watch?v=SUJIOAYqs_M

benzi 7 באוקטובר 2009

איזה כיף שיש סוכות וכל נושא מייצר תוך יומיים שרשור של עשרות הודעות!! המון אושפיזין בסוכה של עמיחי.
ואיזה כיף שיש את באבא שמלמד איך לאהוב.

ערן, איך אתה מגיב לטענת השיפור המתמשך אצל בניטז- בנקודות- מדי עונה?

ובנימה אישית, מחויכת ואוהדת- אוהד זר שמפנים בצורה כה עמוקה את הביקורת מצד המקומיים. העמדה שלך מזכירה לי כל הזמן את ראשי הציונות, מלאי השנאה עצמית. האם כמותם גם אתה שוקל לנטוש את אנפילד ולהקים דגם מופת של LFC בפלסטינה?

the mighty reds 7 באוקטובר 2009

בנצי.

השיפור בנק' הוא פשוט מאוד.

בניטס בנה קב' חזקה מבחינה טקטית,הגנה חזקה,קישור מרכזי מעובה עם 2-3 שחקנים בחלק הקדמי שנותנים תפוקה מרשימה.

אנחנו אולי משיגים יותר נק' אבל מסתבר שאלה שמעלינו משיגים עוד יותר מאיתנו.

העניין שגם שאר קב' הטופ 4 הגדילו את הפער משאר קב' הליגה עקב פערים כלכלים גדולים והשתתפות קבועה בלג"א.

להקיע בעונה כמעט 100 שערים ולהשיג כמעט 100 נק' זה גם מצביע על חולשתה של הליגה והמתחרות נגדנו.

—————

בקצב הזה האוהדים המקומים יקימו קב' עצמאית שתענה על צרכיהם הכלכלים והאישים.

מה הקשר לשנאה עצמית ?
נהג מונית מקומי שרק יכול להסיע את אוהדי החוץ מהמלון לאיצטדיון ולא להיכנס בעצמו לאיצטדיון , זה אומר משהו.
כנ"ל העובדת בפאב המקומי במרכז העיר שכמעט התעלפה מהחתימה של בניון שהבאתי לה ואין לה כסף ללכת למש' כי היא לא יכולה להרשות לעצמה מבחינה כלכלית.

אלה לא הגזמות אלא תיאור המציאות כפי שנתקלתי בה.

באבא ימים 7 באוקטובר 2009

אביעד:

1. אני חושב שהוא לא רע באיתור מציאות בזול. יש לא מעט שחקנים שנתנו לנו יופי של Value for Money הן לגבי שחקנים קיימים והן לגבי שחקנים שנמכרו. עולים לי לראש – ריינה, ארבלואה, אגר, סקרטל, בניון, וסיסוקו.

אבל הדרך שלו להתמודד עם הנחיתות הכלכלית היא קודם כל בסגנון המשחק. משמעת טקטית חזקה, סבלנות, לחץ, אינטנסיביות, מערכים מעובים בקיצור קבוצה שהשלם בה עולה לעין ערוך על סכום חלקיו לדאבוני, כל מה שליברפול לא עושה השנה. במובן מסויים כל הדיון בתנותנים הכלכליים התחיל מאמירה שלי לפיה אני מודאג מכך שבניטס מתפתה לשחק על הכשרון של ג'רארד וטורס, וזו לדעתי טעות להכנס למירוץ ראן אנד גאן נגד קבוצות עשירות מאיתנו, כי באופן כללי ז'וגו בוניטו פועל לטובת הקבוצות העשירות.

2. עכשיו אני רוצה לשאול אותך שאלה, או ליתר דיוק להציע תרגיל מחשבתי (שאיננו המצאה שלי): נניח שניתן היה לשכפל גנטית את אלכס פרגוסון כך שהיו לנו שני אלכס פרגוסונים זהים. אחד יוותר בתפקידו ככמאמן יונייטד (להלן: אלכס הוורוד) והאחר ימונה כמאמן ליברפול (להלן: אלכס האדום).

א. נניח לצורך העניין שהיה זה אלכס האדום ולא בניטס אשר ירש את הויה כמאמן ליברפול. איפה לדעתך היתה ליברפול היום?

