מה צריך לקרות שרפא יעוף?

In כללי

אני חושב שפספסנו הזדמנות נגד פומפי; אם להסתכל על כל העניין מעיניים אנגליות, ליברפוליות, מה שהיה מקרב את הסוף של רפא הוא השפלה, נניח 3:0 או 4:0, עם 2:0 לכאורה אפשר להמשיך לחיות. להשפלה מתייחסים אחרת. יש לה תהודה. השפלה זה גם הוכחה חד משמעית שהמאמן והקבוצה הם שתי ישויות שלא ממש קשורות, שכנראה כבר לא מקשיבים לו, שום דבר לא עובר את האוזניים, שלשחקנים אין אמון בו, לכן גם ההתנהגות במקרה כזה היא אחרת. כמובן, השפלה יוצרת צונאמי תקשורתי, כל האלן הנסון/ מרק לורנסון/ רוני ווילן/ ג'ון אולדרידג' מיד יתקפו את רפא. איאן ראש לעולם לא תוקף אותו. לדעתי הוא רוצה לחזור לעבוד במלווד, אולי בתור מאמן חלוצים כמו אצל הוויה. ואז זה לא מאמר אחד, אלא רצף של מאמרים, כל התקשורת תעסוק בזה ביתר שאת. זה יהיה הסיפור המרכזי.

אבל לא פחות חשוב, השפלה מצטלמת אחרת. יותר פריימים על הפרצוף של רפא, והכי חשוב – מצלמה בסוף המשחק הולכת לכיוון הבעלים ביציע (במקרה שלנו הם ביציע אחת לחודש, וגם זה במקרה הטוב), והיא לא סתם הולכת לשם. לכן, אם אנחנו עמוק בקטע של "מאזוכיזם עבור תיקון" אנחנו צריכים לשאוף לזה. המשחק הבא הוא בבית נגד וולבס. זה יכול להיגמר בניצחון דחוק, או בתיקו שלאחריו יאשים רפא את מזג האוויר. אחר כך יש משחק חוץ נגד הוילה. שם יכולה להיות השפלה. יהיה קשה לשאת אותה, בכל זאת השפלה זה משפיל, אבל הכי חמור – יהיה קשה לחשוב שאחריה עדיין אין תקווה.

37 Comments

צביקה 20 בדצמבר 2009

אני מתפלא עליך עמיחי. לא ברור לך שרפא כבר פוטר ורק המסורת שלנו לא לפטר מאמן באמצע עונה מעכבת את גזר הדין עד מאי?

השאלה הפתוחה היחידה היא באיזה פאב לחגוג את מינויו הבלתי נמנע של קינג קני למנג'ר.

FREE RAFA 20 בדצמבר 2009

רעיון גדול למחליף לבניטז: רוי קין!!! תחשבו לעומק זה יכול להתאים!! על אף שהסיכוי שניקח אליפות השנה (או בכלל) גדול מהסיכוי שהוא יקבל את התפקיד, כל מחליף אחר יהיה בגדר חידה (אולי חוץ ממוריניו) אז הייתי הולך עליו (תמיד רציתי אותו אצלנו בתור שחקן). תחשבו על האופי שלו (תוסיפו לזה את השנאה כלפי ההוא מההם) ואת הכאב שזה יגרום להם (אם זה יגרום לכאב שאואן עשה לי אישית אז יש כאב) ותגלו שזה הצ'אנס (אולי) היחיד (ודרמטי) שיגרום לנו בעתיד ליותר אליפויות מההם…

ירון 20 בדצמבר 2009

אני שונא את ההם. יותר משאני רוצה לקחת אליפות אני רוצה שההם לא יקחו.

אסף THE KOP 20 בדצמבר 2009

בקצב הזה, אסטון וילה תהיה אלופת אנגליה.
לא שיש לי התנגדות.

