כמה הערות הכרחיות

1. כנראה שאנחנו עדיין לא שם. קרובים, אבל לא מספיק. אנחנו עדיין לא קבוצה שמסוגלת להוציא נקודות בסיטי ובסטמפורד ברידג'. נכון, נגד סיטי שיחקנו מצוין והגיע לנו נקודה לפחות, ואפשר להתבכיין על שופט מאזור מנצ'סטר וכו', זה לא רלבנטי. אנחנו אולי באים מנטלית עם נכונות לתקוף ולנצח, אבל אנחנו רכים בהגנה, וחשוב לציין שדווקא ההגנה, מבחינה פרסונלית, היא החוליה הכי עשירה ומאוכלסת שלנו. יש לנו שלושה שחקנים בעמדת המגן השמאלי (אנריקה, סיסוקו ופלאנגן), שניים או שלושה בעמדת המגן הימני (ג'ונסון, קלי וטורה) ומספיק במרכז (אגר, סקרטל, סאקו, טורה וכמובן – טיאגו לורי, שהשד יודע לאן נעלמו עקבותיו). ואין מה לעשות, במובן הזה אנו דומים יותר לארסנל, באים כדי לשחק את המשחק שלנו ולנצח, לא באים ולא יכולים לשחק מכוער כמו מוריניו ובניטז. אם כי אולי גם ארסנל קצת מתבגרת, ע"ע ניצחון החוץ שלה בניוקאסל. לכן, אנחנו עדיין לא שם.

2. לטעמי, מה שבעיקר גורם לרכות הזו הוא הקישור האחורי, יותר מדי פעמים הקישור המהיר של סיטי וצ'לסי עקף את לוקאס ואלן, והגיע בעמדה מצוינת מול ההגנה. ועוד נקודה למחשבה, מינולה כמובן. ברור שהוא שוער עם עתיד גדול, השאלה היא יותר בנוגע להווה. יחד עם הצלות גדולות, הוא סופג יותר מדי בקלות, ויש לא מעט גולים העונה שרשומים על שמו. נכון, הוא אפקטיבי יותר מריינה, בזה אין ספק.

3.אני מניח שכולם מדברים על כך שסוארז לא מופיע למשחקים מול הגדולות. יש עובדות; בשני המשחקים האלה הוא בקושי היה מעורב, אם כי פה ושם עשה נזקים מסוימים ליריבה. אין מה לעשות, הגנה של סיטי וצ'לסי היא לא הגנה של נוריץ' או ווסטהאם. בגלל זה החסרון של סטרידג' היה משמעותי יותר. כי כשאת סוארז שומרים חזק והרמטית, ומפחיתים משמעותית את הנוכחות שלו במשחק – וזה מה שקומפני וכו' עשו – זה המקום של סטרידג' לתת את הגולים. סטרלינג עדיין לא שם. ולראייה ההחמצה נגד הסיטי. הוא אמנם שחקן שהולך ומשתפר ועושה דברים יפים על המגרש, אבל הסיומת שלו היא עדיין של נער, מבחינה מנטלית. היו שהשוו אותו למייקל אואן. זו לא במקום לטעמי. אואן היה מסיים קטלני כבר על ההתחלה, אבל לסטרלינג יש אופי של פייטר והוא הרבה יותר קשוח, ובכלל הוא לא חלוץ, אלא קשר התקפי. אני מניח שסוארז יתפוצץ נגד האל.

4. מה עוד? חשוב לזכור, הגענו לחצי עונה, ויש לנו שני משחקי חוץ קשים מאוד על הנייר בלבד, באולד טראפורד ונגד סאות'המפטון. כל השאר הקבוצות הגדולות והחצי גדולות יגיעו לאנפילד; סיטי, צ'לסי, אברטון, ארסנל וטוטנהאם. זה כמובן לא מבטיח כלום, כי הכל רק על הנייר, ומשחק נגד קרדיף בחוץ פתץאום עלול להפוך לקשה וקטלני. בכל זאת, בוא נראה את רודג'רס והקבוצה הופכים את זה ליתרון, ומשיגים יותר נקודות בחציון השני.

