להרכב הנבחרת

אז לליברפול הוא מתאים.עכשיו קדימה, להרכב הנבחרת

9280689061_c4f9d9eede_ohendo

 

קשה עד בלתי אפשרי, אבל אם נעזוב לרגע אחד את הפנומן האורוגוואי שמשחק כרגע כדורגל מספירה אחרת לחלוטין, הגיבור הגדול של השבועות האחרונים בליברפול הוא ככל הנראה השחקן המושמץ ביותר מאז ימי לוקאס בעידן בניטז.

אי אפשר להכחיש, העונה הראשונה של ג'ורדן הנדרסון בליברפול הייתה איומה ונוראה. מילא שכמעט לא הבקיע ולא השפיע על החלק ההתקפי, אלא הוא גם נכשל בהמון פעולות פשוטות, ובעיקר הסתובב על הדשא בלי מטרה מוגדרת.

בעונה השנייה –הראשונה תחת רוג'רס- הוא כבר נראה הרבה יותר טוב, אבל בעונה הזו זה כבר די ברור.הבחור הולך ומתקרב להצדיק את הסכום חסר הפרופורצייה ששולם עליו. אני מודע לעובדה שהקבוצות הגדולות שברו את השוק, וששחקנים אנגלים עולים הרבה יותר רק מעצם היותם אנגלים, אבל עדיין, בעיני לשלם 16 מליון פאונד על שחקן צעיר שהגיע מסנדרלנד, או קריסטל פאלאס או בלקבורן זה פשוט טירוף.

באופן קצת אירוני, הנדרסון הגיע מראש לליברפול בגלל כל מיני תחשיבי מאני בול כאלה ואחרים שהראו שהוא נמצא בעשירייה הפותחת של השחקנים באנגליה ביצירת מצבים.מצבים הוא לא ממש ייצר, אבל הוא מיצב את עצמו כשחקן שעובד ללא הפסקה, עכשיו סוף סוף אפשר לראות מאיפה הגיעה המחשבה הזו על שחקן עם ראיית משחק.

אז הנדרסון הקשיב למבקרים, ובעזרת מוסר עבודה וכושר גופני שמזכיר לי מאוד את בקהאם הצעיר-שנהנה מכושר גופני אדיר, רץ ללא הפסקה והיה בלתי עביר  באגף בחלק הראשון של הקריירה שלו-שתק, והמשיך לעבוד על המגרש.הנדרסון תמיד עשה המון עבודה שחורה שלא ממש נראתה בסטטיסטיקה, אבל בשבועות האחרונים גם זה כבר הגיע.הבחור מוסר ל30 מטר כאילו ג'רארד העביר לו קורס מזורז, הוא עושה ספרינטים של 40 מטר רק כדי לגעת נגיעה רכה בכדור ולהשאיר את סוארז עם הפנים לשער ולא עם הגב, הוא מבשל מצבים, הוא לוחץ את הקישור היריב כל הזמן,  ובאופן כללי השתלט על עמדת הקישור ההתקפי של ליברפול ועושה את זה בצורה מעוררת כבוד.כרגע הוא הקשר האנגלי שנמצא בכושר הטוב ביותר מבין כולם.

אז בעייה אחת כבר נפתרה, ואפשר להפסיק את הדיון האם הוא מתאים בכלל לקבוצת טופ 4 באנגליה או לא, אבל השאלה המעניינת יותר בעיני היא דווקא שאלת הנבחרת.

על הנייר, הודגסון יעלה עם ה4-4-2 הקלאסי עם כל השמות הגדולים, ג'רארד ולמפארד ישחקו באמצע, ולפעמים בארי וג'רארד, או קאריק וג'רארד.באגפים ירוצו שני שחקנים מהירים שמסוגלים לעשות דריבל על הקו,  ולמעלה רוני  שהוא כמובן ברמה מעל שאר הנבחרת וסטארידג'.

הבעייה עם ההרכב הזה היא אחת. הוא יעוף בסיבוב הראשון, ואפילו לא יעלה לשלב שמינית הגמר. האנגלים פותחים מול איטליה, ממשיכים מול אורוגוואי ומסיימים מול קוסטה ריקה כך שההגרלה היא מראש הגרלה רעה, אבל הסיפור יהיה מאוד פשוט. נגד האיטלקים, האנגלים לא יראו בכלל את הכדור, וההגנה שלהם לא מסוגלת לעצור את המתפרצות של סוארז וקבאני מול אורוגוואי.ה4-0 המרשים שיגיע בסוף מול קוסטה ריקה כבר לא יעזור.

