התרסקות

אפשר להאשים את אגר המחליק והנפצע, אפשר את סקרטל שהוא לא מגן ימני, את צ'רלי אדם, את מזג האוויר, אבל לדעתי אם נזכרים בדקות הראשונות, מבינים שלא נכנסנו למשחק הזה טוב, נכנסנו ברגל שמאל, ננסנו בלי רגליים בכלל. קשה להסביר, זה משהו באווירה, באופן בו השחקנים מגיבים למשחק, כאילו היה בנו פחד, כאילו הבנו שאנחנו נכנסים לתוך הפסד, או שבאנו עם איזו אג'נדה מחושבת לצנן אותם לנסות לשחק מבוקר. אני לא יודע, אבל האדום של אדם לא הפתיע אותי. מהרגע הראשון הוא קיבל החלטות גרועות, ודווקא הצהוב השני, העבירה הזו, אני מבין שהכניסה היתה ברוטאלית, אבל הוא בכלל לא ראה את פארקר, הוא בא לכדור. בכל מקרה, המשחק הזה והמשחק הקודם מבהירים נקודה אחת ברורה: אנחנו לא בליגה של המנצ'סטריות וצ'לסי. לא היינו שם לרגע. אנחנו בליגה של ארסנל וטוטנהאם. את ארסנל ניצחנו. בטוטנהאם התפרקנו. וכן, אנחנו צריכים את ג'רארד.

88 Comments

פילוסוף רדום 18 בספטמבר 2011

עצוב כמה שאני מסכים איתך.
אני אפילו לא בטוח שאנחנו בליגה של טוטנהאם – ראה ההפסד לסטוק.
אבל אני סומך על קני, אנחנו קבוצה חדשה לגמרי ויקח לנו זמן להתחבר.

סולארי 18 בספטמבר 2011

אני חושב שזה סמלי מאוד שחטפנו טיל מהדהד משחקן שכל הקיץ עשה קולות של רוצה לעזוב וברגע שנסגר חלון ההעברות התחיל לשחק. אפשר לעצום את העיניים מהיום עד מחר אבל עם טורס ומיירלש בהרכב במקום קארול והנדרסון היינו היום קבוצה אחרת.
שני פלופים מהדהדים.

זה משנה 18 בספטמבר 2011

עוד מוקדם להכתיר שחקנים כפלופים.
כתבתי את זה על טוטנהאם שהפסדיה ליונייטד – הם קבוצה מעולה – מאומנת היטב ומשחקת נפלא.
לצערי לגבינו, המשחק הזה כולו על קני. עמיחי כתב שהיה משהו ברוח בה הגענו למשחק, ולדעתי זה קודם כל בבחירה של ההרכב, קויט חייב להיות בהרכב של משחק חוץ שכזה, הנדרסון לא שווה הרכב כרגע, ולספירינג מגיע יותר צ'אנס ממנו, סוארז מפתח תכונות פרימדוניות וסקרטל לא צריך לשחק באגף.

חבל על המשחק הזה, כי ברוח נכונה הוא בהחלט עביר.

זה משנה 18 בספטמבר 2011

שהפסידה*

סולארי 18 בספטמבר 2011

לפעמים פשוט צריך להגיד לשחקן תסתום את הפה ותתחיל לשחק כמו שעושים לא פעם בטוטנהאם במקום להיעלב ולשחרר את השחקן לקבוצה יריבה.

D! במולדת 18 בספטמבר 2011

לצערי – זה קני.

וקרא צריך מחליף – דחוף!!!

לי-שי 18 בספטמבר 2011

ההפסד הזה מרגיז אותי בעיקר בגלל שיש לנו את השחקנים לנצח את המשחקים האלו בלי יותר מדי מאמץ אבל הם פשוט לא משחקים בעמדות שלהם. קראגר חייב לצאת, סקרטל לא ימני, קויט שווה הרכב, קואטס מוכרח לשחק. עד כדי כך פשוט.

sui 18 בספטמבר 2011

זאת התשובה לכל מי שחשב שסקרטל יכול לשחק מגן ימני
– לא מול שחקני כנף מהרמות הגבוהות כמו בייל. מול בולטון וסטוק זה עבד כי לא היה להם שחקן כנף שמאלי מהיר וטכני.
איפה מרטין קלי ? איפה פלאנגן? מול בייל שמים על הספסל את רובינסון – שמשחק בעיקר בשמאל…?

לוקאס – קפטן ברזיל צעירה,אדם – קפטן בלקפול,קראגר – קפטן או סגן קפטן -לא משנה, סוארז – קפטן אייקס,הנדרסון – קפטן אנגליה צעירה.
מוזר שעם כל כך הרבה קפטנים אין מנהיג על המגרש, לא משנה כמה קראגר מנסה והיום הוא דווקא היה אחת מנקודות האור היחידות לפחות בנוגע לתפקיד שלו כבלם. פחות כמנהיגקפטן שאמור לסדר את ההגנה המפורקת. מסכן ריינה.
אני גם מרחם על קואטס שבמשחק הראשון שלו צריך לסבול מכל הצרות. שלא לדבר על קארול שמנסה לתקוף ללא הפסקה ואף טמבל לא מוסר לו…עד שסוף סוף אנריקה מרים לו באופן מושלם שהוא היה כבר מופתע ופספס.
משימה להעברות חורף – סקרטל או אגר צריכים לעוף ובמקומם שחקן הגנה חזק,טכני שיכול לשחק בכל עמדה בהגנה – שמאל,אמצע וימין. האם סקרטל נתן מסירה אחת קדימה היום שהגיעה לשחקן באדום ? אפילו מסירות אחורה בקושי הגיעו ליעדם – ריינה.
רובניסון ופלנאגן הם ממש לא העתיד של ההגנה שלנו אלא אם כן אנחנו רוצים להיות באמצע הטבלה. הם צעירים וקצת מהירים,בעלי שליטה בכדור אבל לא יותר מזה. הם לא ממש מהירים כמו התאומים הברזילאים של הורודים וגם לא התקפיים כמוהם. שלא לדבר על השוואתם לג'ונס או סמולינג החסונים,הגבוהים והאתלטים. מהירות הופכת להיות שם המשחק. רואים את זה אצל הורודים,טוטנהאם,ריאל מדריד,צ'לסי,ברסה – מגינים+שחקני כנף מהירים מאוד ,טכניים, והתקפיים.
מי יש לנו שהוא מהיר ? אנריקה,דאונינג,ג'ונסון (פצוע אנגלי),בלאמי (מי יודע מה נשאר לו). בכל אופן אף אחד מהם לא מתקרב למהירות של בייל או לנון לדוגמא.
סוארז מהיר לחמשה-עשרה מטר לא יותר מזה.
כמעט כל פעם שקלי יוצא לריצה מהירה וארוכה הוא נפצע – חייב לעבור לעמדת בלם.
את הנדרסון עוד לא יצא לי לראות ממש רץ מהר על הקו או דרך מרכז השדה.

בכל אופן נמאס לי כבר לקרוא באתר הראשי כמה כיף באימונים ואיזה צחוקים רצים…שיתחילו לקרוע להם את הצורה… עדיף ששחקנים יפצעו שם במקום בתחילת משחק.
"קשה באימונים, קל בקרב" וכל זה…

אסף THE KOP 18 בספטמבר 2011

אתם עדינים.

אני ראיתי משחק של חבורת אפסים.

אפס משש נקודות בשני משחקי החוץ. פשוט בושה.

בוזו 18 בספטמבר 2011

בפוליטיקה לא נסכים – אבל בכל מה שקשור בליברפול אסף THE KOP צודק בכל מילה.

מה שהיה הוא שנשאר,אין חדש תחת השמש.

אותו כדורגל חלש, אותם משחקי חוץ פאתטיים, שנים על גבי שנים וכלום לא משתנה.

והכי עצוב – שההפסד על קני. מי שלא דאג לחזק את ההגנה העלובה שלנו צריך לקחת את האחריות על ההפסד.

היה לי ויכוח קשה עם אנשים פה כשהחתמנו את אנדי קארול. כל כך רציתי לטעות. לצערי מדובר, אם מחשבים יחס השקעה מול תרומה, באחד מחמשת הפלופים הגדולים בשנים האחרונות בעולם.

עצוב. כולכם פה כל כך אופטימיים תמיד ולי לא נותר אלא לקנא בכם. הלוואי ושוב אני טועה….

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 18 בספטמבר 2011

אנשים, איזו טרגדיה!
מה קרה? אז חטפנו חזק. אז מה?
לא פעם ראשונה ולא אחרונה, בטוח. נזכרתי ב4-0 ב Theater of Shite ב 2003.
אנחנו לא בדיוק יונייטד או סיטי או צ׳לסי או אפילו ארסנל.
אני די בטוח שעוד יבואו נצחונות נאים לצד מפלות כאלה ואחרות. ברור שזה עניין של בטחון עצמי וכושר. כרגע שניהם חסרים לנו.
החברה שלנו לא כאלה אפסים. בואו נגיד שהם די בינוניים.
מי שמצפה לקרב על אליפות צריך לחזור לקרקע.
נסיים 4-7 סולידי, כרגיל.
תמיד יש את העונה הבאה לבנות עליה :-)

זה משנה 18 בספטמבר 2011

הבעיה היא שלא נראה היום, או בכלל בהרכבים מאז תחילת העונה, אותו עוז שנראה שם בסיבוב השני בעונה החולפת. וזה מה שמעציב.

רונן 18 בספטמבר 2011

רק קני אשם השחקנים שבחר כישלון טוטאלי האובססיה להביא שחקנים אנגלים בינונים מתפוצצת לו בפרצוף במאניי טיים בשנה שעברה נכשל וגם השנה ניכשל בגדול קני פרה קדושה מאמן מיושן ללא מעוף וללא מסוגלות לשנות תוצאה תוך כדי משחק. ברגע שליברפול בפייגור המשחק יסתיים בהפסד.

