קצת סיכומים

In כללי

מאחר ופחות או יותר, אלא אם כן בית המשפט יאשר לפומפי לשחק באירופה שנה הבאה, מה שיקנה למקום השישי משמעות (הימור שלי, וילה), הסתיימה הליגה מבחינתנו, ומאחר ואני לא מוצאת את הכוח לאחרונה לסכם תיקואים מול קבוצות שתקציב הרכש שלהם לא רחוק מתקציב השכר החודשי שלנו, החלטתי להתחיל בשלב הסיכומים. ראשית, יגיעו הסיכומים הפרקטיים, כמה נקודות הוצאנו פה, כמה שם וכו', אח"כ יגיעו התיזות (ספויילר: תחילת שנה כמבוא לאסון), ואח"כ נתפנה לתארים אישיים. אז נתחיל:

 ליברפול של 09/10 מתמקמת במקום ה8-10 מבחינת צבירת נק' במשחקי חוץ, בצוותא עם סטוק ובירמינגהאם (17 נקודות ב-17 משחקים). מבחינתי, המשחק בו בניטס ויתר סופית על משחקי החוץ הייתה ב 0-0 מול וולבס (דאז קבוצת ההתקפה החלשה בליגה, היום היא קבוצת ההתקפה הכי חלשה בליגה בצוותא עם פומפי, שתיהן עם 28 שערים ב34 משחקים, שזה פחות ממה שכבשה סנדרלנד, שתופסת את המקום ה13, בבית), עם הספסול של אקווה אחרי המשחק הכי טוב שלו השנה בניצחון הביתי מול טוטנהאם. אם מסתכלים על כיבוש שערים, אזי ליברפול ממוקמת במקומות ה13-15, בצוותא עם סנדרלנד (שוב) ובולטון, אם כי יש לציין שהמשחק ההגנתי שלנו הקנה לנו את המקום החמישי (שכזכור, לא מקנה את המקום לליגת האלופות) בדירוג הסופגות. 

בבית היינו יותר טובים, כפי שוודאי רוב האנשים שמודעים למיקום העכשווי שלנו ( 6-7, תלוי מה וילה תעשה במש' החסרים) כבר הסיקו. מבחינת צבירת נק' אנחנו במקום הרביעי, פחות או יותר אותו דבר מבחינת כבישה וספיגה (4 ו-5). מסקנה: אנפילד הוא כבר לא מבצר ביתי (טעות מחשבתית שנעשתה, כמדומני אצל רובנו, לאור התוצאות הנוראיות שלנו בחוץ), אלא בסה"כ עוד מגרש ביתי של קבוצה מהטופ 4.

מסקנות כלליות: את המקום בליגת האלופות הפסדנו בגלל שינוי המנטליות במשחקי החוץ (בוא נרכיב את לוקאס ומסצ'רנו באמצע. ניתן לג'רארד לשחק כחלוץ שני, בעיקר בגלל שהקשרים באגף מקובעים בגלל משימות הגנתיות, ולא נשאר אף אחד שיעבור את החצי חוץ מטורס/אנגוג, ונקווה לא לספוג, אולי אפילו להבקיע. שלא להתחיל לדבר על זה שהקשרים באגפים שלנו הם הכי לא קיצוניים קלאסיים שיש). אם היינו משחקים באותה רוח בחוץ כמו ששיחקנו בבית, כנראה שהיינו תופסים את המקום הרביעי בסוף שנה. לא בגלל שאנחנו כל כך טובים כמו בגלל שסיטי וטוטנהאם טרחו לאבד נקודות כל השנה. בכל מקרה, המאזן שלנו, גם בבית, לא היה מאפשר להשיג משהו מעבר לזה.

מסקנות פרקטיות: בניטס, בניטס, בניטס. מצטערת על המגמתיות, אבל כשמאמן מוותר מראש על משחקי החוץ ובונה על אנפילד בתור מה שישאיר אותו בטופ 4, אי אפשר שלא להתרעם. ליברפול של השנה, עם כל הבעיות, שווה הרבה יותר מחלוקה של המקום ה13-15 בכיבוש שערים בחוץ עם סנדרלנד ובולטון.

