על חלון ינואר שנסגר על האצבעות של הקבוצה

אני מודה שתמיד נקודת המבט שלי תהיה חלקית, שאני רואה דברים בתור אוהד, בתור מנתח מבחוץ, ואחרי כל דבר אותו אכתוב יכול לבוא נניח ברנדון רודג'רס ולהוכיח לי שאין לי כל כך מושג על מה אני מדבר, שדברים שרואים מפה, אף פעם הם לא כמו שוראים אותם משם. בכל זאת, במציאות המעט מעורפלת הזו, מה שנותר הוא בכל זאת להסתכל על המציאות, להתמודד עם העובדות, ולנסות לומר עליהן משהו, אחרת הכל היה בגדר דיקטטורה. ליברפול עד הרגע האחרון ניהלה מו"מ אינטנסיבי להבאתו של קונופליינקה האוקראיני. אני מודה, זה גרם לי להרים גבה. האם זה מה שאנחנו צריכים? עוד קשר התקפי, בדיוק על המשבצת של ויקטור מוזס, אחד שמשחק בשמאל כדי לחתוך לאמצע וכו', ועוד שאולג לוז'ני, מגן ארסנל לשעבר, כינה אותו תרנגולת בלי ראש, ובמילים יותר רציניות: מישהו מאוד מוכשר שיתקשה להסתגל לסגנון של הפרמייר ליג, שלא רגיל לרוץ כל כך הרבה, שלא בטוח שיש לו את אופי.

נכון, כל חוליה צריכה תמיד לשאוף להתחזק, בכל מצב. בכל מקרה, התחלתי לגחך כשראיתי שגכם טוטנהאם רוצה להביא אותו. אמרתי לעצמי, הנה מגיע עוד מחטף, כפי שקרה עם קלינט דמפסי (וכמה טוב שקרה) ועם סיגורדסון (וכמה טוב שקרה) ועם אריקסן (על זה קצת חבל לי) ועם וויליאן ועם מוחמד סלאח ועם מחטריאן, ואולי פספסתי עוד שם או שניים, אבל אי אפשר להסתכל על המקרים הללו, על העובדות הללו, ולא לחשוב שמשהו מתנהל קצת בצורה עקומה. נכון, היו פרסומים שנשיא הקבוצה האוקראינית ברגע האחרון רצה עוד כסף, אבל ריבונו של עולם, אף אחד שם לא ידע לסגור עסקאות? בכל מקרה, גם על ההחתמה הלכאורתית הזו לא הזלתי דמעה, אם מדובר בעוד שחקן שייקח לו זמן להתאקלם, וייכנס לפול ההתקפי, למן רוטציה, עדיף, חשבתי לעצמי, להישאר עם מה שיש לנו, בתקווה שלא יהיו עוד פציעות. הרי הוא היה אמור להגיע לחלק ההתקפי, שם סטרידג' וסוארז הם באנקרים, ואחריהם יש את קוטיניו (כשהשלישייה באמצע לא פצועה, והיא כרגע פצועה) ואת סטרלינג המשתפר ואת ויקטור מוזס שמסוגל ליותר ואת אספס הנרקב לאיטו.

ומנגד, חוליית האמצע. דובר על יאן מבילה הצרפתי, משום מה זה ירד מהפרק. שם, חשבתי לעצמי, הוא המקום הדחוף, השותת ביותר בו אנו צריכים חיזוק. אז שוב, אני רק אוהד שמסתכל מהצד, ואולי יש דברים שאני לא רואה, אבל אני כן חושב שלא צריך להיכנס לאופוריה מהיכולת של ג'רארד בדרבי, הוא לא ישחק כך כל משחק, ולוקאס תמיד סובל מבעיות קצב והסתגלות איך שהוא חוזר מפציעות, וג'ו אלן הוא תמיד ברירת מחדל, ורק הנדרסון הוא באנקר. אז כך חשבתי, במיוחד לנוכח החודשיים האחרונים שהאצע הזה היה כה חדיר ורך ופגיע, במיוחד כשאתה משחק עם הגנה לא אופטימלית, אתה צריך שם גרזן אחראי. בכל מקרה, עד שאלן ולוקאס יחזרו מפציעות, נסתדר עם מה שיש. כך או כך, החלון הזה משאיר טעם מעט מר בפה. אני מקווה שאני טועה.

