עוד תיקו לאוסף

In כללי

נתחיל (וגם נמשיך) במשהו שלא לגמרי קשור קשר ישיר למשחק. זה בא לי השבוע מוקדם יותר, סוג של הארה, בעודי צופה בצ'לסי נגד יונייטד. החלטתי שאני לא עוסק יותר במחירו של אנדי קארול. זאת אחרי שראיתי את פרננדו טורס משחק. האיש נראה כמו צל ואפילו לא של עצמו. 50 מיליון ליש"ט רווח נקי אם תרצו. מהלכים שבעבר לקחו לו שתי שניות, לוקחים לו היום שש שניות. בגדול, הוא איבד את המהירות שלו (זה קרה גם למייקל אואן מתישהו), לכן הוא לא מצליח להבקיע. זה ניכר היה במהלך אחד בו הוא קיבל כדור בחרבה, ניסה לבסבס מגן אחד וכשל. טורס של ליברפול היה מעמיד את עצמו מהר תוך שוער. טורס של צ'לסי לא היה מהיר מספיק. את הטכניקה עדיין יש לו. בכל אופן, עשינו עסקה טובה, כמה שהמחיר של קארול מופרך. למעשה, מכרנו רכב שבקושי נוסע, וקיבלנו רכב צעיר יותר, שאולי מתחיל סוף סוף לעלות על הכביש. קארול של אתמול, חוץ מההחמצה (לא למדת בשכונה שצריך להוריד את הגוף?) שיחק כמעט מושלם. היה מהיר יחסית לעצמו, מדויק, השתתף במשחק הנעת הכדור, גילה אפילו שמץ של טכניקה. יכול להיות שמישהו מהצוות של קני לקח על עצמו את קארול כפרויקט. כנראה שזה מתחיל לעבוד. השלב הבא יהיה באמת לעבוד על ריכוז וסיומת ליד השער. אגב, גם אדם נראה טוב יותר. בקושי עשה שטויות. אז למה לא ניצחנו? כי אנחנו לא קבוצה קטלנית, כי אנחנו משחקים לאט מדי, בקושי יש התקפות מהירות. נכון, טוטנהאם הסתגרו, וקשה לצאת כך להתקפות מהירות, אבל שוב ניכרה הבעיה שניכרת בכל משחקי הבית שלנו כמעט: אנחנו לעולם לא פותחים בטירוף, שחקני הכנף (בלאמי, קאוט, וגם ג'רארד שאמור להצטרף) לא נכנסים לרחבה כמעט, וחוץ מספירינג, אף אחד כמעט לא ניסה לבעוט מרחוק. התיקו הזה מרחיק אותנו מאזור הארבע, וכידוע, בשבת אנחנו באולד טראפורד. זה מריח לי כמ עוד תיקו.

ציונים: ריינה – שער נקי, בלי סיפורים; קלי – חייב לשפר את המשחק ההתקפי, אגר – בינתיים שחקן העונה שלי יחד עם בלאמי, סקרטל – קצב, לפעמים בהגזמה, ג'ונסון – נתן משחק הגנה מושלם; ספירינג – בינוני, כמה מסירות פשוטות הלכו לאבדון, ג'רארד – חייב להיות יותר התקפי, אדם – משחק שקט, בטוח, בלי פאולים מטופשים; קאוט – חזר לסורו הרע, קארול – הגולים יבואו, בלאמי – לא היה מסוכן בכלל; סוארז – גם הוא חייב לעבוד על סיומת, שייקחו מאמן חלוצים כמו אלון מזרחי, דאונינג – לא הספיק להשפיע

40 Comments

the mighty reds 7 בפברואר 2012

הסימפטום שלנו היה ונשאר חוסר ניצול המצבים בחלק ההתקפי.
יש חלוצים שעושים קריירה מניצול הזדמנות אחת במשחק עם מיקום נכון ברחבה , יש כאלה כמו אצלנו שזה בדיוק ההפך.

הבעיה של קני היא בבחירת הסגל ההתקפי המוגבל שהוא הימר עליו בתחילת העונה , הוא לא מצליח להביא תוצאות בשיטת המשחק הטובה שלו , אנחנו מגיעים למצבי הבקעה קורצים ובטוחים עם סיומת אנמית ולקויה של החלק ההתקפי.

—–

קלי סגר יפה את האגף וניסה לעלות ולתמוך בהתקפה כמו שמצופה ממגן , גם קינח בבעיטה טובה לשער.

ספירו עזר בהחזקה של האמצע , שחרר בעיטה אדירה לחיבורים ובסה"כ היו לו משחק טוב , המסירות שלו לא מושלמות (טיעון ההגנה – הוא קשר אחורי , לא ממש מצפים ממנו שיבנה את ההתקפות , בשביל זה יש את אדם וג'ררארד).