יוגב 20 בדצמבר 2009

צביקה , אני לא מבין את האתוס המגוחך הזה. מה שעשו לרוי אוונס היה מכוער לא פחות מפיטורים אז האמירה הזו נבובה לחלוטין. בסוף העונה רפא משתווה לדלגליש ולהוייה והופך למאמן שאימן הכי הרבה עונות ב-50+ השנים האחרונות להוציא את שאנקלי ופייזלי. כל מה שזה מוכיח בעיניי שלעומת מנג'רים מתרבות בריטית כמו סונס ואוונס ואם נרחיק בשנים גם טיילור ווולש אין למנג'רים זרים(הוייה ובניטז) את היושרה להגיד את המשפט "נכשלתי , להתראות" והם פשוט מנצלים את האתוס הזה ואת התמימות של המועדון.
אסי , מאחר ואנחנו לא קרובים לתואר, אני אשמח אם הוילה יזכו. הם צעירים , תוססים , בעלי זיקה מקומית עם מנג'ר כריזמטי וסוחף והם נהנים לשחק כדורגל. נשמע כמו תיאור של כל מה שאנחנו לא העונה.

אסף THE KOP 20 בדצמבר 2009

יוגב, אני חותם על הדברים שלך.

God 20 בדצמבר 2009

מארק היוז פנוי בעיר השכנה. זה טוב כמעט כמו קינו.
הכל, רק לא בניטז.
אפילו קשטן.

יוגב 20 בדצמבר 2009

ולאלה שמעדיפים לעיין בכתובים ולהיתלות באתוסים :
בדצמבר 1959 החליף ביל שאנקלי את פיל טיילור כשהקבוצה נמצאה בבוץ העמוק של הליגה השנייה(זה היה באמצע העונה , כנראה שלפיל ידידנו היה קצת כבוד עצמי). זה קרה פחות או יותר לפני כריסטמס ואיך זה נגמר בסוף כולם יודעים…
50 שנה בדיוק , אפשר לבנות על המחזוריות ?

amichai 21 בדצמבר 2009

צביקה, אתה מסתמך על איזשהם מקורות או רואה מהרהוריט לבך?

the mighty reds 21 בדצמבר 2009

הנה משהו מעניין שמצאתי 14.8.2009 בראיון עם בניטס.

"We have to manage the expectations," said Benítez. "We know the situation. If you talk about the title, everybody is saying that we have to win it this season. But I don't think so. I don't feel any extra pressure because we haven't won anything for three seasons. We have to be realistic, we want to be in the top four and to be contenders

http://www.telegraph.co.uk/sport/football/leagues/premierleague/liverpool/6030140/Liverpools-Rafa-Benitez-confident-he-can-manage-Merseyside-expectations.html

הוא לפחות לא שיקר אבל בתור מנג'ר הקב' אמר את מה שאף לא רוצה לשמוע בספורט תחרותי , וויתר מראש על עונת 2009/2010.

יסמין 21 בדצמבר 2009

מייטי, זה הרבה יותר גרוע, מאמן חייב להאמין.

מספיק לראות פעם אחת את דן שמיר, (איש שאגב, יש לי ולעוד הרבה אנשים מספיק טענות נגדו) משרטט תרגיל של החטאת עונשין ותפיסת ריבאונד כדי לאפשר שלשה והשוואה של המשחק, משהו כמו 3.2 שניות לסיום, והכול כשהוא רגוע וענייני לחלוטין, כדי להבין שזה מה שמבדיל בין מאמנים טובים (וכמו שאמרתי, זה לא שחסרה לי ביקורת) או לא.

מאמן צריך להיות ריאלי בכל תחום שלא קשור לסיכוי של הקבוצה שלו לנצח עם החומר שיש לה. וקיטונות הבוז שסופג המנג'ר של הקבוצה שננצח בשבת, על ההרכב שהוא העמיד מול השרימפסים עמוסי הפציעות, שגם היה מפסיד לאחי נצרת של ג'ון גרגורי (שזה כמו תיקו מול מכבי ת"א, בלשונו שלו), רק מנציחה את זה.