41 Comments

בני גלובינסקי 16 באפריל 2010

יסמין ח"ח על הפוסטים האחרונים. מאוד נהנה לקרוא. לדעתי בניטס צריך לקבל עוד עונה אחת של חסד. הצלחה תהיה התמקמות חזרה במקומות 2-4. כישלון יהיה עונה נוספת מחץ לטופ-4 ואז בניטס צריך ללכת.

לגבי משחקי החוץ, ליברפול הייתה ערוכה העונה לליגה חלשה יותר. מנצ'סטר סיטי וטוטנהאם נראות הרבה יותר טוב מהעונה שעברה ובאנפילד לא לקחו זאת בחשבון. וחוץ מזה חייבים חלוץ ליד טורס. זה צועק לשמיים. שיחררו את קראוץ' מוקדם מדי.

לי-שי 16 באפריל 2010

שיחררו את קראוץ', את בלאמי, את לואיס גרסיה. לעזאזל, הייתי מוכן לתת עוד סיבוב לרובי קין. יש לבניטז מגמה של חלוץ חזק ולידו לא חלוץ.

sui 16 באפריל 2010

תקני אותי אם אני טועה אבל את לא התבלבלת ?

"אם היינו משחקים באותה רוח בבית כמו שהיינו משחקים בחוץ, כנראה שהיינו תופסים את המקום הרביעי בסוף שנה"

אותה רוח בחוץ כמו בבית?

יסמין 16 באפריל 2010

סוי- אופס. כמובן, התכוונתי לוורסיה ההפוכה של המשפט. מיד אתקן בעריכה, תודה.

אסף THE KOP 16 באפריל 2010

יסמין – ואם יורשה לי להעיר על הניתוח המזהיר, אז העובדה השערורייתית שאופ"א זורקת לקבוצות נכשלות, המשתחלות למקום הרביעי את הכרטיס לליגת האלופות, הופכת את המקום הזה ליעד עבור בניטס.

לכן כתבתי לפני מס' שבועות שאני מעדיף להפסיד לצ'לסי במחזור הלפני אחרון ולראות אותם חוגגים אליפות באנפילד, מאשר לנצח ולסיים במקום הרביעי.
הוקעתי כבוגד, אבל מה לעשות ? כדי שרפא יעוף ויגיע מאמן שיבין שהמטרה בליברפול היא המקום הראשון ולא פרס ניחומים, צריך לעשות טיפול שורש כואב.

Captain Gerrard8 16 באפריל 2010

יסמין, אפשר לדעת מי את ? גיל ? מאיפה ? איך התחלת לאוהד את ליברפול ? וכו' …

אני רוצה לדעת מי כותב את הטורים החסרי צורה.

איפה עמיחי ? שיחזור …

אמי 16 באפריל 2010

מישהו שמע על זה: http://www.sport5.co.il/HTML/articles/Article.252.76835.html
האם ניפתר משתי (שלוש – אם סופרים את היקס וג'ילה כשניים) במכה אחת?

בני תבורי 16 באפריל 2010

Captain Gerrard8

לא מכובד ולא מנומס.

the mighty reds 16 באפריל 2010

יחיא קיראדי מייצג את שייח סעיד בן סאקר בן סולטאן אל קאסימי.

Sheikh Saeed bin Saqr bin Sultan Al Qassimi

סעודי בעל הון של כ 19 מיליארד פאונד

שכנראה ייהיה הבעלים של ליברפול.

הוא אחד הבכירים בחברי ממשלת איחוד האימירויות.