ב. נניח עכשיו שאלכס האדום ימונה במקום בניטס. איפה לדעתך (בהנחה שהיקס וג'ילט נשארים בליברפול) תהיה ליברפול בעוד חמש שנים?

יואב 8 באוקטובר 2009

באבא,
הירושה שפרגי קיבל היתה גרועה יותר מהירושה של בניטז.בהרבה.

ולשאלתך,לא יודע איפה ליברפול היתה, אני משער שגבוה יותר. ואני בטוח שעם אופק בהיר יותר כי אין מאצ'אפ בכלל לראיית האירגון הכוללת של פרגי וליכולתו לנהל אנשים ולהוציא את המיטב מהם…יותר זמן במקום מסויים, רק יעשה את המקום טוב יותר ומצליח יותר.

באבא ימים 8 באוקטובר 2009

גבוה יותר זה אליפות. אני מזכיר – בתרגיל שנתתי אלכס הורוד עדין מכהן ביונייטד ויש לו יותר משאבים. אתה רוצה לעיין מחדש בתשובה שלך?

לגבי הירושה: אני מכיר את זה ואני לגמרי לא בטוח מה המציאות ומה המיתוס.

הנה העובדות:

פרגוסון קיבל את יונייטד במקום הרביעי, בדומה לבניטס.

לפרגוסון היה מספיק כסף להוציא בטרם זכה בתואר פי 1.7 מליברפול בתקופה המקבילה (כבר דיברנו על זה). בניטס יכול רק לחלום על כך.

צמרת הליגה היתה הרבה יותר מובילית והפערים הכלכליים (או השפעתם ככל שהיו כאלה) היו קטנים הרבה יותר. במהלך שש השנים הללו זכו באליפות ארבע קבוצות, ארסנל, ליברפול, לידס ואברטון. שזה שווה לכל היסטוריית הפרמיירליג. יותר מזה. בעוד שמאז שבניטס התמנה רק חמש קבוצות זכו להיות בין ארבע הגדולות (יאללה אברטון תרוויחו), במהלך שש העונות לפני שפרגי זכה באליפות היו 12 קבוצות בין ארבע הגדולות – ליברפול, יונייטד, וילה, נוריץ, בלקבורן, לידס, ארסנל, שפילד וונסדי(!), קריסטל פאלאס(!), טוטנהאם, נוטינגהאם פורסט, ואוורטון. המעגל היה הרבה הרבה יותר קל לשבירה.

לגבי ההתמודדות עם המפלצת, פשוט לא היו דברים מעולם. יונייטד לא זרקה את ליברפול מן הענף (לא מרפסת ותודה לחמור קש). ליברפול קפצה ממנו קפיצת ראש. לא היה שם שום קרב אמיתי.

רק לשם המחשה –

90/91 – ליברפול 76 נק' יונייטד 59

91/2 יונייטד 78נק' ליברפול 64.

היריבות של יונייטד היו אחרות. בשביל להרוס את ליברפול הספיקו הילסבורו וגראהם סונס.

ולפני שנתחיל עם סיפורי האלכוהול. כל מה שהם מלמדים אותנו זה דבר אחד. כל מה שיונייטד צריכה היתה לעשות לחזור לצמרת היה להביא שחקנים שאינם שותים. זה באמת כל כך קשה:-).