אני לא צריכה מאמן שיספר לי שאנחנו פחות טובים מהרבה קבוצות אחרות. אני יודעת לבד שהיינו הרבה פחות טובים מצ'לסי של מוריניו. והרבה פחות טובים מברצלונה, בטח בקמפ נואו. והרבה פחות טובים מיובנטוס, שלא הצליחה להשלים 2 פסים באנפילד ו/או להבקיע מולנו אצלה. גם ה 4-1 בשנה שעברה, למען האמת, הושג מול קבוצה יותר טובה מאיתנו, גם ה6 נק' מול צ'לסי.

אני בשלב שבו נראה לי שקוסטנזה פשוט מסרב להניח ל-15 דקות התהילה שלו. כמו עוד הרבה מאמנים טובים (סוון גוראן אריקסון כדוגמא), הוא לא הצליח להישאר מעודכן, והוא יודע את זה. ברור לו שהמשך הקריירה שלו תנוע על הציר של בשיקטש-פנאתינייקוס-זניט/צסק"א/דינמו למינהן, והוא פשוט מסרב להניח לזרקורים.

אנחנו עמוק בחרא.

יואב 21 בדצמבר 2009

יסמין,
אם התכוונת למקארתי הרי שזה הצליח לו מעל המשוער. לאחר הבונוס בליין וההרכב השני בטראפורד, הוא ניצח עם ההרכב הראשון שלו את המשחק היותר חשוב של השבוע מבחינתו(בארנלי). ולזה הוא כיוון.
אני חושב שאוהדי בארנלי חיים עם זה בסדר, היום…

יואב 21 בדצמבר 2009

נ.ב
וזאת בלי לנקוט עמדה האם המעשה ראוי או לא.
במסגרת השיקולים הקרים וההגיוניים שלו כמאמן-הוא הצליח לנצח יריבה לתחתית במשחק סופר חשוב, כאשר הוא עולה עם הרכב בריא ופחות עייף…

straw_donkey 21 בדצמבר 2009

רפא עדיין לא בחוץ – הוא ינסה לזכות בתואר העונה מבין השניים שעוד נותרו לנו, ולסיים בין ארבע הראשונות. אם הוא יצליח, במיוחד בעניין של סיום בטופ 4, הוא עוד יכול להישאר – המועדון צריך את הכסף של לג"א כמו אוויר לנשימה, והבעלים לא הולכים לשחרר לנו חורים בחגורה בקרוב.

בכל מקרה – קינג קני זו אפשרות שהייתי שמח לראות, אם אכן יתממש הסצנריו של פיטורים. אני לא בטוח שהוא רוצה, אבל ניחא.

רוי קין? מה עובר עליכם? מארק יוז? שני שחקני יונייטד לשעבר, מאמנים בינוניים ומטה, אבל זה בעיקר ממחיש את הפניקה שכולם תפסו. העיקר למצוא מישהו, כל אחד, שיצליח לנווט את האונייה אל מחוץ לאיזור הסכנה, בלי תכנון קדימה, בלי תכנית של מעבר לכמה חודשים. ככה, גבירותיי ורבותיי, נגיע מהר מאוד לשרטון הבא.

sleepy philosopher 21 בדצמבר 2009

13 points are not so much!
we also didn't look that bad untill we got the goal,
the problem is that our confidence is not there,
we need someone that can bring it back

אריגיא 21 בדצמבר 2009

עמיחי, לא הבנתי אותך. אתה לא חושב שלהפסיד 2-0 אצל הקבוצה האחרונה בטבלה זה השפלה? באמת עוד גול היה עושה הבדל? לא במקרה הזה לדעתי.