יורש העצר וסגן שליט שארג 'ה, יו"ר מועצת מנהלים שארג 'ה.

http://www.uae-embassy.org/uae/government/emirates-leaders

יסמין 16 באפריל 2010

אסף- באופן עקרוני הטענה שלך נכונה. כשבעלים שמתייחסים לקבוצה כעסק נטו חוברים למאמן שלא מספיק טוב כדי לקחת את הקבוצה לאליפות, המקום הרביעי עובר אידאליזציה (מה גם שהוא יותר זול מאליפות). עם זאת, מאחר ואין לנו (לפחות עדיין) בעלים שמרוויח כסף כל פעם שמישהו עוצר לתדלק, או בנקים שמלווים כל אימת שנרצה, נראה לי הגיוני לשאוף לסיים לפחות ב-4 מקומות הראשונים (והרי מי אמר שבניטס יפוטר אם נסיים במקום החמישי), בשנים שאנחנו לא מספיק טובים כדי להתמודד על האליפות.

cookie-monster 16 באפריל 2010

מה פתאום כנראה? למה מה קרה ? עוד הרבה מים יזרמו בנהר עד שמשהו מוחלט יתנה.
ומאיפה האופטימיות הזו של כולם פתאום ? כנראה מה-היי על המחשבה ששני החרבשנים באמת נכנעו ואשכרה יעזבו אותנו מתישהו.
מה גורם למישהו לחשוב שזה יהיה בקרוב לא ברור לי. ברקליס רוצים הרבה כסף והמושכות בידיים שלהם עכשיו ולא של מקס ומוריץ. שלא לדבר על עניין הריביות ומי משלם אותם על הכסף שעבר ידיים ממש לא ברור לי (והאמת לא לגמרי ברור אם זה ברור למישהו בכלל) . מה שאני קראתי הוא שזה נופל על המועדון, שוב, ושהחוב יגדל עוד יותר.
ומי אומר שהבעלים החדשים-כשיבואו- יהיו יותר טובים. לא למדתם כלום ?
החשדנות היא מעלה

cookie-monster 16 באפריל 2010

יתנה=יקרה

jamie 16 באפריל 2010

כתבתי פה כבר בעבר, ואני חוזר על זה בסיכומים- לדעתי הבעיה הגדולה ביותר שלנו היא השיטה.
בסוף השנה שעברה, כשטורס וג'רארד היו בשיאם, ה 4-5-1 עבד מצוין. אבל זו לא שיטה שהסגל שלנו יכול להחזיק עונה שלמה- בטח לא בכושר של סטיבי ובזמינות של טורס. אני מאוד מקוה שבעונה הבאה מי שלא יאמן יחזיר אותנו ל 4-4-2 ויפסיק את התלות ההתקפית המוחלטת שלנו בשני שחקנים

רועי מונדר 17 באפריל 2010

יסמין
פומפי לא תהיה באירופה כמו שבית"ר לא יכולה. קבוצות תחת מפרק מנועות מלשחק בגביעי אירופה. לדעתי זה די ביזיון מכיוון שהן יכולות לצבור כספים במפעלים אם יש הצלחה.
במקום זה שלא יתנו לקבוצות להכנס לצרות תחת בעלים לא מוכרים. לא למכור לכל דורש לבדוק בציציות .

איציק 17 באפריל 2010

Captain Gerrard8
אם אתה מתהדר בשמו של הקפטן כדאי שיהיה לך גם קצת כבוד.
תתנצל!

יונתן 17 באפריל 2010

תקווה מחודשת לאוהדי ליברפול! אחרי שכבר גדולי האופטימיסטים שבאוהדים איבדו כל תקווה, רצון ותשוקה מהמצב הקיים, אפילו עמיחי נואש כבר ונטש אותנו,
האמת רק בשבילו רציתי בשמחתכם, היה כל כך עצוב להעביר את כל הקיץ בתקוות כה גדולות, חלומות על רכש ואפילו אמונה בראפא רק בשביל להתרסק כל כך קשה העונה.

היום פורסם כי צמד הליצנים היאנקים מעמידים את הקבוצה למכירה.
לדעתי ליברפול היא אחת מ-10 השמות הגדולים בעולם הכדורגל מבחינת הישגי עבר, מוניטין וכו'.
למרות שהשנים האחרונות לא היו הישגיות במיוחד בוא לא נשכח, בכל זאת מדובר בחברה קבועה בליגת האלופות שזכתה לאחרונה בגביע, הגיעה לגמר לחצי גמר ובאופן כללי בראייה אובייקטיבית מועדון דיי מצליח.

אם סיטי וצ'לסי בעלות המוניטין הנמוך בהרבה (הרבה הרבה) משכו אליהם בעלים מיליארדרים תאבי פרסום ועתירי ממון, אין שום סיבה שליברפול לא תעשה זאת.