5. ואגב, רודג'רס, אתה בפיגור וצריך לעשות חילוף בסטמפורד ברידג'? אתה מכניס את בראד סמית שלא ראה דקת משחק בוגרים בחייו? זה הפתרון שלך "לשנות את המומנטום"?

שגעת הפיו-פיו
השחקנים נחמה - רינת אמיר

38 Comments

עמרי 30 בדצמבר 2013

מסכים עם כל מילה

אחד חדש 30 בדצמבר 2013

העליה למקום הראשון יצרה אצל חלק אשליה אופטית שיש סיכוי לאליפות
חייבים לזכור שזאת לא המטרה העונה…
הדבר היחיד החיובי שאפשר לקחת משני ההפסדים שנקודות התורפה שלנו
ממש לפני פתיחת החלון

רובי פאולר 30 בדצמבר 2013

בהחלט, מסכים עם הכל (כתבתי בנושא אצל גרייזס אמש).

אריק האחר 30 בדצמבר 2013

עמיחי
נקודות התורפה של ליברפול מול הגדולות ברורות.
יש לליברפול שוער טוב מאד
שחקן התקפה בכושר מדהים ובעל יכולות .
שחקן מנהיג עם עבר מזהיר והוה בירידה .
שנים שלושה שחקנים אם פוטנציאל להיות שחקנים מובילים.
מאמן שצריך לפחות עוד כמה עונות כדי להיחשב ממש מהשורה הראשונה.
המון מסורת וגאווה והרבה שנים בלי אליפות .
תשווה את הנתונים למתחרות שלכם והמסקנה ברורה.
מקום רביעי בשבילכם העונה הישג אדיר.

צפריר 30 בדצמבר 2013

אין ספק שסך הכול יש התקדמות העונה, אבל בואו לא נשלה את עצמנו,
שם המשחק הוא כסף,בכדי לרוץ לאליפות בליגה ולהיות פקטור בליגת האלופות שנה אחרי שנה צריך להוציא הרבה כסף.ולכן סיטי וצ'לסי שיושבים אצלם על הספסל שחקנים של 20-30 מיליון פאונד הן אלו שמצליחות להשאר בטופ.אפשר פה ושם לפגוע בול עם רכישות זולות יחסית(קוטיניו,סטארידג')אבל לאורך זמן מי שיש לו את הממון ויצליח לחבר את האגואים של הכוכבים שלו עם המאמן המתאים ירוץ קדימה. כול הרומנטיקה של גידול שחקני בית וסקאוטינג טוב בליגות נמוכות כבר לא מספיק.
דרך אגב,מה עם הפר פליי שפלאטיני הבטיח,איך ומתי זה אמור לקרות?

עמיחי שלו 30 בדצמבר 2013

אריק, מסכים איתך, אני לעולם לא הזכרתי את המילה אליפות. המאבק על מקום רביעי יהיה קשה מאוד, כי כפי שכבר כתבתי, כדי להשיג אותו – מישהי תצטרך לא להיות שם: סיטי, צ'לסי, ארסנל או יונייטד

