חרפה של שחר

וגם של האוהדים

זו חרפה.

ראשית של יעקב שחר, שלא נתן לעטר את הזמן וגם לא את הגיבוי הראוי לפני הפיטורין.

שנית, זו תהיה חרפה של האוהדים אם לא יחלו כעת במחאה (ובמיוחד של כל האוהדים שרצו את עטר בקבוצה במשך כל כך הרבה שנים).

ואם יאמרו לי שיש אוהדים שהתפכחו, ששינו את דעתם, שאמנם באמת רצו את עטר במשך כל השנים האלה אבל עכשיו זה בסדר אתם שהוא הולך הביתה, אז לדעתי הם סתם חסרי הבנה, וגם חסרי תרבות ספורט או לב.

כי מה שנעשה לעטר זו אכזריות לשמה. לא מפטרים מאמן כל כך מהר. בוודאי לא מאמן עם כזו היסטוריה בקבוצה וגם מאמן שהצליח במשך הרבה שנים בקבוצה אחרת. פשוט לא עושים את זה!

עטר היה צריך לקבל הרבה יותר גיבוי. לכל מאמן, ובוודאי לו, הגיעה לפחות עונה או שתיים. כן- עונה או שתיים. רצוי שתיים. כי בכדורגל לא צריך לצפות להצלחות אינסטנט. אם אתה מספיק מאמין במאמן כדי להחתים אותו, ועוד לכמה שנים, אז תן לו כמה שנים לעבוד.

ואני בכלל חושב שהשחקנים בחיפה אינם מספיק טובים. ומרבית האשמה על כך אינה של עטר.

אבל השורה התחתונה היא שאם שחר מספיק האמין בעטר כדי להחתים אותו לכמה שנים הוא היה צריך לתת לו הרבה יותר זמן והרבה יותר קרדיט.

הלוואי שאוהדי חיפה יתנקמו בשחר אבל אני לא רואה את זה קורה. בעיקר כי התקשורת נתנה רוח גבית חזקה לפיטורים הללו. מרבית העיתונאים שוחטים את עטר כבר זמן רב, וחלקם מונעים מאינטרסים אישיים.

שורה תחתונה- שוב יירשם כי סמל בכדורגל הישראלי נכשל בקבוצה שלו כמאמן. במקום שבו כל סמל נכשל אין כבוד לתרבות כדורגל.

 

לך לבלגיה, אוסקר (וגם על ג'וקו ופדרר)
דאנטוני. יהיה מעניין

65 Comments

שי 13 בנובמבר 2012

אז למה אתה לא כותב את זה אחרי כל פיטורי מאמן בתחילת העונה?

יואב דובינסקי 13 בנובמבר 2012

פה אנחנו מסכימים לגמרי. איזה תרבות ספורט עלובה יש פה

MG 13 בנובמבר 2012

לעניות דעתי נעשה משגה, אך בסופו של דבר זהו עוד יום בהיסטוריה המפוארת (כן, כן – מפוארת) של מועדון הכדורגל מכבי חיפה.
מישהו יודע אם רב"ש זמין גם אחרי השעה 16:00?

הוד 13 בנובמבר 2012

טוב מאוד שפוטר,דיי להיות יפה נפש,זה ספורט מקצועני,ומליונים נזרקים פה לפח,
אלישע שנה שעברה נתנו לו עונה שלמה,וגם הוא מתחילת העונה נכשל כמו עטר ואמר שיפשל ויפשל,
טוב שלא חיכו עם הפיטורים ושלא זרקו עוד עונה לפח.

קדימה גרנט!

תופיק 13 בנובמבר 2012

חביבי העונה רק בתחילתה אני חושב שהיה צריך לתת לעטר עוד זמן בינואר יש חילופים אפשר היה להחליף שחקנים , שחר מיהר בהחלטה שלו ,אלא אם יש דברים שהאוהדים ל יודעים , ואני לא רוצה לחשוב שהשחקנים לא רצו לשחק כדי,,,,,,,, ! על כל פנים אני אוהד של עטר מאז השלישיה ברקוביץ – בנין- עטר אימפריה , אבל האהדה למכבי חיפה קצת יורדת

עופר פרוסנר 13 בנובמבר 2012

בורו – שחר עשה לעטר טובה. הבנאדם איבד שליטה, ואם היה מסיים את העונה בקבוצה, לא היה מקבל קבוצה בשום מקום אחר. יותר מזה, כשהיו מפטרים מישהו אחר, והיו ממנים אותו במקרה (כי ככה זה עובד כאן) היית כותב טוב ש"מה פתאום נותנים למאמן שנכשל עם מכבי חיפה הגדולה את הכישלון הכי חמור שלה אי פעם" להחליף מאמן וזה שאין פה תרבות ספורט.

יואב בורוביץ' 13 בנובמבר 2012

עופר- לא הבנתי את הדוגמא שלך.

עופר פרוסנר 13 בנובמבר 2012

מקבל, אנסה שוב. עטר שובר את כל שיאי הכשלון במכבי. אבל התוצאות הן לא הבעיה, אחרת היה מעיף אותו כבר אחרי בני יהודה, כשהיה ברור שלא מצליח להגיע למחזור העשירי עם יותר מ-50 אחוז הצלחה – עשרה מחזורים בפחות מ-50 אחוז במכבי זה כישלון.

עכשיו יחד עם העובדה ששחר מעולם לא העזיב מאמן כל כך מוקדם – יכול להיות שהעניין כאן הוא עטר, אולי מרכיב במכלול הכללי של האיש.

עכשיו, בוא נגיד ששנינו יודעים שעולם הכדורגל הוא קטן מאוד – אז רוב האנשים יודעים את אותו דבר. אבל – הם מוכנים לוותר אולי, כי עטר "מביא הצלחות". במידה ועטר היה מסיים עונה שלמה עם הקבוצה הכי טובה שאפשר כשהוא קיבל את כל השחקנים שהוא רצה וגם חופש מלא מבחינה מקצועית (והוא קיבל, על שטויות כמו זה שהוא דרש שהמשרד של אלון חרזי הסקאוט יזוז מכפר גלים, למשל), אז הוא היה גמור. הוא לא היה מקבל יותר עבודה, בטח לא בקבוצה גדולה וסביר להניח שהייתה נדבקת אליו תווית.

מהבחינה הזו – שחר עשה לו טובה. שחרר אותו, לקח על עצמו את "ההוא שפיטר לפני הזמן", וזה דבר ששחר לא נוהג לעשות ולא רוצה לעשות.

yaron 14 בנובמבר 2012

העניין הוא שעטר איבד את הקבוצה, ולא אחוזי ההצלחה שלו.
אתה לא יכול למשוך את העגלה הזאת מהבוץ בלי קבוצה שמאמינה בך ובדרך שלך מאחוריך.
בתור אוהד מכבי ת"א מאוד הצטערתי כשאיווניר פוטר ולמרות שלדעתי גם לו הגיע עוד זמן מבחינה מקצועית, הרי שברגע שהוא איבד את הקבוצה לא היה מנוס מלשחרר אותו.

