כמה הערות אחרי ה"חג"

1. זו לא ההחלקה של סטיבן ג'רארד שגרמה לנו להפסיד את האליפות, אלא המשחק בפאלסט. שיהיה ברור, כי לרגע היתה לי מחשבה שדווקא אסטון וילה יכולה להוציא נקודה אצל סיטי. אבל זה מאוחר מדי. ואני לא יודע מה עבר לרודג'רס בראש, אבל כשהם צימקו ל-1:3 היתה צריכה להידלק נורה. היא בטח נדלקה, אבל מה שהוא עשה לא השפיע על המשחק, אלא ההיפך. נכון, להכניס את קוטיניו במקום סטרלינג העייף היה מתבקש. אבל היה צריך לעשות עוד משהו. היה צריך חילוף הגנתי כלשהו, לאו דווקא הכנסת בלם, אלא אולי בקישור ההגנתי, אולי שניהם. דבר מזה לא קרה. ייתכן כי הסיבה היא שפשוט הסגל שלנו קצר, מלבד כמובן טקטיקה. את מי היה לו להכניס כשלוקאס וג'ו אלן כבר על המגרש? ואת מי היה לו להכניס כשניסינו להיכנס עם הראש בקיר נגד צ'לסי. התשובה נגד פאלסט היתה ויקטור מוזס, שקיבל מצב נוח בזמן פציעות, אבל הוא כל כך קר ומיובש, שקשה לבוא אליו בטענות. כמובן, היה גם עניין מנטלי. הם חשבו על ההפרש, לפחות חלק מהם, אבל לפעמים משתלטת על כל החלק ההתקפי שלנו מן תחשה שכונתית, ובמקום לפרק ולהבקיע עוד, הם מקבלים החלטות לא נכונות, כאילו אין להם כבר חמצן במוח.

2. ושוב, זה עדיין לא סיכום עונה, אבל דברים כמו נגד פאלסט יכולים לקרות. כשיגיע שלב הסיכומים של רודג'רס והוא ינסה להבין היכן צריך להשתפר מבחינה קבוצתית, התשובה תהיה במשחקים נגד הגדולות, שני המשחקים נגד צ'לסי, המשחק בחוץ נגד ארסנל, המשחק בחוץ נגד סיטי. הקאמבק מהמשחקים האלה היה מפואר – 11 נצחונות רצופים – אבל לא היה כוח ליותר מזה, לא מקצועי ולא מנטלי. זה היה יותר מדי עבורם.

3. גליון ציונים נגד פאלסט: מינולה – לא היה אשם באף שער, אבל שוער צריך להיות אסרטיבי ביחסיו עם ההגנה. ג'ונסון – חשכה מתמדת כמו כל העונה, האגף שלו היה פרוץ לכל דבר. סקרטל – הצדיק הכמעט יחיד בהגנה לדעתי, אם כי כמובן שהוא טועה. סאקו – הוא פחות טוב מכפי שהוא נראה. פלאנגן – עדיין לא מגן מושלם. אלן – הוא יותר טוב ממה שזה נראה. לוקאס-  הוא בדיוק מה שהוא נראה. ג'רארד – איפה היתה המנהיגות? סטרלינג – משקיע את הנשמה. סטרידג' – התעורר במחצית השנייה. סוארז – בשיאים אישיים ננוחם.

CP3
רבע הכוס המלאה

15 Comments

אמנון ג. 6 במאי 2014

קודם כל – יש משהו בכינוי "פאלסט"?
נראה לי ( גם מהפוסט של גרייזס והתגובות שם) שהתיקו הזה בא בהקלה אדירה לאוהדי ליברפול. הם ידעו שהאליפות הלכה בהפסד לצ'לסי ולא יכלו לסבול את השבועיים הקרובים בתקוות שווא.
עכשיו הסבל נגמר , וטוב שכך. כאוהד נייטרלי – הרגשה מובנת בהחלט.
שתי הערות : 1 .למעשה כמעט שום דבר לא השתנה כי ממילא הפרש השערים במקרה של שוויון בנקודות היה מכריע לטובת סיטי. השינוי כעת הוא פסיכולוגי – מעין השלמה סופית עם אובדן האליפות וקיצור הסבל.
2. התמימות הזו של תיקון הפרש השערים בנצחון גבוה … סגרתי את המחשב ב 0:3 והיתה לי הרגשה שהם יחטפו בצד השני אבל שלישייה?
3. ההחלקה של ג'רארד כן הכריעה את גורל האליפות. עם תיקו או נצחון נגד צ'לסי לא היה קורה מה שקרה אמש לקראת הסיום.
4. עדיין – לדעתי יש מצב ( אם כי נמוך ) לנצחון של וילה על סיטי.
5. מה שרודג'רס צריך לעשות ( אם כי לא ברור כמה זה ניתן לביצוע) זה להחליף כמעט את כל ההגנה. מצב שבו קבוצה עם הגנה בינונית במקרה הטוב נאבקת על האליפות לא יחזור כנראה בעתיד הקרוב.

