מה יהיה מה יהיה

In כללי

אתמול, בערך בדקה ה-60, חברת החשמל החליטה להחשיך אזורים מסוימים בהרצליה. עלטת מוות כיסתה את הקיום, ואת המשחק נגד פיורנטינה. הלכתי לישון בתחושה שבטח זה ייגמר 1:0, ובעצם מה זה כבר משנה. וכשקמתי, החשמל כמובן חזר, איכשהו לא הופתעתי. בכל אופן, הכישלון של בניטז הוא נוקב וחד ומהדהד, אבל בעיקר מתמשך. בסדר, משבר, בסדר שוב יצאנו מהמירוץ לאליפות, בסדר עפנו מהצ'מפיונס, אבל די! כמה זמן! הקבוצה שלך נראית רע, וזה לא הולך ומשתפר, וזה לא פציעות, וזה לא חוסר מזל. היא נראית רע, נקודה! סימן קריאה.

כמובן שבעיקר הסתכלתי על אקווילאני; אז ככה, הוא עדיין קצת בהלם, לא מחובר, לא דומיננטי מספיק, אבל קולטים עליו סוג של קלאסה ברמה הטכנית; כמו אלונסו, הוא שחקן של נגיעה בכדור (בהנחה שהכדור מגיע לכתובת כמובן, מה שלא תמיד קרה אתמול), הוא מנהל ומריץ את המשחק, לא תוקע אותו, והוא גם מבקר ברחבת היריב. אבל לא כמו אלונסו, הוא לא נראה "רע מספיק", פייטר, לוחם, הגנתי, קשוח. יכול להיות שזה יבוא בהמשך, שיהיה לו יותר ביטחון עצמי. אם כי, כשהקבוצה נראית ככה – איך יבוא לו הביטחון העצמי? בכל אופן, כפי שאני מכיר את רפאל, נגד ארסנל הוא לא יסתכן ויחזיר את לוקאס.

הסיבה שדוסאנה פתח היא לדעתי ההנחה שהרבה באיטליה צפו במשחק, כולל מאמנים, וזה אולי יגרום למישהו מהם לקנות אותו בינואר. כמו אוראליו, הוא לא קשר, הוא באמת משתדל, אבל הוא גדל ותוכנת כמגן שמאלי, האמצע זר לו.

27 Comments

sleepy philosopher 10 בדצמבר 2009

the problems for me, sums up to one maybe surprising name: Dirk Kaut.
if this is the best striker after torres we are in deep shit, can you think of a Premier League team that would even think to take him as a striker ?

another symptom to same disease are dossena, aurlio, lucas, riera, and much more.
when you aim to something average, you will get it at the most

sui 10 בדצמבר 2009

aurelio had some good games for us last year as a defender
unfortunately for him Insua is just as good/bad as him on the defense aspect and at least adds a little bit of offense every now and again.
however aurelio did score that free kick vs united last year
if he does play, i see no reason for gerard to take the kick from corners..rather have him in the box to header the ball in the goal or perhaps play outside the box (sort of like scholes/fletcher/carric)
neither lucas nor mascherano seem to have the ability to kick the fkn ball in from that position (which is pathetic in my opinion considering they are both international players from Brazil and Argentina-leaders of football player production)

as for Aquilani i didnt notice anything special besides the fact he moves forward (didnt really create anything as far as i noticed) unlike lucas who keeps moving/pushing back
one thing that worries me is his little idiotic fouls (shoves/grabs/whatever)
i know everybody does it..but he just got back from injury…
i dont wanna see him messing around with some stoke/evertoon players who will just send him to the recovery bench for another 6monthes..

anyways i hope this coming sunday the defense will notice arshavin and remember those 4goals from last year.
in anfield no less, i wonder if thats ever been done before..

בני תבורי 11 בדצמבר 2009

עמיחי,

אל תתלונן, לי לא היתה אפילו הפסקת חשמל שתמנע ממני את עוגמת הנפש. חוץ מזה, למה הרצליה of all places?

