חכו עם הסכינים – תמי אלון

מאת: תמי אלון – יו"ר חוג האוהדים הישראלי של ליברפול.

***

יותר מהטופ ארבע ויותר מהעפלה לשמינית – חסרה ליברפול את היציבות הניהולית – סמכותית, תקראו לזה. זו הייתה ונשארה המכה הכי גדולה של ליברפול בעידן החדש: תחלופה אינטנסיבית של מאמנים ורצון בתוצאות מיידיות, כיאה לתרבות האינסטנט שאנחנו חיים בה (שהורעלה עוד יותר באמצעות קבוצות כמו צ'לסי וסיטי, שאגב אפילו להן לקח כמה שנים עד שהתחילו לאסוף תארים).

ברנדן רוג'רס עשה, עושה ויעשה המון שגיאות אצלנו. אין ספק שהוא לא חף מביקורת, ואפילו חריפה מאוד. ועדיין, לפטר אותו זה להתחיל לבנות מחדש, בעוד שלמרות שהקבוצה נראית מזעזע – עם שינויים קלים ומדויקים כגון הבאת חלוץ בשנייה הראשונה של חלון ינואר, יש לסגל הזה פוטנציאל מצוין שיכול להתחבר במהרה.

*

המצקצקים והמזלזלים יגידו שסוארז וסטארידג' הם אלו שהביאו אותנו למקום השני בעונה הקודמת, תוך שהם מנטרלים את רוג'רס מכל קרדיט שמגיע לו, אבל אני אומרת – בואו נעזוב את זה רגע. בואו נסתכל דווקא על העונה הראשונה של רוג'רס אצלנו.
תוצאות לא ממש היו בעונה ההיא, אבל רוג'רס הראה שעם סגל באמת מזעזע (לאלה ששכחו: דאונינג, קול, קארול, הנדרסון בפורמה נוראית דאז ועוד שלל כוכבי על) שיחקנו יופי של כדורגל: הייתה טיקי טאקה, הייתה דרך, היה חזון, אפשר היה לראות בקלות שמשהו טוב מתבשל באנפילד, וכצפוי – בסוף העונה, על אף המקום השביעי בליגה, אף אחד (אבל ממש אף אחד, שלא יצוץ לי פה איזה מישהו שטוען שהוא בעצם היה בעד להעזיב את רוג'רס עוד במאי 2013) לא רצה שרוג'רס ילך.

לא הגענו לעונה המטורפת הקודמת סתם ככה. הגענו בהמשכו של התהליך שהחל בעונה שלפניה, תהליך שעל כל כולו היה אחראי רוג'רס כמעט באופן אבסולוטי. איפשהו בדצמבר סוארז התחיל לתת מספרים מטורפים, הציוות עם סטארידג' עבד, הנדרסון נהיה שחקן כדורגל וסטיבי קם מהמתים ונתן את אחת העונות הכי טובות בקריירה.

*
אז מה בעצם קרה, רוגרס שכח מה זה להיות מאמן? הוא שכח שאפשר לעשות חילופים לפני הדקה השבעים? לא. את יכולות האימון עדיין יש לו, החזון עדיין קיים, את הטיקי טאקה הוא עדיין זוכר איך משחקים.

העובדה היא שהוא פשוט בסוג של הלם. כן, הלם ובפולנית, שוק. מתברר כי להשתלט על שבעה שחקנים צעירים וחדשים בהרכב זו מלאכה קשה יותר מלשחק במנג'ר ולכתוב בפייסבוק. מתברר כי לשחק שלוש פעמים בשבוע במשך חודשיים רצוף, על הרוטציות המתבקשות והלא מתבקשות, עם פציעות צפויות ולא צפויות, ובעיקר עם רף ציפיות מפלצתי שמונח על הכתפיים – זה משהו שאי אפשר לדמיין אותו ולא משנה כמה הכנות מנטליות ומשחקי ידידות תעשה לפני.
הלם.

*
כשג'ון הנרי חיפש מאמנים למשרת מאמן ליברפול בשעתו, רוג'רס הגיע לריאיון עם דו"ח ממצאי תחקיר מקיף שהשתרע על פני מאה ושמונים עמודים שערך על ליברפול. היו מפורטות שם הבעיות של הקבוצה, היה מפורט החזון שלו לגביה והיתה התייחסות מפורטת לגבי שיטות האימון והיעדים שהוא מתכוון להנחיל בקבוצה. המניפסט הזה של רוג'רס היה מאוד מעמיק והתייחס ליעדי הקבוצה ולהצלחה המצופה ממנה בכל עונה עד שנת 2018.
באמצע פברואר 2013, בעקבות ההצלחה המסחררת של הקבוצה, אמר רוג'רס בראיון כי  "הקדמנו את לוח הזמנים בשנה": הציפיות מבחינת המועדון היו להמשיך את עונת הבנייה של 2012-2013, לא לרוץ לאליפות אאוט אוף דה בלו.
קרה נס פלאי (כן כן, לרוג'רס אין שום קרדיט בו. ממש כלום. נאדה.) והקבוצה רצה לאליפות. קצת בניגוד לתכנון שהיה לסיים את העונה בטופ 4. הריצה לאליפות תוכננה רק לעונה הבאה.