רוני יעקוב 6 במאי 2014

הבעיה היא שיש מחסור חמור בבלמים ומגינים טובים בכל הליגות,לך תמצא אותם במחיר טוב

אסף כלשהו 6 במאי 2014

אני דווקא חושב שסאקו בלם מצוין שילך וישתפר, והייתי מאוד רוצה לראות איך יעבוד ציוות שלו עם אגר כששקרטל הוא הגיבוי. כן, הוא מתאבד ומבקיע לא מעט, אבל בתור בלם הוא בינוני וסובל ממיקום רע- גם על הקרקע (ואז או שהוא מחפה עם תאקל הירואי וכולם משתחווים לו או שקורים מקרים כמו אתמול בגול השלישי שהוא יוצא בלי קשר לעולם על שחקן שכל מה שהוא יכול לעשות זה להוריד כדור בחזה ומפקיר את השחקן ששמר עליו) וגם באוויר (ואז הוא מפסיד בהגנה קרבות שהיה מנצח בהתקפה, או שעושה פאולים מיותרים). הוא טוב כפלסתר או כשחקן מחליף- לא כבלם פותח בקבוצה שמתמודדת על האליפות.

טל 12 6 במאי 2014

מדויק לדעתי.

הסגל קצר וכנראה שאין על הספסל את השחקנים שצרכים מבחינתו של רוג'רס.הוא לא מחליף את סטיבי שהוא עייף לקראת הסוף,במהלך כל העונה. נדמה לי שהוא פשוט לא סומך יותר על שחקני הספסל בתפקידו ומעדיף להשאיר את המנהיג הוותיק על המגרש.

רוג'רס יצר את "הקשר ההתקפי המזויף" (ב 4-4-2 -יהלום) שהורס התקפות של היריב כבר בחלק הקדמי,אבל גם הורס בכלל את המשחק. הכוונה לתפקוד של לוקאס כמובן.

במהלך העונה כמעט ולא ראינו שחקנים מחליפים כמו אלברטו טשיירה וקלי (היה פצוע?) נכנסים לעניינים וחבל,

ג'וני 6 במאי 2014

עם ג'רארד אי אפשר לזכות באליפות
מה לא מובן? ולחשוב שהוא מקבל מיליונים רק בגלל שהוא שחקן בית. במועדון אחר הוא היה נעלם ולא היו שומעים ממנו.
זה באמת יהיה פאדיחה לסיטי אם היא תשמוט אליפות ללוזרפול שעושה במכנסיים במאני טיים למרות ששחקניה לא יכולים להתלונן על עומס ועייפות כמו צ'לסי לדוגמא ששיחקה גם באירופה.
אולי צריך להחזיר את רוני רוזנטל כדי להראות לשכירי חרב של היום כגון ג'רארד איך מחזירים את התואר לעיר אחרי 24 שנים.

חדש בשכונה 6 במאי 2014

אתה באמת מתכוון למה שאתה כותב או מתכוון להתריס? מאיפה האקסיומה שעם ג׳רארד אי אפשר לזכות באליפות? ורוני רוזנטל נולד וגדל על גדות המרסי?

LOVERPOOL 6 במאי 2014

נשמע כמו ליברפוליסט בכינוי חדש
כדאי לבדוק

D! 6 במאי 2014

אין ספק שמיניולה צריך לחבוט במישהו פעם אחת כדי לנער טיפה את כל מי שמסביבו.

הסגל קצר מאד ואין כיצד להשפיע על המשחק, אבל זה נון של BR לאורך כל העונה

את האליפות הפסדנו בכל מיני מגרשים ובכל מיני מקומות הזווים שאיבדנו בהם נקודות. כמו גם במשחקי חג המולד. (או זה או באדום המאד מטופש של הנדו)

D! 6 במאי 2014

וכבר כתבתי את זה אצל דורפן אבל החיסרון של הנדו במשחקים האחרונים זו התשובה למי ששאל לפני כמה מחזורים (נדמה לי שאריק) מי השחקן הכי חשוב שלנו העונה.

זה משנה 6 במאי 2014

+1

משה 6 במאי 2014

סקרטל היה אשם בשני השערים האחרונים, לא ברור איפה הוא היה. ולג'וני שקרא לג'רארד שכיר חרב, אתה סתום או שאתה עושה את עצמך ?

אסף THE KOP 6 במאי 2014

אופציה א'.

kt nabv 6 במאי 2014

קריסטל פאלאס שינו את השם לקריסטל פאלאסט ואף אחד לא הודיע כלום??

ינון 8 במאי 2014

אין קישור אחורי. ג'רארד לבד לא מספיק. כשהנדו שיחק זה פחות בלט, אם כי גם אז היה אפשר לראות את זה, וכשהנדו לא נמצא זה זועק.
עוד נקודה, אין ספסל, וראוי לציין שאם אספס-אלברטו היו מקבלים יותר דקות ואמון בשלבים מוקדמים יותר של העונה, אולי הם היו מספיק בכושר כדי לתת אופציה התקפית מהספסל, ולא בטוח שהיינו מדברים על זה ש'אין ספסל'.

G 9 במאי 2014

Andy Carroll make us love you!!!

Comments closed