אמנם בראייה הסופר-סקפטית על גבול הפראנויה שהתפתחה בקרב אוהדי ליברפול בשנות ראפא, קצת חבל שהטמבל לא חתם ביובה לפני שנפתח לו האור הזה בקצה המנהרה.

ובכל זאת, בעלים חדש, בהנחה כמובן שלא מדובר ביאנקי חסר מושג או משהו כזה, על הדרך יחפף את ראפא מהמועדון במהירות בכסף קטן ביחס לסכום הקנייה.
אף אחד לא יקנה פרארי אדומה (גם אם קצת חבוטה) וישאיר במושב הנהג את הספרדי חסר המושג הזה.

כרגע יש לקוות שמכירת המועדון תתרחש בהקדם האפשרי, היאנקים הרי לא ישקיעו שקל בחיזוק המועדון כבר וישאירו זאת לבעלים הבא. בשביל שלא תתבזבז עוד עונה כדאי מאד שכל הסיפור הזה ייסגר לפני הקיץ כדי לאפשר בנייה של הסגל לעונה הבאה.
בורסת השמות של הקיץ תיהיה מרתקת אם יבוא איזה סעודי נוטף מזומנים, אבל משמימה להחריד כל עוד הגרינגוס שולטים במועדון.

ועוד שמחה השבוע בליברפול
יונייטד כנראה שמטו כבר את האליפות! שיא האליפויות עדיין נשמר! והכי חשוב נחסכה מכם הדילמה הקשה של המשחק מול צ'לסי.

אז כאמור, תקווה !

יסמין 17 באפריל 2010

יונתן, אכן ליברפול היא ב10 הגדולות, לפחות מבחינת הקבוצות הרווחיות (מקום שביעי), או מבחינת הזוכות בליגת האלופות (מקום שלישי) או מבחינת הזוכות בליגה האנגלית הראשונה (אי אפשר להגיד פריימר ליג מסיבות מובנות. אבל בכל אופן, מקום ראשון). ולכן, גם ללא הדיעה האוהדת (והמכובדת, ללא כל ספק) שלך, העובדות מראות את זה בצורה שסטטיסטיקאי (ולמדתי את זה, אז אני יכולה לדבר בשם) היה צריך להיות ממש שיכור כדי לא לסמן מובהקות מירבית בעניין.
אלא ש- החברות שלנו במועדון הטופ 10 היא לא חדשה, ובכל זאת, אפשר לסמן את העשור-שניים (למרות הבלחות מפוארות פה ושם) האחרונים בסימן דשדוש, כך שפסימיות היא מהלך הגיוני של הדברים.
עדיין יש זמן. אבל אם לא יסגרו את ענייני הבעלות בזמן הקרוב, אני חוששת שגם השנה הבאה תהייה גארבג' טיים אחד ארוך.

בני תבורי 17 באפריל 2010

יש למישהו לינק לשידור המשחק היום?

אסף THE KOP 17 באפריל 2010

בני – כמדומני שליברפול משחקת ביום שני בערב.
על פי העיתון יש שידור (אם כי זה ערב יום הזיכרון אז לך תדע).

בכל אופן, כמי שאיבד קרובי משפחה וחברים במערכות ישראל, אין לי בעיה להודיע שאצפה במשחק במידה וישודר (אם כי אני סקפטי).

רועי מונדר 17 באפריל 2010

אני לא יודי העם אני בעד עריץ ערבי שינהל לי את הקבוצה. אחד כזה שלא מזוה עם הוח הליברפולית.
אני מאוד מכווה שעריץ ערבי לא יקנה את הקבוצה רק זה חסר לנו השתלטות ערבית גם כאן.
אני גם מקוו7ה שהראיונות של מר פלטיני יתממשו ואף בעלים ל יכול להשקיע יותר ממה שיש לו. ובכלל הקבוצות יצטרכו להציג מאזנים חיוביים.
אני כן מקווה שבניטז ילך למקום אחר ושפול טומקינס "יחנק".

