דו"ח משחק ווסטהאם (עמיחי)

 

את הגדולה של לואיס סוארז היה אפשר לראות דווקא במשחק הזה, במשחק שנראה היה שהוא משחק על הילוך ראשון; הוא סידר את הגול העצמי הראשון, העבירה עליו הובילה לכדור חופשי ולגול השני, וכשווסטהאם צמצמה, והיתה תחושה שאפילו השיוויון קרוב, הוא סידר שני שערים וגמר את המשחק. אני חושב שתמיד אפשר להיות פסימיים (ובמידה רבה של צדק), אבל באמת, תראו איפה אנחנו עכשיו לפני חג המולד, בלי שום קשר לאיך שנסיים את העונה. אנחנו קבוצה טובה יותר, התקפית יותר, ואנחנו קבוצה כזאת שרוב הזמן עושה מה שצריך. דא עקא, המשחקים הקרובים הם קריטיים ביותר, יש לנו את טוטנהאם בחוץ, את סיטי בחוץ ואת צ'לסי בחוץ, ובטווח קרדיף בבית. רודג'רס אמנם קידם אותנו מאוד, אבל עדיין לא השיג תוצאה נגד קבוצה גדולה בחוץ. בבית כן, הניצחון על יונייטד השנה היה כזה, ונכון שיונייטד פחות גדולה (ואיזה עונג שבת כפול באולד טראפורד, פשוט לראות ולהתמוגג), אבל אז באנפילד לא שיחקנו טוב, אבל שיחקנו עם מחויבות, ויונייטד עוד לא ידעה איזו עונה מצפה לה. זה היה ניצחון ביתי על קבוצתה גדולה. האם אנו מסוגלים לנצח גם בחוץ? ועוד בלי דניאל סטרידג'? שוב, נהיה תלויים בעיקר בשפיץ הנעל ובמצב הרוח של סוארז, כי מה לעשות, כמעט כל משחק אנחנו סופגים. אם נצא מדצמבר במצב טוב, נדע שאנחנו לגמרי על הסוס, וליגת האלופות בהישג יד.
גליון ציונים:
מינולה – הצלה אחת גדולה, צריך אבל להיות יותר אסרטיבי בסידור ההגנה.
ג'ונסון – זה רק אני או שהוא פשוט איום ונורא?
סקרטל – למרות הגולים העצמיים, מרוויח את מקומו בהרכב
סאקו – צריך לעבוד יותר על כדורי גובה, אבל סך הכל, עשה את המוטל עליו
פלאנגן – בתור אחד שהוא לא מגן שמאלי, סותם את החור, אז למה צריך את סיסוקו? מבלי להזכיר את שמו של טיאגו לורי
אלן – ההחלטה לפתוח איתו ולא עם לוקאס תרמה יותר לשטף ולאחזקת הכדור, ופחות לשבירת התקפות, וחוץ מאיבוד כדור אידיוטי אחד, סך הכל היה בסדר.
הנדרסון – האיש של המשחק, מלבד סוארז כמובן, היתה תחושה שהוא בכל מקום
ג'רארד – היה בסדר, כדאי שרודג'רס יפחית קצת מהעומס עליו
סטרלינג – היה עירני ותוסס, אבל חייב לשפר את הסיומת
קוטיניו – למרות ההחמצות, הוא פשוט נפלא
סוארז – אין כבר מה לומר

השמיים התבקשו לחכות
ליגת שוקי ההון - תפקיד הגופים המוסדיים

30 Comments

אסף THE KOP 7 בדצמבר 2013

חייבים לשקם את הקילר-אינסטינקט.
לא יכול להיות שבמשחק כזה, שהיה בשליטה מוחלטת של ליברפול, יהיו לקהל ולשחקנים דפיקות לב מגול שבא משום מקום.

נסתכל קדימה – שבוע הבא יש את טוטנהם בחוץ. התרנגולים מאבדים גובה לאחרונה. ליברפול יכולה לצאת משם עם תוצאה טובה.

matipool 7 בדצמבר 2013

צודק לגבי ליברפול .
טוטנהאם דווקא ברצף של שני ניצחונות אבל עם יכולת לא משהו . יחד עם זאת , בשנים האחרונות מאד קשה לנו נגדם .