אלא מה, מסתבר כי לא הכול עובד ודופק בשיטת זבנג וגמרנו, ולפעמים, כשמבשילים לא בזמן, שוכחים שבעצם אתה עדיין עומד בלוחות הזמנים (לפחות עד שתיגמר העונה וניווכח אחרת) שהוצגו לבעלי המועדון הרבה לפני שהיה אפשר להתייחס ללוחות הזמנים הללו כאל תירוץ. עובדה שיש רגרסיה ביחס לעונה הקודמת, אבל בתמונת המצב הכללית אנחנו עדיין בפוזיציה ריאלית להשלמת היעד העונתי.

*
השיקול כאן פשוט: אין טעם להביא מאמן שבין כה וכה יתחיל לבנות מחדש את הקבוצה (ומי יודע כמה זמן זה ייקח), על פני רוג'רס, שכבר הוכח שיודע לבנות את הקבוצה ועכשיו צריך לעשות את זה שוב. רוג'רס כבר מכיר את הקבוצה, מכיר את השחקנים, מכיר את הצוות המקצועי, מכיר את הבעלים ומכיר את המגבלות הכלכליות המוטלות עליו.
זהו שיקול עלות-תועלת בסיסי. לפני שקופצים עם קריאות אינסטינקטיביות מהמותן לגבי פיטורי מאמן, צריך לשאול את עצמכם מה ומי האלטרנטיבות וכמה זמן זה ייקח. אם ההבדל הוא לא מובהק (ולא רק שהוא לא מובהק – הוא אפילו משחק לטובת רוג'רס) הכלל צריך להיות שהיציבות הניהולית – סמכותית, חשובה יותר, בטח בליברפול.
ורוג'רס? אין לי ספק כי הוא יתניע את הסטארטר בקרוב מאוד. יש חמישה שלבי אבל בפסיכולוגיה ויש גם חמישה שלבי שוק בכדורגל. רוג'רס עבר אתמול את השלב האחרון, והכאפה המצלצלת הזו – יותר מכל תוצאה אחרת העונה – היא לדעתי בדיוק מה שהוא היה צריך.

בוודאות? לא. זו בסך הכול דעתי, אבל בואו נחכה, החלון מעבר לפינה.

 

 

 

ביי ביי אירופה
ההפסד ליונייטד

69 Comments

גיל שלי 10 בדצמבר 2014

פוסט נהדר, מסכים עם כל מה שכתבת, למרות שאת עו"ד

באבא ימים 10 בדצמבר 2014

אני מסכים בגלל את (ואני) עו"ד.

זה משנה 11 בדצמבר 2014

מצטרף לגיל. אחלה פוסט תמי.

אריק 10 בדצמבר 2014

בגדול זה נכון. למרות שיש לי בעיה עם מניפסטים ארוכים. לא חושב שפרגי או פייזלי פעם ישבו לכתוב. זה מתכון לאובר קואצינג'.
ודבר נוסף, נניח שמחר בבוקר פפ או קלופ או סימונה מוכנים לבוא, מפטרת?

תמי 10 בדצמבר 2014

לא. אני עדיין מאמינה במאמן שאך לפני 4 חודשים היה מועמד לתואר המאמן הטוב בעולם ובשורה אחת עם שלל השמות שציינת. אני לא חושבת שהוא שכח איך לאמן, אלא שהוא פשוט נמצא במקבילת הכדורגל להלם קרב עקב כל השינויים שקרו בעונה הזו. אני שומרת לו את האמונים וההזדמנות להוכיח שהוא יכול לבנות שוב את הקבוצה, וחלון ינואר זו הזדמנות של פעם בחיים להראות שהוא מסוגל. אחרי חלון ינואר נהיה חכמים יותר, אז תזכיר לי את השאלה הזו אז.

אריק 10 בדצמבר 2014

השאלה אם אחרי 20 רכישות רעות אחת טובה ואחת בינונית בינואר הוא יצליח. הוא צריך עזרה במחלקה הנ"ל.