בני תבורי 17 באפריל 2010

אסף,
אני מבין מאתר האוהדים שהמשחק היום, גם על פי הכתוביות בערוצי הספורט המשחק היום. אגב, יום שני בערב זה ערב יום העצמאות, ערב יום הזכרון חל מחר.
בקיצור, יש לך לינק בשבילי?

לי-שי 17 באפריל 2010

תבורי?

אנחנו משחקים ביום שני. תגיד לי איזה ואמצא לך.

the mighty reds 17 באפריל 2010

בהי תבורי.

אתה טועה.

ליברפול נגד ווסטהאם
הפרמיירליג – מחזור 35.
יום שני 19.04.2010
איצטדיון : אנפילד
22:00 שעון ישראל
שידור ישיר: ספורט 1 (ערב יום העצמאות)

http://www.liverpool-il.com/forum/viewtopic.php?t=3664&start=0&language=hebrew

יסמין 17 באפריל 2010

בני, לפי האתר הרשמי של ליברפול http://www.liverpoolfc.tv/match/next-match/next-match-preview
המשחק מול ווסטהאם יהיה בעוד יומיים, כלומר ביום שני.

בני תבורי 17 באפריל 2010

הטעות רשומה בפורום, ה – 17.4.
תודה בכל אופן, אצטרך להסתפק היום בהפועל פ"ת נגד עכו…

אסף THE KOP 17 באפריל 2010

נפוליאון בונפרטה אמר :"אני לא רוצה גנרלים מוכשרים, חכמים, טובים, נאמנים או אחראיים. אני רוצה גנרלים שיש להם מזל".

אין לי ספק שפרגוסון היה יכול להיות גנרל עטור תהילה בצבא נפוליאון.

אסף THE KOP 17 באפריל 2010

נ.ב.

מה שמצחיק בכל הסיפור הוא שאני חשבתי שליברפול עשויה לתת ליונייטד את האליפות, ובסוף יתברר שיונייטד תהיה זו שתיתן לליברפול את המקום לליגת האלופות…

יאללה צ'לסי, מלחמה !

רועי מונדר 17 באפריל 2010

אין סיכוי שזה יקרה
יש אימרה של ליניקר הגדול שכולם מיכרים על הגרמנים.
אז זהו שאפשר לאמץ אותה לגבי יונייטד
כדורגל זה משחק של 90 דקות ובסות מנצ'סטר דופקים את השיטי.

the mighty reds 17 באפריל 2010

איך שזה נראה טוטנהאם תקבע מי תיהיה האלופה.

והיא גם תכריע את זאת שתשחק במקום ה4 (מחזור לפני הסוף הם נגד סיטי).

אם לא שמתם לב , ליברפול כרגע רק 2 נק' מאברטון שבמקום ה8!

רונן דורפן 17 באפריל 2010

האמת – למרות ההישג של שנה שעברה בניטז צריך ללכת. מאזן הניצחונות הוא פחות מ-50% העונה. זה לא בדרך לשום דבר.

באבא ימים Old Timer 17 באפריל 2010

רונן:

אולי אתה צודק אבל אני לא חושב שזה נגזרת של מאזן הנצחונות. פרגוסון בתום עונתו החמישית סיים במקום ה – 11 עם מאזן נצחונות של פחות מ -50% נכון שבעונה שקדמה לכך הוא סיים במקום ה-13 כך שניתן לראות בכך התקדמות. עם זאת כדא לזכור שבעונתו השניה הוא סיים במקום השני ואחריו הגיעו שלוש עונות חלשות. אצל בניטס עונת הנפילה היתה בעונה השישית אבל ניתן לייחס לו עונה רעה אחת. פרגוסון זכה לשלוש עונות רעות. אני לא חושב שניתן היה לאמר שזה בדרך לאן שהוא.

juan 17 באפריל 2010

יש מצב אתם נותנים את האליפות למנצ'סטר?

אסף THE KOP 17 באפריל 2010

juan,

דפדף אחורה, יש כבר דיון בנושא.