רונן 18 בספטמבר 2011

בהמשך לתגובה הקודמת אני אוהד את ליברפול משנת 1977 הייתי בגמר באיסטנבול ושנה לאחר מכן בגמר הגביע בקרדיף שניצחנו את ווסטהם ב-34 שנות אהדתי את ליברפול ראיתי כבר הכל וכמו שקני הפסיד לנו את משחק האליפות ב1989 בבית מול ארסנל במחזור האחרון כך הוא יחרב את העונה הנוכחית. תאמינו לי קני הוא מאמן עקשן ביותר (יותר מבניטז) ולכן במהלך העונה נראה עוד המון החלטות תמוהות ולא מקצועיות מצידו. המכירה של מיילרש לצ'לסי הייתה אחת מהן

אלעד 18 בספטמבר 2011

לצערי רונן צודק במידה מסוימת – בפעם האחרונה שליברפול הצליחה לחזור מפיגור בהפסקה לניצחון הייתה לפני יותר משנתיים.

ראיתי את המחצית הראשונה ובשנייה קיוויתי שטוטנהם תפרק לגורמים את ההגנת הכלום ושום דבר שלנו – ככה לפחות אולי מישהו (עם קצת היגיון) יסיק לקח מהמשחק הזה.

זה לא מפתיע שהפסדנו לסטוק זה מה שההגנה הזו שווה ועד שדלגיש (שבמהלך המשחק צעקתי על הטלוויזיה "תתבייש") יבין, אם הוא בכלל מסוגל, שהקבוצה הזו רקובה עד היסוד מבחינת האיכות שום דבר לא ישתפר – בין אם מדובר בקאראגר שכבר לא מסוגל לרוץ או סקארטל שלא עומד בדרישות בתור מביא כדורים (למרבי האירוניה אחרי שדגליש דיבר עליו בגאווה בסוף השבוע) או על זה שליברפול קונה מדי חלון בלם ולא מצליחה ולא מצליחה להפוך את הגנת המסננת אל בונקר, שיכול להתמודד עם התקפות של חלוץ יחיד כמו נגד סטוק וסאנדרלנד או כל השחקנים שקיבלו הארכת חוזה (ג'ונסון, לוקאס, ספירינג) ואנחנו בעצם קיבלנו שלט שבו כתוב "FUCKED FOR ANOTHER 4 YEARS.

אסף צודק. במילה אחת בושה!
אני מתלבט אם בכלל לראות את המשחק הבא – אם ככה השחקנים משחקים וככה משקיעים על המגרש למה (לעזאזל) לבזבז הזמן והציפייה בלראות את המשחקים – איך בצורה שהקבוצה והמאמן הגיבו (על המגרש ומחוצה לו) אפשר להבין שהם מבינים בכלל את הבלופ.

amit pros 19 בספטמבר 2011

אני לרגע לא בא לסנגר,אבל אולי כדאי לזכור שקיבלנו שלושה שערים אחרי שירדנו לתשעה שחקנים.
אני מציע לעצור את העצבים,ולחכות קצת.
מה שברור:
1-סקרטל לא מגן,לראות אותו מול בייל הזכיר ילד קטן שנופל מאופניים לרצפה
2-העובדה היא שיש לנו חלוצים,ויש לנו למים,ויש למה שאתם רוצים,רק אין לנו אף קשר אמצע שמסוגל לתת פס לגול אם העסק נתקע.העודה שמיראלש שוחרר היא איומה ונוראה,חייים להביא ינואר קשר.חייבים.

אלעד 19 בספטמבר 2011

עמית, נקודה מס. 2 שלך היא מגוחכת – אדמס, הנדרסון ודאונינג כולם קשרי אמצע, למעשה דאונינג הוא היחידי שהוא טבעי בכנף ויכול לתפקד רק באמצע, כל היתר הם קשרי אמצע טבעיים.

חוץ מזה, ליברפול בחרה (לא חויבה ולא אולצה) לשחרר את מירילס ואקווילני (שנתן היום שער מול נאפולי ו-2 בישולים במשחק הקודם).

amit pros 19 בספטמבר 2011

אלעד.אני לא יכול להסכים איתך פחות.
דאונינג הוא קיצוני-ינו לבין האמצע אין ולא כלום.
הנדרסון שיחק רוב הזמן צד בסנדרלנד,ונכון שהוא יכול לשחק באמצע.גם קאראגר יכול לשחק כמגן.אז מה?הוא לא מסוגל לתת פס לגול והוא משחק בעיקר לרוחב-אלא אם מדובר במגרש פתוח ומתפרצת.קשרים שמסוגלים לתת פס לגול במשחק עומד הם שניים.אדם וסטיבי.
זה מעט מדי לקבוצה כמו ליברפול.לעניות דעתי חייבים להיות לפחות שניים כאלה כל הזמן במגרש,לכן לשחרר את מיראלש הייתה טעות איומה שתתוקן מן הסתם בפגרה ואם לא אז בפגרה הבאה.

יואב 19 בספטמבר 2011

לי שי,
לא נראה לי שליברפול אמורה לנצח את טוטנהאם(שלא נופלת מליברפול בלשון המעטה מפרגנת במיוחד) בלא מאמץ מיוחד. זה לא קרה בעונה שעברה וליברפול לא הביאה מסה קריטית של איכות כדי להפוך את התמונה מול קבוצה שרצה ביחד כבר תקופה(ושמרה על הכוכבים שלה והוסיפה שחקני ליגה מצויינים ומוכחים).
אני חושב שמדובר בקרב צמוד.  

צחי 19 בספטמבר 2011

חברים,
מי שעקב אחרי ההתנצחות שלי עם שי- לי לפני עשרה ימים רואה עכשיו שלצערי לא טעיתי…

לי-שי, אם אתה בעצמך אומר שהשחקנים לא בעמדות שלהם (וזה הופך הרגל) אז אתה מבין שהמאמן לא יודע מה לעשות- אם לא היו קוראים לו קני דלגליש כבר היית קורע אותו לגזרים…

העניין העיקרי הוא שרובכם כאן מתארים את המצב כבעיה או משבר. בעיה יש כאשר המצב הנורמלי טוב ומשהו השתבש.
המצב כרגע הוא שאין בעיה ואין משבר בגלל שלא השתבש כלום- זה פשוט מה שיש כרגע!!! לא היתה תקופה טובה שנגמרה!!! אין בעיה שתפתר ואז יהיה טוב!!! בכל היבט צריך שינוי חד ולא מדובר בבעיה לתקן!!!
תפנימו כולם- ליברפול עוד קבוצה בליגה! צריך שינוי של 180 מעלות כדי לצאת מזה!!!
לא צריך בכלל להסתכל על כמות האליפויות של יונייטד, לא על מי זכה יותר באירופה- זה לא רלוונטי כרגע!!!
יונייטד, סיטי, צ'לסי, טוטנהאם ואפילו אסטון וילה כרגע לא בליגה של ליברפול!!!

. דלגליש רוצה להראות שהרכש היה מוצדק אז הוא משלב בהרכב את רוב הרכישות שלו יהיה המחיר אשר יהיה.
2. דלגליש פשוט לא יודע מה לעשות. הוא לא יודע לאמן.
אם הוא היה יודע הוא לא היה יושב בבית 10 שנים, הוא לא היה מפוטר משתי הקבוצות הקודמות שלו, הוא לא היה מוכר ביהירות כזאת את מיירלש, ולא היה קונה את קארול.
הסימן הכי מובהק לכך שמאמן לא יודע מה הוא עושה זה כאשר הוא מתחיל להעביר שחקנים לתפקידים אחרים רק כדי שישחקו כי הוא לא רוצה שהם יהיו על הספסל אחרי שהוא עצמו קנה אותם או כדי שיפתרו בעיה שהמאמן לא יודע לפתור.
3. אנדי קארול זה פשוט הכשלון הגדול ביותר של המועדון אי פעם מבחינת תועלת מול מחיר. הוא פשוט לא שחקן כזה טוב
4. לא מדברים על זה הרבה אבל הדמות ששותפה מלאה לכל הרכש המוזר והמכירה המשונה של מיירלש, היא דמיאן קומלי הצרפתי שמונה לדיירקטור אוף פוטבול במועדון.
פירגנתי לו על העבודה שעשה בטוטנהאם אבל בליברפול הוא נכשל טוטאלית!!! הפעולה היחידה שהוא הצליח בה היתה המכירה של טורס…

אז מה לעשות?
ככה- צריך לעשות פעולות כואבות ומהירות שיביאו פירות רק בעונה הבאה:
1. לפטר את דלגליש ולהביא מאמן שבאמת יודע לאמן.
2. למכור את קארול בהפסד ולצמצם נזקים.
3.לפטר את דמיאן קומלי
4.להפסיק להאמין באופן עיוור בסמלים ובמיתוס- ליברפול לא קבוצה משמעותית יותר בליגה האנגלית!!!
אם לא אנפילד המצב היה בכלל קטסטרופלי…

זה משנה 19 בספטמבר 2011

חלק מהתגובות כאן הן היסטריות ומגוחכות. אורך רוח ונשימה עמוקה הן חלק מרכזי בעניין הזה שנקרא בניית קבוצת כדורגל.

אלעד 19 בספטמבר 2011

זה משנה, בעיקר מדובר על הדרך שבה ליברפול מתנהלת השנה – המשחק מול טוטנהם נפתח רע, לא בגלל שטוטנהאם היו כל כך טובים, אלא כנראה שהשחקנים החליטו לקחת את הסופ"ש לשופינג בלונדון עם המשפחה.
בסוף המחצית הראשונה היו 11-0 הזדמנויות לטוטנהאם על ליברפול. מישהו יכול להסביר לי איך קבוצה שנוסעת מליברפול ללונדון, שעושה תמונות יפות באימונים ומעלה לאתר הרשמי או הטויויטר, מרשה לעצמה לא ליצור הזדמנות אחת במהלך כל המחצית הראשונה? -אני לא מבין. אולי למישהו יש תשובה?