יורם 13 בנובמבר 2012

נא לא לבלבל את המוח מכבי חיפה שווה צמרת גם בלי מאמן – גם אני תמכתי במינוי עטר כמאמן ואני חשבתי כבר לפני 2 מחזורים שצריך לסיים את הרומן עם כל האהבה – הרכש ירוד , השחקנים כבויים , יודעי דבר מספרים על אימונים חובבניים , שחקנים לא מבינים מה המאמן רוצה , כל שבוע הרכב אחר , שחקן יכול לא להיכלל בסגל שבועיים ופתאום הוא בהרכב – כל זה מלמד על בלבול , חוסר רצינות וחוסר אמון מוחלט של השחקנים במאמן!!! שחר יישר כוח והרי ידוע ששחר לא מפטר כל כך מהר מאמן!!
ולכתב החכם נדבר בעוד חודשיים – ונראה מה יהיה מיקומה של מכבי אז ואולי אז תבין גם אתה שעם כל האהבה לעטר הוא נכשל בגדול ועוד היה מוריד את הקבוצה ליגה!!!
ושוב תודה לשחר.

יואב בורוביץ' 13 בנובמבר 2012

יורם- חיפה עם עטר לא הייתה יורדת ליגה. המאמן הזה הצליח מאוד בנתניה וגם בבית"ר לקח גביע (הישג גדול). אבל לדעתי עטר הגיע לחיפה כמאמן סוג ב'. במשך שנים שחר לא רצה אותו שם וזה ידוע. ולכן גם הוא לא קיבל את הסביבה התומכת ואת הגיבוי מול התקשורת והקהל מאז תחילת העונה. ולכן הוא גם פוטר כל כך מהר. קצת כמו שחוליו גרונדונה רצה את מראדונה בחוץ כמה שיותר מהר לאחר שמינה אותו למאמן נבחרת ארגנטינה בגלל חוסר ברירה ולחץ הקהל במשך שנים- ואז, בהזדמנות הראשונה שהייתה לו דאג להיפטר ממנו.
לא שאני משווה. דייגו לא היה מאמן עם ניסיון כשקיבל את ארגנטינה, בניגוד לעטר. אבל אנחנו יודעים מה שחר באמת חושב של עטר ולדעתי הוא גם לא כל כך הצטער שהוא נכשל. לא אומר ששחר לא רוצה בהצלחת הקבוצה, וודאי שכן. אבל לדעתי הוא גם נפטר ממנו עכשיו די בכיף, והוא יודע שיותר הקהל לא יישב לו על הנשמה למנות את האיש שמלכתחילה הוא לא רצה בו.

רועי 13 בנובמבר 2012

בורו כנראה היו שמה דברים מתחת לפני השטח שלא איפשרו את המשך עבודתו של רובן.. הוא כנראה מה שנקרא איבד את חדר ההלבשה וברגע שזה קורה לא משנה אם אתה עטר או מוריניו אתה הולך בבית שלך.. אני לא חושב שיש פה תסמין אבי נימני שכוכב מפטר מאמן אצל שחר זה לא אוכל.. תיתן קרדיט לשחר שאם פיטר באמצע העונה ושילם לרובן מיליון דולר נטו פיצויים אז הוא באמת היה חייב, שחר לא נוהג לפטר באמצע העונה אבל שוב כנראה היו פה דברים שאנחנו לא יודעים כי אין מישהו שרצה בהצלחתו של רובן יותר מיעקב שחר, לא מסכים איתך שזה ביזיון ושחר נפטר ממנו ב"כיף" לפי דעתי לא הייתה לו ברירה ובתור אוהד חיפה אני נותן ליענקל'ה את הקרדיט.

מסכים איתך 13 בנובמבר 2012

בורו סוף סוף מסכים איתך במאה אחוז , שחר זה אשפה והקופים הירוקים זה המיץ של הזבל

MG 13 בנובמבר 2012

בניגוד אליך, ששייקספיר יכול ללמוד מהשפה הגבוהה והנקיה שלך.

קשקשן בקומקום 13 בנובמבר 2012

גדול MG

Rocky1 13 בנובמבר 2012

פרוסנר מעניין אותי לשמוע מה אתה חושב על אופציית גרנט.

MG 13 בנובמבר 2012

שעדיף PUT על פני CALL :)

קורא אדוק 13 בנובמבר 2012

לי נראה ששחר עשה לו KNOCK OUT וזה טוב כי מזמן מזמן נגמר לעטר ה-Expiry.

עופר פרוסנר 13 בנובמבר 2012

אני אהיה עצוב ממש אם גרנט ייאמן את הקבוצה. מאוכזב גם, אבל בעיקר עצוב.

אדום עולה 13 בנובמבר 2012

זה נראה כמו בן שמעון . מאמן מצוין שהולך להגיע בזמן לא טוב .
השאלה אם שחר ייתן למאמן חדש תקציב לשנות בינואר . אם כן אז הוא יכול לגנוב הרבה סוסים כי חיפה לא יכולה להגיע לקיץ הבא ולהתחיל לבנות . המאמן החדש צריך לנצל את העונה הזו לבניית הקבוצה .
בקיץ הבא זה פשוט יהיה בלתי אפשרי לבנות הכל מחדש.

ירוק 13 בנובמבר 2012

לא כ"כ שותף לאנטי שלך נגד גרנט, אבל אין ספק שהוא ממש לא מתאים בנקודת הזמן הזו.

רב"ש נראה כמו אופציה מעולה. עם זאת, לצערי תזמון זה לפעמים הכל – והוא יגיע בתזמון מאד בעייתי.

פאליה 14 בנובמבר 2012

תמיד אמרתי שהאוהדים של חיפה הכי אינטלגנטים בארץ. (טוב, כאן חייבים לציין, חוץ מהכותבים של הפועל).
מתן שורט פיוצ'ר אברם הנכס זו הפוזיציה הכי רווחית שיש בשוק תמיד.
קורא, הנוקאאוט לא יכול לפקוע אחרי האקספיירי אבל למרות זאת אהבתי.

שי 14 בנובמבר 2012

גרנט מאמן טוב בנקודות שחיפה חלשה השנה. לכידות של הקבוצה, התנהלות מול התקשורת ומשחק הגנה

גל 13 בנובמבר 2012

רובן עטר לא דיבר בתחילת העונה שהוא בונה פה תוכנית למספר שנים, הוא לא הציג לקהל (וכנראה לא לשחר) תוכניות כאלה, יותר מכך הוא דחף לקניה של שחקנים וגרר תקציב גדול פי 1.5 מזה של אלישע. עם כל זה הוא המשיך להציג יכולת גרועה, תוצאות גרועות והרבה בלגן בחדר ההלבשה ומחוצה לו.
בתור אוהד מסור, לכולנו קשה שעטר עוזב, כולנו רצינו להאמין שהוא יכול יותר, אבל אם למאמן לא היו קוראים ראובן עטר אז ממזמן כולנו היינו מייחלים לפיטרורו.
ראובן שחר כמנהל גדול, שם את הרגשות בצד והתסכל על העובדות, על זה שעטר לא מצליח ולא מראה שום גישה של שינוי.

אדיר 13 בנובמבר 2012

נו באמת אתה כותב שטויות עם כל הכבוד…
שחר רואה בטובת הקבוצה והוא לא יגיע למצב כזה שבסיבוב ראשון חיפה תהייה מתחת לקו האדום
כל שבוע ראובן עשה מהלכים דרסטים לשינוי המצב אך כשל!
לא בושה להגיד טעיתי שבחרתי לשחק ככה באותה שיטה אבל ראון בשלו..
עם האגו שלו והמהלך שלו עכשיו שיאכל את הדייסה
נכון שהיה צריך אולי עוד לשחק לפחות עד הדרבי אבל אם מכבי חיפה היו מפסידים שם.. זה היה נגמר ביותר ממקלות על הראש
שחר מנע מבוכה !