אלצהיימר להמונים - רביב סיון
סטוק. בלט דויד דה חיאה

15 Comments

משה 1 בפברואר 2014

אני אפריד בין שני גורמים בקבוצה:
1. הגורם המקצועי, דהיינו רוג'רס, רואה את הדברים בצורה אחרת במקצת ממני ובסופו של דבר הוא קובע. אני מסכים איתך שאני לא רואה את ההכרח בשחקן נוסף בכזו עמדה(למרות שהאמירות של לוז'ני פאתטיות בעיני, אני רוצה להאמין שמערך הסקאוטינג של הקבוצה בחן אותו מעבר לאמירות האלה) אבל בסופו של יום מדובר בשחקן טוב שיכול להוסיף לקבוצה.
2. הגורם הניהולי, דהיינו איאן אייר צריך ללכת הביתה. כישלון מתמשך בהבאת שחקנים, סגירת עסקאות ויישום התפקיד שלהם באופן כללי. אני עוקב קצת מעבר לליברפול ואני לא זוכר אף קבוצה שנכשלת פעם אחר פעם בשוק, אולי למעט ארסנל שגם היא שינתה פאזה בשני החלונות האחרונים. מחטף של סלאח על מיליון יורו, עיכוב בהחתמת קונופליינקה עד שהחלון נסגר, איבוד שחקנים כמו מחטריאן ווויליואן. אצלי בחברה היו מפטרים אנשים על אימפוטנציה כזו, אני מקווה שגם אצל הנרי ושות'.

אריאל גרייזס 1 בפברואר 2014

אני חושב שעושים מהאי החתמה של קונו הרבה יותר מדי. בסוף, הבעלים של הקבוצה, מולטי מיליארדר שממש לא אכפת לו עוד מיליון או פחות מיליון, החליט לא לחתום על המסמכים כי לא בא לו לוותר על הכוכב שלו. במקרה של מכטריאן ו-ווילאן זה בכלל מגוחך להאשים את אייר – יש מישהו שלא היה מעדיף את סגנית אלופת אירופה, עם מקום בליגת האלופות, על קבוצה מהמקום השביעי באנגליה?
מה לעשות, ליברפול צריכה להכיר בעובדה שהיא לא אטרקטיבית כמו פעם. בנוסף, הבעלים החליטו שהם לא משתוללים בשוק ואם המחיר של סלאח הוא 12 מיליון, הם לא ישוו הצעות של צ'לסי ב-16 או 20 מיליון.
הדבר היחיד שמוזר הוא שהמועדון נראה שלא ניסה לעשות בכלל צעד בכיוון של קשר אחורי, למרות שכל מי שעיניו בראשו יודע שזה מה שחסר לקבוצה בדיוק מהסיבות שמנית. אבל אני מאמין ברוג'רס ואם הוא חושב שיהיה בסדר – אז גם אני

D! בארץ הקודש 1 בפברואר 2014

אריאל, זה לא עניין של כסף אלא של לסגור.
יכלו לסגור על סלאח בראשון לינואר תמורת הסכום שרצו להוציא על קונו ביום האחרון ואז, אפרופו הטור, גם היה לו חודש להסתגל והיום הוא כבר היה יכול לתת תמורה.
אני לא חושב שמחטריאן היה מגיע אבל אם היינו מעלים את ההצעה חודש קודם אולי דורטמונד הייתה מפספסת.
או שאתה סוגר או שאתה לא סוגר.
מוזר לי שהבחור של היקס וג'יל עדיין פה עושה (לא) עסקאות. כמו שמשה אמר, במקום אחר הוא היה מאבד את התפקיד שלו.

או שהוא ממלא את ההוראות והם מבסוטים ממנו. שזה הרבה יותר מדאיג.

זה חלון גרוע מבחינתנו. אין איך לחשוב על זה.

משה 1 בפברואר 2014

אריאל,
זה בדיוק העניין, עושה רושם שכל הקונספט הוא "בוא נסמוך על רוג'רס שיוציא אותנו מזה". אם היעדים שהציבו לאייר וחבריו לא הגיוניים כפי שאתה מתאר שיבואו לבוסים שלהם ויגידו מראש שאי אפשר לעשות זאת. מאחר והם קיבלו על עצמם את היעדים האלה ההגדרה היחידה להתנהלות שלהם היא כישלון מוחלט.

matipool 1 בפברואר 2014

בנושא סאלח – אני ממש לא מבין את השחקן עצמו . בליברפול היה לו סיכוי הרבה יותר טוב להפוך לשחקן הרכב או לפחות לשחק הרבה ולא בעיקר לחמם את הספסל כמו שיקרה לו בצ'לסי .

D! בארץ הקודש 1 בפברואר 2014

מתי, זה נכון
אבל מעט מאד מהשחקנים עושים את מה שעשוי להיראות לנו מבחוץ כנכון.