יואב 8 באוקטובר 2009

באבא,
סלח לי, הראייה שלך שטחית, מספרית וכנראה מאד מנחמת אותך… היא כנראה נובעת מחוסר אובייקטיביות של אוהד. זה בסדר גמור.
אתה מתעלם מהפאן האנושי והניהולי.
1-פרידל לא היה עוזב מעולם את יונייטד אם הגיע אליה. השוער הגדול ביותר בליגה מאז שמייכל.
2-בלאמי, לא מתנהג כך עם פרגי. לא מכות בייסבול וכאלה ואם כן, אולי פרגי היה מוציא ממנו יותר לאחר מכן. פרגי התעסק עם סייקואים גדולים מבלאמי. הוא הוציא מהם תארים.
3-אתה יודע, אפשר ללכת אחורה יותר.אסון מינכן לקח מיונייטד תארים אבל הביא אהדה ציבורית. מה סונס שונה מאטינקסון? שניהם אשמים. פרגי תיקן…
4- לבניטז היה את כסף ליגת האלופות(עוד לפני האמריקאים). מה היה לפרגי? את מגראת?וויטסייד המזדקן?חורבה היתה לו.
פרגי קיבל את יונייטד רביעית רנדומלי. כמו אסטון וילה היום. בניטז קיבל קבוצת טופ פור בהוויה שלה.איזה מעגל קל לשבירה אתה מדבר? היה אז יותר תחרותי, פחות פערים כספיים, יותר פתוח. אני יכול לומר שבניטז בכלל בטופ פור בגלל כסף. שום דבר שהוא עשה, לא ממש הדליק את עולם הכדורגל.הוא שם בגלל שלליברפול יש יותר כסף מהדולקות אחרייה.
5-מייטי רד נתן לך הרכבי נוער בגמר לפני שלוש שנים.
אצל פרגי זאת עדיפות עליונה.אצל בניטז זה סוג של בריירת מחדל. הפורומים שלכם זועקים לצאנס לספרינג. הפורומים שלנו מאמינים בפרגי אבל לפעמים מקטרים על חוסר רכש. זה קורה תוך כדי לקיחת תארים.
אתה משחק במספרים איך שבא לך אבל ליברפול הוציאה יותר כסף מיונייטד מאז תחילת הפרמייר ליג. כי לפרגי היה דור זהב מהאקדמיה. והוא קשוב לה. והוא יוציא משחקן, הרבה יותר מבניטז(מכולם בעצם).

beginning of the premiership season 1992/93 to date. Purchases is the total spent on buying players, sold is the total received from the sale players and net is Purchased minus sold giving a total of the money spend on players . The per season column gives an average of the money spend in each season in the corresponding period. If you click on the teams name in the left hand column of the page you will get a precise breakdown of each individual clubs transfer details.

# Net Spend 92 – 2010 Purchased Sold Nett Per Season

1 Chelsea £558,190,000 £191,875,000 £366,315,000 £20,350,833
2 Manchester City £396,110,000 £97,553,000 £298,557,000 £16,586,500
3 Liverpool £415,355,000 £209,720,000 £205,635,000 £11,424,167
4 Tottenham £379,850,000 £202,017,500 £177,832,500 £9,879,583
5 Aston Villa £248,240,000 £108,225,000 £140,015,000 £7,778,611
6 Manchester United £410,350,000 £275,565,000 £134,785,000 £7,488,056
7 Newcastle £304,195,000 £198,225,000 £105,970,000 £5,887,222
9 Sunderland £226,265,000 £129,730,000 £96,535,000 £5,363,056
8 Middlesbrough £179,285,000 £108,770,000 £70,515,000 £3,917,500
10 Everton £216,745,500 £161,270,000 £55,475,500 £3,081,972
11 Arsenal £269,940,000 £245,074,000 £24,866,000 £1,381,444
12 Blackburn Rovers £177,602,000 £172,335,000 £5,267,000 £292,611
13 Portsmouth £115,100,000 £127,425,000 -£12,325,000 -£684,722
14 West Ham £167,582,000 £182,982,000 -£15,400,000 -£855,556