גורביץ' 30 בדצמבר 2013

ואברטון, וטוטנהאם

בני תבורי 30 בדצמבר 2013

טוב, רק בגלל שזה אתה אני אכתוב את מה שלא הייתי כותב אצל דורפן ולוינטל נניח:
אנחנו רכים בהגנה כי משלושת המועמדים למגן שמאלי השניים הכי טובים (פלנגאן ואנריקה) פצועים. אנחנו רכים בעמדת המגן הימני כי ג'ונסון כבר מזמן לא, כי קלי עוד לא וכי סיסוקו משום מה נשאר על הספסל.
אנחנו רכים בקישור כי מאז אברם גרנט לא נברא תחת כמו של לוקאס, האיש שחי מפציעות של אחרים. ביכולת שלו אין לו מקום בהפועל פתח תקווה המדרדרת אבל מה לעשות שצריך לעלות למגרש עם אחד עשר שחקנים? ואילורי זו התעלומה הגדולה ביותר מאז ג'ק המרטש.
מי שאומר שסוארז לא מגיע למשחקים גדולים בקושי נושם מאנחת הרווחה שלו. באמת סוארז לא יכול לעשות הכל לבד. חרא שחקן. אבל אם את מה שהוא עושה – כמו למשל בישול מופתי לשער חוקי של סטרלינג באיתיחאד – היו סופרים, אז לא היה נשאר להם מספיק אוויר גם לדבר שטויות.
אני מתומכיו הגדולים של רוג'רס, אבל ההפסד לצ'לסי, יותר מכל הפסד אחר, רשום על שמו וההכנסה של ילד בן 16 היא הטעות הקטנה ביותר שלו. הוא לא צריך להיות בניטז כדי לשחק טקטי, אבל כמה שנים טובות במחיצת המאסטרו מוריניו לא לימדו אותו את מה שבפתח תקווה קוראים "לפרדסים"? כיבינימאט, ג'ון טרי הגדול ודויד לואיז יכולים לבעוט כדור מאמצע המגרש ליציע כדי למנוע התקפה ורק לו-פאקינג-קאס וג'ונ-פאקינג-סון ישתעשעו עם הכדור עד שיהיו מוקפים בשלושה כחולים ורק אז ידרדלו למיניולה האומלל ורוג'רס שותק?
ולגבי השיפוט, באמת לא צריך להתעסק בשטויות, אבל רק בנינו, קוון שלא מטעה את השופט הראשי נגד הסיטי ושופט שרואה ומגיב נכון לכמה ניסיונות חיסול על הנדרסון וסוארז בצ'לסי והפוסט הזה שלך לא היה נכתב.

ריצ'י מקאו 30 בדצמבר 2013

+10

ירושלמי 30 בדצמבר 2013

תיקון:
אנחנו רכים בעמדת המגן הימני כי ג'ונסון.
נקודה.

שי 30 בדצמבר 2013

אגב שיפוט – איך התגרה של לוקאס ואוסקר הסתיימה רק בצהוב אחד? היה צריך להיות צהוב ללוקאס ואדום לאוסקר, ואם השופט לא ראה שאוסקר "התחיל" אז צהוב לכל שחקן.

D! בארץ הקודש 30 בדצמבר 2013

בהחלט בני.
מהמילה הראשונה ועד לאחרונה.

טל 12 30 בדצמבר 2013

מה שריצ'י כתב

שמטוב 31 בדצמבר 2013

אין מה להוסיף

אהד 30 בדצמבר 2013

לא מבין אתכם.. יש לליברפול הגנה חזקה מאוד והתקפה חדה (כשסטארידג' יחזור). אכן, הקישור (בעיקר האחורי) הוא חוליה חלשה יחסית לשאר הגדולות, אבל רכישה אחת מוצלחת בחלון ההעברות יכולה לשנות את זה.
זה נכון ששאר הקבוצות מחזיקות בספסל איכותי יותר, אבל שמעתי שברוב המקרים, מותר להעלות רק 11 שחקנים לכל משחק. מה עוזר לסיטי שיש לה ארבעה חלוצים מעולים אם היא יכולה לשחק רק עם שניים?
נקודה נוספת – האנגליות ימשיכו להיאבק באלופות ואני חושב שלפחות שלוש מתוכן תמשכנה לשלב הרבע לפחות. אין ספק שלפחות אחת או שתיים מהן תיפגענה מזה.
גם הסגל של ארסנל (חוד, שוער וגם קישור אחורי) לא הכי מוצלח ומשלושת החלוצים של הבלוז אפשר אולי לחבר לחלוץ נורמלי אחד.
אז ליברפול צריכה להמשיך בשלה, להמשיך לנצח את הקבוצות הקטנות (אני יודע שזה לא פשוט), לעשות תוצאות טובות במשחקי הבית שלה מול הגדולות ואז.. השמים הם הגבול.