בני תבורי 10 בדצמבר 2014

אריק,
גם רכש זו מיומנות נרכשת, נדמה לי שפרגי אימן אצלכם כמה שנים עד שפגע בול עם קנטונה. לגבי פפ, אשמח מאוד מאוד לראות מה הוא מסוגל לעשות בקבוצה שמתנהלת על פי מאני בול

יואב 11 בדצמבר 2014

בני,
קאנטונה היה החוליה האחרונה בפאזל. הוא הגיע לקבוצה מוכנה.
שמייכל, ברוס, פאליסטר, ארווין, פול פארקר, אינס, לי שארפ, קלצלקיס ומקלייר כבר נקנו על ידי פרגי קודם.
קאנטונה רחוק מלהיות הבול פגיעה הראשון שלו.

תמי 10 בדצמבר 2014

אני בספק גדול מאוד עד כמה רוג'רס אחראי לרכש (לטוב ולרע). בליברפול קיימות ועדות רכש ותקציב, שעל אף כל הדיבורים היפים לפיהם כל שחקן שרוג'רס רוצה הוא מקבל – המציאות, סביר להניח, יפה הרבה פחות. הואיל ואני לא יודעת מי היו מטרות העל של רוג'רס הקיץ קצת קשה לי להעריך עד כמה הן התגשמו (אגב, אני חושבת שהסגל שהובא הוא סגל מצוין שחסר לו הגרוש ללירה – מי יותר ומי פחות – כדי לתת תפוקות, והזוועה הקולקטיבית בוודאי לא עוזרת ליכולת האינדווידואלית), אבל אפשר לומר בבטחון כמעט גמור שיש לרוג'רס סשן ערכאות תקציב ואישורים לעבור עד שהוא מצליח להנחית שחקן שעונה על הקריטריונים. שוב, לטוב ולרע.

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2014

נורא קשה לומר על רכש שהוא כושל כשאותו רכש כמעט ולא שיחק. לוברן כושל, מסכים. צ'אן שיחק? לאלנה בינוני אבל שיחק מעט. מרקוביץ' בקושי ראה משחק ואתמול עד ההרחקה ראינו שיש לו יכולת. מורנו אני עדיין מאמין בו – הוא יודע את העבודה. זה לא אשמתו שמרכז ההנה שלו נראה ככה.

D! פה 10 בדצמבר 2014

אריאל – לפחות על זה שהרכש לא משחק רודג'רס אחראי. גם בעונה שעברה הרכש לא שיחק (חלק גדול ממנו). זה מין דפוס שכזה.

מרקוביץ היה נורא ואיום ונורא בדקות (הלא מעטות) ששיחק בתחילת העונה. רק במשחק האחרון הוא הראה ניצוצות של כדורגל ושל אכפתיות. ואתמול. במשך כעשר דקות. אני מחכה שהוא ימריא כי מכל הרכש שלנו הוא נראה הכישרון הכי גדול.

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2014

ביום שבת בדקות שהוא שיחק הוא נראה לא רע בכלל. ואני מסכים לחלוטין לגבי רוגרס, אני רק אומר שמוקדם הרבה יותר מדי להגיד שהוא נכשל ברכש. הוא נכשל השנה בהרבה מאוד דברים – דווקא הרכש לטעמי הוא עדיין לא אחד מהם.

D! פה 10 בדצמבר 2014

אז אנחנו מסכימים על הכל.
בשבת מרקוביץ נראה סוף כל סוף כמו שחקן כדורגל (כשרוני אפילו)
ומוקדם מדי לומר שהרכש נכשל.

אני רק אומר שמי שאחראי שהרכש לא משחק זה רוד'גרס, גם אם הוא לא קנה אותו או בחר אותו הוא לכל הפחות זה שבוחר את ההרכב. אני גם חושב שהוא מתקשה לנהל את הסגל שלו. חשבתי ככה גם בעונה שעברה שאת רובה שיחקנו עם 14-15 שחקנים וכל פעם שהיינו צריכים עזרה מהספסל היא לא הגיעה.

תמי 11 בדצמבר 2014

מרקוביץ' דווקא נראה מצוין גם מול סיטי.

Gil - Zimbabwe 11 בדצמבר 2014

איפה הוא היה מועמד?

תמי 11 בדצמבר 2014

בכל כתבה שמכבדת את עצמה ומנתחת את המאמנים הטובים בשנה החולפת.
והוא זכה כמדומני בתואר מאמן השנה בפרמייר ליג.

Gil - Zimbabwe 11 בדצמבר 2014

נו שויין….

burro 10 בדצמבר 2014

הפוסט כל כך נכון, אבל הבעלים לדעתי אינסטנט. אני מניח שתאבד התקווה לטופ פור הם יראו לו את הדלת.
מול העיניים שלי עומדת כל הזמן הדוגמה של ניוקאסל- החוזה הארוך (צעד נהדר שמראה לשחקנים שיש בעל בית והוא כאן כדי להשאר) הכמעט פיטורים והמצב הנוכחי. לפעמים הכי נכון זה לספור עד 10 ולנשום עמוק.