ונניח שמקרה שהאנגלים כן יצליחו איכשהוא לעבור את הבית הרצחני הזה.מישהו רואה את ההרכב הזה מסוגל להחזיק כדור  או לחלץ כדור בחזרה מול הנבחרות הטובות בעולם היו שמשחקות עם שלישיית קישור במרכז?

וכאן הנדרסון נכנס לתמונה, הוא לוחץ ,הוא מהיר, הוא נכנס לשטחים מתים, דברים שללמפארד בגילו כבר קשה לעשות וסטיבי הפסיק כמעט בכלל, והוא מסוגל לזכות בכדור בחזרה, מה שכרגע שאין לאנגלים  בהרכב בכלל.

הגיע הזמן שהודג'סון יצא מהסכמטיות שלו, ישנה את ההרכב ולצד ג'רארד או למפארד, יעלה שני קשרים באמצע שמסוגלים לרוץ ולשחק מרחבה לרחבה, הנדרסון בכושרו הנוכחי חייב להיות אחד מהם.

ARVE Error: id and provider shortcodes attributes are mandatory for old shortcodes. It is recommended to switch to new shortcodes that need only url

מי הכי יפה בעיר?
ליגת שוקי ההון - עוד קצת על 2014

39 Comments

אריאל גרייזס 22 בדצמבר 2013

איך נגיד בעדינות – שתמות הנבחרת. למי אכפת, שיביא אליפות ואז נדבר על נבחרת.
ועל מה שהודג'סון עשה לסטארידג', בכלל צריך למנוע ממנו גישה לשחקני ליברפול בשנה הקרובה

ערן 22 בדצמבר 2013

עשוי להיות בליפרפול סיפור סינדרלה יותר גדול, אם מאמן בריטי שהגיע מקבוצה קטנה, יצליח להשלים קפיצת מדרגה אמיתית והפיכה למאמן מהשורה הראשונה. הטיפול העדין בסוארז כמו גם הסבלנות עם הנדרסון הם סימנים חיוביים מאד לגבי ברנדן.

RAMI 22 בדצמבר 2013

עם כל הכבוד לשיפור של הנדרסון, ויש כבוד, הוא לא מתקרב לרמה של קאריק. קאריק מנהל את המשחק ברמה פי כמה יותר גבוהה ממנו, ובאופן כללי היה השחקן המצטיין של יונייטד שנה שעברה, וגם השנה היה מעולה עד שנפצע. הנחה סבירה היא שכאשר הוא יחזור הוא שוב יהיה מצוין. לצידו של קאריק צריך לשחק ג'רארד. את הקרוסים על 40 מטר ג'רארד מוסר כבר יותר מעשור והוא בערך הדבר הכי קרוב שיש למנהיגות מבחינת אנגליה.
בצדדים צריכים לשחק טאונדסד/וולקוט/לנון/וולבק.
הדרך היחידה שבה הנדרסון יכול לשחק בהרכב היא במשחק נקודתי עם מטלות מאוד ספציפיות.
הנדסרון לא מסוגל להשתלט על מרכז שדה, וזה למשל הולך להתבהר כבר במשחק הקרוב נגד יאיא טורה ופרננדיניו.
שורה תחתונה, שחקן סגל -בוודאי, שחקן הרכב- רק בסיטאוציה מאוד מסוימת.

matipool 22 בדצמבר 2013

מי יודע איך קאריק יחזור ? הוא גם כבר לא ילד .
אם הודג'סון הולך להתבסס על אמצע של סטיבי / לאמפרד / קאריק – נאכל קש .
לנון + וולבק בצדדים ? חס וחלילה . טאונסנד נראה כרגע כבחירה הכי טובה וכנראה שוולקוט גם ( אם ההרכב יהיה 4-4-2 ) . מילנר גם נראה טוב במעט שנותנים לו לשחק בסיטי ואם ישותף יותר , הוא בהחלט אופציה טובה להרכב .