Leeds United £145,780,000 £141,345,000 £4,435,000 £246,389

The table

יואב 8 באוקטובר 2009

באבא,
גם גימוד פרגי לא יגרום לבניטז להיות טוב יותר.
פרגי בנצח כבר מזמן(ועוד לא דיברנו על אברדין). בניטז, מאמן טוב. שום מורשת לא נקשרת לשמו. שום טביעת אצבע.פרגי בליברפול? יש לך בכלל ספק שזה היה טוב יותר?פרגי הפך את יונייטד למפלצת כלכלית. לקבוצה שמרחיבה את המגרש שלה, כל ארבע שנים.לקבוצה שלוקחת אליפות אירופה עם נויל, אושה, בראון, פלטשר, פארק,בלומקיסט. שלוקחת אליפות עם ג'ורדי קרוייף ופורבובסקי.המאמן היחידי שמוציא את המקסימום מקאנטונה.מאמן שעבד עם הצל הענקי של חוסר השגיות-עשרים ושש שנה.
אדם שגירש את השחקן האהוב עליו בכל הזמנים כי הוא ליכלך על החברים שלו. קינו רוקן את הלוקר ארבעה ימים אחרי..יונייטד לקחה שלוש אליפויות עם פלטשר, הקורבן הראשי של מתקפות קינו…
בניטז מאצ' אפ לזה? המספרים שאתה מביא,מספרים את זה?
אצל וונגר(חסר התקציב), לפחות נהנים בדרך. ליברפול, תחת בניטז, היא קבוצה צינית, מגיבה, חסרת שאר רוח.זה ניהול. לא כסף. כי אם זה כסף, ליונייטד תמיד היה יותר מליברפול. עשרים ושש שנה, זה לא עזר לה במיוחד…
הטעות הבסיסית היא להשוות את בניטז לפרגי. תשווה את הספרדי למאמני עבר שלכם כי אלו אסכולות עבודה שונות לגמרי.
המספרים שלך לא מספרים בכלל את הסיפור. כי לי יש ביטחון שפרגי יוציא מאנדרסון ונאני את המקסימום .אתה לא בטוח כמוני בהקשר של באבל ולוקאס.זה פשוט עד כדי כך….

# Net Spend 04 – 09 Purchased Sold Nett Per Season

1 Manchester City £292,750,000 £66,900,000 £225,850,000 £37,641,667
2 Chelsea £267,950,000 £123,300,000 £144,650,000 £24,108,333
3 Liverpool £247,730,000 £134,080,000 £113,650,000 £18,941,667
4 Tottenham £262,000,000 £163,550,000 £98,450,000 £16,408,333
5 Aston Villa £125,200,000 £37,255,000 £87,945,000 £14,657,500
6 Sunderland £154,080,000 £88,900,000 £65,180,000 £10,863,333
9 Manchester United £188,650,000 £161,050,000 £27,600,000 £4,600,000
7 Everton £102,100,500 £78,200,000 £23,900,500 £3,983,417
8 West Ham £94,145,000 £71,325,000 £22,820,000 £3,803,333
10 Newcastle £120,750,000 £106,400,000 £14,350,000 £2,391,667
12 Middlesbrough £62,200,000 £54,500,000 £7,700,000 £1,283,333
11 Blackburn Rovers £49,052,000 £57,290,000 -£8,238,000 -£1,373,000
13 Portsmouth £92,200,000 £107,240,000 -£15,040,000 -£2,506,667
14 Arsenal £112,050,000 £145,820,000 -£33,770,000 -£5,628,333

Leeds United £5,900,000 £13,050,000 -£7,150,000 -£1,191,667

אביעד 8 באוקטובר 2009

באבא, בניטז קיבל את ליברפול בעולם אחר לחלוטין מהעולם בו פרגוסון קיבל את יונייטד, לטוב ולרע.
1. כשפרגוסון קיבל את יונייטד הכדורגל האנגלי היה בשפל. חוליגניזם, תרבות האלכוהול. היעדר זרים.
2. הפערים בליגה היו הרבה יותר קטנים ב-1986. ציינת שבשש השנים לפני שפרגוסון זכה בתואר, היו 12 קבוצות שונות בטופ 4. לדעתך זה סימן של מעגל קל יותר לשבירה. לדעתי זה סימן של תחרות גדולה הרבה יותר. לא היו לך עוד 3-4 מתחרות על 4 המקומות הראשונים, היו לך עוד 11.
3. בלי חוק בוסמן. זה אומר שהכישרונות יבואו מתוך האי הבריטי בלבד – מאגר די מצומצם לכל הדעות.
4. בלי "ליגת האלופות" והכסף שנלווה אליה.
כל ניסיון להשוות בין תחילת דרכם של השניים הוא דמגוגיה לשמה.
לגבי Value for Money – כשאתה נוקב בשמות, אתה מעוות במידה מסוימת את המציאות. טורס למשל נקב בשמות של בערך 9 שחקנים שהם "מציאות" ובזול יחסית. אבל מדובר ב-9 מתוך 40+ רכישות של בניטז. אתה חושב באמת שאלו אחוזים אופטימליים? אם היה לליברפול מאמן אחר שהיה פוגע בנניח 15 מתוך 40, איפה ליברפול הייתה יכולה להיות?
בקשר לתרגיל המחשבתי שלך: יחד עם "אלכס האדום" אני לא בטוח איפה ליברפול הייתה היום. להשערתי, לכל הפחות היתה לה יותר מסגנות אחת אם לא אליפות אחת לפחות. איפה היא יכלה להיות עוד 5 שנים (עם היקס וג'ילט) – גם את זה אני לא יודע, אבל אני משער שעל פי ניסיון העבר – יותר עשירה מהיום, ערוכה יותר טוב להתמודד מול קבוצות עשירות יותר (האם מרטין אדוארדס הוא באמת בעל בית עדיף משני אלו?).