בתחילת המחצית שנייה, ליברפול קצת לחצה על הדוושה והצליחה ליזום כמה פעולות. למה זה לא קרה מהדקה הראשונה? למה נראנו כמו סמרטוטי רצפה במחצית הראשונה? האם צריך לחבר 2 אלקטרודות לשחקנים בשביל לגרום להם לרוץ ולהתאמץ בשביל הסמל והממורמרים באדום?

רונן 19 בספטמבר 2011

צחי כל הכבוד תגובה מדהימה ומדויקת

זה משנה 19 בספטמבר 2011

אלעד, מכיון שגם אני צפיתי במשחק במלואו, אני מאוכזב מאוד ממה שראיתי. יחד עם זאת, אני מוצא את התגובות האחרונות כאן פחדניות, רדודות ולא רציניות.

פטרו גם אותי.

יוגב 19 בספטמבר 2011

זה משנה, אתה כ"כ צודק שזה פשוט עצוב.
אני כל הזמן בודק אם לא נכנסתי בטעות לפורום של אוהדי בית"ר או משהו דומה. בסגנון שהשתרש פה בזמן האחרון לא חסר הרבה שנומה ואלישבע יתחילו לכתוב כאן תגובות כי הם ירגישו בבית. אני הלכתי, אתם רשאים לקרוא לי מתנשא, פלצן או מה שלא תחליטו, אני רואה את האהדה לקבוצה בצורה שונה ולבטח לא קורא לשחקנים שלי אפסים, בושה או נמושות ולבטח לא מצפה לקבל זאת ממי שמנסה להתפאר פה בביקורים באנפילד/איסטנבול/אתונה או כל אתר היסטורי אחר וראה איך מתנהגים האוהדים הטובים בעולם.

D! במולדת 19 בספטמבר 2011

נראינו רע. רע מאד. קטסטרופה.
אבל, ופה אני מסכים עם צחי, זה המצב. ולכן אני לא מופתע מהיכולת.
אני מאוכזב מהבחירות של קני למשחק הזה ועדיין מזועזע מהשחרור של מיירלש. אני חושב שבכל מועדון צריכים לשחק המתאימים ולא היקרים ביותר או אילו שרק נרכשו. זו כרגע הנקודה שהכי מפריעה לי.
מצד שני, מתי היינו משמעותיים באמת (למעט עונה אחת עם בניטז)? צריך זמן וסבלנות. המאבק שלנו הוא לא על אליפות ובמידה מסויימת אפילו לא על מקום באירופה, אלא על בנייה של קבוצה ודרך ובנקודה הזו אני כן אוהב את מה שקורה במועדון.
לא צריך להתרגש יותר מדי (וזה אני אומר אחרי הסבל שהיה כרוך בלצפות בקבוצה אתמול), המבחן שלנו צריך להיות לאורך זמן.

מאור 19 בספטמבר 2011

אין ספק שאנחנו בתקופה רעה. אבל אל תצאו מפרופורציות. לכל קבוצה בעונה שלמה יש את הרגעים החלשים שלה. העיקר הוא ללמוד איך לצאת מהמשבר והפיק את הלקחים משני ההפסדים האחרונים שהיו לנו ולא לצלוב את המנג'ר, ההנהלה או הבעלים שהיו אחראים לרכש, כי הרכש כבר נעשה. הרי לפני מספר מחזורים טוטנהאם פתחה את העונה שלה באופן גרוע, וארסנל ממשחק למשחק שוקעת. לדעתי, ליברפול העונה תסיים בטופ פור כי הקבוצה רק תמשיך להתחבר ולהתחזק. וכך מסגל של שחקנים טובים, כל אחד בנפרד, יווצר לו גיבוש חזק.
ולסיום כמה נקודות אור שצריך לשים לב אליהם:
1. אנחנו רק סיימנו 5 מחזורים. ואסור לשפוט קבוצה רק בתחילת העונה. כשנגיע לאחר המחזור העשירי אז תפנו את הביקורות שלכם.
2. מחצי העונה הקודמת, למדתי להכיר בקני כאיש של הפתעות. כרגע הוא נראה לי האיש היחידי שיכול לדרבן את הקבוצה הזו מעלה.
3. סטיבן ג'רארד סוף סוף צפוי לחזור למשחק הגביע נגד ברייטון. ואין זמן יותר טוב מעכשיו – ברגע הנפל של הקבוצה – לחזור אלינו. עצם הנוכחות שלו במגרש עושה את ההבדל.
4. אני לא יודע אם אנשים שמו פה לב או שהם שכחו מזה שעד המשחק האחרון נראנו טוב מאוד. שיחקנו את הכדורגל השוטף שהזכיר לי את חצי העונה שעברה. הפגרה אכן עשתה את שלה. ובמקום להמשיך בריצה הנפלאה והממוקדת שלנו, די ירדנו ביכולת.

בוזו 19 בספטמבר 2011

קצת מצחיק שאנשים פה תוקפים את המאוכזבים ואומרים שצריך אורך רוח ונשימה ארוכה כשבונים קבוצה.

אחרי 22 שנה, כמה וכמה מאמנים (קני, בניטז, הודג'סון,אוואנס, הוייה, סונס, תומפסון וכו') ועשרות שחקנים – נראה לי שאורך הרוח של האוהדים זו לא בדיוק הבעיה פה.

ולגבי "בניית קבוצה" – נו, בזמן שאנחנו בונים ובונים 22 שנה יונייטד מתחילים כל פעם מהתחלה ותוך כמה חודשים הבנייה מביאה אליפות.
וזה מתסכל.

זה משנה 19 בספטמבר 2011

גם עשרה מחזורים זה לא מספיק זמן לשפוט את המהלך שנעשה כאן. המועדון החליף חלק משמעותי מהסגל שלו, רכשו שחקנים חדשים, ומשלבים לצידם שחקני בית צעירים. מי שמדמיין לראות תוצאות בחודשיים-שלושה הוא תמים במקרה הטוב וקשקשן במקרה הרע.

לסיטי, עם כל הרכש הסופר איכותי שלה, כמעט לכל עמדה ועמדה, לקח למעלה מעונה להתחבר. אז לנו, עם הרכש הפחות נוצץ ועם כמויות עצומות של ציפיות ייקח גם זמן.

בראש הקבוצה עומד האיש האחרון שנשאר במערכת שמכיר את המועדון הזה מבפנים ומבחוץ. הבוז שהוא זוכה לו כאן מעיד על הכותבים הרבה יותר מאשר עליו.

D! במולדת 19 בספטמבר 2011

בוזו
אתה צודק.
מצד שני כל המאמנים שהזכרת קיבלו את הזמן לבנות.
גם הצוות החדש (כולל הצוות הניהולי והבעלים) זכאים לזה. גם השחקנים.
וגם אנחנו. אחרת נשאר מתוסכלים לנצח. קבצוה עם עבר ובלי הווה. זה גרוע. כבר עדיף להיות קבוצה בלי עבר..

בני תבורי 19 בספטמבר 2011

חשבתי שיהיה נכון מצידי להרגע משמשחק לפני שאגיב. אני מזדהה עם התחושות שהובעו כאן, גם אני התביישתי, גם אני חושב שזה טמטום למכור את מיירלש. יחד עם זאת, תחשבו למשל על מנצ'סטר יונייטד בעונה שעברה אחרי שהובסה אצלנו ללא תנאי. האם אז שיחקו שם שחקנים אחרים מאלה שלקחו אליפות בתום העונה? יש ימים מסריחים כאלה וכל קבוצה עוברת אותם. אנחנו בתהליך בניה. קני לא מיושן ולא בלתי רלוונטי, הוא טועה ויטעה וגם יביא הישגים.

צחי,
קראתי את תגובתך בעיון, אני חושב שיש לך מה לומר ויש לך דרך מצויינת לומר את הדברים אם אתה מקפיד להשאר ענייני. אבל אני חושב שעוד מוקדם מידי לחרוץ גורלות כל כך מהר. לא הייתי מחליף את קני באף מאמן בעולם ויש לי אמונה גדולה ביכולת שלו להדביק את הפאזל לתמונה שלמה.

באבא ימים 19 בספטמבר 2011

רונן:

להאשים את קני באובדן באליפות ב – 1989 ולהתעלם מאיזשהוא אירוע שקרה 11 יום לפני אותו משחק זה משהו שלא האמנתי שאי פעם אשמע מאוהד ליברפול.

בוזו:

האוהדים מחכים 22 שנה. קני במועדון חצי עונה וחמישה משחקים. אם כבר הבאת את יונייטד לשם השוואה, אז תעשה אותה כמו שצריך. פרגוסון ביונייטד 25 שנה, ולמזלה של יונייטד הוא לא הודח לאחר ארבע השנים הראשונות שלו בהן קיבל קבוצה שסיימה במקום הרביעי ודרדר אותה פעמיים למקום ה – 11 ופעם למקום ה – 13.

זה משנה 19 בספטמבר 2011

תודה לבני ובאבא על קול השפיות.

