4-4-2, זה הכול?

In כללי

כן, מסתבר שכן, אבל אני קצת מקדימה. חליפת מיילים בימים האחרונים מבשרת שלא רק שאני הולכת לעזור לעמיחי למשוך את עגלת הבלוג, אלא שפוסט הבכורה שלי יהיה אחרי קרב מרכז הטבלה שלנו מול וויגאן. אני נרגשת, אם כי המצב העלוב בו אנחנו נמצאים מאפשר לאוהדי צ'לסי להנות ממשחק נטול הפרעות, בעוד אנחנו חולקים שידור עם כל משחקי הסיבוב האחרון של הליגה האירופית, או איך שלא קוראים למפעל שבו נמשיך (ועל זה פוסט בהמשך, מבטיחה), אבל איכשהו, אפילו למרות שלקאס ייכנס בדקה ה60, מה שמבטל את תיאוריית השוקואים (אבל אני שוב מקדימה), אני מאמינה שיהיה בסדר.

המשחק מתחיל, לוקח לי 20 שניות להבין שאלון "ישבתי פעם על הספסל של ווטפורד ולקחתי את מ.ס אשדוד לתהומות, אז אני מספיק טוב כדי לגמגם קלישאות ולספר שצריך לשתף את יוסי יותר. למרות, שמשום מה קוראים לזה פרשן, ולא האיש שאומר שליברפול צריכה לשתף יותר את בניון" חזן חוסך את הנוכחות שלו, ומאפשר לי לשמוע את הסאונד באנפילד (האמת די שקט). כל זה מחוויר (ואין הרבה דברים שיחווירו לעומת היעדרות של אלון חזן) כשסטיבי (נשבעת, הסתכלתי מקרוב) מחייך, עכשיו אני קצת יותר ממאמינה, יהיה בסדר.

אז זהו, 4-4-2, מסתבר שזה כל מה שהיה צריך כדי להעיר את בניון וקאוט, להפוך את ג'רארד לאכפתי ולסדר למסצ' את הראש (מדהים איך הוא מתאים את עצמו לרמה של השחקן שלידו וכמה הוא טוב שהשחקן שלידו יודע להניע כדור). עמיחי אמר פעם שתן לאנגוג את הכדור פעמיים, ופעם אחת הוא ישים גול, המשפט הזה עולה לי לראשונה בדקה השנייה אחרי החמצה שלו, 3 דקות אחרי זה והוא מתגשם.

לוקאס נכנס בדקה ה60 (ומה עם אקווה מן?), אבל נדמה שגם זה לא יספיק כדי לגנוב מאיתנו ניצחון.

גיליון ציונים לא יהיה, בגלל המעברים, אבל קובץ הערות כן:

-נראה שבניון טוב יותר כשהוא משחק עם מגנים "הגנתיים" כמו ארבלואה או קראגר, מאשר עם מגנים תוקפים כמו ג'ונסון.

-ב-5 דקות אחרי הגול רפא חזר ל 4-5-1, התוצאה- לא הצלחנו להעביר 3 פסים. כרגע, השיטה הזאת רלוונטית כמו יצחק רבין לראשות המערך, דהיינו, במקסימום אפשר לשבת יום בשנה ולספר על ההישגים שהיא הביאה לנו.

-השחקן שהעלה את אוסטריה וינה ליתרון ממש דומה לקריג בלאמי.

-לא היה צריך את השני של טורס כדי לדעת שלא נספוג היום, פשוט ככה.

-לוקאס חייב לעוף.

תודה שקראתם (אם קראתם), ובתקווה שפעם הבא שאני אכתוב לא נשמח כל כך מניצחון על קבוצה שקיבלה תשיעייה מטוטנהאם (שלא לדבר על זה שבהרכב שלהם פותח מריו מלכיוט, וכל מה שאני אוסיף יגרע), יסמין.

35 Comments

amichai 17 בדצמבר 2009

לא היה צריך את הגול של טורס כדי לדעת שלא נספוג היום, פשוט ככה = לא היה צריך את הגול של טורס כדי לדעת שלא נפסיד היום, פשוט ככה.

זה מה שהתכוונתי לרשום.