גורביץ' 8 בדצמבר 2013

יש מצב שדווקא הניצחון שלהם בסנדרלנד יבוא לטובתנו. אם היו מפסידים אתמול אני רואה רק שני תסריטים אפשריים:
1. וילאש בואש מפוטר, וטוטנהאם מארחים אותנו למשחק ראשון עם מאמן חדש – אף פעם לא טוב
2. וילאש בואש מקבל צ'אנס אחרון בהחלט להישאר בחיים – משחק בונקר מגעיל נגד ליברפול, ומנסה לגנוב את ה 1-0 בכל הכח.

שני התסריטים הנ"ל לא היו טובים לנו, ככה שיש מצב לאופטימיות זהירה. הם צריכים ניצחון, אבל הקהל לא ייתן לבואש לשחק בונקר, השנה אנחנו יותר טובים מהם בלשחק כדורגל..

matipool 7 בדצמבר 2013

סיכום משחק מדויק .
כבר ראיתי את השוויון מגיע אחרי כל ההחמצות שלנו והשער העצמי של סקרטל משום מקום אבל לואיס שלנו רוצה ליגת אלופות ולא יוותר בקלות .
הנדרסון במגמת השתפרות יפה מאד אבל שיעבוד כבר על הבעיטה שלו לשער .
אלן היה טוב ואני חושב שהוא הרוויח מקום קבוע בהרכב לתקופה הקרובה .

D! בארץ הקודש 7 בדצמבר 2013

ג'ונסון – זה לא רק אתה. גם בהתקפה הוא לא פוגע (למרות הבישול)
סקרטל – נכון. מעדיף את אגר לצד סאקו
סאקו – צריך להיות הבלם הפותח שלנו. הייתי שוקל לנסות אותו בעמדה של לוקאס, בעיקר אם איבדנו את סטיבן
אלן – שיפור. דרושה המון עבודה
הנדו – אם ילמד להבקיע יהיה שחקן על עבורנו. אני רואה אותו אצלנו עוד שנים. אני חושב במידה מסויימת שהוא עשוי להיות הברומטר שלנו. אם הוא יהפוך לשחקן גדול זה יהיה כי הקבוצה טובה כמו כל מיני שחקנים של יונייטד שלעולם לא יכלו להיות שווים משהו במקום אחר אבל היו ענקיים שם.
סטרלינג – מאד מאד מעודד. אם ישחק אותו הדבר שבוע הבא (ועדיף כמו בחצי השני) זה יהיה מצויין.

ג'רארד – נראה כאילו לברנדן לא תהיה ברירה
קוטיניו היה טוב מאד וביחד עם לואיס הכניסות של הנדו והעבודה של סטרלינג השלימו עבודה יפה מאד מקדימה – עכשיו נראה אותם עושים את זה בלונדון.

רודג'רס – שמחתי לראות את סאקו חוזר להרכב ושמח לראות שהוא נותן לסטרלינג המשכיות וביטחון. עכשיו שיתחיל לעבוד על ניהול הסגל ודקות לכל מיני שחקנים שנדחקו לקצה הכלום. לטעמי עדיין לוקה מאד בחילופים שלו

ליברפוליסט 7 בדצמבר 2013

מדהים שעם מאמן כזה מטומטם ליברפול מקום 2. הוא לא ראה את הסטטיסטיקה של סקרטל? שערים עצמיים ואיבודים כשחקן אחרון עוד ועוד ועוד ועדיין נותנים לו לשחק.

איש הפח 8 בדצמבר 2013

בטווח צ"ל בתווך.
לא צריך להילחץ מארבעת המשחקים הקרובים. למעט קרדיף אלו לא משחקים שאנחנו אמורים לנצח וכל נקודה בהם היא בונוס – גם אם המשמעות תהיה ירידה זמנית בטבלה. החשוב יהיה לנצח את הקבוצות האלו בבית בסיבוב השני.