צחי 19 בספטמבר 2011

זה משנה ויוגב,
אני מסכים שלבנות קבוצה לוקח זמן. אבל זה נכון אם הבאת שחקנים, אתה מרכיב אותם בעמדות שלהם ואומר לעצמך "אני מוותר על ההווה בשביל העתיד. אני מקבל תקופה רעה למען העתיד". אבל אם הם לא משובצים בכלל בעמדות שלהם אז אין כאן שום תהליך בניה!
יש כאן רק התעקשות מאמן על שיבוץ הרכישות שלו כדי להראות שהוא לא טועה!!!
זה לא עובד ככה!!!
מאמן שיש לו הפתעות- כנראה שבאופן סיסטמטי לא יודע בדיוק מה לעשות! בכדורגל אין הפתעות, אם אתה טוב אז זה בגלל שאתה עובד על זה כל הזמן ולא בגלל הברקות.
הכי מפחיד זה שהיריב יודע מה אתה עומד לעשות, מתכונן לזה, אתה עושה את מה שהוא מצפה לו ועדיין אין לו תשובות!
מישהו הזכיר את התבוסה של היונייטד- יונייטד הובסו ע"י ליברפול אחרי שבועות ארוכים של יכולת טובה ונצחונות ואחרי התבוסה באו עוד כמה שבועות כאלה. זה היה יוצא מן הכלל!
אתם מתייחסים למה שקרה כיוצא מן הכלל וזה בדיוק העיניין! זה הכלל!!! זה מה שיש!
גם הנצחון באמירויות לא היה עם יכולת יוצאת דופן, אבל ניצחו.

זה משנה,
אתה קורא לתגובות שלי ושל עוד כמה רדודות והיסטריות בגלל שאנחנו מנתחים את זה נכון ואין לך מה להגיד אז אתה לא מגיב- אתה מבקר אותנו במקום להתייחס לתוכן של הדברים. נקודה שניה- אתה יוצא מנקודת הנחה שזה פאנצ'ר בעונה טובה וזאת בדיוק הבעיה!!! זה לא פאנצ'ר!!!
אנחנו סתם עוד קבוצה בליגה! כמו סטוק, פולהאם וולבס וסנדרלנד…

נקודה אחת לסיום- אני מסכים במאה אחוז שדלגליש לא אשם לחלוטין באיבוד האליפות ב 1989. השחקנים, ההנהלה, המאמן וכל העיר (מי שמכיר את העיר ליברפול יודע שאין בכלל שנאה בין אוהדי אברטון וליברפול ולכן אני מתייחס לכל העיר) היתה בהלם טוטאלי ומצב נפשי לא פשוט בכלל!

old timer 19 בספטמבר 2011

צחי:
אתה משוכנע שפרגוסון בארבע השנים בהן יונייטד סיימה במקומות 11, 2, 13, 11, הציב כל שחקן בעמדה הנכונה שלו, פגע בול בכל הרכישות שלו ומעולם לא קיבל ולו החלטה תמוהה אחת? ניסוי וטעיה הוא חלק מן העניין.

אגב – הנקודות השחורות ברזומה של דלגליש ניוקאסל וסלטיק היו קבוצות מהן פוטר לאחר עונה אחת. קשה ללמוד מזה על איכויותיו כמנג'ר.

יואב 19 בספטמבר 2011

אולד טיימר,
מסכים, צריך סבלנות וכל מקרה לגופו.
פרגי הגיע ליונייטד לאחר הישגים בלתי נתפסים עם אברדין.הוא הרוויח קרדיט בצדק(ודחה הצעה מפתה של טוטנהאם שהיתה אז קבוצה נהדרת).אלו נסיבות אחרות.
כן, לפרגי היתה המון עבודה במועדון חולה ושתייני שכבר לא האמין בעצמו.
בחמישים אחוז מהזמן שלו ביונייטד הוא הביא אליפות והפך את היונייטד למועדון הספורט השווה ביותר בעולם.הוא ייצר את הכסף והמעמד לענק רדום וחסר אמונה.
גם סיפורי הצלחה שהתחילו רע לא נראים ככה.זה חסר השוואה לחלוטין.
ליברפול נלחמת על כרטיס לליגת האלופות ולא קרה עדיין שום דבר מהותי שרומז שלא כך יהיה.

.

סולארי 19 בספטמבר 2011

צחי, לא הבנתי עדיין איזה שחקן קני רכש והציב לא בעמדה שלו, סקרטל?!

ושלא תהיה טעות, יש לי טענות קשות, קשות מאוד, לניהול המשחק של קני ולחלק מהרכש בשנה האחרונה.

לי-שי 19 בספטמבר 2011

סקרטל הוצב בימין כשהמיקום שלו הוא בלם, דאונינג הוצב בצד ימין ובפעם אחרת כחלוץ שני , כשתפקידו הוא ווינגר שמאלי. קאראגר ממשיך לשחק בעוד שהוא אמור לשבת על הספסל או לפרוש, קלי לא משחק למרות שהוא המגן הימני הכי טוב בקבוצה.

אני לא מסכים שמדובר בבעיה של מאמן, כי הוא יודע היטב מה המיקומים המקוריים שלהם. למה הוא עושה ניסויים על סגל שצריך בסך הכל לתת לו לשחק איך שהוא יודע ובמיקום שלו, זה כבר לא ברור לי.

עוד ברור לי שהכל לוקח זמן וזו קבוצה חדשה לגמרי, שלא נשענת על שום שלד קיים. יהיה נכון לומר שהיא לומדת ללכת כרגע, ומצפים ממנה לרוץ.

צחי 19 בספטמבר 2011

אולד טיימר,
מה שקרה בסלטיק וניוקאסל הוא בדיוק, אבל בדיוק מדד לאיכויות של דלגליש כמאמן!!!
בדיוק מזה לומדים על האיכויות שלו במנג'ר!
כנראה שהוא ממש גרוע אם פיטרו אותו פעמיים ברציפות אחרי עונה אחת…

יואב,
ליברפול לא נלחמת על מקום בליגת האלופות.
עצם זה שאתה מגדיר את זה ככה מעידה שאתה פשוט לא מנתח נכון את המציאות!!!
ליברפול לא במקום הזה יותר.
זה נגמר לעת עתה.
בכלל לא צריך לחשוב על זה- אם זה יבוא אז זה יבוא.

סולארי,
אני מדבר עקרונית על הצבות לא במיקומים הרגילים כדי לשלב את הרכש במקומות שלהם. מי שזז הם אחרים.
למרות שקרה גם ששחקני רכש הוסטו רק כדי שהם יהיו בהרכב.

לי-שי,
אם המאמן יודע שזה לא המיקומים אבל מתעקש על כך- סימן שהוא לא כזה גדול- זה לא עובד אף פעם.
שחקן צריך לשחק בעמדה שלו. הוא עשה קריירה מלשחק בעמדה שלו.זו הסיבה שהביאו אותו לקבוצה.
מה ההיגיון להזיז אותו?
על מה אתה מדבר?
הוא מנסה להמציא את הגלגל מחדש?
אם אלו הניסויים שלו זה בדיוק האלמנט שהוא לא יודע מה הוא אמור לעשות!
בינתיים העונה עוברת, עד שהוא יסיק מסקנות או יתעשת- נגיע לאפריל…

לי-שי 19 בספטמבר 2011

צחי,

אין לי ספק שדלגליש זקוק לך בשביל להביא תוצאות. אתה ממש מתבזבז פה.

old timer 19 בספטמבר 2011

צר לי ידידי. סימני קריאה אינם תחליף להסבר. אתה לא חושב שיכולות להיות עוד סיבות לפיטורי מאמן? לדוגמה אורך הפתיל של הבעלים? אם פרגוסון אחרי ארבע שנים מסיים במקום ה – 11 בפרמטרים שלך הוא אימן שלוש שנים יותר מדי.

הלקח בעיני מסיפור פרגוסון הוא פשוט. אתה לא יכול לשפוט מאמן אחרי שנה בתפקיד. אני חושב אפילו אברמוביץ' כבר מבין את זה.

יואב 19 בספטמבר 2011

צחי,
אני לא אוהד ליברפול אבל את המציאות(בכדורגל) אני מבין מצויין. קרב על כרטיס לליגת האלופות הוא ריאלי עבורה.יכול להתממש ויכול שלא אבל זה יעד לשאוף אליו בנוסף לעוד יעדים שאינם תלויי תוצאה כמו קידום ושיפור השחקנים צעירים וליצור שלם הגדול מסך חלקיו.

צחי 19 בספטמבר 2011

לי-שי,
דלגליש לא זקוק לי…
הוא הבעיה…
אין ספק שאם היה יו"ר מועדון ממוצע- כל זה לא היה קורה.
אני מסכים איתה שאני מתבזבז כאן.
עבדתי קצת ב"תעשיית הכדורגל" – מאמן אני לא. אבל לדעת לנתח את מה שקורה בקור רוח ונכון אני יודע.

אולד טיימר,
אתה צודק. אבל פרגוסון לא השיג פחות ממה שהשיג המאמן לפניו (רון אטקינסון). אולי לא יותר אבל לא פחות.
כמו כן, הוא מעולם לא שיחק כסאות מוזיקלים עם השחקנים.
כמו כן- היה רגע אחד שהוא היה רגע לפני פיטורים, לפני חצי גמר הגביע 89 הוא קיבל אולטימטום לנצח או הביתה. יונייטד ניצחו משער בהארכה. זה מופיע בכמה ספרים שנכתבו ופרגוסון סיפר על זה בראיון ל- BBC עוד לפני שהוא החרים אותם.תבדוק.
כמו כן- 8 השנים שלפני זה עם אברדין היו מדהימות מכל הבחינות. הוא לא פוטר ולא נח עשור שלם בבית.

יואב,
הקרב אולי ריאלי, המטרה לא.
בשלב הזה צריך לנטוש את גישת "ליברפול היא אחת מארבע הגדולות של הליגה האנגלית"- היא לא.
זה נגמר, לא רלבנטי כרגע, צריך לייצב את השורות, להבין שהמציאות השתנתה.
נכון לעכשיו ליברפול, מבחינה מקצועית, היא עוד מועדון בליגה.
עצוב אבל נכון.
יש מיתולוגיה ענקית, הסטוריה בלתי נתפסת ב- 52 השנים האחרונות (מרגע בואו של ביל שאנקלי בדצמבר 1959), איצטדיון, קהל ואווירה שאין שניים להם בעולם ובעלים נורמלי.
אבל נטו מקצועית הקבוצה חייבת לשנות חשיבה כדי לחזור למעלה.