שלומי 13 בנובמבר 2012

אני מקבל את הטענה אבל אני חושב ששחר התנהל מצויין, אני חושב שהעגלה שקעה כל כך עמוק שאי אפשר להוציא אותה מהבוץ, בטח לא עטר, שכנראה איבד את חדר ההלבשה, כולנו מסכימים שלעטר היה מספיק זמן לבנות קבוצה והיה לו יד חופשית (לכאורה) לרכוש שחקנים שהוא רצה. כמו כן סגל השחקנים בליגה הזו שווה לפחות מקום 5-6. ובטח לא מקום אחרון, ראיתי את המשחק נגד רמת השרון והדבר הבולט ביותר היה החוסר אמונה של השחקנים שאפשר להבקיע שער… את זה ראובן בנה ואת זה כבר יהייה לו קשה לשקם, כנראה שכבר לא מאמינים לו.
אז, יואב היקר, אני חושב שקצת הגזמת אני חושב שעטר הוא סמל אבל לא כזה שמותר לו להרוס מפעל חיים ל30 שנה. שום חרפה ושום התנהלות לא תקינה, במקרה הזה הכל התנהל כשורה! הקהל! הנשיא! המאמן (כן, עטר עשה ככל שיכל ע"מ לצאת מהמצב, דיבר נכון ופעל נכון – כלפי חוץ לפחות, אני לא יודע מה באמת הולך בחדר ההלבשה). אני חושב שגם עטר וגם שחר ובטח הקהל צריכים להיות גאים בהתנהלות ובקוצה שלהם.

תודה!!

גורדיטו 13 בנובמבר 2012

תרשה לי לא להסכים איתך.
אני דווקא מעריך מאוד את שחר שעשה את המעשה, למרות שהוא בניגוד ל"אתוס החיפאי" ולדרך שהוא מנסה להוביל.
מה היה עדיף, ששחר היה מתעקש על מנת לשמר את הפוזה של "לא מפטר מאמנים" ומדרדר את העגלה עוד יותר במורד?
לפעמים צריך לעשות צעד שמנוגד לדרך הרגילה שלך, שמנוגד לאינסטינקט שלך, כדי לתקן משהו מקולקל מאוד שרק ממשיך ומתקלקל עם כל רגע שעובר.
ואני מסכים עם עופר ששחר עשה לרובן טובה. רובן הוא בדיוק הבנאדם העקשן שלא יסכים לזוז מ"האתוס העטרי" במילימטר ויצלול עם הספינה למצולות. עם גב זקוף, אבל במצולות. ומכיוון שהספינה היא לא של אבא שלו…
עם כל זאת, לא ברור לי מה יהיה עכשיו… אברם? לאאאאאא…

יונתן 13 בנובמבר 2012

מסכים ולא מסכים.
מה שאתה אומר טוב ונכון בכל מקום אחר בעולם, אבל לא אצלנו. לתקשורת יש השפעה על הקהל, אבל מעבר לכך, יש לה השפעה ע-צ-ו-מ-ה על השחקנים עצמם. השחקנים ניזונים ממנה ויונקים את כל מה שכתוב שם. בעקבות המצב הנוכחי, השחקנים פשוט איבדו אמון במאמן. ברגע שדבר כזה קורה – חבל על הזמן. של המאמן, של הקהל, של הקבוצה, של כולם. ברגע ששחקנים איבדו אמון במאמן אין טעם להמשיך להעסיק אותו, וזה מה שקרה. היה אפשר לראות את זה במשחקים האחרונים. נכון שהפחד שיתק אותם, אבל הם לא מקשיבים ולא מתייחסים למאמן. וכמו שאומרים: אי אפשר להחליף עשרים שחקנים, מאמן אחד כן אפשר.

ודבר אחרון – עטר בנה קבוצה קטסטרופה. פשוט ככה. להחתים רק זרים ששיחקו בארץ זה מגוחך לחלוטין. תוסיף לזה כל מיני שחקנים בינוניים שלא מתאימים לשאיפות של מכבי חיפה (אלקיים, צעירי שיימן ובטח שכחתי עוד). הרבה פעמים מוחתמים בקבוצות שחקנים לא טובים ואתה אומר "בסדר, עושים טעויות". אבל כל כך הרבה שחקנים לא מתאימים? מצטער, עטר לא מתאים לרמה הזאת. זו לא בושה לא לדעת להחתים שחקנים, זו כן בושה לחשוב במקרה כזה שאתה מלך העולם, להגיע, 'לעשות סדר' ולזלזל בכל מה שהיה קיים בקבוצה. כל האמצעים עמדו לפניו, הוא היה יכול להשקיע קצת בסקאוטינג ולצאת גדול, אבל הוא כשל.

ודבר אחרון: ורד-גולסה-עזרא, זו שלישייה שאם מטפלים בה כמו שצריך היא יכולה להיות הגרסא הישראלית להזארד-אוסקר-מאטה (שגם הם משחקים עם חלוץ אימפוטנט מקדימה). אבל להרוס ולשבור לילדים האלה את הבטחון זה הדבר האחרון שצריך לעשות איתם.

יואב בורוביץ' 13 בנובמבר 2012

ורד וגולסה הם אוברייטד בקטע אחר. אולי גם עזרא קצת (השחקן הבאמת גדול של נתניה בשנים האחרונות היה אחמד סבע ולדעתי גם מוגרבי היה לא פחות טוב מעזרא). בכל אופן, להשוות את השלישיה הזו לזו של צ'לסי זה מצחיק.
ובנוגע לנושא חשוב יותר, כל עניין "השחקנים איבדו אמון במאמן" בעיני בבל"ט. להרבה מאוד עובדים אין אמון בבוסים שלהם והם עדיין עובדים. חלקם אפילו מתאמצים ועובדים טוב. יש גם שחקנים ביונייטד שאין להם אהבה יתרה או אפילו אמון בפרגוסון. זבש"ם.
גם לשחקנים של חיפה, עם כל הכבוד, אין זכויות יתר. אם המערכת הייתה נותנת להבין שעטר הוא הבוס ואין בלתו כך הם גם היו מתייחסים אליו (ואגב, אני ממש לא בטוח שהשחקנים בחיפה לא התייחסו לעטר בכבוד. אולי זה מה שהתקשורת רוצה שנחשוב, ואולי גם התקשורת לא ממש כתבה את זה כי זה לא נכון). אבל זו לא הנקודה. הנקודה היא שאם אתה מספיק מאמין במאמן שאתה מחתים אותו לכמה שנים אז אתה נותן לו את מרבית זמן החוזה כדי להוכיח את עצמו. ואם אתה לא מספיק מאמין בו, אז אל תחתים אותו. ואת זה אף פעם לא מבינים בכדורגל הישראלי- היכן שממהרים להתלהב ובעיקר ממהרים להיפטר ממאמנים, וזה קורה כל הזמן. זה היעדר תרבות ספורט ובעיקר היעדר כושר ניהול.
והעובדה ששחר ממשיך להיות טפלון היא בעיקר לגנות התקשורת והאוהדים. מבחינתי הכשלון של חיפה העונה הוא גם שלו, הרי ברור שעטר אינו בוחר את לבד את השחקנים ושחלק מהם גם מוכתבים לו- כך תמיד היה גורלו של מאמן בחיפה (וזה בסדר כשלעצמו). אבל התקשורת לא מבינה זאת ובוודאי שלא הקהל הרחב.
ולכן תמיד כל האחריות התקשורתית-ציבורית היא על המאמן. וזה בולשיט. אבל כך נמשיך. אנחנו במדינת ישראל השטחית (והאכזרית) אחרי הכל.