אנטואן, אוהד ראיו וייקאנו 8 בדצמבר 2013

1. אפשר לבקר את רוג'רס על המון נושאים, אבל רוטציית הבלמים שלו נראית כסבירה ביותר. סקרטל שיחק מספיק משחקים טובים השנה כדי להרוויח את חולצת ההרכב היום (בדגש על היום. לא חושב שעם אגר כשיר הוא צריך לפתוח במשחק הבא).

2. הנדרסון מתחיל להזכיר את השחקן שהוא היה בסנדרלנד (קצת עצוב, אני יודע, אבל זה מה שקניתם). איך אומרים אצלנו, לא כל שחקן שמעביר 5 תרנגולות באימון בוקר של ראיו ויקאנו, צריך לפתוח מול ריאל בדרבי. עם זאת, אין ספק שיש פוטנציאל. הוא יכול להיות הלוקאס החדש שלכם (ב-3 חודשים שהוא שיחק כמו שחקן שבאמת זומן לנבחרת ברזיל).

3. לכאורה, הסיבוב הראשון של ליברפול הרבה יותר קשה, עם כל משחקי החוץ מול הקבוצות החזקות. בפועל, לא בטוח בכלל שתשיגו יותר נקודות בסיבוב הבא. נכון שהרבה יותר קל לשחק מול הסיטי (בטח מול הסיטי) או טוטנהאם ושאר החזקות בבית. אבל הן עדיין חזקות (כלומר, הפסד ייתכן בסבירות גבוהה). ולפגוש את כל הקבוצות החלשות בחוץ, שהמחזורים מתחילים להיות קריטיים… בקיצור, אם 60 נקודות יספיקו למקום 4 אז תתחילו לרשום צ'קים. אם 65, אז זה תלוי בסוארז, אם 70 אז תתנחמו בזה שלפחות הייתה עונה יפה.

בני תבורי 8 בדצמבר 2013

בדרך כלל אני מסתמס במשחקים של ליברפול עם ארי פולמן בעיקר על יכולותיו של קוטיניו. ארי טוען שקוטיניו זה עוד לא זה. אתמול דווקא לא. חשבתי שזה בגלל שקוטיניו פירק לו את כיסי ההתנגדות, אבל הסתבר שזה בגלל שארי פולמן היה עסוק אתמול בלקבל את פרס סרט האנימציה הטוב ביותר של 2013 מטעם האקדמיה האירופית על סרטו "כנס העתידנים". כבוד.

צור שפי 8 בדצמבר 2013

כבוד לפרס וגם לזה שפולמן אוהד ליברפול אבל האמת היא שאת "בשיר" אהבתי הרבה יותר מאשר את "כנס".

זה משנה 8 בדצמבר 2013

הדאגה הכי גדולה מהמשחק הנוכחי זה סטיבי – במצב הרוטציה הנוכחי יהיה מאוד קשה להגיע לתוצאות טובות בלי שהוא ייתן דקות. אין לנו מספיק עומק איכותי במרכז השדה.
אגב, אם אני רודג'רס אני יושב על הווריד של הבעלים וסוגר כבר עכשיו אלו שחקנים יגיעו בתחילת ינואר. חשוב לסגור את העסקאות כמה שיותר מוקדם, כך שכולם יהיו במלווד בראשון לינואר לתמונות + אימון.