יואב 20 בספטמבר 2011

צחי,
סיפור הפיטורים כן או לא של פרגי הוכחש על ידי אדוארדס וגורמים אחרים.לא שמעתי את פרגי מאשר את זה.
זאת אגדה שרצה שנים(מרק רובינס ניצח לו את משחק הגביע מול הפורסט).אי אפשר לדעת.
מה שכן, הקהל דרש את ראשו.

צחי 20 בספטמבר 2011

יואב,
אני אחפש את הראיות רק לשם הסקרנות…
מרק רובינס גם אמר בראיון כמה שנים אחרי המשחק שפרגוסון אמר לו אחרי המשחק שהוא השאיר אותו במשרה.
רק נזכרתי שזה לא היה בחצי גמר. זה היה בסיבוב השלישי נגד הפורסט בחוץ. וזה היה בעונת 89-90 שבסופה הם זכו בגביע. בעונה שאחר כך הם זכו בגביע המחזיקות. בעונה אחר כך מקום שני אחרי לידס. ובעונה שאחר כך אליפות והשאר ידוע…
כך או כך זה לא משנה את הרקורד שהיה לו 8 עונות שלפני התקופה יונייטד- הוא מצליח באופן יוצא דופן באברדין.

יואב 20 בספטמבר 2011

צחי,

זאת התשובה של רובינס,

But would Ferguson have kept his job if United had lost that game?

"I have no idea," Robins told BBC Sport. "Nobody will ever know and I am pleased it never came to that and he was able to fulfil his destiny.

וזה הלינק המלא,

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/teams/m/man_utd/6096520.stm

הוא אכן חולל ניסים באברדין…

צחי 20 בספטמבר 2011

יואב,
אני זוכר אותו בראיון מצולם, כשמאחוריו קיר עם מלא ספרים, והוא אמר דברים אחרים…

הראו את זה בערוץ הספורט לפני 12-13 שנים באחד מפרקי הסדרה שהם הפיקו בזמנו- מסע הקסם המיסתורי.

דרך אגב, לפני 8 שנים אני שותה תה במזנון המוזמנים באנפילד לפני משחק בין ליברפול ושפילד יונייטד, ופתאום הוא נכנס ונעמד מאחורי בתור. החליף כמה מילים עם אחד מהמנהלים של שפילד ונכנס איתו ליציע.
במחצית ניגשו אליו כמה אוהדים של ליברפול ושאלו אותו משהו על המשחק ההוא…

בני תבורי 20 בספטמבר 2011

צחי,
מנתח בקור רוח? ממממ…
אני סקרן לדעת איך זה נשמע כשאתה בהיסטריה.

באבא ימים 20 בספטמבר 2011

צחי: בוא נפרק את מה שאתה אומר:

"פרגוסון לא השיג פחות ממה שהשיג המאמן לפניו (רון אטקינסון). אולי לא יותר אבל לא פחות"

אתה טוען שדלגליש השיג פחות מהודג'סון? ברצינות?

שנית אתה טועה בבירור. אטקינסון סיים בעונה שלפני מינוי פרגוסון במקום הרביעי. פרגי בעותנו הראשונה הוריד את הקבוצה למקום ה – 11. מנגד, קני קיבל את הקבוצה במקום ה – 12, נקודות בודדות מן הקו האדום. במחצית השניה של העונה ליברפול סיימה (נדמה לי) במקום השלישי.

כמו כן, הוא מעולם לא שיחק כסאות מוזיקלים עם השחקנים.

אין סיכוי שמה שאתה אומר הוא נכון. אין מאמן שלא עושה את זה. ויין רוני לדוגמה מתופקד מדי בפעם בחוד ומדי פעם מאחורי החלוץ.

"כמו כן- היה רגע אחד שהוא היה רגע לפני פיטורים, לפני חצי גמר הגביע 89 הוא קיבל אולטימטום לנצח או הביתה. יונייטד ניצחו משער בהארכה. זה מופיע בכמה ספרים שנכתבו ופרגוסון סיפר על זה בראיון ל- BBC עוד לפני שהוא החרים אותם.תבדוק."

קראתי על כך. שאול אדר מתאר את זה בספרו על ליברפולץ המשחק הנטען היה בינואר 1990 – דהיינו באמצע עונתו הרביעית (!) בקבוצה. אני מקוה שההבדל בין עונה ראשונה לעונה רביעית ברור לך.

"כמו כן- 8 השנים שלפני זה עם אברדין היו מדהימות מכל הבחינות. הוא לא פוטר ולא נח עשור שלם בבית."

אתה חוזר שוב לטענת הפיטורים. עוד לא הצלחת להסביר לי למה פיטורים אחרי שנה נחשבים ככתם שחור ומקומות 11 ו – 13 על פני ארבע שנים דינם שונה. אתה הסכמת איתי שסביר מאוד שההבדל בין המקרים נובע מן הסבלנות של ההנהלה. אגב – אם תבדוק את הרקורד של הנהלת ניוקאסל תגלה שסבלנות זה לא הצד החזק שלה.

בשמונה השנים שלו באברדין פרגי זכה בשלוש אליפויות וארבעה גביעים. בחמש השנים שלו בליברפול קני זכה בשלוש אליפויות ושני גביעים. מבלי לזלזל בהישגיו של פרגי זה לא הראה לי הבדל זועק לשמיים.

אתה אכן צודק – הוא נח עשור בבית. מכיוון שאני לא מכיר מקרה דומה אין לא לי ולא לך יכולת להסיק איזהשהיא מסקנה שנתמכת בעובדות בעניין הזה ולכן זהו טיעון חסר משמעות.

זה משנה 20 בספטמבר 2011

רק לענייני משחקי התפקידים – דוגמאות שקפצו לי לראש:
גיגס היה קיצוני שמאלי – היום הוא שחקן מרכז שדה.
רוני כאמור – החל בחלוץ מרכזי אצל פרגי הוא שיחק בכל המקומות הבאים: קשר קדמי, קשר מימין, משמאל, וחלוץ (מסייע או מרכזי).
אלן סמית' – הגיע כחלוץ, גמר כקשר אחורי
סמולינג – הגיע כבלם – היום המגן הימני

זה ביונייטד – תראו את בארסה למשל-
מסצ'ארנו – קשר אחורי שמעולם לא שיחק כבלם – הפך לבלם הפותח
דויד וייה – הגיע כחלוץ מרכזי הפך לשחקן אגף
תיירי הנרי -חלוץ מרכזי הוסב לאגף
ג'יואבני ון ברונקוסט – קשר אחורי הוסב למגן שמאלי
איבדאל – מגן שמאלי שהפך לאחד הבלמים הטובים בליגה
פויול – החל את הקריירה כמגן ימני וכולנו יודעים איפה הוא היום.

למאמן יש חובה לשחק עם חומר השחקנים שבשרותו, ולנסות להשתמש בו בצורה מקסימלית. הדבר כולל בין היתר לנסות שחקנים בעמדות שהם לא מורגלים להם. לפעמים זה שיחוק ענק – לפעמים זה פלופ. הנבואה ניתנה רק לשוטים.

aussie aussie aussie 20 בספטמבר 2011

בני, באבא וזה משנה – תודה רבה לכם על הנסיונות להרגעת הרוחות.

לצחי (במיוחד) ולשאר ההיסטריים, פה באוסטרליה ואני מניח שבעוד מספר מקומות בעולם לא קוראים לאוהדים אוהדים, אלא תומכים (supporters).

אסף 20 בספטמבר 2011

גם לי הם ביאסו את השבוע אבל אני בכלל לא שותף להיסטריה הכללית.

ורק הערה לגבי קני. לקחת אליפות עם קבוצה שנקראת בלקבורן זה קצת יותר מלהיכשל בקבוצות כמו ניוקאסל שההיסטריה שם חוגגת

the mighty reds 20 בספטמבר 2011

זה משנה

מסצ'ראנו שיחק כבלם במדי נב' ארגנטינה נגד נב' סרביה , בטורניר האולימפי בבייג'ין ב2008 ועשה זאת בהצלחה רבה.

בליברפול הוא גם הוסט לעמדת המגן הימני ועשה זאת בצורה טובה , ככה שמשחק ההגנה לא זר לו.

———-

קצת תמוה שפלאנגן וקלי שהיו כשירים אפילו לא ישבו על ספסל המחליפים , בעוד שרובינסון המגן השמאלי יושב על הספסל כשיש במגרש את אנריקה ואגר השמאלים (שבמידת הצורך יכלו להסיט גם את אגר לעמדת המגן השמאלי).

סקרטל הוא בלם בינוני וזה עוד בשיא הקריירה שלו , במחצית המשחק שהוא סחב כרטיס צהוב כתבתי שקני צריך להעיז , להוציא אותו ולהכניס לאגף ימין את קויט שיכול לחפות טוב ממנו לאורך הקו , מה שקרה בפועל שרבע שעה מאוחר יותר הסולבקי ספג אדום ואז החלה ההתמוטטות המוחלטת.

הבעיה היא בבחירת השחקנים להרכב ולספסל וההצבה שלהם במגרש , המאמן צריך לעזור לקבוצה שלו ברגעים הקשים ולהקל עליהם ולא להשאר בקבעון המחשבתי.
(למה שלבי שהראה ניצוצות יותר מכל מי שנרכש לא זוכה להזדמנות ?).

