In כללי

מנג'ר חדש של ליברפול תמיד צריך להתחיל דרך האוהדים. גם עבור עצמו. זה לעולם לא עובד אחרת. הוא חייב לגרום להם לההבין שהוא עצמו מבין לאן הוא נכנס, שלמרות שהוא לא גדל במלווד, הוא חש את עצמו חלק מזה. זאת אומרת, מדובר בסוג של משחק יחצ"ני מסוים, אין בכך ספק, ובינתיים יש כאלו המרימים גבה, מפקפקים, ממתינים, רוצים לראות את ההתנהלות של הודג'סון. הוא חייב לגרום להם להרגיש שהוא חלק מהם, אחרת זה אבוד לו. בינתיים הוא שחרר משפט: "זה הג'וב הכי גדול בכדורגל הבריטי, להגיע לקבוצה הכי מצליחה". זה לא רע, התחלה נינוחה וחביבה, אבל מהר מאוד הוא יצטרך לומר יותר מזה, הוא יצטרך לדבר על ביל שנקלי, על בוב פייזלי, על קני דלגליש (גם קני עצמו יצטרך לדבר, כל הפרסומים על כך שהוא רצה את הג'וב וכו'). הוא חייב לקבל רוח גבית. שוב, אני לא ממש מתעלף ואופטימי מהמינוי הזה. אני מאחל לו הצלחה בכל לבי, אבל מחכה לראות מה יקרה בחודש וחצי הקרובים: מי יילך, מי יבוא, ומה עם הליצנים האמריקניים, אבל כדי להתחיל ברגל ימין הודג'סון חייב לשחק את המשחק, וכן זה סוג של משחק, גם אם זה אמיתי.

21 Comments

אריגיא 1 ביולי 2010

בתור מי שחיכה הרבה לרגע הזה, אני מאחל הצלחה למאמן החדש. מבחינתי הוא די מתחיל מאפס והוא יישפט על פי מה שהוא יעשה. הלוואי שיצליח להזיז את העגלה הזאת קדימה.

פילוסוף רדום 1 ביולי 2010

סימון מטרות יהיה צעד חשוב יותר.
ואלו הן המטרות:
1. לבנות שלד יציב ומגוון המושתת על צעירים אנגליים וצעירים מהאקדמיה הנוכחית, ולהפטר מכל האוכלי חינם שמקומם לא היה צריך להיות איתנו מלכתחילה.
2. להשאיר את סטיבי, אגר, מאסצ' – כל השאר ניתנים להחלפה. (גם החלוץ ההזוי של נבחרת ספרד)
3. לבנות אקדמיה וסקאוטינג לעילא ולעילא.
4. לזכות בכל התארים האפשריים החל מ 2015 ואילך.

בני תבורי 1 ביולי 2010

מכיוון שזה גמור, אז בהחלט בהצלחה להודג'סון ולכולנו.

אסף 1 ביולי 2010

מנג'ר חדש תקוות חדשות. אני לא חושב שיש שחקן שממש חייב להישאר. גם שרפא הגיע אואן הלך וכלום לא קרה. להיפך פתאום זכו באלופות.

סטיבי נראה בשנה האחרונה כמי שסובל מעצירות כרונית. גם במונדיאל. יש אומרים שהוא מכור להימורים, יש כאלה אומרים שיש בעיות עם אשתו ויש כאלה שאמורים שהילד בן 30 ויש לו חום גבוה. בכל מקרה הוא כבר לא הכרחי לליברפול.

עצם הבחירה ברוי אומרת שליברפול יותר גדולה מכוכביה. נראה לי שהוא יצור תלכיד של שחקנים לא בעלי שם אלה בעלי יכולת מסוימת. גירסה יותר כישרונית של פולהם. באופן מפתיע זה יכול לעבוד.

לי אישית נמאס מכל היויו הזה של הכוכבים – כן נשאר לא נשאר. לא טוב לכם שלום. גם ככה טורס ישב חצי מהחוזה שלו ביציע.

אליפות לא נראה כרגע, אבל אם הם ישחקו יפה וכולם יפחדו לבוא לאנפילד, דיינו.

באבא ימים Old Timer 1 ביולי 2010

הוא המאמן שלי ואני תומך בו. אני לא מצפה ליותר מדי. לגבי צעירים, מה שטוב בהם זה שהם זולים והם משרתים אותך לשנים ארוכות (או לחילופין ניתן לעשות עליהם כסף ממכירה) הכל בהנחה שזה מצליח ולמי שהימר עליהם. מעבר לכך – צעירים לשם צעירים לא מעניין אותי.

מי שרוצה סגל בריטי או שלא ראה מונדיאל או שלא הבין מה שראה.

מי שמדבר על אליפות ללא שינוי של המשוואה הכלכלית או שלא ראה פרמיירליג או שלא הבין מה שראה.

amichai 1 ביולי 2010

על אילו צעירים אתם מדברים? כמה כיום יש בקו השני שיכולים לתפוס מקום של קבע בסגל? מרטין קלי?