רועי מונדר 11 בדצמבר 2009

אני לא מבין מה אתם בוכים כל הזמן על שחקני היריבות.
מה הם קצבים?
לזרוק סיסמאות באוויר סתם כך נראה לי לא אמין. תביאו הוכחות שלשחקני הצמרת בקבוצות המובילות יש פציעות מול קבוצות תחתית מאשר בגיבעים האירופאים או בנבחרות?
לדעתי השחקנים שלנו נפצעים יותר במשחקי הנבחרות דווקא.

בכל מקרה לשפו את אקווה לאחר 65 דקות ראשונות לא מכובד בכלל.
אנחנו צריכים להיות שמחים שהו משחק ולראות מה האו שווה, כמובן שה יהיה יעיל רק לעונה הבאה.
ומתוך תקווה לא לראות את הספרדי על הקווים, הוויה הלך לאחר 7 שנים כי לא הצליח הגיע הזמן שהוא יפנה מקום סטיבי לא נעשה צעיר ואני באמת מ'ווה בשבילו שיזכה בתואר הנכסף.
ויש לכם באמת מזל לא ראיתם את הביזיון הרגיל שלנו. קבוצה חסרת מעוף , ועוד כל מיני יכולת בסיסיות הייתי שולח גם את ההולנדי קאוט הוא הגיע בתו4ר חלוץ ולא עושה את מה שצריך לעשות. to pot thr ball in the basket(goal)

straw_donkey 12 בדצמבר 2009

משעשע לקרוא את התגובות האלו על שחקנים כמו קאוט שבעונה שעברה כבש לא מעט ושערים חשובים. זכרון קצר.

בכל מקרה- רפא מחזיר לסונס ולקלינסמן, ובצדק.

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/teams/l/liverpool/8408904.stm

יוגב 12 בדצמבר 2009

straw_donkey,
מה שהלינק שלך מוכיח הוא שרפא ממשיך להיות קטנוני וילדותי ולהתעסק בבאחרים ולא בעצמו. הוא מאמן את ליברפול , אחד המועדונים הגדולים בעולם וכמו שהוא קיבל תשבוחות מקיר לקיר בעונה שעברה הוא חשוף לכל ביקורת לגיטימית אפשרית כשהקבוצה שלו משחקת לא טוב , אפילו ממאמן שפוטר לפני שתי דקות וחצי מבאיירן וממאמן שהתחיל את המפולת של ליברפול.
העובדה שיש לו זמן וקשב להתעסק במה שאומרים עליו ממשיך להוכיח שהוא כנראה ממש לא בכיוון להוציא אותנו מהבוץ.

יוגב 12 בדצמבר 2009

בבאחרים=באחרים

בני תבורי 12 בדצמבר 2009

יוגב,
יש משהו בדבריך, אבל אני מוכרח להודות שביקורת מקלינסמן מצליחה לעצבן גם אותי. מדובר בשחקן נפלא ומצד אחד ומאמן כושל וחסר נסיון מצד שני, והביקורת שלו נשמעת לי כמו אופורטיוניזם בגרוש, להבדיל מסונס כמובן שעשה משהו כמאמן ובוודאי בניטז שלמרות הכשלון אצלנו, הגיע עם רזומה מפואר.

אריגיא 12 בדצמבר 2009

ההתקפה של בניטז על גורמי חוץ חושפת חולשה ולא עוצמה.

באותו קו, הוא היום תקף את הבעלים של המועדון בגארדיאן, על ענייני החובות וכל זה. אין שום ויכוח שהוא צודק, אבל שכיר לא יכול לדבר ככה על המעסיק שלו, בדיוק כמו שההוא ממנצ'סטר לא אמר מילה על שלו. זה יהיה עלוב אם הוא ייצא להגנתם בתקשורת, אבל זה פאתטי באותה מידה לתקוף אותם בפומבי כשלא הולך וצריך להסיט את האש. כמובן שזה עובד לו מצוין כי מי שמקבל אימיילים מארגון האוהדים SOS יכול לראות שהם חמים אש על הבעלים (שוב בצדק) וכל כותרת בעיתון מכניסה שם 100 ליטר נפט למדורה.