שחר 8 באוקטובר 2009

יואב בראשותך ערכתי את הטבלה בין ליברפול ליונייטד
beginning of the premiership season 1992/93 to date

Liverpool MU
average £11,424,167 £7,488,056
net £205,635,000 £134,785,000
sold £209,720,000 £275,565,000
spent £415,355,000 £410,350,000

שחר 8 באוקטובר 2009

# Net Spend 04 – 09 Purchased Sold Nett Per Season
Liverpool MU
£247,730,000 £188,650,000
£134,080,000 £161,050,000
£113,650,000 £27,600,000
£18,941,667 £4,600,000

פול מקרטני 8 באוקטובר 2009

אל תשכחו שבלי כמות הפציעות הבלתי נתפסת של שחקני ארסנל יתכן והיינו מדברים היום אחרת על ונגר.

הבעיה הגדולה של בניטז היא חוסר הרגישות שלו כלפי השחקנים, דוגמאות קטנות:

1. סיסה נפצע ושובר את הרגל במשחק של נבחרת צרפת, בניטז מתקשר אליו יום למחרת ואומר לו שאין לו עתיד בליברפול.

2. סמי הופייה האגדי עולה לשלוש דקות הסיום במשחקו האחרון בליברפול וזוכה בסוף לליטוף קטן מבניטז.

הדוגמאות האלה לא מסבירות את חוסר ההשגיות של בניטז, אבל הן מסבירות איזה סוג של בנאדם הוא, ברור לי שיחס כזה משפיע על השחקנים ועל יכולתם על המגרש.

matipool 8 באוקטובר 2009

הדבר הראשון שהייתי רוצה שרפא ייקח מפרגוסון זה את האמוציות וחיות המשחק שלו . שיהיה יותר נגיש לשחקנים ואמוציונלי .

שחר 8 באוקטובר 2009

יש שלושה מאמנים נוספים שזכו בפרמיירליג,
אחד מהם שייך לצוות המקצועי שלכם.
האם לא כדאי לקדם אותו לשורה הראשונה?

באבא ימים Old Timer 8 באוקטובר 2009

אביעד:

אתה צודק לחלוטין "לטוב ולרע" הוא ביטוי המפתח בתגובה שלך. יואב קבע באופן קטגורי שבניטס קיבל ירושה טובה בהרבה ואני הבאתי עובדות שמערערות על הקביעה הזו. כי כמו שאמרת, זה היה שונה – לטוב ולרע.

נדמה לי שאמרתי את זה בעבר ואין לי בעיה לאמר זאת היום. פרגוסון הוא גדול המאמנים בדור הנוכחי. זה עדיין לא סיבה לקשור לראשו כתרים מיותרים. אומר יותר מזה – פררגוסון עשה בית ספר לכל מאמני ליברפול בתקופת הפרמיירליג. ועדיין – יונייטד של טרום פרגי היתה ענק רדום ליברפול הרבה יותר קרובה למיצוי הפוטנציאל שלה.