יונתן 14 בנובמבר 2012

לא מסכים שהם אוברייטד.
תראה איך גולסה נראה בנבחרת הצעירה, כמו אוזיל בנבחרת גרמניה. ותנסה להיזכר איך ורד היה במשחקים של חיפה בליגה האירופאית, או בבית"ר, או בהרבה משחקים אחרים. מדובר בשחקנים מאוד מוכשרים, שמה לעשות, הם עדיין ילדים. הם צריכים ביטחון, הם צריכים להיות בטוחים שיש להם חופש פעולה וגם אם הם טועים זה לא נורא. במצב הנוכחי, כל אחד מהם (עזרא קצת פחות) פשוט מפחד לעשות טעויות, משחק עם 'ראש קטן', וזו התוצאה. מאמן טוב בונה בטחון של שחקנים, לא הורס.

יש הבדל גדול בין אהבה לבין אמון. אין אחד היום במנצ'סטר שלא מאמין ביכולות של פרגוסון, אבל יש כאלה ששונאים אותו (בעיקר נאני). ברגע ששחקנים לא מאמינים במאמן, אז הם לא מקשיבים למה שהוא אומר להם ברצינות, הם מתחילים לגלות אפאטיות, הם רצים פחות, הם רוצים פחות והם בעיקר עסוקים בלחשוב בינם לבין עצמם כמה הוא מדבר שטויות ושיסתום כבר. זה נורא, זה אחד הדברים הכי נוראיים בכדורגל הישראלי (אצלנו זה קורה יותר, ויותר מהר, ממקומות אחרים), אבל זו עובדה ואי אפשר להתעלם ממנה. ברגע שאבד האמון, חבל על הזמן, אין שום סיכוי להצלחה ועדיף שהפרידה תהיה כמה שיותר מוקדמת.
ושחר מבין את זה. אחרת הוא לא היה מפטר את עטר ונותן לו עוד הזדמנויות. שחר יודע שבמצב הנוכחי, הוא היה יכול להמשיך עם עטר גם עוד חודשיים, ואף אחד לא היה בא אליו בטענות. האוהדים היו אוכלים את עצמם כי הם לא היו מבינים מה לא בסדר, מה לא טוב, אבל לא היו כועסים עליו כי הם יודעים שהוא הביא את עטר שהם רצו, ויותר מכך הוא נתן לעטר לעשות ככל העולה על רוחו בלי להתערב. ואל תחשוב שכיף לו לפטר את עטר – לפי מה שאופירה פרסמה רק לפני כמה ימים, עטר יקבל עכשיו פיצויים של למעלה ממליון דולר. ושחר הוא אדם הגון, הוא ישלם. גם אם לא הכל (בטח יש איזושהי פשרה), הוא עדיין ישלם, והרבה. אבל הוא מבין שאין ברירה.

מאיר 13 בנובמבר 2012

ראובן עם מכבי חיפה הצליח לשבור כל שיא שלילי. הפיטורין האלה לגיטימיים לגמרי. למרות ששחר תמיד היה דוגל במתן "שנת הסתגלות" שבה המאמן והקבוצה לא היו משיגים אליפות, אבל שנה לאחר מכן האליפות היתה באה. 9 מחזורים ורק ניצחון אחד??? זה מראה שהמאמן לא מוצא את הפתרונות. היו לו 9 מחזורים והמון פגרות נבחרת ופגרת יצחק רבין וכו' ובכל התקופה הזאת לא ראינו שהוא מוצא פתרונות. הקבוצה לא מסוגלת לפרוץ בונקרים. הקבוצות היריבות הבינו שאם הן משחקות מול חיפה עם בונקר ומתרפות אז הן ישיגו לפחות תיקו. קבוצה שלא מסוגלת לנצח שבוע אחר שבוע כי באים מולה עם בונקר זה רק מראה שהמאמן לא הדריך מספיק טוב את החלק ההתקפי…

MG 13 בנובמבר 2012

למי היתה שנת הסתגלות מאז שפיגל?
הוארין וכהן לא המשיכו לעונה שניה.
שום החליט לא להמשיך, אבל הפסיד אליפול על הפרש שערים והגיע לליגת האלופות.
גרנט ולוי*2 לקחו אליפות בשנה הראשונה.

מאיר 13 בנובמבר 2012

אני מדבר בעיקר על השנים האחרונות.
רוני לוי אימן 4 שנים.
אלישע לוי אימן 4 שנים. אלישע לוי לא לקח בשנה הראשונה שלו אליפות אבל הקבוצה היתה רחוקה מלהראות רע.
נכון שמבחינת נתונים אני לא מדייק במאה אחוז אבל הפואנטה שלי היתה שיעקב שחר הוא האחרון שמפטר תוך זמן קצר. לא זכור לי מתי מכבי חיפה נראתה כל כך אנמית והשיגה רק נצחון אחד בתשעה מחזורים… ועוד מול ליגה חלשה כל כך שאין בה שום קבוצה שממש אני יכול להתלהב ממנה.

MG 13 בנובמבר 2012

מאיר, אני מתנצל, אבל אלישע זכה באליפות כבר בעונתו הראשונה.
מסכים איתך לגבי הסיפא ובכל זאת הייתי שמח אם שחר היה ממשיך להיות הבעלים שלא מפטר (בלי קשר לזהות המאמן).

פרלה 13 בנובמבר 2012

ורוני לוי אימן 5 שנים…
אוהרין ואלי כהן פוטרו במהלך העונה הראשונה שלהם.

MG 13 בנובמבר 2012

פרלה, אם להיות מדוייקים, אלי כהן התפוטר.
נכון שדה פקטו הוא פוטר, אך דה יורה הוא התפטר.

רינס 13 בנובמבר 2012

מסכים איתך במאה אחוז!
חיפה קבוצה מגעילה כבר כמה שנים טובות, השנה זה פשוט התבטא גם בתוצאות. עטר ניסה לשנות וכשנגע סופסוף בשן הרקובה באמת החונטה היניב-קטנית עשתה לו פוטש. זה כל הסיפור!

סנדלאוי 13 בנובמבר 2012

לכל הבכיינים מה אתם רוצים שהקבוצה תרד ליגה יש כאן בעיה אל תגידו שהשחקנים לא שווים מקומות 1-7אלישע לאנכשל הביא שתי אלופיות

עלי 13 בנובמבר 2012

היה צרייך עוד זמן כדי לקשור את הקבווצה אחד מהטעיות שהוא עשה שבנה סגל שמורכב מהמון שחקניים אבל שחקניים ברמה בינונית !! והוא היה צרייך כל שבוע להחלייף הרכב בכדי לנסות שיטה חדשה !! אם הוא היה מוציא מהסגל כמה שחקנים ונותן לשחקנים לשחק בהרכב יותר מפעם היה מחזייר להם את הביטחון העצמי שחסר לשחקניים של חיפה …. נראלה גם המאמן הבא יצטרך להתמודד עם אותה מידת קושי לכן זה לא פתרון להחליף את הסמל של חיפה במצב כזה !!