כרגע אין טעם לשפוט את שחקני הרכש בשלב כ"כ מוקדם , אלה השחקנים שנצטרך לשחק איתם , צריך לקוות שיכנסו לתבנית המשחק , יצאו מההלם ויתחילו להוכיח את מה שהושקע ומצופה מהם.

זה משנה 20 בספטמבר 2011

לגבי מילוי התפקיד בצד ימין – זה נעשה לאחר הרחקות. זה בטח לא נחשב כניסיון אלא כבלית ברירה. בנוגע לטורניר האולימפי, וואלה – לא צפיתי, לא מכיר ואני לא מעיד לגביו. באופן כללי מסצ'ראנו עד להגעתו לבארסה קנה את שמו ומעמדו כקשר אחורי. בגלל שיטת המשחק של בארסה הוא יכול ונדרש לשחק כבלם.

צחי 20 בספטמבר 2011

בני תבורי,

אני לא מתייחס אליך – אתה מתייחס אלי ולא ולמה שאני אומר. כנראה שאין לך מה להגיד.
תמשיך לירות קלישאות בדה באזר- אתה טוב בזה…

באבא ימים,
לא השוויתי את דלגליש להודג'סון…
בלי קשר- ההנהלה לא נתנה להודג'סון את הכלים שנתנה לדלגליש: תמיכה ושחקני חיזוק.
נקודה אחרת, נדמה לי שאטקינסון בכלל פוטר על הרקע הרומן שהיה לו עם אשת האפסנאי ולא על רקע מקצועי, אבל אני לא זוכר בדיוק מה היה…
פרגוסון הגיע אז "בכושר" ולא אחרי הקפאה עמוקה.
לגבי התקופה בניוקאסל- זה היה בעידן אחר ולא תחת מייק אשלי- הם היו אז הרבה יותר סובלניים מאשר היום…

זה משנה,
אני מקבל את מה שאתה אומר.
אבל כשעושים הרבה שינויים בהרכב אחד זה לא פועל.
אתה מתאר מצב של שינוי כאן שינוי שם.

aussie aussie aussie,
אתה לא אומר בעצם כלום. אין לך מה להגיד אז אל תגיב…

אסף,
ההיסטריה בניוקאסל לא היתה קיימת באופן הזה לפני עשור.
מדובר על תקופה אחרת לגמרי.

straw_donkey 20 בספטמבר 2011

אם מישהו מכיר מתכנת טוב – שיוסיף כאן למעלה panic button. התחרפנתם לגמרי, רובכם.

צחי 20 בספטמבר 2011

straw_donkey,
לא התחרפנו ולא כלום…
כולם מגיבים כי אכפת להם והם אוהדי הקבוצה וזה כולל גם את אלה שאני ממש לא מסכים עם דעתם (כמעט כולם) ומתנצחים איתי ללא הרף…

באבא ימים 20 בספטמבר 2011

צחי:

הם לא היו סובלניים יותר חוליט עף מיד אחרי שנה. עוד לא נתת שום הסבר למה פיטורים אחרי שנה הם ראיה לחולשת מאמן ולא וחוסר הסבלנות של הנהלה.

אם לא השווית את דלגליש להודג'סון איך אתה מסביר את המשפט הבא:

""פרגוסון לא השיג פחות ממה שהשיג המאמן לפניו (רון אטקינסון). אולי לא יותר אבל לא פחות" מה היתה הטענה החבויה במשפט הזה (שכאמור גם עובדתית איננו נכון).

אגב, למיטב זכרוני מי שפוטר על רקע רומן היה טומי דוקרטי, לא רון אטקינסון. יתכן שאני טועה.

צחי 20 בספטמבר 2011

באבא ימים,
נתחיל מהסוף- נראה לי שאתה צודק לגבי דוקרטי- מרוב מידע כדורגל התבלבלו לי הפרטים…

לגבי חוליט- זה באמת לא דוגמא- הוא פוטר או התפטר מכל המשרות שהיו לו! נתון מדהים כשלעצמו, כנראה שהוא באמת מאמן רע… לפניו ואחריו היו מאמנים לטווח ארוך יחסית (להוציא את דלגליש וקלארק שהיה מאמן למשחק אחד באופן זמני).
לגבי פרגוסון ואטקינסון: בעונה שלפני בואו של פרגוסון באמת הקבוצה סיימה בצמרת. מרוב תגובות אני כבר לא זוכר את ההקשר של המשפט הזה. בכל מקרה, פרגוסון הגיע בנובמבר אחרי פתיחת עונה גרועה של יונייטד- מקום 11 בנובמבר.

אמרתי- תנאי העבודה של הודג'סון ודלגליש היו אחרים לגמרי אז אני לא משווה.
בלי קשר- מה שכן אני אומר תמיד זה שצריך לשפוט מאמן בסוף שנת עבודה אחת כשהוא הכין את הקבוצה בקיץ- זה לא קרה עם הודג'סון, זה קורה עם דלגליש כרגע, ובסוף העונה נראה אם המצב רע או גרוע.
מהפעולות שהוא עושה כרגע, הניתוח שיש לי הוא שהמצב גרוע ואם לא היו קוראים לו דלגליש הוא היה הולך הביתה.

יואב 20 בספטמבר 2011

באבא ימים,
פרגי באברדין גם לקח את גביע המחזיקות מול ריאל.
צחי,
זה היה דוקרטי.
פרגי הגיע כשהקבוצה היתה במקום ה21, מקום לפני אחרון(נובמבר) וסיים איתה במקום ה11.

בני תבורי 20 בספטמבר 2011

צחי,
תזכיר לי רק אחרי איזה ניק אתה מתחבא בדה באזר?

old timer 20 בספטמבר 2011

הסיבה שלא ציינתי את גביע המחזיקות היא שבקונטקסט של השוואה בין השנים של פרגי באברדין לבין השנים של קני בליברפול גביע המחזיקות חסר משמעות. קני כידוע לא היה יכול להתמודד באירופה מסיבות שאינן תלויות בו.

צחי: אציב בפניך אתגר – מתי ניוקאסל סיימו במקום הנמוך מקום עשירי בלא שהדבר הוליך לפיטורי מאמן? טענת שניוקאסל סבלניים – תוכיח.

אתה לא טורח להסביר למה אתה מקציב רק שנה אחת למנג'ר. כאמור, אם המבחן שלך הוא מבחן השנה ראשונה פרגי היה אמור ללכת הביתה ואם לא אז, אז בוודאי בתום השנה הרביעית.

אתה גם כותב –

"מהפעולות שהוא עושה כרגע, הניתוח שיש לי הוא שהמצב גרוע ואם לא היו קוראים לו דלגליש הוא היה הולך הביתה."

אני חושב שהמשפט הזה לא מסתדר עם הקביעה שלך לפיה כל מאמן צריך להשפט בתום שנה. אם יש לו שנה למה שילך עכשיו?

לדעתי אם ליברפול היו ניוקאסל דלגליש אולי היה הולך הביתה. תודה לאל אנחנו לא ניוקאסל.

the mighty reds 20 בספטמבר 2011

אגר שבר צלע , צפוי להיות בחוץ בין 4-6 שבועות.

צחי 20 בספטמבר 2011

אולד טיימר,
לא אמרתי שאני מקציב שנה- אמרתי שהוגן לבחון עבודה של מאמן אחרי לפחות הכנה בקיץ פלוס עונה שלמה.
אתה צודק לגבי מה שאמרתי על דלגליש אם היו קוראים לו אחרת… הכוונה שלי היתה להראות שמה שקרה עם הודג'סון לא היה הוגן.
כל מה שאמרתי על ניוקאסל תקף לעידן טרום מייק אשלי שבאמת חסר סבלנות לחלוטין.
אני לא חוזר בי מזה שלדעתי לא יצא כלום מדרך האימון של דלגליש- חכו ותראו. הלוואי שאני טועה.

יואב,
תודה על הדיוק במידע- התבלבלתי עם אטקינסון…
לגבי המיקומים בטבלה- שה רק מחזק את עמדתי- הוא הביא שינוי חד בהגיעו ליונייטד. לא רק בטבלה.
בזמנו היתה שם תרבות שתיה שהרגה את הקבוצה- פול מקגרה ונדמה לי גם קלייטון בלקמור.

בני תבורי,
מעולם לא הגבתי בדה באזר.
אני קורא מידי פעם.

יואב 20 בספטמבר 2011

צחי,
מגראת, וויטסייד, רובסון. לא היו חסרים שתיינים.

זה משנה 20 בספטמבר 2011

אכן מועדון עם מסורת. פתיחת עונה בינונית, אגר נפצע לפרק זמן ממושך.

עקביות זה גורם מרכזי בהצלחה.

לי-שי 20 בספטמבר 2011

הבלם השני שדרוש לנו לחיזוק ושמועמד להגיע בינואר – ורטונן מאייאקס.

גסטון רמירז מבולוניה – ווינגר – מוזכר גם הוא.

aussie aussie aussie 21 בספטמבר 2011

צחי – אני דוקא חשבתי שכן היה טעם בתגובה שלי על לא להכנס לפאניקה ולתמוך בקבוצה, אבל אולי אתה צודק ואני באמת טפש ואסור לי להגיב אלא אם כן יש לי משהו ממש חכם להגיד.

לכל השאר – האם זה רק אני או שעוד מישהו התעייף מההתנצחויות פה? פעם הייתי נכנס כל יום ( גם בתקופות הרבה יותר קשות מבחינת יכולת ותוצאות), היום משום מה אני מוצא פה רק מריבות על רקע אישי.

שוב, אולי זה רק אני ועדיף שאם אין לי משהו חכם להגיד אז אני אשתוק.