אחד 30 בדצמבר 2013

שלוש?
יונייטד קיבלו הגרלה קלה.
צ'לסי גם קיבלה הגרלה קלה על הנייר, למרות שגלא קבוצה שיכולה לעשות צרות לכל קבוצה.
אבל אתה רואה את ארסנל או סיטי עולות שלב?

אהד 30 בדצמבר 2013

כן.. ארסנל של שנה שעברה לא בדיוק הובסה מול באירן. אין לי ספק שבאירן היא הקבוצה החזקה בעולם, אבל לא בנוק אאוט טואטלי, ובטח שלא עד כדי כך שאי אפשר בכלל להעלות על הדעת שארסנל תנצח. גם צריך לזכור שבאירן, עם כל הכבוד, משחקת בליגה ללא יריבות של ממש (למעט דורטמונד הפצועה) ושבמשחקים היחידים שלה מול יריבים כבדי משקל היא הפסידה וניצחה (מול הסיטי) והשיגה תיקו מול צ'לסי.
בנוגע לסיטי – לדעתי היא לא נופלת מברסה בכושרה הנוכחי, גם עם מסי של לפני הפציעה. אז כן, אני חושב שלפחות אחת מהן תעבור לשלב הבא.

אחד 30 בדצמבר 2013

העובדה שלבאיירן אין תחרות בליגה משחקת לטובתה במקרה הזה.
ארסנל תאלץ להשקיע אנרגיה במאבקי הצמרת(בהנחה שלא תנשור מהם עד אז) בעוד באיירן יכולה לעלות בליגה עם הרכב שני עד סוף העונה ועדיין לקחת אליפות.

וזה לא שארסנל השיגה תוצאות טובות יותר מול סיטי וצ'לסי.
למעשה חוץ מהניצחון המקרי על דורטמונד אני לא חושב שהם ניצחו העונה קבוצה חזקה באמת.

אהד 30 בדצמבר 2013

מסכים, אבל זה לא סותר. אני פשוט חושב שבאיירן אמנם פייבוריטית, אבל לא צריך לבטל את הסיכויים של ארסנל. בשורה התחתונה, אני לא אופתע אם יהיו 3 אנגליות ברבע גמר האלופות, זה ההימור שלי.

אריאל גרייזס 30 בדצמבר 2013

אני לא מבין איך אפשר לומר שהיה לסווארז משחק חלש מול הסיטי. הוא היה מדהים במשחק הזה. הוא בישל שלושה שערים (האופסייד לסטרלינג, ההחטאה של סטרלינג, ההחטאה של קוטיניו) מכמעט כלום, רק שמה לעשות הם לא נכנסו. והוא עשה את זה מול שניים מהבלמים הטובים בעולם.
מול הצ'לסי הוא לא היה מדהים, נכון, אבל זה כי קשה מאוד לליברפול בכלל לשחק מול צ'לסי והקישור המעובה שלה. גם לשחקנים הכי טובים בעולם קשה לנצח משחקים לבד. פתאום כולם אומרים שהוא לא מגיע למשחקים גדולים ושכחו שני גולים ושני בישולים רק לפני שבועיים מול טוטנהאם. לפעמים אני נדהם מהזכרון הקצר של אנשים

בני תבורי 30 בדצמבר 2013

נכון מאוד, חבל להשחית מילים. סוארז עושה זהב מחרא. מצד שני אם הוא היה משחק בקבוצה אחרת גם אני הייתי אומר שהוא לא מגיע למשחקים גדולים או איזו שטות אחרת.