נאור 13 בנובמבר 2012

יואב אני חושב שאתה מפספס את הדבר הבאמת עיקרי כאן. ואני אסביר. אם נלך נטו לפי תוצאות שזה כידוע לך מדד לגיטימי בכל תחום שהוא , עטר כעובד נכשל טוטאלי. אתה לא יכול לבוא לעובד רק כי החתמת אותו לתקופה ממושכת ולהמשיך לתת לו לחרב לך את העסק. האשמה נופלת על מספר גורמים. כמובן ששחר בראשם כי הוא בישל טוב את הדייסה הזו במשך שנים( אני מדבר על שחקנים זולים שהביא ע"ח שחקנים מוכחים וטובים בעלות קצת גבוהה ). עטר כראש המערכת הוא האחראי הבלעדי.להזכירך הוא זרק עובד של 18 שנה במועדון והביא את מי שרק רצה בצוות שלו. גם שחקנים שהוא ביקש חתמו במועדון והם להזכירך חלק מרכזי בכישלון עד כה. וגם לשחקנים יש חלק ניכר ובראשם מר יניב קטן שהולך לעבור תקופה מאוד לא נעימה ביחסים שלו עם יציע ג . וזה מה שאתה מפספס. שעטר פוטר בעיקר בגלל התוצאות שלו אבל גם… על מערכת היחסים שלו עם השחקנים ובראשם קטן. ונשאלת השאלה יואב האם שוב אנחנו חוזים במקרה נמני 2 רק בצבע ירוק?… תגובתך

יואב בורוביץ' 13 בנובמבר 2012

נאור- עטר נכשל עד כה. אבל מאמן חייב לקבל הרבה יותר זמן כדי להשתית את הפילוסופיה שלו. שוב אזכיר, פרגוסון לקח אליפות ראשונה בשנתו השישית ביונייטד. המון מאמנים לא מצליחים בתחילה ואחרי זה הופכים להצלחות גדולות. גם את ביל בליצ'יק אפשר היה לפטר בשנתו הראשונה בפטריוטס (סיים במאזן שלילי) או לאחריה, אבל המשיכו איתו והתוצאות ידועות. זה קורה לא מעט פעמים. אגב, גם יש מאמנים שמצליחים בתחילה ואחרי זה לא. אין חוקים בזה. אבל החוק הרלוונטי הוא שצריך לתת למאמן (שאתה מאמין בו מספיק כדי להחתים אותו) יותר זמן כדי לעבוד.
כמו כן- עטר אמנם קיבל את הרשיון להרכיב את הצוות המקצועי בו הוא חפץ, אבל צא מהסרט שהוא קבע את כל סגל הקבוצה. המון מהשחקנים היו נתונים, והם לא בהכרח שחקנים שעטר אוהב. וגם אין לו רשיון מוחלט להביא איזה שחקן שהוא רוצה (כי זה לא עובד כך בחיפה, היכן שהמאמן תמיד קצת מוחלש. יש שם את שחר ויש גם את פיני זהבי).
בנוגע לקטן- אני חושב שהוא מתנהג יותר מדי כמו נמני. יותר מדי פרימדונה ונעלב. ויחד עם זאת, אני לא חושב שעטר היה צריך לומר לשחקן ברמה של קטן שהוא לא בתוכניות שלו עד סוף העונה, אלא אם הוא מרגיש שהוא מחרב לו את חדר ההלבשה- ויכול להיות שכך הרגיש, אבל אנחנו לא יודעים זאת כעובדה.
בכל מקרה אני חושב שבכל הנוגע ליציע ג', עטר יישאר מותג הרבה יותר גדול מקטן, וכנראה שבצדק.

MG 13 בנובמבר 2012

בורו, בתור אחד שהיה השנה ב-7 מתוך 9 המשחקים של הקבוצה, אני מרשה לעצמי להניח שאני מכיר קצת יותר טוב ממך את הלך הרוח ביציע ג'.
קטן הרבה (לא קצת ולא בנקודות, אלא הרבה) יורת "נחשב" מרובן. נגד רמה"ש ב-20 הדוקות הראשונות לא עודדו או שעודד רק אותו (אני מדבר על הקופים). אני בספק אם רובן יזכה ל-10 דקות כאלה נגד סכנין…
שחקן שסרב להצעה מפתה מאד מארקדי ובילה כמעט את כל הקריירה שלו בקבוצה לעולם יחשב יותר כסמל משחקן שחצה את הכביש (יהיו הנסיבות אשר יהיו).

*אין להסיק מהתגובה הנ"ל איך אני רואה כל אחד מהמוגבים לעיל.

איציק 13 בנובמבר 2012

יואב,
אני חושב שסופו של עטר זה היה סוף ידוע מראש. שחר לא כל-כך רצה אותו כנראה והיו יותר מידי ליחשושים סביב הסיפור יותר מידי זמן. בכלל נראה שעטר היה בררת מחדל כיוון שבן-שמעון לא יכל להגיע בגלל סיפור שירצקי ועטר היה סמל שהאוהדים דרשו. נראה שהוא אף פעם לא קיבל חבל מספיק ארוך להצליח עד שהגיע לדעתי לנקודת על-חזור. הוא לא יכל להצליח בתנאים אלו ולכן היה צריך להזיז אותו.
עכשיו בוא נראה מה היו האופציות:
1. להשאיר מאמן ללא חדר הלבשה. אתה צודק שגם אם השחקנים לא אוהבים אותו זה מקום עבודתם והם צריכים לתת מקסימום תוצרת, אבל בעולם אמיתי, המיוחד בישראל זה לא עובד ככה. להחליף את כל השחקנים (או רובם) אי אפשר. לכן פיתרון זה נפסל.
2. להזיז את עטר אך להשאירו במערכת. אם יש לך עובד בחברה אשר נמצא תחת חוזה אבל הוא מביא יותר נזק מתועלת יש לך שתי בררות (השנייה בסעיף הבאה). האחת, לומר לו תפסיק לעשות את מה שאתה עושה, אולי אתן לך כל מיני עבודות שרות יותר מכובדות או פחות ואמשיך לשלם לך עד סוף החוזה. את ההשפלה הזו שחר לא היה מוכן לעשות לא רק לעטר כי אם לאף אחד. עטר מיצידו גם לא יהיה מוכן לבלוע צפרדע כזו ובצדק.
3. האופציה השנייה עם עובד שלא נותן תפוקה, ואולי אף גורם נזק, היא לפטר אותו עם מצנח אולי אפילו מזהב. זה מה שנעשה. שחר חייב להציל את המצב מבחינתו. מכבי חיפה היא לא קבוצה לבנייה בתחתית, היא קבוצה שגם הבנייה אצלה זה דרך הצמרת הגבוה עם מבט לאירופה. מה לעשות, אלו חיי מאמן, וגם במקומות יותר מתוקנים הספורט עובד ככה. ראה את שחר פאר שהחליפה מאתיים מאמנים תוך זמן קצר (ובנתיים ללא הצלחה) כאשר היא בחרה לעצמה ולא בשביל חבורת שחקנים שזה קשה יותר. אף אחד לא האשים אותה בחוסר מיקצוענות דוקא בגלל זה. כנ"ל גם לגבי שחר (אשר אינו פאר, לפחות לא בטניס).

