דו"ח משחק – סטוק

1. בהתחלה חשבתי שזו בדיחה, או שמא הוא נקלע לשם במקרה, אבל אז שפשפתי את עיניי, ואכן הן לא הטעו אותי: בתוך רחבת היריב, מנסה להגיע לכדור עומק של קוטיניו, ניצב לו לוקאס, וירחם השם, אם הוא היה מגיע לכדור הזה, ייתכן שהיה מדובר בנסיון הבקעה. כמובן, הכדור בטח היה מגיע לעננים או לידיים של השוער. אני מודה, אחרי שהבנתי שלא מדובר בבדיחה, שברתי את הראש בנסיון להבין את קו המחשבה של ברנדון רודג'רס, לקחת את השחקן הכי לא הקתפי שיש לו, אולי שיש בכלל באי הבריטי, ולשים אותו מקדימה. אני מודה, זה לא היה קל. מחשבותיי התרוצצו אנה ואנה, ובסוף אמרתי לעצמי, יכול להיות שהוא רוצה את ג'רארד והנדו מאחורה בגלל משחק הראש, בגלל שסטוק מעבירה כדורים כדי לדלג על הקישור, הישר להגנה, הישר לקו האחרון. אני יודע, זה לא נשמע כמו פתרון טוב לחידה קוסמית שכזאת, אבל זה הטוב ביותר שיכולתי.

2. לא ניצחנו במגרש הזה המון זמן. תמיד היו לנו בעיות של כוח ואגרסיביות וחוסר מענה מול קבוצה שמשחקת כך. הקרנות התישו אותנו, המשחק החזק וכיו"ב. גם אתמול היה אפשר להרגיש את הקושי להתמודד מול זה. אם כי, מול הקושי הזה ניצבה קבוצה בעחת אופי משל עצמה, אז נכון, אין לנו מגדלורים, אבל יש לנו משהו אחר, יש לנו משחק התקפי על הקרקע, ויש לנו מנטליות התקפית, ויש לנו איכות, וזה מה שניצח אתמול, זה מה שהבאנו לכר הדשא. וכמובן, הבאנו את סטרידג' מחדש שהוכיח שאין לו תחליף. עם כל הכבוד לקוטיניו וסטרלינג, סטרידג' הוא פשוט שחקן שמספק סחורה. הם מספקים משהו. אבל לא אותו דבר.

3. גליון ציונים; מינולה – משחק די חלש שלו, חייב להשתפר בכדורי הגובה; ג'ונסון – הגול הראשון שחטפנו באשמתו. שומר על ממוצע של גול אחד באשמתו למשחק. סקרטל – מה יהיה עם הידיים ברחבה? מה נסגר איתך? טורה – ממלא חורים סביר, לא מעבר לכך. סיסוקו – בדיוק כמו טורה; ג'רארד – כמה רגעים טובים, כמה מסירות נוראיות. הנדרסון – לא בלט, אבל עשה מה שצריך. לוקאס –  שיחזור לאחור ומיד; סטרלינג – עשה דברים יפים, וגם נלחם כמו שצריך. למה דווקא הוא צריך לרדת לספסל עכשיו ולא קוטיניו? קוטיניו – סיומת, סיומת, סיומת. סוארז – שלא ייגמר לעולם. סטרידג' – ברוך השב.

להסתכל החוצה וללמוד ממי שעדיין לא הצלחנו לקלקל
השעון השוויצרי - נבות גולן

19 Comments

טל 12 13 בינואר 2014

נכון,משחק התקפי על הקרקע,איכות,אלו בדיוק הדברים שגם אני חשבתי על הקבוצה .אמנם היו מקרים שפס קצר במרכז נראה כרעיון גרוע במיוחד שעלול להסתים בהתקפת נגד,אבל בסופו של יום,הדרך הזו ניצחה את המשחק.

אם מדברים על איכות,אין ספק שסטרידיג' היה חסר ועכשיו לאחר שובו יש לרוג'רס בעיות טובות,כי סטרלינג הראה התקדמות בתקופה האחרונה.נראה שיהיה מאבק על ההרכב הפותח בין סטרלינג לקוטיניו.אני מקווה לראות אותם בהרכב יחד עם סטרידג' וסוארז .

TD 13 בינואר 2014

1. כמה חשוב סטארידג' לקבוצה – גם מספק את הסחורה וגם מוריד מהעומס על סוארז , גם מבשל, גם יעד אמין למסירה. רק טוב.
2. אני מאמין שרודג'רס יחזור לנסות את המערך שדמיין בתחילת העונה – מקדימה סטארידג' (אמצע), סוארז וקיצוני נוסף (כרגע סטרלינג), וקוטיניו מאחורי החלוץ. זה עשוי לגרום לבעיות כל עוד אין קשר אחורי נורמלי. הכוונה של רודג'רס להשתמש בג'רארד מאחור לא תעמוד לאורך זמן.
3. מעט מוזר שחוליית ההגנה, שקיבלה את החיזוק המשמעותי ביותר בקיץ, עדיין חלשה. ג'ונסון, סיסוקו וסקרטל (לפחות שניים מהם שחקני הרכב קבועים) מתעקשים לספק תחושת חוסר בטחון מדי שבוע. אני מתקשה להאשים את מיניולה שלא יודע מאיפה זה יבוא לו כל פעם שהכדור מתקרב לרחבה. יוחזרו הפצועים ומהר.