ריצ'י מקאו 31 בדצמבר 2013

מדויק

זה משנה 31 בדצמבר 2013

זה לא רק זה. סוארז הוא מקדם אנטגוניזם ברמה גבוהה במיוחד. הרבה יותר קל להגיד עליו שהוא נעלם מאשר להודות בזה שהוא פשוט שחקן מדהים.
הרבה יותר קל להאמין לבולשיט שחוריניו קשקש בסוף המשחק מאשר להודות בכך שהיתה עבירה ברורה של אטו עליו (גם אם אתה אריאל לא היית שורק לפנדל שם).
הרבה יותר קל לטעון שסוארז חוזר להרגליו הרעים לפי שני המשחקים האחרונים מבלי להבחין בעובדה ששתי הקבוצות החזקות בליגה מבחינת הסגל עשו כמעט הכל כדי למנוע ממנו לפתח את משחק ההתקפה שלו והן עדיין ספגו שער בכל משחק והיו עוד מספר הזדמנויות בטוחות שהוא סידר שרק אלן וסטרלינג יודעים כיצד אלו התפקששו.

cookie-monster 30 בדצמבר 2013

Of course.. so far…

אריאל גרייזס 30 בדצמבר 2013

הנתון הכי חשוב שם שליברפול עם המספר הכי נמוך של משחקי בית מול הטופ-7, עם משחק בית אחד בלבד. הסיטי, שראשונה, כמעט כל המשחקים שלה מול הטופ-7 היו בבית. בקיצור, מצבנו לא כזה רע

אסף THE KOP 30 בדצמבר 2013

נכון מאוד.

יותם 30 בדצמבר 2013

עמיחי, יש סיכוי לאיזו סקירת שחקנים להבאה בחלון ההעברות הבא עלינו לטובה?

D! בארץ הקודש 30 בדצמבר 2013

1. רכים במשחק ההגנה. למרות שנגד הסיטי זה היה הרבה פחות גרוע. צ'לסי טאטאו אותנו כמו ילדים (ואטו את סקרטל).
לא. עדיין לא שם וטוב שנתעורר מזה. אין שום תסריט שבו זה אמור לקרות העונה. למעשה אם לא לואיס אני אומר שגם אם לא נכנס השנה לארבע זה בסדר אם ניתן פייט אמיתי עד למחזור הסיום. זה תהליך. אלא מאי? לואיס יעזוב אם לא נכנס לטופ4 ולליג"א והעונה זו העונה המתאימה לעשות את זה מבחינת רמת היריבות.
2. לוקאס צריך ללכת.
בלי מיניולה אנחנו מעולם לא מתחילים את הריצה הזו של העונה. שני השערים במשחקים האחרונים יכולים להרשם על שמו ויכולים גם לא. הבעיטה מול הסיטי הייתה קשה מאד לעצירה וסקרטל לא יכול לתת לאטו להסתובב לבד ברחבת החמש.
3. קצת יותר חלש מול צ'לסי. ענק מול הסיטי. שוב, מול צ'לסי באמת לא הופענו למשחק למעט כמה דקות במחצית השנייה. כמה חבל שלואיס לא יכול לקחת את הכדור מהחצי שלנו כל התקפה ולמסור לעצמו ולתנועה שהוא עושה.
4. בהחלט.
5. יש לב"ר עוד המון מה ללמוד בניהול הסגל אבל כבר נמאס לי לומר את זה. הוא צריך עוד עוזר. מישהו עם נסיון. אם זה לא היה בלתי אפשרי הייתי אומר שההצעה של דובינסקי הולמת אם תשולב אם ב"ר.

רומן 31 בדצמבר 2013

אני מתקשה להבין איך גלן גונסון עדיין משחק בפרמייר ליג.