אסף THE KOP 21 בדצמבר 2009

פ"פ – שים לב כמה פעמים אתה כותב בשבועות האחרונים כי "שיחקנו טוב עד שקיבלנו…". אני מעריך את האופטימיות שלך, אבל האם לא נמאס לך מלחטוף גולים ? להזכירך, בשנה שעברה זו הייתה ההגנה של יריבת האימון שלנו שהביאה לה אליפות (8 משחקים רצופים בלי לספוג, 8 ניצחונות 0:1 קטנים), השנה זו ההגנה שלנו שהופכת אותנו למועמדת חלשה לאינטרטוטו.

the mighty reds 21 בדצמבר 2009

sleepy philosopher

אני די מסכים איתך שלמרות הכל שום דבר לא אבוד לנוכח היכולות והאי יציבות של כל אלה שמעלינו ומתחתינו.
חצי העונה הראשונה באנגליה דיי חלשה ומזכירה יותר את הליגה הארגנטינאית , לכל קב' מספיק לעשות ריצה של 4-5 נצחונות רצופים או להפך תיקו/הפסדים וכל העונה שלה נראית אחרת ולא משנה מיקומה הנוכחי בטבלה (ע"ע בירמינגהאם).

sleepy philosopher 21 בדצמבר 2009

the KOP!
if you ever played PES (or fifa) you would know that you can never loose hope.

אסף THE KOP 21 בדצמבר 2009

פ"ר – בפיפ"א הולכתי פעם את ניו-זילנד לזכייה בגמר הגביע העולמי. יש לי המון אמונה בליברפול, אבל כידוע, לפעמים צריכים לעזור לאמונה להתגשם. לדוגמא, אפשר להחליף מאמן.

jamie 21 בדצמבר 2009

אני חייב להודות שאני די בשוק מהדברים שאני קורא פה.
יוז? קין?!
"קוסטנזה" ?"הוא לא הצליח להישאר מעודכן"?
פתאום הוא מאמן שלא יודע לעשות הגנה?

אנשים, תאוות הדם שלכם מעבירה אתכם על דעתכם.

אנחנו בעונה חלשה. מאוד. ויכול להיות אפילו שצריך להחליף את המאמן, אבל הפכתם פה את הבנאדם למישהו שאין לו מושג בכדורגל. קריירה בפנתינייקוס, נו באמת- כמה דמגוגים אפשר להיות.
אפשר לחשוב שאם נחליף מאמן אז ג'רארד פתאום יחזור לשחק את הכדורגל של השנה שעברה. ונניח שזה יקרה- על מי זה מעיד יותר, עליו או על המאמן?
האם זה הגיוני שמאמן שבמשך 5 שנים יצר את ההגנות הטובות ביבשת הפך לא רלוונטי במחי קיץ אחד?
אנשים מחפשים פתרונות קסם להצלת הקבוצה, ואין כאלה.

straw_donkey 21 בדצמבר 2009

איתך 100% ג'יימי.

להזכירכם, הפעם האחרונה שבה עשינו משהו נמהר הייתה כשחיפשנו בעלים חדשים לקבוצה. כולנו יודעים ורואים מה קרה.

sleepy philosopher 21 בדצמבר 2009

donky
i don't think that this is rush.
if the end of last season wasn't so great we would be under a different coach right now.
can you remember all the home draws ???
the lost to avram ?

באבא ימים 21 בדצמבר 2009

פילוסוף:

יש משהו לא הגיוני בטיעון שלך. מה שאתה אומר זה שאם היינו פחות טובים גם בשנה שעברה, הרי שרפא היה עף כבר שנה שעברה ולכן הדרישה לפיטוריו אינה נמהרת. מה שהופך אותה לנמהרת זה בדיוק העובדה שהיינו טובים שנה שעברה (לפחות בסטנדרטים של 19 השנים האחרונות)! אם אני זוכר נכון, סיימנו כאלופי החורף ותקופת השפל שלנו היתה בינואר ופברואר כך שזה לא רק סיום העונה.