D! פה 10 בדצמבר 2014

בתכלס אני מאד מסכים איתך ואני חושב שאמרתי את זה גם לאריאל שהציג את אותו הרעיון לפני שבוע שבועיים.

אני חושש ש-BR בעצמו כבר לא כלכך בטוח בזה.

הבעיה העיקרית שלי עם קו המחשבה שאת מציגה, שבגדול אני מסכים איתו כאמור, נובעת בעיקר מהעובדה שאני לא רואה בקבוצה של העונה שום דבר מזו שראיתי בעונה הראשונה שלו. בעיקר אני רואה קיבעון מחשבתי. השינוי שהוא והקבוצה עברו מההרגע שלואיס הגיע ואל תוך העונה השנייה היו גדולים מאד. העונה נראה כאילו הוא מתעקש על משהו שלא עובד גם במחיר פגיעה מקצועית בקבוצה. יכול מאד להיות שאם העונה הזו הייתה מגיעה שנה שעברה זה היה עובד. כמועדון. העונה הקודמת, שחרגה כאמור מהתכנון, שינתה את זה.

מבחינת סדר הדברים היינו אמורים בעונה שעברה לנסות לסיים בין ארבע הראשונות. והעונה לסיים בין ארבע הראשונות ולנסות לתת פייט על התואר. אני לא חושב שזה השתנה רק שהמטרה להעונה כבר שונמכה לכניסה לארבע הראשונות. אני לא בטוח שאנחנו מסוגלים לזה ו-BR נראה עובד עצות. כל שחקני הרכש בינתיים לא נותנים תפוקה ואנחנו תיכף בינואר.
אני חוזר ואומר (ואף אחד לא מקשיב לי ובצדק. מה אני מבין) שהוא צריך עוזר חזק לידו.

Matipool 11 בדצמבר 2014

אני מקשיב לך ( וגם מסכים ) .
אני מניח שאתה זוכר שלואיס הגיע לליברפול לפני רודג׳רס .

D! פה 12 בדצמבר 2014

:)
נכון.

אני כבר לא זוכר כלום כנראה
מעכשיו אפשר לא להתייחס למה שאני אומר.
אם קודם התייחסתם

יואב 10 בדצמבר 2014

עין לשחקנים זה יכולת בלתי נרכשת. כמו מיומנות על הדשא. זה כן יכול להשתפר(לא מדבר על רוג׳רס ספציפית).

D! פה 10 בדצמבר 2014

יואב, מה ההבדל בין בלתי נרכש בלי יכול להשתפר?

אני גם לא בטוח שמי שיודע לבחור יודע מה לעשות עם הכשרון שבחר או איך לטפח ולהתאים אותו. ולהיפך.

יואב 10 בדצמבר 2014

לניסיון יש משמעות. תכונות שאתה מחפש והיכולת להשוות עם שחקני עבר שאיתרת.
אבל לזהות במדוייק את התכונות, זאת אינטואיציית כדורגל מובנית. וגם לדעת להעריך לאן השחקן יגיע עם מיצוי הפוטנציאל. לא נותן ללמד.
נוטים לייחס לפרגי גדולה במיצוי שחקנים. אני טוען שהגדולה האמיתית שלו היתה לדעת בדיוק את תקרת הזכוכית. כמובן שאין מאה אחוז. כמו בכל דבר.

בסוואלדו 10 בדצמבר 2014

אני חושב שמה שקרה בליברפול זה הרבה מעבר למאמן. אנשים אוהבים לקטול את חלון הקיץ, ובמידה רבה של צדק. אבל בין יולי לאוגוסט מתקבע מי יכול להמשיך להתחרות ומי לא לאורך זמן. דורטמונד היא דוגמא לכך. טוטנהאם דוגמא שממנה ליברפול היו חרדים כל הקיץ. זה לא שטוטנהאם או דורטמונד החתימו מחליפים גרועים. הבעיה שהם חייבות, אחרי כל עונה טובה, למכור את הטובים ביותר שלהם.

זה היה כנראה נכון גם אם ליברפול הייתה לוקחת אליפות. ברגע שליברפול לא יכלה לשמור על סוארז ולא באמת להביא מחליף באותה רמה, כוחה העולה דעך עוד לפני ששיחקה משחק אחד. זה גם היריבות שמרגישות שהם יריב זמני, וגם בתוך הקבוצה לשחקנים שהחלו להתפתח ועכשיו נעצרים כי בונים את הקבוצה מההתחלה.