משה 24 בדצמבר 2013

כמו שאמר Mike Basset: "ladies & gentleman, England will be playing 4-4-f###ing 2"

עמית פרוסנר 24 בדצמבר 2013

משה
אתה עובר על חוק לא כתוב
לא מצטטים את מייק באסט בלי להביא את הקטע

https://www.youtube.com/watch?v=6o17TS4hEUQ

TD 22 בדצמבר 2013

בכל קבוצה רצינית צריך את השחקן האפור שירוץ, ילחם, ימסור לשחקנים המוכשרים יותר ללא אגו, ויעשה זאת באופן יציב כך שתמיד אפשר לסמוך עליו שיספק את הסחורה (גם אם היא לא מהמשובחות). שחקן של מאמן.

לכן תמיד חשבתי שלהנדרסון יש מקום בהרכב (וכנראה גם רודג'רס). ועכשיו כשהוא נותן יותר מזה…

משה 22 בדצמבר 2013

נתחיל מזה שאני מסכים עם אריאל, שתמות הנבחרת, יאללה ליברפול.
אחרי שאמרתי את זה, הנדרסון הוא האנגלי בכושר הטוב כרגע, יחד עם מילנר (ואולי גם וולבק אם הוא מתחיל להבין שתחת ההגדרה של חלוץ הוא צריך גם להבקיע שערים). אני מצפה ממאמן שירכיב את מי שנמצא בכושר שיכול להוביל את הנבחרת, לא משנה שמו (מישהו אמר איתי שכטר ?). אי לכך, הנדרסון צריך להיות בהרכב לפני ג'רארד, למפארד וקאריק.
דרך אגב, אני אעשה COPY-PASTE לתגובה שלי לדילמה שתיווצר כשסטיבי יחזור מהפציעה (בהנחה והנדרסון ואלן ימשיכו בכושר הנוכחי).

באבא ימים 22 בדצמבר 2013

במדינות מתוקנות שולחים אנשים למחנה לחינוך מחדש על גילויים כאלה של ריפיון אידיאולוגי. למי שלא זוכר – we're not english, we're scouse

ועכשיו קצת יותר ברצינות = הודג'סון הזיק לליברפול מספיק בתפקידו כמנג'ר ליברפול. שיעזוב את ליברפול בשקט. יש לי מספיק סיוטים ממה שהמונדיאל הבא עלינו לרעה יעשה לסוארס ולסטארידג'.

ןעכשיו עוד יותר ברצינות – מצד אחד סוארס והנדרסון. מצד שני דאונינג וקארול. מהי באמת המורשת של דאמיאן קומולי?

משה 22 בדצמבר 2013

בשביל להביא את סוארס לא צריך היה להיות גאון גדול, הוא כבר היה נפלא באיאקס ובאורוגוואי במונדיאל, השאלה היא למה אף אחד אחר לא לקח אותו קודם. לגבי הנדרסון, אין ספק שכרגע נראה שהוא היה השקעה טובה לעתיד אבל עדיין קפטן אנגליה הצעירה הוא כנראה שחקן טוב ובטח לא תגלית.
אני הייתי מעריך אותו יותר אם הוא היה מביא את היפיה, ריסה או קוטיניו(כדוגמא לשחקנים שבאו בכסף קטן ותרמו הרבה מאוד).

matipool 22 בדצמבר 2013

עמית – בדיוק המחשבה שחלפה בראשי בימים האחרונים .
אם הוא ממשיך כך , הוא צריך להיות הקשר הראשון בהרכב .

udi 22 בדצמבר 2013

שכחת את ג'ק ווילשר שחייב להיות בהרכב הנבחרת. אני הייתי משחק עם קאריק מאחורה ולאמפרד וווילשר לפניו. ג'רארד והנדרסון רק מחליפים.

משה 22 בדצמבר 2013

יש סיבה מיוחדת שווילשר צריך להיות בהרכב הנבחרת ? אפילו בארסנל הוא בינתיים לא עושה הרבה העונה.

רובי פאולר 28 בדצמבר 2013

ווילשיר לא וולשי בכלל?