רועי מונדר 17 בדצמבר 2009

מה תודה מה.
ואני חשבתי שחזן מעצבן רק אותי באמת כך.
אבל מה זה עוזר שהביאו מאמן שאימן בחו"ל פעם אחת או פעמיים?? מאמן שלשבור ליריב את הרגל זה שם המשפחה שלנו. למה זה מגיע לנו? אנחנו לא מספיק סובלים מהקבוצה שלנו העונה.
בכל מקרה מקווה שהניצחון הזה יתן קצת שקט לקראת התחת של המדינה ביום שבת.

ותתחדשי על הפתיח.
אנחנו נהנה זה בטוח.

רועי מונדר 17 בדצמבר 2009

עמיחי
חטפנו גול ולא היה חסר שזה יהיה ם 2-2. אבל המזל היה לצידנו הפעם.

D! (aka UF) 17 בדצמבר 2009

who is there writing? welcome.

where to start? aurelu? insuea? cara again on the right? yossi moves to the left in the second half but the ball stays on the right, allowing cara to be our attack man?
lukaso goes in before aqua? our defence play? our defence?
ho man. yes we had gerard smiling (much much more when torres came in) we masa playing strong and good.

but i have one question – i was watching the game with Russian commentary (surly better than Chazan) and could not figure out who is that long dark guy running at our front (and even hitting the ball once into the net), can anyone just go there, because if it is like this i want to play next time when torres is out. man. sorry – but he is not any football player.

D! (aka UF) 17 בדצמבר 2009

ho.. something have changed.
thank you Yasmin for joining the official panel, nice to read another angle.

you should get a user name, will make things easier..
..

ירון 17 בדצמבר 2009

למה אתם לא מדברים על השערים בדקה ה 90.
זה כבר הפך למשהו קבוע. גם בליגה וגם באירופה.
ההגנה שלנו היא שהורגת אותנו השנה. אבל השערים בדקות האחרונות זו פשוט בעיה מנטלית נוראית בקבוצה. בזה חייבים לטפל.

בני תבורי 17 בדצמבר 2009

עכשיו כבר ברור שחזן הוא הבעייה שלנו וכל מה שצריך הוא מישהו חדש בעמדת הפרשן…וגם שאפו לעמיחי על הרכש. מצויין.

אסף THE KOP 17 בדצמבר 2009

יסמין ברכות על הסיפתח. כמו שבני אמר, אין לי ספק שעמיחי עשה רכש מצוין, טוב יותר מכלר כש שבניט-עז עשה…

אתמול כתבתי שכל גול שלנו בא בלידת עכוז בשעה שאנו חטפים בקצב פיצוח הגרעינים ביציעי הקופ. לראייה – הגול של טורס לעומת הגול הקליל שספגנו. אם טרם הגול של טורס וויגאן הייתה מבקיעה במקום לבעוט למשקוף, ליברפול הייתה מפסידה את המשחק. לשם שינוי, המזל היה לצידנו.

32 שנה אני רואה משחקים של ליברפול. לא זכורה לי קבוצה כל-כך מחורבנת, וסליחה על הבוטות. רפא דירדר אותנו לתהומות שלא יאמנו והוא צריך לעוף משם לפני שהוא ישאיר רק אדמה חרוכה.

שמעתי שאחד הקאובויים מכר איזה עדר שהוא החזיק בארה"ב. עכשיו, שיש כסף, אולי אפשר לבנות איצטדיון נורמלי, או לפחות לשלם לבניט-עז את פיצויי הפיטורין ?

אני שמח שאנשים מתחילים להבין שאנגונג הוא שחקן מצוין. אני אוהב את הבחור וכבר שנתיים אני מנהל קמפיין להמשך הטיפוח שלו. אם יאמינו בו, אז אולי יצמח לנו שחקן וורלד-קלאס, אחד שאנחנו, לשם שינוי, השחזנו ושכללנו.