פילוסוף רדום 1 ביולי 2010

באבא – תתפלא אני ראיתי מונדיאל ואפילו חושב שהבנתי משהו – העניין הוא שיותר חשוב לי בשלב הנוכחי זהות ופחות תארים. (הבנו?!)

פילוסוף רדום 1 ביולי 2010

עמיחי – קלי הוא מועמד לגיטימי גם דרבי.
בטוח שההונגרי ופאצ'קו.

the mighty reds 1 ביולי 2010

ג'ררארד על מינוי הודג'סון: "האיש הנכון לתפקיד".

—-

דני מרפי: "הודג'סון הוא המתאים ביותר לאימון ליברפול".

ומוסיף…

"ליברפול צריכה מישהו שיש לו הבנה של ההיסטוריה והמורשת שמאחורי המועדון ומה זה אומר בהקשר של כדורגל אנגלי".

"אנשים דיברו על מוריניו, אבל אני אישית לא ראיתי אותו כמועמד האידאלי לליברפול, עכשיו הם צריכים מישהו שיש לו אמפתיה כלפי המועדון".

"אני מעריץ את רוי הודג'סון , הפילוסופיה שלו היא לשחק כדורגל טוב אשר יתאים גם בליברפול, הוא נותן לשחקנים את האחריות והבמה להוכיח את עצמם".

"אולי זה הזמן שלליברפול יהיה מאמן אנגלי שיודע משהו על המועדון".

"רוי הוא מנהל מוכשר אשר מצליח כי הוא עובד קשה מאוד".

"הוא מחדיר אמון בשחקנים שלו ומסגנון המשחק שלו השחקנים יכולים ליהנות , ההצלחה שלו הייתה שילוב של הרבה דברים,אבל בעיקר עבודה קשה".

"יש לו הבנה וידע טקטי אמיתי , כנראה זה נובע משורשיו האיטלקים".

the mighty reds 1 ביולי 2010

הודג'סון מוצג באנפילד : (וידאו)

על הדשא עם החולצה החדשה (שינו את הלוגו ביציעים לספונסר החדש).
http://qik.com/video/8457287

עם הצעיף ביציע
http://qik.com/video/8457345

רועי 1 ביולי 2010

דני מרפי היה אחד השחקנים שאהבתי.
למרות שלא נולד במודון הייתי בטוח שייתן הכל.
מה עוד שהבקיע פעמיים מול יריב האימונים שלנו.
דבר שני אין לי מושג מה עבר על סטיבי בעונה האחרונה אבל בהחלט עונה אחת רעה יכולה להיות.
מי יודע קצר עם המאמן או עם האישה. באנחכה ונראה מה יקרה . המפשט שהוא מתאין לליברפול אומר כנראה שהוא נשאר בקבוצה. נחייה ונרקאה בשבוע הבא מה קורה. הגביע העולמי מסתיים ואז הכל יהיה ברור.

באבא ימים 1 ביולי 2010

פילוסוף:

אני אחזור על הטענה שלי. אני לא מצפה מליברפול לתארים אבל המועדון צריך להיות מחוייב להצלחה, דהיינו – להשיג תארים or die trying. הדיבורים על זהות אינם מדברים אלי. ליברפול היא ליברפול היא ליברפול.

לכן, אני לא מתלהב מקבוצה שכונתית. לגבי המונדיאל, מה שאני ראיתי זה את מה שכבר ידוע מזמן. הכלל הרחב הוא שעל כל שחקן בריטי ניתן למצוא שחקן זר לא פחות טוב שיעלה פחות. יתכנו חריגים לכלל הזה אבל ליברפול לא מספיק עשירה כדי לחיות על החריגים לכלל הזה או להתמקד בלחפש את החריגים.

אגב, אם יש משפט שמקומם אותי באמירה של דני מרפי הוא "אולי זה הזמן שלליברפול יהיה מאמן אנגלי שיודע משהו על המועדון". טענה לפיה אתה צריך להיות אנגלי כדי לדעת משהו על ליברפול זה לא רק זלזול בכל האוהדים של ליברפול שאינם אנגלים אלא קודם כל התייחסות לליברפול כקבוצה שלא יצאה מגבולות האי הבריטי, משמע – זלזול בליברפול.

באבא ימים 1 ביולי 2010

אגב פילוסוף:

לגבי המשפט ביחס ל"חלוץ ההזוי של נבחרת ספרד" מפאת כבודך אני אניח שכוחות רשע השתלטו על המקלדת שלך ומחזיקים בה כבת ערובה. אם כך הם פני הדברים אל תכנע לטרור! פשוט תחליף את המקלדת.