johkoren 8 בדצמבר 2013

הבעיה הגדולה ביותר העומדת בפני הקבוצה כיום (חוץ מפציעתו של סטארדיג') היא ההבדלים התהומיים בין המשחקים במבצר (אנפילד) למשחקי החוץ. כפי שידוע מתוך 4 המשחקים הבאים 3 יהיו בחוץ, באיצטדיונים קשים מול קבוצות מה-6 הראשונות.
לשמחתנו כל הליגה סובלת מהמאניה דיפרסיה שבין בית וחוץ (למעט יונייטד שמפסידה בעיקר בבית בשבועות האחרונים, וארסנל כיחידה שמפגינה יציבות מסוימת ולכן גם מוליכה את הטבלה).
שם המשחק בפרמייר ליג הוא תוצאות עיקביות משבוע לשבוע, כאשר בדרך כלל, לאורך חודשים ארוכים של העונה (בדרך כלל חודשים דצמ'-מרץ) לא מתלווה לכך כדורגל גדול מדי. הסר עשה מהקונספט הזה יותר מחצי מהאליפויות שלו, וגם מוריניו הבין את העניין הזה של ניצחון בכל מחיר. זאת הדרך היחידה לרוץ בצמרת לאורך כל העונה ולכוון למקומות 1-3.
ליברפול של העונות האחרונות נשארה מאחור כבר בשלבים מוקדמים של העונה והחלה לשחק כדורגל בחודש פברואר, אחרי שכבר הכל היה גמור (זכורות לי כמה תצוגות מופלאות בעונות מזעזעות שהחלו לאחר חודש פברואר). העונה אנחנו נהנים מאחת הפתיחות הטובות ומצמרת צפופה שכרגע משחקת לטובתנו. ככל שהעונה תתקדם העומס (ליגת אלופות) יתחיל לגבות מחיר מהגדולות (בעיקר עם המונדיאל ברקע) ואנחנו נהנה מלוח משחקים מרווח יחסית. עם היכולת שהפגנו בעונות שחונות בפברואר והלאה, אני מאמין שהקבוצה הזאת רק תשתפר ועקב מיעוט המפעלים תעלה רעבה מאוד למשחקים בליגה.
יש פה הזדמנות יוצאת דופן להגיע לליגת האלופות ואולי אפילו יותר מכך, וכל זאת עם לואיס סוארז אחד, וסגל טוב אך בעל נק' תורפה רבות. לטעמי רוג'רס עושה עבודה מצוינת (למרות החלטות ניהול משחק מוזרות לעיתים לצופה מהצד), הקבוצה משחקת כדורגל חיובי שלא נראה שנים רבות על הדשא של אנפילד (ואפילו השחקנים המושאלים עושים חיל בקבוצותיהם).
העונה קריטית במיוחד, במידה ונפספס את ליגת האלופות נאלץ להתמודד עם עזיבות שחקנים וסגל שיזדקק לניעור רציני. כמו שזה נראה כרגע אנחנו בעמדת זינוק מצוינת קדימה ואם נשרוד במקומות 1-4 עד תחילת ינואר יהיה ניתן להתארגן בשקט לקראת מאבק אמיתי עד סוף העונה (פגרה של 10 ימים אחרי האל שבראשון בינואר ועד המשחק שלאחר מכן).
יש לי תחושה שזאת העונה שלנו (לא בהכרח אליפות, אבל ריצה מכובדת ומקומות 1-4), התנאים המוקדמים בשלים לכך, אני מקווה שגם הקבוצה מוכנה לכך, ושנדע לנצל כל הזדמנות (ולו הקטנה ביותר) שתהיה לנו (וכמו שהליגה נראית השנה, הכל צפוף ויש הרבה הזדמנויות).

רועי מ 8 בדצמבר 2013

אני לא מסכים כל כך שארבעת המשחקים הקרובים יקבעו גורלות.
במצב שנוצר העונה הגדולות ממשיכות בנתיים להפסיד נקודות בחוץ לרוב.
אין סיבה שזה לא ימשיך , הגדולות יכנסו למשחקי ההכרעה באירופה ימישכו בגביעים השונים באנגליה. העומס ידבר.
אין אפשרות לעלות הרכב משני כי הכל יכול לקרות.
הקבוצות הללו גם צריכות להגיע לבית שלנו. הן צריכות לשחק אחת נגד השניה, בקיצור שום דבר לא יהיה גמור.

לפחות בכל הקשור למאבקי ליגת אלופות ללא מוקדמות.

D! בארץ הקודש 8 בדצמבר 2013

זה היה מחזור מעולה עבורנו

רובי פאולר 9 בדצמבר 2013

סתם אנקדוטה – סטיבי ג'י תרם אתמול חצי מיליון פאונד (!!!) לבית החולים לילדים "אלדר היי" בליברפול, ובאותה העת בפורטוגל רונאלדו חונך את המוזיאון שפתח לעצמו… פרופורציות…

D! בארץ הקודש 9 בדצמבר 2013

:)

D! בארץ הקודש 9 בדצמבר 2013

או אולי בעצם
:(

matipool 10 בדצמבר 2013

מלך .