רונן דורפן 17 באפריל 2010

באבא – במשך שלוש השנים האחרונות אתה פעמים רבות משווה בין השנים של בניטז לשנים המקבילות של פרגוסון. שהיו כמובן בסיטואציה אחרת, אבל זה לא העניין: העובדה שפרגוסון לא הצליח לזכות באליפות שש שנים, לא מחייבת שכל מאמן שלא זוכה שש שנים הופך אחר כך למאמן מעוטר. כל צורת העבודה והאימון שלהם מפריכה את ההשוואה. פרגוסון מעולם לא היה טקטיקן טוב של משחקים בודדים – מצד שני הוא מפתח שחקנים לטווח ארוך. בניטז לא מפתח שחקנים לטווח ארוך, לכן חמש שנים הם זמן מתאים לשפוט אותו.

באבא ימים Old Timer 18 באפריל 2010

ראשית, כשאתה בוחן את הסגל של יונייטד בעונת האליפות הראשןנה אתה לא ממש מוצא שם שחקנים שפרגוסון טיפח לאורך זמן. הייחדי שאפשר לומר עליו את זה היה לי שארפ שהיה שחקן שבאמת טופח ע"י פרגוסון לאורך זמן בעונת האליפות הראשונה. ריאן גיגס טופח ע"י פרגוסון אבל זו היתה השנה השלישית שלו בבוגרים והשניה כשחקן הרכב. כל השאר היו ותיקים ועדיין זה לקח שבע שנים, כאשר בסופן מרכיב הצעירים לא היה משמעותי. משמע, גם לבנות קבוצה עם שחקנים ותיקים לוקח זמן.

אבל זה לא העניין, בודאי שלא כל מאמן שלא זכה שש שנים הופך אחר כך למאמן מעוטר. הדבר נכון גם למאמנים מצויינים דוגמת דייוייד מויס ובשש השנים האחרונות גם ארסן ונגר. ההשוואות בין בניטס לפרגוסון בתקופות המקבילות היו בדרך כלל בהקשר הכלכלי ונועדו להמחיש את גודל המשימה של בניטס ולהתמודד עם הטענות לפיהן הוא הוציא יותר מדי וקיבל פחות מדי. אני אומר יותר מזה – אין לי לי ציפיה שבניטס יהיה מאמן מעוטר בליברפול אלא אם תשתנה המשוואה הכלכלית. אני לא מאמין שהידינק, מוריניו, קאפלו או אפילו פרגוסון יוכלו לקחת תואר עם הקבוצה החמישית בטבלת העושר בפרמיירליג. זה לא אומר שאין לי תקוה אבל ציפיה – אין לי.

ההשואה אגב נכונה לכל מאמן של ליברפול לאו דווקא לבניטס. אם יש לליברפול נכס איתו היא יכולה להתחרות במועדונים עשירים ממנה זה מסורת של מנג'רים חזקים והמשכיות. זה הנכס העיקרי בעיני ולכן אני לא בעד לפטר מאמן אחרי עונה רעה. שתי עונות רעות מצביעות על מגמה עונה רעה מצביעה רק על עונה רעה. כאן ההשוואה לפרגוסון רלוונטית. אם פרגוסון היה מפוטר אחרי עונה של פחות מ – 50% נצחונות הוא היה הולך הביתה שלוש פעמים לפני 1991-2 (העונה בה יונייטד סיימה במקום השני).

אגב, בניטס סיים חמש שנים בסום העונה שעברה. אם זו נקודת הזמן לשפוט אותו אז הוא ממש לא צריך ללכת.

the mighty reds 18 באפריל 2010

באבא ימים Old Timer

בניטס הובא בכדי לזכות באליפות , 6 עונות הוא ניסה ונכשל.

הוא לא הצליח לקדם שחקן בית מקומי 1.

במבחן התוצאה הוא לא הצליח.

עכשיו הוא מציב סוג של אולטימטום של קבלת 60 מיליון פאונד לרכש.

—————————————

הרגע המכונן בכל תולדות רפא בליברפול לא היה קשור אליו אלא לגול של ג'ררארד מול אולימפיאקוס אחרי קמפיין זוועתי ומקום 5 בליגה, בלעדיי אותו גול אי אפשר היה לדעת איפה היינו היום, אז שיזכרו את זה וגם למי שייך חלק לא מבוטל מהקרדיט במזל (ניל מלור).