רובי פאולר 28 בדצמבר 2013

סליחה טעות

wazza 22 בדצמבר 2013

אפילו ליברפול משחקת יותר טוב בלעדיו ואתם מתעקשים לדחוף את ג'רארד לנבחרת? צאו מהסרט הזה, יש לפניו את קאריק ווילשייר לאמפארד ועוד

טל 12 22 בדצמבר 2013

אני חושב שאתה צודק. בגדול אני חושב שהנדרסון צריך להיות אחד מתוך שלושת שחקני הקישור של נבחרת אנגליה,נניח – קלברלי,הנדרסון וג'רארד/למפארד.רוני מאחורי החלוץ -ולבק או סטאריג'. על הקו בצדדים אפשר לשחק למשל עם וולקוט ומילנר.אחלה נבחרת.יאללה ברזיל

Fluttershy 22 בדצמבר 2013

לאנגליה יש לא מעט קשרים טובים, אבל אין להם "גרזן" בקישור האחורי, סקוט פארקר שעשה את התפקיד הזה בהצלחה מסוימת ביורו, אבל הוא כבר מבוגר ולא בכושר. חוץ מזה כאמור לאנגליה יש את ג'רארד, למפארד, קאריק, ווילשיר, בארי, הנדרסון, קלברלי, ואל תשכחו את רוס בארקלי, שהוא כשרון גדול. אני אישית הייתי מעדיף להצעיר את הנבחרת, ולפתוח עם ווילשיר, הנדרסון וקלברלי, רוני מתחת לחלוץ, באגפים טאונסנד/וולקוט/סטרלינג/מילנר, ובחוד סטארידג' או וולבק. וצריך לגרור את ג'ון טרי באוזן בחזרה לנבחרת, מה זה השטויות האלה שהוא פרש מכדורגל בינלאומי, הוא עדיין הבלם האנגלי הכי טוב, ומאוד מסוכן בקרנות ובעיטות חופשיות. חוץ מזה ביינס צריך לפתוח לפני אשלי קול, בעמדת המגן הימני יש בעייה, אם מקה ריצ'ארדס יחזור לכושר אז הוא צריך לשחק, אם לא אז ניתקע עם ג'ונסון או ווקר. ורצוי שהארט יחזור לעצמו בקרוב. אולי אז יהיה סיכוי לעלות לשמינית.

נזכרתי בעוד קשר אחד, ג'ק רודוול, שמתייבש על הספסל של הסיטי, אבל נראה לי שהוא לא הפתרון.

אריק 22 בדצמבר 2013

אי אפשר קלברלי במשבצת הזאת…

אסף THE KOP 22 בדצמבר 2013

הלוואי שחלקה של אנגליה במונדיאל יסתיים אחרי המשחק נגד איטליה.

D! בארץ הקודש 22 בדצמבר 2013

הלוואי שיסתיים עוד לפני כן.

הנדו השחקן הטוב ביותר בקבוצה עוד מתחילת השנה. הנייד ביותר, זה שעובד הכי קשה. אם הייתה לו רגל מסיימת שרק מזכירה את זה שהיתה לסטיבי בכלל לא הייתה פה שאלה. זה והעובדה שBR התעקש לשחק איתו באגף כי יש לו איזה חוסר רצון לוותר על סטיבי או על לוקאס. ברור שהנדו צריך להיות שם לפני שניהם.

אסף THE KOP 22 בדצמבר 2013

נתפשר על המחצית של המשחק.

D! בארץ הקודש 22 בדצמבר 2013

אתה יודע מה,
אפילו יותר טוב. אני רק חושש מפציעות בזמן הזה

אריק 23 בדצמבר 2013

הנדרסון מעולה במשחקים האחרונים אבל עכשיו המבחן האמיתי. אם יהיה חלש בשניים הקרובים שוב אפשר לדבר על סגנון הריצה ולא על המסירות. אגב משחק חלש בשניים הקרובים ופתאום תהיו מקום 5 עם ספרס ויונייטד המושמצות ממש בעורפכם. עונה מעניינת…

matipool 23 בדצמבר 2013

שלא לדבר על אברטון שבלי רעש וצלצולים בסה"כ 2 נקודות אחרי ליברפול ועם סדרת משחקים קלה יותר משמעותית במחזורי חג המולד .
מטורף לגמרי .