יותר מהכל זה מעיד על המועדון עצמו, ששרוי באנרכיה וכל אחד עושה מה שהוא יכול כדי להציל את עצמו. מה שבניטז לא מבין זה שדברים כאלה מחלחלים הלאה, וכשהשחקנים יתחילו לדאוג לעצמם, הוא שוב יצטרך לרוץ לתקשורת ולבכות על סונס וקלינסמן (וקסקרינו ועוד רבים וטובים). שאף אחד לא יתפלא למה האנשים האלה נראים כמו חבורת שחקנים ולא כמו קבוצה. ואפילו ניצחון על ארסנל לא יטשטש את זה.

יוגב 12 בדצמבר 2009

בני,
א. אני לא חושב שקלינסמן נכשל בנבחרת , הם נתנו תחת הדרכתו מונדיאל טוב עם סגל שחקנים מוגבל.
ב. יכול להיות שהוא אופורטוניסט אבל כדאי שיהיו אפשרויות(דהיינו opportunities) בשבילו צריך להיות מצב בו מישהו נותן לו אותן. כשרפא הביא את הקבוצה להישגים הזאבים שתקו , עכשיו כשהוא לא מצליח שלא יתפלא שכולם מתקבצים על דלתו…הוא רוצה להשתיק אותם שיחזיר את הקבוצה למסלול , להזכיר להם את הרקורד שלהם זה פשוט ילדותי.

יוגב 12 בדצמבר 2009

מצטער על התרגום הגרוע: opportunities=הזדמנויות כמובן.

רועי מונדר 12 בדצמבר 2009

יניב
הזיכרון לא קצר בכלל. אז קאוט נתן עונה אחת סבירה.
הוא שחקן התקםה. כמה שערים כבש מאז הגיע לליברפול? הממוצע שלו לא מי יודכ כמה. והוא שיעק כמעט כל משחק של הקבוצה.

God 12 בדצמבר 2009

רזומה מפואר? נניח
מה קרה בחמש השנים האחרונות שמתחזק את הרזומה הזה? כן, כן, הלילה הזה באיסטנבול. אכן. כמה עונות אפשר לרוץ על התערבות ההשגחה העליונה הזו.

הוא לא בליגה של פרגי ונגר ודומיהם. הוא עוד פחות מתאים לעונת 10/11 שבה יהיה עוד הרבה פחות כסף (אין שמינית גמר, אין ליגת אלופות, יש הרבה ריבית על ההלוואה הארורה הזו, אין איצטדיון חדש).
אולי סם אלרדייך מתפנה אולי רדנאפ האב.

באבא ימים Old Timer 12 בדצמבר 2009

אריגיא:

אספתי את כל ציטוטי בניטס מהכתבה האמורה ואודה אם תאיר את עיני היכן מצאת שבניטס תוקף את הבעלים –

"I don't see Liverpool in the same way as Leeds," the Liverpool manager said. "One of the priorities this year was to reduce the debt so the club is working very hard to do this and I think that our position will be much better. We were doing a very good job this year trying to reduce the debt.

"It was one of the most important things that we had to manage. Along with football issues we had to manage them together. When I signed my five-year contract [in March] we knew that we had to work together so we will try to do the best for the club. Sometimes you can do it and still perform on the pitch and sometimes you have to wait a little bit. Sometimes you have to think about the big picture and the future of the club and that means you have to do your best on both sides."

.Asked if his net spend was nothing this summer, Benítez replied: "Yes."

. "I think that we have to accept our situation and then try to do the best in the conditions that we have," Benítez said. "Can we improve with these conditions? I think so but it is a question of time."