אם ג'ררארד לא היה מבקיע , היינו מודחים מלג"א , לא מקבלים כסף על הזכיה במפעל באותה שנה.
סיימנו במקום ה5 ולא היינו מקבלים כרטיס לאירופה ושוב מענק כספי נוסף.
בגדול היינו נגיד עם 50 מיליון יורו פחות ואז כל הרכש היה אחרת.

———————————–

במבחן התוצאה אפריל 2010 אנחנו נאבקים כרגע על מקום 6-7 , מש' בחצי גמר האירופאי מול אתלטיקו המפורקת (ההגנה ה4 הגרועה בלה ליגה).
כל איומי סוף העולם וההפחדה שהמועדון יתפרק ויהיה סוג של ניוקאסל או לידס לא עובדים עליי.
אם המצב כ"כ גרוע שיבנו קב' צעירה , אני אהיה מוכן להתמקם שנתיים – שלוש במקומות 5-8 אבל שאני אדע שיש בסיס עם 3-4 שחקנים מקומים ודור המשך.

אברטון ב6 עונות האחרונות בזבזו ב65% פחות מאיתנו על רכש והם בד"כ סיימו במקום ה5.

אז אפשר להצטמצם , ללמוד מהם איך מקדמים צעיר מקומי 1 כל עונה, ואז בעונה אחת אפשר להשקיע את הכסף הגדול על 4-5 שחקני רכש איכותים ולנסות לפרוץ את מחסום הטופ 4 מחדש.

ארסנל היא קב' שבמגבלות תקציב מצליחה לשמור על מקומה בליגה ובאירופה לקרוא תיגר על כל התארים אז זו גם דוגמה איך לבנות סגל טוב בתקציב קטן.

———————————

הנה 2 טבלאות הרכש מ2004-5 עד היום ומתחילת הפריימרליג.

מ1992 ועד 2004 , ליברפול הוציאה 167 מיליון פאונד על רכש.

מ2004 ועד היום 249 מיליון פאונד על רכש

למעט צ'לסי אנחנו הקב' שהוציאה הכי הרבה כסף על רכש ב18 שנים האחרונות.

בתקופת רפא אנחנו הקב' ה4 שהוציאה הכי הרבה על רכש (תקופת אברמוביץ,הדובאים וטוטנהאם שיוצאת מן הכלל).

ארסנל בתקופתו היא הקב' שהוציאה הכי מעט על רכש כמעט 70% פחות מאיתנו ועוד יצאה מורווחת ממכירות ב25%.

היונייטד היא מקום 7 בטבלאות.

http://transferleague.co.uk/index.php

הבאתי טבלה של נתונים לא בכדי להעצים את הרצון להדיח או להשאיר את רפא.

כ"א יכול לראות בהם מה שהוא חושב.

והקב' הגדולות לא ברווח פרט לארסנל , ווסטהאם הקב' שמוכרת הכי הרבה מהליגה ה1,אחריה פומפי ובלקבורן (ניוקאסל ולידס אחריהן).

באבא ימים Old Timer 18 באפריל 2010

Mighty

יתכן שרפא הובא כדי לזכות באליפות אבל מי שחשב ברצינות שיש לו סיכוי עושה את זה על אחריותו בלבד. אגב = הדבר נכון גם לגבי ארסנל בעונה הטובה ביותר שלהם מאז שרפא התמנה. נדמה לי שטחנו את הנקודה הזו – במבחן הראש בראש שלו מול ארסנל אין לבניטס מה להתביש וזה נגד ארסן ואנגר שתגיד מה שתגיד עליו הוא חתיכת מנג'ר. אגב, גם ונגר לא זכה שש שנים באליפות – האם הוא כשלון?

בכל מקרה – אני רוצה שכל שנה ליברפול תיקח אליפות. עם זאת, הציפיה שלי מכל מאמן הוא שיחזיק את ליברפול בסביבה עד שהמשוואה הכלכלית תשתנה (אמן) ונתמודד כשווים.

the mighty reds 18 באפריל 2010

באבא ימים Old Timer

וונגר אכן נכשל בהשגת אליפות או גביע.