בסוף זה גבה מחיר מקלופ. טוטנהאם חזרה להחליף מאמנים. רוג'רס קנה סגל בזמן שאיבד את הכוכב הגדול שלו. וכל המועדון התהפך בחודשיים.

קשה לדעת אם זה היה שיקול כלכלי לא להביא מישהו בסקאלה של סוארז או שזה שחקנים ברמה הזו לא רצו לבוא, אבל זה לא באמת משנה כי השורה התחתונה כואבת יותר מאשר הדחה פלוס היכולת, ליברפול אינו מועדון על.

D! פה 10 בדצמבר 2014

ודרך אגב – תודה שפירסמת את זה פה ולא הכל קורה רק בפייסבוק הזה

תמי 10 בדצמבר 2014

אני לא מתעסקת עם בני.

D! פה 10 בדצמבר 2014

מה זה אומר?

יריב ס. 10 בדצמבר 2014

שזה פורסם בפייסבוק ובני ביקש שזה יעבור לפה

D! פה 11 בדצמבר 2014

אז תודה לתמי ותודה לבני.

ותודה למי שאין לו פייסבוש

יריב ס. 11 בדצמבר 2014

תשמע, בימים האלה צריך להצטייד בשקיות הקאה לפני שנכנסים לפורום של חוג האוהדים. כאילו זכינו ב 6 אליפויות בעשור האחרון ובא מאמן ומחרב הכל. מהכרותי עם תמי אני מאמין שזה מה שדחף אותה לכתוב את הפוסט הארוך הזה.

זה משנה 11 בדצמבר 2014

בכלל, יש דברים שראוי שיפורסמו כאן וישמרו על המסורת של הבלוג המוצלח הזה. עמיחי עשה ב'חדר הנעליים' עבודה נהדרת בשנים שחונות ואין סיבה שזה לא יימשך למעט עניין השחונות.

D! פה 11 בדצמבר 2014

אין ספק שהשנה האחרונה קרתה מהר מדי.
קשה לרדת משם.

עד עשרת המשחקים האחרונים טענתי שאנחנו לא מועמדים בכלל, ברגע שאתה נותן לזה להכנס לך ללב זה נכנס וקשה לצאת ולהתחיל לראות בנו שוב מועדון שוליים.

האנטי פרימו 10 בדצמבר 2014

באמת שכאוהד ליברפול דבר אחד שלא משפיע עלי זה הפסדים. לא אוהב אותם, אף פעם לא מתרגל אליהם, אבל בואו נודה על האמת, מלבד העונה שעברה, הם מנת חלקנו בשנים האחרונות.
דבר אחד שאני לעולם לא יתרגל אליו בכל הקשור לליברפול, זה השיעמום. גם בעונות שליברפול הפסידה המון, היא לא שיעממה כמו העונה.
קשה לצפיה ללא חדוות משחק וללא טיפת ברק במשחק זה הדבר הבלתי נסלח היחידי בעונה הזאת ולצערי האשמה פה נופלת אך ורק על BR.
לא שאני קורא לפטר אותו מגיע לו קרדיט להמשיך לפחות עד סוף העונה, אבל אם יחליטו שם בבוסטון לעשות שינוי אני לא באמת יהיה עצוב. 3 שנים הם מספיק זמן להנחיל שיטה ודרך
שלא תהיה תלויה בשחקן כזה או אחר.
דבר אחרון: אמנם העונה של דורטמונד היא אחת המסויטות של המועדון בשנים האחרונות, אך הקבוצה הזאת אף פעם לא משעממת ותמיד שווה צפייה. ואם אנחנו מתלוננים על סוטרז אחד מה יגיד קלופ שכל שנה מאבד לפחות כוכב על אחד, ועדיין מצליח לשמור על סגנון משחק ברור ומרתק. גם כאמור שהתוצאות לא מי יודע כמה.

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2014

ליברפול תחת בניטז, אפילו בעונות הטובות שלה שיעממה לא פחות מזו שראינו אתמול. זה בסופו של דבר הסיבה שהוא הלך.

D! פה 10 בדצמבר 2014

לגמרי. מה שהוא הגיש לשולחן היה כבד. בעיקר כי לעיתים היה המון כישרון בשל.

האנטי פרימו 10 בדצמבר 2014

ממש לא אריאל ממש לא ואני לא מחסידיו של בניטס, אבל כזאת אפרוריות לא היתה אף פעם.
זאת העונה הכי משעממת של ליברפול שאני זוכר ואני זוכר עונות של רוי אוואנס והוייה רחמנא ליצלן, תמיד היה שם איזשהוא ניצוץ, משהו שתמיד נתן לך את ההרגשה הטובה הזאת שאתה אוהד את הקבוצה הכי מרגשת בעולם. העונה זה פשוט לא קיים.