"We will be in the top four. I have to be positive. I am realistic. I see the players training every day and I can see that we have enough quality to finish in the top four."

"No one was expecting Valencia [his former club] to win the league after 31 years. The problem with Liverpool is that it is a top side and everyone is expecting every single year to win trophies, trophies, trophies. The reality is that we have to work very hard to be at the same level as the other teams.

"I have said before we have to be perfect. So if you make one mistake you can see the difference. We have to improve and then we will see if we can close the gap. I think the people inside the club know what the situation is and that is the reason why we are working together and trying to improve everything. It is difficult to explain to the media and the fans every single issue but we have to keep working inside and trying to do the best for the club."

מנגד אביא את דבריו של ג'ילט על בניטס מלפני בערך חודשיים. זה אולי יעזור לך להבין מה זו התקפה:

"We have invested more money than our competitors, in keeping with the history of the club," he is quoted as telling a representative of the fans' group Spirit of Shankly last week. "In the last 18 months, we have invested £128m on top of what has come in.

"That means it should be getting better. Now if it's not getting better, it's not Gillett and Hicks; it's the manager;

אסף THE KOP 12 בדצמבר 2009

שלום לכולם,

חזרתי ממילואים, מה שמנע ממני לראות את הפדיחות מול פיורנטינה – הפרחים לצה"ל !

מחר משחק חשוב ביותר נגד ארסנל. אם אנחנו עוד רוצים להציל משהו מהעונה הזאת מן הראוי שננצח את ארסנל באנפילד, במיוחד לאור התוצאות של יריבותינו (?) לצמרת הגבוהה. הפסד, חלילה, או תיק"ו, ואנחנו עוברים לגור בצד הרע של העיר יחד עם סטוק וברמינגהם.

רועי מונדר 13 בדצמבר 2009

הכוונה לטרנמיר רוברס אי מבין

אריגיא 13 בדצמבר 2009

באבא, אני מצטער אבל הטריק לא עבד. אני לא צריך ציטוטים כשקראתי את כל הכתבה בעיתון. הטון שם ברור מאוד, כמו גם התזמון, לילה לפני משחק "גדול". כמו עם הפתקים נגד מנצ'סטר, הוא מכין אליבי יום לפני, מקווה שהוא לא יצטרך אותו. בכל אופן, אם יום לפני משחק הוא מתעסק בחובות, מישהו איבד כיוון. הוא, המועדון, או שניהם.

יסמין 13 בדצמבר 2009

לפחות ריינה לא מדמיין את עצמו בשום מקום אחר (הקפטן הבא?).

מונדר, אתה לא יכול לשפוט את קאוט לפי כמות הגולים שלו. קודם כל, נכון שהוא בא בתור חלוץ, אבל הוא תופקד כקשר ימני רוב הזמן. חוצמזה שאת ההצטיינות של קאוט צריך למדוד בכמות השזרועים (מלשון זריעה מחודשת של הדשא) שאצטדיונים עברו אחרי משחקים של ליברפול. על כל גרם של חוסר ביכולת טכנית בוא חיפה בלפחות קילו של ספרינטים, גולים חשובים ומשחק חכם.

לגבי מכירה- הרגע היחיד שבו היה שווה למכור את קאוט הייה לפני שנתיים (או אולי שלוש) להמבורג ב15 מיליון (הם הציעו). כרגע שום קבוצה לא תסכים לשלם סכום שיספיק לנו להביא מישהו במקומו, אז למה?

האמת, שהירידה ברמה שלו הייתה די צפויה. הוא באיזור ה30, אין לו מחליף בסגל, והמשחק שלו (כמו הסגנון הכללי שליברפול שיחקה בו, וכבר הזכיר את זה אריגיא או מישהו אחר, לא זוכרת כבר) נשען על אלמנטים שקשה לשחזר משנה לשנה.