בסופ"ש יש משחק מול פורטסמות', הסופר-קלאסיקו האולטמטיבי של אנגליה, סליחה – הסופר-קלאסיקו האולטמטיבי של צ'רלטון (להלן: "ערוץ הפרובינציה"). איך ששיחקנו אתמול, תיק"ו תהיה תוצאה מצויינת עבורינו.

ynwa

D! (aka UF) 17 בדצמבר 2009

asaf the Kop – i am sorry but after yesterday i can soundly say that i think n'gog is not a football player at all. i really hope i will take my words back, one day, but i do not think so. the guy cannot hold the ball for a sec, he cannot tackle he cannot really pass, he can barely run.

עמיחי 17 בדצמבר 2009

1. ברכות ליסמין על פתיחת העונה
2. צריך לדרוש מצ'רלטון שאם ככה העונה שלנו נראית, שלפחות ישמו לנו את סלבה ברזילאי בכל משחק, כי הוא היחיד ששיחק אתמול יא וואראדי
3. "וויגאן מאוד תוססת..

בני תבורי 17 בדצמבר 2009

D! (aka UF),
באופן עקרוני אני במחנה של אסף בכל הנוגע לנ'גוג. לא יודע להסביר למה. אני אפילו מסכים איתך שעד כה לפחות, הוא לא ממש מציג שליטה ראויה בכדור, וודאי לא כזו הנדרשת מחלוץ וגם מתסכל לראות בחור גבוה וחסון כמותו שלא מצליח להתגבר על תאקלים. מצד שני, אם נשווה אותו לבאבל הסילוני והרהוט (בעיקר רחוק מהרחבה), הוא מצליח מידי פעם להבקיע בנגיעה בכדור. פעם בשפיץ של הנעל, פעם בקצה הפדחת, מה שהיה הופך אותו ליקיר אברם ופעם בוולה יפהפה. איך עמיחי אומר, תמסרו לו, בפעם השלישית הוא יבקיע. מקווה שבמועדון יגלו אורך רוח כלפיו, כי נראה לי שמתחת לעצלנות והרפיון בתנועה, יש משהו גולמי שכדאי להשקיע וללטש.

amichai 17 בדצמבר 2009

אנגוג חלוץ רחבה מעולה, הבעיה שהוא לא תורם מחוץ לה, קשה לו בהנעת הכדור, בטח בנגיעה אחת, הוא יכול לשחק רק עם עוד שחקן קדמי לידו, למעשה, רק כשהקבוצה משחקת התקפי

רועי מונדר 17 בדצמבר 2009

שאלה קטנה לכל החברים כאן
מה דעתכם לחבור שומו שמיים לבלוג של רונן ולוח מכתב מחאה חריף לערוץ המעצבן ביקום שהמציא לנו את חזן מחדש.
המטרה לגייס כמה שיותר חתימות שמות שנדרוש שהזילזול באוהדים קרי הצופים יפסק.
.
השידור של אתמול פשוט היה ביזיון ענק.
מילא ברדיו אבל לקפוץ כל שניה למשחק אחר?
את מי מעניים משחק בים פראג לקבוצה מבאזל? בקושי את הצ'כים זה מעניין
שילמתי כסף בשביל לראות ליגה אנגלית מה אני מקבל חברות פרשני נעלים בקושי .
אולי זה יביא לשיפור והעפת אלון חזן מהשידורים.
אנחנו צרכנים והוא מעצבן אותנו. הלקוח תמיד צודק ולכן אלון חייב לעוף ורק שלא יביאו את לחמן גם גם לא שווה שום דבר.

אסף THE KOP 17 בדצמבר 2009

רועי, למה אתה רוצה לשלוח עצומה לערוץ הפרובינציה ? מה זה כבר יעזור ? הפיתרון הוא לווין וככה תוכל להיפטר אחת ולתמיד מחזן, קשטן, סלבה ברזילאי הנפוטיזם העסקי של פיני זהבי.

the mighty reds 17 בדצמבר 2009

ביום שבת יערוך ג'יימי קאראגר את הופעותו ה600 במדי ליברפול.

השחקן עם הכי הרבה הקרבה שהיה לנו במועדון ב15 השנים האחרונות ואחד משחקני הכדורגל הבודדים בעולם שמש' בכל מש' לא משנה המסגרת (בעשור האחרון יש לו בממוצע 50+ הופעות בשנה במדי ליברפול).