D! בארץ הקודש 10 בדצמבר 2013

הנדו מצטרף לרשימת הפצועים. עוד לא ברור לכמה זמן.
הכניסה הבוטלית של נולן עלתה לנו ביוקר.

נכנסים לשבוע הקרוב עם קושי אמיתי במרכז המגרש.
אישית, הייתי מנסה את סאקו בעמדה האחורית במרכז.

matipool 10 בדצמבר 2013

אומרים שיש סיכוי שהוא יהיה כשיר לטוטנהאם .
אם לא – יקודם נא טורה ( אם הוא כשיר בכלל ) לעמדת הקשר האחורי ואולי לוקאס ייזכר שהוא הגיע כקשר התקפי וכוכב עולה מברזיל . לטורה יש שליטה בכדור וטכניקה עדיפה בהרבה על הבלמים האחרים .

זה משנה 10 בדצמבר 2013

היחיד מהבלמים שיש לו נסיון כלשהו במרכז השדה הוא טורה. אני מניח שבהינתן מצבת השחקנים הזמינים למאמן, נראה וריאציה על הרכב שלושת הבלמים.

D! בארץ הקודש 10 בדצמבר 2013

טורה נראה לי קצת כבד מדי בשביל התפקיד. לא רואה אותו עומד מול אח שלו שם.
אישית אני חושב שלסאקו יש פלוס מינוס את מה שצריך בשביל לעשות את העבודה מאחורה וכמו שמתי אמר לוקאס יכול להיזכר בסיבות שהביאו אותו אלינו

עמיחי שלו 11 בדצמבר 2013

אפשר לפתוח עם לוקאס, אלן ולואיס אלברטו

D! בארץ הקודש 11 בדצמבר 2013

אפשר, בטח שאפשר (גם לא בטוח שהם יכולים מול אח של טורה)
אני לא בטוח שאני בעד לוקאס אבל אני חושב שאני בעד אלברטו
אני רק לא בטוח שברנדן מוכן להרכב הרפתקני כזה.
מצד שני, הוא כבר הפתיע אותי המון פעמים עם שחקנים צעירים שהוא החליט שהם מוכנים כך לפתע. בעיקר במשחקים "גדולים"/חשובים

רובי פאולר 11 בדצמבר 2013

מה נסגר עם סטיבי? עד מתי הוא מושבת?

D! בארץ הקודש 11 בדצמבר 2013

עדכון פציעות רשמי :

ג'ררארד בחוץ ל6 שבועות , צפוי להחמיץ 8 משחקי ליגה וגביע אנגלי. צפוי לחזור באמצע ינואר (כנראה נגד א.וילה ב18.1).

Gerrard is expected to be sidelined until mid-January – meaning he could miss as many as eight matches

רובי פאולר 13 בדצמבר 2013

ותודה לרודג'רס החמור על כך שקרע אותו ולא החליף אותו בזמן (למשל במחצית מול נוריץ'…)

זה משנה 12 בדצמבר 2013

כרגע מקווים שהנדרסון יהיה כשיר.
בהנחה והוא לא כשיר נראה לדעתי שלושה בלמים: ג'ונסון ועוד מישהו באגפים, לוקאס ואלן באמצע, קוטיניו לפניהם, וסוארז עם מוזס/סטרלינג בחוד.

D! בארץ הקודש 12 בדצמבר 2013

אני לא בטוח שהייתי משתמש בו בכל מקרה. עם המצב כלכך לא ברור הייתי מעדיף לא להפסיד אותו לתקופה ארוכה יותר בגלל חזרה מוקדמת מדי. הוא אמנם צעיר ומבריא מהר יותר אבל אנחנו זקוקים לו על מנת לו להתחיל לתפור שמיכה לפני כל משחק.

אני 15 בדצמבר 2013

פלאנגאן סחטיין על הגול

Comments closed