אריק 23 בדצמבר 2013

שמתי אותם לפניכם… בגלל זה אמרתי מקום 5… לפעמים "תהליך מעבר" הוא דווקא טוב. בעיקר אם מנגר יותר טוב מגיע בניגוד למצב ההפוך.

עמית פרוסנר 23 בדצמבר 2013

לצערי לא מדובר כאן על משחקים חלשים.
משחק מול סיטי בחוץ לא ממש תלוי בנו
זו קבוצה שאצלה בבית יכולה לפרק כל קבוצה בעולם כולל כולן.
היות וכבר הוצאנו את ה36 נקודות בסיבוב הזה שאמורות להספיק לנו כפול שתיים כמובן, למקום רביעי בסיום העונה, ובסיבוב הבא כל הצמרת באנפילד חוץ מהיונייטד, אני די מרוצה ומבחינתי כל נקודה משני המשחקים הקרובים היא בונוס.
מאוד לא ברורים לי פתאום דיבורי האליפות האלה, אלא אם מוריניו יתעקש לתת לנו במתנה את מאטה וצ'אבי אלונסו יחליט לחזור

זה משנה 23 בדצמבר 2013

כשמשחק אצלך השחקן שנמצא בכושר הכי טוב העונה בכדורגל האירופי- אי אפשר להמנע מהדיבורים האלה – בטח בהתחשב במיקום הנוכחי בטבלה.

עמית פרוסנר 23 בדצמבר 2013

לא רק שאי אפשר להתווכח עם זה. אני אפילו לא רוצה :)
מעדיף שננצח גם את הסיטי וגם את צ'לסי, ושהדיבורים ימשיכו :)

באבא ימים 23 בדצמבר 2013

לגמרי –

אגב רודג'רס עצמו מאוד ברור בעניין הזה. הוא הבהיר בראיון לאחר המשחק מול קארדיף שהאליפות היא של סיטי לאבד.

אריק 23 בדצמבר 2013

שנה שעברה זה לא הספיק לספרס הסכום הזה. גם השנה לא בטוח. הנדרסון ולוקאס יכולים להתמודד עם יאיא ופרננדיניו

אסף THE KOP 23 בדצמבר 2013

לדעתי ליברפול תוציא 4 נקודות מהמשחקים האלה ואברטון דווקא יאבדו נקודות…

נחכה ונראה.

D! בארץ הקודש 23 בדצמבר 2013

אם נוציא 4 נקודות מהמשחקים האלו לא תהיה ברירה אלא לדמיין

אריק 24 בדצמבר 2013

בהחלט יכולים. אני חושב שזה יהיה בין 1-3.

אנטואן אוהד ראיו וייקנו 23 בדצמבר 2013

ברנדון רוג'רס נמצא במקום ה-12 בטבלת שיאני השכר של המאמנים, ובכל זאת, הוא היה צריך שג'רארד יפצע כדי לתת להנדרסון להשתלט על האמצע, בואיקס היו קוראים לזה ש-ע-ר-ו-ריה

D! בארץ הקודש 25 בדצמבר 2013

אנחנו עומדים ראשונים לפני מחזור חג המולד והפוסט עוסק בלשלוח את הנדו לנבחרת? מה עם גיוס כמרים? שיעזרו הם לאנגליה פעם אחת.

שמועות מבוסססות על רכש בקרוב כבר יש?

עמית פרוסנר 25 בדצמבר 2013

לא מדבר על מקום עד המחזור ה32.
24 שנה כמעט הספיקו לי…

D! בארץ הקודש 25 בדצמבר 2013

אני מקווה שלא הובנתי לא נכון. אני לא מוכן אפילו לחשוב על לדמיין משהו מעבר למקום רביעי או שלישי. רק שמצבנו כרגע הרבה יותר טוב ממה שחשבתי בתחילת העונה (ולפני חודש וחצי, ולפני שבוע) ואני מקווה שההנהלה ב"ר וכולם עסוקים בלחשוב על את מי מגייסים בחלון כדי לעזור לנו להתקדם.

ניק 25 בדצמבר 2013

סילון באגף ימין – קאריק, הנדרסוןוולישר, למפרד- סטאריג' בשמאל
רוני חלוץ
יכול להיות הרכב מעניין.. 4-3-3 וככה יחזיקו קצת בכדור

Comments closed