אגדה סקאוזרית במיטבה.

————-
גם המסעדה שלו מגניבה :)
————

יסמין 17 בדצמבר 2009

א. בני, אסף, עמיחי וכל השאר שהתייחסו לפרמיירה, תודה רבה.

ב. אני לא מאמינה שמכתב כזה או אחר ישלח את חזן הביתה, אבל אני אחתום בשמחה. לגבי לחמן- למרות ההתעקשות שלו על מילים מאוד מסויימות כתיאור חיובי למשחק של קבוצה, הוא מביא איתו ע"מ (שזה, לא בישראל, אבל בד"כ, תפקידו של הפרשן) בדמות היכרות מעמיקה עם שחקנים מכל ליגה חצי מקצוענית ומעלה באירופה, זה בעיקר טוב לליגה האירופית, אבל בהתחשב בהיצע הרגיל, זה גם משהו.

ג. רועי, חגיגה אירופית היא קונספט גיאוני למחזור משחקים שאף אחד בפני עצמו לא מעניין. לא מניחה שייצא לנו לשחק שוב על הליגה האירופית (בעיקר כי אנחנו הולכים להיות חלק ממנה), אבל את העובדה שאותנו שידרו עם קפיצות לנאסיונל-אוסטריה וינה וכאלו ואת צ'לסי שידרו נקי (יותר מטעמים פרובנציאלים מאשר מקצועיים, ובכל זאת) הרווחנו ביושר, להרחבה ראה את מה שיש לאסף להגיד.

רועי מונדר 17 בדצמבר 2009

אסף היקר
אני גר בקיבוץ
התשלום שאני משלם כל כך נמוך לחודש שזה לא משתלם לי לווין. אם הייתי בעיר הייתי עושה את זה מזמן.
משלם 300 בשנה ונהנה מכל העולמות.
אני אומר לכם אם חזן נרצח זה אני. באמת שהוא מביא לי את הסעיף. אין לי מילים לתאר כמה.
ויסמין לא משנה איך אנחנו משחקים או לא בעצם. סוג השידור הזה פסלו בעיני. הסיבה הראשונה מספר האוהדים הרב שיש כאן ללירפול. היכולת בכלל לא פקטור. הקפיצות הללו מיותרות שהיו משדרים את השערים במחצית ובסיום המשחק.
ויוסי לא מהפרוביציה שלנו? הוא גם כן.

בני תבורי 17 בדצמבר 2009

Et tu Roi? גם אנחנו כבולים להוט בתשלום נמוך שאמור להיות פיצוי על תוכן ירוד ותעלולים כמו שישה משחקים בתשעים דקות.

עידו 18 בדצמבר 2009

יסמין, ברכות על הפוסט הראשון.

אני גם לא מבין מה יש באנגוג אבל עובדה שהוא מבקיע.
מסצ' היה נהדר.
הגול של טורס היה גול קלאסה. עם החלודה שברור שיש עליו, כמה קלאסה ואיכות יש בו. ראו בגול הזה את הגדולה שלו כחלוץ. אפשר רק לקוות שאהדתו לליברפול תשאיר אותו איתנו גם עונה הבאה אם לא נעפיל ללג"א וגם בעונות אח"כ.

ההגנה שלנו. מה יהיה? מתי נחזור להיות אותה הגנה פנטסטית שהיתה לנו?

לגבי אלון חזן- הוא באמת בלתי נסבל וכמה שיותר מהר יעיפו אותו ייטב לנו.

שאלה בענייני פרשנים:
שמתם לב שלמעט דרור קשטן, כולם מקשקשים ומתארים לנו את הגול כמו שדר רגיל?
קשטן היחיד שבאמת מדבר על המערכים ואלטרנטיבות וכו' ונותן את מה שמצפים מפרשן.