אגב, אני לא חושב שהפסדנו לאברם שנה שעברה.

straw_donkey 21 בדצמבר 2009

פ"ר,

אני עדיין חושב שרפא יכול לשנות את המצב ואת איך שאנחנו נראים, הבעיה היא בעיקר ביטחון אצל השחקנים.

בכל מקרה אם הוא עוזב – הועלו פה שמות מגוחכים כמחליפים לבניטז. אחד שחקן עבר של יונייטד, מאמן בינוני שפוטר מסנדרלנד אחרי שתי עונות, השני שחקן יונייטד לשעבר, מאמן בינוני שפוטר מסיטי (קבוצה עם הרבה יותר כסף מאיתנו, ועם שתי נקודות יותר מליברפול בטבלה). אז מילא אוניל, מוריניו, דלגליש – שני השמות הללו לא מראים על חשיבה רצינית לעתיד, אלא פשוט 'שוברים את הכלים' ויהיה מה שיהיה.

שלא לדבר על העבר של שני אלו ביונייטד. זו נבלה וזו טרפה לטעמי.

sleepy philosopher 21 בדצמבר 2009

old timer.
my point is that last year was the exception and not all the years before…

straw_donkey 21 בדצמבר 2009

פ"ר – וזו הנקודה. לקח לרפא חמש שנים להרכיב קבוצה בתנאים שכל מאמן אחר היה מתקשה בהם, ולמעט שני שחקנים, שאני לא ממעיט בחשיבותם, אנחנו עם אותה קבוצה.

מה שקורה עכשיו זה צירוף של הרבה גורמים – וגם רפא לא חף מטעויות שהובילו למצב כמו שהוא כרגע. אני חושב שהספינה לא טעתה בדרך, אלא עלתה על שרטון, ואני לא חושב שיש קברניטים אחרים שיוכלו להוציא אותה יותר ממה שרפא יכול, כי הוא הוביל את התהליך, של שיפור הדרגתי לכמעט אליפות בעונה שעברה. אנחנו די מזכירים את ארסנל בעונה שעברה, וגם שם היו קולות שקראו להעיף את ונגר.

אביעד 21 בדצמבר 2009

לדעתי, בניטז צריך להיות מפוטר רק במקרה אחד – 2 הליצנים כבר החליטו שהוא הולך והמחליף המיועד יכול להתחיל עכשיו. בכל מקרה אחר, לא נראה שיש ממש טעם לפטר אותו כרגע.

באבא ימים 21 בדצמבר 2009

מישהו יכול להסביר למה דלגליש לא תוקף את בניטס? האם הוא לויאלי לרפא יותר משהוא לויאלי למועדון? האם באמת כל כל חשובה לו משרת השגריר ואחראי מחלקת הנוער של ליברפול (או משהו כזה) שהוא מוכן, על מנת לשמר את תפקידו, להותיר את הקבוצה שכל כך יקרה לו בידיו של שרלטן, אופורטוניסט, גנב דעת שראוי לכך היותר להיות עוזר מאמן בבאטה בוריסוב? האם הוא לא רואה את מה שסונס, רוני וילן, ג'יימי רדנאפ ואלן האנסן בתבונתם האינסופית רואים?

להבדיל מסונס, רוני וילן, רדנאפ והאנסן, קני נמצא בתוך המערכת. אם הכל כל כך רקוב, הוא אמור לדעת זאת יותר מכולם. ברור גם שאם קני יצא ויתקוף את רפא פומבית רפא יאבד כל שבב של תמיכה בקרב האוהדים ולא תהיה לו ברירה אלא ללכת. למה הוא לא עושה את זה?

האם לאור שתיקת הכבשים שלו קני ראוי להיות מנג'ר?