זה משנה 7 בפברואר 2012

אני חושב שבסה"כ היה משחק לא רע, וטוטנהאם נכשלה בהצגת הכדורגל המוצלח שלה.

ג'ונסון מוכיח את מה שהוא הראה בעונה שעברה, כשהוא משחק באגף שמאל היכולת ההגנתית שלו טובה יותר מאשר כאשר הוא משחק בימין. הוא משחק עם הרבה יותר אחריות. הבעיה היא כשהוא מנסה לתמוך בהתקפה ואז המגבלות שלו כמגן שמאלי צצות.

קלי טוב מאוד. יופי של שחקן בית ושחקן רוטציה להגנה (לא בהכרח שחקן הרכב פותח קבוע).

בלאמי היה חלש, היה מקום להכניס את סוארז במקומו ולא במקום קויט שלפחות הזיע את נשמתו על הדשא.

אסף 7 בפברואר 2012

קלי חייב לעבוד על ההרמות שלו. מתוך עשר הרמות אחת הייתה טובה. זה לא מספיק טוב.
סוארז – אני יודע שכולם מעריצים אותו. אני לא אוהב אותו בכלל. יש לו מן סגנון משחק כזה לא אלגנטי שזה ממש מכוער לצפייה.
קארול – לשחקן אין טכניקה. אם מזכירים את השכונה כולנו ידענו ששחקן גבוה תמיד יסתבך עם הרגליים וזה מה שקורה לו תמיד.
ריינה – הציל את המשחק. כמה שליברפול תקפו בסוף המצב המסוכן היחיד במשחק היה של בייל.

זה משנה 7 בפברואר 2012

לעניין טורס:
נדב יעקבי ב'בלייזר' על אל ניניו האבוד:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4186097,00.html

עידו 7 בפברואר 2012

משחק מתסכל: שליטה מלאה מול קבוצה חזקה ומאומנת מאוד, שהגנה באופן מושלם. פארקר שלהם היה נהדר.

מעט מאוד מצבים שלנו, אז לא הייתי ממהר לבקר את ניצול ה(העדר) הזדמנויות של החלוצים. בעיני זה משתלב בצורך שלנו כקבוצה למצוא פתרונות לפיצוח יריב מתגונן.

משה 7 בפברואר 2012

פאתטים :
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4186346,00.html
כמה רדוף אתה צריך להיות כדי לדרוש הרחקה במשחק שלא שיחקת בו ?

straw_donkey 7 בפברואר 2012

תכלס עידו צודק. ספרז נכנסו לאנפילד בידיעה שהם לא לא רוצים להפסיד, בעיקר בגלל הפציעות. הלך להם.

לנו, כרגיל, קשה נגד בונקר.

יאללה, יש מאנקס בשבת.

לי-שי 7 בפברואר 2012

ממתי ווין רוני הוא איזושהי סמכות מוסרית, ועוד לענייני פאולים ועברות? עדיף שיקנה לאשתו עוד טבעת וירוץ לנערות ליווי בגיל של פרגוסון.

בני תבורי 7 בפברואר 2012

איפה משיגים לליברפול איזה ווב?

בני תבורי 7 בפברואר 2012

זה משנה,
קראתי את המאמר של יעקובי על טורס ופתאום נהיה לי קצת עצוב, למרות שאני נהנה מכל החמצה שלו בצ'לסי. את הקטע בסיום המונדיאל אני זוכר כי עקבתי אחריו, אז עוד היה אצלנו, ובהחלט ניתן היה לראות שהוא לא מרגיש שייך.

משה 7 בפברואר 2012

בני,
למרות הבגידה גם לי קצת כואב בשבילו.

משה 7 בפברואר 2012

לגבי המשחק, עד היום לא הצלחנו לפרוץ בונקר של קבוצות מהחלק התחתון של הטבלה, אתמול נכשלנו בניסיון לפרוץ את הבונקר של הקבוצה מהמקום השלישי.
קארול היה מצויין, סטיבי היה נמרץ אך לא יעיל, ההגנה יציבה מאוד למעט המצב של בייל, כולל קלי שהיה מצויין בהגנה למרות שבמחצית הראשונה ניסו לשחק עליו.
אני חושב שבלאמי היה צריך להיות מוחלף מוקדם יותר, הוא לא הצליח להיות יעיל מול ווקר, ייתכן שאפילו היה נכון להכניס את דאונינג מוקדם יותר עם המהירות שלו.