באבא ימים 10 בדצמבר 2014

אני לא מסכים פעמיים,

שום דבר שקרה השנה לא מזכיר את הקבוצה שהבקיעה הכי הרבה שערים בעונת 2009, את הרביעיה נגד יונייטד החמישיה נגד אסטון וילה. הרביעיה מול ריאל שתי תוצאות ארבע ארבע נגד צ'לסי באלופות וארסנל בליגה. שום דבר – למעט חוסר האחריות ההגנתית אשר אלמלא היא ליברפול היתה אלופה. אפשר להגיד על הקבוצה ההיא הרבה דברים אבל לטעון שהקבוצה ההיא יותר משעממת מהקבוצה הנוכחית זה מגוחך – אלא אם ההגדרה שלך למעניין זה לצפות בתאונות דרכים.

אני גם לא מסכים שבניטס הלך כי הוא היה משעמם. הוא הלך כי הוא הסתכסך עם ההנהלה והיה מזוהה עם הכשלון. אני מזכיר שמי שפיטר אותו היה כריסיטאן פארסלו כונס הנכסים של rbs. אני לא רוצה לנהל שוב את הדיון אם ההחלטה הזו היתה נכונה או לא. אני כן חושב שזה יומרני לקבוע שהיא קרתה בגלל שליברפול היתה משעממת. באותה תקופה זה ככל הנראה הדבר האחרון שעניין את ההנהלה.

אריאל גרייזס 11 בדצמבר 2014

עזוב 2009, אתה זוכר מה היה ב-2005? איך שיחקנו בליגת האלופות כדי להגיע לגמר?

משה 11 בדצמבר 2014

או בעונה אחרי שזכינו במקום השני ?

D! פה 11 בדצמבר 2014

אכן. היו לנו עם רפא רגעים מופלאים, הייתה גם עונה מדהימה.

אבל כמות המשחקים שהרגנו בהם את כולם, את המשחק, את הקהלים, את השדרנים. נראה לי היו משחקים הכדור התפנצ'ר מעצמו. זו כמות שהיתה יכולה להספיק לעשרות שירים של צ'לאן.

באבא ימים 11 בדצמבר 2014

שים לב מה כתבת:

ליברפול תחת בניטז, [אפילו בעונות הטובות שלה!] שיעממה…

מה לעשות – זה לא נכון.

2008-9 היא מקרה קיצוני – זה גם לא נכון לגבי עונת 2007-8 (נגיד 6-0 נגד דרבי ו 4-0 נגד ווסטהאם; אני באמת צריך להזכיר לאנשים את ה 4-2 נגד ארסנל באלופות? מישהו יכול לדמיין את ליברפול של היום נותנת שמיניה לבשיקטאש?)

אפילו בעונת 2009-10 הקטסטרופלית היו לנו שתי רביעיות מול ברנלי, שישיה מול האל ורביעיה מול סטוק.

אם כבר מדברים על 2005: בוא נזכור ששלבי נוקאאוט בדרך כלל מזמינים תוצאות נמוכות (תסתכל על התוצאות של מילאן הנפלאה בשלב הנוקאאוט באותה שנה), ועדיין – היו שם כמה משחקים נהדרים: ה 3-1 מול לברקוזן (במיוחד המשחק בגרמניה) וה2-1 מול יובה באנפילד (אני אניח את זה כאן לרענון הזכרון):

https://www.youtube.com/watch?v=NBsraNDmuBU
ֿ
אז ליברפול סגרה את המשחקים נגד צ׳לסי – קבוצה שסיימה שלושים ומשהו נקודות מעליה בטבלה באותה עונה. אוי גוועלד! אבל זה לא אמור לערפל לגמרי את הזכרון.

הנה מבזק – ליברפול של בניטס באף אחת מן העונות שלה לא היתה גרועה כמו ליברפול הנוכחית ועל פי רוב גם פחות משעממת). ליברפול הנוכחית גרועה ברמות הודג׳סוניות.

Matipool 11 בדצמבר 2014

באבא – טוב שאתה כאן וטוב שאתה עם קשר ישיר ויציב למציאות .
משה – בעונת 2005/2006 סיימנו במקום השלישי כמדומני . לסגנות עם רפא הגענו בעונת 2008/2009 .