פרלה 13 בנובמבר 2012

פרגוסון הגיע לקבוצה ששכחה איך נראית אליפות.
עטר הגיע לחיפה כשברור שאירופה היא המינימום.
עטר לא הצליח לגבש הרכב או שיטה או מחויבות או שערים או הגנה או כל דבר שהוא שנדרש להצלחתה של קבוצה. כדורגל או חוג בלט.
יובל המבולבל/ מר עגניה ומר מוכשר היו מפיקים מהסגל הזה יותר ממנו.
גם אם היו משחקים עם שיימן כמאמן שחקן זה היה נראה טוב יותר. ובודאי אם שיימן היה רק מאמן ולא שחקן.

ירוק 13 בנובמבר 2012

פרלה, המשפט האחרון – חזק ביותר! גרמת לי לצחוק באמצע העבודה.

רפי 13 בנובמבר 2012

אולי ראובן עטר היה צריך לקבל יותר גיבוי, אבל זה בטח לא צעד אכזרי של יעקב שחר! אז אל תתלהם ברגע של חולשה…
נכון, אין פה אורך רוח למאמנים, ואנו, באופי הישראלי, רוצים לראות תוצאות, כאן ועכשיו. אך שחר כבעלים באמת ראה את טובת הקבוצה לנגד עיניו. סגל שלם אי אפשר להחליף, אז הזעזוע המתבקש אחרי כישלון כזה צורב הוא פיטורי המאמן, גם אם קוראים למאמן ראובן עטר.
וכמובן שאין להוציא את עטר נקי מהכישלון, הוא החליט מי השחקנים שישארו, הוא זה שהביא שחקנים כמו דמאו (שמתאים לרמה של ליגה אזורית) ואת אנדלובו (שאולי מתמודד עם הלחץ בשכונת התקווה, אבל הלחץ של הכרמל גדול עליו), הוא זה ששיחק עם הסגל במשחק שהזכיר לי את ערבי הכיתה בגיל 8 (כן, הכוונה היא למשחק הכסאות המוזיקליים), אז אל לך לתמוה מדוע שחר ביצע צעד המוגדר בפיך כ"חרפה".
ודבר אחרון בורוביץ' היקר, לא, לא ננקום בשחר! אין לנו על מה! אנו צריכים להודות לו כל משחק על כך שהוא הפך את מכבי חיפה למועדון מצליח ומוביל בכדורגל הישראלי. אם "ננקום" בו, כדבריך, אז בוודאי שאין כבוד לתרבות כדורגל.

עומר 13 בנובמבר 2012

לדעתי תקופת האימון של עטר לוותה בהרבה צביעות.
צביעות מצד האוהדים,אצלם אלישע לוי חטף מוט בראש כאשר השיג תוצאות הרבה טובות, וצביעות מצד התקשורת , כי אם זה היה קורה במכבי תל אביב, העיתונאים היו חוגגים על הדם של אלו שלא קוראים בעברית .

אבי 13 בנובמבר 2012

בורו שוב דברי טעם שלך. ומי שראה "בועטים" ביום ראשון לאחר המשחק המרכזי,את ה"מופע" של ארי שמאי מפוקפק בפני עצמו..אך אני תומך בדבריו, התקשורת מלקקת למר שחר,ולפעמים צריך לבקר גם אותו!! הוא לא חסין מביקורת וההתנהלות שלו פה הייתה מבישה. מה הוא משדר למאמן הבא ולשחקנים בפרשה עם יניב קטן??..איך הוא מבזה את ראובן אחרי 9 מחזורים?!!?..אבל זה לא מפתיע אין תרבות ספורט במדינה הזאת וכן זה קורה גם אצל יענקלה שחר ה"גדול".

Yavor 13 בנובמבר 2012

האם לשיטתך, מהלך כמו שנקט עטר ("קטן לא בתוכניות להמשך העונה") לא מחייב התייעצות ויידוע של הבוס מלכתחילה? האם מקרה כזה לא "שובר את הכלים"?
אני חושב שאם אתה מדיח סמל וקפטן של שנים, אתה חייב להיות מסונכרן עם הבוס. יכול להיות שהוא צדק בספסול, אבל זה היה לא נכון, ועוד יותר מזה לא חכם, לעדכן מראש את שחר.

הופמן 13 בנובמבר 2012

זה במקרה שאתה מקבל את הגרסה של "קטן לא בתכניות להמשך העונה". אני נוטה להאמין שעטר פשוט הודיע לקטן שהוא לא בסגל, וקטן ניפח את זה בעזרת הכתבלבים שלו.

Yavor 13 בנובמבר 2012

ושחר פשוט מאמין לגרסתו של קטן על פני עטר?

הופמן 13 בנובמבר 2012

אולי. אבל לא משנה למי שחר מאמין, מבחינתו כל הבלגן הזה עם קטן היה הקש. ועוד קש יקר לליבו.

Yavor 13 בנובמבר 2012

זה מאוד משנה. כי קטן משחק פה באש אם זה המצב. אם שחר יאמין לראובן זה הסוף של הקפטן.
לדעתי קרה משהו באמצע. ראובן ניסה להדיח את קטן, ועשה טעות שלא תיאם עם שחר. שחר לא אוהב להיות מחוץ ללופ, ולכן ראובן ניסה למזער נזקים ולהקטין את הפרשה. מכאן, זה כנראה דומה לתסריט שלך עם כל התקשורת הקטנית שהתגייסה.
לדעתי, אבל, החטא הראשון במשחק הדיפלומטי הזה (או יותר נכון הטעות) – רשומה על עטר.

אלעד 13 בנובמבר 2012

איזה דעה חסרת אחריות וחסרת ערך,

גם אני חושב שעטר יכול היה לקבל יותר קרדיט אבל אתה רוצה להגיד
שההחלטה לפטר אותו תלושה מהמציאות? מה אתה חושב, שבגלל שהוא סמל
והקהל תומך אז ניתן לו קרדיט בלתי מוגבל? מה העניין- עטר ילך, יפיק לקחים ויחזור בעתיד לחיפה אחרי שהוא מנוסה יותר ומבין טוב יותר את התפקיד. כרגע הוא לחוץ, הוא פועל מפאניקה ויאוש ועושה מהלכים לא בריאים לקבוצה.במצב שלו ושל הקבוצה,לא בריא לריב עם הקפטן שלך שיש קונצנזוס ענק בקרב האוהדים עליו.אלו פריבילגיות שאתה שומר לעצמך כשהקבוצה במקומות 1-3 ולא מתחת לקו האדום. זה מקום שאתה צריך כמה שיותר תמיכה, גם כדי לחזק את השחקנים וגם כדי לחזק את עצמך.לריב עכשיו עם קטן יכול להוציא אותו קריח מכאן ומכאן.אותו דבר לגבי השינויים בהרכב- הרי זה לא באמת שהשחקנים כאלו גרועים שהם לא מצליחים לעשות כלום.הם לא מאומנים כמו שצריך.לא צריך להיות מסי בשביל לדעת שכדי להבקיע גולים צריך לרוץ מהר במתפרצת כדי להפתיע את היריב, או לעשות כניסה לתוך הרחבה בשביל לקבל בפנים כדור, או שבשביל לעצור התקפה מתפרצת מורידים שחקן יריב לקרקע או פשוט נדבקים אליו כמו מים.כל אלה לא קשורים במאומה לכישרון, אלא נטו למשמעת טקטית ולהבנה הברורה שאם אתה לא מתאבד על המגרש אתה תפסיד.חלוצים גדולים בהרבה הם חסרי יכולת כדרור או יכולת פיסית מרהיבה.אינזאגי היה חלוץ ענק,כל מה שהוא ידע זה שכדי להכניס את הכדור לשער צריך להיות במקום הנכון!