רובן, אני מניח, גם מאמינים שהם מספיק טובים כדי לפרוץ קדימה ולהכנס להרכב ואז עדיף לעשות את זה בקבוצה גדולה יותר.

(צ'לסי כרגע גדולה יותר במובן אטרקטיביות השגית – יותר סיכוי לזכות באליפות, יותר סיכוי לשחק באירופה)

גורביץ' 2 בפברואר 2014

אני לא חושב שמה שאמרת לגבי רודג'רס נכון –
גם אני, כמו הרבה אוהדים אחרים מאמינים בדרך שלו, אבל עם כל הכבוד, הוא עדיין לא הוביל קבוצה לטופ 4, וזאת סוג של התמחות שאין לו עדיין. רפא בניטז היה טוב בזה, ארסן גאון בזה, ומצד שני תראה מאמנים מוצלחים כמו מויסי ווילאש בואש קורסים במאני טיים ובכלל. זה נראה לפעמים במשחקים העונה, שלצד ההברקות, יש מקרים שמאמן מנוסה יותר מרודג'רס היה יודע מתי הוא משחק על תיקו ועל תוצאה.
וגם בחלון הזה, כריש הישגים כמו בניטז בטח היה גונב איזה קשר אחורי ו-וינגר מהליגה הספרדית. רודג'רס בונה יותר מדי על זה שלא יהיו פציעות, בוא נקווה שהמזל יילך עם הטובים..

רובי פאולר 2 בפברואר 2014

לבנטיס היו אמנם כמה החתמות יפות לאורך השנים, אבל אל תשכח שרוב הסחורה שהוא הביא הייתה רקובה למדיי…

רובי פאולר 2 בפברואר 2014

בניטס כמובן

אסף THE KOP 1 בפברואר 2014

כפי ש-D! כבר ציין, זה נראה כאילו החלון נסגר לנו על הביצים, לאו דווקא על האצבעות.

אבל זה מה יש. לכו תדעו, אולי בכלל בונים על שובו מהשאלה של Conor Coady בפברואר הקרוב.

matipool 1 בפברואר 2014

1. אכן טעם מר משולב בתחושת אימפוטנציה עם הרבה תסכול מפוזר מלמעלה . זה יהיה בכי להרבה זמן אם לא נשתחל העונה לטופ 4 . קשר אחורי ומגן מצוינים היו מקרבים אותנו מאד למטרה הזו .
2. אלן יהיה בסגל כבר מחר .

ערן 1 בפברואר 2014

ייתכן וחוסר ההחתמות קשור להיבט מקצועי (ברנדן לא מסמן שחקנים או מתעקש נספיק);,להיבט ניהולי (חוסר יכולת לסגור עם שחקנים שרוצים); או להיבט תקציבי / כלכלי. אני מעריך ששילוב של השלושה.
איך שלא יהיה,המצב מאד מאכזב מאחר וחסרים חיזוקים חיוניים ביותר, שרחוקים מלהיות לוקסוס.

רובי פאולר 1 בפברואר 2014

רודג'רס אומר עכשיו שהוא מאמין בסגל שלנו ובלה – בלה – בלה… חס וחלילה טפו-טפו-טפו חמסה-חמסה שום-בצל (עוד) מישהו נפצע ואנחנו בצרות צרורות.
אי אפשר לעבוד על כולם כל הזמן. אין לנו קישור! יש לנו כרגע 3.5 קשרים – סטיבי, הנדו, אלן ולפעמים קוטיניו. לואיס אלברטו לא נספר. אז אמנם משחק הלחץ היפה שבר את אברטון אבל מול אסטון וילה היעדר הקישור במערך מוזר של 4-2-4 גמר לנו את המחצית הראשונה. ואם אנחנו מצפים כל כך לחזרה של אלן או לוקאס, כאילו מי-ישמע מדובר בסוקרטס או צ'אבי אלונסו, המצב לא טוב ותלוי על בלימה!
גם אני מאמין בסגל שלנו ואוהב כל אחד וכו', אבל כשעוד קשר חס וחלילה ייפצע (בטח אם משחקים עם כולם 90 דקות בגביע מול שמשון ת"א או משהו כזה) כל מגדל הקלפים הרעוע הזה ייפול לנו על הראש.

יניב 2 בפברואר 2014

כל מילה בסלע

D! בארץ הקודש 2 בפברואר 2014

חלון על הביצים,
קלפים על הראש

בואו נעבור את המשחק היום כמו שצריך; כמו שנראינו בדרבי ולא כמו שעלינו מול הוילה.

Comments closed