בעצם, את התפוקה הפושרת של רוב שחקני המפתח (קרא, סטיבי) אפשר להסביר במונחים דומים. הבעיה של בניטס היא שבניגוד לשרימפסים או לאלו שמקפחים את הבוגרים על חשבון מחלקת הנוער, שמפוצצים בשחקני דרג שני ראויים, לנו יש בקושי את יוסי.

באבא ימים Old Timer 13 בדצמבר 2009

מי עושה טריק? רפא? אני? הטון של מי ברור? של רפא? של הכתב שההחליט מה הטון של הדברים?

בוא נדבר רגע על התזמון. רפא מתראיין ועונה לשאלה של כתב השל הגארדיאן. אתה יודע – זה מאוד מקובל להתראיין לפני משחק. וונגר גם עשה את זה. האם זה תזמון יזום? האם לטענתך מדובר בכתב חצר של רפא שלא פחות ולא יותר עובד בגארדיאן (עיתון כידוע לכל אוכל מידו של רפא)? האם הוא שתל את השאלה רק על מנת לארגן לעצמו אליבי?

בקיצור – האם יש סיכוי שתגבה את מה שאתה טוען באיזשהוא דבר שמתקרב להזכיר עובדה? או שלצפות ממך שתתמוך את דבריך בעובדות הוא סוג של גסות רוח מצידי?

straw_donkey 13 בדצמבר 2009

לא רואה התקפה מצד רפא. הוא רק מסביר כמה דברים שכולנו כבר יודעים, ומדבר על מאמץ קולקטיבי לנסות ולגרד את הג'ובות האפשריות, ושזה רחוק מלהיות אופטימלי, כדי להצעיד את המועדון להצלחות כשאבן-ריחיים לא קטנה מונחת על צווארו.

אריגיא 13 בדצמבר 2009

לצפות ממני להתייחס להתנשאות וחוסר תרבות דיון זה בהחלט גסות רוח מצידך.

סטראו דונקי, אני חושב שהיה נכון להתייחס ערב משחק למשחק עצמו, כלומר איך הוא מתכוון להשתמש בשחקנים שיש לו במשחק ומה צריך לנטרל אצל היריבה. לא מבין למה צריך להתעסק בעניינים כאלה ערב משחק לא קל.

straw_donkey 13 בדצמבר 2009

אני מניח ששאלו אותו, אני לא חושב שהתגובה הזאת על 'Liverpool won't do a Leeds' באה סתם, אבל השאלות של העיתונאים לא מופיעות בכתבה, כך שאני לא יודע. בכל מקרה, אני חושב שהוא כן דיבר לעניין, וכן מתוך תחושה של שותפות עם מה שעובר על המועדון, כשכולם צריכים לשאת בנטל, בטח כשהמצב שלנו העונה הוא כמו שהוא.

cookie-monster 13 בדצמבר 2009

ברור שהתקשורת לא היתה בדיוק אוהדת מלכתחילה נותנת מראה מסוים לדברים שהוא אומר (בין אם בתגובה לשאלות שנשאל ובין אם לא.)
רק שאני לא מעוניינת במה שיש לבניטז להגיד.
אני מעוניינת במה שהוא עושה כדי להוציא את הקבוצה מנתיב המפולת. מעשים מדברים יופי.

איציק 13 בדצמבר 2009

מרטין אוניל ניצח את הוורודים.
הנה עוד סיבה למה צריך להביא אותו לאנפילד.
ויפה שעה אחת קודם!

יסמין 13 בדצמבר 2009

איציק, גם אנחנו ניצחנו את השרימפסים, וגם ברנלי, אולי נביא את המאמן שלהם? ובכלל, "להביא את מרטין אוניל", למה שמרטין אוניל יבוא?

בני תבורי 13 בדצמבר 2009

איציק,
במה זכה אוניל להיות הבן המועדף? איזה תואר רשום על שמו? במה הוא טוב יותר? ומה שיסמין כתבה.

Comments closed