באבא ימים 21 בדצמבר 2009

ןלמען ההגינות – דעתי על בניטס ידועה. אני אהיה בעד לפטר אותו בשני מקרים. שנתיים רצופות של התדרדרות או קריאה של קני לפיטוריו מעמדתו בתוך המערכת או סמוך לאחר התפטרותו ממנה.

jamie 21 בדצמבר 2009

ועוד משהו:
אין שום סיכוי בעולם שדלגליש יקח על עצמו את התפקיד.
שום סיכוי. יש לו רק מה להפסיד ממהלך כזה וכלום להרויח.
זו אשליה (אמנם מתוקה) לחשוב אחרת

straw_donkey 21 בדצמבר 2009

באבא ימים,

קני הוא חלק מהמערכת. מעבר לזה שהוא חלק מהמערכת, אני חושב שהוא מאמין במערכת וברפא, יחד עם חלק לא קטן של האוהדים, ולמרות הכחכוחים והשיעולים של המערכת, הוא חושב שכשהיא לא תקועה, היא עובדת. היא גם עבדה בשנה שעברה בצורה מצוינת, וכל הפרשנים/שחקני ליברפול לשעבר היו מלאי שבחים למאמן ולקבוצה שלו.

וילן, סונס, הנסן ורדנאפ עובדים במדיה, ומכיוון שכל אווירת העליהום כבר גואה במדיה הם, כמו החלק מהאוהדים, מושפעים ממנה.

ולגבי דלגליש כמאמן? הוא לא יקח את התפקיד.

באבא ימים 21 בדצמבר 2009

חמורקש:

חשבתי שברור שמה שאני כותב היה בציניות. מה שאני מנסה לומר שעד שלא נשמע משהו אחר מקני, אין מנוס מן המסקנה שהוא מאמין ברפא, או לפחות סבור שרפא שצריך לקבל עוד זמן לתקן את שהתקלקל, אחרת קני חסר עמוד שדרה ומחשבה זו כבר באמת קשה מנשוא.

the mighty reds 21 בדצמבר 2009

לי יש 2 שמות מאמנים שאני רוצה לראות בליברפול:

הראשון זה כמובן מרטין אוניל שעוד מימי הצרפתי קיוויתי שיחליף אותו.

השני זה פליקס מגאת המאמן הגרמני הנהדר שיודע לבנות קב' , להשליט סדר ומשמעת ולזכות בתארים,ב5 העונות האחרונות הוא זכה 3 פעמים בבונדסליגה,בגביע הגרמני ועם ניסיון בלג"א (כרגע שאלקה שהוא מאמנה נמצאת נק' 1 ממקום 1 עם ההגנה הכי טובה).
לא הייתי מתנגד גם ל2-3 כוכבים גרמנים צעירים מהדור העולה שלהם.

straw_donkey 21 בדצמבר 2009

אה, silly me.

אני עוד מטהר את האוויר בבית מהריח של רוי קין ויוז.

בני תבורי 21 בדצמבר 2009

אני לא מתכוון להיאחז בשולי מעילו של בניטז אם יודיע שהוא הולך, אבל אני תוהה האם גם לשחקנים ברור שיש להם חלק לא קטן במה שאנחנו רואים מהם בעונה הזוועתית הזו והאם לא ברור להם שגם הם צריכים לקחת חלק באחריות. האמנם לוקאס בהרכב ודגן על הספסל הם הבעיות היחידות? רק הרכש הכושל? ומה עם אלה שעל המגרש? אני מחפש בנרות סימן למנהיגות אצל סטיבי ולא כל כך מוצא. אני תוהה עם הכדורים שזוחלים ליד קרא בלי תגובה מצידו הם הוראה ישירה של בניטז. אני לא מבין איפה הכבוד העצמי של החבורה הזו הלובשת אדום ואמורה, על פי תפיסתי לכל הפחות, להיות מחוייבת. הם לא מדברים אחד עם השני? הם נקנסים על בוץ על המדים? לא מטלטל אותם לראות את האוהדים שלהם נוטשים בלפני תום המשחק?

צביקה 22 בדצמבר 2009

וכי יש מקורות טובים יותר מהרהורי לבי?!

Comments closed