מוזגטס 13 בנובמבר 2012

בורוביץ'-
איך אפשר להעביר על שחר ביקורת?
אני רואה הרבה בעיות בהתנהלות שלו בשנים האחרונות: בעיקר בתחום התקציבי. שנראה שיותר מהכל מנע מחיפה להתקדם לרמות יותר גבוהות. התנהלות שאולי אפילו גבתה מחיר והביאה את העונה שעברה והנוכחית בהן יש ירידה ברורה ברמה. ההתנהלות הכלכלית המחושבת – מודל אייאקס – כמו שהוא קורא לזה, אומנם שומר על שפיות תקציבית. אבל לא מביאה רוח חדשה למועדון. רוח שתשאיר את חיפה לכל הפחות במוקדמות באלופות או הליגה האירופית כל עונה.
אבל , וזה אבל גדול –
שחר קנה את הגביריות שלו בזכות גדולה ולכן אין לנו על מה להלין. אם לא שחר לא היינו עוברים את העשור האחרון בצורה הזאת. אם לא שחר לא היינו נקראים המועדון המנוהל בצורה הטובה ביותר. אם לא שחר לא היו מדברים על חיפה כמועדון אירופאי (מה שתכלס כבר לא מדברים).
ביקורת של שחר תוכל להגיע כשנראה שההתנהלות שלו פוגעת במועדון. ונראה שזה רחוק מאוד מכך.

MOBY 13 בנובמבר 2012

ואו… אני יוצא ומחפש את החמור הלבן עם האיש שעליו.
לימים האלו לא חשבתי שאגיע.
אני הלוויתן הלבן מסכים עם כל מילה של בורוביץ.

קסיוס קליי 13 בנובמבר 2012

בורוביץ על מה לעזאזל אתה מדבר אתה יכול להסביר לי?? בוא נתחיל מזה שתפסיק להשתמש במילים קיצוניות לתאר מצבים שכיחים. שנית , עטר קיבל הכי הרבה קרדיט אי פעם! זה שהוא פוטר במחזור ה 9 מראה כמה גרועה הייתה ההתנהלות שלו. כולם רצו שהוא יצליח. קרדיט לא אומר רק איזה מחזור פוטרת אלא גם איזה חופש פעולה קיבלת. עטר הביא עוזר מאמן מנתניה, בחר את מאמן השוערים, בחר את הרכש הגרוע, בחר את הישראלים הגרועים, כשהקבוצה היתה צריכה עוד קשרים שחר הביא לו 3 ביומיים, הוא שיחק באיזו שיטה שרצה, זעזע את ההרכב כמה פעמים שרצה, העיף ליציע כל אחד שרצה ודיבר איך שרצה. הקבוצה התנהלה גרוע ושיחקה גרוע. הם לא היו במשבר זו היכולת האמיתית של חיפה! אז לפני שיורדים למדרון חלקלק שממנו יהיה קשה לצאת כי בינינו אולי רק רמת גן יותר חלשה מחיפה ואני באמת חושב שאף קבוצה לא נופלת מחיפה העונה , ואחרי שעטר העיף את קטן מחוץ לסגל , אז הדבר הכי ברור לעשות זה לפטר אותו. אנחנו באמת אוהבים את עטר אבל זה היה גדול עליו .

הראל 13 בנובמבר 2012

הטעות העיקרית של רובן הייתה שהוא הסתכסך עם העיתונאים, המקומיים עשו לו את המוות וגם הללי ממעריב שיש לו השפעה גדולה לא הפסיק לסכסך. אני די משוכנע שרוב חדר ההלבשה עם עטר במיוחד הצעירים ונראה לי שגם דקל. אני לא מסכים איתך שהסגל לא טוב לליגה הישראלית יש להם סגל מצויין חוץ מחלוץ זר ברמה שזה כבר שנים לא מוצאים. הבעיה העיקרית היא קטן שלא נותן לאף דא לצמוח מתחתיו כבר שנים לא צומחים שחקנים צעירים גם לרפאלוב לקח שנים והתקופה הכי טובה שלו הייתה כשקטן היה פצוע, זה לא בהכרח בכוונה זה פשוט שכשהוא נמצא האחרים בורחים מאחריות, אגב גם במשחק האחרון כבר ראו אצל גולסה וורד הרבה יותר מחוייבות. אני אוהב את חיפה שנים אבל מדגדג לי שירדו ליגה כי ככה לא מתנהגים לסמל כמו עטר (אגב גם ההתנהגות לברקו הייתה מגעילה בזמנו) ולכן גם לא הייתי מציע לקטן לחגוג רב"ש יחתוך אותו מאוד מהר אין לו סבלנות לטאלנטים.

Very Green 13 בנובמבר 2012

רוב האנשים ייצגו פה מרחב מספיק גדול של דעותיהם של אוהדי מכבי חיפה לגבי ההחלטה שהתקבלה היום הנורא הזה…

קודם כל, לך יורם אני רוצה להגיד שאני מצד אחד מסכים איתך ורואים שאתה אומר את הדברים מתוך כאב, של רוב האוהדים שרצו שהסיפור הזה יהיה סיפור הצלחה בניגוד לאלי אוחנה ושאר ירקות, קיווינו שאצלנו זה יהיה אחרת… מה לעשות עטר לקח החלטות לא נכונות שלאורך זמן התווספו אליהם שלל של אירועים חסרי מזל (מהפציעה של תמיר כהן ועד הפנדל שלא נשרק לאנדלובו וכו') ולבסוף גם הפיצוץ עם "האלוהים שלובש 20" (עוד אגיע אליו בהמשך), בסופו של דבר הקרקע הוכנה לפיטורים האלו הבור כבר היה עמוק מדי והוא לא היה יכול לצאת מזה, למרות שלטעמי הגיע לו להישאר לפחות אחרי המשחק מול סכנין, אם לא היינו מנצחים אני מאמין שהוא היה מוסר את המפתחות… עטר עשה טעויות מהשנייה הראשונה שנכנס לתפקיד עם גירושו של אנטמן (אהוב מאוד על ידי הקהל ואיש מקצוע מכובד מאוד) והבאת צוות חדש שלא הבין את גודל המעמד… לדעתי היה חסר לעטר מישהו שייתן לו עצה בזמנים הקשים האלה אבל הוא באמת ניסה לקחת הכל על עצמו וזה היה פשוט יותר מדי…

לגבי שחר, יש לו אשמה כמו כל הגורמים במערכת, היה צריך לנסות להיות עם האצבע על הדופק מהמחזור ה-1 ולראות מה קורה בקבוצה שלו כי חיכוכים כאלה בחדר ההלבשה ובתוך המועדון אני לא זוכר כבר הרבה זמן, בטוח היו שם דברים שהיה ניתן לטפל בהם ובנוסף אני חושב שהוא היה צריך לתת לעטר לפחות את המשחק מול בני סכנין כדי להראות שאולי יצליח להציל את הספינה הטובעת…