אבל לזכות הצרפתי אפשר לזקוף שהוא בזבז ב6 העונות האחרונות על רכש כ100 מיליון פאונד לעומת רפא כ250 מיליון פאונד.

ואם תכניס למשוואה מכירות שחקנים הריי ששם וונגר עוד מכפיל את הנושא הכספי.

יואב 18 באפריל 2010

the mighty reds
מתחבר למה שכתבת בקשר לשחקני בית, שהם בעיקר תוצאה של סדר עדיפות ולא של תקציבים.
בניטז לא מצליח לייצר מהאקדמיה שלו אפילו שחקני רוטציה!!(שלא לדבר על הרכב) אז מה לו להלין על תקציבים? ואם קיים מחסור באמצעים(מה שבטח לא מוכח בטבלה שצירפת, בזמנו גם אני צירפתי אותה לאחד הדיונים כאן) אז חשיבותה של האקדמיה אפילו עולה.אני בטוח שבמרוצת השנים הסתובבו שם שחקנים לא פחות מוכשרים מאושה, בראון, גיבסון. העניין זה להאמין בזה באמת ולתת את הצאנס. למה נועדה אקדמיה אם היא לא מצליחה לייצר שחקני מישנה?

the mighty reds 19 באפריל 2010

יואב.

החמור מכל שבזמנו של בניטס האקדמיה של ליברפול תחת ניהולו ל סטיב האווי זכתה פעמיים ברציפות בגביע לנוער ואף אחד מה לא קודם אלא יותר נכון נזרק החוצה.
זאת הסיבה שהאווי עזב את המועדון ויצא בזמנו בראיון חריף נגד בניטס.

אולי הם לא היו סופרסטארים אבל שחקני רוטציות והזדמנויות להוכיח את עצמם אפילו בגביע הליגה זה היה מחזה נדיר…

גאת'רי נמכר לניוקאסל ויחזור העונה לליגה הבכירה.

פול אנדרסון שהגיע בגיל 17 ונחשב להבטחה גדולה לא זכה לדקת חסד מבניטס , הושאל לנוטינגהאם והעונה נמכר להם , הוא כבש 4 שערים ב24 מש' ואולי דרך הפלייאוף גם יחזור לליגה הבכירה.

ריי פוטריל הקשר השמאלי שאין לנו בנמצא נבעט.

ספירינג היחיד שעוד נראה כאילו מתייחסים אליו גם כן לא זכה ליותר מדיי חסד והושאל עכשיו לווטפורד מתמודדת גם כן על העליה.

קלי הצליח לגרד הופעה אחרי שג'ונסון נפצע , דגן מת וקאראגר לא יכל לשחק מגן.

גם כיום אמנם הם לא שחקני בית אבל הקהל צמא למישהו צעיר מהאקדמיה אז יש את פאצ'קו המבטיח – דאלה ואלה שהעיניים נשואות אליו והצמד האנגלי אמו ואקלסטון.

זכרונות מגמר הגביע לנוער , זה מרגש תמיד
http://www.youtube.com/watch?v=SUJIOAYqs_M

רונן דורפן 19 באפריל 2010

באבא – העובדה שבסגל האליפות הראשונה לא היו הרבה שחקני בית נכונה. אבל הרבה שחקנים צעירים קודמו בשנים שלפני כן – מרק רובינס, לי מרטין, ראסל בירדסמור. חלקם היו שותפים לתארים משניים (האליפות הייתה שנה רביעית רצופה של תואר אחרי גביע, מחזיקות וגביע הליגה). אז פרגוסון אולי עדיין לא גידל צעירים אלופים אבל עשה כל מאמץ אפשרי לגדל שחקנים בתוך המועדון. הוא למשל הגדיל את מספר הסקאוטים מ-9 ל-90.
אני לא אומר שבניטז חייב לגדל שחקני בית. מה שאני אומר שבגלל אופי הניהול שלו (טקטיקן בחסד) תקופת החסד שלו צריכה להיות קצרה מזו של מאמן שאופי הניהול שלו הוא טיפוח שחקנים.

Comments closed