עמיחי 1 ביולי 2010

בקשר למונדיאל, אני חושב שמה שהוכח זה שלאנגלים יש בעיית אופי רצינית. בקבוצות כנראה המסגרת קפדנית יותר, ובמסגרת של הנבחרת הם מרשים לעצמם דברים שהם לא מרשים בקבוצות. אגב, ג'רארד אף פעם לא היה מבריק בנבחרת, ולגבי טורס, מותר לו טורניר חלש, הרי מה איכפ לנו מספרד, אנחנו יודעים מה הוא יכול לעשות, ועדיף שיעשה זאת בליברפול. המונדיאל הוא לא קנה מידה לגבי העונה הבאה, אולי לגבי העונה הקודמת. ואגב, מדברים על זה שהודג'סון יביא מפולהאם את הנורבגי של ההגנה ואת..דני מרפי

באבא ימים 1 ביולי 2010

עמיחי:

אני חושב שמה שהוכח זה שלאנגלים יש בעית יכולת ואני לא מדבר דווקא על הכוכבים, שם ניתן לייחס את זה להעדר מסגרת אלא על יתר השחקנים (קל וחומר השוערים). הנקודה שאני ניסיתי להראות היא שעל מנת לייצר או לשמור על צביון בריטי קבוצות צריכות לשלם "מס צביון", כשהתחליפים הזרים בשוק טובים יותר.

באבא ימים 2 ביולי 2010

אגב. מישהו יכול להצביע על אישזהוא חלק ברקורד של הודג'סון שגורם לו לחשוב שהוא מאמן התקפי?

פילוסוף רדום 4 ביולי 2010

באבא:
בעצתך ניסיתי מקלדת אחרת אך פני הדברים נשארו, הוא עדיין הזוי, אולי כוחו בשערותיו?
ברור לי למה הוא מסוגל בעיני הוא לבדו בעונה בריאה יכול להיות ההבדל בין אליפות לעליבות, אך לדרא"פ הוא לא הגיע.

לגבי תארים, אסתפק בכך שאומר שאני לא מוכן להיות ארסנל, ובגישתך נהפוך להיות כאלו תוך שנתייים שלוש. אני דווקא רואה הזדמנות אחרי המונדיאל להפוך את ליברפול מוקד משיכה לרגל לכל שחקן אנגלי צעיר שמחפש להצליח, כי אנחנו ניתן לו את הצ'אנס.

יש לנו ברירה אחרת? – כסף אין לנו, הסקואטינג שלנו הביא את לוקאס, ומחלקת הנוער שלנו הביאה שת סטיבי ואז נעלמו עקבותיהם, צריך משהו.

באבא ימים Old Timer 4 ביולי 2010

זאת אומרת שאין בעיניך מצב בינים? תקופה רעה ואחד מן החלוצים הטובים בעולם הופך להיות שחקן הזוי? כזה הניתן להחלפה? וגב על פי ההגיון הזה אם טורס הזוי, סטיבי על סמים קשים. טורס לפחות היה פצוע. מה התירוץ של סטיבי?

בבחירה בין להיות ארסנל ללהיות מילוול אני אבחר בארסנל. העניין הוא שאני לא צריך לעשות את הבחירה הזו. כמו שאמרתי. ליברפול היא ליברפול היא ליברפול. אני מעדיף שנהיה מקור משיכה לכל שחקן אפריקאי, ברזילאי, הולנדי ואפילו גרמני צעיר. האנגלים פשוט יקרים מדי. הסיכוי שתקצור את פירות השקעתך הרבה יותר קטן.

דווקא בגלל שאין לנו כסף לא הייתי הולך על בריטיים.

D! 4 ביולי 2010

התקווה היחידה שיש לי מהמינוי הזה שבחירת הרכש שלנו תשתפר. זה לבד יכול להספיק על מנת לשדרג אותנו. אם נחזור אחורה לקיץ שעבר ונראה את השמות שהועלו פה ומה הם עשו בעונה שלהם לעומת מה שהגיע אלינו נבין שהרכש הוא מה שהפיל את רפא ובענק. ואני בטוח שחלק מהדרדרות היחסים עם השחקנים קשור לזה – כשלא מחזקים נכון פוגעים בבכירים שמרגישים שלא עוזרים להם ופוגעים בצעירים שמרגישים שמישהו לא פחות טוב לוקח להם את המקום. וכשהקבוצה מפסידה ונכנסים לסחרחורת של תוצאות רעות גם היחסים נופלים…

בני תבורי 4 ביולי 2010

אחד התפקידים היותר חשובים של הודג'סון לטעמי הוא שיקום דחוף של האקדמיה שרוסקה בשנים האחרונות ולא סיפקה אף שחקן לסגל. יחד עם זאת, אני מבין שאת ספסלי האקדמיה חובשים בני לאומים שונים ואין לי כל העדפה, ובלבד שידע לרוץ, למסור, להגן ולהבקיע, לאו דווקא בסדר הזה…

איציק 6 ביולי 2010

קיצוני ימני ומסצ'ארנו –
ההרכב של הנוכחי של ליברפול הוא הרכב טוב כדי להתמודד בצמרת!
הבעיה בשנה החולפת היתה שימוש גרוע בחומר השחקנים, לכן חסרונו של אלונסו הורגש מאוד.
לטעמי יעשה נכון רוי הודסון אם יחזיר את ה 442 (טורס וקויט חלוצים) ואז נצטרך לחפש קיצוני ימני ברמה גבוה מאוד.
כל זה בהנחה שהסגל נשאר ומאסצ'ארנו לא עובר. אם מוכרים אותו צריך סכום גבוה מספיק כדי לקנות במקום קשר מרכזי ברמתו.

Comments closed