יונתן 31 בדצמבר 2013

אני חייב להביע מחאה קטנונית. קצת מעליב שהקבוצה היחידה בין הגדולות והחצי גדולות שלא הוזכרה היא ניוקאסל, כשאפילו סאות'המפטון, שכבר נמצאת 6 נקודות מאחורי המגפייז, הוזכרה. עד להפסד מול ארסנל ניוקאסל הייתה במקום השישי, בזכות ולא בחסד (עם נצחונות משכנעים על צ'לסי, מנצ'סטר יונייטד וטוטנהאם, השתיים האחרונות בחוץ). אז נכון שניוקאסל מתקשה באנפילד, אבל גם אתה יודע שלולא אדום במחצית הראשונה סביר להניח שגם ליברפול הייתה יוצאת ללא נקודות מסט.ג'יימס פארק.
אגב, גם לא הייתי מקל ראש במשחק החוץ בסטוק, שהפסידה העונה רק פעם אחת בבית.

ריצ'י מקאו 31 בדצמבר 2013

יש מצב שההכנסה של בראד סמית הייתה הקרבה של המשחק לטובת העברת מסר לבעלים לגבי הצורך הדחוף בחיזוק הסגל.

D! בארץ הקודש 31 בדצמבר 2013

אז זו הייתה הקרבה גרועה מאד.
הבעלים הראו שהם מוכנים להשקיע. צריך מטרות נורמליות ולא בנות 15.

ק. 31 בדצמבר 2013

הלוואי… הוא היה מזעזע. היה אפשר להכניס אוהד במקומו.

mersey_paradise 31 בדצמבר 2013

הסגל הקצר שלנו עולה לנו בנקודות וזאת צריכה להיות העדיפות הראשונה במעלה של רודג'רס והחבר'ה למעלה בינואר. אני מקווה שהם עומדים עם עטים בכניסה למשרי הסוכנים החל מהיום בלילה. באם זה מוחמד צאלח או פאסטורה או לא יודע מי, הסגל חייב להתעבות. ייתכן שזה מאוחר מדי כי עוד שני שחקנים לרוטציה היו משפיעים רבות על הכריסטמס הזה וממש נראה שהגענו לישורת שלו עם פצועים והרוגים. (לפני יום רביעי)
סוארז הראה יכולות נהדרות במשחקים האלה למרות הסגירה של סיטי וצ'לסי, אבל זעק לשמיים הצורך בעוד חלוץ בהעדרון של סטארידג'.
הייתי מושך את מיטרוגלו הזה באוזניים או אפילו מצידי את קווין פיליפס רק כדי שתהיה אופציה לשנות את המערך באם זה נדרש.
הקישור האחורי זו עמדה שאם כל הכבוד ללוקאס (ואני כן חושב שהוא עושה עבדוה טובה בהרבה משחקים) חייבת לקבל עדיפות. יובא הכבאי מניוקאסל או מישהו בשעיעור קומה כדי לתת לסטיבי והנדו/אלן ללכת קדימה.
ג'ונסון זו פשוט אניגמה ענקית – עד עכשיו אני לא מבין איך הוא עלה 17 מיליון פאונד. לעזאזל!!!!
אז חיזוק חיזוק חיזוק וחזרת הפצועים.
יש עוד מחצית ליגה וכמעט כל הגדולות אצלנו בבית. אבל הן גדולות ולכן הן נקראות כך. יש מקום לאופטימיות זהירה לגבי הטופ 4. הלב מאד היה רוצה לחלום על אליפות אבל הראש מרגיש אחרת.

D! בארץ הקודש 1 בינואר 2014

שכולם יעשו מתיחות כמו שצריך.
חייבים לנצח!

אחד חדש 1 בינואר 2014

הנדרסון, קוטיניו…
נקווה שלו נשלם על זה ביוקר.
אספס… תתחיל להתאפס

D! בארץ הקודש 1 בינואר 2014

אחד מי יודע?

– חייבים לקנות מאמן בעיטות ועדיף בחלון הזה.

Comments closed