זה משנה 7 בפברואר 2012

בני, ראיתי את טורס השבוע וזה מאוד ביאס. אבדה האלגנטיות בתנועה והבטחון בתנועה. לבינתיים זה נראה כמו בזבוז עצום של כשרון.

זה משנה 7 בפברואר 2012

והבטחון בבעיטה*

עמיחי 7 בפברואר 2012

לכן בפעם הבאה שאתם רואים טת טורס, תחשבו על 50 מיליון ליש"ט, כך, בתרגיל מחשבתי פשוט, תעלימו את הפלצות נוכח מחירו של קארול, ומה לעזאזל קורה לבלוג הזה בגוגל, מקווה שמישהו יודע

בני תבורי 7 בפברואר 2012

עמיחי,
מצב הבלוג בגוגל טוב בהרבה משל טורס בצ'לסי. כתבתי בעברית חדר הנעליים והגעתי תוך שניה לקישור הראשי בלי בעיות.

זה משנה 7 בפברואר 2012

בני, הבעיה של עמיחי היא לדעתי העובדה שלא מתקבלת תוצאה רגילה בחיפוש אלא קישור, ללא כותרת ותיאור נלווה.

בני תבורי 7 בפברואר 2012

אם כך הוא צודק, מתקבל רק קישור.

איציק 7 בפברואר 2012

אגב קישור,
הקישור שלנו עמד יפה אבל לא מספיק לגול מול טוטנהאם. זו הפעם הראשונה שאני רואה את טוטנהאם השנה ואני חייב לציין שאני מבין למה הם בצמרת. קבוצה עם הגנה מצויינת, קבוצה שמשחקת מסירות קצרות ומאוד מאוד מהירה.
לטעמי היה צריך לשים את הנדרסון מתחת לקארול ולתת לסטיבי לנהל את המשחק מעט מאחור. אדם טוב למשחקים נגד קבוצות יותר איטיות. סוארז היה חייה לשחק לפחות מחצית שלמה, לטעמי קני חשש מטוטנהאם ולכן נתן לקויט יותר זמן משחק כשי לסגור את בייל.
סה"כ שחקנו טוב, באסה שלא ניצחנו.
נשארו לא כ"כ הרבה נקודות בקופה ואנחנו עדיין 4 נקודותממקום רביעי…

איציק 8 בפברואר 2012

פורצי בונקרים הם דריבליסטים טובים ומהירים. לנו יש את סוארז (וקצת בלמי כי הוא מהיר).
צריך להתחזק בקשר ימני מהיר, דריבליסט אבל לא אנוכי שידע לעשות משהו מפתיע כההגנה של היריב סגורה.
בהקשר לכך צריך לעלות עם סוארז מתחילת המשחק נגד הוורודים.

אסף 8 בפברואר 2012

יש משהו גרוע באיך שהבלוג מותקן. בתור בונה אתרים אני יכול לסדר את זה (בחינם כמובן) שזה יופיע טוב בגוגל אבל פעם שעברה שניסיתי הייתה בעיה עם לסדר לי גישה .

למעשה הבלוג על 603 הפוסטים שלו ואלפי תגובות לא נסרק כלל ולא מופיע בשום תוצאות חיפוש. חבל…
עמיחי אתה יכול לפנות אלי ל info(@)iqdesk.net ואני אסביר לך מה ניתן לעשות

sui 8 בפברואר 2012

האם יכול להיות קשר לכך שבאתר הראשי המחודש כבר אין קישור לבלוג ? לא בפורומים או בעמוד הראשי – אלא רק תחת "קישורים" …

לי-שי 8 בפברואר 2012

משהו על טורס. להגיד שהוא לא פגע בתקופה האחרונה שלו בליברפול זה לא ממש הוגן ביחס לתרומה שלו בשנים שעברו. אני משוכנע שאם הוא היה נשאר, היינו נראים הרבה הרבה יותר טוב. חוד שכולל את סוארז וטורס מעורר חלחלה גם ברמה התיאורטית וגם הלכה למעשה.

אבל הוא עשה טעות, ולצערי היא נבעה ממניע מאוד גרוע כמו כסף, ואני מניח שהוא משלם עליה עכשיו. אין לי הסבר למצב שלו בצ'לסי, ואין בי יצר נקם כלפיו. אבל לא הייתי לוקח אותו בחזרה וגם אין לי סימפטיה אליו.

איציק‏ ‏ 8 בפברואר 2012

לי יש מלא סמפתיה לטורס כי אהבתי אותו בתור שחקן.‏ איזה קלאסה.‏ אבל ליברפול צריכה קיצוניים ברמה הכי גבוה שיש כי חלוצים יש לנו.