למי שפספס את ציון היובל למשחק הראשון של שנקס:
http://www.liverpoolfc.tv/eseason/Features/FREE-Shankly-c-15790.php3

רועי מונדר 18 בדצמבר 2009

בני איפה אתה מתגורר?
D! לא כל כך נפלא תאמין לי.
לכל דבר יש יתרונות וחסרונות שלא כאן המקום לפרטן

יוגב 18 בדצמבר 2009

א. קשה לי עם הביקורת לחזן , בכל זאת גדול שחקני אשדוד בכל הזמנים(לא שכחתי את "איש העסקים" מ-LA , הוא מעולם לא באמת שיחק בקבוצה וההתנהגות שלו מחוץ למגרש שלו בלתי נסבלת). אני זוכר איך הייתי מתבונן בו בעיניים מעריצות כשהוא היה עובר במסדרון בית הספר(מקיף ד' אשדוד למי שתהה) כשהייתי בכיתה ז'. תבורי , קצת עזרה בבקשה , הבנאדם הביא לכם את התואר הרציני האחרון שלכם(אני לא סופר את הגניבה שלכם בגמר גביע הטוטו נגדנו עם צמד של אבי יחיאל). מאחר ואפילו האפסנאים שלכם מסתבכים עם החוק אתה צריך להוקיר את העבר…
ב. אם נגוג יפתח מסת שרירים שתהפוך אותו למאסיבי יותר ולא ניתן להזזה בנשיפה הוא בהחלט שחקן ראוי. המאזן שלו לא רע , במשחקים נגד הקטנות הוא היה מאוד דומיננטי וזה הרבה יותר ממה שיש לקויט להציג העונה. אני בהחלט חושב שהוא חלוץ שלישי-רביעי לגיטימי(מקביל לכל מיני שחקני עבר שלנו ביריבות אימון…) , בטח לא שני.

בני תבורי 18 בדצמבר 2009

יוגב,
מה נשאר לי להוקיר בפ"ת פרט לעבר?…
הנה מחווה קטנה שלי לאלון חזן: הגיע לפ"ת כנער בן 16 בעונת 84-85 וכבר במשחק הראשון שלו בבוגרים נגד מכבי יבנה הבקיע שער. בהמשך אותה עונה הבקיע שער נצחון בדרבי וסיים עשור עירוני עגום. בעונת 88-89 חזר לאשדוד אך כבר בעונה שלאחר מכן חזר לפ"ת על פי דרישתו של גרנט והיה חלק מהקבוצה המצויינת שלנו בתחילת שנות התשעים. הגביע של 90-91 אכן רשום על שמו. זה היה המשחק האחרון שלו בכחול לפני שעבר לחיפה. שחקן נפלא, פרשן בינוני מינוס. זה לא בגלל שהוא לא אינטליגנטי, זה בגלל שהוא ועוד רבים אחרים אינם מבינים את תפקיד הפרשן.

את גביע הטוטו לא גנבנו, היה משחק מדהים שבסופו נצחנו, שאל אפילו את קטורזה. היה יכול להיות גם הפוך.

בני תבורי 18 בדצמבר 2009

רועי מונדר,
אני חבר מענית.

רונן דורפן 18 בדצמבר 2009

יסמין – שיהיה לך בהצלחה. כולי תקווה שהסיפור העצוב והמורכב של דעיכת ליברפול יוציא ממך טקסטים ספרותיים למופת. ההתחלה נראית מצויין!

יוגב 18 בדצמבר 2009

בני,
אני בטוח שבמילון של הפרשן הישראלי למשחקים של ליברפול מופיעים שני מקרים ותגובות :
1. יוסי לא משחק – "צריך להכניס את יוסי" , "חשים בחסרונו של יוסי" , "אני חושב שראיתי את יוסי מתחמם/פושט את האימונית".
2. יוסי משחק – "המשחק צריך לעבור יותר דרך יוסי" , "הוא צריך להעביר את יוסי לאמצע/שמאל/ימין/לשער" , "מהלך מצויין שהחל/תוכנן/נבנה ע"י יוסי".
אני לא צריך את קטורזה, הייתי במשחק , כמו בכל שברון לב אחר של אשדוד באיצטדיון הזוועתי הזה. משחק מדהים של יניב עזרן שהסתיים בהחמצת פנדל שלו וניצחון שלכם. אכן היה מדהים ובעיקרון אין לי בעיה להפסיד לכם אלא שמדובר בדרור קשטן ואליו אין לי קמצוץ סימפטיה.