צחי 21 בספטמבר 2011

אוזי,
אני לא בפאניקה וזו בדיוק שאני מגיע למסקנות שציינתי כאן בימים האחרונים.
אתה חוזר שוב ושוב וטוען שאני (ורונן ואולי עוד כמה) בפאניקה.
בוא נבהיר משהו, אולי אני חריף, אולי קצת סוער אבל כל מה שאמרתי נותח בקור רוח.
אולי קשה לך לשמוע את האמת, ואתה מסיק שמי שאומר דברים קשים ונחרצים נמצא בפאניקה.
אני לא בפאניקה, אני פשוט רואה את המצב בבהירות.
אז אני אגיד שוב: המציאות השתנתה, ליברפול עוד קבוצה בליגה, מקום רביעי וליגת אלופות זה יעד לא רלבנטי.
אגדת כדורגל, שחקן ענק בא לאמן אחרי 10 שנים(!!!) שלא אימן. נכון לעכשיו הוא מבולבל לגמרי, עושה ניסויים במיקומים של השחקנים, לשנות מיקום אחד זה בסדר- 3 או 4 שינויים זה כבר מראה שהוא לא יודע מה לעשות.
אמר כאן מישהו שהוא מנסה ומחפש את ההרכב האידיאלי- את זה עושים בהכנה!
אין כאן פאניקה מצידי- זאת המציאות. אם נשלים עם המצב החדש ולא נחשוב בכלל במושגים שהורגלנו אליהם בעשרות השנים האחרונות אז נשתפר ונחזור למעמד שבו הקבוצה היתה.
אני אומר שוב- זה לא רלבנטי יותר כל הראש בראש עם הגדולות!
זה נגמר!
עכשיו ליברפול בליגה של סטוק, סנדרלנד, בלקבורן וכו'

אני תומך בקבוצה בכל מקרה אבל המציאות מסביבנו השתנתה.
אין כאן ריב אישי, אני מכבד את כולם רק לא מסכים איתם לגמרי

לי-שי 22 בספטמבר 2011

בכורה מחודשת לבלאמי ועוד שער של קאוט – ועדיין נראה כאילו מול ברייטון אפשר לצאת מהמשבר בצורה יותר מרשימה. העיקר הניצחון.

משתמש אנונימי (לא מזוהה) 24 בספטמבר 2011

brighton and wolv
and no comments nor new post
should we wait for the next lost?

לי-שי 25 בספטמבר 2011

אם נמשיך במגמה שלפיה אנחנו מנצחים את הקטנות בבית ובחוץ, מפסידים לגדולות ונאבקים בבינוניות – מאבק על 1-4 הוא ריאלי לחלוטין כרגע.

צחי 25 בספטמבר 2011

לי-שי,
אם נמשיך במגמה הזאת (שגם לא מצליחה- הפסדנו לסטוק בחוץ ותיקו בבית עם סנדרלנד- באופן יחסי לכמות המשחקים שהיתה עד היום זה ממש, אבל ממש לא מרשים) אז המאבק על מקומות 5-7 הוא ריאלי לחלוטין… הליגה האירופאית HERE WE COME !!!
בינתיים שיחקנו ארבעה משחקים נגד הקטנות (סנדרלנד, בולטון, סטוק ווולבס) והשגנו 7 מתוך 12 נגודות…
על איזה מגמה אתה מדבר?
וברור לך שנאבד עוד נקודות נגד ה"קטנות" האלה בהמשך העונה…
לי-שי, אני לא אומר את מה שאני אומר בשביל להיות צודק. כל הדרך שבא אתה מנתח את מה שקורה היא ממש ילדותית ומסתמכת על הנחת יסוד שעד עכשיו לא מתקיימת בכלל!
אתה אומר "אם נמשיך במגמה"- לא התחלנו במגמה!
בעונה שעברה לא הסתדרנו בכלל עם ה"קטנות": תיקו עם בירמינגהאם, סנדרלנד, וויגאן… הפסדים לבלקפולה
0בית ובחוץ!), בולטון, ניוקאסל, אברטון, בלקבורן, ווסטהאם, ווסט ברומיץ' ואסאון וילה.
אתה מבין לאן אני מכוון?
אנחנו אחת מה"קטנות"!!!
זה מה שאני מנסה להסביר לך מאז ההתנצחות הראשונה שלנו לפני שבועיים…
צריך לשנות חשיבה. כל התוצאות האלה מלפני עונה הן לא מקריות ולא צירוף מקרים- זה המצב, זאת היכולת, עידן השייכות לארבע הגדולות נגמר לעת עתה.

זה משנה 25 בספטמבר 2011

צחי, כל עוד תמשיך להתנצח, לא תסביר דבר לאיש.

סטוק היא לא קבוצה קטנה השנה, מי שמתייחס אליהם כך טועה. היא קבוצת מרכז טבלה טיפוסית, כמו בולטון בימי אלדרייס. יהיו ימים שהיא תשחק מצויין – כמו נגדנו וגם נגד יונייטד אתמול – ויהיו לה משחקים פחות טובים. הקבוצה מאומנת ומשחקת כדורגל אפקטיבי ומעל לכל, משחקת השנה בבאירופה. הם קנו ביושר את הוצאתם ממועדון הקטנות.

המשחק אתמול היה משחק לא משהו, אבל גם משחקים לא משהו צריך לדעת לנצח ואני שמח שלעומת מה שראינו מול סנדרלנד הקבוצה לא קרסה ברגעי האמת.
אני לא מבין את דלגליש לפעמים. ההתעקשות על הנדרסון בהרכב על חשבון קויט נכון לעכשיו פוגעת בקבוצה. עם קויט באגף אחד ודאונינג בשני אנחנו קבוצה הרבה יותר מסוכנת.

לי-שי 25 בספטמבר 2011

זה משנה,

אל תתרגש ממנו. יעברו עוד הרבה מים מסריחים בירקון לפני שאני אקבל הסברים ממישהו ש"לא מאמן, אבל עובד בתעשיית הכדורגל ומנתח בקור רוח את הקבוצה".

צחי – צא מהפאקינג סרט שלך. הנה מבזק חדשות קצר – לשחק מנג'ר, לא חשוב כמה טוב – זה לא מכניס אותך לקהילת הכדורגל. אתה לא מבין ולא יודע כלום, מה שעצוב זה שאתה לנצח תחשוב שכן. בניגוד לאנשים מסוימים שמודעים לזה שהם בלוף ולכן מתקדמים בחיים, אתה כאמור לא מודע עד כמה אתה בעצם סתום.

אתה מביך, תקלוט את זה כבר.

צחי 25 בספטמבר 2011

לי-שי,
כהרגלך, אתה מתייחס אלי במקום להגיב למה שאני אומר…
אני חי בסרט? תסביר על איזה מגמה אתה מדבר…
אני לא יודע כלום אבל אתה בונה מגמה על סמך נתונים שגויים, מתעלם מהאמת ונאחז במטרה הקדושה, מקומות 1-4, כאילו זה העניין וההגעה לצ'מפיונס תפתור את כל הבעיות…
למען הרקורד- מעולם לא שיחקתי מנג'ר או כל משחק דומה לו.

זה משנה,
התכוונתי שסטוק (וליברפול) כרגע לא מארבע הגדולות- אני מסכים שסטוק, מבחינה מקצועית, היא כרגע קבוצת מרכז טבלה עם יכולת להשתלב במקומות 5-7

באבא ימים 25 בספטמבר 2011

לי-שי:

צחי צודק בכך שלא ניתן לדבר על מגמה נמשכת בה אנחנו מנצחים את הקטנות בבית ובחוץ. לא זו בלבד שלא שיחקנו נגד אף קבוצה פעמיים, הקבותה היחידה אותה ניצחנו בחות היא ארסנל שלפי כל קנה מידה איננה קבוצה קטנה.

צחי:

יש פגם יסודי בטענה לפיה המיקום בשנה שעברה יקבע את המיקום השנה. – בשתי העונות לפני שסיימה במקום הרביעי, טוטנהאם סיימה במקומות ה – 11 וה – 8. הקביעה שלך לפיה ליברפול איננה קבוצה גדולה נסמכת על העונה שעברה בכללותה ומתעלמת משינוי הבעלות וההנהלה שקרתה באמצעה. העובדה היא שאם היית עושה טבלה של הקבוצות בחצי מאז מינוי דלגליש ועד לסוף עונת 2011 ליברפול היתה מסיימת במקום השלישי. האם זה הוכחה ניצחת שליברפול יכולה לסיים בין ארבע הגדולות? לא. אבל זה גם לא מוכיח את ההיפך.

באבא ימים 25 בספטמבר 2011

קבותה=קבוצה

בחות=בחוץ

צחי 25 בספטמבר 2011

באבא ימים,

לא אמרתי שלפי העונה שעברה זה מה שיקרה גם העונה…
רק לקחתי את סטטיסטיקת אי ההצלחות נגד "הקטנות" והמיקום בסוף כדוגמה בשביל לי-שי.
אני מסכים איתך לחלוטין- שתי הדוגמאות שנתת נכונות לגמרי או במילים אחרות: שום דבר לא מבטיח שום דבר.

מה שכן נכון, בלי קשר לחלוקה ל"קטנות" ו"גדולות", זה שקבוצה שרוצה לסיים בליגה האנגלית במקומות 1-4 צריכה איבוד נקודות מינימלי מול הקבוצות "הקטנות" מסורתית. נכון שעדיין זה לא מבטיח כלום אבל זה בדרך כלל עוזר מאוד. בעונה שעברה ליברפול איבדה כל הרבה נקודות הגד הקבוצות האלו שגם הריצה היפה תחת האימון של דלגליש לא הספיקה אפילו לליגה האירופאית.
לי-שי קבע שאם תמשך המגמה (שלא החלה בכלל) אז זה יספיק למקומות 1-4, אם היתה מגמה כזאת הוא היה צודק בתיאוריה. בפועל המגמה לא החלה עוד (כמו שציינתי עם ההפסד לסטוק והתיקו עם סנדרלנד) ויותר מכל לדעתי צריך בכלל לא לחשוב על זה כרגע- לשנות חשיבה, ליברפול לא במקום הזה כרגע.
זאת הנקודה העיקרית- אם נחשוב כמו סטוק, לדוגמא, אז נתחיל להצליח שוב כמו ליברפול.