איציק‏ ‏ 8 בפברואר 2012

משהו לקראת הוורודים ‏-‏ ‏
השאלה אם לשחק כדורגל סגור ומתגונן עם מתפרצות ולנסות לנצח כפי שקרה בגביע פעמיים או לנסות לשלוט בכדור ובמשחק כמו מול טוטנהאם אבל אז לא הצלחנו להבקיע.

לי-שי 9 בפברואר 2012

כל צורת משחק שתפעיל לחץ על ההגנה הלא מנוסה שלהם תהיה טובה מבחינתי. ספירינג וסטיבי במרכז זה חובה לדעתי.

זה משנה 9 בפברואר 2012

אני הייתי שוקל את השימוש בג'ונסון בקישור הימני עם קלי מאחוריו.

לי-שי 9 בפברואר 2012

זה משנה – מעניין מאד.

בני תבורי 9 בפברואר 2012

לי-שי,
לא רק מעניין אלא מתבקש. לג"ונסון יש את כל מה שנדרש מווינגר: מהירות, שליטה מצוינת בכדור ויכולת הגבהה טובה, שלא לדבר על סיום לא רע בכלל (צ"לסי), מה גם שיש לו גיבוי מצוין בעמדת המגן הימני.

זה משנה 9 בפברואר 2012

בני, אתה לתחושתי נותן לו קרדיט גבוה מדי. ג"ונסון בעל ראיית משחק מוגבלת, השליטה שלו בכדור היא סבירה, יש לו נטייה להתקע עם הראש בקיר והוא לא משחק באופן אחראי בד"כ.
אבל, השילוב שלו באגף הקישור מול קבוצה שהאגפים שלה הם המנוע שלה זה מתבקש.
זה יצר את צעדיהם של יונייטד ויאפשר לפתוח עם בלאמי בשמאל, וסוארז וקארול מקדימה ולהשאיר את המרכז לג"רארד והנדרסון/ספירינג. זה לא הרכב אידיאלי, אבל בהתחשב בסגל הקיים זה יכול לתת תוצרת לא רעה.
אם כי אני לא רואה אפשרות זה באמת יקרה ובלאמי, סוארז וקארול יפתחו ביחד בקישור. זה משאיר ספסל חלש יחסית מבחינה התקפית. יותר ריאלי 3-5-1-1, כלומר:

ריינה
אגר, סקרטל, קראגר/קלי
ג"ונסון, אנריקה כווינגבקס
שלישיית קישור מרכזי (ג"רארד + ספירינג/אדם/הנדרסון)
סוארז/בלאמי/קויט
קארול/סוארז

לי-שי 10 בפברואר 2012

אם כבר לשים את ג'ונסון בעמדה שהוא יכול להתבטא בה יותר, אז רק בקישור. הגנתית אין לי טענות מיוחדות אליו, אבל מגן כבר מזמן חייב לתרום התקפית, והוא לא עושה את זה מספיק. כנ"ל לגבי אנריקה.

חבל שאין לנו מוכנות מנטלית לשחק 3-5-2 נגיד, עם אגר, סקרטל וקארא לדוגמה, ג'ונסון ואנריקה באגפים, סטיבי וספירינג במרכז, ואדם מאחורי סוארז וקארול, כשבלאמי וקאוט אסים על הספסל. זה הרכב שהייתי רוצה לראות.

לי-שי 10 בפברואר 2012

*זה בעצם 3-4-1-2.

בני תבורי 10 בפברואר 2012

אוי ואבוי, להמאן יש בעיית הימורים. הנה הלך מועמד למנג'ר ב 2023…

אסף THE KOP 10 בפברואר 2012

טוב,

יונייטד על הפרק.

כמה ייגמר ?

האם סוארס מוכן מנטלית לקבלת פנים (אין פתרון יותר טוב משער יתרוןניצחון מול הקהל שלהם) ?

מי ישפוט ?

straw_donkey 10 בפברואר 2012

פיל דאוד שופט.

לי-שי 10 בפברואר 2012

ייגמר 2-1 לנו.

כן.

פיל דאוד, מה שאומר פנדל לא מוצדק לנו ואדום לא מוצדק להם. או להפך. או גם וגם.

בני תבורי 10 בפברואר 2012

פיל ווב, הווארב דאוד, דיי זלבע דרעק.

straw_donkey 10 בפברואר 2012

אנריקה כשיר, אגב.

j 11 בפברואר 2012

Suarez,

we love you

אסף THE KOP 11 בפברואר 2012

לאברה הגיע צהוב על התפיסה ביד של סוארז בטקס לחיצות הידיים. לא קיבל, מילא… אבל זלצר, או זלצר, שבא לי לקלל אמהותיו מאשים את סוארז בפרובוקציה.

Comments closed