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2014

אני כמובן מסכים עם כל מה שאת אומרת אני פשוט הייתי מת לתפוס את ברנדן לשיחה ולהבין ממנו מה בדיוק עובר לו בראש. מה עובר לך בראש שבמשחק שאתה חייב ניצחון אתה פותח עם אלן-הנדרסון-לוקאס? מה עובר לך בראש שצ'אן לא מקבל רבע הזדמנות? בוריני?
ובחייאת מה עובר לך בראש כבר שנתיים שהאידיוט הזה בכנף ימין ממשיך לעלות כל משחק כאילו יש לו סרטון שלך עושה מעשים בכבשים צפון איריות? מה אני מפספס פה בדיוק?
וחוץ מזה באמת שאין לי מושג איך לך ולפרוסנר ולעוד אחרים יש בכלל כח לחפור על הקבוצה בפייסבוק במשך מרבית שעות היום. אני בעיקר רוצה לקבור את עצמי מתחת לשמיכה ולא לראות אף אחד במשך שבוע.

D! פה 10 בדצמבר 2014

אריאל, הייתה תוכנית כזו בערוץ של הקבוצה שבה יש איזה ילד ששואל את השחקנים ורודג'רס שאלות.

אני מת לראות אותך שם שואל אותו את כל אלו. בעיקר את זו עם הכבשים.

אריאל גרייזס 10 בדצמבר 2014

תשמע, אם שאלתי את בליצ'ק שאלה שעצבנה אותו, אז רוג'רס קטן עליי..

D! פה 10 בדצמבר 2014

אם גם קיבלת תשובה אז אני מציע שהאירגון בארץ ישלח אותך לשאול גם את BR – העם בציון רוצה תשובות

באבא ימים 10 בדצמבר 2014

כלל האצבע שלי הוא שתי עונות גרועות ברציפות. אני מאוד מחזיק מבעלי הקבוצה. אני מקווה שהם יתפתו לחתוך מהר מדי.

באבא ימים 11 בדצמבר 2014

צ״ל ״לא יתפתו״.

דורפן 10 בדצמבר 2014

ברור שלא צריך לפטר.

יונייטד נכנסה לתחרות על החתמת מאמן יוקרתי ושחקנים יקרים. אני מקווה שלתקופה קצרה וכמו במקומות אחרים – ואן חאל קודם בונה עם קצת רכש אבל אחר כך מטפח מקומיים.

אבל ליונייטד יש כוחות להלחם דולר בדולר כמעט מול כולם. לליברפול אין והערכים הם לא לוקסוס עבורה. הם חובה.

אריאל גרייזס 11 בדצמבר 2014

אני לא חושב שלליברפול אין כמו שליברפול לא רוצה. לבעלים של ליברפול יש כסף. רק עכשיו הם הוציאו איזה 200 מיליון דולר כדי להחתים שני שחקנים לרד סוקס והם הציעו חוזה של 135 מיליון לשחקן שלישי (שבסוף חתם במקום אחר). לא חושב שיש להם כסף פחות מאשר לבעלים של היונייטד, שגם ככה בחובות. אני חושב שהם לא רוצים. הם בונים על מודל שאמור להתקרב לרווחיות מתישהו. אולי זאת מחשבה אמריקאית שאפשר להרוויח מכדורגל (או לפחות לא להפסיד הרבה). פעם הייתי מאוד בעד המודל הזה, היום אני כבר לא בטוח כמה זה עובד.
מצד שני, קניה של שחקנים ב-80 מיליון בדרך כלל פשוט לא מוכיחה את עצמה.

זה משנה 11 בדצמבר 2014

*לא מוכיחה את עצמה בטווח הקצר, בליגה האנגלית.

אריאל גרייזס 11 בדצמבר 2014

עזוב, ריאל היא לא דוגמא לכלום כי היא לא קונה שחקן אחד ב-80 מיליון, היא קונה אחד כזה כל עונה לפחות. ברצלונה אותו כנ"ל.
מסכים שבטווח הארוך אם תרכוש כל שנה שניים-שלושה שחקנים בסכום של 100 מיליון ותוכל לשמור את כולם, אז בסוף תבנה סיטי או צ'לסי. אבל זה פשוט לא ריאלי. אני לא בטוח שאפילו יונייטד יכולה להמשיך במודל הזה

זה משנה 11 בדצמבר 2014

אני מסתכל על אתלטיקו, דוטומונד או בנפיקה כדוגמאות. סגל בונים מלמטה, בעבודה יסודית בתשתית ובהכשרה של שחקנים צעירים. גם במחיר של טעויות והפסדים.

D! פה 11 בדצמבר 2014

ההבדל היחיד, ואני מסכים שזה הכיוון שאנחנו צריכים לחיות בו, הוא שבדוגמאות שנתת אלו קבוצות שמעליהן יש גג שתי קבוצות (אם בכלל – באיירן, ריאל וברסה, ומי?). אז גם בעונות חלשות הן נמצאות באזור שמאפשר להן להכנס לליגת האלופות והתקציבים והמשיכה שלה. וגם עונה אחת בחוץ לא תרחיק אותן משם מהר. אנחנו מחוץ לפריבליגיה הזו.
זה רק אומר שלפעמים צריך לירות כדי להרוג. להביא שחקן שיחזיק אותך במקום עד ששאר הקניות שלך יסתדרו. בעיקר כשהקבוצה עדיין לא הייתה מספיק חזקה ומגובשת. ותלויה יותר מדי בשחקן אחד.