יואב 19 בדצמבר 2009

בני,
נראה לי שהפרשנים פה נופלים על אי ידיעת החומר. הם פשוט לא צורכים כמונו כדורגל אנגלי ולכן זה נשמע קלישאתי, בסיסי וכותרתי בלבד.אני מתאר לעצמי שכל אחד מאיתנו מכיר לא מעט אנשים שיעשו זאת טוב, מעניין, ידעני מהם.

לי-שי 19 בדצמבר 2009

אני לא מבין למה יצא קצפכם על אלון חזן, כשבעולם הולכים נושמים, ומפרשנים אנשים כמו שלמה שרף ואיציק זוהר.

על דני נוימן אני בכלל לא מדבר, כי זה באמת ייקח שעות.

בני תבורי 19 בדצמבר 2009

לי-שי,
אתה צודק, חזן לא לבד. צריך גם להודות שאיתרע מזלו לשדר משחקים של ליברפול כשהיא בתקופה איומה. אני באופן אישי הייתי סולח לו אילו על המסך הייתי רואה קבוצה דורסת.

גיא וינטרוב 19 בדצמבר 2009

ובינתיים מחצית בפומפי, אנחנו בפיגור 0-1.
בבקשה אל תגידו לי שגרנט הולך לעשות את פרמיירת הניצחון שלו עלינו, כי אם כן, אני ממש לא מבין מה יש לחכות עד סוף העונה ורק אז להגיד שלום לבניטז. יכול להיות שכל העניין הוא יחסי עובד-מעביד? כלומר שאם בניטז מתפטר הוא לא מקבל פיצויים? איפה ההסתדרות כשצריך אותה…

בני תבורי 19 בדצמבר 2009

תגידו, למה האיטלקי הלא נכון משחק? ולמה הישראלי הלא נכון עושה הצגות?

רונן דורפן 19 בדצמבר 2009

גיא וינטרוב – הוא כבר ניצח את ברנלי
בני תבורי – אלוהים משחק איתך במשחקים. בטח ביקשת משהו עבור החבר שלך..

אסף THE KOP 19 בדצמבר 2009

עד מתי יתנו לאידיוט הספרדי לאמן את ליברפול ?
בהמשך למה שפורסם בעיתון הבריטי, בניטז הורס את הקבוצה ששאנקלי בנה במו ידיו ואצבעותיו. הגיע הזמן לזרוק את השמוק הזה חזרה לספרד. אפילו בלי מאמן ליברפול תיראה יותר טוב.

בני תבורי 19 בדצמבר 2009

רונן,
תודה, אבל אין צורך להגזים ביכולות שלי.

רועי מ 7 בינואר 2010

אסף
מה ששנקלי בנה התשנה כל כך מזמן שלראפא אין שום קשר לזה. תאמין לי אני לא ממעריצי ראפא זה דבר ידוע.
אבל מה אם סונס? מה הוא עז? סונס עשה הרבה שטויות. אבל גם במקרה שלו יש הנחות שלל האסונות שהיו סביב הקבוצה השפיעו ואני לא בטוח שאם קני היה ממשיך הוא היה מצליח להרים את הקבוצה מהמרה השחורה שהייתה בה עד לאחרונה לדעתי.
ככה גם עם אוונס החביב ופיל צומפסון והצרה הצרפתית שגם הביע לנו תארים אבל לא את הנכון שבהם.
לא ראפא הרס את ליברפול אלא הנסיבות הרבות.
ראפא הוא האחרון ברשימת המאמנים שעשה את זה.
אנחנו כועסים עליו כי הוא לא השכיל כנראה לעשות שינוי בחשיבה. טעה כל כך הרבה בתרום עונה הזאת . שיקול הדעת שלו לא היה חד כתהר לצערנו..
הוא שם את המפתחות ברגליים הלא נכונות ושם תקווה ברגליים פצועות שעוד לא התחברו לשאר חלקי הקבוצה שלנו.
ראפא לא יעזוב השנה כל תקווה שזה יקרה קלושה ותלושה מהמציאות לדעתי. אני גם לא בטוח שהוא עוזב בעונה הבאה.

Comments closed