איש הפח 13 בינואר 2014

בסוף מצאת תשובה לשאלת לוקאס מקדימה: כדי שתרצה אותו מאחורה…

עמיחי שלו 13 בינואר 2014

לגבי ההגנה, אכן חשוב לזכור: אגר, סאקו, פלאנגן ואנריקה פצועים

עידוקוליס ליפשיץ 13 בינואר 2014

איך נותנים גליון ציונים כל כך ביקורתי לקבוצה שניצחה (עם חמישייה!) ונמצאת במומנטום הכי טוב שלה מזה 5 שנים (לפחות)?

matipool 13 בינואר 2014

אבל אלו באמת הציונים שמגיעים להם . אחד לאחד .

אבישי (הרמתגני) 13 בינואר 2014

זו המחשה לחוסר האיזון בסגל.

ערן 13 בינואר 2014

עידוקוליס, איזה ציונים ראויים לדעתך לחוליית הגנה (וכן קישור אחורי) שספגו 3 שערים, שבכולם היו טעויות גסות שלנו? ואיזה לקוטיניו שלא מנצל הזדמנויות נפלאות לשער?

matipool 13 בינואר 2014

עמיחי – למה אתה חושב שדווקא סטרלינג יוחלף ?
הוא במומנטום מעולה והפך בחודש האחרון לשחקן שלא האמנתי שייצא ממנו .
כמו שכבר כתבו כאן לפני , אני מאמין שנגד וילה בבית ישחקו כל הארבעה מקדימה כשהנדרסון וסטיבי בקישור האחורי .
נקווה לחזרת פצועי ההגנה במהרה .
חוץ מזה – מסכים לגמרי עם כל גליון הציונים שלך .

cookie-monster 13 בינואר 2014

+1

עמיחי שלו 13 בינואר 2014

מאטיפול, למה? לא יודע, זו כמובן רק תחושה. קוטיניו במרכז במקום לוקאס זה מאוד התקפי, וזה ויתור על מישהו שנלחם באמצע, אבל זה יכול ללכת. אני בעד.. רק שיבקיע כבר

שרון לוינסון 13 בינואר 2014

עמיחי לגבי 1,
אורי קופר כתב לפני כמה זמן משהו שיכול לענות לך על השאלה למה לוקאס מקדימה , ומה שהוא כתב זה על מספר תפקידים חדשים שנוצרו בכדורגל והראשון מבינהם הוא הסופקו.
הסופקו {או בעברית , החונק} מטרתו ללחוץ ולשתק את עושי המשחק האחוריים של הקבוצה היריבה.
לדוגמא , פלאיני בנבחרת בלגיה.
שימוש של לוקאס בתפקיד הזה נכון , לשים את לוקאס מקדימה מול ניוקאסל כשיש להם את יוהן קבאיי

רובי פאולר 14 בינואר 2014

אני חולק עליך, אני חושב שמי שמתאים בול זה דווקא הנדו, עם הכוח והדינמיות שלו (וגם חוכמה יחסית ללוקאס, שבטח יעשה פאול של צהוב ברחבת היריב בדקה החמישית ואז הלכה האגרסיביות…), וגם בניגוד ללוקאס כשהוא יחטוף כדור סביר להניח שזה יהיה יותר אפקטיבי.

D! בארץ הקודש 14 בינואר 2014

++

עמית פרוסנר 13 בינואר 2014

זו הוכחה לחוזק של הקבוצה העונה.
ההגנה חלשה ברובה הגדול, מיניולה במשחק אולי הגרוע ביותר מאז שהגיע, סטיבי בכלל לא עבר את האמצע, קאוטיניו החמיץ כמו מטורף, ועדיין הבקענו חמישייה ועם קצת ריכוז זה היה נגמר גם עם שמונה.פשוט מדהים.
מה שכן-לוקאס היה מצוין, הביקורת עליו תמיד הייתה שאולי הוא מוסר 90 אחוז מסירות מדויקות אבל זה תמיד אחורה, אז הפעם הוא מסר את ה90 אחוז שלו בחלק המגרש של סטוק, סטרלינג היה נהדר.
ומאוד עוזר שישנו שם למעלה השחקן הכי טוב בעולם.

D! בארץ הקודש 13 בינואר 2014

זה תמיד עוזר

אחד חדש 18 בינואר 2014

בושה וחרפה

אחד חדש 18 בינואר 2014

טורה שווה בדיוק את הסכום שבו נקנה !!!

Yeliz 22 בנובמבר 2014

Do you have more great arleitcs like this one?

Comments closed