גורביץ' 11 בדצמבר 2014

+1

אריאל גרייזס 11 בדצמבר 2014

יכול להיות. העניין הוא שזה צלש או טרש. עשינו משהו כזה עם קארול (כן, אני יודע) וזה היה כזה כשלון שגרם לאמריקאים להפסיק לעשות רכישות מהסוג הזה.

זה משנה 11 בדצמבר 2014

D! הבעיה היא לא ב2-3 קבוצות שמעל, אלא במי שנמצא איתך בערך באותה הרמה. במילים אחרות, הבעייתיות היא לא בהכרח בדרגה העליונה ביותר, אלא בדרגים שמתחת. רמת התחרותיות (מקצועית וכלכלית) בין הקבוצות האלו בליגה האנגלית גבוהה יותר.

D! פה 11 בדצמבר 2014

אריאל – אני מסכים שהטעות עם הקרול (שנבעה אגב מחוסר הבנה מוחלט של השוק בכדורגל האירופי) קברה את האופציה הזו להרבה מאד זמן. לא בטוח שלרעה אבל כשאתה מוריד אופציה מהשולחן בסוג הזה של קניות – אתה בבעיה.

זה משנה – אתה צודק אבל זה לא משנה את העובדה שמבחינתנו להגיע לליגת האלופות יותר מסובך מאשר עבור דורטמונד או אתלטיקו. והחשיבות הכלכלית והמעמדית של להיות שם אין לה תחליף היום.

קתרוס 11 בדצמבר 2014

אני חושב שיש דימיון בין הניהול הכלכלי של ליברפול לזה של בוסטון רד סוקס, ושם המפתח למה שקרה השנה ברכש. בוסטון כמעט לא התחייבה בשנים האחרונות לחוזים ארוכי טווח לכוכבים גדולים וניסתה להחתים שחקנים ותיקים בעלויות נמוכות או צעירים לבנייה עתידית. זה הביא אליפות מפתיעה ביותר ב2013 (כמעט אליפות בליברפול) וכשלון טוטאלי השנה (כמו בליברפול כרגע). עכשיו הם עושים קצת שינוי במדיניות הזו ואולי גם בליברפול זה יגיע – הקבוצה חייבת שחקן על אחד לפחות כדי להתרומם, במקום חבורה בינונית במחיר בינוני (לאלנה,למברט,מנקיו,לוברן,בוריני ועוד). נחכה ונראה…

יואב 11 בדצמבר 2014

אבל יונייטד ריווחית. מאד אפילו. זה בכלל לא קשור לכמה כסף יש לבעלים, אלא לכסף שהמועדון מייצר בעצמו. היא גם משלמת משכנתא, גם קונה שחקנים ועדיין ריווחית. מאד. אם לא היתה, הגלייזרים לא היו שם.
היא בליגה אחרת מהבחינה הזאת.

אריאל גרייזס 11 בדצמבר 2014

אין קבוצת כדורגל מצליחה שהיא רווחית. אין כזה דבר. יש כאלו שמרוויחות המון מחוזי פרסום וכו' ומוציאות את הכסף הזה על שחקנים – אבל הן עדיין לא רווחיות.

יואב 11 בדצמבר 2014

וחוזי פרסום זה לא חלק מהעניין? הם מספרים את סיפור ההצלה בעצמם. חוזי פרסום גבוהים יש לקבוצות העילית. בניגוד לרובם, יונייטד מתפקדת נהדר כממשוכנת ללא צורך במדינות מאחוריה.
רווחית מאד יונייטד. תמיד היתה.

D! פה 11 בדצמבר 2014

באיירן

יואב 11 בדצמבר 2014

אכן.

אסף 11 בדצמבר 2014

הבעיה שלי היא עם השוק שהוא חטף.
לא נראה לי שהוא יודע איך להתגבר עליו. ומנסיון חיים שלי שמשהו משתבש כל כך כבר היא אפשר לתקן. צריך להחליף

cookie-monster 12 בדצמבר 2014

ועל זה נכתב:

When you walk through a storm, hold your head up high
And don’t be afraid of the dark
At the end of the storm, there’s a golden sky
And the sweet, silver song of a lark

Walk on through the wind
Walk on through the rain
Though your dreams be tossed and blown

Walk on, walk on
With hope in your heart
And you’ll never walk alone
You’ll never walk alone

D! פה 12 בדצמבר 2014

איך עושים THUMBS UP?

Comments closed