ולבסוף אני רוצה להגיד מילה על מר יניב קטן, הייתה לי הרבה סימפטיה אליו עמוק בפנים חשבתי שהוא ערס (אם זה אחרי שהוא היה צועק סעמק ערס אחרי שערים, סיפורים על הימי נעורים שלו בקרית אתא, ויכוחים עם הקהל וכו') אבל הוא הקפטן השחקן הכי ותיק במועדון ובלי שום ספק השחקן המשמעותי ביותר בחלק ההתקפי של מכבי חיפה ב-10 שנים האחרונות (בערך..), הסיפור הזה חשף את אופיו האמיתי של יניב קטן, הבחור שם את עצמו מעל הקבוצה באופן חסר תקדים (אצלנו, לא בקבוצות אחרות בארץ) ברגע שהייתה החלטה שלא מצאה חן בעיניו הוא עורר סערה תקשורתית שגרמה לפילוג בקהל (ועוד תמשיך לגרום לצערי) ולבסוף תרמה משמעותית לפיטורים של מאמן… לא האמנתי שנגיע למצב כזה שהקפטן שם את עצמו מעל המועדון, שיילמד מגוסטבו בוקולי שהתמודד עם זה שהוא לא בסגל בצורה מעוררת כבוד כלפי המועדון וכלפי האוהדים… יניב קטן הוא בנאדם קטן (ואני לא מנסה ליצור פה איזושהי משמעות דו לשונית מעניינת, זו פשוט האמת) והכי לא ראוי לסרט הקפטן, שייתן אותו לחברו הקפטן האמיתי גוסטבו שבא ממנטליות אחרת ומראה לכל הישראלים מה זו תרבות ספורט אמיתית (מצד השחקנים לפחות)…

יאיר אלון 13 בנובמבר 2012

צודק מיליון אחוז!!!

עידן. 14 בנובמבר 2012

"חרפה" "בושה" "אכזריות לשמה" "אין כבוד לתרבות כדורגל"…

אם לא הייתי יודע יותר טוב, הייתי חושב שזו הפעם הראשונה אי פעם בה מאמן שנכשל מקצועית מפוטר מקבוצת ספורט…

בורוביץ כבר אמרתי את זה בעבר- השימוש שלך במשפטים כאלו לא רק שמוציא אותך די מגוחך אלא בעיקר שם עליך זרקור לא מקצועי (כי זה נראה שדווקא -אתה- מונע מאינטרס אישי עלום).

יעקב 14 בנובמבר 2012

ברור שלשחר יש יד בבחירת השחקנים ויש לא חלק לא מבוטל בהתנהלות השכונתית של המועדון בשנתיים האחרונות. בקרב אוהדי מכבי חיפה יש המון ביקורת על יעקב שחר, בעיקר על כך שהמועדון לא מתנהל בצורה מקצוענית, אלא רק מנסה להצטייר כמקצועני כלפי חוץ.
הערוץ שבו אתה עובד הוא אחד מהסיבות העיקריות להפיכתו של יעקב שחר לטפלון, אתם אלו שמתלהבים מטקסי אליפות ששונים משאר הקבוצות ומדברים על כך שזו מקצוענות ואם אתה חושב שאני טועה גש לקטעי ארכיון בערוץ.
ערוץ "הספורט" לא טרח פעם אחת לעשות ניתוח רציני על כך שהמועדון המקצועני בארץ מביא 20 שחקנים בשנתיים שרובם כושלים, לא נשמעה פעם אחת ביקורת על כך ששולם על שחקן שהמועדון אינו זקוק לו(עזריאל) הרבה מעל ערכו בשוק, כדרך להעברת כספים כעזרה לקבוצה בליגת העל.
כאוהדים שנכוו בעבר מהתקשורת, בכך שכל ביקורת קטנה שהעלינו על שחר, נפתח נגדנו האוהדים מסע הכפשה חסר תקדים בכל ערוצי הטלוויזיה ואתרי האינטרנט המובילים, אנחנו מעדיפים להסתכל על הצדדים החיוביים שזה בעיקר היציבות הכלכלית שיש לנו בזכות שחר שזה דבר שלא יסולא בפז במצב הכלכלי בארץ ובעולם ובכדורגל הישראלי בפרט.
שאתה מציע שנתנקם בשחר, אולי תתן הצעות פרקטיות.

גורביץ' 14 בנובמבר 2012

"ואני בכלל חושב שהשחקנים בחיפה אינם מספיק טובים. ומרבית האשמה על כך אינה של עטר." –
ומי בחר את השחקנים ? זה בדיוק הכישלון וגם ביזיון של עטר. למה להביא זרים בינוניים (שהוא עוד אמור להכיר) מקבוצות מרכז טבלה ישראליות – אנדלובו, דמאו ? מהתחלה ראו שהם לא מתאימים למכבי חיפה. ההתעקשות על תורגמן ואזולאי בחוד שלא מסוגלים לשים גול גם עוד אלף שנה. הזגזוגים בין הרכב ליציע של חצי קבוצה, סופסוף הוא החליט להוריד את קטן לספסל, אז למה להכניס אותו בפאניקה במחצית (נגד הפועל תל אביב) ?
ראובן פשוט לא מתאים לרמות האלה. כרגע.

אלעד קאופמן 14 בנובמבר 2012

לא מסכים.
ראובן עטר פשוט איבד שליטה על הקבוצה ולדעתי הוביל את חיפה לירידת ליגה.
שחר פיטר אותו בזמן הנכון: מצד אחד היה לעטר הרבה הזדמנויות להתאושש והוא פשוט לא עשה זאת, ומצד שני למאמן הבא (כנראה בן שמעון) יהיה מספיק זמן להכיר את הקבוצה, להבין את מי לנפות בינואר ואיזה עמדות צריכות חיזוק ולנסות לתקן את העונה.
ההחלטה הנכונה בזמן הנכון.

הארח 14 בנובמבר 2012

יש פה המון דעות שונות ומגוונות, אבל תראו איזה פיקח יעקב שחר: עשה מה שעשה, והביקורת נעה בין עטר לבין קטן לבין "המצב". אבל שום חץ של ביקורת לא מופנה – לשחר עצמו !!!

נכון, הוא "הגביר" והוא תרם כסף והוא לא חייב כלום לאף אחד. הוא נקי מביקורת. אבל האמנם כך? הקבוצה לכל הדעות נכשלה בעשור האחרון ואף למעלה מכך (למעשה מאז שפיגל הלך היא מקרטעת על האדים של המקצוענות שהותיר שפיגל אחריו). ונכון בן שמעון הוא אולי השפיגל החדש, אחרי לא ידוע כמה שנים של דשדוש.

אבל אם שחר היה פחות מתקמצן, מביא שחקנים יותר טובים אז הוא היה צרךי לשלם פחות פיצויי פיטורים לעטר (שזה כשלון שלו להביא שחקן שהוא לא מאמין בו מלכתחילה) וללרנקה, וגם היה עוד כמה עונות של כדורגל טוב (שלא היה שנים בחיפה).

י. הללי לא היה משתלח ככה חודשים אם לא היה לו בסיס להניח שדמו של עטר מותר.

קיצר שחר חוסך ונכשל וכולם מאשימים את כולם.

Comments closed