וזה מה שהתרגיל שלי ניסה להוכיח. עזבו אותכם ממוריניו, מנצ'יני ומי שזה לא יהיה שיושב שם. הבאתי לכם את פרגוסון! מה הסיכוי שלו אם בצד השני יש את אותו פרגוסון עם יותר משאבים? הוא יעבור את צ'לסי? זה כבר קרה.

יואב 8 באוקטובר 2009

מסכים עם הביטוי של אביעד- לטוב ולרע.
באבא, שלא יובן לא נכון. בניטז הוא לא איזה סנדלר שנקלע לעניין במקרה.בוודאי שיש לו יכולות.לא צריך לזלזל גם במקום שליברפול נמצאת בו כיום. כמו שכתבת, יונייטד יכלה לחלום על זה בתקופת טרום פרגי..

אסף THE KOP 9 באוקטובר 2009

יום חמישי. השעה 16:40. שדה"ת של סולט לייק סיטי. יושב לידי סקאוזר מקורי. מסקנות: בניטז בעיה. בניון אליל. לוקאס ברזילאי ? אבל עזבו, בארבעה הימים הקרובים הראש שלי בנבחרת ארגנטינה. מישהו יודע איפה אפשר לראות כדורגל בקנדה במקום את המשחק הלא ברור הזה עם המחבט ?

רועי מ 10 באוקטובר 2009

יואב

ליברפול הייתה אומנם טפו 4. אבל הפור משלוש הראשונות היתה גדול מאוד ברוב המקרים.
נכון יוניטד לא זכו 25 שנים ברצף.
אבל לאחר 6 שנים פרגי הצליח עם שחקנים שגדלו באקדמיה שלו ועוד קצת ותיקים וצרפתי אחד משוגע שנדחה ע"י הוויה(ויי) משום מה.
בקשר להעונה הזאת היה ברור שאלונסו לא ישאר. רק לא הבנתי חמה חיקו איתו תחילת העונה ונתנו לו לשחק בקדם עונה?
ולמה לא הביאו שחקן אחר במקומו.
הפרש שיפתח יכול להיות חסר סיכוי לסגירה.

עד מתי תנתן לבנטיז ההנחה שהוא בונה קבוצה ושאין כסף?
זה בכלל לא מעניין אותי כל הפרטים הקטנים הללו.

אם הוא לא מאמין בלתת צ'אנס לשחקנים צעירים אז בואו נסגור את האקדמיה.
אין ספק שהוא מאמן טוב. האוהדים בליברפול אוהבים אותו וחיים את הקבוצה הרבה יותר מאשר אנחנו. אני לא נמצא שם ולא יודע את הלך הרוח בין יושבי הקופ בדיוק.
אבל הם בצד שלו עדיין. אבל הם גם תמכו בצרפתי במשך שנים רבות למרות שלא קידם את הבוצה שלנו.

מתי מוכרים מניות של הקבוצה?

גיא וינטרוב 10 באוקטובר 2009

על פי הבנתי ג'רארד נפצע במשחק הנבחרת הערב. שמישהו יגיד לי שזה לא נכון…

אריגיא 10 באוקטובר 2009

רועי, רק כשהגעתי לשם הבנתי כמה זה מטעה. זה ששרים לו במגרש לא אומר שכולם תומכים במה שהוא עושה. כשמדברים עם אנשים אחד על אחד מבינים שהרבה מאוד אנשים רואים אותו לאורך זמן ויש להם הרבה ביקורת על המדיניות והמעשים שלו. זה שבמגרש שרים, זה קשור לתרבות העידוד ולא באמת לדעתם של האנשים על המאמן. כמו שאמרת נכון, גם עם הוייה זה היה כך, וגם אז, הם אומרים, לא הייתה תמימות דעים לגביו. אבל במצלמות נתפסים אוהדים שרים, ומזה כולם מסיקים ש"אוהדי ליברפול תומכים בבניטז", שזו הכללה גסה ולא מדויקת.

שחר 10 באוקטובר 2009

רועי-המשוגע הצרפתי נדחה עם אני זוכר על ידי סונס,כאשר הוא הוצע על ידי פלאטיני לליברפול לפני המעבר ללידס.

Comments closed