איציק 25 בספטמבר 2011

שמחתי על הנצחון אתמול אפילו שהושג בתצוגת כדורגל לא מוצלחת. ליברפול משחקת עם הרבה פחד ברגליים. קצת לחץ על הקישור וישר מחזירים אחורה לפפה ריינה. זה סימן ללחץ ולחוסר תנועה מספקת בקישור. חייבים להשתפר בתנועה ללא כדור ובמסירות מהירות. ההבדל המרכזי אתמול היה ברמת השחקן האישי – לנו יש את סוארז וגם קארול שנתן משחק לא רע, לסטוק אין. קבוצתית הם לא נפלו מאתנו ואף עלו עלינו לפרקים רבים מידי ושם מצויה הבעיה.
כמה מילים כלליות – אחרי בולטון היה התלהבות ואחרי טוטנהאם התלהמות. אני מציע שנהיה יותר צנועים, הסתכלתי על הטבלה ואנחנו 6 נקודות מהמוליכה 2 נקודות ממקום רביעי ו 3 נקודות ממקום 10. צריך סבלנות ובעיקר לשפר את המשחק הקבוצתי.
אה, ולמרות שקני קנה בדיוק מה שבקשנו להגנה כל הקיץ – מגן שמאלי ובלם זה עדיין לא מספיק. ההגנה חייבת להשתפר. הגול אגב, היה בגלל כיסוי כושל של לוקאס. לפחות הוא החזיר בחילוץ חשוב לקראת סוף המשחק.

לי-שי 25 בספטמבר 2011

מגן שמאלי ובלם זה בהחלט מספיק, אבל קואטס לא יכול להשפיע על המשחק מהספסל, כמו שהנדרסון לא ראוי עדיין להרכב. אני חוזר ואומר שבחירת ההרכב היא המפתח – כי בסגל קיים כל מי שאנחנו צריכים.

אנחנו ליברפול, ותמיד נהיה קבוצה ששואפת למעלה. מי שרוצה שנחשוב כמו סטוק לא מבין דבר וחצי דבר על המועדון הזה.

xxx 26 בספטמבר 2011

חבל שלו כי האתר הזה הופך למקום כדי מלחמה פרטית

צחי 26 בספטמבר 2011

לי-שי,
אם היית מבין את הרוח האמיתית של המועדון הזה אז היית מודע לזה שכל מה שקרה במועדון הזה קרה אחרי שלא התעלמו מהמציאות, ירדו לשורש הבעיה ופעלו בהתאם.
כך היה כששאנקלי הגיע ב 1959 ואמר להנהלה שהמצב גרוע הן מבחינה מקצועית נטו (סגל השחקנים, אופי האימונים וכו) והן מבחינת התשתיות וכל ההתנהלות מסביב (האימטדיון המיושן, חדרי ההלבשה המזנחים ומלווד העלוב, בהפיכה של מחלקת הנוער לאקדמיה אחרי שהבינו את גודל הבעיה והתחילו מאפס…
אנחנו ליברפול שיוצאת ממצבים קשים ואסונות כבדים אחרי שמכירים בבעיות ולא מפנים את הראש לכיוון אחר.
עכשיו אנחנו בעוד מצב כזה וכדי לצאת ממנו צריך להכיר בבעיה. לי-שי, אני לא אומר שהבעיה תשאר לעד, אבל כרגע המצב הוא לא מה שהורגלנו אליו בחמישים השנים האחרונות. אל תיקח את זה קשה מידי, לא מדובר בהתרסקות של המועדון. מדובר בנפילה מקצועית. הרוח נשארת, גבולות הממלכה לא הצטמצמו… הניהול בשנים האחרונות, כולל התקופה של היקס וג'ילט, הוא ניהול מתקדם ביותר בכל ההיבטים: תשתיות, ניהול מזומנים, אקדמיה בצמיחה, מערך שיווק מצוין. הקבוצה כרגע צולעת.
אבל מקצועית צריך לשנות העונה את החשיבה כדי לחזור למה שהורגלנו.
אתה אומר שרק ההרכב הוא הבעיה- אני אומר שהסגל לא איכותי מספיק. זה ההבדל העיקרי בין השקפות העולם שלנו.

לילה טוב

the mighty reds 26 בספטמבר 2011

צחי.

כתבת שהסגל לא איכותי מספיק , אני אוסיף גם אפילו עמוק אבל זה דבר שמאז הגעתו של קני-קומולי-קלארק מנסים לשנות ולהשביח, זה לא פשוט לנקות את מה שבניטס והודג'סון השאירו אבל בוא נראה מה נעשה מאז ינואר 2011….

16 שחקנים שוחררו מהמועדון! (הרוויחו משכורות אסטרונומיות של 30-40 מיליון פאונד לשנה)

אלה הסופרסטארים שכבר לא איתנו יותר , לראות ולבכות (מדהים איך עבור 99% מהם היה כ"כ פשוט להשיג את החולצה של ליברפול שבימים כתיקונם לא היו זוכים ללבוש אותה , אלא אם קנו אותה בחנות).

פיליפ דגן – שוחרר
כריסטאן פאולסן – נמכר לאביאן
סוטיריוס קירגיאקוס – נמכר לוולפסבורג
פול קונצ'נסקי – נמכר ללסטר
מילאן יובאנוביץ' – עבר לאנדרלכט בחינם
דויד אנגוג – נמכר לבולטון
אמיליאנו אינסואה – נמכר לספורטינג ליסבון
נביל אל זהאר – עבר ללבאנטה בחינם
כריס מאבינגה – נמכר לראן
דניאל איאלה – נמכר לנוריץ'
ראול מיירלש – נמכר לצ'לסי
אלברטו אקווילאני – הושאל למילאן
ג'ו קול – הושאל לליל
דניאל פאצ'קו – הושאל לאתלטיקו מדריד
פיטר גולאקסי – הושאל להאל
סטפן דארבי – הושאל לרוצ'דייל

במקומם הגיעו 9 שחקנים חדשים:

לואיס סוארז , חלוץ אורוואי בן 24
אנדי קארול , חלוץ אנגלי בן 22
ג'ורדן הנדרסון, קשר מרכזי אנגלי בן 21
צ'ארלי אדם, קשר מרכזי סקוטי בן 25
סטיוארט דאונינג, קשר שמאלי אנגלי בן 27
קרייג בלאמי, חלוץ וולשי בן 32
חוזה אנריקה, מגן שמאלי ספרדי בן 25
סבסטיאן קוטס, בלם אורוגוואי בן 20
אלכסנדר דוני, שוער ברזילאי בן 31

בנוסף 4 צעירים מקומים הם חלק קבוע מהסגל/הרכב (קלי , פלאנגן , רובינסון , ספירינג).

אני מניח שבחלון העברות של ינואר ולאחר מכן של אוגוסט ימשיכו בניסיונות לשחרר לפחות עוד 3-4 שחקנים (מקסי , אורליו , סקרטל ואולי ג'ונסון).

איציק 26 בספטמבר 2011

the mighty reds
כבוד על הסקירה.
מסכים אם מה שאתה אומר.

the mighty reds 26 בספטמבר 2011

שכחתי עוד 2 שחקנים שעזבו בינואר 2011

ככה שמגיעים ל18 שחקנים (אם שכחתי עוד מישהו תזכירו)

פרננדו טורס – נמכר לצ'לסי
ראיין באבל – נמכר להופנהיים

אביעד 26 בספטמבר 2011

לדעתי, היתרון הכי גדול של ליברפול עוד לא בא לידי ביטוי. מעכשיו ועד דצמבר (ושוב בפברואר עד אפריל-מאי), מנצ'סטר יונייטד, סיטי, צ'לסי, ארסנל וטוטנהאם ייאלצו לבצע שינויים תכופים בהרכב ולהשתמש במס' רב של שחקנים בשביל לאזן בין הליגה לאירופה. ליברפול תוכל להריץ הרכב יחסית יציב ותהיה פחות פגיעה לעומס ולפציעות.
בעניין שינויי מיקום – מתחילת העונה שיחקו בעמדת המגן הימני ביונייטד ארבעה שחקנים. ג'ונס, סמולינג, ולנסיה ופאביו. איש מהם אינו מגן ימני טבעי. בסגל כולו יש בערך מגן ימני אחד – רפאל. פרגוסון ידע שיש לו מספיק שחקנים שיכולים לגבות את העמדה למרות שזו לא עמדתם המקורית.
בצד השני של ההגנה מתייצב פטריס אברה, במקור קשר התקפי שהפך במונאקו למגן בגיל 25 בערך. נמאניה וידיץ' הגיע כבלם אבל את המשחקים הראשונים שלו ביונייטד עשה כקשר אחורי.
למעשה, יש מעט מאוד שחקנים ביונייטד שלא עברו שינוי בתפקיד (גם אם רק למשחקים ספורים)בזמן ששיחקו בקבוצה.
שינוי תפקיד הוא לא דבר נוראי בכלל. לרוב אפילו מבורך. הוא יוצר גמישות במערך לקבוצה גם בלי צורך בחילופים.

יואב 27 בספטמבר 2011

אביעד,
היתרון שאתה מתאר לא מכפר על פערי איכות. הם יכולים לנוח כמה שהם רוצים ועדיין היו רוצים את המחליפים בהגנה של יונייטד, צלסי, סיטי להרכב הפותח שלהם.המנוחה לא תהפוך אותם לשחקנים טובים יותר.לא יקרה!

Comments closed